مجله گیزمیز

بباز علیرضا…باید ببازی

ادمین/27
۷ آذر ۱۳۹۶
۲۶ نظر
 • علیرضا کریمی: گفتند به ما چه با اسراییل کشتی نگرفتی

  نتیجه تصویری برای علیرضا کریمی

   

   

  نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم ایران با اشاره به اینکه برای دومین مرتبه بدلیل کشتی نگرفتن با حریف اسراییلی از رسیدن به مدال طلای جهان بازمانده است، گفت: امیدوارم مسوولان این‌بار بر خلاف قبل به قول‌شان عمل کنند و پاداش من را بدهند.

  به گزارش ایسنا،‌ علیرضا کریمی با وجود داشتن تنها ۲۳ سال سن افتخارات زیادی را برای کشتی ایران در رده‌های سنی مختلف به ارمغان آورده و بارها باعث اهتزاز پرچم ایران در رویدادهای جهانی و آسیایی شده است.

  کریمی، یک مدال نقره و ۲ طلای آسیا در رده نوجوانان، طلای جهان و آسیا در رده جوانان و ۲ طلای آسیا و برنز با ارزش جهان در رده بزرگسالان را در کارنامه خود دارد. باید به ویترین افتخارات کریمی دو مدال طلای جهان نیز اضافه می‌شد اما هم‌گروهی با نماینده اشغالگر قدس در رقابت‌های جهانی جوانان و این‌بار در رقابت‌های جهانی زیر ۲۳ سال باعث شد وی علی‌رغم شایستگی در رسیدن به ۲ مدال طلای جهان، مقابل رقبا به عمد شکست بخورد تا با نماینده اسراییل سرشاخ نشود.

  این اتفاق نه تنها باعث لطمه روحی شدید به این کشتی‌گیر و بر باد رفتن زحمات چندین ماهه او در تمرینات تیم ملی شد بلکه باعث شد تیم ایران که با مدال طلای کریمی می‌توانست بر سکوی سوم جهان بایستد در نهایت در جایگاه هشتمی جهان قرار گیرد تا از این بابت نیز کشتی ایران شدیدا متضرر شود و کشتی‌گیر گمنام رژیم صهیونیستی ضمن گرفتن سکوی سومی از ایران، براحتی به مدال برنز جهان برسد.

  علیرضا کریمی آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا، درباره حذف ناباورانه از رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان بدلیل مبارزه نکردن با نماینده رژیم صهیونیستی و اینکه برای دومین مرتبه این اتفاق باعث شد از رسیدن به مدال طلای جهان در عین شایستگی بازبماند صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید:
   

   


   

   

   


   

   

  *فکرش را هم نمی‌کردیم کشتی گیر اسراییلی از پس آمریکا بربیاید

  روز وزن کشی من بعد از کشتی گیر اسراییل وزن کشی کردم. قرعه او ۲۳ شد و قرعه من ۲۲. ابتدا فکر کردم در همان دور اول به کشتی گیر اسراییلی خوردم اما بعد معلوم شد من دور اول به حریف روس خوردم و کشتی گیر اسراییلی به حریف آمریکایی خورد و برنده این ۲ مبارزه دور دوم باید به مصاف هم می رفتند. ما هم از این موضوع خوشحال شدیم چرا که تا حد زیادی اطمینان داشتیم کشتی گیر اسراییلی مقابل حریف آمریکایی شکست بخورد و به دور دوم نرسد اما اتفاقات رخ داده کاملا بر خلاف انتظارات و پیش بینی ما بود.

