مجله گیزمیز

تست روانشناسی بسیار جالب/از کدوم میترسی؟

 • .

   

  این تست در قرن بیستم توسط یک روانپزشک مجارستانی به نام لئوپولد سوندی طراحی شد. هدف تست کشف عمیق ترین غرایز سرکوب شده یک فرد بر اساس همدردی یا نفرتی است که نسبت به تصویر یک روانی در خود ایجاد می کند. این تست مبتنی بر این ایده است که خصوصیاتی که در دیگران ما را آزار می دهند آنهایی هستند که باعث می شدند در اوایل زندگیمان از خود نفرت داشته باشیم و به همین دلیل آنها را سرکوب کردیم. دو مفهومی که برای فهم نتایج تست نیاز دارید:
  سرکوب کردن: طبق نظریات روانکاوی، سرکوب کردن مهم ترین مکانیزم دفاعی روانشناختی است که ما داریم. مهم ترین کارکرد آن این است که افکار و تمایلاتی که برای فرد ناخوشایند هستند را به ناخودگاه انتقال می دهند.
  انکار: یک روند ذهنی است که به وسیله آن عمیق ترین غرایز خود (چیزهایی که می خواهیم) را منکر می شویم، و برعکس الگوی رفتاری را انتخاب می کنیم که دقیقا متضاد آن است.

  اول به همه تصاویر بالا به خوبی نگاه کنید بعد فردی که نسبت به ان بیشترین ترس را دارید انتخاب کرده و بعد تعبیر آن را در زیر بخوانید.

     تفسیر پاسخ ها:

   


  شماره ۱) سادیست یا دیگرآزار
  سرکوب: شما احتمالا در اوایل زندگی حس تمامیت خواهی و تمایل به تصرف کردن و مقاصد شوم داشته اید، و تجارب مرتبط با این تمایلات را سرکوب نموده اید. اگر تصویر این معلم را انتخاب کرده اید احتمالا در ناخودآگاه خود رفتارهای تهاجم آمیز و توهین آمیز نسبت به دیگران را سرکوب نموده اید.
  انکار: شما احتمالا یک موجود بی خطر و صلح طلب هستید و همیشه آماده کمک به دیگران می باشید. اگر کارمند یک اداره هستید مافوق شما در کنترل کردنتان مشکل دارد زیرا شما وقتی نخواهید کاری را انجام دهید به دور خود یک دیوار می کشید (مثلا دیر به سر کار می آیید یا خود را عصبی جلوه می دهید). اغلب برای دفاع از خود مقاومت منفعلانه و بی اعتنایی را بر می گزینید که در بلند مدت برای کسانی که برای شما مشکل ساز بوده اند خسته کننده خواهد بود.

     شماره ۲) غشی
  سرکوب: وقتی از اختلال های شخصیتی مرتبط با بیماری های مغزی سخن می گوییم این علائم مطرح هستند: تکانشگری( عکس العمل سریع براساس غریزه و نه تفکر)، کج خلقی و زودرنجی، فوران آنی خشونت و پرخاشگری. اگر شما فرد شماره ۲ را انتخاب کردید احتمالا در کودکی احساسات ذکر شده را سرکوب کرده اید و در ناخودآگاه خود مخفی نموده اید.
  انکار: به احتمال زیاد یک فرد مهربان و آرام هستید. دیگران رفتار شما را دوستانه می بینند و شما را یک فرد مسئولیت پذیر با کنترل فردی بالا می بینند. نسبت به احساسات خود پایدار هستید و با دیگر افراد، ایده ها، و اشیا سریع ارتباط برقرار می کنید.

