مجله گیزمیز

فشار افکار عمومی و انصراف نمایندگان عازم روسیه

ادمین/27
۱۹ خرداد ۱۳۹۷
۳ نظر
 • فشار افکار عمومی و انصراف نمایندگان عازم روسیه

   Image result for ‫سفر نمايندگان مجلس به روسيه‬‎

   

  خبرگزاری ایرنا: حاشیه‎هایی که انتشار خبر مسافرت جمعی از نمایندگان مجلس برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال درپی‎داشت، موجب شد برخی نمایندگان از این تصمیم برای سفر به روسیه منصرف شوند، اما شماری دیگر کماکان بر انجام این مسافرت اصرار دارند.

  غلامرضا کاتب نماینده گرمسار، پروانه سلحشوری و محمدعلی وکیلی نمایند‌های تهران و عضو فراکسیون امید و محمداسماعیل سعیدی نماینده تبریز از طرف کمیسیون فرهنگی و رحیم زارع نماینده آباده، همایون یوسفی نماینده اهواز و علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری هم از سوی فراکسیون ورزش مجلس برای این سفر به وزارت ورزش و جوانان معرفی شده بودند.

  از همان آغاز انتشار اسامی این نمایندگان، موج حاشیه‌ها علیه این سفر آغاز شد، به طوری که برخی از این نمایندگان از سفر به جام جهانی انصراف دادند و اعلام کردند که به دلیل هزینه‌های این سفر در جام جهانی حضور نمی‌یابند. البته برخی دیگر نیز اعلام کردند با هزینه شخصی در این سفر حضور خواهند یافت.

  اسماعیل سعیدی و غلامرضا کاتب دو نماینده‌ای هستند که از این سفر انصراف دادند، رحیم زارع و محمدعلی وکیلی نمایندگانی بودند که از قرار داشتن نامشان در این لیست اظهار بی اطلاعی کرده و اعلام کردند در صورتی که نامشان در این لیست باشد انصراف می‌دهند. پروانه سلحشوری نماینده تهران نیز اعلام کرد که از حضور در این سفر انصراف نمی‌دهد، ولی با هزینه شخصی برای تماشای این بازی‌ها در روسیه حضور می‌یابد.

  کاتب: انصراف دادم

  غلامرضا کاتب عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره حضورش در جام جهانی فوتبال گفت: البته بنده اعلام کرده ام که علاقه‌ای برای حضور در این مسابقات ندارم و جو زیادی علیه حضور نمایندگان مجلس برای حضور در این مسابقات ایجاد شده است و برخی رسانه‌ها نیز بداخلاقی کردند. من از حضور برای تماشای این مسابقات انصراف دادم و به روسیه نمی‌روم.

  سلحشوری: با هزینه شخصی به روسیه می‎روم

  پروانه سلحشوری رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: بنده از حضور در این مسابقات انصراف نمی‌دهم و با خرج خودم به روسیه می‌روم، زیرا معتقدم باید ناظر مجلس در جام جهانی فوتبال حضور داشته باشد، امروز بسیاری به دنبال منزوی کردن ایران هستند، ما نباید اجازه دهیم که این اتفاق بیفتد. باید نمایندگان ایران در این مسابقات حاضر باشند و نمایندگان می‌توانند با هزینه خود به این سفر بروند.

  زارع: سفر به جام جهانی با پول مردم، توجیه پذیر نیست

  رحیم زارع رییس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه برخی نمایندگان تمایل دارند با پول بیت المال به روسیه محل برگزاری جام جهانی فوتبال بروند، قابل توجیه نیست. او درباره خبری مبنی بر سفرش به روسیه برای دیدن فوتبال گفت: این خبر، صحت ندارد.

  برچسب ها :