مجله گیزمیز

ممنوعیت تدریس زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی

ادمین/27
۱۸ دی ۱۳۹۶
۴۹ نظر
 • ممنوعیت تدریس زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی

  Image result for ‫زبان انگلیسی‬‎

   

   

   

   

   

   

   دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: تدریس زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی دولتی و غیر دولتی در ساعات رسمی یا غیررسمی ممنوع است و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.
   
  مهدی نوید ادهم در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: متأسفانه دیده می‌شود در برخی دبستان‌ها کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی به ممنوعیت تدریس زبان انگلیسی در مدارس ابتداییعنوان کلاس‌های فوق برنامه دایر می‌کنند و برای تشکیل این کلاس‌ها از اولیای دانش آموزان شهریه می‌گیرند که این تخلف است.

   وی افزود: برنامه آموزش و پرورش در دوره ابتدایی تقویت زبان فارسی و فرهنگ ایرانی اسلامی دانش آموزان است و آموزش زبان‌های خارجی در دوره ابتدایی به هیچ عنوان توصیه نشده است و آموزش این زبان از دوره اول دبیرستان قابل اجراست.

  نوید ادهم به تأسیس مدارس نمونه دولتی و هیأت امنایی اشاره کرد و گفت: تأسیس مدارس نمونه دولتی در شهر‌ها بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ممنوع است و فعالیت این مدارس در شهر‌ها و مناطق برخوردار خلاف قانون است.

  وی افزود: مدارس نمونه دولتی طبق قانون باید در مناطق محروم و روستایی و برای افزایش کیفیت خدمات آموزشی و برابری تحصیلی دانش آموزان روستایی با مناطق شهری و برخوردار تشکیل شود.

  نوید ادهم تأکید کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر برخی مدارس نمونه دولتی در شهر‌های بزرگ تأسیس شده و دانش آموز پذیرفته اند که این خلاف مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است.

  دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش همچنین به فعالیت مدارس هیأت امنایی اشاره کرد و گفت: تنها اختلاف مدارس هیأت امنایی با مدارس عادی نحوه مدیریت مدرسه به صورت هیأت امنا و برای افزایش کیفیت آموزشی است و دریافت هر گونه وجه در این مدارس در صورت ارائه نکردن کلاس‌های فوق برنامه در ساعات غیر درسی ممنوع است.

  وی افزود: متأسفانه مدیران برخی مدارس هیأت امنایی بدون تشکیل هیچ کلاس فوق برنامه و تنها به بهانه هیأت امنایی بودن مدرسه از اولیا شهریه می‌گیرند که این خلاف مقررات آموزش و پرورش است.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 49
  1. به نظر من که کار خیلی خوبی انجام میدن چه فایده داره انگلیسی خوندن؟دانشگاهم باید جمع کنن یه مشت جوون میرن علاف و بیکار برمیگردن فقط وقت و هزینه گرفته میشه از خودشون و خانوادشون …عوضش چیزایی که برای مملکت مفیده رو زیاد کنن مثلا حوزه های علمیه…فک کن شما میتونی با صرف چند سال وقت در حالی که کمک هزینه هم میگری دارای مدرک کارشناسی بشی و با همون مدرک هم رئیس جمهور بشی هم بری قوه قضاییه هم مجلس هم مدرسه هم شورای امنیت هم شورای حل اختلاف هم صدا و سیما بری هم شورای نگهبان هم دیوان عدالت اداری هم بخش حراست هر اداره ای هم سازمان تبلیغات هم سازمان دارالقرآن هم سپاه هم بسیج هم ….اوووووووووووووه میدونی چه قد فرصت شغلی ایجاد میشه ؟؟؟ فقط یه باگی تو قسمت پزشکی بود که شکر خدا با اقدام به موقع جهت ترویج طب اسلامی اینم انجام شد حالا میشه از طریق حوزه دکترم بشی^_^
   105   16
  2. حدیث 21 شیراز

