مجله گیزمیز

مجری معروف تلویزیون ایران بدهکار میلیاردی از آب درآمد!

ادمین/27
۱۱ بهمن ۱۳۹۶
۲۶ نظر
 • مجری معروف تلویزیون ایران بدهکار میلیاردی است / او همیشه کت و شلوار شیک و پیراهن سفید می پوشد!

   

   


   

   

   

  رکنا: دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: این فرد اگر بخواهد به این رویه ادامه دهد، اسمش را در رسانه‌ها مطرح خواهم کرد. او چند میلیارد تومان بدهی دارد و دفعه بعد اسمش را مطرح خواهم کرد.

  دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی  شفاف نبودن اطلاعات، پیاده نشدن دولت الکترونیک و سیستمی نشدن سامانه‌ها در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی را علت اصلی شکل‌گیری مفاسد خرد و کلان در کشور دانست. کاظم پالیزدار در این گفت‌وگو که مشروح آن به زودی در همشهری منتشر می‌شود در پاسخ به سؤال درباره فساد سیستمی در کشور گفت: فساد به‌تدریج در حال تبدیل شدن به یک ارزش در کشور است. مفاسد تنها با حمایت یا پشتیبانی آقازاده‌ها و ژن خوب‌ها انجام نمی‌شود و افرادی هم که شناخته شده نیستند و اصلا کسی آنها را نمی‌شناسد نیز دارند فساد می‌کنند.

   

  پالیزدار اذعان کرد: دزدی  صورت گرفته در مدیریت اکتشاف وزارت نفت کاملا اتفاقی نمایان شده است و اگر سامانه‌های سیستمی از سال ۸۸راه‌اندازی نشده بود شاید کشف آن باز هم به تأخیر می‌افتاد؛ «مدیریت اکتشاف زیرمجموعه شرکت نفت است. فردی بیش از ۱۰۰میلیارد تومان پول از این مدیریت برداشته و از کشورفرار  کرده است. این فرد یک کارمند در حد رئیس اداره بود، نه مدیر محسوب می‌شد، نه مدیرعامل، نه عضو هیأت مدیره، نه وابسته به جریان سیاسیخاصی و نه آقازاده بوده است. مسئولیت او در حد ریاست اداره خزانه بوده و کل بودجه سالانه این مدیریت شاید ۱۰۰میلیارد تومان بوده است.»

  یک کارمند معمولی بود

  بیژن زنگنه، وزیر نفت اخیرا در ارتباط با این موضوع به‌صورت کوتاه گفته بود «تخلف صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف اختلاس نبوده، بلکه دزدی است و در این رابطه چند مدیر را برکنار کردم و ممکن است برخی دیگر را هم برکنار کنم.» پالیزدار درباره نحوه دزدی مسئول امور خزانه مدیریت اکتشاف وزارت نفت گفت: «او با سوءاستفاده از خلأ و حفره‌ای که در ساختار اداری و اجرایی کشور وجود دارد و باید وجود این خلأ را بپذیریم مرتکب این کار شد. پدرش هم نفتی بوده، یعنی فردی قابل اعتماد بوده و نزدیک به ۳۰سال در یک اداره کار کرده است. البته این خود یک آسیب است که چرا یک فرد باید ۳۰سال تنها در یک بخش کار کند. پسر او هم در طول مدت خدمتش نه کاری کرده بود که مورد شک حراست قرار بگیرد و نه حتی به تخلفات اداری رفته بود. پالیزدار تصریح کرد: مسئول امور خزانه مدیریت اکتشاف یک کارمند معمولی بود که همه او را می‌شناختیم و منظم سر کار می‌آمد و می‌رفت؛ تمام صورت‌های مالی‌ای نیز که می‌بست همگی درست بوده و مشکلی نداشته است. یکباره مشخص شد که این فرد پول کلانی را برداشته و رفته است.