     شماره ۳) جنون
  سرکوب: یکی از خصوصیات این گروه تحریک بیش از حد تخیل و به طور خاص منفی بافی است. اگر این فرد ریشو و خندان شما را می ترساند ممکن است فزون کاری (فعالیت بیش از حد) ذهن خود را سرکوب کرده باشید، که اگر سرکوب نمی شد و به ناخودآگاه شما منتقل نمی شد رابطه خود را با واقعیت از دست می دادید.
  انکار: شما بیشتر رفتارهای مطابق با مد را می پسندید و از تغییر یا نوآوری گریزان هستید. در واقع شما فردی ترسو با اعتماد به نفس پایین هستید که به سختی خود را با شرایط جدید می تواند وفق دهد. بزرگ ترین ترس شما از دست دادن کنترل فردی است. شما نسبت به رفتاری که انتخاب کردید کاملا حس تدافعی دارید و به سختی از آن تخطی خواهید کرد.

     شماره ۴) اسکیتزوفرنیک
  سرکوب: شما یک شخصیت اسکیتزوفرنیک هستید. یعنی شدیدا بی عاطفه هستید، دچار انحراف فکری و احساسات شدیدا متناقض هستید. اگر این چهره شما را می ترساند احتمالا حسی که سرکوب کرده اید حس بی تفاوتی نسبت به دیگران و کنار کشیدن خود از اشیا و وقایع است که در اوایل زندگی دچار آن بودید.
  انکار: در حال حاضر احتمالا فردی بسیار اجتماعی هستید که اعتقاد شدیدی به برقرار روابط اجتماعی با دیگران دارد. و دوست دارید زیاد به گردش بروید و از کنار دیگران بودن لذت می برید. این خصوصیت گمراه کننده است زیرا در پس آن یک فرد تنها مخفی شده است که همواره حس تنهایی با اوست. روابط شما کم عمق و سطحی به نظر می رسند طوری که انگار احساسات واقعی بین شما و فرد مقابلتان وجود ندارد. در درون خود احساس می کنید که به دیگران و زندگی با آنها نیاز ندارید.

     شماره ۵) هیستری یا هیجانی
  سرکوب: خصوصیات افراد هیجانی این چنین است: احساساتشان سطحی و ناپایدار است، خودشیفته و خودنما هستند. اگر این زن مرموز با پلک های سنگین را انتخاب کرده اید شما تمایل سیری ناپذیرتان برای جلب توجه دیگران و تایید آنها را سرکوب کرده اید.
  انکار: در ظاهر فردی فروتن و متین به نظر می آیید که شدیدا درون گراست. اما در واقعیت برخلاف ظاهر آرام و خجالیتان یک حس قوی برای دلربایی از دیگران دارید. شما با دقت زیادی به ظاهر و رفتار خود می رسید. به طور مثال، همیشه خوش لباس هستید و ظاهر خود را با زیورآلات آراسته می کنید تا توجه دیگران را جلب نمایید. این گروه از افراد به شغل ها و تفریحاتی گرایش دارند که خیلی خاص و غیرعادی هستند.

   


   

   6) افسرده
  سرکوب: اعتماد به نفس پایین، حس گناه و ضعیف بودن علائم اصلی افسردگی هستند. واقعیت این است که انتخاب این شماره نمایان گر سرکوب شدن حس افسردگی است.
  انکار: شاید شما فردی برون گرا و بی خیال به نظر می آیید. همواره از خود اعتماد به نفس، پویایی، و خوش بینی نشان می دهید. گاهی ممکن است افسردگی از خود بروز دهید و دچار سندروم دلقک غمگین شوید. گاهی اوقات هم ممکن است به اطراف خود مشکوک شوید و کج خلقی کنید. به احتمال خیلی زیاد رویکردهای افسرده خود را به حل کردن افسردگی دیگران انتقال می دهید و ممکن است به شغل مشاوره روانشناسی روی بیاورید.

     شماره ۷) دیوانه
  سرکوب: نشانه های این فرد برون گرایی، خودبزرگ بینی، و هدر دادن منابع مالی و غیرمالی هستند. اگر این صورت برای شما ترسناک است به این معناست که درون شما یک حس هیجان قوی وجود دارد که اگر سرکوب نمی کردید به دیوانگی منجر می شد.
  انکار: به احتمال خیلی زیاد فردی هستید که از اسراف بیزار است و از سر و صدا بدش می آید و دوست ندارد کسی با اعصاب او بازی کند. کاملا محتاط هستید و حدود را رعایت می کنید. منطقی و صرفه جو هستید و نسبت به خود کاملا کنترل دارید.