   چقدم که شما دلتون سوخته برا جیب مردم!!
   بیا یه زبان انگلیسی ب بچه‌ها یادمیدادن اینم ممنوع کردن
   آخه یکی نیس ب اینا بگه ما نخوایم برامون دل بسوزونین باید کیو ببینیم.
   متاسفانه همینجوریم اکثرا دانش آموزا تو درس زبان مشکل دارن واینکه مشکلشون تودانشگاهم نمود پیدا کرده من با اکثر دانشجوا که صحبت میکردم ترمای اول دانشگاه بودن کسایی که میگفتن ترن ۷/۸تیم هنوز نتونستم زبانو پاس کنم.
   15   5
  3. بیا!
   همینجور دارن نون مردم آجر میکنن!
   حالا چهارتا جوون میرن درس میدن و بیکار نمیشینن هم باید بیکار بشن!
   اعتراضات اخیر وضع اقتصادی ده چندان برابر بد کرده
   تلگرام فیلتر شد
   یارانه ۳۳میلیون آدم قطع شد
   اینم که از زبان!
   دلار هم که ۴۵۰۰!
   ماشین ها هم که n درصد رفته رو قیمت قبلیشون!
   n>40
   28   6
   • نه آقا مهدی اینجوری که نمیمونه.صبر داشته باش.برای آزادی و رهایی از این وضعیت زمان میبره.این چیزا راحت به دست نمیاد.فعلا گرچه تنه ی درخت نیفتاده زمین اما من صدای ریختن برگهاشو میشنوم!! این درخت محکومه به شکسته شدنه!! شک نکن!! همه ی پیش بینی هام درست از آب در اومده!! این اعتراضات ریشه داره و شاید بتونن چند روز بخوایوننش اما نمیتونن که از ریشه قطعش کنن!! هر چیزی که ریشه داره تا مدتها میمونه!! ریشه نفرت مردم باقی خواهد ماند…..
    15    1
  4. بی خیال دنیا

   الان پسر من از کلاس اول ابتدایی دارن زبان انگلیسی کار می کنن جالب برای هر پایه کتاب مخصوص چاپ کردن
   6   1
  5. طبق سیاست های قبلیشون کار درستی دارن میکنن . تازه خیلی ام دیر شده . ظاهرا ۴۰ سال نباید صبر میکردن واسه این دستور . تقریبا سه نسل از دستشون در رفته . قراره شخصیت از ما گرفته بشه . شخصیت اصیل ایرانی . هر زبان هم یه شخصیته جدید به ادم میده . چرا فقط عربی نباشه .
   حق دارن .
   9   5
  6. جالبه ریشه خود حکومت از انگلیسه ،!!! ولی زبان انگلیسی رو ممنوع کردند..عرب پرستان بی وجود!!
   29   10
  7. مستــــــانــــه

   یه نکته ای برای من خیلی جالبه بچه های کوچیک (فکر کنم سه چهارساله ها ) حروف و اعداد انگلیسی رو خیلی زودتر از فارسی یاد میگیرن حتی اگه باهاشون کار نکنی!

   کاش برای کلاسای دینی و قرآن هم اینکارو کنن. برا بچه ها خیلی زوده با لواط و تجاوز و خیانت به همسر و نحوه بچه دار شدن و متولد شدن بدون پدر و جنگ و کشتار و عذاب و… که همه ش تو قرآن هست آشنا بشن!
   بعد میگن سند ۲۰۳۰ مورد داشت!!!

   _________________________________

   دوتا سوال جدی :

   آدم میتونه تعیین کنه تو مدرسه بچه ش درسهای دینی رو شرکت نکنه و به هیچ عنوان درباره این مسائل باهاش حرف نزنن؟؟ راهی هست؟

   بعدم اینکه کلا میشه تو قسمت دین و مذهب هیچی ننوشت؟ به مشکل برمیخوریم آیا؟
   25   15
   • حدیث 21 شیراز

    سلام مستانه جان معمولا بهترین سن آموزش زبان دوم به بچه‌ها همون مقطع ابتدایی هس چون تواین تایم بچه‌ها ازنظر هوشی فعالترین پس طبیعتا زودتر زبان یاد میگیرن.

    اما راجب بحث بعدی بگم سن ۳سالگی سنیه که هویت جنسی بچه‌شکل میگیره و اتفاقا ازهمین سن باید آموزش های جنسی روبرا بچه ها شروع کرد ینی بچه شروع میکنه ب کنجکاوی راجب مسائل جنسی و اگر پدر و مادر نتونه بهش آموزش صحیح بده بچه خودش سعی میکنه این مسائل رو از طریق دیگه کشف کنه که اونوقت واویلا میشه.
    وخدمت شما عرض کنم بحث آموزش مسائل جنسی فقط تو دین اسلام و قرآن مطرح نیس بلکه تو اکثر کشورای صنعتی هم بدلیل اینکه بحث بلوغ ومسائل جنسی زودتر اتفاق میفته این آموزشا رو ازسنین پایین شروع میکنن.
    متاسفانه مشکل خانواده های ایرانی اینه که بحث از مسائل جنسی یه جور تابو محسوب میشه و حتی میبینیم اکثر والدین اصلا نمیدونن زمانیکه بچه سوالات جسنیو مطرح میکنه باید چ جوابی بهش بدن.
    بگذریم..من کار ندارم ب اینکه عقاید هرکسی راجب مسائل دینی چی هس ولیکن اگر یه ذره از موضع گیریمون فاصله بگیریم میبینیم اتفاقا قرآن خیلی قشنگ به این مسئله پرداخته و اینجا مشکل قرآن نیست عزیزم بلکه بازم برمیگرده به خانواده ها و فرهنگ جامعه و آموزش چراکه اگر بچه‌هاازهمون سنی که داره هویتشون شکل گیری میشه بیشتر بااین مسائل آشنا میشدن زمانیکه وارد مقاطع بالاتر تحصیلی میشدن دیگه پذیرش این مسائلی که شما فرمودین براشون اینهمه سخت نمیشد.
    دوستان خواهش میکنم قبل از موضع گیری خوب راجب حرفای بنده فک کنید و متعصبانه به قضیه نگاه نکنید متشکرم.
    5    5
    • مستــــــانــــه