  احتمال تخلفات قبل از ۸۸

  پالیزدار درباره مدت زمان تخلفات این فرد در مدیریت اکتشاف گفت: این فرد در کوتاه‌مدت، یک سال یا ۲سال، این میزان پول را برنداشته است؛ از سال۸۸که سیستم اتوماسیون وجود دارد، توانسته‌ایم استخراج کنیم که فرد خرد خرد بخشی از این مبالغ را پیش خودش جمع‌آوری کرده است. زمان قبل از آن هم باید بررسی شود که حداقل به ۲تا ۳ماه وقت نیاز است تا اسناد بررسی شود. احتمالا این دزدی درگذشته نیز وجود داشته است. در واقع از ۸۸تاکنون را که بررسی کرده‌ایم به این عدد رسیده‌ایم. علتش هم این سیستمی است که آمده و اگر سیستم نبود همین را نیز متوجه نمی‌شدیم. او در پاسخ به این سؤال که چطور می‌شود یک کارمند جزء شرکت ملی نفت ۱۰۰میلیارد تومان پول را بر‌دارد افزود: صورت‌های مالی همه‌‌چیز را درست نشان می‌داد. فرد پولی هم از بودجه نبرده است؛ آنجا بودجه‌ای می‌آمده، سپس هزینه و صورت‌ها را نیز تأیید می‌کردند. دوطرف ترازنامه با یکدیگر جور در می‌آمده و حسابرس نیز آن را تأیید می‌کرده است. این پول پس چگونه آمده و رفته؟ اینجا سوءاستفاده شده است. باید گفت یک کارمند جزء ۱۰۰میلیارد تومان سوءاستفاده کرده و به محض مطلع شدن نیز از کشور خارج شده است.

  پالیزدار اضافه کرد: کارهای او نیز برحسب اتفاق لو رفته و رئیس مجموعه برحسب اتفاق مطلع شده است؛ به طرف می‌گوید بررسی کن چرا این اطلاعات پرونده مغایرت دارد و با یکدیگر نمی‌خواند؟ طرف هم از همان اتاق رئیس که بیرون می‌آید، هماهنگی‌ها را انجام می‌دهد و از کشور خارج می‌شود. خانواده‌اش هم قبلا رفته بودند.

   


   

   

  اسم شومن بدهکار مؤسسات را اعلام می‌کنیم

  کاظم پالیزدار، دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در تشریح بخشی از مشکلات بازگرداندن طلب مال‌باختگان مؤسسات مالی گفت: بخشی از مشکلات مؤسسات مطالبات معوقه آنهاست. برای بازپرداخت سپرده‌های مردم باید تسهیلات این مؤسسات نیز برگردند. بسیاری از این معوقات نیز برای آدم‌های مطرح است. یکی از این افراد را همه کشور می‌شناسند؛ هر شب با ظاهر و رفتار موجه در تلویزیون برنامه اجرا می‌کند، یک کت و شلوار شیک و پیراهن سفید می‌پوشد و زبان انتقادش هم به سمت همه مقامات جمهوری اسلامی برمی‌گردد. شما اگر خیلی راست می‌گویی، بدهی‌ات را بده؛ لازم نیست در تلویزیون مانور بدهی و شو اجرا کنی. این فرد اگر بخواهد به این رویه ادامه دهد، اسمش را در رسانه‌ها مطرح خواهم کرد. او چند میلیارد تومان بدهی دارد و دفعه بعد اسمش را مطرح خواهم کرد.

   

   

   

   

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 1
  انتشار یافته : 26
  1. مهرو(گل مجلس)

   فرزاد حسنی رو میگه دیگه تابلویه
   3   9
  2. مثل آدم اسمش میگفتی دیگه
   بدبخت گناهی نکرده مثل کل سیستم دزده دیگه…
   15   3
  3. مهران مدیری میگه !!!
   چند سال پیش حسابداری یه اداره ای متوجه میشه که ۳۰۰ میلیون اختلاس شده با پیگیری هایی که انجام میدن میفهمند خانم فلانی انجام داده طرف یک سال از کار معلقش می کنن بعد ۲ سال پول ازش پس میگیرند خانم با ۳۰۰ میلیون رفته خونه خریده بعد دو سال اصل پول پس داده خونه رو هم ۳۷۰ میلیون فروخته الانم برگشته سر کار هیچی دیگه طرف ۷۰ میلیون سود کرده همچنان هم داره حقوق میگیره
   4   6
  4. یعنی کی میتونه باشه ،مهران مدیری که نیست انشااله.
   13   0
  5. عایا مهران مدیری رو میگه ؟
   2   3
  6. ای آقا چقدر بخیلی و گیر دادی به چند میلیارد بدهی این بنده خدای مجری احتمالا وصل به اینجا و اونجا.

