مجله گیزمیز

فاجعه تجاوز به ۴۱ دختر بلوچ

ادمین/27
۲۷ خرداد ۱۳۹۷
۱۰ نظر
 • جزئیات تجاوز گروهی به Û´Û± دختر در ایرانشهر

  باز هم فضای بسته ایران یک تجاوز جنسی گروهی فاجعه بار به بار اورد

  فاجعه ای که در آن زندگی انسان های بسیاری رو به نابود کشانده شده است

  امام جمعه اهل سنت «ایرانشهر» در استان سیستان و بلوچستان از تجاوز گروهی به ۴۱ دختر در این شهرستان از سوی اعضای یک باند خبر داده است.

  کانال تلگرام «بلوچ‌ نیوز» گزارش کرده که مولوی محمد طیب ملازهی این خبر را در خطبه‌ های نماز عید فطر شهرستان «ایرانشهر» اعلام کرده است.

  ملازهی گفته یکی از اعضای این باند پس از دستگیری اعتراف کرده که تاکنون به ۴۱ دختر تجاوز کرده‌اند.

  وی بی‌ آنکه به هویت این افراد اشاره کند٬ افزوده:

  «این اوباش از همین بچه‌ های من و شما بوده‌اند که اگر اسمشان را بگویم٬ عده‌ای سرشان پایین خواهد افتاد.»

  ملازهی اضافه کرده که بخشی از این تجاوز‌ها در ماه رمضان روی داده و از مقام‌ های قضایی خواسته تمام اعضای این باند را دستگیر و با آنها  برخورد کند.

  امام جمعه اهل سنت «ایرانشهر» ادامه داده این افراد «تعدادی هستند که در همین شهر تیمی هستند که الحمدلله شناسایی» شده‌اند.

  کانال تلگرام «بلوچ‌ نیوز» همچنین فیلم سخنرانی این امام جمعه را منتشر کرده است.

  مقام‌ های استانی و مرکزی تاکنون درباره این اظهارات واکنشی نشان نداده‌اند.

  گزارش‌ های تائید نشده حکایت از آن دارد که اعضای این باند بین چهار تا شش نفر بوده‌اند.

  امام جمعه اهل سنت «ایرانشهر» در سخنان خود به صراحت اعلام کرده که فرماندار این شهر در جریان شناسایی و دستگیری یکی از عضو این باند قرار دارد.


  ایلنا نوشت: خبر تجاوز به تعدادی از دختران ایرانشهری در تریبون نمازجمعه ایرانشهر مطرح شد که پس از انتشار این خبر فرماندار ایرانشهر از دستگیری یک نفر از عاملان و پیگیری این ماجرا داد.

  روز گذشته مولوی طیب امام جمعه اهل تسنن شهرستان ایرانشهر در خطبه‌های نماز عید از تجاوز به ۴۱ دختر در این شهرستان خبر داد که این موضوع به‌صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و بازخوردهای فراوانی از سوی کاربران و مردم سیستان و بلوچستان داشته است.

  از آنجایی که سیستان و بلوچستان، استانی با تعصبات خاص مذهبی است، صحبت کردن راجع به این آسیب اجتماعی آسان نبوده و شاید بسیاری از آسیب‌دیدگانِ موضوع تجاوز به‌دلیل تعصبات و ترس از رسانه‌ای شدن یا به اصطلاح دیگر حفظ آبروی خود این مسئله را در سکوت نگه داشته و پیگیری نکنند.

  تعداد قربانیان تجاوز مشخص نیست

  نبی بخش داوودی؛ فرماندار ایرانشهر درباره انتشار این مطالب در فضای مجازی در می‌گوید: پیگیری این مسائل از نظر قانونی چارچوب‌های خاص خود را دارد و به‌راحتی نمی‌توان در این‌باره اظهارنظر کرد چرا که تاکنون به تعداد یا اطلاعات مشخصی از موضوع تجاوز به دختران در ایرانشهر دست نیافته‌ایم.

  وی می‌افزاید: همان ابتدای امر در کمتر از چند ساعت عامل اصلی موضوع تجاوز را دستگیر کرده و در حال پیگیری هستیم اما قضایا پیچیده است و تاکنون به جمع‌بندی نهایی درباره این موضوع نرسیده‌ایم.

  داوودی متذکر شد: اثبات موضوع تجاوز به دختران در ایرانشهر مستلزم آزمایشات و پیگیری‌های ویژه است که در دستور کار شورای تامین و پزشکی قانونی قرار گرفته و به‌زودی اخبار موثق در این‌باره منتشر خواهد شد.