  *یک دقیقه مانده به پایان مبارزه گفتند"باید ببازی"

  کشتی من با حریف روس و مبارزه کشتی گیران آمریکا و اسراییل حدودا همزمان با هم شروع شد. من پرقدرت مبارزه را آغاز کردم و تا دقیقه ۵ مبارزه و یک دقیقه مانده به پایان ۳ بر ۲ از حریفم پیش بودم. تازه بدنم راه افتاده بود و حریف روس هم کاملا بریده بود. دنبال این بودم که امتیازات بیشتری هم از او بگیرم تا با اختلاف بالا او را شکست بدهم اما یک دقیقه مانده به پایان مبارزه به یکباره دیدم مربیانم چلنج را انداختند و اعتراض کردند. وقتی این صحنه را دیدم به آن ها گفتم من که جلو هستم و مشکلی نیست پس چرا چلنج کردید که آن ها به من گفتند حریف اسراییلی موفق به شکست کشتی‌گیر آمریکایی شد و تو باید به حریفت ببازی تا دور بعد به اسراییل نخوری.

  *وقتی گفتند باید ببازی دنیا روی سرم خراب شد

  وقتی این حرف را شنیدم دنیا روی سرم خراب شد. در یک آن تمام زحمات و سختی هایی که ماه ها در تمرینات و دور از خانواده به امید کسب مدال طلای جهان متحمل شده بودم از جلوی چشمانم گذشت. شوکه شده بودم و انگار سطل آب یخ را روی سرم ریختند. دیگر قدرت ایستادن روی پاهایم را هم نداشتم. دیدم ده نفر همگی فریاد می زنند "باید ببازی باید ببازی". به کشتی برگشتم کاملا وا دادم. حریف روس بلافاصله شروع کرد به حمله کردن من هم فقط ایستاده بودم. من را در خاک نشاند و به راحتی و بدون هیچ مقاومتی چند فتیله پیچ روی من اجرا کرد و در ده ثانیه کار را تمام کرد و کار من هم تمام شد.

  * گفتند هر کسی گفته با اسراییل کشتی نگیرید پاداشت را هم بدهد!

  برای دومین مرتبه است که با قرعه اسراییل در مسابقات جهانی مواجه می شوم. یک‌بار نیز در مسابقات جهانی جوانان در سال ۲۰۱۳ به قرعه اسراییل خوردم و به حقم که مدال طلا بود نرسیدم. آن زمان قهرمان آسیا هم شده بودم و به من گفتند به اندازه پاداش قهرمان جهان که ۴۰ سکه بود به تو می دهیم اما وقتی پدرم پس از مسابقات جهانی ۱۳۹۲ با نامه فدراسیون کشتی به وزارت ورزش رفت و خواستار عمل مسوولان به قول‌شان شد به او گفته بودند، "به ما ربطی ندارد که پاداش کشتی نگرفتنش مقابل اسراییل را بدهیم. بروید از هر کس که گفته با اسراییل کشتی نگیرید پاداش‌تان را از او بگیرید"در نهایت هم به جای ۴۰ سکه فقط یک کارت هدیه یک میلیون تومانی دادند و تمام!

  *همه زحماتم بر باد رفت

  امسال هم قرار بود به نفرات اول ۶۰ سکه پاداش بدهند اما باز هم به کشتی گیر اسراییل خوردم و به حقم نرسیدم و همه زحماتم بر باد رفت. براحتی قهرمان جهان می‌شدم اما این اتفاق مانع آن شد. من حریف روس را براحتی می بردم اما این اتفاق باعث شد او فینالیست شود. من دیگر فینالیست این وزن را که کشتی گیر قزاق بود را پیش از این ۴ مرتبه ده بر صفر شکست داده بودم. حتی تا ثانیه های پایانی فینال کشتی گیر روس شکست خورده بود اما در ثانیه های پایانی امتیاز گرفت و حریف قزاق را شکست داد و قهرمان شد.

