مجله گیزمیز

منتقدان و مدافعان حاتمی‌کیا چه می‌گویند؟

 • منتقدان و مدافعان حاتمی‌کیا چه می‌گویند؟

   

  فرارو- اختتامه جشنواره فیلم فجر با پیام حسن روحانی، رییس جمهور آغاز شد و با فریاد‌های ابراهیم حاتمی کیا بر سر منتدانش به پایان رسید. حاتمی کیایی که جایزه بهترین کارگردانی را از هیات داوران جشنواره گرفته بود، در جدیدی‌ترین فاز اعتراضی به منتقدانش و به طور ویژه به برنامه تلویزیونی "هفت" حمله کرد. این حمله با واکنش‌های فراروانی از سوی مردم و ناظران روبه رو شده است.

   

   

  منتقدان و مدافعان حاتمی‌کیا چه می‌گویند؟
  به گزارش فرارو، حاتمی کیا هنگامی که برای دریافت جایزه اش به پشت تریبون رفت از همان ابتدا با کنایه به منتقدانش تاخت و در بخش‌های پایانی تاخت و تازش با فریاد اعتراضش را پیش برد.


  حاتمی کیا پس از دریافت جایزه بهترین کارگردانی گفت: «من فیلمساز وابسته‌ام. فیلمساز این نظامم. فیلسمازی هستم که افتخار می‌کنم از کسانی صحبت می‌کنم که درباره آن‌ها فیلمی ساخته نمی‌شود. سی سال است روی این سن می‌آیم و می‌روم و برایم اتفاق مهمی نیست ولی تشکر می‌کنم از بچه‌های اوج که زحمت می‌کشند و بحق سربازان گمنام امام زمان هستند. متاسفم از همکارانم که از حضور سازمان اوج در حوزه فیلمسازی ابراز نگرانی می‌کنند. افتخار می‌کنم فیلمی ساخته‌ام درباره مدافعان حرم و افتخار می‌کنم برای ساختن این فیلم از سردار قاسم سلیمانی جایزه گرفته‌ام و ایشان با دیدن فیلم من گریستند.»»


  او در ادامه صحبتش افزود: «بابت کار‌هایی که کرده‌ام، شرمنده نیستم. اگر قرار است خانه سینما اشتغال‌زایی کند، گروه سازنده «به وقت شام» بابت ساخت این فیلم، یک سال شغل داشتند، اما اعتراض خود را به تلویزیون و سازمان صدا و سیما به خدا می‌برم. سازمانی که وقتی می‌خواهد فیلم‌های مرا نشان دهد، سی چهل بار پشت هم نشان می‌دهد ولی وقتی باید به جایی برسد که افرادی را که باعث ساخته شدن این فیلم‌ها شده‌اند، نشان دهد، به اپوزیسیون تبدیل می‌شود. از مسوولان شبکه‌های دو و سه به خدا شکایت می‌برم. اف بر کسانی که فیلم «به وقت شام» را کمدی نامیدند. غصه می‌خورم در جایی هستم که نگهداری‌اش به خاطر بچه‌هایی است که فیلم «به وقت شام» درباره آنهاست ولی هیچ‌وقت درباره آن‌ها فیلم ساخته نمی‌شود.»


  حاتمی کیا سپس نوک انتقادات خود را متوجه رضا رشیدپور، مجری اختتامیه کرد و ادامه داد: «شما در برنامه خودتان اصطلاحاتی را رواج می‌دهید که بعدا دیگران هم به کار می‌برند.»


  بعد از این سخنان، رشیدپور به دفاع از خود پرداخت و گفت: «آقای حاتمی‌کیا برایم عزیز هستند و همه هیجان‌های‌شان را به جان می‌خرم و هرچه گفتند بر چشمم می‌گذارم. از اظهار لطف‌شان متشکرم ولی من چند بار ایشان را برای حضور در برنامه خودم دعوت کردم که ایشان نپذیرفتند و تشریف نیاوردند.»


