مجله گیزمیز

استخدام به شرط کشف حجاب در کشور

منصور قیامت
۷ تیر ۱۳۹۱
۱۸ نظر
 • معاون خانواده مرکز امور زنان ریاست جمهوری چندی پیش در خصوص اختلاط زن و مرد در محیط های کار گفت که این موضوع در ادارات دولتی لحاظ می شود اما در محیط های خصوصی چندان به این موارد حساس نیستند. این در حالی است که مقام معظم رهبری هم در فرمایشاتشان بارها به مسئله تامین امنیت زنان شاغل و عدم اختلاط زن و مرد در محیط های کاری اشاره کردند اما ماجرای اختلاط میان زن و مرد مدت هایی است که به سناریوی تکراری شرکت ها و مراکز اداری خصوصی تبدیل شده و معلوم نیست چه زمانی قرار است این مسئله بحران زا کنترل شود.

   

   

  استخدام به شرط کشف حجاب!
  شاید همه، آگهی های استخدام روزنامه ها با متن هایی مانند نیازمند کارمند خانم با روابط عمومی عالی را دیده ایم. در برخی از موارد خانم هایی که برای مصاحبه به این شرکت ها مراجعه می کنند، با پیشنهاد بی شرمانه مدیر عامل و صاحب کار مبنی بر لزوم کشف حجاب برای استخدام در شرکت روبرو می شوند. مدیرعامل حتی برای اینکه خانم ها را به قبول این شرط تحریک کنند از حربه هایی مانند حقوق های بالا نیز استفاده می کنند. در این میان هم انتخاب با خانم های مراجعه کننده است که میان عفت و پول یکی را انتخاب کنند!

  برای کسانی که هنوز هم اخلاق و انسانیت برایشان مهم است، دیدن چنین صحنه هایی بسیار آزار دهنده باشد. جالب است که اغلب این زنان و مردان که اینچنین بی پروا با هم مراوده می کنند، متاهل هستند و معلوم نیست که همسران این افراد در کدام شرکت و در حال معاشرت با چه کسانی هستند!

  استفاده از خانم های بی حجاب به بهانه تجارت بین المللی!

  جالب است که مدیرعاملان این شرکت ها، استفاده از کارمندان زن بی حجاب را به دلیل ارتباطات تجاری شرکتشان با مشتری های بین المللی می دانند و اینکه مشتریان خارجی با حجاب خانم های کارمند ارتباط چندانی برقرار نمی کنند! به همین دلیل هم هست که خانم های شاغل در این شرکت ها باید بدون حجاب که ارزش و قانون کشور ما است در شرکت حضور پیدا کنند و روابطشان با سایر کارمندان مرد و مشتریان بین المللی هم معادل رفتار زنان و مردان در کشورهای غربی باشد!

  تاثیر روابط بی قید کارمندان زن و مرد در شرکت در مرگ ارزشها

  شاید برای همه پیش آمده باشد که در اثر اتفاق پایشان به شرکت های خصوصی این چنینی افتاده باشد. شرکت هایی که کارمندان زن با لباس هایی در حد لباس های خانه حضور دارند و مردان کارمند هم بدون هیچ قید و بندی با آنها معاشرت می کنند برای کسانی که هنوز هم اخلاق و انسانیت برایشان مهم است، دیدن چنین صحنه هایی بسیار آزار دهنده باشد. جالب است که اغلب این زنان و مردان که اینچنین بی پروا با هم مراوده می کنند، متاهل هستند و معلوم نیست که همسران این افراد در کدام شرکت و در حال معاشرت با چه کسانی هستند!

  وقت که اخلاق و تعهد دمده می شود

  البته وقتی این ماجرا را برای برخی از افراد تعریف می کنید، شاید بگویند حالا مگر چه اشکالی دارد، بالاخره محیط کار این مسائل را هم دارد و یا اینکه آدم باید خودش خوب باشد و اینکه این حرفها دیگر خیلی املی است و از مد هم افتاده است! پرسش اینجا است در مکانی که خانم ها با چنین حجاب هایی حضور دارند و روابط این چنین بی پرده میان آقایان و خانم های کارمند وجود دارد، چگونه می توان انتظار وفاداری و عفاف داشت. چقدر تاسف بار است وقتی که تعهد و عفافف به مفهومی دمده تبدیل شود!