  *اسراییل ظالم است اما زحمات من را نادیده می‌گیرند، ظلم نیست؟

  من ماه‌ها برای رسیدن به مدال طلای جهان زحمت کشیدم و براحتی می‌توانستم به مدال طلای جهان برسم. قبول دارم اسراییل ظالم است و ظلم می‌کند اما اگر باز هم مسوولان ورزش ما براحتی زحمات من را نادیده بگیرند ظلم نیست؟ کشتی گیران وضعیت مالی خوبی ندارند و تنها دلخوشی همه ما به کسب مدال جهانی و پس از خوشحال کردن مردم، گرفتن پاداش است. از مسوولان وزارت ورزش انتظار دارم آن ها نیز اینگونه مواقع به قول و تعهداتشان عمل کنند.

  *روس‌ها حذف می‌شدند هم من هم فدراسیون محروم می‌شدیم

  اینکه می‌گویند روس را می‌بردی بعد با اسراییل کشتی نمی‌گرفتی حرف درستی نیست چون با اینکار کشتی گیر روس حذف می‌شد و روس ها بدلیل نفوذی که در اتحادیه جهانی دارند شدیدا معترض می‌شدند و آنوقت هم من و هم فدراسیون کشتی را محروم می کردند.

  *این اتفاق بر روحیه کل تیم تاثیر بد گذاشت

  این اتفاق نه تنها بر روحیه من بلکه بر کل تیم اثر منفی گذاشت و باعث شد بچه ها در روز نخست شوکه شوند و آن‌طور که باید کشتی نگیرند. وقتی من از تشک کشتی بیرون آمدم بقیه بچه ها هاج و واج من را نگاه می کردند و به هم ریخته بودند. اگر این اتفاق نمی افتاد و من به مدال طلایم می رسیدم آنوقت ایران به جای هشتمی در جهان بر سکوی سوم می ایستاد.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 1
  انتشار یافته : 26
  1. فتانه /29 /تهران

   دلم براش سوخت چقدر بد که سیاستو با همه چیز قاطی کردیم
   خدا کنه به وعده هایی که بهش دادن عمل کنن
   48   4
  2. کلا ما به روسیه و اسرائیل خیلی نفع میرسونیم در حالیکه خودمون ضرر میکنیم!
   46   6
  3. وقتی مسعود شجاعی و حاجی صفی مقابل اسراییلی بازی کردند و مهدوی کیا حمایتشون کرد، مردم به هرسه ی اونا انگ بی غیرتی و خیانت زدن…زیر هرپیچ که عکس شون بود فحش ناموسی نوشتن…حتی به دختر مهدوی کیا رحم نکردن!
   (هنوزم پیج و کامنتا موجوده)

   و حالا که علیرضا کریمی بازی نکرده همین مردم باز هم انگ بی غیرتی و خیانت زدن…
   عجیب ملتی هستیم…عجیب…
   علیرضا به این مردم اعتماد نکن.تو بازی کنی یا نکنی بهرحال فحش میخوری. تمام سرمایه ات و حامی واقعی تو، تنها خودت هستی.
   این به خودت مربوطه که عاقبت آرش میراسماعیلی رو داشته باشی یا عاقبت بیژن سیف خانی
   53   7
  4. ابی پایین روچی

   * اسراییل ظالم است اما زحمات من را نادیده می‌گیرند، ظلم نیست؟

   خانه از پای بست ویران است…
   38   4
  5. زهرا23 تهران

   ان شالا که پاداششو بدن ولی چه تضمینی بود که صددرصد به طلا برسه؟
   4   50
  6. مهدی 20(444سابق)

