مجله گیزمیز

آیت‌الله آملی: اگر ملت قیام کند، همه ما را به دریا خواهد ریخت

ادمین/27
۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
۲۵ نظر
 • Related image

  تابناک: به نقل از خبرگزاری ها آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی عصر امروز در دیدار علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به شهر قم سفر کرده ضمن تبریک هفته کارگر اظهار داشت: از خداوند مسالت می‌کنیم که به اشتغال و تولید و ارج نهادن به مقام کارگر را در جامعه ما روز افزون کند.

  این مرجع تقلید با بیان اینکه فقر بدنی یک مشکل خوش‌خیم اما فقر فرهنگی یک مشکل بدخیم است، گفت: جامعه اگر از نظر حیثیت اجتماعی باشد، درست باشد فقر مادی هم تحمل می‌کند کما اینکه اوایل انقلاب فشارهای مختلف از جمله جنگ تحمیلی، بمباران‌ها، ترور شخصیت‌ها و … تحمل کرده‌اند اما بدون شک همین مردم اختلاس‌ها و بی‌عرضگی‌های مسئولان را تحمل نمی‌کند.

  وی با بیان اینکه باید غده‌های بدخیم جامعه که مردم را ناراحت می‌کند شناسایی و برطرف کنیم، گفت: باید بفهمیم و درست عمل کنیم و بدانیم که مسایلی مانند دو تابعیت بودن مسوولان و پر کردن جیب برخی افراد تحمل نمی‌شود. باید بدانیم اگر ملت به‌خاطر همین مسایل نامطلوب شورید دیگر همه را می‌شورد و کنار می‌گذارد. به همین جهت حواس‌تان باشد.

  آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: چگونه است که کشور ۸۰۰ میلیونی که نظامی کمونیستی و بی‌دین دارد می‌تواند کشور خود را اداره کند اما ما یک کشور ۸۰ میلیونی هستیم و این همه امکانات و آب و خاک مناسب داریم در مشکلات خود می‌مانیم؟ آن کشور با کفر ۸۰۰ میلیون را اداره می‌کند اما ما با داشتن امام حسین (ع) و امام علی (ع) نتوانسته‌ایم؛ یعنی از این ظرفیت‌ها استفاده نکرده‌ایم.

  این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه راه‌حل بسیاری از مشکلات کشور ارج نهادن به کارگر است، گفت: دانشگاه‌های ما میزنشین تربیت نکنند چراکه میزنشینی یعنی مفت‌خوری بلکه دانشکده‌های ما باید کارگر تربیت کنند. کشور آلمان در جنگ‌جهانی دوم با خاکستر یکسان شد اما با پشتوانه کار ملت خود مشکلات را برطرف کرد.

  وی با بیان اینکه براساس آموزه‌های دین ملتی که آب و خاک مناسب دارد اما دستش را به سوی دیگران دراز کند از رحمت خداوند دور خواهد شد، گفت: حقیقت این است که اگر معنی فقر را می‌فهمیدیم بیشتر تلاش می‌کردیم .

  آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه فقیر طبق آموزه‌های قرآن کریم یعنی ملتی که ستون فقراتش شکسته، گفت: آیا از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ ملتی که ویلچری شد توان مقاومت ندارد.

  این مرجع تقلید با بیان اینکه ملتی که جیبش خالی است بدون‌شک زیر بار دیگری می‌رود، گفت: این سخنان را قرآن کریم بیان کرده و ما از قرآن راستگوتر نداریم.

  آیت‌الله جوادی‌آملی تصریح کرد: بدانیم که اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت به همین جهت حواس‌تان باشد. البته بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم. این بی‌عدالتی‌ها و بی‌عرضگی‌های برخی مسوولان قابل تحمل نیست. کشوری که این همه منابع و آب و خاک دارد چرا باید این همه گرسنه داشته باشد.

  وی با اشاره به بیان نظرات مردم در فضای مجازی گفت: فضای مجازی به نظر من مجازی نیست بلکه یک فضای حقیقی است و هرجایی که اندیشه و فکر قابل بیان شد آن فضا فضای حقیقی است.

  این مرجع تقلید با اشاره به برخی ناکارآمدی‌ها در کشور گفت: کشور هلند با اینکه کوچک‌تر از مناطق شمالی ایران است اما بخش عمده‌ای از لبنیات کشور دنیا را تامین می‌کند اما ما که نمی‌توانیم در این زمینه ظهور و بروز کنیم به خاطر بی‌عرضگی است .

