مجله گیزمیز

افزایش عجیب قیمت خودرو در یک شب!

ادمین/27
۲۲ خرداد ۱۳۹۷
۱۰ نظر
 • وضعیت عرضه خودرو ازسوی برخی ازخودروسازان را نیز می توان قطره چکانی توصیف کرد زیرا اگر هم طرح فروشی اعلام می شود در کسری از ثانیه ظرفیت پر و سایت فروش بسته می شود.در کنار این عوامل اعلام خبرهایی مبنی بر خروج شرکت هایی مانند پژو ، سیتروئن و هیوندایی نیز خود باعث آشفته تر شدن فضای بازار شده و قیمت ها را بالاتر برده است به طوری که قیمت پژو ۲۰۰۸ – اولین خودروی تولید مشترک پژو و ایران خودرو در قالب قرارداد مشترک – را ۲۵ میلیون تومان افزایش داده است.
  روند افزایشی قیمت خودرو این روزها واقعا عصبی کننده است . اگر مصرف کننده ای بخواهد برای مسافرت های تابستانی خودرویی داخلی -تاکید می کنم داخلی و نه خارجی – خریداری کند قیمت را باید به صورت ساعتی چک کند زیرا معلوم نیست قیمتی را که امروز به وی اعلام کرده اند فقط در خوش بینانه ترین حال فقط برای همان امروز اعتبار داشته و صبح فردا باید قیمت جدیدی را از همان خودرو در بازار ببیند . نوسانات شدید قیمت خودروهای خارجی که هیچ !(فعلا به آن نمی پردازیم) اما قیمت خودروهای داخلی در بازار طی هفته جاری به شدت بالا رفته و اگر به قیمت برخی از این خودروها نگاه کنید واقعا در شوک فرو می روید که خودرویی مانند مزدا ۳ که تکنولوژی آن مربوط به ۱۰ سال پیش بوده و حتی این خودرو با این اتاق را در بازار های دنیا نمی بینید چگونه باید با قیمت حدود ۲۵۰ میلیون تومان آن هم با منت بخرید؟

  وضعیت عرضه خودرو ازسوی برخی ازخودروسازان را نیز می توان قطره چکانی توصیف کرد زیرا اگر هم طرح فروشی اعلام می شود در کسری از ثانیه ظرفیت پر و سایت فروش بسته می شود.

  در کنار این عوامل اعلام خبرهایی مبنی بر خروج شرکت هایی مانند پژو ، سیتروئن و هیوندایی نیز خود باعث آشفته تر شدن فضای بازار شده و قیمت ها را بالاتر برده است به طوری که قیمت پژو ۲۰۰۸ – اولین خودروی تولید مشترک پژو و ایران خودرو در قالب قرارداد مشترک – را ۲۵ میلیون تومان افزایش داده است.

  بررسی ها از بازار خودروی تهران نشان می دهد حتی پراید نیز برای خود در این بازار جایی باز کرده و قیمت آن در بازار با افزایش ۲ میلیون تومانی همراه شده است . روز گذشته شرکت سایپا برای کنترل قیمت ها طرح فروش تعدادی از خودروهای خود را که بیشتر آنها از خانواده پراید بودند را اعلام و پس از آن هجوم برای خرید به این سایت به حدی بود که سایت فروش برای مدتی بالا نمی آمد!

  بررسی قیمت خودروهای داخلی نسبت به ۱۰ روز گذشته نشان می دهد خودروهایی مانند ساندرو استپ وی ، ساندرو ، مزدا ۳ ، تندر ۹۰ ، دنا، آی ۲۰ ، اکسنت، سراتو، برلیانس ، پژو از تمامی مدل شامل ۲۰۶ و ۲۰۷ و حتی پراید از ۲ تا ۴۰ میلیون تومان در بازار فقط طی ۱۰ روز افزایش قیمت داشته است.

  قیمت های بی حساب و بی ربطی که امروز در بازار خودروهای داخلی شاهد آن هستیم در حالی است که اگر بخواهید با همین قیمت نیز خودرو را خریداری کنید باید زیر منت فروشنده قرارگرفته و این حرف را بشنوید که “الان که دارم این خودرو را به تو می فروشم نمی توانیم دوباره آن را با همین قیمت در فروشگاه جایگزین کنم ” و بنابراین خریدار باید با کلی شرمندگی پول هنگفت را پرداخته و خودرو را بخرد!

  عرضه محدود خودرو از سوی خودروسازان ، حضور شدید واسطه ها و دلالان در بازار، هجوم مردم برای خرید خودرو نه برای مصرف بلکه برای حفظ سرمایه را می توان برخی از دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار دانست . به نظر می رسد عامل اخیر مهم تراست زیرا بخش مهمی از تقاضا را می توان برای حفظ سرمایه یا کسب سود یا نگرانی از افزایش بیشتر دانست و بر این اساس بیم آن می رود با این روند در آینده بسیار نزدیک شاهد انفجار بیشتر قیمت و نه حباب در این بازار باشیم.