  فرماندار ایرانشهر افزود: تاکنون هیچ تعدادی به‌طور قطع مشخص نشده و دامن‌زدن به این موضوعات تا زمان اثبات قطعی آن سبب پیچیدگی بیشتر موضوع خواهد شد.

  مسئولان و بزرگان اقوام پای کار بیایند

  همچنین امام جمعه ایرانشهر در این‌باره گفت: منبع صحبتی که در نماز عید فطر ایرانشهر داشته‌ام، اولیای یکی از دختران آسیب‌دیده بود که با حجمی از نگرانی و اضطراب از بنده خواست این موضوع را به گوش مسئولان برسانم تا پیگیری شود و از تکرار این اتفاق جلوگیری شود.

  مولوی طیب ملازهی افزود: خوشبختانه ابتدای امر یک نفر از عاملان این موضوع دستگیر شده و طبق گفته شورای تامین و اعلام نیروی انتظامی موضوع در دست بررسی و دستگیری دیگر حلقه‌های آن در دست انجام است.

  وی درباره تعداد قربانیان تجاوز در ایرانشهر گفت: طبق اطلاعاتی که تا قبل از نماز عید فطر از طریق خانواده‌ها و اطلاعات انتظامی به بنده رسیده تعداد قربانیان تجاوز در ایرانشهر در چندماه اخیر ۴۱ نفر است.

  مولوی طیب متذکر شد: آخرین آماری که اداره آگاهی ایرانشهر براساس اعترافات فرد دستگیر شده به خانواده یکی از قربانیان داده حکایت از قربانی شدن ۴۱ دختر ایرانشهری دارد.

  وی درباره دلایل این اتفاق در شهر ایرانشهر گفت: عوامل زیادی می‌تواند سبب رخ دادن چنین ناهنجاری‌های اجتماعی در ایرانشهر باشد که یکی از آنها مهاجر بودن این شهرستان به‌دلیل موقعیت تجاری آن است که این موضوع باعث شده افراد زیادی از نقاط مختلف با افکار و تربیت‌های متفاوت در این شهرستان زندگی کنند.

  مولوی طیب خاطرنشان کرد: هجمه‌های فرهنگی که دشمنان ایران و دین علیه این مردم انجام می‌دهند باعث می‌شود عده‌ای با بی‌خردی دست به انجام چنین کارهایی بزنند و دختران این شهرستان مذهبی و سنتی را در گرداب ندانم کاری‌های خود فرو ببرند و جامعه را از اخلاقیات تهی کنند.

  وی ادامه داد: فرد دستگیر شده سرمایه‌دار و غنی است. متاسفانه عده‌ای زور دارند و عده‌ای هم زر و پول دارند و گاهی همراه شدن این دو گروه با هم سبب رخ دادن اتفاقاتی مانند تجاوز به دختران در ایرانشهر می‌شود.

  مولوی طیب درباره حمایت از دختران آسیب‌دیده گفت: متولیان و کسانی که تخصصی در این امر دارند باید پای کار بیایند و برای حل این مشکل چاره‌اندیشی کنند. ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم با اعتقاد خود زنده‌اند و یکسری قواعد و قوانینی بر زندگی آنان حاکم است. عقلای قوم باید چاره‌اندیشی کنند تا این معضل اجتماعی در ایرانشهر و بین زنان مسلمان ریشه‌کن شود. این موضوع احساسات مردم را جریحه‌دار کرده و باید پاسخی برای این معضل پیدا شود.

  احساس ناامنی اجتماعی در ایرانشهر

  همچنین نماینده ایرانشهر در این‌باره گفت: موضوع تجاوز به دختران در ایرانشهر اتفاق افتاده اما تاکنون آمار دقیقی از این موضوع به ما داده نشده و موضوع در دست پیگیری است.

  وی تاکید کرد: تا اتمام تحقیقات قضایی نمی‌توان آماری از تعداد قربانیان این موضوع اعلام کرد.

  محمد نعیم امینی‌فرد افزود: از نیروهای قضایی و انتظامی خواسته‌ایم در اسرع وقت ابعاد مختلف قضیه بررسی و موضوع تجاوز به دختران ریشه‌یابی شود چراکه رخ دادن چنین اتفاقی در یک جامعه سنتی مانند ایرانشهر، جای تامل دارد و خبر از سست شدن بنیان‌های اخلاقی می‌دهد.