  جوادی آملی گفت: اگر ما توانستیم مشکل پشت میز نشستن افراد پر ادا، فاصله طبقاتی و بانک‌های ربوی و … را حل کنیم ملت در برابر دیگر مشکلات تحمل خواهد کرد اما این مشکلاتی که گفته شد واقعا قابل تحمل نیست.

  وی افزود: بانک‌های ربوی و رباخواری که اکنون در کشور ما وجود دارند خانمان‌سوز است و شعار امسال را با مشکل مواجه می‌کند چراکه تولید سرمایه می‌خواهد و وقتی برای تولید به بانک مراجعه کنید سودهایی حدود ۲۰ درصد را مطالبه می‌کند.

  آیت الله جوادی آملی گفت: ما این مشکلات را با دوستان می‌گوییم تا ان‌شاءالله برطرف شود و همین مسوولان ما هستند که می‌توانند عیب‌ها و گره‌ها را برطرف کنند.

  این مرجع تقلید در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که ملت ایران از کالای ایرانی و تولید داخلی حمایت کند.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 25
  1. کاش یه روزی مردم ایران بفهمن که کشتن و تو آب ریختن و اعدام کردن و این جور مغول بازیا در شان یه آریایی نیست…زمان انقلاب هم همین کارو کردن و بعدا مشخص شد که چه قدر به ناحق انسان بی گناه کشته شد…چه پولایی که به اسم بنیاد مستضعفان مصادره کردن چه جوونایی که به اسم طرفدار شاه بودن و منافق بودن کشته شدن…اگر روزی دوباره این اتفاق در ایران بیفته بازم مردم میفتن به جون سپاهی و بسیجی و مذهبی….کاش یه خورده یاد بگیریم انسانی تر برخورد کنیم…خشونت راه حل نیست…
   45   32
   • تمام فیلم President حول همین جملات شما ساخته شده!
    جملات قشنگین
    +
    زمان انقلاب مردم خیلی عاقل نبودن و هیجان زده بودن!
    چندنفر هم بودن که هی با تحریک احساسات مذهبی هیزم میریختن تو آتیش ابنا !
    ولی اینو بدونید که اگر اتفاقی بیفته خونبار ترین انتقام تاریخ بشر رو شاهد خواهیم بود…
    اون انتقام رو مردم سیر و آزاد گرفتن ولی اینو مردمانی می گیرن که تمام احساساتشون خفه و جریحه دار شده! و هیچ چیزی ندارن و به ته خط رسیدن !
    45    13
   • احسنت و مرحبا به این نظر معقول و شجاعانه از جانب آدمین محترم و نترس.
    انسانیت بزرگترین و مهمترین نعمت خدا نزد بندگانش هست. حقیقت همینه دوستان عزیز..
    کاری که عوض داره گله نداره…بکشی روزی به خواست خدا و به اراده بندگان مظلومش کشته خواهی شد… من همیشه عاشق حکومتی دموکراسی غیر دینی (دین کاملا بیرون از حکومت و سیاست) با وجود روحانیونی مثل طالقانی، منتظری و همین آملی که بدور از سیاست و قدرت طرفدار حقیقت هستند ، می باشم…ای کاش ایرانمون اینجوری بود. من چقدر خودخواهم!!!
    22    12
   • با سلام

    درست میفرمایید انسان بودن وانسانیت مهمترین تفکری هست که باید حفظ بشه … نباید خشونت باشه ……

