مجله گیزمیز

فیلمهایی که نباید به تنهایی ببینید

 • ۱- حلقه

  فیلم ترسناک

  علی رغم این که داستان این فیلم ترسناک عمدتاً بر یک تکنولوژی قدیمی و منسوخ شده تکیه دارد اما داستان نوار ویدیویی اهریمنی فیلم «حلقه» (The Ring) از اولین قسمت در سال ۲۰۰۲ تا به امروز بیش از پیش ترسناک شده است. در گذشته باید نوار ویدیو مذکور را به صورت عامدانه و آگاهانه در دستگاه پخش گذاشته و دکمه پخش را فشار می دادید اما از زمان توسعه رسانه های دیجیتالی دیگر به یکباره خود را در دنیای اینترنت و در حال تماشای این ویدیو خوفناک خواهید دید. علاوه بر این وقتی که فیلم «حلقه» را می بینید مسلماً شما نیز جزو کسانی می شوید که ویدیو مرگبار مذکور را دیده اید و اینجاست که یک دوست و همراه خوب می تواند به کمک شما آمده و با یادآوری این که سامارا کوچولو چندین نفر دیگر را در فهرست مرگ دارد شما را از وحشت بیرون بکشد.

   


   

   

  ۲- نزول

  فیلم ترسناک

   

  همانطور که عنوان فیلم ترسناک «نزول» یا «هبوط» (The Descent) نشان می دهد می خواهیم به سراغ فیلم ترسناکی برویم که ما را به سمت زیر هدایت می کند؛ به درون و به زیر زمین. این فیلم ترسناک در سال ۲۰۰۵ و در روزگاری که مجموعه فیلم های «اره» (Saw) فرمانروایی می کردند ساخته شد و داستان چند زن را روایت می کند که قصد دارند به درون غاری زیرزمینی در کوهستان آپالاش در کارولینای شمالی بروند. همه چیز خوب پیش می رود و زنان داستان با خوشحالی وسایلشان را جمع کرده و در کلبه ای در جنگل ساکن می شوند. به یاد داشته باشید که در فیلم های ترسناک هیچگاه کلبه ها مکان های خوب و دوست داشتنی برای قهرمانان داستان ها نبوده اند.

  زمانی که آن ها وارد غار شده و راه خروجی نمی یابند رفته رفته اوضاع ترسناک می شود. گرفتار در تاریکی و در میان موجودات شبه انسانی که به شدت تشنه گوشت و خون انسان هستند، این زنان برای پیدا کردن مسیر خروجی از این غار تلاش می کنند. فیلم «نزول» بسیار تاریک و ترسناک است و صحنه های پایانی فیلم و پیچشی که در داستان شکل می گیرد شما را چنان در ترس و وحشت فرو می برد که تماشای آن نیز مانند رفتن به درون غار برایتان سخت شده و باید حتما کسی همراهتان باشد.

   


   

   

  ۳- زن سیاهپوش

  فیلم ترسناک

  در فیلم ترسناک تاریخی «زن سیاهپوش» (The Woman in Black) دانیل رادکلیف نقش یک وکیل مدافع کم سن و سال را بازی می کند که رازی خوفناک را کشف می کند که در آن یک روح انتقام جو با هدیه ای خیالی، کودکان را به سمت خودکشی سوق می دهد. این فیلم هیچ شباهتی به فیلم های قدیمی در مورد خانه های جن زده و نفرین شده ندارد که شما را برای مدتی سرگرم نماید بلکه با تماشای این فیلم از هر گونه صدایی مانند باز شدن در یا افتادن شیئی کوچک در آشپزخانه به شدت دچار ترس شده و منتظر رخداد خوفناکی خواهید شد. اگر هم به اسباب بازی علاقه دارید ، پس از تماشای این فیلم دیگر نمی توانید دید و نگاه سابق را به مجموعه اسباب بازی هایتان داشته باشیدو بعد از تماشای این فیلم هر گونه سایه ای شما را خواهد ترساند پس بهتر است این فیلم را به تنهایی تماشا نکنید.

