مجله گیزمیز

دانسنی های جالب

ادمین/27
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
۱۱ نظر
 • ****
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)
  دانستنی‌های جالب (۲۶۸)

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 11
  1. بلانسبت همگی شما این دانشمندان شکر خوردن که میگن پرخوری استرسی وجود نداره…به شخصه تنها سلاحم در مقابل استرس زیاد خوردن شکلات و خوابیدنه!طوری که اگه یه هفته پر استرس داشته باشم بیشتر از ۲ کیلو از این کاکائو تخم مرغیا میخورم!!!اگر این پرخوری استرسی نیست پس چیست؟؟؟
   17   2
   • حامی حیوانات

    اتفاقا به نظرم درست میکه من اگر اعصابم خورد باشه نمیتونم غذا بخورم
    6    1
   • بله. یا دانشمند ها اشتباه کردن یا این مطلب اشتباهه .
    در اثر استرس هورمون استرس ترشح میشه که این هورمون موجب بروز حس سیری ناپذیری میشه . استرس طولانی مدت باعث ایجاد توده ی بافت چربی در اطرف بدن میشه .
    3    3
   • کاوه(هادی)/تهران/۲۹

    متأسفانه تعریفی که برای استرس وجود داره کاملاً مزخرفه … چه بین اونایی روانی بودن رو خوندن چه اونایی که نخوندن …..

    فی‌الواقع من و شش نفر قبلی بودیم که کل علم و تکنولوژی رو ایجاد کردیم … بقیه این وسط باقالی بودن ….. منتها دست می‌کردن و می‌کنن توی کجاشون و یه مشت شر و ور در میارن و به اسم علم می‌دن بیرون !

    ۱ – استرس حالت شک و تردید بین دو یا چند هیجان و عاطفه‌ست … به لحاظ کلامی ؛ که طرف می‌گه استرس دارم …. منتها خیلی فرق می‌کنه بین خشم و ترس باشه یا بین خشم و حزن یا بین حزن و ترس یا هیجانات دیگه ….. فرایندش رو هم بنویسم خیلی طولانی میشه …… ولی با همدیگه تفاوت‌های زیادی دارن ……

    ۲ – فرض کنید مادرتون توی بیمارستان بستریه و می‌خواد بره روی تخت جراحی …. شما توی خونه یا محوطه بیمارستان ، استرس دارید ….. آیا اشتها دارید ؟

    نکته اول اینکه شکلات می‌تونه جلوی استرس رو بگیره و این واکنش طبیعیه مغزه که به دنبال رفع فشار روانی می‌گرده …. حتی فراتر از اون ، در حالت مشابه اگر مدت طولانی کمبود آهن داشته باشید ؛ به یک‌باره رفتار جنون‌آمیز خاک‌خوری رو به صورت غیر ارادی انجام می‌دید …… این مورد بارها دیده شده …..

    نکته دوم اینکه اون حالتی که پرخوری ایجاد میشه ، حالتیه که بر اثر استرس زیاد و علیل بودن برای رفع مشکل ، دچار افسردگی می‌شید و به دلایل مختلف ( یکیشون یا چندتاشون ) اشتهاتون زیاد میشه ……

    منتها از من می‌شنوید هیچ وقت سراغ ک..خول‌هایی که اسم روانشناس یا روانپزشک دارن ، نرید ….. در واقع نه تنها الفبای علوم پایه رو نمی‌دونن ، که چیزی از علوم تجربی هم بلد نیستن ( فقط اسم چند ده قلم دارو رو بلدن و یه موقع‌هایی هم داروهای خاص رو توی کتب ورق می‌زنن و اسمشون رو یاد می‌گیرن یا یادآوری می‌کنن ) که حتی شر و ور هم می‌گن که نه ! ما بلدیم !! ما هم به اندازه خودمون می‌فهمیم !!!