    ولی وقتی انسانیت رو از بین میبرن وقتی با خشونت رفتار میکنن وقتی نابودت میکنن تا به خواسته ناحقشون برسن …دیگه نباید توقع انسانیت و مهربانی داشته باشن.
    13    1
    • بله حق با شماست ولی بدترین چیز اینه که افرادی که دیگران رو آزار دادن مجبور بشن شرایطی رو تحمل کنن که افراد مورد ظلمشون تجربه کردن…گر تو با بد بد کنی پس فرق چیست؟؟؟همه رو نباید با یه چوب زد
     6     9
     • الی عزیز: چشم در برابر چشم! قصاص!
      7      1
     • اگر بنا به قصاص باشه که مرگ لطف بزرگیه بتی جان…
      2      2
     • ادمین منم مخالف خشونتم ولی گاهی باید قاطعیتی باشه که برای بقیه عبرت بشه.
      فکر کنید ما خیلی مسالمت آمیز اینا رو ول کردیم فرار کردن رفتن فکر میکنید تا یه موقعیتی پیش بیاد خودشون یا هم فکرای خودشون دوباره نمیان پدر ایرانی ها رو در بیارن؟؟
      الانه که قدرتشون روز به روز رو به زواله دارن مظلوم نمایی میکنن باور کنید اگه قدرت عظیمی دستشون بیاد تک تک ایرانی ها هم شکنجه کنن و دار بزنن براشون فرقی نداره.
      به همین دلیل من معتقدم باید حداقل سران اینا رو به همون شکل که مردم رو شکنجه کردن شکنجه های فجیع کرد و آخر سر بدن بیجان و داغون شده اون سران رو در میدون شهر آویزون گذاشت تا همفکراشونم بفهمن اگه یه وقت به سرشون بزنه مثل اینا بشن چه سرنوشتی دارن.
      یعنی موافقم که مثلاً مردم عادی که مغزشون رو اینا شستشو داده بودن رو رها کنیم و حتی بعد از برپایی دموکراسی و آزادی هم اینا باز خواستن همون اعتقاد خودشون رو داشته باشن مشکلی نیست تا وقتی که دوباره نخوان به بقیه زور کنن.
      اما سران و گنده هایی که مسئول کلیه دستور های قتل و شکنجه و تجاوز و اسید پاشی و… بودن اونا رو به خدا من یکی شخصاً نمیتونم ببینم که خیلی راحت دارن فرار میکنن میرن.
      8      2
     • جوادی آملی گفته اگر قیام بشه همه مارا به دریا خواهند ریخت
      باید گفت نخیر ما مثل شما خونخوار نیستیم. اگه جرمی مرتکب شده باشید طبق قانون محاکمه میشید. اگرم بی‌گناه باشید باید مثل بقیه کار کنید. دیگه از مفتخوری و تنبلی و تن‌پروری خبری نیست
      به نقل از توئیتر صدف بانو
      8      4
  2. حرفت درست ، ولی خود شما ادمین یک سایت کوچولو هستی و مثلا دموکرات و صاحب نظر!!!!
   ولی هر کسی که اینجا بهت انتقاد کرد برخورد کردی با بی محلی کردی یا از هر کسی که مخالف خط فکری تو و دوستای مجازی اینجا بود حذفش کردی
   می خوای بگم چطوری ؟
   اینطوری که چندتا کاربر کاملا بیکار و شدیدا پاچه خوار پیدا کردی و به وسیله اونها از طریق توهین و تحقیر و تهمت هر کسی که مخالفتون بود حذف کردین .
   الان خودت فکر کن ببین که ادمین یه سایت کوچولو به گفته خودتون مجله تفریحی هستی داری چیکار میکنی دیگه وای به حال اون روزی که تفکر امثال شما صاحب نظران ، مسئول جای مهمی بشه
   مشکل اصلی کشور ما هم همینه که افرادی افراطی که فکر میکنن میفهمن و هر کسی مخالفشونه اگه بتونن حدف میکنن
   خلاصه کنم کسی این حرفای شما را میزنه که لااقل ظاهر سازی دموکراسی را حفظ کنه
   لطفا نور چشمی های ادمین نیان روی نظر من نظر بدهند ، خودم اعلام میکنم که هم بی سوادم و هم کاربر چند اسمی
   31   17
   • حذف کردن کار غلطی نیست…افرادی که باعث اذیت بقیه میشن بایدم حذف بشن ولی راه داره…مثلا همین واتیکان کوچیک مثلا همین تبعید …بعدم بله من مدتی هست که کاربرایی که اذیت داشتن برای سایت رو بایکوت کردم و نظرشون رو درج نمیکنم..چرا؟؟؟چون دیدید باعث ایجاد چه بحث ها و مشکلاتی میشدن در سایت نه برای شخص من !