     شماره ۸) اختلال تجزیه هویت
  سرکوب: این دسته از افراد کسانی هستند که دوست دارند به عنوان عضوی از جنس مخالف زندگی کنند و پذیرفته شوند. احتمالا در دوران کودکی این حس دوگانگی هویتی را داشته اید و سرکوب کرده اید.
  انکار: اگر مکانیزم دفاعی انکار درست عمل کند شما الان تمایل شدیدی به تایید جنسیت خود دارید. در نتیجه رفتار و اعمالتان طوری است که جنسیت فعلی شما را در برابر هم جنسان دیگرتان تایید کند. مثلا اگر مرد هستید بیشتر کارهایی را انجام می دهیم که با مردانگی تناسب دارد. و اگر زن هستید به دنبال کارهایی می روید که زنانگی شما را نشان دهد.

 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 4
  انتشار یافته : 23
  1. والا اینا هیچکدومشون ترسناک نیستن!
   اینام مث ما آدمن
   من از هزار نفر یک شکل نه
   که از یک نفر هزار شکل میترسم
   عشق سالهای یامان!
   گابریل گارسیا ایذه میز!!!
   9   4
  2. شماره ی ۴
   و۹۰درصد درست بود
   9   1
  3. بنظر من هیچکدومشون ترسناک نیستن، حالا متوجه شدید من خیلی نرمالم…
   جدا از شوخی هیچکدومشون ترسناک نبودن
   12   1
  4. سهیلا /31/ زنجان

   ترسناک نبودن ولی چون تست روانشناسی هستش از ۴ ترسیدم … جوابشم درست بود متاسفانه … ):
   6   0
  5. من ۲
   درست بود
   4   0
  6. تورج-32-تهران

   باور کن ۲ دقیقه به عکسه زل زدم ! همش به ناخودآگاهم گفتم پسر بترس ! هی گفتم بترس ! نترسید . اینا جدا ترسناک نبودن :
   مثلا عکس یک شبیه غلام کچل بود .
   عکس ۲ شبیه مملیه خودمون بود .
   عکس ۳ میتونست شبیه ممد باشه .
   عکس ۴ شاید شبیه مریم ببوگلابی .
   عکس ۵ شاید شبیه مستانه .
   عکس ۶ شاید یکم شبیه منصور .
   عکس ۷ شاید شبیه جواتی .
   عکس ۸ رو دیگه نمیدونم . یکی اعتراف کنه شبیه خودشه . قضیه تموم شه .
   تازه اینا خوشتیپ تر از افراد مذکور بودن .
   نکته : کسایی که نترسیدن پیشنهاد میکنم تو تاریکی برن جلو آینه ! 😛
   10   3
  7. ترسناک که من از از ۳ ترسیدم اصلا میترسم از نیش خنده
   1   0
  8. ستاره 3 مهر 62

   من از ۵ ترسیدم
   4   1
  9. بهار/30/تهران

   عاقا من از شماره ۳میترسم.لامصب ذهن و تخیل رو میبینین.تخیل دارم در حد بنز!حیف که تخیلم سرکوب شده وگرنه الان به چه جاهایی که نرسیده بودم.وارد دنیای فانتزیات شده بودم و سالهای سال به خوبی و خوشی با فانتزیام میزیستم.ولی الان محکومم به این زندگی زمینی و درمان رایگان بیماران گیزمیز!
   هیییییی روزگار!!!!!!
   6   0
   • دقیقا مثل من! تازه من از ۷ و ۱ هم یکم می ترسم. جنون، دیوانگی، دگر آزاری! تا حالا نمی دونستم انقدر خطرناکم!
    راجب شخص ۳ هم تقریبا ۱۰۰ در صد درست بود بقیه هم کمی تا قسمتی.
    1    0
  10. زهرا21سال تهران

