مجله گیزمیز

مساله مرگ دنیا ویسی وارد فاز تازه‌ای شد

ادمین/27
۱۹ مهر ۱۳۹۷
۱۰ نظر
 • مساله مرگ دنیا ویسی وارد فاز تازه‌ای شد

  خبرگزاری ایسنا: دادستان عمومی استان کردستان درباره شایعات مطرح شده در مورد چگونگی مرگ «دنیا ویسی» دختربچه کردستانی گفت: نتیجه بررسی‌ها مشخص نشده و فعلا پزشکی قانونی نظریه خود را ارائه نکرده است.

  اکبر جوهری در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در صدا و سیمای مرکز استان کردستان در رابطه با مرگ دنیا ویسی اظهار کرد: این حادثه در قبل از ظهر روز دوشنبه هفته‌ای گذشت بر اثر فرو ریختن دیوار مدرسه قدیمی در روستای گرماش اتفاق افتاد که متاسفانه منتهی به فوت دختر هفت ساله به نام دنیا ویسی شد. بلافاصله معاون دادستان و بازپرس ویژه قتل و اکیپی از کارآگاهان آگاهی در صحنه حاضر شدند و دستور همه جانبه قضایی در خصوص این حادثه و مسببین آن صادر شده است.

  وی ضمن تسلیت به خانواده دنیا ویسی تصریح کرد: از مردم با محبت استان می خواهم که تا پس از وصول نظریه قطعی پزشکی قانونی و تشخیص علت مرگ اعلام نتیجه بررسی ها بر احساسات خود غلبه کنند. مردم هیچ نگرانی نداشته باشند ما همه دستورات لازم را صادر کرده‌ایم و با جدیت پیگیر موضوع مرگ دنیا ویسی هستیم.

  وی با اشاره به فضاسازی‌ها در رابطه با مرگ این دختر بچه ادامه داد: این فضاسازی ها جز التهاب، کاری از پیش نمی برد و از خبرگزاری ها و شبکه‌های استانی درخواست می‌کنم اولا تا روشن شدن قضیه فعلا خبر رسانی نکنند و متعاقبا پس از بررسی ها، علت مرگ را به اطلاع مردم استان می رسانیم.

  دادستان عمومی استان کردستان هم‌چنین با بیان این‌که «در فضاسازی های اخیر بحث را به تهمت کشانده‌اند»، خاطرنشان کرد: فعلا نتیجه بررسی‌ها مشخص نشده است و هنوز پزشکی قانونی نظریه خود را ارائه نکرده است.

  وی در پایان یادآور شد: دستگاه قضایی بدون کوچکترین تاثیر از فضاسازی ها کار خود را بر اساس بازسازی صحنه، مستندهای قانونی و نظریه پزشکی قانونی انجام می دهد و ان‌شاالله علت مرگ را مشخص می کنیم.

  در همین زمینه احسن علوی، نماینده سنندج دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه شایعه تجاوز و یا قتل دانش آموز دختر روستای گرماش را به شدت تکذیب می کنم.

  احسن علوی  پیرامون فوت دنیا ویسی، دانش آموز دبستان ظفر روستای گرماش سنندج اظهار کرد: شواهد حاکی از آن است که زمان ساخت مدرسه روستای گرماش به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر می‌گردد و بسیار فرسوده بوده است که می‌بایست هر چه زودتر بازسازی می‌شد. براساس اظهارات و شواهد محلی در روز حادثه این دانش آموز به دنبال توپ خود در کنار حفره دیوار می‌دود که متاسفانه دیوار مستهلک و فرسوده مدرسه روی سرش آوار می شود و جان می‌سپارد.

  وی عنوان کرد: متاسفانه بسیاری از مدارس ما مستهلک و فرسوده هستند که به بازسازی نیاز دارند و باید اعتبارات لازم به آن‌ها اختصاص یابد.

  وی در بخشی دیگر از سخنان خود پیرامون شایعات مطرح شده در مورد علت فوت این دانش آموز اظهار کرد: کاملا شایعه هرگونه قتل و یا تجاوز به این دانش آموز را تکذیب می‌کنم و امروز هم در بازدید از این روستا هیچگونه شواهدی دال بر صحت این موضوع را نیافتیم.