    من برام مهم نیست که به شخص من فحش بدید یا تعریف و تمجید کنید هر جور راحتید برخورد کنید ولی در برابر سایت خیر…من نمیتونم بذارم نظر یه عده افراد قلیل باعث مشکلات برای سایت بشه…به هرحال تو ایران دموکرات بودن شوخی بزرگیه منم هیچ وقت ادعا نکردم دموکرات هستم چون اولا سایت مال خودم نیست دوما قوانین اجازه هرکاری رو نمیدن…ضمنا افراد زیادی با خط فکر ۱۸۰ درجه مخالف من توی سایت هستن که همچنان نظر میذارن چون میشه منظقی باهاشون صحبت کرد و به جز پریدن به بقیه و نظرات کوته فکرانه چیزای زیادی هم برای گفتن دارن نه صرفا بخوان حرف بزن که حرفی زده باشن…
    16    21
   • منم این انتقاد رو دارم ..اگه حرف کسی اشتباهه چرا سعی نمی کنین قانع اش کنین؟ اینکه هی نظرات همفکرای خودمونو بخونیم و دست و جیغ و هورا چه لذتی داره؟چه بهمون اضافه می کنه؟
    عملا هیچ کدوممون نمی خوایم از بحث به حقیقت برسیم و خدای نکرده برداشت های غلطمون اصلاح شه و هر وقت بحثی صورت می گیره هر دو طرف دارن تلاش می کنن حرف خودشون رو به کرسی بنشونن و اینجاس که حذف ضرورت پیدا می کنه …
    راستی دقت کردین تو مملکتمون هر دو طرف دعوا یسری جملات مشترک می گن مثلا کسیو که خودشو ب خواب زده نمیشه بیدارش کرد و یا برا کسی که نمی فهمه هر توضیحی اضافه اس و…؟همین شواهد کوچولو نشون میدن امید به تغییر مثبت کاذبه خود تغییرم کاذبه حتی
    به قول دوستمون منم بی سوادم ..
    7    2
   • اینطوری که چندتا کاربر کاملا بیکار و شدیدا پاچه خوار پیدا کردی و به وسیله اونها از طریق توهین و تحقیر و تهمت هر کسی که مخالفتون بود حذف کردین .
    این قسمت حرفت کاملا چرته.سعی کن فکر کنی بعد حرف بزنی.پسر خوب شما موبایلت رو هر طور که بخوای نگه میداری و یا هر کاری بخوای باهاش میکنی فقط نمیتونی مزاحم بقیه بشی.
    این سایت هم ی پنل شخصیه که امکان درج نظر رو داره.این شمایی که مزاحم میشی و با نظراتت بقیه رو ناراحت میکنی.در عین حال من تاحالا ندیدم نظری رو درج نکنه.درصورتی که امثال شما زیاد بودن.دقیقا هم یک رویه رو دارن.انقدر میرن رو مخ تا کامنت هاشون چاپ نمیشه بعد هم با اسم های مختلف میاید و همش هم فحاشی به بقیه.البته بودن کسایی هم که ادبشون خوب بود.و در اخر هم میرن و یکی دیگه.
    پس شما باید بفهمی که اومدی تو ملک شخصی ی نفر دیگه.ادب حکم میکنه که اگه ناراحتی سکوت کنی.تا با احترام باهات برخورد بشه.
    تنها کاری که ادمین و صاحب سایت باید رعایت کنن چارچوب و قوانینی هست که وجود داره اینکه در چه مورد و چه کسایی حرف بزنن به خودشون مربوطه
    2    1
  3. یک مفهوم بسار بدی عموما بین ماها رواج داره اینه که تا کسی یک نهادی یا یک فردی رو میکوبه سریع ربطش میدن به دشمنان نظام!مثل اعتراضات چن وقت اخیر.احساس میکنم ما ملت خودمون رو داریم قربانی سیاست خارجی میکنیم…
   11   1
  4. جای فرار؟؟؟ !!!
   معلومه خطرو حس کردن … یکی از علتهای بالا رفتن قیمت دلار همین خارج کردن سرمایه ها و خریدن سوراخ موش بوده.البته چون اشتهای موشها زیاده و مبتلا به ژیگانتیسم هستن ، مجبورن جزیره و کشور بخرن تا جا شن… از افریقا گرفته تا اروپا و امریکا…
   شما که مرجعیت شیعه داری چرا یک بار برای همیشه بانکهای رباخوار رو تحریم نکردی؟ چرا خودت از پشت میزت بیرون نمیای کار کنی؟ چرا در مورد فقر و تبعیض اکثریت و اقلیت موضع جدی نگرفتی؟ چرا در مورد اختلاسها حرفی نمیزنید؟ اگه دانشگاهها مفتخور تربیت میکنن حوزه ها چی تربیت میکنن؟
   خیلی جالبه که از کشور هلند و آلمان و چین کمونیست میگه ولی هنوز نفهمیده مشکل کجاست…
   35   6
  5. به نظرتون ایشون دلشون واسه مردم میسوزه؟
   به نظرتون اگه با همین وضعیت آقای رئیسی رئیس جمهور بود بازم از این حرفا میزدن؟
   لایک = یله دیس لایک = خیر
   4   17
   • به نظرتون اگه الان رئیسی رئیس جمهور بود کسایی که توهم به نخبه بودن دارند نمیگفتند حیف که با روی کار اومدن این دولت اونهمه زحمت شبانه روزی تیم هسته ای با روی کار اومدن این دولت بربااااااااد رفت؟