     سلام حدیث جان
     ممنونم از وقتی که گذاشتی.

     در مورد یادگیری زبان و این داستانا بنظرم بود و نبودش تو مدارس اصلا فرقی نمیکنه. چون خودت بهتر میدونی فقط وقت پرکنی برای معلما هست که یه حقوقی بگیرن و آخرشم غر برنن ، ظاهرا دیگه چیزی هم به اسم نمره نیست فقط به مگس پرونیشون برسن. وگرنه تو مدرسه عملا بچه ها چیزی یاد نمیگیرن.

     در مورد آموزش مسائل جنسی : من اصلا منظورم این نبود که مسائل جنسی باید تابو باشه و به بچه ها آموزش داده نشه! تعجب کردم چنین برداشتی از حرفم کردی.
     در واقع میخواستم گوشزد کنم که مومنانی که در مقابل یه کار درست (سند ۲۰۳۰) ایستادن و نذاشتن به سرانجام برسه چون بی حیایی میدونستن، بچه هاشونو ترغیب و تشویق میکنن که قرآن و داستانهای دینی که بی پرده از همه مسائل حرف زده، رو حفظ کنن!

     بعدم آموزش باید مناسب سن بچه باشه. قرآن به هیچ وجه مناسب بچه که چه عرض کنم، نوجوون هم نیست.

     حدیث جان من اگه حرفی میزنم و تصمیمی گرفتم از روی «تجربه» و از نظر خودم کاملا عقلانیه، نه غرض ورزانه و موضع گیرانه نسبت به عقایدی که شماها بهش تعصب دارین و تطهیرش میکنید. حتی اگه موضع گیرانه هم باشه کاملا حق دارم چون این مسائل! مملکت منو مردمش رو و خودم رو نابود کرده!!
     ولی کسی نمیتونه به عقاید من خرده بگیره چون عقاید من به هیچ عنوان به کسی آسیب نمیزنه، چون کاملا عاقلانه و مهمتر از اون انسان دوستانه ست. تو دین شما حتی دعاهاتون هم نفرین و آرزوی عذاب الهی برای دشمنانان هست! واژه های دشمن و نفرین و عذاب الهی برای هرآدمی (البته سالم از نظر روانی!) سنگینه چه برسه به روح پاک و معصوم بچه ها که بخواد با این واژه ها آلوده و خدشه دار بشه.
     نمیدونم چندسال پیش بودی یا نه که من برای پادشاه متوفی عربستان آرزوی بخشش کردم و منو تمسخر کردن به این خاطر! چون از نظر اونا طبیعتا باید نفرین میکردم!

     _________________________________

     تو این پستایی که باز میکنم و کامنت میذارم شاید دو سه تا کامنت رو بخونم و خیلی خوشحالم که چشمم به کامنت مهدی ۲۰ درباره ریشه زبانها خورد و خوندمش. آفرین جوون.
     4     4
     • حدیث 21 شیراز

      مستانه جانم
      من ابدا قصد جسارت به عقاید شما وهیچ کس دیگه ای رو ندارم
      و اتفاقا تو خیلی موارد شما الگوی من هستین اما بهرحال هرکسی عقاید خاص خودشو داره ولیکن باتمام این تفاوت من خودم رو تافته جدا بافته نمیدونم و سعی میکنم به همه احترام بگذارم
      درضمن مستانه جانم من ابدا دوس ندارم کسیو نفرین کنم وهمیشه بشدت این کارو نهی کردم ودر تعجم چرا شما فکر میکنید چون ما بقران اعتقاد داریم بخودمون حق نفرینو توهین به کسی میدیم.
      و اتفاقا تودین من سفارش شده اگر دین ندارید آزاده باشید لکن اینکه یه سری مذهب نماها خودشونو محق هرکاری میدونن بمن ربطی نداره
      2      1
  8. تا زبان شیرین عربی هست چه نیازی هست به زبان بیگانه تر انگلیسی