   


   

   

  ۴- بابادوک

  فیلم ترسناک

   

   

  فیلم ترسناک «بابادوک» (The Babadook) با نام جالب و داستان عجیب و غریبش اولین پروژه کارگردانی جنیفر کنت است و داستان زن و پسربچه اش را روایت می کند که گرفتار یک هیولای مشهور داستانی به نام آقای بابادوک شده اند که اگر کسی وجود او را منکر شود با چندین قتل وجود خود را ثابت خواهد کرد. بعد از چندین مورد تشنج تب دار، توهمات خطرناک، بیدار ماندن در تاریکی و حمله های دیوانه وار که همگی توسط بابادوک هدایت می شوند، این زن و پسرش تصمیم می گیرند که یک بار برای همیشه، این هیولای مرگبار را از بین ببرند.

  اگر چه تلاش های اولیه این دو ظاهراً بی نتیجه است اما تلاش های این دو در ادامه باعث می شود که بیننده بیش از پیش استرس بازیگران را حس کرده و در حالی که چشم به صفحه نمایش دارد ناخن های خود را تا استخوان بجود. علاوه بر این فیلم دارای بن مایه های غیرترسناکی مانند تابوهایی است که در باور والدین است و دلگیری که مادر و فرزند نسبت به یکدیگر دارند. شاید بتوان با قطعیت گفت که فیلم «بابادوک» ترسناک ترین فیلمی است که در سال های اخیر ساخته شده و حتی منتقدان نیز تاثیر آن را بر تماشاگر تایید کرده اند. بسیاری از منتقدان به افرادی که قصد تماشای این فیلم را دارند توصیه کرده اند که به تنهایی به تماشای آن ننشینند. بدون شک هنگام تماشای این فیلم به همراهی نیاز خواهید داشت که به یکباره برای فرار از ترس به او پناه برده و دستش را بفشارید.

   


   

   

  ۵- نفس نکش

  فیلم ترسناک

   

  فیلم ترسناک «نفس نکش» (Don’t Breathe) ساخته فید آلوارز داستان سه نوجوان کلاهبردار را روایت می کنند که قصد دارند از خانه یک مرد ظاهراً نابینا دزدی کنند و خیلی زود متوجه می شوند این مرد آنطور که فکر می کرده اند هدف آسانی برای دزدی نیست. خیلی زود ورق بر می گردد و سه نوجوانی که قرار بود سرقتی آسان را انجام دهند خود را در خانه ای عجیب و غریب و تاریک می یابند که کوچک ترین صدایی، حتی یک سرفه یا قدم اشتباه باعث می شود که قاتل بیرحم داستان به سراغ آن ها بیاید.

  کارگردان موفق شده این تنش و وحشت را در تمامی طول داستان حفظ نماید و این چیزی است که حضور یک دوست در کنار شما هنگام تماشای این فیلم را ضروری می سازد. علاوه بر این داشتن دو دست اضافی برای جویدن ناخن های آن ها در هنگام تماشای این فیلم ضروری خواهد بود زیرا تجربه نشان داده یک جفت دست کافی نخواهد بود!

   


   

   

  ۶- شبح

  فیلم ترسناک

   

  ۳۵ سال پس از اکران اولیه، هنوز هم فیلم ترسناک «شبح» یا «روح» (Poltergeist) نماد ترس و وحشت سینما است: اشباحی که روی صفحه تلویزیون حرکت می کنند، درخت های آدمخواری که بیرون از پنجره در کمین نشسته اند، دلقک های بدذاتی که زیر تخت قایم شده اند و دریچه ای به دنیای دیگر که گاهی اوقات در کمد لباس شما ظاهر می شود. مهم نیست که چه مدت از تماشای این فیلم برای اولین بار می گذرد و با دیدن یک خانه قدیمی در گوشه کنار شهر ناخودآگاه به فکر فرو خواهید رفت که شاید تهدیداتی آن-جهانی در این خانه در کمین شما نشسته اند. اگر کسی هنگام تماشای این فیلم در کنار شما نباشد بدون شک با شنیدن جمله ی «اونا اینجااااان!» نخواهید توانست جلوی جیغ کشیدن خود را بگیرید.

   


   

   

  ۷- تعقیب می کند

  فیلم ترسناک

   

   

  فیلم ترسناک و تحسین شده «تعقیب می کند» (It Follows) از آن دسته فیلم های ترسناک است که داستانی جدید و هوشمندانه را بازگو می نماید که هیچ شباهتی با داستان های دیگر این ژانر ندارد. این فیلم با بن مایه های فراطبیعی و روانشناسانه در یک محیط حاشیه شهری، به جای خونریزی ها و کشتارهای فراوان، بیننده را با حس دلهره همیشگی و در کمین بودن سرنوشتی تلخ که از آن اطلاع دارید در ترس و وحشت فرو می برد. این فیلم داستان سه نوجوان را روایت می کند که می دانند چیزی، کسی، هویتی مرگبار در تعقیب آن هاست و دیر یا زود جان آن ها را خواهد گرفت. بعد از تماشای این فیلم دیگر با کوچک ترین صدای پایی در پشت سرتان بازگشته و با ترس نگاه خواهید کرد. این فیلم شما را به شک خواهد انداخت، با تماشایش عرق خواهید کرد و در نهایت صحنه های پایانی فیلم برای همیشه شما را همراهی خواهد نمود.

