مجله گیزمیز

تغییرات انسانها و گونه های جانوری یک میلیون سال بعد!

ادمین/27
۱۷ آذر ۱۳۹۶
۱۰ نظر
 • ۱۰- تعقیب کننده شب

  مانامبولوس پرهوریدوس یا تعقیب کننده شب (night stalker) یک خفاش درختی بزرگ است که روی پاهایش راه می رود. این پاها جایی درآمده اند که قبلاً جای بال هایش بوده است. این جانور همانند خفاش های امروزی برای شکار به انعکاس امواج رادیویی و پژواک صدا وابسته خواهد بود و بینی و گوش های ان دچار تغییرات شدیدی خواهند شد.

  ۹- نکروپتریکس

  جانوری به طول ۱۵۰ سانتیمتر را تصور کنید که ترکیبی از یک پرنده، رپتورهای روز زی و کرکس خواهد بود. این جانور از استخوان های مردگان تغذیه نموده و برای خرد کردن این استخوان ها از منقار دارای برآمدگی خود استفاده خواهد کرد. این هیولا در راه رفتن بسیار قدرتمند بوده و روزی بیش از ۱۰ کیلومتر در جستجوی غذا سفر خواهد کرد. ویژگی خاص آن ها این خواهد بود که در لاشه ی حیوانات مرده سه تخم گذاشته و از آن ها به عنوان لانه استفاده خواهند کرد.

  ۸- موش چترباز

  پناتاکاودوس یا راسوی چترباز (parashrew) یک پستاندار نسبتاً کوچک است که در مناطق کوهستانی زندگی خواهد کرد. دم شبیه چتر این حیوان تنها در دوران نوزادی وجود داشته و از آن برای پایین آمدن از لانه والدین خود و سفر به جاهای دیگر استفاده خواهند کرد. این دم های شبیه چتر در واقع در اثر تکاملات دودمانی در این جانور به وجود خواهند آمد. گونه های قدیمی این حیوان از دم های خود برای حفظ تعادل و پریدن به هوا برای گرفتن حشرات استفاده می کردند. زیستگاه این گونه جانور احتمالاً آمریکای شمالی خواهد بود.

  ۷- شیطان جهنده

  دیمنوپوس روتوندوس، یا شیطان جهنده (leaping devil) یک گوشتخوار کوچک اما بسیار تهاجمی و ترسناک است که از موش خرماها و مارمولک های بیابانی تغذیه خواهد کرد.این هیولای کوچک پاهایی شبیه پرندگان با پرهایی روی آن ها داشته و عضو اصلی و سرگروه گونه ی جانوری موسوم به «پا پری ها» (featherfoots) خواهد بود.

  ۶- خوشه چین مرگ

  خوشه چین مرگ (Deathgleaner) نوعی خفاش گوشتخوار بسیار بزرگ خواهد بود که طول بال های به ۱٫۳ متر خواهد رسید و از حیوانات زنده و لاشه مردگان تغذیه خواهد کرد. محل زندگی این جانور نیز به احتمال فراوان آمریکای شمالی خواهد بود. ویژگی جالب این حیوان این خواهد بود که تنها در طول روز فعالیت دارد. آن ها منتظر می مانند تا آفتاب زمین را آن قدر گرم کند که بتوانند از جریان های هوایی گرم برای سفرهای طولانی تر استفاده نمایند.

  ۵- راسوی یالدار

  والپموسلتا ایسر یا راسوی یالدار (pamthret) یک راسوی شکارچی گوشتخوار بسیار بزرگ است که طول آن ها تا ۱۹۵ سانتیمتر نیز خواهد رسید. یکی از دلایل زنده ماندن این گونه جانوری ارتفاع بدن و ساختار قوی هیکلی است که دارد. قدرت بدنی فراوان و توانایی منحصر به فرد آن ها در دویدن در میان بوته زارها و چمنزارها، باعث می شود که به راحتی بتواند طعمه های خود را تعقیب کرده و شکار نماید.

  ۴- ترابایت

  ترابایت یا سه نیش گونه ی جدیدی از حشرات خواهد بود که در ۲۰۰ میلیون سال پس از میلاد مسیح در زمین یافت خواهند شد. این حشره از گیاهان تغذیه کرده و محل سکونت آن نوووپانگی خواهد بود. سر بزرگ این حشره مواد شیمیایی تولید خواهد کرد که در هنگام مواجهه با دشمنانشان به سمت آن ها پرت خواهند کرد تا دشمنی و خطرناک بودن خود را به آن نشان دهند یا اهداف خود را مشخص نمایند. موریانه ها همواره از این روش استفاده می کرده اند اما در سال ۲۰۰ میلیون پس از میلاد مسیح، سیستم تولید مواد شیمایی در این گونه بسیار پیشرفته تر و پیچیده تر خواهد بود.

  ۳- واکا

  آنابراچیوم استروثیوفورم یا واکا (Wakka) یک جانور شبه شتر مرغ بدون قدرت پرواز خواهد بود که بالهای جلویی نیز ندارد. این جانور عظیم الجثه از گیاهان تغذیه کرده و سکونتگاه آن نیز چمنزارهای آمریکای جنوبی خواهد بود. بدن گرد و مدور و پاهای بلند و باریک همراه با گردن دراز باعث می شوند که این حیوان بتواند تعادل بدن خود را به خوبی حفظ نماید. چنین ساختاری به واکا اجازه می دهد که به خوبی اطراف محل استقرار خود را دیده و تحت نظر داشته باشد.

  ۲- موش کور پادراز

  هاروندوپس ویرگاتوس یا موش کور پادراز (reedstilt) نوعی پستاندار بسیار غول پیکر است که در کناره رودخانه ها زندگی کرده و از ماهی تغذیه خواهد کرد. سکونتگاه این حیوان نیمکره شمالی بوده و ساختار گردن آن به نحوی است که ۱۵ مهره گردن دارد برخلاف تمامی پستانداران که دارای ۷ مهره گردن هستند.

  ۱- نئوسیداریس شوارزنهگری

  این حیوان مخوف گوشتخوار ترکیبی از ستاره دریایی و توتیای دریایی است که ارتفاع آن به ۵۰ سانتیمتر و قطر بدن آن به یک متر خواهد رسید.

  انسان های آینده

  بیایید تصور کنیم که در در ۱۰۰۰ تا یک میلیون سال آینده شکل انسان چه تغییراتی خواهد کرد. شواهد علمی نشان می دهد که به احتمال فراوان انسان موهای خود را از دست خواهد داد. انسان های آینده دست ها و پاهای بلندتر و باریک تری خواهند داشت و البته قدبلندتر نیز خواهند بود. به احتمال فراوان انگشت بزرگ پا یا دو انگشت پااز بین می رود زیرا دیگر نیازی به آن ها برای متعادل نگه داشتن بدن وجود نخواهد داشت. شاید شیوه های جدیدی در تولید نسل انسانی رخ دهد مانند چیزی که امروزه پرینت سه بعدی و مهندسی ژنتیک نامیده می شود که در این صورت انسان دیگر ناف نخواهد داشت.

  برچسب ها :