   حماقت کرد حماقت
   به هیچ وجه کار این آقا وطن پرستی نیست!
   اسراییل چه خوشتون بیاد چه نیاد اگر هم جعلی بود الان ۱۰۰ سال تاریخ داره و تمام دنیا به جز چهارتا گدا گدوله قبولش دارن!
   از نظر تکنولوژی و نظامی و پزشکی از این ایران پیشرفته تره خود ایران رابطه ی گسترده اقتصادی با اسراییل داره و بذرهای کشاورزی و تجهیزات مخابراتی ازش میخره و بهش نفت میفروشه آره نفت یه تحقیقی راجع بهش بکن!تو جنگ ایران و عراق اسراییل ایران نجات داد هم بهش اسلحه فروخت هم تو عملیات اوسیراک رآکتور عراق نابود کرد تا بمب اتم نسازه وگرنه آخر جنگ به جای شیمیایی سلاح هسته ای میخورد تو ایران.اسراییل از نظر اطلاعاتی ایران له کرده!له! تو قلب تهران دانشمندای ایران ترور کرد هیچکس هم هیچ کار نتونست بکنه تو قلب تهران حسنی مقدم با موشکش منفجر کرد هیچکس هیچ کاری نتونست بکنه!
   اونوقت ایران چیکار میکنه؟
   میاد به یه ورزشکار بدبخت میگه که زحماتت نادیده بگیر و بباز!
   ضمنا در مقایسه با اسراییل کشورهای جعلی تر هم هستن که ایران بتونه روشون مانور بده و اتفاقا پیوندهای عمیق فرهنگی با ما دارن مثل قفقاز جنوبی و افغانستان و تاجیکستان که به شدت از نظر زبانی و فرهنگی به ما نزدیکند و روسیه کثیف از ایران جداشون کرد!از همه مهمتر جنوب ازبکستان شما اگه به حافظ و سعدی یه روز میگفتی که خوارزم و سمرقند و بخارا از ایران جدا میشه بهت میخندیدن!!
   43   12
  7. مهدی 20(444سابق)

   ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۷۹ ﻭ ﺑﺎ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﻓﺮﻭﺵ ﻧﻔﺖ ﺧﺎﻡ
   ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﺟﺪﯼ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﺷﺪ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﺎﺭﮎ ﺭﯾﭻ
    ﺗﺎﺟﺮ ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻠﯽ ﺳﻮﺋﯿﺴﯽ
    ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺷﺮﮐﺖ ﺧﻮﺩ ﮔﻠﻨﮑﻮﺭ
    ﻭﺍﺭﺩ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺷﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺩﻭﻟﺖ ﺟﺪﯾﺪ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺗﺠﺎﺭﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩ.
    ﻣﺎﺭﮎ ﺭﯾﭻ ﺑﻪ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺩﻻ‌ﻝ ﻧﻔﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﻋﺮﺻﻪ ﺑﯿﻦ‌ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ۱۵ ﺳﺎﻝ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪ. ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﮔﻔﺘﺎﺭ ﻣﺎﺭﮎ ﺭﯾﭻ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺏ ﺯﻧﺪﮔﯿﻨﺎﻣﻪ ﺍﻭ، ﺍﻭ ﻧﻔﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﯾﮏ ﺧﻂ ﻟﻮﻟﻪ ﻣﺨﻔﯽ ﺑﻪ ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ ﻣﯽ‌ﺑﺮﺩ.
    ﺍﻭ ﺍﺩﻋﺎ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺁﮔﺎﻩ ﺑﻮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ
    ﺍﻭ ﺩﺭ ﺗﻬﯿﻪ ﺍﺳﻠﺤﻪ ﻭ ﻣﻬﻤﺎﺕ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺟﻨﮓ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﻋﺮﺍﻕ
   ﻧﻘﺶ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻣﻬﻤﯽ ﺩﺍﺷﺖ. ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﺍﻭ ﺑﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﮔﺮﻭﮔﺎﻥ‌ﮔﯿﺮﯼ ﺩﺭ ﺳﻔﺎﺭﺕ ﺍﯾﺎﻻ‌ﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ
   ، ﺩﻭﻟﺖ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﻪ ۶۵ ﻓﻘﺮﻩ ﺟﺮﻡ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪﺍﺧﺘ سود
    ﻣﺎﻟﯽ ﻭ ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺗﺤﺮﯾﻢ‌ﻫﺎ ﺑﺮ ﻋﻠﯿﻪ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻣﺤﮑﻮﻡ ﮐﺮﺩ.
    ﺍﻭ ﺳﺎﻝ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﻟﯿﺴﺖ ﺩﻩ ﻧﻔﺮ ﻣﺠﺮﻡ ﻣﻬﻢ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎﺕ ﻓﺪﺭﺍﻝ ﯾﺎ ﭘﻠﯿﺲ ﻓﺪﺭﺍﻝ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ (ﺍﻑ‌ﺑﯽ‌ﺁﯼ
   ) ﺑﻮﺩ. ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۰۱ ﺩﺭ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺭﻭﺯ ﮐﺎﺭﯼ ﺩﻭﻟﺖ، ﺑﯿﻞ ﮐﻠﯿﻨﺘﻮﻥ
    ﻣﺎﺭﮎ ﺭﯾﭻ ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻔﻮ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩ. ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﮔﺰﺍﺭﺵ‌ﻫﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺭﻭﺳﺎﯼ ﭘﯿﺸﯿﻦ ﻣﻮﺳﺎﺩ
    ﺍﻧﻮﺭ ﺍﺯﻭﻻ‌ﯼ ﻭ ﺷﺒﺘﺎﯼ ﺷﺎﻭﯾﺖ ﺩﺭ ﻋﻔﻮ ﺍﻭ ﻧﻘﺶ ﻣﻬﻤﯽ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻋﻔﻮ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ‌ﻫﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩ ﻣﺎﺭﮎ ﺭﯾﭻ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺳﺮﺍﺋﯿﻞ ﻭ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﺗﻬﯿﻪ ﺍﻃﻼ‌ﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻮﺳﺎﺩ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.
   ﺑﺎﺯﺍﺭ ﭘﺴﺘﻪ
   24   7
  8. متن بسیار جالبیه
   #سجادسالک (رئیس شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان):