   تدریس زبان عربی مثل همین حالا باید از مهد کودکها تا دانشگاهها ادامه پیدا کنه

   زمانیکه دخترانم نوباوه بودند مهد کودک تو برنامه کاریشون این بود که کلمات عربی ( قرانی) رو به اونا آموزش بدن مثل الله و …
   18   17
   • دکتر جان مرغ آب پز به این تحلیل میخنده!
    زبان پارسی با انگلیسی از یک ریشه هستند و هر دو هندو اروپایی محسوب میشن!
    زبان های هندو اروپایی شامل:
    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺁﻧﺎﺗﻮﻟﯿﺎﯾﯽ
     ﯾﺎ ﺁﻧﺎﺗﻮﻟﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ ﻫﯿﺘﯽ
     ﯾﺎ ﻫﯿﺘّﯽ (ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ: “Hittite
    “): * * ﺍﯾﻦ ﺯﺑﺎﻥ ﺍﺯ ﻣﻬﻢ‌ﺗﺮﯾﻦ ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ‌ﻫﺎﯼِ ﻫﻨﺪﻭﺍﺭﻭﭘﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ. ﺳﻨﺪﻫﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﻪ ﺟﺎ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﮐﻪ ﭘﯿﺸﯿﻨﻪ‌ﯼِ ﺑﺮﺧﯽ ﺑﻪ ۱۳۰۰ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﯿﻼ‌ﺩ ﻣﯽ‌ﺭﺳﺪ؛ ﯾﻌﻨﯽ ﺍﺯ ﻭﺩﺍﻫﺎ
     ﻧﯿﺰ ﮐﻬﻦ‌ﺗﺮﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﺮﺗﯿﺐ، ﮐﻬﻦ‌ﺗﺮﯾﻦ ﺳﻨﺪﻫﺎﯼِ ﺧﻮﺍﻧﺪﻩ‌ﺷﺪﻩٔ ﻫﻨﺪﻭﺍﺭﻭﭘﺎﯾﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ‌ﻫﺎﯼِ ﺑﺮﺷﻤﺮﺩﻩ، ﻫﯿﺘﯽ
     ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺳﺎﺯﯼ ﺯﺑﺎﻥِ *ﻫﻨﺪﻭﺍﺭﻭﭘﺎﯾﯽِ ﻣﺎﺩﺭ* ﺑﺴﯿﺎﺭ ﭘﺮﺍﻫﻤّﯿﺖ ﺑﻮﺩﻩ‌ﺍﺳﺖ.
    * ﺯﺑﺎﻥ ﻟﻮﻭﯾﺎﯾﯽ
     (ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ: “Luwian
    “)
    * ﺯﺑﺎﻥ ﻟﯿﺪﯾﺎﯾﯽ
     (ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ: “Lydian
    “)
    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺗُﺨﺎﺭﯼ
    : * ﺗُﺨﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﻣﺘﻦ‌ﻫﺎﯾﯽ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮔﺮﺩﯾﺪﻩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺳﺪﻩ‌ﯼِ ﻫﻔﺘﻢ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻣﯿﻼ‌ﺩ ﺑﺮﻣﯽ‌ﮔﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺁﺳﯿﺎﯼ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺍﺯ ﺧﺎﮎ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺷﺪﻩ‌ﺍﻧﺪ. ﺍﺯ ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼِ ﻣﻨﻔﺮﺩِ ﻫﻨﺪﻭﺍﺭﻭﭘﺎﯾﯽ‌ﺳﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ ﺩﺭ ﺷﺎﺧﻪٔ ﺗُﺨﺎﺭﯼ ﺗﻨﻬﺎ ﺯﺑﺎﻥِ ﺗُﺨﺎﺭﯼ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.
    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﻫﻨﺪﻭﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﯾﺎ ﺁﺭﯾﺎﯾﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﻫﻨﺪﻭﺁﺭﯾﺎﯾﯽ

    * ﻧﻮﺭﺳﺘﺎﻧﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﻫِﻠِﻨﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺘﺎﻟﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺍﻭﺳﮑﻮﺍﻭﻣﺒﺮﯼ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﻻ‌ﺗﯿﻦ‌ﻭﻓﺎﻟﯿﺴﮑﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ ﺍَﺭﻣَﻨﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺑﺎﻟﺖ‌ﻭﺍﺳﻼ‌ﻭﯼ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﮊِﺭﻣَﻨﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﮊﺭﻣﻨﯽ ﻏﺮﺑﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﮊﺭﻣﻨﯽ ﺷﻤﺎﻟﯽ
     (ﺍﺳﮑﺎﻧﺪﯾﻨﺎﻭﯾﺎﯾﯽ)
    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﮊﺭﻣﻨﯽ ﺷﺮﻗﯽ
    : * * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﻋﻀﻮ ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﻫﻤﮕﯽ ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯾﯽ ﻣﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ.
    * ﺯﺑﺎﻥ ﺁﻟﺒﺎﻧﯿﺎﯾﯽ

    * ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺳِﻠﺘﯽ
    8    8
   • حالا زبان های سامی که کاملا متفاوت با هندواروپایی هستند و از نظر ادبی کاملا فقیرتر شامل:
    ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺳﺎﻣﯽ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﻪ‌ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﯽ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﻬﻤﺘﺮﯾﻦ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﺍﺳﺖ:
    * ﻋﺮﺑﯽ

    * ﻋﺒﺮﯼ

    * ﺁﺭﺍﻣﯽ

    * ﺁﺷﻮﺭﯼ

    * ﺑﺎﺑﻠﯽ
    حالا شما که دکتری باید بدونی که زبان های سامی بعلت ضعیف بودن نژاد گویشورانشون از نظر سیاسی کاملا متاثر از زبان های هندواروپایی بودن
    متن زیر بخون

    ﺩﻭﻟﺖ ﻧﯿﺮﻭﻣﻨﺪ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ
    ، ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ‌ﻫﺎﯼ ﺁﺑﺎﺩ ﻭ ﻣﺘﻤﺪﻥ ﺳﺎﻣﯽ‌ﻧﺸﯿﻦ ﺁﻥ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﺭﺍ، ﺍﺯ ﺑﯿﻦ‌ﺍﻟﻨﻬﺮﯾﻦ
     ﺗﺎ ﻓﺮﺍﺳﻮﯼ ﻣﺼﺮ
    ، ﻣﺘﺼﺮﻑ ﺷﺪ ﻭ ﻣﺪﺗﯽ ﭼﻨﺪ ﺑﺮﺁﻥ‌ﻫﺎ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﮐﺮﺩ. ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺗﺴﻠﻂ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺑﺮ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﻣﺘﻤﺪﻥ ﻭ ﺍﻗﻮﺍﻡ ﻣﺘﻌﺪﺩﯼ ﮐﻪ ﺍﺟﺒﺎﺭﺍً ﺑﺎ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ ﺩﺭ ﻧﺰﺍﻉ ﺑﻮﺩﻧﺪ، ﺍﺳﺘﻘﺮﺍﺭﯼ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻭﺭﺩ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﯾﻪ ﺁﻥ، ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﺑﻪ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﭘﺪﯾﺪﻩ‌ﻫﺎﯼ ﺁﻥ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﻧﺪ ﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺧﻮﯾﺶ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﺩﻫﻨﺪ؛ ﻭ ﻧﯿﺰ ﺳﯿﺎﺳﺖ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯿﺎﻥ ﺑﺎ ﺍﻗﻮﺍﻡ ﺳﺎﻣﯽ‌ﻧﮋﺍﺩ، ﺧﺎﺻﻪ ﯾﻬﻮﺩﯾﺎﻥ، ﺁﻧﭽﻨﺎﻥ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﺧﻮﺩ ﺟﻠﺐ ﻣﯽ‌ﮐﺮﺩ. ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺗﻘﺪﺱ‌ﺁﻣﯿﺰ ﯾﻬﻮﺩﯾﺎﻥ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮐﻮﺭﺵ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ
     ﺳﺨﺖ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺍﺳﺖ. ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺁﻥ ﺍﺳﺘﻘﺮﺍﺭ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ، ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻭﺍﮊﻩ‌ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯽ ﻭ ﺍﻭﺍﺋﻞ ﺍﺷﮑﺎﻧﯽ
     ﺑﻪ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﺗﻠﻤﻮﺩﯼ
     ﺭﺍﻩ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻓﺮﺍﻭﺍﻥ‌ﺗﺮ ﺍﺯ ﮐﻠﻤﺎﺕ ﻗﺮﺿﯽ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺁﻧﺠﺎ ﮐﻪ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﻭ ﺩﯾﻦ ﯾﻬﻮﺩ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺍﻗﻮﺍﻡ ﮐﻬﻦ ﺭﻭﺍﺝ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ، ﮐﻠﻤﺎﺕ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﺍﻩ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﺑﻪ ﺩﯾﮕﺮ ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺳﺎﻣﯽ ﻧﯿﺰ ﻧﻔﻮﺫ ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﯾﻦ ﺍﻧﺒﻮﻩ ﮐﻠﻤﺎﺕ ﻓﺎﺭﺳﯽ، ﺑﯽ‌ﺗﺮﺩﯾﺪ ﻣﯿﺮﺍﺙ ﺯﺑﺎﻥ ﺁﺭﺍﻣﯽ ﺷﺎﻫﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﻟﻬﺠﻪ‌ﻫﺎﯼ ﺳﺎﻣﯽ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﻋﻼ‌ﻭﻩ ﺑﺮ ﺍﯾﻦ ﺩﺳﺘﻪ ﮐﻠﻤﻪ، ﮔﺮﻭﻩ ﻋﻈﯿﻤﯽ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﺩﻭﺭﺍﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺑﻌﺪ ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﺎً ﺍﺯ ﺭﺍﻩ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﭘﻬﻠﻮﯼ ﺍﺷﮑﺎﻧﯽ ﻭ ﭘﻬﻠﻮﯼ ﺳﺎﺳﺎﻧﯽ ﻭﺣﺘﯽﻓﺎﺭﺳﯽ ﺩﺭﯼ
     ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺁﺭﺍﻣﯽ ﺭﻓﺘﻪ‌ﺍﻧﺪ، ﺯﯾﺮﺍ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎ ﺳﺎﻣﯽ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﻫﯿﭻ‌ﯾﮏ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﺍﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻗﻄﻊ ﻧﮕﺮﺩﯾﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﮐﻠﻤﺎﺕ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﻣﻌﺮﺏ ﻧﯿﺰ ﺍﺯ ﺭﺍﻩ ﺯﺑﺎﻥ‌ﻫﺎﯼ ﺁﺭﺍﻣﯽ ﺑﻪ ﻋﺮﺑﯽ ﺭﻓﺘﻪ‌ﺍﻧﺪ، ﻧﻪ ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﺎً ﺍﺯ ﺯﺑﺎﻥ ﻓﺎﺭﺳﯽ.
    ﻣﻨﺎﺑﻊ
    6    7
   • در آخر بعید میدونم ولی امیدوارم فهمیده باشی که از نظر علم زبان شناسی فارسی به انگلیسی نزدیکتر از عربیه!
    و باز هم میگم نظرت راجع به ساقیت عوض کن وجدان نداره 🙂
    8    9
    • و در آخر ممکنه سوال پیش بیاد باوجود خویشاوندی پارسی با انگلیسی چرا عربی بیشتر میفهمیم؟؟
     بعلت تماس بیشتر با زبان عربی
     چون همسایگان عرب داریم
     حتی هموطنان عزیزی داریم که به عربی تکلم میکنن
     هر ایرانی حداقل یک کتاب عربی تو خونش داره
     به خاطر دین اسلام که از ۶سالگی به بچه ها آموزش داده میشه
     و…
     برای فهم بیشتر بدونید رابطه ی پارسی با ترکی از نظر نیایی مثل رابطه ی پارسی با انگلیسیه ولی چون کلی ترک همسایه ی ماست و از نظر فرهنگی خیلی نزدیکیم و با هم ارتباط زیادی داریم با ترکی آشنایی خوبی داریم و بهتر میفهمیمش.
     6     10
     • دکتر بعد از اینها جان