  نماینده سنندج دیواندره و کامیاران خاطرنشان کرد: استان کردستان همواره جایگاه و خاستگاه انسان های عالم و پاک بوده است و اینگونه شایعات در مرام و مسلک هیچ کردی جایی ندارد.

 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 10
  1. دختربچه بیچاره تو مدرسه بهش تجاوز شده بعد با شی سخت به سرش زدن تا مرده بعد دیوار رو سرش خراب کردن که کسی شک نکنه بعد میگن احساسات خودتون رو کنترل کنید؟؟؟؟یعنی دیگه بچه ها مدرسه هم نمیتونن برن؟این بود اون امنیتی بود که هدیه دادید به ما؟؟؟
   50   13
  2. بای ذنب قتلت؟
   8   0
  3. به کجا چنین شتابان؟؟؟چی داریم میشیم.خدایا نجاتمون بده.باورش سخته اگه همه این شایعات درست باشه.انقدر حقیر.انقدر کثیف.یعنی چی.
   8   0
  4. صبر میکنیم تا حقیقت روشن شه. اهالی میگن بچه تو راه انتقال به بیمارستان فوت کرده. در هر صورت مشکل مدارس مخروبه کشور فراموش نمیشه. هر روز یه گنبد و گلدسته جدید تو شهر و دهاتا ساخته میشه در حالیکه مدارس همون شهر و دهات در حال ریزشه. امامزاده ها و مساجد خالی و بی نتیجه. قبرستونای آباد و آموزش و پرورش خراب! چقدم پدوفیلی ها زیادن!
   23   0
  5. چرا دروغ پراکنی می کنی؟؟؟؟؟؟؟
   دوست داری جامعه رو بهم بزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   4   8
  6. دلخوش به این مقدار نباشید…
   10   0
  7. نارسیس ، 31 1 64

   جالبه که تو صحبتهاش گفته :

   زمان ساخت مدرسه به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بر می‌گردد و بسیار فرسوده بوده است که می‌بایست هر چه زودتر بازسازی می‌شد.

   قبل از انقلاب مدرسه ساختن تو روستا ! ؟ مگه نمیگفتن محمد رضا شاه غارتگر اموال مردم بوده ؟ !

   منظورش از هر چه زودتر کیه ؟؟؟؟ والا ما قد جنتی عمر نمیکنیم که اینا بخوان ایران رو برامون آباد

   کنن و ما اون روز رو ببینیم ! البته اگر پولی از بازسازی سوریه و لبنان و عراق و یمن موند ، شاید

   بعدش بودجه باقیمانده رو ببرن مجلس و بعد از کسر مالیات بر ارزش افزوده و کسر خمس و زکات و

   و … شاید شاید شاید چیزی به ایران برسه.
   31   1
  8. بچه هامون تو مدرسه هم امنیت ندارن دیگه چقد ظلم،
   بابا چقد حوضه علمیه درست کردید یه مشت احمق تحویل جامعه دادید،یه مشت از این پولایی که میفرستید برا لبنان و فلسطین خرج مدارس خراشده خودمون بکنید،آخه پدر مادرا به چه امیدی بچه هاشون بفرستن مدرسه
   11   1
  9. هر چی خبر از قتل و تجاوز به کودکان معصوم تو کشورم بیشتر میشه امیدم از اسلام و حکومت اسلامی کم رنگ و کمرنگ تر میشه …
   2   3
  10. “استان کردستان همواره جایگاه و خاستگاه انسان های عالم و پاک بوده است و اینگونه شایعات در مرام و مسلک هیچ کردی جایی ندارد.” این تعصبهای بی جا و بی منطق یعنی چی؟؟؟این جناب نماینده محترم به جای اینکه به مردم اطمینان بده که بررسی می شه و شفاف سازی می شه و اگر متهمی باشه با سزای کارش میرسه این اراجیف رو سرهم می کنه… چه ربطی به قومیت و مرام داره؟؟؟ آدم بی شرف و بی وجدان و انسان نما همه جا هست. مگر این همه بچه مورد سواستفاده قرار گرفتن و کشته شدن دال بر بی مرامی و ناپاکی همشهری هاشونه. به هر حال باید همه بررسی ها انجام بشه اگر شک و شبهه ای هست.
   4   0
 • ارسال نظر