  مراسم اختتامه جشنواره فجر با کمترین اعتراض به داوری‌ها برگزار شد و به قولی همه راضی به خانه رفتند، اما با سخنان حاتمی کیا این آرامش اختتامه خدشه دار شد و باعث شد انتقادات گسترده‌ای نسبت به موضع کارگردان "به وقت شام" صورت گیرد.


  در کنار این انتقادات عده‌ای هم به حمایت از حاتمی کیا پرداختند.

  منتقدان و مدافعان حاتمی‌کیا چه می‌گویند؟


  مدافعان چه گفتند؟ 
  یکی از مهمترین مدافعان حاتمی کیا رییس سازمان صداوسیما بود. سازمانی که اساسا پیکان انتقادات و فریاد‌های این کارگردان سینما به سمت این سازمان بود.


  رییس صداوسیما درباره سخنان حاتمی کیا گفت: «در این زمینه حق با ابراهیم حاتمی‌کیاست.» علی عسکری افزود: «در این زمینه در برنامه هفت اشتباه کردند و تذکر لازم در این خصوص داده شده است.».


  اما بیشتر مدافعان حاتمی کیا در رسانه‌ها و فضای مجازی، اصولگرایانند.


  سایت رجانیوز امروز در یادداشتی به قلم علی مهدیان درباره حاتمی کیا و انتقادات شب گذشته اش با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نوشت: «من فریاد‌های حاتمی کیا را در شام بیست و دوم بهمن، ترجمه همین حضور میدانم. فریاد بر سر آن اندیشه پرهیاهوی #هنر که فقط جنسش صدا است. در محیطی که اندیشه‌های روشنفکری و استقلال نمایی‌های دروغین، هویت سینمای حقیقت و ایمان را، یعنی سینمای مردم را به سخره گرفته. این دو جمله همه را به سکوت فرو برد که من وابسته ام. من وابسته به نظامم.»


  او افزود: «دلم غنج رفت. کاش من هم پشت یک بلندگو میرفتم و در فضای #حوزه_علمیه بر سر همه کسانی که دم از #استقلال_حوزه میزنند تا طلبه‌های جوان را بی خاصیت و منزوی کنند، تا فتنه‌های مختلف کشور به سر مردم بلا بیاورد، فریاد بزنم که #من_وابسته_ام. من آخوند حکومتیم. من آدم این نظامم و به این افتخار میکنم. به ریش همه صاحبان لحیه که با بیتفاوتی از کنار درد‌های نظام و انقلاب و مردم، عبور میکنند، میخندم. این‌ها به نام استقلال خود را در میان مردم و حقیقت ایمانی قلبهایشان منزوی میکنند.»


  علی نادری فعال رسانه‌ای اصولگرا هم در توئیتی نوشت: «هر چند که حاتمی کیا طلبکار هم نبود. یک حرف سرراست داشت. آقای تلویزیون! برای مدافعان حرم و جنگ سوریه عرضه نداشتی سرالن بسازی؟ چیزی که وظیفه سازمانی بوده؟ حالا که کسی ساخته چرا تشویق نمیکنی؟ چرا ترویج نمیکنی؟ چرا تخریبش میکنی؟ چون کار دست تو نیست؛ دست بمب ساز‌های سینمای ایران است!»


  حمید رسایی نماینده سابق مجلس و از فعالان سیاسی نزدیک به جبهه پایداری هم توئیت کرده است: «امروز یک نفر در جشنواره فیلم فجر با افتخار گفت که وابسته به این نظامه و از گذشته اش پشیمان نیست. یک نفر هم در میدان آزادی سخنرانی کرد و یه طوری حرف زد تا بگه من با این نظام زاویه دارم، تا حالا صد بارم برخلاف گذشته اش حرف زده!»

   

  این بخش از سخنان رسایی اشاره به سخنرانی حسن روحانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشت.


  از شب گذشته در شبکه‌های اجتماعی هشتگ "وابسته نظامم" یا "سردار سینما" در حمایت از حاتمی کیا فعال شده است و مردم و طرفداران او با توئیت و نوشته‌های خود از او دفاع می‌کنند.