  پرسش اینجا است در مکانی که خانم ها با چنین حجاب هایی حضور دارند و روابط این چنین بی پرده میان آقایان و خانم های کارمند وجود دارد، چگونه می توان انتظار وفاداری و عفاف داشت. چقدر تاسف بار است وقتی که تعهد و عفافف به مفهومی دمده تبدیل شود!

  طلاق هایی که از اختلاط های زن و مرد در محیط های کاری نشات می گیرد

  جامعه شناسان معتقدند که یکی از مهمترین دلایل افزایش روز افزون آمار طلاق در سال های گذشته، حضور نامحدود خانم ها در محیط های کاری و روابطی است که درنهایت به از هم پاشیدگی کانون خانواده منجر می شود. زمانی که زن و مرد بیشتر ساعات روز را در محیط کار و در ارتباط بی پرده با همکاران غیر هم جنسان می گذرانند، چطور می توان به تداوم زندگی مشترک امید داشت؟!

  چرا کسی جلو چنین شرکت هایی را نمی گیرد

  پرسش در این میان این است که در جامعه ای که بر مبنای اخلاق و ارزش شکل گرفته است، چطور عده ای به این راحتی در شرکت هایشان اقدام به استخدام و به کار گیری خانم هایی بی حجاب در شرکت ها خود می کنند و هیچ مقابله ای هم با آن نشود. چرا نظارتی به روابط میان کارمندان زن و مرد در شرکت های خصوصی نمی شود و چطور است که برخی به خود اجازه می دهند در قالب شرکت و اداره خصوصی، محیط های برای روابط نامشروع و غیر اخلاقی و اختلاط مسموم زن و مرد به وجود بیاورند؟ در این میان رسیدگی به وضعیت محیط های کار خصوصی برای مسئولان باید واجب تر از نان شب باشد تا امنیت محیط خانه و خانوده به دست بی پروایی و بی تعهدی عده ای به باد فنا نرود.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 18
  1. مگه دخترا آدم نیسن یعنی باید بشینن تو خونه و بترشن تا آقایون حوسباز خونوادشون از هم نپاشه؟؟
   نه خیلی دخترا از امنیت و احترام اجتماعی بالایی هم برخوردارن!!
   یه دختر توی این مملکت یا باید ازدواج کنه یا بره سره کار یا بمیره یا…
   مگه راه دیگه ای هم براش گذاشتین؟؟؟؟
   یه دفه اصلا زنده به گورشون کنین تا تمام مشکلات مملکت حل بشه
   البته وضع آقایونم همچین بهتر نیست
   19   14
   • بهترین راهی که برای زنان گذاشته شده راهیه که اسلام گفته
    متاسفانه افرادی که اسلامی بودن زنان برای ارضای تمایلات جنسی شان مناسب نیست و منافعشان در خطر قرار می گیرد سعی میکنند با سیاه نمایی زن را از دامان خانواده دور کنن و بعدش ……..
     
     
    17    25
   • سلام. امین جان یه سوال: شما بعنوان یک مرد حاظری خواهرت بره جایی سر کار که ازش بخوان بخاطر جذب بیشتر مشتری، عفت و حیا و حجاب خودش رو به حراج بذاره؟ بهتره منطقی تر نظر بدید.
    13    12
   • دوست عزیز شما به جای دفاع از خانم ها زبان فارس رو قوی کن…… هوس باز نه حوس باز!!! اره داداش
    8    3
  2. احتمالا استفاده ابزاری از زن و زیر سوال بردن شخصیت زن جز آزادی زن حساب میشه!!!!!!!!!!
   16   6
  3. به هر حال کسی مجبورشون نکرده . موقع استخدام می گن اینجا اینجوریه . اون زن هم یا می گه خوبه و می مونه یا می گه بده و پا می شه می ره
   نکته مهم تعداد زنهاییه که می گن خوبه و می مونند و جالبه که یه عده هم یقه جر می دند که بابا خوبه مگه چه عیبی داره !!
   27   6
   • الهه 17 کنگان

    شاید یکی به پولش نیاز داشته باشه آقای روشن فکر در ضمن اینقدر به خانوما توهین نکنید چون شما مردا هرچی دارید از صدقه سری زناست
    4    9
  4. وقتی زن چاره ای نداشته باشه مجبوره تن به شرائطی بده که با روح و فطرتش در تضاده
   آقایون اگه خیلی غیرت دارید برید فکری به حال وضعیت زندگی و معاش زنان جامعه بکنید که مجبور به کار کردن در محیط های کثیف و آلوده ی اینچنینی نباشند
    