   شماره نمیگم که قضاوت کنید.بعضی ها واقعا توقضاوت بی انصافا ولی ۸۰ ۹۰ درصددرست بود.بازم ازاین تستهای روان شناسی بذارید.درکل خیلی خوب ومتفاوت بود
   4   0
  11. آخیییییی! ۷ به این بامزه ای! چرا بهش میگی دیوونه؟ من یاد شخصیت. طنز پاگنده. افتادم.
   3   1
   • ورای طاعت دیوانگان ز ما مطلب
    که شیخ مذهب ما عاقلی گنه دانست!
    ————————————————————-
    گفتی به من نصیحت دیوانگان مکن
    باشد قبول ولی نصیحت دیوانه میکنی 🙁 اصلا یه وضعی
    3    0
  12. اینقدر سرم درد میکنه که از همشون بدم میاد. تب دارم
   ولی ۴ ۵ ۶ بیشتر
   2   0
  13. چه فرقی میکنه

   من که هر چی نگاه کردم دیدم نمیترسم هیچی دیگه اخرش دیدم اگگگه بخوام بترسم شماره یک رو انتخاب میکنم و جالب اینکه توضیحاتش کاملا درست بود
   2   0
  14. مستـــانــه . 1986.

   تستی که به شخص چیزیو تلقین میکنه و به نوعی جوابو بهش میده ( از کدوم میترسی!) ، بنظرم نمیتونه درست باشه!

   باید میپرسید هر کدوم از این چهره ها چه حسی رو بهتون القا میکنه! این نظر منه چون با دیدن سوال خودمو ملزم میدونستم که باید از اینا بترسم که ظاهرا برای بقیه هم همینطور بوده!

   بعدم دوتاشو همینجوری انتخاب کردم جوابش کاملا برعکس بود! اینم یه دلیل برای غلط بودن تست. بله من میتونم به هرکسی ایراد بگیرم 😆
   5   5
   • خب شما می تونستی تحت تاثیر القا قرار نگیری و بگی از هیچکدوم نمی ترسی مثل خانم گلشید و ۴ نفر دیگه در همین نظرات. احتمالا دلیل درست نبودن تست هم پاسخ اشتباه شما بوده.
    1    0
    • مستـــانــه . 1986 .

     بحث گفتن یا نگفتن من نیست! بحث القاست! بازم بجث شخص من نیست ، کلی گفتم. تو تستی که بین کمتر از ۲۰ نفر ، ۴ نفر ، با خودم ۵ نفر ، غربال بشن بخاطر نوع سوال، که تست نیست! البته از نظر من !
     در مورد اینم که جوابم اشتباهه، بعدش خودمم گفتم خوب الکی جواب دادی غلط در اومده دیگه!
     0     0
  15. شماره ۳
   به نظرم ۹۹ درصد درست بود
   چجوری می تونن به این نتیجه برسن واسم خیلی جالبه
   0   0
  16. والا منک میگم هیچ کدوم ترسناک نبودن!!!
   1   0
  17. نمیدونم والا ولی من از هیچ کدوم نمیترسم شاید از یکی دو تاشون بدم بیاد ولی نمیترسم
   0   0
  18. از نگاه شماره ۲ بدم میاد. از خنده شماره ۳ چندشم میشه. منو یاد آدمایی میندازه که بهداشت فردیشونو رعایت نمی کنن. غول پیکر بودن ۷ هم برام هشدار دهندست. و جالبه که توضیحات ۷ تا حدود زیادی در موردم درسته.
   حالا یه روانشناس پیدا شه بگه چرا ممکنه کسی احساسات خوب و تواناییهایی که داشتنش برای دیگران آرزوست رو سرکوب و انکار کنه؟
   0   0
 • ارسال نظر