   ۱) تلخ بود. خیلی تلخ. شکست عامدانه کشتی‌گیر ایرانی برابر حریف روسی را می‌گویم. غرور و ابهت و شخصیتمان له شد در آن ثانیه‌های لعنتی که #علیرضا_کریمی مات و مبهوت، فیتیله‌پیچ می‌شد مبادا که دور بعدی به حریف اسرائیلی برخورد کند و امان از آن صدای شوم که هنوز در گوشمان پژواک دارد: #بایدببازی

   ۲) یادمان بیاید فلسفه مسابقه ندادن با اسرائیلی‌ها چه بود؟ برای این که به دنیا پیام دهیم ما این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسیم. در نتیجه سال‌های اول افتخار می‌کردیم که به اسرائیل برخورد کنیم و کنار بکشیم. اصلا مدال قهرمانی می‌خواستیم چه کار وقتی قرار بود مدال حمایت از مظلوم به گردن بیاویزیم؟

   ۳) رفته رفته مجامع ورزشی روی کار ما حساس شدند و محرومیت‌های سنگین در نظر گرفتند. کار به جایی رسید که کنار می‌کشیدیم اما رویمان نمی‌شد بگوییم برای چه کنار کشیدیم. در نتیجه پرچم استکبارستیزی را زمین گذاشتیم و ملتمسانه نسخه پزشک دست گرفتیم و مظلومانه بیماری را بهانه آوردیم.

   ۴) محرومیت آنقدر برایمان سنگین بود که حتی حاضر نبودیم پای آرمانمان بایستیم. رویم به دیوار، یک زمانی، آقای پیرایرانی با هیجان از رشادت ورزشکار ایرانی خبر می‌خواند اما مسئولان ورزش ایران در راهروهای فدراسیون جهانی قسم می‌خوردند: به والله اگر دنبال سیاسی‌کاری باشیم! ورزشکارما مریض بود!

