مجله گیزمیز

افشاگری «ربیعی» در صحن مجلس

ادمین/27
۱۷ مرداد ۱۳۹۷
۹ نظر
 •  Image result for ‫افشاگری بی‌سابقه «ربیعی» در صحن مجلس‬‎

   در جلسه علنی چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پس از نطق موافقین استیضاح، علی ربیعی با حضور در جایگاه سخنرانی در دفاع از خود گفت: من استیضاح را حق نمایندگان مجلس می‌دانم و برای سومین بار در کمتر از یک سال به مجلس می‌آیم و تاکنون دو بار از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفتم.

  مهمترین محورهای سخنان وزیر کار در جلسه استیضاح به شرح زیر است:

  به من گفتند دروغگو! من می‌خندم می‌گویند به فقر خندید، گریه می‌کنم که جزئی از ذاتم است می‌گویند چرا گریه می‌کند، به من فتنه گر گفتند.

  چرا می‌گویید استیضاح را به هم ریخته‌ام؟ من که در مجلس حاضر شدم. هر زمان کمیسیون من را خواسته است، من حضور پیدا کردم. من به تک تک نمایندگان مجلس احترام قائلم.

  درست است که در شرایط اخیر پدیده ترامپ ناجوانمرد و برخی نوسانات داشتیم اما درست نیست که این موضوع را به یک نفر پیوند بزنیم.

  به خدا پناه ببرید! چیزی تحقیق نکرده در تریبونها نگوییم. اگر شما آقای نوروزی حرف شما در مورد پسرم صحت داشت والله بالله یک روز در این وزارتخانه نمی مانم.

  انتظار داشتم که با عدالت در مورد من رفتار شود

  نمایندگان مردم، خواهش میکنم در آنچه که تصمیم میگیریند منصف باشید.

  با کدام مقیاس من اندازه گیری شدم؟ با انصاف عمل کنید

  من نمی‌گویم وضعیت کارگران خوب است اما همیشه همدم‌شان بودم. یکی از کامیون‌داران می‌گفت چرا تنها وزیری که ما تاکنون از نزدیک دیده‌ایم و در جمع ما حاضر شده است را می‌خواهند استیضاح کنند.

  در یک سال اخیر حکم ۳۰ هزار بازنشسته را داده‌ایم. ما در حوزه تامین اجتماعی، در برخی استانها به اندازه حدود ۴۰ سال تخت بیمارستانی ایجاد کرده‌ایم و گسترش درمان در این حوزه را به مناطق محروم و حاشیه کلان شهرها برده ایم.

  می گویند فلانی در استانها دوره گردی می‌کند؟ اینکه یک وزیر به سیاه چادرها می رود عیب است؟

  آیا بیکاری فقط محصول وزارت کار است؟ بیکاری محصول سیاست های کلان پولی، مالی و تصمیمات همه ماست. من خودم اعلام کردم وزیر بیکاران هستم. اگر امروز آب باریکه ای در حوزه اشتغال است، ناشی از سیاست ها و برنامه های ما بوده است.

  (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به ادعای حسن نوروزی مبنی بر اینکه پسر علی ربیعی با یکی از معاونین وزارت کار در دوبی شرکت اقتصادی تاسیس کرده است): اگر چنین چیزی صحت داشته باشد یک روز هم در این وزارتخانه نمی‌مانم. فساد و شفافیت دو دشمن دارد؛ یک عدم شفافیت و دوم سیاسی کردن مبارزه با فساد.

  من از مجلس می خواهم که اجازه ندهیم مبارزه با فساد سیاسی شود. من از یک روحانی انتظار داشتم اول تحقیق می‌کرد و بعد این ادعا را مطرح می‌کرد.

  این وزارتخانه با همه ایرانی‌ها سروکار دارد، منابعی که در اختیار من است کفاف برای همه نیازهای مردم را نمی‌دهد

  به تعبیر آهنگران اگر دیر آمدم مجروح بودم.

  ای کاش می‌دانستید که ما صادقانه مثل یک سرباز گمنام چه کار در این وزارتخانه کردیم.