  کاربری به نام علی کیانی در توئیتی نوشت: «دم ابراهیم حاتمی کیا گرم شیر مادرت حلالت خوب زدی تو برجکشون تو صدای انقلابیونی در این سینمای سراسر لیبرال.»


  کاربر دیگری به نام نوید هم معتقد است: «تفاوت حاتمی کیا با روشنفکرای غرب زده سینما اینه نمک این نظام میخوره و نمکدون نمیشکنه، ولی اونا هم نمک میخورن هم سفره پاره میکنن!»

  برخی از مدافعان حاتمی کیا نیز از شب گذشته به شدت به رضا رشیدپور مجری برنامه هفت انتقاد می‌کنند و او را مجری وابسته خوانده اند.


  منتقدان حاتمی کیا چه می‌گویند؟ 
  اما در کنار مدافعان حاتمی کیا، منتقدان صدای بلند تری داشتند. در واقع دفاع‌ها از حاتمی کیا در واکنش به انتقاد‌ها بود.


  محمد مهاجری روزنامه نگار اصولگرا در یادداشتی انتقادی در خبر آنلاین درباره سخنان حاتمی کیا نوشت: «آقای حاتمی کیا! می‌گویند تو ابراهیم سینمای ایرانی! ابراهیم را در آتش انداختند و نسوخت، ولی تو با حرف‌های دیشبت، آتش افروختی. کاش در میان همان آتشی که به زعم خودت، دشمنانت برافروخته اند رقص کنان وارد می‌شدی و لذت ابراهیم گونه بودن را حس می‌کردی.»


  او افزود: «اینکه بخواهی در آتش، خودت را بسوزانی مختاری. اما باور ندارم که حق داشته باشی ارزش‌هایی را که برای ماندنش، هزاران پروانه سوخته اند، به آتش بکشانی. اینکه افتخارکنی برای نظام و آرمان‌ها و دستاوردهایش فیلم می‌سازی، غرور برانگیز و افتخارآمیز است. این هدفت "ایوالله" دارد، اما با آن طرز حرف زدن؟»


  او تاکید کرد: «نه برادر ابراهیم! تو دیشب آنی نبودی که باید باشی. از این پس اگر خواستی لباس دفاع از نظام و انقلاب و نهادمقدس سپاه و فخر ایران و اسلام حاج قاسم سلیمانی را بر تن کنی و حتی از موسسه سینمایی اوج دفاع کنی، لحنت را عوض کن.»


  سحام بورقانی روزنامه نگار اصلاح طلب هم در توئیتی خطاب به حاتمی کیا نوشته است: «آقای حاتمی کیا ما آموخته‌ایم هر هنرمندی که مدیومی را برای خلق اثر هنری انتخاب کرد، حرف‌هایش را در همان مدیوم بزند و اثرش زبان گویای او باشد؛ فریاد‌های عصبی شما، اما همیشه صدای بلندتری نسبت به فیلم‌هایتان دارد. فیلم خوب خودش فریاد می‌زند.».

  اما بسیاری از منتقدان حاتمی کیا این سوال را مطرح کرده اند که چرا او در همه حال معترض است؟ مهراب قاسمخانی طنزپرداز و فیلم نامه نویس در این باره در اینستاگرام خود نوشت: «من هیچ وقت متوجه نشدم که آقاى حاتمى کیا چرا همیشه معترضن. اصلاً به چى معترضن؟ یعنى به عنوان یه فیلمساز دیگه چه توقعى داشتن که برآورده نشده؟ در هر دوره اى به راحتى و بدون مشکل فیلم ساختن، همیشه مورد حمایت بودن و هزینه فیلماشون تامین شده، هیچ وقت پشت هیچ ممیزى نبودن، فیلمساز مورد علاقه مسئولین هستن و البته همیشه مورد احترام خانواده سینما هم بودن، توى همه جشنواره‌ها هم جوایزى گرفتن و ازشون تقدیر شده… خلاصه که هر جورى حساب کنیم، جایگاه فیلمساز معترض به ایشون که همیشه همه شرایط براشون فراهم بوده نمیخوره.».