   آقای زنگنه ، وقتی یک کارمند معمولی بتونه طی چند سال به راحتی و دور از نگاه سیستم بازرسی و حسابرسی شما ۱۰۰ میلیارد به جیب بزنه ، این آدم رو با احترام برش گردون و بزارش جای خودت
   این یعنی حسابرسی سالیانه توی اون اداره ، پشم
   یعنی خر توو خر مطلق

   چرا نمیگی که این بابا مهره یک عده ائی بوده و چون داشت قربانی میشد سریع فرار کرد؟
   مگه آقای ش که دلال و دزد دکل نفتی شد و الان در بهترین جاهای اروپا به صورت لاکچری ترین شکل ممکن زندگی میکنه ، یک کارمند تدارکات شرکت ملی حفاری اهواز نبود؟

   چی میگی بابا برو رد کارت

   شماها هر چی حرف نزنید سنگین ترید ، چون رسواتر میشید.
   17   0
  7. سارا۳۵تهران

   منظورش مهران مدیریه یا رضا رشیدپور
   2   4
  8. تو این مملکت به هیچکی نمیشه اعتماد کرد ی مشت دزد افتادن به جان هم همین که وقت انتخابات میشه ی خورده پته هم رو میریزن رو آب وقتای دیگه ی سفره ای پهنه کنار هم میخورن
   8   0
  9. معلومه نوک نیزه به سمت اقای مهران مدیری گرفته شده

   دردناک ترین قسمتی که خوندم فقط اینجاش که میگه این فرد اگر بخواهد به این رویه ادامه دهد، اسمش را در رسانه‌ها مطرح خواهم کرد.