  من بیش از همه در غم بازنشستگان هستم، آیا منابعی آمد و من همسان‌سازی نکردم؟.

  عمده اقتصاد مقاومتی بر عهده من است؟ آیا اقتصاد مقاومتی مجموعه ای از تلاش کل مسوولان کشور نیست؟.

  چه شاخصی از بیماری و ناتوانی وزارتخانه من ارائه کردیدی؟.

  من بیشترین سفرهای استانی را داشتم و هفته ای سه بار در محل کارم خوابیدم.

  افشاگری علی ربیعی در پاسخ به محمدرضا پورابراهیمی نماینده موافق استیضاح: برادر پورابراهیمی! آقای کهنوجی را می شناسید اگر او مدیرعامل می‌شد مشکل شما با من ادامه پیدا می‌کرد؟.

  تو من را بیچاره می کنی! دائم شبکه می چینی. نماینده سبزوار به دفتر من می آید می‌گوید سالی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان به کسی بده که من می‌گویم ، از عباد هم نمی ترسد!.

  ۴۰ سال خدمت کردم و بحران های زیادی دیدم. آقا هم نظرشان این نیست که سیاه نمایی کنیم.

  چرا وقتی بابک زنجان پول‌ها را می‌برد حرفی نزدید؟.

  درگیری لفظی پزشکیان و پور ابراهیمی در صحن مجلس:

  مسعود پزشکیان در پی صحبت‌های محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی که گفته بود زهرا پزشکیان مسئول پتروشیمی جم است با شما چه ارتباطی دارد؟ با اجازه لاریجانی رییس مجلس گفت: دختر من در پتروشیمی جم کار می‌کند

  پزشکیان در ادامه تاکید کرد: رییس نیست و پروژه‌ای به عهده دارد. گفته‌اند ۱۰ میلیون حقوق می‌گیرد نخیر چنین نیست چهار میلیون حقوق می‌گیرد.

  لیسانس هم نیست بلکه فوق لیسانس شیمی از دانشگاه شریف دارد.

  پزشکیان در ادامه با اعتراض نسبت به صحبت‌های پورابراهیمی گفت: این حرف‌ها چیست که از پشت تریبون مجلس مطرح می‌کنید. دختر من سال‌هاست که آنجا کار می‌کند، اینها انصاف نیست که چنین موضوعاتی را مطرح می‌کنید. این صحبت‌ها دروغ است.

  علی لاریجانی در ادامه با تاکید بر اینکه از این صحبت‌ها را مطرح نکنید گفت: به این حرف‌ها خاتمه دهید صحبت‌هایی که مطرح می‌شود درست نیست و نباید در این موارد صحبتی طرح شود.

  لاریجانی البته در ادامه به پورابراهیمی هم اجازه داد تا بار دیگر از خود دفاع کند.

  او با بیان اینکه ممنون هستم که آقای پزشکیان خودشان این موضوع را تایید کردند، گفت: یکی از صحبت‌های ربیعی همین بود که برخی از افراد و نمایندگان می‌آیند و پست و مقام برای اطرافیان خود درخواست می‌کنند.

  پورابراهیمی تاکید کرد که به دلیل صحبت‌هایی که مسعود پزشکیان مطرح کرد از او به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت خواهد کرد.

  او تاکید کرد که هر کسی ادعایی را مطرح می‌کند باید در قبال آن ادعا پاسخگو باشد.

  لاریجانی بار دیگر با درخواست از پورابراهیمی که درباره برخی مسائل پشت تریبون مجلس صحبت نکند، گفت: آقای پورابراهمی نباید نام کسی را می‌بردند و آقای پزشکیان هم جمله ای مطرح کردند که نباید می گفتند.

  او در ادامه با توجه به اعتراضات نمایندگان آنها را به آرامش دعوت کرد و عنوان کرد که خودش این موضوع را درست می‌کند.

