مجله گیزمیز

رایج ترین بهانه ها و عقاید منفی

ادمین/27
۶ بهمن ۱۳۹۶
۵ نظر
 •  

  ۱- وقت ندارم

  احتمالا این جملات برایتان آشناست: وقت ندارم! اصلا به کارهایم نمی رسم! فرصت کافی برای این کار ندارم! نمی توانم انجامش دهم! و … این جملات در واقع بهانه هایی هستند که شما را از آنچه می خواهید دور و دورتر می کنند.

  تا الان با خود فکر کرده اید که انسان های موفق چطور این همه کار در روز انجام می دهند! بدون شک آنها هم ۲۴ ساعت زمان در یک شبانه روز دارند. پس چگونه برای همه فعالیت های زندگی شخصی و حرفه ای خود وقت دارند؟

  پاسخ این سوالات یکی است: برنامه ریزی صحیح در زندگی دارند.

  شما می توانید با مدیریت صحیح زمان و دست برداشتن از بهانه‌گیری های بیهوده زندگی خود را به مسیری هدایت کنید که واقعا شایسته آن هستید.

   


   

   

  ۲- دنیا پر از بدی است

  هر اتفاق بدی که در زندگی دیگران روی می دهد یا چیزهای بدی که شاهد آن هستید، قرار نیست لزوما در زندگی شما نیز عینا تکرار شوند. چرا با افکار بی پایه و اساس در وجود خود استرس ایجاد می کنید و منتظر مقابله با اتفاق های بد هستید؟

  این افکار فقط باعث می شوند تا بدبین شده  و انرژی های منفی را به خود جذب کنید. در دنیا اتفاق های ناراحت کننده و غیر انسانی روی می دهد اما این دلیل نمی شود تا چشم های خود را روی زیبایی ها و اتفاقات شاد ببندید.

  رفتن به دل طبیعت، سفر کردن، حضور در جمع های دوستانه و خانوادگی، رفتن به جشنواره ها، انجام کارهای خیریه و … همگی می توانند زیبایی های زندگی را به شما نشان دهند. برای دیده شدن مسایل مثبت و خوب، به آنها فرصت بدهید.

  بد نیست اشاره کنیم که یافته های علمی ثابت کرده اند که مردم به مطالعه و شنیدن اخبار بد و منفی گرایش زیادی دارند. با اینکه ممکن است این اتفاق بدون آگاهی درونی برایتان رخ دهد، اما این را به یاد داشته باشید که زندگی یک انتخاب است. شما می توانید به جای پیگیری اخبار منفی، خبرهای خوب را دنبال کنید.

   

   


   

   

  ۳- می ترسم!

  ترس جزئی از وجود انسان است و انواع گوناگونی دارد. ترس از شکست، ترس از مرگ، از ناامیدی و … . ما از شما نمی خواهیم که منکر ترس هایتان بشوید، اما باید توجه داشته باشید که بیشتر ترس های انسان، احساسی و هیجانی است و مبنای منطقی ندارند.

  برای تشخیص ترس های منطقی از ترس های احساسی باید با خود صادق باشید و ببینید آیا این ترس دلیل عقلانی هم دارد؟ گاهی یک تنبلی ساده می تواند شما را از ایجاد تغییر بترساند. یا از ترس تنها ماندن، حاضر می شوید در شرایط ناگوار احساسی باقی بمانید!

  با شناخت و تشخیص ریشه ترس، می توانید آنها را از بین برده و زندگی شادتر و موفق تری را در پیش بگیرید.

   

   


   

   

  ۴- پول کافی ندارم

  بسیاری از کارهایی که در ذهن داریم و با بهانه کمبود مالی به سراغ اجرایی کردنشان نمی رویم، را می توان با مبالغ کم و محدود انجام داد. گاهی بعضی از ما بدون تحقیق و مطالعه، فقط بر اساس تصورات ذهنی از انجام فعالیت هایی که موجب پیشرفت یا شادیمان هستند دست می کشیم. یا حتی از ترس کسر بودجه به سراغشان نمی رویم.

  اما این را در ذهن داشته باشید که مشکلات مالی همیشه قابل حل شدن هستند. پس از رویاهای خود دست نکشید.

   


   

   

  ۵- این کار از عهده من خارج است

  برای بسیاری از ما پیش آمده که ما با توجه به شرایط موجود و مشکل به نظر رسیدن یک هدف از تلاش برای انجام آن دست برداشته ایم. اما مطمئن باشید هیچ کاری در دنیا غیرممکن  نیست. این ذهن انسان است که برای خود محدودیت ایجاد می کند.شاید رسیدن به هدف زمان زیاد نیاز داشته باشد، اما ممکن و قابل اجرا است. این را باور کنید.

   

   


   

  ۶- الان وقتش نیست!

  واقعیت این است که این بهانه را می توانید تا ابد ادامه دهید. اگر بخواهید منتظر زمان مناسب باشید، تقریبا هرگز پیش نمی آید. همیشه مشکل و بهانه ای برای معوقه کردن امور وجود دارد. پس، آستین ها را بالا بزنید و با برنامه ریزی صحیح برای تحقق آزوهایتان تلاش کنید. جالب است بدانید که کمپانی مشهور شرکت اچ‌پی در سال ۱۹۳۰ میلادی، در شدیدترین بحران اقتصادی کشور آمریکا کار خود را آغاز کرد. فرصت ها را غنیمت بشمارید.

   

   

   

   

  برچسب ها :