مجله گیزمیز

جزئیاتی از اولین جلسه دادگاه تعرض به دانش آموزان

ادمین/27
۱۳ خرداد ۱۳۹۷
۵ نظر
 • جزئیاتی از اولین جلسه دادگاه تعرض به دانش آموزاننخستین جلسه رسیدگی به پرونده ناظم مدرسه پسرانه معین صبح دیروز با حضور دادستان تهران و خانواده‌های شاکی در شعبه ششم بازپرسی دادسرای ارشاد برگزار شد. این جلسه پشت درهای بسته و در حالی برگزار شد که به درخواست خانواده دانش‌آموزان، متهم هنگام بیان اظهارات شاکی‌ها بیرون از اتاق نگه داشته شد.

  به گزارش ایران، در حالی که صبح دیروز مسئولان دادسرا از ورود خبرنگاران رسانه‌ها به‌داخل مجتمع قضایی خودداری می‌کردند، تأکید داشتند که جلسه رسیدگی به پرونده غیرعلنی است.

  این جلسه تا ظهر طول کشید و خانواده ۷ تن از شاکی‌ها اظهارات خود را برای بازپرس پرونده و جعفری دولت آبادی – دادستان تهران- که به لحاظ اهمیت موضوع در جلسه حضور پیدا کرده بود تشریح کردند.

  در پی آزار و اذیت تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه پسرانه درغرب تهران، شکایت اولیای دانش‌آموزان قربانی این جنایت علیه متهم اصلی پرونده روزچهارشنبه تسلیم دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۱ تهران – مجتمع قضایی ارشاد- شد و پس از آن ۸ دانش‌آموز در این پرونده به سازمان پزشکی قانونی تهران فرستاده شدند تا پس از معاینه و انجام آزمایشات پزشکی موضوع تعرض به بچه‌ها روشن شود.

  بررسی وضعیت جسمی دانش آموزان
  دکتر احمد شجاعی، ریاست سازمان پزشکی قانونی درگفت‌و‌گو با ایران درباره این پرونده گفت: از میان ۸ دانش‌آموزی که از طریق دادسرا به پزشکی قانونی فرستاده شدند، فقط ۶ نفر حضور پیدا کردند و با توجه به اینکه والدین و دانش‌آموزان تمایلی به معاینه فیزیکی فرزندانشان نداشتند، ما نتوانستیم معاینه‌ای انجام دهیم اما با توجه به وضعیت روحی و روانی دانش‌آموزان آنها را به روانشناس معرفی کردیم تا تحت روانکاوی قرار بگیرند.

  چند وقت قبل فیلمی را در تلفن همراه پسرم دیدم که در آن متهم با چند نفر از دانش‌آموزان در داخل نمازخانه نشسته بودند و ما بین‌شان حرف‌های رکیکی رد و بدل می‌شد به‌طوری که این شخص براحتی از اعمالی که با برخی دانش‌آموزان انجام داده تعریف می‌کرد و بچه‌ها هم بدون هیچ تعارفی با او همکلام می‌شدند.

  وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به حساسیت این پرونده چرا معاینه فیزیکی روی دانش‌آموزان انجام نشده تا ابعاد تاریک این پرونده روشن شود، تصریح کرد: در درجه نخست این خواست خود والدین بود و دوم اینکه دستور قاضی بر «عنداللزوم» بودن معاینه فیزیکی بود از این‌رو ما فقط معاینات روانشناسی را روی دانش‌آموزان انجام دادیم.

  دکتر شجاعی در ادامه تأکید کرد: پس از معاینات دقیق از میان ۶ دانش‌آموزی که به پزشکی قانونی مراجعه کرده بودند وضعیت روحی دو تن از بچه‌ها چندان مناسب نبود و تشخیص بر این بود که این دو دانش‌آموز نیاز به مراقبت بیشتری دارند به همین خاطر آنها را به روانشناس معرفی کردیم تا مراحل درمانشان تکمیل شود ضمن اینکه ۴ دانش‌آموز دیگر مشکل حادی به لحاظ روانی نداشتند. وی در ادامه افزود: در حال حاضر معاینه روان‌پزشکی از متهم صورت نگرفته است. اما در صورتی که دادگاه این فرد را برای معاینه به پزشکی قانونی ارجاع دهد اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

   

   

  دانش‌آموزان از لحاظ روحی آسیب دیده‌اند
  مهدی صابری- رئیس بخش معاینات روانپزشکی- سازمان پزشکی قانونی کشور نیز گفت: دانش‌آموزان حادثه غیر اخلاقی دبیرستان تهران، برای انجام معاینات روان شناسی به پزشکی قانونی مراجعه کردند و مورد معاینه قرار گرفتند و مشخص شد که دچار آسیب روانی شده‌اند.