   


   

   

  ۸- بازی های مسخره

  فیلم ترسناک

   

   

  تنها چیزی که می تواند ترسناک تر از متجاوزانی ماسک به صورت باشد که به زور وارد خانه شما شده اند، متجاوزان به عنفی است که بدون ماسک وارد خانه شما شده باشند و آن هم با دلایلی کاملاً مشخص و قابل درک و این دقیقاً همان چیزی است که فیلم «بازی های مسخره» (Funny Games) ساخته میشاییل هانکه را از همان ابتدا به یک فیلم ترسناک دلهره آور تبدیل می کند. اگر چه فیلم پایانی غیرمنتظره و پیام هایی جالب دارد اما تماشای آن در کنار چند نفر که به فیلم ترسناک علاقمند باشند باعث می شود که احساساتتان را کنار گذاشته و از زیبایی هنرمندانه داستان لذت ببرید.

   

   


   

   

  ۹- تعقیب گر

  فیلم ترسناک

   

   

  فیلم های تریلر همواره قصد دارند با داستانی واقعی یا الهام از اتفاقی که در واقعیت رخ داده شما را تا مغز استخوان دچار ترس و وحشت کنند و در این میان هیچ فیلم ترسناکی را نمی توان با فیلم ترسناک کره ای «تعقیب گر» (The Chaser) ساخته سال ۲۰۰۸ مقایسه کرد که بر اساس زندگی واقعی یک قاتل سریالی به نام یو یونگ چول ساخته شده است. یک افسر پلیس سابق و هرزه که اکنون به کارهای خلاف روی آورده، کارهای غیر اخلاقی خود را برای مدت کوتاهی کنار گذاشته و برای یافتن بدهکارانی که مدت کوتاهی قبل از پرداخت بدهی های خود به او ناپدید می شوند به سراغ روش های قدیمی پلیسی خود می رود.

  در حالی که وی به شدت تحت فشار مالی قرار داشته و سرنخ های متعددی در اطراف او قرار دارد در می یابد که پای یک مشتری روان پریش و تشنه خون در میان است. این فیلم با ترکیب کردن تعلیق داستان قاتل های سریالی، مناظر نئو نوآر شهر سئول و اتفاقات خطرناکی که هر لحظه باید منتظر وقوع آنها باشید فضایی از هیچان، ترس و لذت را برای شما ایجاد خواهد کرد. با نزدیک شدن فیلم به دقایق پایانی داستان به یک نفر همراه نیاز خواهید داشت که همراه با شما از سر خشم بر سر کارگردان فیلم فریاد زده و نفری دیگر که سعی کند تپش قلب شما را در حد نرمال قرار دهد.

   


   

   

  ۱۰- رهایی

  فیلم ترسناک

  در فیلم ترسناک و کلاسیک «رهایی» (Deliverance) با بازی جان وویت و برت رینولدز در دورانی که این دو بازیگرانی پرکار و مشهور بودند، یک سفر دوستانه در طول رودخانه با قایق به تلاشی جانکاه برای زنده ماندن تبدیل می شود. این فیلم نامزد دریافت چندین جایزه اسکار شد که نشان می دهد این فیلم از جهات مختلف فیلمی قابل توجه و قوی است. با این وجود صحنه های ترسناک فیلم چنان شما را در وحشت فرو می برند که بهتر است هنگام تماشای آن تنها نباشید.