   9   10
  5. پژمان /33/تهران

   با این حرف ها راه را برای بازگشت به دهه ۶۰ باز می کنند چند روز پیش هم به خاطر اخطلاط زنان و مردان در کنسرت خواجه امیری برنامه او در شهرستان نور کنسل شد توی این مملکت برای هر سنخیکار پیدا میشه با حجاب وبی حجاب آدم ها هم بر اساس عقایدشون انتخاب می کنند الان من که در یک اداره دولتی هستم چیرزایی رو می بینم از آقایون .و خانم های به ظاهر مقدس معاب که تا حالا از هیچ زن و مرد لاابالی ندیده بودم
   8   2
  6. سلام من یه سوال دارم اگه شما میگید اختلاط یا هر جور دیگه پس چطور حضرت زینب رفت بینه امویان و افشاگری کرد؟اگه الان یه خانم همچین کاری بکنه چطور بهش نگاه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   2   2
  7. وحید/37/تبریز

   ریشه مریضه . اینا نشستن دارن شاخه رو حرص میکنن.
   5   0
  8. الان به خاطر حجاب زنها  و عکسالعملتون نسبت به این نوع مشاغل میشه امیدوار بود که انسانیت وجود داره؟
   خندا داره
   برید ببینید چقدر گند زدید و شاید زدیم به همه چیز که  به خاطر پول حاضریم این کار هارو انجام بدیم. گندو کثافت از اون بالا تا پایین همه رو گرفته. این خانمها جزو شریفترینهان تو این مملکت فاسد
    
   3   0
  9.  داریم برمی گردیم به دوران ما قبل از اسلام و زنده بگور کردن دخترها . قوم عاد دوباره احیائ میگردد.
   برید کسانی که چشمان هیز دارند و پی  یک ساعت خوشی هستن بگردید و مجازات کنید نه زنان بدبخت و زحمت کش که گیر شوهران بی تعهد افتاده اند که جز به لاابالی بودن فکر دیگری ندارند.
   اگر خوب نگاه کنید اقتصاد ایران  را همین زنان زحمت کش دارند یدک میکشند و آقایان جز حرف مفت چیزی بارشون نیست.
   خواهش میکنم  اینقدر خانها را سبک عقل ندانید ، چون از همه مردها سرترند که با تجربه ثابت شده است.دیگر نیازی به اثبات کردن ندرد.
   کسی که این افکار دارد خودش سادیسم دارد و مریض است که باید در اسرع وقت معالجه شود.
   3   1
  10. محمد جواد صالحی شهربابکی

   با درود به همه .از تمام دوستان عزیز و محترم میخوام شعرهای ایرج میرزا رو با تمام دقت مطالعه بفرمایید .در ان عیب جوامع اسلامی به وضوع زیر زربین رفته .خواهش میکنم ازتون تعصب کور کورانه رو بزاریم کنار به واقعیات و نیازهای جامعه بشری بیشتر بیندیشیم.از همتون ممنون
   2   0
  11. من خودم مردم ولی می گم اون مردی که با دیدن موی یه دختر بخواد تحرک بشه و عفاف و وفاداری از کف بده و … همون بره گم بشه خیلی بهتره . بابا ، شماها مثلن اینترنت دارید . برید بگردید ببینید اونجاهایی که حجاب آزاده و زن و مرد توی استخر و لب دریا هم مختلط هستند ، این فجایعی که اینجا هست اتفاق می افته؟ می رن جلوی شوهر و پدر و برادر طرف به زنه تجاوز کنند؟ به نظر من حجاب هیچ ربطی به این مزخرفاتی که گفته شده نداره و فقط نشان دهنده خودخواهی مردونه است . البته سونیا خانوم هم یه مقداری زیادی تند رفته ها
   در آخرش هم یه جمله از صادق هدایت : هرزه اون کسی هستش که از همخوابگی با بزغاله هم نگذشته ، ولی برای ازدواج خواهان دختر باکره است
   1   0
  12. ye nafar ie nazare dorosto hesabi nadade.
   0   0
  13. از ماست که بر ماست. واقعا چطور شد که حجاب روی سر زنای ایرانی گذاشته شد؟
   0   0
 • ارسال نظر