   یعنی تا وقتی که ساکت بود کاری باهاش نداشتین؟حالا که فسادها و بی عرضگی تو و امثال تو رو بر ملا می کنه می خوایین سرش رو بکنین زیر اب؟
   22   4
  10. ایا مهران مدیریه ؟ نظر شما چیه؟
   2   4
  11. کیه ادمین جونم؟؟؟؟
   1   3
   • اسمی نوشته نشده ولی خیلیا میگن یامین پوره خیلیا میگن رشیدپوره خیلیام میگن مدیری!!!الله اعلم
    ولی در کل زندگیمون شبیه این فیلمای خارجی شده که طرف در نهایت میفهمه خود پلیسام دزدن…دیدید چه حس ناامنی وحشتناکی تو آدم ایجاد میشه؟من که تحمل اینو ندارم بشنوم مهران مدیریه…تنها برنامه ای که از تلویزیون میبینم دورهمیه….
    25    7
    • ادمین جان خوب یادگرفتی یه چیزی بپرونی وبگی گفتن !!!!!
     وحیدیامین پورکه اصلاکاراقتصادی نداره وتوهمون دانشکدهخبرصداوسیماس
     مهران مدیری ام براساس همین شایعات اظهارنامه مالیاتی خودش وتحویل کامل نقوی سازمان مالیاتی داد.وامااون کسی که موردنظراستادگرامی جناب مستدام پالیزداره واقعارانت بگیرخوددولت بوده وهست اگرهم انتقادی گاهی میکنه ازدولت نشات گرفته ازشومن بودن وروابط پشت پرده اس …
     وامادرخصوص اسمش من خودم سرتاپاپرازخطاهستم می ترسم ازعنوان کردن نام کسی چون خداآبروبنده هاش ونمیبره اونوقت من کی باشم که بخوام ببرم….
     زمان همه چیزروروشن میکنه…
     پس ادمین عزیزعنوان کردن اینکه میگن وگفتن واین هالااقل ازشمامحلی ازاعراب نداره وبعیده…
     درآخراین نکته روبگم که بنده شخصابه شماارادت دارم.
     9     10
     • از اونجایی که بنده مطلب رو درج کردم و ازم سوال شد پاسخ دادم مثل قضیه رامبد جوان یا امید زندگانی یا خیلیای دیگه که در نهایت همونی شد که شایعه بود پس نمیشه بگی حرف بقیه الکیه…ضمنا وقتی شخص سمت دار کشور میاد با این لحن و ادبیات میگه کت شلوار سفید داره و شومنه خوب شما انتظار دارید مردم فکرشون بره سمت آقای واحدی؟مگه چند نفر با این خصوصیات داریم تو صدا و سیما؟ضمنا خدا خودش تو قرآن اسم آورده لعنت فرستاده …این تحلیلو نمیدونم بعضیا از کجا آوردن که نباید آبروی کسی رو برد…دزد آبرو نداره اونم دزد بیت المال…نکته آخرم اینکه میگید این نیست و اون نیست و در مورد یکی دیگه چیزی نمیگید همینشم اشاره به نام شخص هست…
      12      0
     • اتفاقا باید اسم برد کسی که حق الناس می کنه دزده و دستش تو حیب این ملت مفلوکه باید تحقیر بشه …اون ابرو داری واسه کسی هست که تو خلوت خودش و واسه خودش یه کاری می کنه نه اینکه مال ملت رو بالا بکشه
      6      0
    • حالا مگه اختلاس کرده باشه یا نه برای ما تاثیری میذاره؟ این همه نفر خوردن و بردن و اون گنده های مملکت که باید بهشون گیر بدن هیچی هم بهشون نگفتن اینم روش.
     البته مدیری خودش تو یکی از برنامه هاش میگفت هر فیلم سینمایی که بازی میکنه ۱ میلیارد تومن میگیره و اصلاً پیشنهاد زیر ۱ میلیارد رو قبول نمیکنه!!!
     بعد من تا حالا تو عمرم ۵۰ میلیونم از نزدیک ندیدم 😀
     5     0
  12. خوب مطرح کنید شمایی که مدام دم از شفافیت میزنید,وعشق نقدوانتقادید.چراتهدیدش میکنید حتمامیترسید بگم بگم از آب دربیاد
   6   6
  13. به نظرم یامین پوره به چند دلیل اول اینکه بیشتر وقتا سفید پوشه. دوم اینه که زدو بندا وفک وفامیلاش دست کمی از اقایون نداره. سوم این که یه چند وقتی داره سرو صدا میکنه وچهارم این که مثل مجریای دیگه سرو صدانمیکنه کاملا مستقیم صحبت میکنخ وطرف صحبتش جناح بنفشه.فقط تو رو خدا نگید مدیریه که من طاقت شنیدنش رو ندارم.
   5   5
  14. خب به ماچه
   خداااا
   کی میخوایم یاد بگیریم سرمون تو زندگی خودمون باشه
   3   9
  15. مگه آدم پاک هم توی سیستم شما دوام میاره؟ دعوا سر لحاف ملاست
   7   2
  16. یا مهران مدیری یا رضا رشیدپور
   1   1
  17. خدا رو شکر کلا ی مشت دزد جمع شدیم دور هم داریم به خوبی و خوشی زندگی می کنیم.هر کسی دستش برسه میدزده.اونی هم که ندزدیده دستش نرسیده وگرنه اونم خیلی بهتر و بیشتر بلده.
   9   1
  18. میگن یامین پور همون سخنگوی طیف خاصه
   غیر از یامین پور کی میتونه رانت داشته باشه از محل خاصصص…جواب زحمات و تبلیغاتشو باید بگیره دیگه …پس نمیده وامشو چون فک میکنه از سفره انقلاب برداشته و حقشه
   10   8
  19. حاشیه زیاد اما حاشیه نشین ها ی عزیز رعایت کنم دنیا درسته هر چند ایران هم جز یکی از بهترین کشور هاست ایران را دوست بدارید با تمام حاشیه های درونش پس حاشیه ها رو درست و سر منطق اصولی و به جا کنید ع.ق
   0   1
  20. کاش خود پیامبر اسلام زنده بود و میدید که یه قومی به نام دینش چه کار هایی مثل آب خوردن میکنن.
   خیلی دوست داشتم بعد اون موقع حکم خود پیامبر درباره همین سران و گنده های مملکتمون رو بدونم الخصوص همون بالایی که اسمشو نبره.
   3   2
 • ارسال نظر