مجله گیزمیز

مائده و دیگر هیچ…

ادمین/27
۱۷ تیر ۱۳۹۷
۱۴ نظر
 •  

   

   

  📺 مائده، اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی… چه خبر از دزدان بیت المال؟!

  🔻 “مائده” نوجوان ۱۷ ساله ای است که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر نوجوان اما چندان ادامه دار نشد؛ پلیس او را شناسایی و دستگیر کرد، صفحاش را بست و صداوسیما هم بیکار ننشست و با دوربین سراغش رفت و فیلمی از اعترافاتش(!) گرفت و منتشر کرد. دخترک – که البته در تصویر تلویزیون صورتش معلوم نبود – با بغض و ترس می گفت که از جایی خط نگرفته و فقط می خواسته جلب توجه کند.

  🔹 مائده البته تنها فعال اینستاگرام نیست که پلیس سراغش رفته است. دستکم سه نام دیگر نیز در روزهای اخیر به عنوان “شاخ های اینستا” مطرح شده که با رقص، دنبال کننده (فالوور) جذب می کردند و به همین اتهام بازداشت شده اند.

  🔹این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده – را بگیرد و صداوسیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن رسانه ملی بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش را منتشر نکنند، حتماً سابقه خوبی برای تاریخ معاصر ایران نخواهد بود.

  🔹بله! رقص زن و انتشار فیلم رقص در جمهوری اسلامی ممنوع است و مائده و دیگران نیز باید به عنوان شهروندان این کشور، به قوانین و مقررات آن پایبند می بودند، حتی اگر آنها را قبول نداشتند. اما آیا تمام کسانی که قوانین و مقررات این کشور را نقض می کنند، به این سرعت و قاطعیت دستگیر می شوند و جلوی دوربین های تلویزیون، اشک شان را در می آورند؟

  🔸چگونه است که در ماجرای صندوق های مالی و اعتباری غیر مجاز، هزاران میلیارد تومان از پول مردم توسط چند نفر رسماً و علناً بالا کشیده می شود، خانواده های زیادی به خاک سیاه می نشینند، کار به اعتراضات خیابانی و بزن و بگیر و ببند می کشد ولی حتی یک نفر از مدیران این صندوق ها را کت بسته به تلویزیون نمی آورند و مانند آن دختر نوجوان، اشکش را در نمی آورند که با این همه پول چه کرده ای؟!

  🔸چگونه هیچ کس هنوز نمی داند کسانی که دکل های نفتی را دزدیدند، چه کسانی هستند و پشت شان به که گرم است؟

  🔸مردم چگونه شب در تلویزیون اشک های مائده که در گرماگرم نوجوانی و بی تجربگی، رقصیده و در صفحه اش منتشر کرده را ببینند و صبح در روزنامه بخوانند که هزاران خودروی لوکس توسط برخی دولتی ها به طور غیرقانونی ثبت سفارش و وارد کشور شده است و این دو خبر را با هم مقایسه نکنند و نگویند چگونه دختر نوجوان را سکه یک پول می کنید ولی حتی از معرفی اسامی این دزدهای چندهزار میلیارد تومانی خودداری می کنید؟!

  🔸چگونه عوامل قاچاق ۱۵ الی ۲۰ میلیارد دلاری در سال، زمین خوارانی که هزاران هکتار از اراضی ملی را تصاحب کرده اند، از ما بهترانی که مجوزهای خاص صادرات نفت گرفتند و معلوم نشد که پولش را چه کردند، دلالانی که با ارز دولتی اختصاص یافته برای دارو، خودورهای لوکس وارد کردند، کسانی که با دستکاری در تعرفه قیر، موبایل و خودرو، یک شبه هزاران میلیارد تومان به جیب زدند، آنان که با تأسیس شرکت های چند روزه، قراردادهای میلیاردی با بخش های دولتی بستند و… معرفی و رسوا نشدند ولی چند دختر و پسر نوجوان و جوان که در برابر آن تبهکاران، بچه هایی بیش نیستند و کاری نکرده اند سوژه برنامه تلویزیونی می شود که آی مردم! بشتابید که چه مجرمانی را گرفته ایم!

  🔹این همه مردم گفتند که غارتگران بیت المال را بگیرید و معرفی شان کنید، نتیجه اش این شد که چند دختر و پسر را به جرم رقص بگیرند و در تلویزیون به ملت نشان دهند؟ آیا شنیدن و درک صدای مردم، این قدر سخت است یا تجاهل می کنند؟!

  🔹اگر اسلام به خطر می افتد، اگر اخلاق جامعه فاسد می شود، اگر نظام تهدید می شود، اگر منافع ملی آسیب می بیند، اگر فقر در جامعه گسترش می یابد، اگر مردم امید و اعتمادشان را از دست می دهند، اگر دشمان خارجی ایران دندان طمع برای این آب و خاک تیز می کنند، ریشه این ها، رقص فلان دختر نوجوان در صفحه اینستاگرامش نیست، علت اصلی اش این است که ما امور مهم را واگذاشته ایم و به جای پرداختن به موضوعات اصلی کشور و حل بحران هایی که موجودیت مان را تهدید می کنند، دل خوش کرده ایم که چند نوجوان و جوان اینستاگرامی را دستگیر و در برابر مردم، خردشان کردیم، بی توجه به آن که همین رفتار نیز مجدداً حس تبعیض و بی عدالتی را در جامعه گسترش می دهد.