      جو گیر نشو و جبهه نگیر ، مرغ آب پز هم متوجه کنایه در مطلب من میشه حالا چرا شما نشدی نمیدونم

      با اینکه موافق یادگیری زبانهای متعدد هستم ، همیشه با آموزش اجباری زبان عربی در کلیه سطوح مخالفم چه برسه به مهد کودکها

      ضمنا یاد بگیر همیشه حرفات در قالب احترام باشه چون احترام به دیگران احترام به خودته
      9      3
     • ضمنا این همه مطلب رو تو همون برنامه یک ساعته حضورت در سایت گرد آوری کردی ؟
      9      3
     • اولا که دکتر قبل از اینها جان شما فرمودی انگلیسی بیگانه تر از عربیه!اینو اگه یه انسان عامی بگه عیب نداره ولی شما که دانشگاهی هستی نباید این اشتباه بکنی!
      ثانیا به خاطر لحنم تو این یکی پست ازتون معذرت خواستم چون واقعا فکر میکردم ۲۰سالتونه نه ۴۰سال!!!
      ثالثا یک ساعت ده ساعت یا هزار ساعت وقتی که من صرف گیزمیز میکنم نه به شما ارتباطی داره و نه به کس دیگه ای.فقط شما که دانشگاهی هستی باید بدونی که وقتی قبلا چیزی رو مطالعه و در ذهن دسته بندی کردی بعدا با یک سرچ ساده سریع میتونی انتقالش بدی این چند کامنت هم کلا ۶دقیقه وقت گرفت.
      5      8
  9. علی نکا مازندران