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 2
  انتشار یافته : 20
  1. فیلم others “دیگران” هم همینطور
   6   2
  2. من یه خاطره خیلی خیلی بد از فیلم حلقه دارم
   دبیرستان بودم که برادرم این فیلم رو آورد که ببینیم…گفت ترسناکه و خیلی باحاله ولی چون ژاپنی بود فک کردم از این سامورایی مسخره هاست و ندیدم…چند شب بعد مادرم اینا نبودن من خونه تنها بودم حوصلم سر رفت گفتم بیام این فیلمه رو ببینم
   ساعت تقریبا ۱۱ شب بود که فیلمو گذاشتم و دقیقا صحنه های آخر یعنی همونجایی که برای بار آخر این روحه داره میاد طرف شخصیتش برقامون رفت…
   انقده جیغ زدم که همسایه بغلیمون بدون دمپایی اومد دم در….
   هنوزم یادش میوفتم هم میترسم هم شرمنده میشم بابت جیغ زدنام…
   بعد این همه سال هنوزم بابام میخواد از خونه بره بیرون میاد این مهتابی شارژیا رو امتحان میکنه اگه درست بود و روشن میشد میره…
   خلاصه اینکه خیلی ضایع شدم الانم هرچی میگم بابا من دیگه نمیترسم اصن خودم جنم همه میگن هه یادمونه محلو گذاشتی رو سرت
   26   0
   • منم انقدر خندیدم همسایه با دمپایم جرات نکرد بیاد
    5    2
   • من راهنمایی بودم فکرکنم ۱۱یا۱۲ساله بودم.توعمرم فیلم ترسناک ندیده بودم ودوست هم نداشتم ببینم.اون دوره خیلی رفیقام میگفتن کلبه ببین ولی ندیدم.یادمه اون موقع هاساعت ۱۱شب میشدهم شبکه ۲وهم ۳فیلم پخش میکردن.نمیدونم کدوم شبکه بودولی حلقه پخش شدمنم تواتاق خودم تابستونم بودوخونواده رفته بودن مهمونی(یادم نمیادچراباهاشون نرفتم)وقتی که تموم شدازترس ازجام جم نمیخوردم وحتی شب رفنم توحال پیش بابام.خوابیدم.هنوزکه هنوزه فیلم ترسناک نگاه نمیکنم مخصوصااگه بگن ژاپنی یاکره ای یاچینیه
    3    1
   • وای عالییییییییییی بود ادمین جان من با دوسام دیشب تو خوابگا حلقه رو برا اولین بار میدیدیم اصلا ترسناک نبود بجز همین سکانسی ک میگی حالا ما تو خوابگا لامپارو خاموش میکنیم ولی واقعا بهت حق میدم انقد جیغ زدی اون سکانس خودش بده حالا برقم بره وایییییییییی خیلییییی باحاله
    1    0
   • یه مدت بود حدودا ۷-۶ سال پیش شبکه ۴ یکشنبه شبها ساعت ۱۱ سینما ماورا پخش می کرد که هر هفته یه فیلم ترسناک بود و بعدش هم نقدش می کرد. اون موقع کلا ۷ تا شبکه داشتیم با احتساب شبکه آموزش. ولی واقعا خوب بود. من خیلی از فیلم ترسناکها رو با برادرم اونجا دیدم. حلقه رو هم همینطور هم نسخه ژاپنیش هم نسخه آمریکنش.
    خدا نگذره از این شبکه ۵! ماه رمضون پارسال قیل سحر برداشت زن سیاهپوشو گذاشت منم اون موقع از شب تا سحر بیدار می موندم که بعد از نماز بخوابم کلا. هیچی دیگه زهره ترک شدم!
    1    0
  3. من حلقه رو دیدم اصلا ترسناک نبود.
   9   4
  4. پیشنهاد می کنم که فیلم آن روببینید.
   13   0
   • فارسی بگیم “آن” یکم ضایع است همون It 2017 بگید قشنگ تره.
    آخه فیلم “آن شرلی” هم هست ممکنه بگید فیلم “آن” یکی فکر کنه منظور اسم Anne خارجی هستش.
    منم فیلم It 2017 رو پیشنهاد میکنم ولی برای کسی هایی که حداقل یکی دو تا فیلم ترسناک روان کاوانه دیده باشن نه برای کسی که تا حالا اصلاً ترسناک ندیده.
    تنها صحنه خشن فیلم به نظرم همون اولش “جورجی” بیچاره هستش تو باقی فیلم من بیشتر از دلقکه خوشم میامد تا اینکه بترسم 😀
    8    0
  5. I have three partners in my life that i can watch these with them;
   I
   &
   Myself
   &
   Me!!!
   6   9
  6. من حلقه ۱ و ۲ رو نسخه هالیوودی (۲۰۰۲ و ۲۰۰۵) رو دیدم با اینکه فیلم خوبی بود ولی اصلاً ترسناک نبود به نظرم.حلقه ها (Rings 2017) هم که چرت ترین فیلم ممکن هستش و بعضی ها بهش حلقه ۳ هم میگن.

