مجله گیزمیز

عاشقانه های واقعی که به سبک فیلم ها اتفاق افتاد/شما هم داستانی دارید؟

ادمین/27
۲۴ بهمن ۱۳۹۶
۹ نظر
 • ارک و هادیل

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی


  زندگی به عنوان یک پناهنده واقعا سخت است. پناهندگان باید خانه و وطن خود را ترک کنند، اهداف خود را متوقف کنند تا بتوانند جایی برای زنده ماندن پیدا کنند. آن‌ها باید بنشینند، منتظر بمانند و در بلاتکلیفی مداوم باشند تا بالاخره بتوانند زندگی جدید خود را آغاز کنند.

   

  در سال ۲۰۱۶، تارک ۲۵ ساله و هادیل ۱۹ ساله پناهندگان سوری بودند که در کمپ پناهندگان در یونان زندگی می‌کردند. هادیل در یونان تنها بود و امیدوار بود دوباره به والدینش بپیوندد که به کمپینی در آلمان رفته بودند. وقتی تارک هادیل را دید، در نگاه اول عاشق او شد و سعی کرد سر صحبت را با او باز کند. هادیل ابتدا دو دل بود که با او حرف بزند، چون فکر می‌کرد غیرممکن است در چنین شرایط سختی عاشق شد. در نهایت، تارک موفق شد و آن‌ها عمیقا عاشق هم شدند. آن‌ها یکدیگر را داشتند و دیگر مهم نبود هیچ چیز دیگری در دنیا برایشان باقی نمانده است.

   

  تنها یک مشکل وجود داشت: تارک مسلمان بود و هادیل مسیحی. هادیل با والدین خود تماس گرفت تا آن‌ها را از این رابطه آگاه کند و آن‌ها کاملا مخالفت کردند. عموزاده‌های هادیل برای جدا کردن آن ها، هادیل را به کمپ دیگری در یونان بردند. تارک بیچاره هیچ راهی برای بازگرداندن عشق خود پیدا نمی‌کرد. بعد از این شکست عمیق یک خبرنگار با تارک صحبت کرد. او به تارک ۱۰۰ دلار داد تا یک تاکسی بگیرد و با هادیل فرار کند. اکنون آن‌ها ازدواج کرده اند و هرگز نمی‌توانند آن‌ها را از هم جدا کنند.

   

   

     امی و ویک

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی


  یک زن سوئدی ۳۰ ساله به نام امی به آمستردام رفته بود. او منتظر دوستش روی نیمکتی در پارک نشسته بود که یک مرد بی خانمان جوان به او نزدیک شد. ریش‌های او بلند بود و بوی بسیاری بدی می‌داد. اما امی با چشمان باهوشش مرد جذابی را زیر آن ظاهر کثیف دید. ویک از او ساعت را پرسید و هر دوی آن‌ها به یک ساعت بزرگ که مقابلشان بود نگاه کردند و امی شروع به خندیدن کرد. آن‌ها چند دقیقه با هم صحبت کردند.

   

   امی متوجه شد که نام او ویک و کانادایی است. او بعد از یک سفر اشتباه بی خانمان شده است. بیشتر روزش را گدایی می‌کند، غذا می‌دزدد، هیچ پولی ندارد تا با هواپیما به خانه اش برگردد و هر شب زیر بوته‌ها می‌خوابد. وقتی دوست امی رسید، امی از ویک پرسید: «می‌توانم باز هم ببینمت؟» آن‌ها چند روز بعد دوباره روی همان نیمکت یکدیگر را دیدند.

   

  امی مجبور شد به خانه اش به وین برگردد، اما شماره تلفنش را به ویک داد. ویک می‌دانست که اگر بخواهد باز هم امی را ببیند باید دزدی و کارهای بد را ترک کند. او پول‌هایش را پس انداز کرد تا بتواند با قطار به وین برود و با امی تماس گرفت. چند سال بعد ویک توانست در مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شود. آن‌ها ازدواج کردند و حالا دو فرزند دارند.
   