  علی ربیعی وزیر کار هم در پاسخ به اتهامات مطرح شده درباره پزشکیان و دختر او بیان کرد: دختر ایشان خیلی قبل از من این شغل را داشته‌اند. ایشان یک دختر شاگرد اول از یک دانشگاه معتبر است و به حضور من ارتباطی ندارد.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 9
  1. ربیعی و حجتی بهترین وزرای این دولت هستند به همین دلیل دائما زیر تیغ مجلس هستند

   چرا ظریف و هاشمی و آذری جهرمی و زنگنه و شریعتمداری رو استیضاح نمیکنن
   11   14
  2. خاک تو سر کشوری که اینا شدن نماینده و وزیر.هر چقدر هم خوب باشن ببین چطوری دارن خودشون رو جر میدن.واسه هدفشون چقدر دروغ و کلک درست میکنن.انقدر حوزه منابع انسانی کشور ضعیفه که نمیتونه شایسته سالاری کنه و اگه دختر یکی تو جایی کار میکنه میگیم لابی کرده.اگه انتخاب ها رو شایسته سالاری بود خیلی شیک میکوبید تو دهنش میگفت برو از مدیریت اونجا بپرس چر دختر من رو استخدام کرده.تازه دوست داره ماهی ۱۰ میلیون هم حقوق بده.به تو چه.اما انقدر همشون کثافت کاری دارن که جرات نمیکنن تا ته کار برن.اینی هم کی میبینیم ی دعوای زرگری و مسخرس.تمام زندگی ما شده پول و هدف ها یادمون رفته.وظیفه ها یادمون رفته.
   بقول دوستی ۸۰ میلیون دزد به خوبی و خوشی کنار هم زندگی میکنیم و قانون هم وضع می کنیم و آب از آب تکون نمیخوره.کجا اینجوریه.
   27   0
  3. خاک تو سر همشون که فقط از مجلس برای این کثافت کاری ها استفاده میکنن همشون همینن همشون فاسدن بلا استثناء ، ملت دیگه نباید اصلا تو رای گیری واسه انتخاب این مفسدین شرکت کنن چون دیگه فهمیدین که هرکی با مردم باشه این نظام نمیزاره بیاد بالا چون واسه این نظام خطرناکه و سریع رد صلاحیتش میکنن
   14   1
  4. جالب است – ولی در عین حال گریه هم باید کرد . علی لاریجانی در صحن علنی مجلس می فرماید نامی از کسی برده نشود – چرا نباد این مردم بدبخت اسامی مسئولینی که به بیت المال دست درازی می کنند را بدانند – به نظرم بدانند بهتر است شما که با آنها برخورد نمیکنید ( اگه برخورد میکردین این وضع مملکت نبود …) بگذارید حداقل این ملت آسی به تنگ آمده نام آنها را بدانند و خودشان با آنها برخورد کنند – تا دیگه هیچ مسئولی تو کشوری که دم از اسلام میزنه – به بیت المال دست درازی نکننه – دیگه ملت خسته شدن از اسامی رمز دار – م.ب – ن. خ
   19   0
  5. جلل الخالق مملکت چه خبره مصداق بارز خر تو خر ،اون میگه دختر من شریف بوده خب فقط دختر تو توشریف درس خونده ربیعی به من رحم کنید ،پور ابراهیمی حمله هوایی انجام میدم کهنوجی را رئیس کن ،روحانی اگه دست به دنب داداشم بزنی اعلام جنگ هسته ای میکنم،عراقچی عمو جان احمد سریع بدو بیا برو بانک مرکزی حسابی برییییییین،احمدی نژاد بقای دادشم رو با مشپاییی ول کنیید وگرنه خودتون میدونیید،فرزندان منحوس هاشمی انگلیس امریکا ما حسابی رییدیم به مملکت تا تونستیم با اق بابامون خوردیم ،حالا بیاید شما برینید،زنگنه من از شکم ننم در اومدم ثروتمند بودم به من کار نداشته باشید،من با نفت غسل میکنم،لاری ها: ما سهممون زیاده مثل خروس لاری میمونن، نعمت زاده داداشای خلم من خیلی فقیرم همش چند صدتا کارخونه ورشکسته رو حبه کردن به من از روی ناچاری پذیرفتم،کروبی الاغ و میر حسین حروم زاده رو بیاریید بیرون اونا بهتر از میرینن به مملکت، وجدانا خدا شاهده راست میگم هنگ کردم قاطی کردم ،ای ای ای اینهمه دروغ خیانت و دزدی و… صد رحمت به قاجارها،تاریخ رو از این وری باید بنویسن،من بودم با بمب تانک توپ تیر بار هرچی که میتونسم اینها رو میکشتم.
   12   0
  6. رضام 26 اصفهان