  در جدول زیر قیمت تعدادی از خودروهای داخلی اشاره در این مطلب آمده است . این قیمت ها در آخرین ساعات روز گذشته اخذ شده و لذا با توجه به قیمت لحظه ای که هم اکنون در بازار وجود دارد امکان بالا رفتن آن در روز جاری وجود دارد.

  بر اساس این گزارش آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار به شرح جدول زیر است

  قیمت های درج شده مربوط به خودروهای کاردکس در بازار است و در صورتی که خریدار خواهان خودروی دارای پلاک باشد باید رقمی اضافه تر را پرداخت کند.

  معمولا زمان پلاک شدن خودرو های کاردکس یک هفته تا ۱۰ روز بستگی به کارخانه تولید کننده خودرو دارد.

   

  انفجار قیمت خودروهای داخلی / افزایش 40 میلیونی قیمت برخی خودروها فقط در 10 روز +جدول قیمت

  منبع: عصرایران

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 10
  1. سایپا اطلاعیه داده به اونایی که قبل گرونی ساندرو ثبت نام کردن ال نود میده. دیگه تو کارتون پینویکیو هم گربه نره و روباه مکار این حرکتا رو انجام نمیدادن میگفتن این خیلی تابلوئه میفهمن داریم ازشون میدزدیم !
   42   2
   • هه هه .مردم ما ی چیزی اون ور تر از پینوکیو هستن.نمیدونم چرا ولی خیلی رفتارمون ضعیف شده.همه جوره داریم انعطاف نشون میدیم.ی جورایی حس میکنم دارن هر روز ی بلایی سرمون میارن که مجبورمون کنن ی تکونی بدیم ی قیامی چیزی اما عمرا اگه کاری کنیم.خودشون هم شک کردن که هستیم یا نه
    13    0
   • قبلا هم همین حرکتو زده ایران خودرو
    مردم مگان خریده بودن
    مگان نداشتن به هر کی ثبت نام کرده بود ۲ تا ال ۹۰ دادن

    کی میخواد بخاری از ما مردم بی بخار دراد نمیدونم
    9    0
  2. اینکه چیزی نیست! سبزی فروش اون ور خیابون داد میزنه کیلو سه تومن!
   تا عرض خیابونو طی میکنی صدتومن میاد روش.
   اونقدر هرج و مرجه
   10   0
  3. اینو ب اون شخصی نشون بدید ک تو مراسمات و دیدارهای خودش طوری صحبت میکنه که انگار اصلن تو ایران زندگی نمیکنه و و اگرم میکنه ماییم ک اتحادیه اروپا و امریکا رو تحریم کردیم.
   #افسوس_صد_افسوس
   10   0
  4. از اونجائی که ملت همیشه در صحنه ما در همه ی عرصه ها وارد میدان می شود ، مثل بز هحوم میارن و خودرو میخرن.

   ببخشید از این واژه استفاده شد ولی واقعا” بوده و هست.
   12   0
  5. رضا 26 اصفهان

   خدایی نخرید خب
   6   0
  6. میبینید من چقدر بدبخت هستم که تا امروز اسم ساندرو رو نشنیدم.
   9   0
  7. روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خاست
   وندر طلب طعمه پروبال بیاراست
   بر راستی بال نظر کرد و چنین گفت
   امروز همه عرش زمین زیر پر ماست
   بر اوج چو پرواز کنم از نظر تیز
   می‌بینم اگر ذره‌ای اندر ته دریاست
   گر بر سر خاشاک یکی پشه بجنبد
   جنبیدن آن پشه عیان در نظر ماست
   بسیار منی کرد و ز تقدیر نترسید
   بنگر که ازین چرخ جفا پیشه چه برخاست
   ناگه زکمین گاه یکی سخت کمانی
   تیری زقضای بد بگشاد بر او راست
   بر بال عقاب آمد آن تیر جگر سوز
   وز عرش مر اورا به سوی خاک فرو کاست
   برخاک بیافتاد و بغلتید چو ماهی
   آنگاه پر خویش؛ گشود از چپ و از راست
   گفتا عجب است این که زچوبی و زآهن
   این تیزی و تندی و پریدن زکجا خاست
   بر تیر نظر کرد و پر خویش بر آن دید
   گفتا زکه نالیم که “از ماست که بر ماست”
   8   0
  8. بابا از خدا بترسین مردم چطور زندگی کنن اخه
   سن ازدواج که بالا بره تباهی هم به دنبالش میاد باز هزینه های تامین زندگی مردم رو ببرید بالا تا عذاب قبرتون زیاد بشه
   10   0
 • ارسال نظر