   

     خوزه و بری

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی


  وقتی خوزه ۱۶ ساله بود به خاطر یک قتل درجه دو به ۲۰ سال زندان محکوم شد. او بعد از گذراندن کل دوران بزرگسالی خود پشت میله‌های زندان، زمان زیادی داشت تا به اشتباهات نوجوانی خود فکر کند. او در کلاس‌های معتبر کالج در داخل زندان شرکت کرد و در وبسایتی ثبت نام کرد که آن‌ها را با کسانی که مایل بودند دوست مکاتبه‌ای آن‌ها شوند آشنا می‌کرد. خوزه با بری موریس آشنا شد. آن‌ها نامه‌هایی برای هم می‌نوشتند که ۲۰ – ۲۵ صفحه بود.

   

  بری هیچ عکسی از خوزه ندیده بود، اما عاشق او شده بود. او احساس کرد خوزه با وجود تجاربی که دارد ارزش زیادی برای زندگی دارد و بلوغی در او می‌دید که هرگز در مردان دیگر ندیده بود. بعد از یک سال نامه نگاری، بری او را در زندان ملاقات کرد. یک سال بعد از ملاقات، تماس تلفنی و نامه نگاری، خوزه از بری خواستگاری کرد. آن‌ها در سال ۲۰۱۳ وقتی هر دو ۲۳ ساله بودند ازدواج کردند. بری قصد داشت به دانشگاه پزشکی برود و منتظر آزادی خوزه بماند. خوزه در سال ۲۰۲۰ آزاد خواهد شد.
   

   

     هلنا و فرانز

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی
  سال ۱۹۴۲ بود و یک زن جوان اسلواکی یهودی به نام هلن به آشویتز فرستاده شد. هلنا زیبا بود و یکی از آسان‌ترین شغل‌ها در بخشی از کمپ به او داده شد. شغل هلنا مرتب کردن وسایلی دزدیده شده از خانواده‌های یهودی و فرستادن آن‌ها به آلمان بود. او می‌توانست موهای خود را بلند نگه دارد و در خطر کشته شدن نبود. اما بسیاری از افراد خانواده او در بخش‌های دیگر کمپ کشته شده بودند؛ بنابراین درست مثل سایر زندانی‎‌ها تنفر خاصی از نازی‌ها داشت.

   

  وقتی افسر ۲۰ ساله اس اس به نام فرانز در یادداشتی به او گفت: عاشق او شده، هلنا با نفرت آن را مچاله کرد. او حتی به فرانز نگاه هم نکرد. با این وجود فرانز به رفتار دوستانه با او ادامه داد. به او غذای اضافه می‌داد و در برابر سایر نگهبانان از او حفاظت می‌کرد. یک روز فرانز خواهر هلنا را از مرگ در اتاق گاز نجات داد و شخصا او را تا کمپی که هلنا در آن بود اسکورت کرد. خواهران به هم پیوستند و این برای هلنا کافی بود تا به فرانز فرصتی بدهد. آن‌ها با هم رابطه عاشقانه داشتند ولی وقتی جنگ تمام شد راهشان از هم جدا شد. با این حال وقتی هلنا به دادگاه رفت درباره شخصیت او شهادت داد و زندگیش را نجات داد.
   

   

     ویکتوریا و جاناتان

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی


  دختری به نام ویکتوریا یکی از کتابفروشی‌های مورد علاقه خود را در توئیتر دنبال می‌کرد که متوجه شد کسی که حساب توئیتر این کتابفروشی را آپدیت می‌کند بسیار باهوش و بامزه است. او در توئیتی نوشت که عاشق او شده است. درواقع این حساب توسط پسری هم سن و سال او با نام جاناتان اداره می‌شد. او به صورت پاره وقت در کتابفروشی کار می‌کرد. بعد از توئیت ویکتوریا آن‌ها با هم درباره نوشته‌های جاناتان صحبت کردند، اما هرگز مکالمه فراتر نرفت.