  اما تقی دژآکام از روزنامه نگاران اصولگرا که با روزنامه کیهان همکاری می کند در توئیتی آورده است: "با حرفای حاتمی کیا موافقمبا لحن و ادبیاتش نه. یک استدلال‌هاش هم غلط بود:، چون س. سلیمانی سر فیلم من گریسته به چه حقی به فیلم من می‌گی کمدی؟ "


  احسان بداغی هم معتقد است: «مشکل فقط حاتمی کیا نیست. مشکل قشری است که فکرمیکند بایدبه واسطه ارزشی بودن امتیازات ویژه داشته باشد و به جای نقد فقط تحسین شود. نتیجه اش هم یک جا میشود بورسیه‌های غیرقانونی، جای دیگرآزادی بیان ویژه و یک جاهم سیمرغ زورکی. جالب اینکه بعد ازهمه این امتیازات بازهم طلبکارند.»


  مسئود کاظمی روزنامه نگار هم توئیت کرده است: «همین الان از سینه‌چاکان حاتمی کیا بپرسید اعتراض بچه لوس سینمای ایران به چه بود؟ به اینکه چرا فیلم مرا نقد کردند؟ چرا باقی فیلمسازان وابسته نیستند؟ چرا همه جوایز را به من ندادند؟ چرا سپاه من را گذاشته و به سمت امثال مهدویان خزیده؟!».


  اما در کنار ناظران و منتقدان رسانه‌ای مردم نیز به سخنان حاتمی کیا واکنش‌های تندی نشان داده اند.


  کاربری به نام کژال نوشته است: «آقای حاتمی کیا اگرشمابا این شرایطتت از دست صداوسیمابه خدا شکایت میبری پس جعفر پناهی و محمدرسول اف که سر صحنه فیلمبرداری دستگیر وزندانی میشوند به کجا شکایت ببرند؟ کسانی که به خاطر فیلمشان ممنوع الخروج و ممنوع الکار شدن به کجا شکایت ببرند؟ فاطمه معتمد آریا به کجا شکایت ببرد؟»


  بسیاری از کاربران حاتمی کیا را با اصغر فرهادی مقایسه کرده اند و از مواضع شب گذشته او انتقاد کرده اند. برخی دیگر به او را به هم نسلان خود مقایسه کرده و او را رانتخوار نامیده اند.


  کاربری به نام امید نوشته است: «عصاره‌ی سینمای چهل‌ساله‌ی جمهوری اسلامی ابراهیم حاتمی کیا است. کپی‌کار، بی‌سواد، طلبکار و کسی که همیشه بودجه‌های میلیاردی داشته. بهترین نماد برای سینمای رانتی ایران و کسی که جای‌گزین تقوایی‌ها و کیارستمی‌ها و نادری‌ها شده.»