   بچه ها توانمندی آموزش همزمان زبان فارسی و انگلیسی را دارند. شما بجای حذف یک زبان کیفیت آموزشتون را بالا ببرید. همیشه رویکرد حذف دارید برای همینه که اینقدر آموزش و پرورشمون ناکارآمده
   19   4
  10. از حضرت علی (ع)در مورد زبان اهل بهشت سوال شد فرمود به عربی صحبت می کنند. و در مورد زبان اهل جهنم سوال شد؟ فرمود به زبان مجوس صحبت می کنند. (علل الشرایع ج۲ص۵۹۷، عیون أخبارالرضا، ج۱ ص۲۴۶، بحارالانوارج۸ ص۲۸۶)
   همچنین مرحوم علامه مجلسی در ج۱۱ص۵۶ بحار حدیثی نقل کرده از یکی از ائمه ودر آن زبان پیامبران را آورده است ودر ضمن حدیث است که زبان اهل بهشت عربی است.
   از سیوطی نیز نقل شده که: لسان یوم القیامهسریانیّه و من دخل الجنّهتکلم بالعربیّه، زبان روز قیامت سریانی است و هر کس که داخل بهشت شود به عربی صحبت می کند. (الدرالمنثور،ج۴ص۷۰)
   همین که الان داریم به زبان جهنمیان صحبت میکنیم و هیچی بهمون نمیگن لطف زیادی است. با چه رویی به بچه ها زبان کفار رو آموزش میدید؟
   امام رضا(ع) سه سال ایران بودند ولی حتی یک جمله به زبان پارسی از ایشان باقی نمانده . آیا این نشان از بی ارزشی زبانها غیر از عربی نیست؟
   8   3
   • آقا این حدیث اول درسته، چون از صدقه سر آخوندها ما الان در جهنم زندگی می کنیم و زبانمون هم فارسیه
    4    1
   • اونور که اصلا با زبان صحبت نمیکنن. مثل تله پاتی ارتباط برقرار میکنن ارتباط از طریق فکره.
    3    0
  11. میگن آدم مار گزیده از ریسمون سیاه و سفید هم میترسه.اینا هم بدجاییشون نیش خورده که دارن اینجوری عقده خالی میکنن.ولی من جای اینا بودم تدریس زبان و این چیزا رو حذف نمیکردم.ریاضی و علوم و سایر درس ها رو حذف میکردم که کلا بیسواد بار بیارن تا کسی نتونه کثافت کاری اینا رو تو حوزه های مختلف درک کنه.بعد با اون ۴تا زبانی که بلده بره خارج ی نون خور کمتر.در کل خلایق هر چه لایق.
   4   1
  12. سجاد/30(27سابق)

   همیشه میخان جلو پیشرفتمون بگیرن،آخه چرا اینا نمیفهمن زبان اول دنیا زبان انگلیسیه هرکی بلد نباشه بی سواده،ای خدا ما رو از شر اینا خلاص کن
   4   1
  13. فقط حسرت میخورم چرا تا فرصت داشتم از ایران نرفتم.
   الان رفته بودم دم درب کارخونه.دیدم دوتا مامور(ی سرباز با ی سروان)واستادن موتور میگیرن.حالا کارخونه کجاست؟؟وسط بیابون.انقدر گشنه شدن که دارن اینکار ها رو میکنن.شانس گوشی نداشتم فیلم بگیرم بفرستم من و تو آبروشون رو ببرم.همینا میرن تو پارکینگ ماشین های ما پلاک ماشین ها رو استعلام میکنن اگه مشکلی داشت میان خفت میکنن میگن ماشینت مشکل داره یا پول بده یا میبریمت کلانتری تکلیفت مشخص بشه.
   5   1
  14. حالا مثلا ۷ سال راهنمایی و متوسطه زبان میخونیدیم فایده داشت؟! بعد از دیپلم گرفتن نه انگلیسی بلدیم نه عربی. بعد هم معلوم نیس کدوم آقازاده کانون زبان راه انداخته و کار و کاسبیش قراره رونق بگیره که همه رو سوق میدن به سمت آموزشگاه
   6   1
  15. ضمنا دبیر کل شورای آموزش و پرورش غلط کرد!
   خودشون بخشنامه کردن که در مدارس هیات امنایی از همه ی بچه ها چه فرهنگی چه غیرفرهنگی شهریه بگیرید! ما که توی مدرسه عادی هستیم ، بچه ها خودشون بکس کاغذ میارن، تونر پرینتر، تقسیم پول آب و برق مدرسه، وسایل ورزشی، خرید پروژکتور و چاپگر و پرده های کلاس و…همه رو خانواده ها تقبل می کنند. چون بودجه باید بره حوزه نه آموزش پرورش خراب شده.
   راستی هاشم نیستش بیاد واسه آموزش پرورش سینه بزنه.
   6   2
  16. اتفاقن هرچی یادگیریش از کودکی یادبگیری بازدهی و سرعتش بیشتره
   اینام خیلی ب فکر پول مردمن
   جلو این ازمونای مزخرفو برین ک سالی چندین ملیون واسه چن تیکه کاغذ میگیرن
   یام جلو این مدرکای فیک چندصد ملیونی
   ی مشت ادم پولدار بی سواد
   جامعه مدرک محور ک ی ادم میتونی با ترمی ۲۰٫۳۰ملیون ی پزشک بشه
   درحالی ک پشت بندش فاجعه های پزشکیو داریم
   دانشگاه ازادم ک نگم بهتره
   همش میگن ی عالمه لیسانس و فوث لیسانس بیکار
   نمیگن خب این بار علمیش چقدره فقط مدرکو ب یدک میکشن
   هییی چی بگم ….
   اینجا همه چییی درهمه
   8   0
   • ای بابا اینا یه کار کردن دیگه سره از ناسره پیدا نیست. همه دکتر مهندس شدن. قدیما یکی پارتی داشت تحصیلات دانشگاهی نداشت جای راش نمیدادن راه باز بود برای کسایی که تحصیلات عالیه داشتن ولی پارتی نداشتن. سهمیه ها سهمیه ها، سهمیه ها پیرم کرد.
    2    1
  17. کاش همچین حساسیتی رو رو زبان عربی ام نشون میدادن
   3   1
  18. رضا 26 اصفهان