   

  یک روز جاناتان توئیت کرد که عاشق دونات است. گرچه آن‌ها هرگز رو در رو ملاقات نکرده بودند، اما ویکتوریا با یک پاکت دونات به کتابفروشی رفت. آن‌ها را روی کانتر گذاشت و فرار کرد، چون خجالت می‌کشید. جاناتان بعد از کار به ویکتوریا پیشنهاد داد با هم بیرون بروند. اکنون سه سال و نیم از آن زمان گذاشته، آن‌ها با هم ازدواج کرده و جاناتان یک نویسنده حرفه‌ای شده است.
   

   

     اما و آدم

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی
  اما یک زن فرانسوی بود که در انگلستان زندگی می‌کرد. او حس کرد زندگی کاری پرمشغله اش مانع اجتماعی شدنش می‌شود بنابراین در یک وبسایت دوست یابی معتبر ثبت نام کرد. باتوجه به این که برای تایید آی دی باید ماهانه مبلغی پرداخت می‌شد، اما فکر کرد می‌تواند باور کند مرد جذابی با نام رونی واقعی است.

   

  چند ماه بعد، اما عاشق این مرد شد، با اینکه هرگز یکدیگر را ندیده بودند. ولی متوجه شد که این یک دام است. عکس‌های رونی در واقع مدلی به نام آدم گوزل بودند که در ترکیه زندگی می‌کرد. اما شجاعانه به آدم پیغام داد و به او گفت که یک نفر از عکس‌های او سوء استفاده می‌کند. در یک دوره چند ماهه، آن‌ها با هم صحبت کردند و عاشق هم شدند. برخلاف رونی، آدم واقعی بسیار راغب بود تا از طریق اسکایپ واقعی بودن خود را ثابت کند. آن‌ها واقعا با یکدیگر ملاقات کردند و در نهایت با هم ازدواج کردند.
   

   

   


   

  مارک و زو

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی
  در سال ۲۰۰۳، زو هر روز برای کار با قطار به لندن می‌رفت. یک روز مردی که قبلا هرگز متوجه او نشده بود در حال کتاب خواندن در همان قطار بود. زو فکر کرد او بسیار جذاب است و از کتابی که انتخاب کرده بود فهمید باید مرد باهوش و عمیقی باشد. زو چند بار سعی کرد توجه او را جلب کند، اما مرد همیشه آنقدر روی کتابش تمرکز کرده بود که متوجه او نمی‌شد.

   

  یک روز زو شجاعتش را جمع کرد و هنگام پیاده شدن یادداشتی برای او گذاشت. او در نامه توضیح داد که هر روز او را می‌بیند و به نظرش دوست داشتنی می‌رسد؛ و آدرس ایمیلش را برای او گذاشت. همان روز مرد جوابش را داد. او گفت: نامش مارک است و نامزد دارد. زو شکست خود را پذیرفت و بدون اینکه دیگر صحبت کنند هر روز با همان قطار سفر می‌کردند. هشت ماه بعد، مارک مجرد شد. او به زو ایمیل داد و با او قرار گذاشت. آن‌ها اکنون ازدواج کرده و دو فرزند دارند.
   

   

     اریکا و آرت

  داستان‌های عاشقانه عجیب ولی واقعی
  اریکا در کالیفرنیا و آرت در نیویورک زندگی می‌کردند. اگرچه آن‌ها هزاران کیلومتر با یکدیگر فاصله داشتند، ولی یکدیگر را در اینستاگرام پیدا کردند. هردوی آن‌ها عضو یک جامعه ادبی آنلاین بودند که از یک هشتگ برای دنبال کردن نوشته‌های هم استفاده می‌کردند. بالاخره آن‌ها با هم صحبت کردند و بعد از یک سال تماس تلفنی و مجازی عمیقا عاشق هم شده و تصمیم گرفتند ازدواج کنند، حتی قبل از اینکه رو در رو یکدیگر را ببینند. اریکا و آرت در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار در فرودگاه کالیفرنیا یکدیگر را دیددند. آرت روی یک زانو نشست و از اریکا خواستگاری کرد. آن‌ها فورا با هم ازدواج کردند. آرت گفت: وقتی عاشق می‌شوید قلبتان را دنبال کنید.