    کروکودیلم خوب چیزیه… پوستش کلفته

    خیلی خوبه که آدم برای برخی تحرکات حرف تو آستین داشته باشه منتها در نظر داشته باشید نادیده گرفتن گند کسایی که ازشون طرفداری میکنید معنیش این نیست که بقیه هم نمیبینند.
    3    11
  6. دقیقا حرفی که من زدم. به محض اینکه داستان قم و واتیکان رو شنیدم گفتم اینها ترسیدن. راه فراری هم ندارن خیلیاشون. دارن برا خودشون مرز درست میکنن. به نظر من روزی میرسه که مردم تک تک اینا رو دار میزنن. البته به نظر من مردم اشتباه میکنن. اما این نظر شخصی کنه مردم کاری به نظرات شخصی دیگران ندارن کار خودشون رو میکنن. زمان انقلاب چه کارها که نکردن. واسه همینه که انقلاب رو دوست ندارم. انقلاب یعنی بلبشو. البته هر بلایی سرشون بیاد خودشون مسوولن. از یه جایی به بعد باید راهشون رو سوا میکردن که نکردن. یا هم باید فرار کنن. که خیلیا تا همین الانش این کار رو کردن.
   11   0
  7. علی 31 اهواز

   برو از اون مادری بپرس که پسرش تو زندان کشتن جنازه شو هم تحویل ندادن برو از اون پدری بپرس که به صورت دخترش اسید ریختن کسی هم جواب گو نبود برو از پدری بپرس که کل سرمایه اش گذاشت بانک یه شبه همش رفت هوا
   به همه اینا بگو حاظری از پسرت ، دخترت ، سرمایه ات بگذری کسی و اعدام نکنی کسی به دریا نندازی
   12   0
  8. مطمئن باشید اونقدر کینه و حرص مردم از دست ارزشی ها زیاده که کاری به سرشون میاد که خرخالی نکرده بود!
   خرخالی آرامگاه یک شاه رو خراب کرد؟ داعش قبر صحابه رو خراب کرد
   از اعدام زن حامله و دختر نوجوان و تجاوز پیش از اعدام بگیر تا تیربارون های پشت بام فیضیه! هزار بار از این وحشتناکترش برای ارزشی ها اتفاق میفته
   اونقدر که خون به دل مردم کردن.
   فرار به انگلیس؟ کانادا و فرانسه؟ نوچه هاشون چی؟ اونا کجا میتونن برن؟ برن سوریه گروهک تشکیل بدن ؟
   14   2
  9. بازم گلی به جمال این یارو
   حالا خوبه این یه فکری توش کرده
   بقیه رو که آب برده
   7   1
  10. مردک چنان میگه”دانشگاه‌های ما میزنشین تربیت نکنند چراکه میزنشینی یعنی مفت‌خوری بلکه دانشکده‌های ما باید کارگر تربیت کنند.” مثل اینکه تو حوزه تراکتور تربیت میکنن!!! از آخوند مفت خورتر و انگل تر هم مگه پیدا میشه؟؟!
   16   0
  11. ماهی ها و کوسه ها هم شماها رو نمیخورن و پس میدن به خشکی…
   7   0
  12. یعنی انقدر ظلم شده که تو کل تاریخ بشریت نشده بود.مطمئن باشن که دریا سهله مردم به بدترین وضع ممکن میکشنتون.
   ادمین عزیز کشتن و تو دریا ریختن در شان آریایی نیست ولی واقعا برای نجات نسل ها و آینده نیازه که چنین فرقه ای فقط تو دریا که هیچ تو آتشفشان ذوب بشه.نمیشه خیلی شیک و مجلسی باهاشون برخورد بشه.خودشون میدونن چیکار کردن.نیازی به طرفداری نیست.
   انقدری که ما تلاش کردیم برای ب جایی رسیدن تو هر دورانی و تو هر کشوری تلاش می کردیم الان هیچی نبودیم حداقل جزء ده نفر اول اقتصاد بودیم.اما الان کیا این وضع دارن.برادران سابق سپاه که وارد تجارت شدن و جولان میدن.
   10   0
  13. سارا۳۶تهران

   حیف از دریا شماهارو میفرستیم تو فاضلاب کار کنید حالتون جا بیاد دنبه هاتونم اب شه
   7   0
 • ارسال نظر