   بابادوک هم دیدم فیلم قشنگی بود ولی بیشتر به نظرم درام بود تا ترسناک چون بیشتر مشکلات و استرس های ذهنی که اون مادر داشت رو نشون میداد و شاید بیشتر دلتون برای طرف می سوخت تا اینکه بترسید.

   زن سیاه پوش رو اصلاً خوشم نیامد به نظرم فیلم چرتی بود و خصوصاً از بازیگر هری پاتر یعنی دنیل ردکلیف هم زیاد خوشم نمیاد 🙂 از دنیل ردکلیف فقط همون سری هری پاتر و یه فیلم بزرگسالانه به نام Horns رو دیدم که قشنگ بود (Horns واقعاً بزرگسالانه و صحنه داره نگید به کسی پیشنهاد کردما).

   فیلم نفس نکش هم هیجان داشت ولی آخرشو خوشم نیامد خیلی چرت تموم شد یه لحظه دختره فشنگ می تونست اون طرف دیوث رو بکشه ولی بهش رحم میکنه و در میره من اون صحنه فیلم خیلی چرت بود به نظرم.

   باقی فیلم ها رو هنوز ندیدم از ادمین تشکر میکنم تو لیستم گذاشتم بعداً ببینمشون 🙂
   5   0
   • آقاحسین یه چیزدرموردترسیدن ازفیلم های ترسناک شرایط دیدنشونه تاترسناک بشن
    اینکه وسط ظهرچندنفری بشینی وفیلمونگاه کنی خب معلومه که دختر۶سالم نمیترسه.فیلم ترسناک بایدتنهاتواتاق ازساعت۱۱شب به بعدنگاه کنی تا واقعاترس وجودتوبگیره.
    اینوواس این گفتم که من یه بار حلقه روتوبچگی وتوهمون شرایط تنهایی دیدم وفوق العاده ترسیدم.
    11    0
    • نه من تو کامپیوترم تنهایی با هدفون می بینم ولی بعدش اگه قابل پخش خانوادگی برای بچه های فامیلم باشه یه بارم جلو فامیل از طریق USB تلویزیون می بینم.
     آره خب اگه موقع بچگی می دیدم خیلی می ترسیدم ولی الان که ۲۲ سالمه کمتر فیلمی باعث ترسم میشه 😀
     2     0
  7. یک سری فیلم ها رو هم فقط باید دو نفره ی تنها دید.
   6   0
  8. زهرا24تهران

   فقط جادوگر بلر فکر کنم بعد این فیلم دیگه جرات نکنم جنگل برم یا دیگه فیلم ترسناک ببینم
   3   1
  9. من تاحالا اصلننن فیلم ترسناک ندیدم
   دوس دارم ی ادم پایه ای باشه ببینیم باهم
   ب نظرم باید جالب بیاد تنوعه
   دوستام ی حیات دراندشت قدیمی دارن
   ی چی تو مایه های باغ سرهنک
   ی بار با دوستام قرار کذاشتیم ی شب بریم اونحا فیلم ترسناک ببینیم
   تیومدن بیشهورا
   4   1
  10. فیلم ترسناک فقط conjuring و کینه۲
   7   0
  11. این لیست اتمالا توسط یه سایت یا خبرگزاری بریتانیایی تهیه شده و برای همیk هم بیشتر فیلمها ساخت انگلیس هستن یا بازیگرهای انگلیسی دارن. کلا لیست بی طرفانه نبوده و فیلمهای خیلی بهتری از اینها هستن.
   اولین فیلم ترسناکی که دیدم alien بود.، بعد از اون هم حلقه نسخه ژاپنی. نسخه آمریکایی چندان ترسناک نبود. کلا شرقیها در ساخت فیلم ترسناک بهتر هستن.
   فیلم پیشنهادی هم Sinister . جادوگر بلر، پارانورمال اکتیویی، داستان دو خواهر
   3   0
  12. واقعا خیلی خنده داره که اسم فیلم ترسناک کلبه وحشت در این لیست نیست! این فیلم ها در برابر فیلم کلبه وحشت سوتفاهمی بیش نیستند..خدای فیلم های ترسناک فقط کلبه وحشت ۱
   3   1
 • ارسال نظر