   

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 9
  1. یه حسی نذاشت داستاناشونو بخونم 🙄
   28   1
  2. اَه ادمین تو هم هی ما رو انگولک نکن!
   نذار یاد اون چیزایی که نداریم بیفتیم! مصّب تو شکرررر..‌‌هرچی خوردیم پرید
   17   3
   • یعنی میخوای بگی داستان عاشقان نداشتی؟یعنی میخوای بگی کسی عاشقت نشده؟یعنی میخوای بگی تا الان ولنتاین کادو نگرفتی؟

    نگران نباشید والا مام همینیم
    24    0
  3. اخیییی ای جوووونممم
   2   5
  4. یک روز استاد نیلا سر کلاس نیومد نیلا و دوستش رفتن سایت دانشگاه و اتفاقی با پسری آشنا شد که سال ها توی شهر نیلا ساکن بود و اینگونه بود که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها و اکنون زیر یک سقف کنار هم زندگی میکنند…
   شمیلا خان اگه دوس داشتی شوما هم توضیح بده چطور با آقاتون آشنا شدی اصن بمن چه…
   13   0
  5. کیمیا- تهران

   زندگیه خود منم داستانه عاشقانه ست بابا اینا چی میگن….
   1   0
  6. ستاره دیگه نمی خواست با دوست پسرش ادامه بده . داشت باهاش بهم میزد. اما پسره گیر داده بود و اذیت می کرد. نمایشگاه کتاب تهران ستاره با پسر دانشجویی به نام مهدی اشنا شد و کم کم این اشنایی و دوستی جدی شد. مهدی به ستار ه کمک کرد از دست دوست پسر سابقش و تهدیدهاش راحت بشه. روزای سختی بود. من هم اتاقی ستاره بودم . یک سال بعد از اینکه من از دانشگاه رفتم شنیدم ستاره و مهدی ازدواج کردند تبریک رو لبم بود و اضطراب از اینکه خوشبخت میشه یا نه. الان مهدی و ستاره یه دختر کوچولوی چهار ساله دارند مث قرص ماه. خیلی خوشحالم . بعضیا واقعا مردند واقعا
   4   0
  7. سلام به همه بچه های گیز میز
   من نویسنده خوبی نیستم ولی میخام داستان عاشق شدنمو براتون تعریف کنم شاید براتون جالب باشه
   من از طریق دوست و همسایه و مادر و پدر دختران زیادی بهم معرفی شد ولی به قول معروف علف باید به دهن بزی خوشمزه بیاد که از قرار معلوم من بز چموشی بودم و هیچ علفی به دهنم خوشمزه نمی امد.از این رو تو سایت همسر یابی عضو شدم.به چند تا دختر تو سایت مراجعه کردم و حتی به شهر شون مسافرت کردم و اونا رو از نزدیک دیدم ولی به این نتیجه رسیدم که علف های هر منطقه به دهان بزهای همان منطقه خوشمزه میاد بنابراین دوباره گرسنه برگشتم سر جای اولم.با یه دوست صمیمی که کاملا از عضو شدن من در سایت همسر یابی باخبر بود و گه گاهی دو تایی به پروفایل دختر خانمهای عضو سایت سر میزدیم و اونم خیلی فضول بود و میخاست ببینه من بلاخره علف خور میشم یا نه.یه روز بیرون از مغازه بودم و دوستم تو مغازه نشسته بود بهش گفتم من که بیرونم تو یه سری به سایت بزن و ببین علف خوشمزه ای برای من هست یا نه.بعد شب هنگام رفتم دیدم به چند نفر پیام داده یکی از اونا جواب ایمیل منو داد و قسمت ما ازدواج با همین دختری بود که دوستم برام پیدا کرده بود.
   6   4
  8. از گفتن داستان های عاشقانه معذوریم.حتی شما دوست عزیز
   4   0
 • ارسال نظر