    در واقع مثل مریض‌های روانی که ذهن آشفته و ازهم‌پاشیده‌ای دارن و توانایی‌های محدودی دارن و نمی‌تونن مدام یاد بگیرن و یاد بدن ؛ یک مشت شر و ور می‌گن ……

    بزرگ‌ترین ترفند روان‌شناسی هم اینه که طرف هر چی گقت فلان مشکل رو دارم یا بهمان مشکل رو دارم ، به طرف می‌گن این مشکل رو خودت ایجاد کردی ! اصلاً مشکلی وجود نداره !! باید از زندگی لذت برد !!!

    در واقع باعث و بانی این وضعیت کثیف دنیای بشری ، ک..خول و احمق‌هایی هستن که نمونه‌هاش روانی‌های شناس و روانی‌پزشک‌ها هستن …… کسی نگفته نباید از زندگی لذت برد !!!

    ولی فقط یه بیمار روانیه که بدون رابطه و نسبت و شناخت لذت می‌بره …… فقط یه ک..خوله که بدون در نظر گرفتن واقعیت‌ها و مدیریت عواطف و هیجاناتش مبتنی بر اونها ، ملذوذ میشه ……… و در نهایت با اینکه همشون یه مشت خانم‌باز و بچه‌باز و لواط‌کار و عرق‌خور و موادی و قمارباز و بی‌شرف و بی‌ناموس و …. هستن ، با روش ذاتی خودشون که سفسطه و مغلطه هست اتوپیای خیالی ایجاد می‌کنن و میگن بیهوده و عبثه و باید از همین زندگی لذت برد !!

    در واقع همون طور که مارکس کسانی رو که اتوپیاشون ، عاری از خطاست و در نهایتش بهشت مذهبی رو توصیف می‌کنن ؛ احمق خطاب می‌کنه ؛ به همون شکل این افراد ، باطل‌المغز هستن …… با این شر و ورهایی که اینا سر هم می‌کنن و باهاش کاسبی می‌کنن تا پنجاه هزاره دیگه هم به جایی نمی‌رسیم ……. فرق زیادیه بین کسی که شناخت رو می‌شناسه و روند هستی رو دنبال می‌کنه و ادامه می‌ده که وابستگی‌هاش رو هم شناسایی می‌کنه …… با کسایی که روان‌پریش هستن و ذهنشون رو خودشون هم نمی‌تونن آنالیز کنن …….. فرق زیادی وجود داره بین خطا با فساد و تباهی …….. گرچه وقتی خطا زیاد و بزرگ و همگانی بشه و روش ماله کشیده بشه در نهایت و فساد و تباهی هم ایجاد میشه و دیگه جایی برای توضیح دادن مفهوم فساد نمی‌مونه …… چون همه فاسد شدن ……….
    4    3
   • کاکائو تخم مرغی چیه دیگه؟؟؟
    4    1
   • والا من در همه حال گرسنم.با استرس بی استرس موقع ناراحتی موقع خوشحالی موقع خواب موقع …
    1    0
    • کاش به این حس گشنگی بگی دوست دارم بلکم بره ولمون کنه…منم همیشه گرسنه ام…مثلا چایی میارن خالی خوشم نمیاد میگم کیکی بیسکیویتی چیزی بیارید اول بخوریم بعد چایی…ای خدا اینم استعداد بود به ما دادی؟
     1     0
  2. حامی حیوانات

   جالب بود ، حالا تو اینجا همش باید یا با زبون خوش یا اگر طرف لات باشه با دعوا باید سگهای بیچاره رو که یک ماه یک ماه تو ماشین نگه میدارن از ماشین دربیاریم که زبون بسته ها نمیرن تو اون وضعیت
   2   0
  3. عالی بودن
   1   0
  4. ااا بگردم پیدا کنم. با اینکه عاشق کاکائوام اما این تخم مرغی رو نشنیده بودم
   1   0
 • ارسال نظر