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 27
  1. اون موقع که تو تلویزیون ۱۰ دفعه به کمال تبریزی لقب دیوث فرهنگی و وطن فروش و بی غیرت دادن هم کاش یکی صداش در میومد…آقای حاتمی کیا رو دوست دارم خیلی ام کاراش قشنگه و واقعا بودجه ای که میگیره رو خوب خرج میکنه ولی کارش خیلی بد بود…عین بچه مدیرایی که از موقعیت خانوادشون سو استفاده میکنن و میدونن یکی پشتشونه شروع کرد به چقولی کردن در مورد بقیه!
   اینکه با انگشت یکی رو نشونه بری و آبروشو تو اون جمع ببری کار خوبی نیست…کل برنامه و قسمت جوایزو کوفت همه کرد..
   حرفی داشت میومد تو برنامه با سواد و منطق میگفت اگر نیومد یعنی براش مهم نبود و وقتی برات مهم نباشه نباید این کارا رو بکنی…
   65   41
   • جالبه بعضیا به اینکه چی اینقدر حاتمی کیا رو ناراحت کرده توجهی نمیکنن فقط ایراد میگیرن‌چرا ناراحت و معترضه؟
    مثلا محراب قاسم‌خانی ک به خودش اجازه دخالت تو هر مسئله ای رو میده و خودشو عقل کل میدونه نمیگه چرا رشیدپور و خیلیای دیگه از جمله خودش حرف مفت میزنن، مسائلی ک حاتمی کیا براش دغدغه داره و واسه فراموش نشدنش تلاش میکنه اگه برای امثال رشیدپور و قاسم خانی مهم بود ک کمتر اراجیف میگفتن و حداقل ایشونو درک میکردن
    ادمین جان حاتمی کیا هم سواد داره هم منطق، اگه برای دفاع نرفته مطمئنا دلیلی دارن.
    21    38
    • هدف وسیله رو توجیه نمیکنه…کارش خوب نبود …بهتر از اینا میتونست صحبت کنه 
     20     13
     • چطور “امثال” رشیدپور ک بخوان چیزی رو تخریب کنن به هر چیزی چنگ میندازن تا ب هدفشوت برسن بعضی طرفداری هم ازشون میکنن، به حاتمی کیا ک رسید شد بد،
      هرکسی یه خط قرمزی داره، شاید برای شما خانوادت، برای یکی کشور یا دین یا دوست، اگه بهشون توهین بشه چه حالی پیدا میکنن؟، خط قرمز حاتمی کیا شهدا و کشورش و اعتقاداتشه، هرچند بعضیا توانایی درک کردن این مسئله رو ندارن بخاطر همین میگن حاتمی کیا چرا و به چی اعتراض داره؟، وقتی اشک مادران و همسران شهدا رو ندیده باشن مث قاسم خانی مسخره میکنن، چرا شماها ب فیلمی ک درباره شهدای مدافع حرم ساخته شده کمدی میگن اعتراض نمیکنید؟، چرا به اصغرفرهادی اعتراض نکردید ک اگه هدفت ساخت فیلمه نباید بودجه ش از خواهر امیر قطر باشه.
      حاتمی کیا برای مسئله شخصی و خانوادگی خودش اینطوری حرف نزده برای کسانی بوده ک همه ما بهشون مدیونیم و برای وضعیت نابسامان و ناعادلانه صدا و سیماست
      10      14
   • به هیچ وجه آبروی رشیدپور نرفت چون کار اشتباهی نکرد!
    وظیفه برنامه ۷ نقد فیلم هاست!حالا کارگردانش هر کسی میخواد باشه!
    به نظرم آبروی ایران رفت چون اگه یه خارجی هم عربده کشی های این آقا رو در یکی از فرهنگی ترین مراسم های ایران ببینه رسما در فرهنگ ایرانی گل میگیره!
    برای متوجه شدن حجم فاجعه به این فکر کنید که مثلا در مراسم اسکار یا کن یا گلدن گلوب یه کارگردان معروف مثل اسپیلبرگ(پوزش از طرفداران این بزرگوار) بیاد به منتقدین فیلم و مجری برنامه ی نقد با فریاد حمله کنه و بگه چون فرمانده ارتش فدرال با این فیلم گریه کرد این فیلم بی نقصه! تهشم داد بزنه من کارگردان وابسته ی حکومت فدرال و ارتش هستم 😐
    در این حد تباه و مضحک :-/
    36    22
    • اقا مهدی نقد تا نقد داریم،
     تا قبل از نقد فیلم ب وقت شام، برای سایر فیلم ها یه منتقد موافق و یکی مخالف اوردن، حالا داستان چیه ک به فیلم ب وقت شام ک رسید دوتا مخالف سرسخت برای حاتمی کیا و فیلمهایی ک میسازه ب خصوص جدیدترین اثرش آوردن الله اعلم، این رویه رو سینما دو هم انجام داد،
     متاسفانه چون اسم نظام اومد و با توجه ب سوابق حاتمی کیا مخالفان شمشیرو از رو بستن و به خودشون زحمت ندادن گلایه های حاتمی کیا رو بشنون و کر شدن
     ضمنا اگه ب سردار سلیمانی اشاره کردن بخاطر اینه‌که ایشون بهتر از هر کسی درک کردن اوضاع جنگ از چه قراره،
     کسی ک غیرت و درد برای کشورش و شهدا تو وجودش باشه اشک میریزه، نمیگه فیلم کمدی و خندداره!!!
     9     13
  2. کجایند امثال ملاقلی پور ها که خانه ی خود را برای مستقل ماندن سینما و بیان حرف مردم میفروختند!
   خوبه که یه جشنواره زپرتی به اسم عمار دارن که پاپا ارگانشون بهشون جایزه میده و الان اینجوری عربده میکشه!
   چرا این آقا سازش با ارگان و سیستمی کوک میکنه که سرتا پا ایراده و خون مردم کرده تو شیشه؟!
   کجای دنیا طرف میاد داد میزنه میگه من جیره خورم؟!
   انقدر وقیحانه؟!
   خود رشیدپور فرزند شهید هست و خیلی بیشتر به گردن ایران حق داره نسبت به کسی که از جنگ فقط پول نصیبش شده!
   چرا مثل پسر بچه های زر زرو انتقاداتی که به خودش و فیلمش شد رو پشت گریه های فلانی و فساد صدا و سیما پنهون کرد!
   یخورده دیگه انتقاد میشد بهش حاضر بود به پاپا ارگانش بگه سالن جشنواره رو با موشک بزنه!!خودش هم بدو بدو گریه کنه بره تو اتاقش!
   59   34
  3. *