  این دانش‌آموزان به همراه والدین خود به پزشکی قانونی مراجعه کردند و فردی از اولیای مدرسه همراه آنها نبود.وی با اشاره به اینکه این معاینات از نظر آسیب‌های روانی وارد شده به این دانش‌آموزان بود، ادامه داد: من از آسیب‌های جسمی مطلع نیستم، بلکه پزشکان مسئول به این بخش باید اعلام نظر کنند. این دانش‌آموزان از نظر سلامت روانی به‌دلیل آزارها و سوء‌استفاده‌های جنسی مورد بررسی قرار گرفتند، زیرا رفتارها و صحبت‌هایی در مورد مسائل جنسی با آنها صورت گرفته که این دانش‌آموزان آمادگی آن را نداشتند و به همین دلیل آزار تلقی می‌شود.

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 5
  1. در اینکه این جناب معلم فرد تمیزی نیست شکی ندارم ولی عایا نشون دادن فیلمای مثبت هیجده باید باعث بشه نوآموزا برن با هم رابطه جنسی برقرار کنن؟؟؟اونم دانش آموزان دبیرستانی؟؟؟؟؟یعنی اینا فرشته های معصومی بودن که به خاطر فیلمای این معلم به این روز افتادن؟؟؟تو مدارس پسرونه این چیزا خیلی زیاده خبراشم زیاد به گوش ما میرسه…همسر خواهر خودم مدیر یه مدرسه معروفه چیزایی برای خواهرم تعریف میکنه از کارای بچه ها که ما شاخ در میاریم اونم از بچه های به اصطلاح فرهیخته و به شدت درسخون با خانواده ها کلاس بالا!!!…من نمیگم این معلم تقصیری نداره ولی این خانواده هام یه جای کارشون میلنگه که نه پزشکی قانونی رفتن نه گذاشتن معاینه جسمی بشن بچه ها…همه چیزو گردن بقیه نباید انداخت تربیت خود بچه هام خیلی موثره …
   37   10
  2. خود پدر و مادرها هم تربیت درست و حسابی ندارن ، بعد چه انتظاری از بچه هاشون دارید ؟ معلومه که هیچ کنترل و نظارتی روی بچه‌ها شون ندارن . الان هم کاسه داغتر از آش شدن .والا من حرفای اون بچه‌ها رو با معلمشون شنیدم ،شوکه شدم ، چقدر یه بچه باید وقیح باشه که همچین کلماتی رو بکار ببره.
   19   1
  3. کسایی که میگن بچه ها هم مقصرن حتما حتمااااااااااااااااااا برن پیج شاهین صمدپور تو اینستاگرام
   ویدیو صحبت هاشو بشنون حتمااااااااااااا
   منم اولش مثل شما فکر میکردم ولی حرفاشو شنیدم نظرم به طور کلی عوض شد
   اینم پیجش همون مستند ساز و کارشناسه برنامه ی شوک شبکه ی سه رو هم این میسازه
   https://www.instagram.com/p/BjkW8k-nE9j/?hl=en&taken-by=shahinsamadpoor
   2   1
  4. بچه هایی که در گفتن حرفهای رکیک با معلمشون همکلام میشن ، چطور دچار افسردگی و مشکل حاد روحی شدند؟
   این آدم درسته که سالم نبوده و نیست مثل خیلی های دیگه دارن کاراشون رو میکنن ولی بچه ها هم مطمئن باشین با خواست خودشون باهاش همکاری کردن و معلمشون رو یک همپا دیدن توی این مسائل که توی این سن بچه ها خیلی کنجکاو به مجربه کردنش هستن.

   مطمئن باشین الان که گندش دراومده و خانواده ها هم بخاطر آبرو ریزیش و تطهیر خودشون به بچه ها القا کردن که حالت افسردگی روحی داشته باشن .
   8   0
  5. زودتر اعدامش کنند . هوسباز پست فطرتو.
   3   4
 • ارسال نظر