   خب چیز زاده هستن خو
   5   1
  7. منظورش از (عباد) اسم مستعارش زمایه که توی وزارت اطلاعات بود و امنتی ها ربیعی رو به نام (عباد) میشناسنش
   4   0
  8. فقط اینو میدونم گه همشون دارن زر اضافی میزنن همشون سروته یه کرباسن
   9   0
  9. یارو عبا پوشه علنا گفت اگه عنقلاب نمیشد محال بود ما همچین پست هایی نصیبمون بشه! تو خوده مجلسشونم گفت!

   چجوری این حکومت رگو ریشه مردم رو هم گرفت مگه میشه چهل سال بدبختی بیاری و حالا که اکثرا اینارو شناختن ولی بازم متحد نمیشن!! ما نسل امروز همونطور که دهنمون سرویس شد بخاطر ملت ۵۷ حالاشم دقیقا بخاطر همون مردمه اون زمانه که بازم داریم سرویس میشیم اینایی که پیر شدن و جوونارو ترغیب میکنن که نرین میکشنتون اینا خیلی نامردن یا میگن اگه اینا برن عربا و داعشو اینجور هیولاها به کشور حمله میکنن، پس حداقل یه ده سال دیگه باید طول بکشه تا این نسل ننگین کلا بمیرن اما بازم با این جوجه بسیجیا که مغزشون هک شده چیکار کنیم!
   تو کدوم مملکت دو تا لندهور به زن مردم که حامله ام هست حمله میکنن و لگد میزنن اینهمه اسرس و اشوب بوجود میاد بخاطر این دو موجود اهریمنی کلیپشم پر میشه اما دریغ از یه مجازات برای امثال اینها، بعد میگن امنیت داریم! چطور روشون میشه اون روحانی با لبخند این بلارو سره مردم بیاره کسی ام صداش درنیاد!! ظلم داره بیداد میکنه بی غیرتی وطن فروشی نامردی
   واقعا ایران رو تبدیل کردن به برزخ تنها نگرانیشونم نظامه و پستاشون درامداشون زندگیه خود و خانواده هاشون که مثل زالو دارن شیره کشور و خون مردمو میمکن. الان اینا تو تمام زمینه ها هیچ کارایی ندارن تا چند سال دیگه اب نداریم بعد اینا با لبخند میگن تمام دولت همونجور که تا الان سخت تلاش کرده از این ببعد هم تلاش خواهد کرد یعنی بازم قراره نابودتون کنیم ایرونیای عزیز و بی ارزش
   به چه روزی انداختی کشورو ای اخوند چی میخای از این کشور انتقامتونو از شاه گرفتید دیگه جیباتونم که پر شد بسه دیگه 😐 باوا زندگیه اینهمه ادمو پرپر کردید هنوز ایندگانم باید زجر بکشن خب چیزیم نمیپرستن که بگیم به چیزی ک میپرستی فقط برو، چون به اتحاد مردم امیدی دیگه ندارم، این ملت حاضرن خودکشی بکنن اما برای حقشون..
   سیستانو بلوچ و خوزستانیه سیاه بخت شما بهتره همون مرده ی متحرک بمونید تا اینکه لیاقت اعتراض داشته باشید خلایق هرچه لایق، اگه شهرداراین دو شهر همه رو جمع کنه بگه نفری دویست متر پامرغی برید تا یک مگابایت اینترنت مجانی بهتون میدم پامرغی میرن بعدم اون نت رو میرن اینستا به مائده ۱۷ ساله یا صدف طاهریان فحش بدن
   1   0
 • ارسال نظر