   خانم ها آقایون بچه هاتون یزارید آموزشگاه گوش ندید به این چرت و پرتا
   تو این سه سالی که لیسانس زبان گرفتم تو رشته ها دیگه میومدن التماس که جاشون امتحان بدیم
   یا در عرض ی ماه میخواستن سطح عالی بشن

   ی چیز میگم زبان حالا انگلیسی یا فرانسه یا آلمانی(سخته) فرقی نداره یادگرفتنش
   مهم اینه شروع کنید خودبه خود و اتومات پیش میره

   البته ی جا راست میگه برای زبان رفته بودم ی سخنرانی بعد ی دونه از این به قول دوستان ساندیسی
   اومد ضد صهیونیسم حرف بزنه
   ینی اینقدر ضایع صحبت کرد که من حسرت میخورم چرا فیلم نگرفتم ینی صدرحمت به دیوید دیود اوس موسا

   فالسستایین میگفت!!!!!!!
   3   2
  19. به جاش زبان عربی با لهجه حوثی ها ، غزه ائی و جنوب لبنان تدریس بشه ، چون بعدها که جهت جهاد تشریف میبرن اون سمت ها به مشکل نخورن.
   3   2
  20. اینا هنوز مردم ایرانو نشناختن مردم ایران اونایی ان که رضاشاه نتونست به زور بی حجابشون کنه و جمهوری اسلامی هم به زور با حجاب..زبان انگلیسی که جای خو داره
   5   0
  21. یعنی هر تغییری تو کشور اتفاق بیفته ولی آموزش و پرورشش رشد نکنه مصداق آب در هاون کوبیدنه. اگه آموزش پرورش تکون نخوه هی تاریخ تکرار میشه. هی تکرار و هی عقبگرد. ولی اگه تکون بخوره همه چی درست میشه.
   ولی من مدتهاست تو این معما موندم که کی باید آموزش پرورش رو تکون بده؟
   افتادیم تو یه حلقه منفی که هی منفی تر و منفی تر میشه.
   مدیران عقب افتاده آموزش پرورش عقب افتاده تحویل میدن و خروجیای عقب افتاده آموزش پرورش تبدیل به مدیرای عقب افتاده میشن!
   3   1
  22. حالا ن ک خودشون خیلی خوب درس میدن زبان رو تو دوره دبیرستان؛من خودم گه گاهی تدریس زبان میکنم دیروز پسر خواهرشوهرم کلاس هشتم هست اومد باهاش زبان کار کنم برای امتحان این بچه هیچییی بلد نبود معلموشون گفته بوده باید برید حتما کلاس زبان وگرنه اینجوری یاد نمیگیرد؛تازه دیروز داشتم یاد میدادم بهش ک بعضی حروف اسم و صدای متفاوت دارن؛یا حروف صدادار رو نمیدونست چیه ی کلمه ساده رو نمیتونست بخونه؛کلی دلم سوخت ب حالش ک امروز قرار بود بره امتحان بده
   6   0
 • ارسال نظر