  به گواه نماینده مردم ایرانشهر گسترش حاشیه‌نشینی در ایرانشهر، قرار گرفتن این شهرستان در مسیر باندهای سازمان‌یافته قاچاق مواد مخدر، می‌تواند از دیگر علل رخداد چنین اتفاقاتی در این شهرستان باشد.

  امینی‌فرد درباره حمایت از دختران آسیب‌دیده گفت: این دختران قربانی اشتباهاتی شده‌اند که ما هم در آن سهیم بوده‌ایم. افراد آسیب‌دیده باید حمایت پزشکی و روانی شوند که خوشبختانه با حمایت دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر تاکنون ۴ فرد آسیب‌دیده مورد بررسی پزشکی و غربالگری بیماری‌ها قرار گرفته و حمایت‌های پزشکی را دریافت کرده‌اند.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 10
  1. نکته غم انگیزش اینجاست که از ۴۱ موردی که تا الان اثبات شده فقط ۳ نفر شکایت کردن!
   46   0
   • ترس از آبرو باعث جری تر شدن مجرمین میشه.
    به هیچ وجه نباید آینده و اخلاقیات رو فدای آبرو کرد.
    خدایا فلاکت میباره از مملکت ! دریغ از یک اتفاق خوش ! دریغ از یک خبر خوش!
    26    0
   • سهیلا/34/زنجان

    بله … یکی دوتا پسر بچه دختر بچه دیگه لوث شده بود بی مزه شده بود دیدن گروهی بهتر جنجالی تر … مملکت نیست که فاضلابه
    32    1
  2. این دیگه از کجا اومد.یعنی واقعا باند دارن واسه تجاوز.باورم نمیشه.یعنی چی شکایت نمیکنن.تجاوز کردن نابود شدی حداقل شکایت کن .از چی میترسی.اونی که باید خجالت بکشه تو نیستی.
   19   0
  3. روسای محترم که دم از امنیت تو کشور میزنند لطفا عمامه هاشون رو یه کم بالاتر بذارن و شیشه های عینکشون رو پاک کنند…
   البته پررو تر از این حرفهان…
   28   1
  4. به نظرمیاد آدم موجودی است بالقوه یزید
   مشکل اینه که خیلی از این استعداد های بالقوه دارن بالفعل میشن..وجدان و آبرو و مجازات و خدا و هیچ چیز جلودارشون نیس ..مشکل از کجاست
   9   2
  5. نگین/30/تهران

   یعنی چی؟؟؟؟!من اصلاً سردر نمیارم!!!این دخترا ربوده شدن و مورد تجاوز قرار گرفتن یا اینکه توسط به باند اغفال شدن و مورد سوءاستفاده قرار گرفتن؟؟!!!اگه مورد اول درست باشه که وای به حال دخترای بی پناه ایرانشهر که تو محاصره ی یه گروه گرگ قرار گرفتن و هر سری یکیشون دریده میشه!!!!و اگه مورد دوم درست باشه پس چرا حالا باید این قضیه رو بشه اونم بعد از ۴۱ مورد البته اگه خوشبینانه نگاه کنیم!!!!
   به قول خودشون این کارا از یه عده که هم زور دارن هم زر برمیاد پس به این نتیجه میرسیم که مملکت کلاً بی صاحبه که یسری اوباش قدرتمند میتونن براحتی واسه خودشون جولان بدن!!!!
   12   0
  6. بر این غصه گر جان فشانم رواست …
   2   0
  7. وقتی مملکت رو یک مشت ندید و بدید و عُقده ایی و حریص جنسی اداره میکنن که همه چیز نباید تحریک کننده باشه حتی گرگ ماده ، میشه اینی که هست

   البته این حرفهاشون برای مردمه و خودشون از راه های عوامفریبانه هزار تا کثافتکاری با ناموس مردم میکنن.
   7   2
  8. محمد بلوچ‌زهی از مدیران محلی در سیستان و بلوچستان در توییتر خود نوشته “اکثر خانواد‌ه‌های قربانی تجاوز، دختران خود را لکه ننگی می‌دانند بر دامان خویش. در مواردی مشابه برخی خانواده‌ها برای پاک کردن صورت مسئله اقدام به حذف فیزیکی قربانیان می‌کنند”.
   زنده به گور…هر کدام از ما دختران ایرانی نوعی زنده به گور میشیم
   4   3
 • ارسال نظر