مجله گیزمیز

تاج: “پرسپولیسی‌ها به تیم ملی دعوت خواهند شد،بپذیریم که تیم‌ملی در الویت است”/بیانیه کی روش

 • رییس فدراسیون فوتبال در مورد اختلافات پیش آمده بین تیم‌ملی و باشگاه پرسپولیس به اظهارنظر پرداخته است.

   

  .

   

   

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین مهدی تاج در تازه ترین اظهارنظر خود وجود اختلاف بین سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس را تایید کرد و گفت:

  "در حال حاضر بین این دو اختلاف وجود دارد. در اسفندماه و فروردین ۹۶ سال اینده مسابقات فشرده می شود. درگیر لیگ و تیم ملی هستیم. تیم ملی هم در شهریور ماه سال آینده مشخص می شود که به جام جهانی می رود یا نه. "

  او همچنین در مورد ماجرای ملی پوشان پرسپولیسی اظهار داشت:

  " همه باید بپذیریم که تیم ملی در اولویت است.  اختلاف ما برای الان نیست و درباره دو ماه آینده باید صحبت کنیم. پرسپولیس اعلام کرده بود که مسئولیت نتایج ضعیف احتمالی شان با تیم ملی است و کی روش هم به همین دلیل آن ها را رها کرد. ولی پرسپولیسی ها دوباره دعوت می شوند"

   

   


  کی روش پاسخ برانکو را داد: تبلیغات او خودش را می‌سوزاند/ بازیکنان پرسپولیس فقط در فیفادی دعوت می‌شوند

   

  .

   

  سرمربی تیم ملی فوتبال درباره آزادکردن ۷ بازیکن پرسپولیس و انتقادهای برانکو ایوانکوویچ بیانیه‌ای در صفحه فیس بوک صادر کرد. بیانیه ای که البته مثل همیشه در سایت فدراسیون فوتبال جایی ندارد چرا که کی روش ترجیح می دهد در صفحه شخصی اش این گزارش را منتشر کند.

  متن این بیانیه در زیر آمده است:

   

  «پس از اینکه آقای برانکو ایوانکوویچ اخیرا مواضعی عمومی درباره تیم ملی داشتند من تصمیم گرفتم ۷ بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس را از اردوی دوبی آزاد کنم.

  این تصمیم تنها به ۲ دلیل گرفته شده است:

  ۱- با توجه به اینکه این اردو در تاریخ‌های مربوط به فیفا برگزار نمی‌شود و با علم به اینکه آقای برانکو ایوانکوویچ حاضر نیست به توافقی که برای برنامه آماده‌سازی که خود نیز آن را تایید کرده پایبند باشد می‌خواهم روشن کنم که آقای برانکو نمی‌تواند دلیل ناکامی یا موفقیت خود را در تیم ملی یا در کار من به عنوان مربی پیدا کند.

  ۲- همزمان من می خواستم ۷ بازیکن پرسپولیس را از فشاری که از طرف برانکو ایوانکوویچ به آن‌ها وارد شده بود آن هم بعد از تردیدی که وی روی حرفه‌ای‌گری آنها ایجاد کرده بود آزاد کنم.

  همان‌طور که گفتم این اردو قبلا در برنامه آماده‌سازی ما گنجانده شده بود و به وسیله فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاه‌ها به تایید رسیده بود. هدف ما صعود متوالی به جام جهانی است که کاری تاریخی خواهد بود.

  کاملا واضح است که این برنامه آماده‌سازی تماما با احترام به منافع باشگاه‌ها پیش می‌رود. در همه جای دنیا رایج است که باشگاه‌ها و تیم ملی به توافق می‌رسند. متاسفانه به علت عدم پایبندی آقای برانکو به این برنامه و نداشتن موضعی ثابت با تیم ملی و سرمربی تیم ملی این امکان وجود ندارد که به هیچ توافقی با او برسیم.

  با این حال این اتفاق ما را از گرفتن تصمیم‌هایی که فکر می‌کنیم برای ثبات بازیکنان و تیم ملی مهم هستند منع نمی‌کند. به همین خاطر تا زمانی که آقای ایوانکوویچ موضعش را تغییر ندهد بازیکنان پرسپولیس به جز در فیفادی ها به تیم ملی دعوت نخواهند شد…

  پس از این، ذکر این نکته برای مردم ایران ضروری است که:

  ۱- این طبیعی است که مربیانی را ببینیم که تیم ملی را برای مشکلات‌شان مقصر می‌دانند. در این زمینه آقای ایوانکوویچ هم تنها به عنوان یک مربی دیگر در این راه قدم گذاشته است.

  ۲- این موضوع هم طبیعی است که این‌گونه مربیان هواداران باشگاه را مقابل هواداران تیم ملی قرار دهند. یک بار دیگر آقای ایوانکوویچ در حال تلاش برای این کار است اما ایشان در کارش خلاقیت نداشته است.

  ۳- آقای ایوانکوویچ می‌تواند هرچه می‌خواهد بگوید اما من تمامی تلاشم را برای تیم ملی فوتبال و فوتبال ایران در احترام به همه باشگاه‌ها از جمله پرسپولیس انجام می‌دهم.

  ۴- در پایان من معتقدم مردم می‌دانند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است و تبلیغات آتش‌افزای آقای ایوانکوویچ تنها خودش را می‌سوزاند.

  دوستان عزیز اجازه دهید تکرار کنم که مهم است روی هدف اصلی‌مان تمرکز کنیم و تاکید بر این موضوع که آقای برانکو نمی‌تواند دلیل ناکامی یا موفقیت خود را در تیم ملی یا در کار من به عنوان مربی پیدا کند."