مجله گیزمیز

سن بدنی شما چه قدره؟

ادمین/27
۱۹ آذر ۱۳۹۶
۷ نظر
 • ۱- چک کردن انعطاف پذیری مفصل شانه

  اگر انجام این حرکت برایتان آسان بود به شما تبریک می گوییم. شما بدون شک یا بسیار جوان بوده و یا به طور مرتب ورزش می کنید. اگر این کار را با دشواری انجام دادید باید بدانید که نیاز به ورزش و تمرین بیشتری دارید. اگر انجام این کار برایتان مشکل و غیر ممکن است خیلی آرام با کف دست هایتان از پشت، آرنج هایتان را بگیرید. برای چندین دقیقه در همین حالت باقی بمانید. اگر می خواهید به سندروم شانه یخ زده مبتلا نشوید حتما این تمرین را به صورت مرتب انجام دهید.

  ۲- چک کردن انعطاف پذیری ستون فقرات

  اگر توانستید تمام کف دستتان را روی زمین مقابل صورتتان بگذارید شما بیش از ۲۵ سال سن ندارید و معمولاً به طور مرتب تمرینات کششی انجام می دهید. اگر تنها نوک انگشتانتان سطح زمین را لمس می کنند خوب است اما به تمرین بیشتری نیاز دارید. اگر نمی توانید با دست یا انگشت نیز در این حالت زمین را لمس کنید به تمرین بیشتر نیاز دارید. اگر این شرایط ادامه داشته باشد بزودی به استراحت کامل روی مبل، یک حوله گرم و دو میل بافندگی نیاز خواهید داشت!

  ۳- چک کردن انعطاف پذیری قسمت جلوی گردن و شانه ها

  اگر در این حالت نتوانستید پاشنه هایتان را لمس کنید زیاد به خودتان فشار نیاورید. به سمت پشت خم شده و دستهایتان را تکیه گاه کمرتان کنید. باید روی انعطاف پذیری بدنتان بیشتر کار کنید. شما بدون شک یک نوجوان نیستید. اگر این کار را به راحتی انجام دادید بدن شما بسیار جوان و سرحال است.

  ۴- چک کردن انعطاف پذیری مفاصل لگن

  اگر در این حالت بتوانید زانویتان را با پیشانی لمس کنید و دستکم برای ۲ دقیقه در همین حالت بمانید باید به شما تبریک گفت. سن بدن شما به یک بچه مدرسه ای نزدیک است. اگر نمی توانید در این حالت زانویتان را با پیشانی لمس کنید و پایتان بی اختیار جمع می شود مفاصل شما تحرک لازم را ندارند و خشک هستند و البته ماهیچه های پشت رانتان نیز از انعطاف کافی برخوردار نیستند.

  ۵- چک کردن انعطاف پذیری مفاصل زانو

  وقتی که جوان هستید انجام این حرکت برایتان اصلا مشکل نیست و با کمی تمرین و حرکات ترتیبی می توانید این حالت را بدون مشکلی خاص به بدن خود بدهید. بعد از سی سالگی بدون خم کردن آزنج ها، زانوها و پشت انجام دادن چنین حرکتی برایتان دشوار خواهد بود پس بدون شک به تمرینات کششی بیشتری نیاز دارید. اگر در این تست موفق نشدید بدون شک سن بدن شما بیش از ۵۰ سال است و هیچ رفاقتی با ورزش ندارید.

  برچسب ها :