   ۵) به همین راحتی منکری چون #دروغ را ترویج کردیم این بار اما اتفاق عجیب‌تری افتاد. حنای ما دیگر رنگی نداشت و حتی دروغمان هم خریداری نداشت. چاره کار چه بود؟ همین اول کار ببازیم که به #حریف_اسرائیلی برخورد نکنیم! چنین شد که فریاد حقارت بار « #باید_ببازی_علیرضا » در سالن طنین انداز شد

   ۶) طنز ماجرا اینجا است. با شکست #کشتی‌گیر #اسرائیلی در مرحله بعد، در گروه بازندگان باز به #اسراییل خوردیم و به ناچار دست به دامن مدارک پزشکی قدیمی شدیم. یعنی به قول قدیمی ها: هم چوب را خوردیم و هم پیاز را.

   ۷) کار روزگار را ببین. ما که قرار بود مفتخرانه در حمایت از مظلوم، #اسرائیل ی‌ها را رسوا و خجالت‌زده کنیم از دروغگویی به کجا رسیدیم؟ #فریاد_حقیرانه، #شکست_بزدلانه . بیخود نیست که امام حسن عسکری میفرماید: «تمام پلیدی‌ها در اطاقی قرار داده شده، و کلید آن دروغ است»
   #بایدببازی

   ۸) کشتی #علیرضاکریمی آئینه وضعیت امروز ما است. نه روی حمایت از #مظلوم داریم، نه افتخار شکست دادن #ظالم. نه توجیهی برای #افکارعمومی داریم و نه شجاعتی برای طرح #آرمان هایمان. می خواستیم فیتیله را بی سر و صدا پایین بکشیم اما امان از #فیتیله‌پیچ پرسروصدا.
   #باید_ببازی
   28   5
   • نظر خودم
    من نمیدونم چرا وقتی یه چیزی تو ج.ا باب میشه باید تا والظالین اجرا بشه؟
    واقعا باید ببازی چه پیامی برای دنیا داشت؟ الان کسی فهمید ما اسرائیل رو به رسمیت نمیشناسیم؟
    از فلسطینی ها دفاع شد؟ جواب یه نخییییییییر گنده ست
    واقعا این سطح از پستی و حقارت سابقه نداشته

    بعد این نهادی که این تصمیمات رو به زور اعمال میکنه چرا نمیاد پاسخگو باشه؟
    طبق گفته اقای کریمی وزارت ورزش که نه مسئوله نه پاسخگو

    یکم سی یا چهل ش بکنم خخخ
    مثل روز برام روشنه این اقایی که دفعه قبل ۸ سال مملکت دستش بود بیاد اعتراف کنه که تقلب کرده بازم عمرا اونی که چیز شده ازاد بشه

    یا اون یکی که ممنوع الهمه چیزه اصلا معلوم نیست قانونش کجا نوشته شده و توسط کی داره اعمال میشه

    پاورقی:
    نکته که ذهن منو گرفته من نمیدونم چرا تو این مملکت همه هزینه ها برای فوتبال شخمی میشه و سایر ورزش ها محل سگ نمیدن؟
    دوتا تیم استقلال و پیروزی که دولتی هستن بعد بدهکاری هم بالا میارن دوباره دولت بدهکاری ها رو متقبل میشه
    میلیارد میلیارد پول حروم اینا میشه پورشه و بی ام و سوار بشن اونوقت کشتی گیر ها و وزنه بردار ها و جودوکار ها و تکواندو کار ها بعد دوران اوج باید برن سبزی فروشی بزنن!!
    دوران اوج شون هم خیلی کمتر از فوتبالیست هاست
    22    4
  9. شرافتی که سرهایمان را در راه آن نهادیم به مدال نفروختی
   درود بر شرفت پهلوان
   9   57
   • این که از عمد به اسرائیل ببازه یعنی حفظ شرافت؟؟!!!
    مگه نمیگید اسرائیل دشمنه؟؟ خب از نظر شما اینکه خودمونو جلوی دشمن حقیر و بی عرضه نشون بدیم میشه شرافت؟؟!!!
    اینکه جلوی دشمن جرات نکنیم حرفی یرای گفتن داشته باشیم و مثل شیری در پوست سوسک عمل کنیم میشه حفظ شرافت؟؟
    والا جدیداً شرافت هم عوض شده ما فکر میکردیم شرافت یعنی داشتن وقار و افتخار فکر نمیکردیم خوار نشون دادن خودمون جلوی هر کسی هم جزو شرافت حساب میشه!
    البته بماند که با شرف واقعیه کسی که اگه با کسی دشمنی داشته و حتی خون و خون ریزی کرده ولی صرفاً به خاطر اون آدم بد همه فرزندان و آیندگانش رو به بدی پیش داوری نکنه.
    مرام پهلوونی که ازش دم میزنن همینه که نه جرم پدر رو برای پسر می نویسنن و نه جرم پسر رو برای پدر اگر پدران جرمی کردن دلیل نمیشه که پسران هم باید حتماً اون کار رو انجام بدن.
    29    4
   • مهدی 20(444سابق)