  ✍ جعفر محمدی – عصرایران

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 14
  1. ۱۷ سالگی من با کتابهای قلم چی و خیلی سبز و گاج و آزمونو تست و من شب و روز درس می خونم تا پشت کنکور نمونم سپری شد!
   39   3
  2. شهید بهشتی:
   مادام که در آن جامعه در یک سو گرسنه بیچاره از سرما لرزان وجود دارد، و از سوی دیگر متنعمان برخوردار از همه چیز، این جامعه لجن است. تمام چهره اش را هم که با قرآن بپوشانید باز لجن است.
   49   1
  3. چون رقص این خانم، مردها رو تحریک جنسی می کرده و اسلام رو در خطر قرار میداده اما تا حالا دیده نشده که اختلاس و دزیهای هزار میلیاردی مردی رو تحریک جنسی کرده باشه. و این است مدیریت و تو چه میدانی چیست مدیریت؟؟؟!!!
   60   4
  4. گفتی که یک دیار هرگز به ظلم و جور نمی ماند استوار…

   وعده خدا یقینا” محقق خواهد شد.
   54   2
  5. رضام 26 اصفهان

   باید مث اون دختری باشه که قول ازدواج و قرار ازدواج با تعهد دلی و اخلاقی داده

   ولی با توسط ی سید حرومی که مثلا هییتی بوده اغفال بشه
   اون نجسی که میدونسته دختره به یکی دیگه گفته اره
   ولی بشینه زیر پاش و از نماز و روزه و اعمال خودش بگه
   ولی ندونه هعیچ حیوانی هییچ حیوانی اینجوری جفت پیدا نمیکنه
   من که تا آ[خر عمرم هییت نمیرم
   و دم این دختر گرم
   رقصید ولی دنبال پسر نرفت عاشق نشد بچه حرومزاده نیاورد
   عاشقی گدایی نکرد
   خدا همراهشه
   18   7
  6. من این خانومو نمیشناختم ولی وقتی ماجرا رو فهمیدم واقعا شوکه شدم !
   چی سر ایران و ایرانی دارن میارن اینا
   ای تو روح اون طرز فکر و اعتقادی که شادی و رقص یه دختر بچه ۱۷ ساله رو که نماد طراوت یه جامعه باید باشه رو جرم تلقی میکنه و ازش اعتراف تلویزیونی میگیره !!
   شما و اعتقاداتتون و تلویزیونتون نجسه !
   مائده جان سرتو بالا بگیر که تو این اوضاع غمبار شاد بودی و حداقل چند نفر دیگه رو هم شاد کردی
   39   6
  7. یه مشت خائن حروم لقمه… هدف اینها عصبانی کردن مردم است، میخان حرص مردم رو در بیارن و فقط خدا میدونه که چه هدف و برنامه ای دارن از این کارها…
   واقعا چرا تو شرایط بحرانی فعلی به جای اینکه به دلقک بازی های یه آدم گیر بدین، چند تا از این اختلاسگرا و مفسدهای اقتصادی رو دستگیر نمیکنین؟ و کاری باهاشون نمیکنین که اشکشون دربیاد و درس عبرت برای بقیه باشند؟؟
   به نظر من در شرایط فعلی جامعه، گناه یه مفسد اقتصادی و اختلاسگر ، بدتر از صد تا زنای با محارم است.
   39   3
  8. خدا لعنت کنه اونایی که دست انداختن به اموال بیت المال و مسئولین هم باهاشون هم نوا شدن . یا ازشون میترسن یا خودشونم بعله …
   32   1
  9. توی این گرونی میزنه میرقصه حقشه گرفتنش نفله رو
   9   32
   • اتفاقا وقتی کشور در حال نابودیه و گرونی و فقر هست رقصیدن بهترنی چاره س.تو برو به نو حرو زاده هایی گیز بده که توی این گرونی ها دزدی و فساد میکنن
    3    1
  10. به هرکی بگی که تو کشورمون ب جرم رقص آدمارو دستگیر میکنن از تعجب شاخ در میارن
   واقعا متاسفم برا کشورمون
   33   3
  11. خوش بحالش .تونست اقامت هر کشوری خواست بگیره و بره.از این دیونه خونه هم راحت بشه
   9   0
  12. دزدان و اختلاسگران آسوده بخوابید که قلندرها بیدارند و کارهی شما را لاپوشانی می کنند و چیزهای بی اهمیت و کوچک را چنان بزرگنمایی می کنند که دزدیهای شما کمرنگ شود ولی دریغا که مردم خود قاضیان حکیمی هستند
   10   0
  13. همچین میگین دختربچه انگار هشت سالشه. اگه مسلمونه که تو نه سالگی به تکلیف رسیده و هشت سال از سن بلوغش میگذره. تو قانون مدنی هم سن رشادت پانزده سالگی اعلام شده. اونم تو این دوره زمونه که از پنج سالگی بچه ها اندازه یه آدم بیست ساله چیز حالیشونه. به نظرم که دفاع های بیخود میکنید. پس الکی هی نگید یه دختر بچه . ولی این که همش بچسبند به این جرم ها و غارتگران بیت المال رو آزاد بگذارند این جواب درستیه. واقعا چرا اونها آزاد هستند و فقط چسبیدن به این جور مسائل. نه اینکه با اینها برخورد نشه بلکه با همه مجرمین باید برخورد بشه.
   در ضمن فقط برای پیج خودش نرقصیده و اوایل برای تبلیغ خودش کلیپ هاش رو تو کانالهای معروف میفرستاد مثل کانال ایزی محسن. یادمه به ایزی محسن پیام دادم و گفتم کارش درست نیست ولی خب برای تبلیغات پول خوبی میگرفت و جواب درست حسابی به من نداد.
   کسی که برای دل خودش میرقصه کلیپ رقصش رو به چندهزار نفر فالوور نشون نمیده.
   به نظرم که دفاع از ایشون اشتباهه ولی این قبیل دستگیریها رو میشه در مقابل آزادی غارتگران بیت المال مثال زد.
   11   14
 • ارسال نظر