    شما دقیقا ابوموسی اشعری هستی!
    خود پیامبر هم اگه بود شما رو قبول نداشت
    عزیز من طرف فلسطین و لبنان خودشون با اسراییل بازی میکنن شما چیکاره ی این دنیایی که داری تحریم میکنی؟!
    شما که بدون اسراییل چهارتا گوجه خیار نمیتونی بکاری فازت چیه؟
    شمایی که گنده ترین هواپیماهای جمگیت تو قبرستون هواپیماهای اسراییلی پیدا میشه البته به جز f14 که فقط ایران و امریکا دارنش
    10    3
  10. خاک تو‌ سرش اسکل جوگیر
   8   16
  11. علیرضا بچه ی ارمه یادش بخیر کلاس اول یا دوم دبیرستان بودیم مدرسه امام خمینی روزای اول مدرسه بود اومد تو میز بغل من نشست کامل میزو گرفت انقد بزرگ بود بعدشم ک تو باشگاه شفق ادامه داد کشتیو ما هم همونجا فوتبال بازی میکردیم کلی تو فوتبال اسیب دیدیم هیچی هم نشدیم ولی اون باز ب یه جایی رسید
   10   0
  12. غریب آشنا(س امامی)

   همش تقصیر این ایسرائیله .میدونی چَرا؟
   11   5
  13. خو الان چی شد همه دنیا فهمیدن ما اسراییل رو به رسمیت نمیشناسیم ..دست بردارید از اینکه هرچیزی رو قاطی سیاست میکنید…همه کس و همه چی واستون مهمه غیر از خود مردم ایران
   13   1
  14. نارسیس/31-1-64/تهران

   فلسطین خر کیه ؟!

   نادان ها تو نماز جمعه مرگ بر آمریکا و انگلیس و روسیه و کره شمالی و جنوبی و …

   از دهنشون نمیافته !

   اون وقت عاقا زاده ها حموم زایمان عروس گلشون رو کنار برج ترامپ تو هتل ۵ ستاره

   لاس وگاس برگزار میکنن .
   32   2
  15. دلم برای علیرضا سوخت…آخه لاشخورهای سیاسی کی می خواهید دست از سر ورزشکاران بر دارید
   آخه مفت خورها ، در حال حاضر همه افتخار ایران ما (نه ایران شما) همین کشتی گیرها و وزنه بردارها و کلاً مدال آوران عرصه ورزش هستند چرا اونها رو آزار می دهید؟؟؟
   مغزها و دانشمندان رو هم رو به آمریکا فراری دادید…حالا می خواهید ورزشکاران رو فراری بدهید..بروید و بمیرید با این سیاست کثیفتون…
   5   2
  16. تا چند سال پیش هم با آمریکا بازی نمیکردیم.یادمون نرفته.اون موقع هم همین بساط بود.هنوز این مسئله جای مانور داره و دارن ازش استفاده میکنن.باید دید بعدا کی میاد جلو میشه دشمن درجه یک تا این گزینه هم حذف بشه.
   2   1
  17. از حاج صفی میگن تعهد گرفتن و عذرخواهی مکتوب که دوباره برگشته تیم ملی ولی گویا شجاعی زیر بار نرفته و بهمین خاطر از تیم ملی در آستانه رکورد حضور تنها بازیکن تاریخ فوتبال ما که سه جام جهانی رو شرکت کرده ، خط خورده و بعیده دعوت بشه دیگه.

   مشکل سیاسیون ما اینه که اگر ورزشکار ما به اسرائیل ببازه ، واقعا” مصیبته و نمی تونن رسوائیش رو جمع کنن
   وقتی سیاست به این شکل قاطی ورزش میشه همین میشه
   در جنایتکار بودن و غیر مشروع بودن صهیونیست ها شکی نیست ولی مردم اسرائیل که جنایتکار و غاصب نیستن و خیلی هاشون یهودی هستن و شاید با سیاست های کشورشون موافق نباشن
   الان که عربستان داره مردم یمن رو قتل عام میکنه ، ما باهاشون بازی میکنیم
   این قضیه باید یکجوری حل بشه وگرنه تلاش ورزشکارای ما هدر میره و اینکه شاید عامدا” از این به بعد قرعه رو طوری تنظیم کنن که از این اتفاقات مرتبا” بیوفته و ما از سکوهای جهانی جا بمونم.
   3   1
  18. ممنون خانم ادمین بابت پست قشنگتون،به امید بیداری همه مردم ایران
   2   3
  19. امیر/36/مشهد

   برای این کشتی گیر خوبمون متاسفم که درگیر بازی های سیاسی شد.کل دنیا بسیج شدن جلوی پیشرفت نظامی کشور ما رو بگیرن، . اونوقت ما اسرائیل به رسمیت نمیشناسیم.!!!

   کاسه از این آش داغ تر نداریم دیگه .
   2   1
  20. فرهاد ۲۹ گرگان

   بشین تا پاداش بدن
   هه دل خجسته ای داره
   اسراییل ظالمه؟! خداوکیلی بدور از هر تعصبو چرتو پرتی ایران و نوچه های ریزو درشتش ظالم ترین امت تاریخ بشریت از زمان قبل از پیدایش زمین تا امروز ، یعنی ظالم تر از ایرانی تاریخ بشر بخودش ندیده و نخواهد دید
   الان این که باهاش مبارزه نکرده که ضایع تره!!! باهاش مبارزه میکرد بعد میبرد اگه انقدر میگین ظالمه و فلان ولی اینکه جا بزنی اوج حقارت و ترسو بودنو نشون میدی. لعنت به اون مربیای ..(چی بگم اخه ) که سوزوندن این ورزشکارو خدا لعنتشون کنه
   2   2
  21. اندکی تأمل و تفکر

   عجب مسخره بازاری شده چقدر ناراحت شدم ..
   همیشه سیاست بیمارگونه را وارد تمام عرصه ها میکنند

   نفع رو خودشون میبرند تاوانش رو مردم بیچاره باید پس بدن
   این واقعا حق الناسه
   مطمئنا خدا از حق این جوان نمگذره .واقعا ناراحت شدم..
   یادم میاد زمان دانشجویی توی خوابگاهمون روی در اتاق بسیج لیست محصولات و تولیدات اسرائیلیها رو زده بودن پائین برگه هم اسم و عکس چندتا مرجع و فتواهاشونو زده بودن … اصا گسی توجه نمیکرد به این برگه اخرشم فکر کنم نصف شبی بچه ها اومدن برگه رو کندن و پارش کردن .. نوشابه پپسی و گوشی نوکیا و فلان و بهمان …
   1   1
  22. #علیرضا_نباز
   2   1
 • ارسال نظر