   ﮐﺎﺭﺑﺮﯼ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻣﯿﺪ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ: «ﻋﺼﺎﺭﻩ‌ﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯼ ﭼﻬﻞ‌ﺳﺎﻟﻪ‌ﯼ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼ‌ﻣﯽ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺣﺎﺗﻤﯽ ﮐﯿﺎ ﺍﺳﺖ. ﮐﭙﯽ‌ﮐﺎﺭ، ﺑﯽ‌ﺳﻮﺍﺩ، ﻃﻠﺒﮑﺎﺭ ﻭ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻮﺩﺟﻪ‌ﻫﺎﯼ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩﯼ ﺩﺍﺷﺘﻪ. ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻧﻤﺎﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯼ ﺭﺍﻧﺘﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﺟﺎﯼ‌ﮔﺰﯾﻦ ﺗﻘﻮﺍﯾﯽ‌ﻫﺎ ﻭ ﮐﯿﺎﺭﺳﺘﻤﯽ‌ﻫﺎ ﻭ ﻧﺎﺩﺭﯼ‌ﻫﺎ ﺷﺪﻩ.»
   *
   47   36
  4. هههه ای بابا حرف که زیاد اما تو جامعه ای که سایتهاش ازادی بیان ندارند و میترسن درج کنن زیاد نمیشه باز کرد!!اقای حاتمی کیا سمبل و نشانه ای از نشانه های اشکار یک جامعه ی تک محور و تک قطبی ست است که باهوشها میفهمن چی میگم!! همیشه در طول تاریخ چاپلوسها یا شاعرهای این دست داشتیم!! حالا الان از نوع کارگردانش بروز کرده و از شگفتی های و دستاوردهاشونه!! در ضمن اقای حاتمی کیا تنها نیستن و از تنهایی دق نمیکنن چون وابستگان زیادی دیروز در روز۲۲بهمن گرد هم امدند و بی خبر از بیچچارگی و به خاک سیه نشانده شدن خیلیها جشنی گرفتن که فقط برای خودشان خوشایند اما برای امثال من شهروند معمولی که بسیار زیاد هم هستیم مهم و مهم رسیدن دلار به ۴۹۰۰ و احتمال بسیار زیاد ۵۰۰۰هزارتومن است!! خیالی نیسسسسسسسسس
   39   28
  5. حاتمی کیا نمی خواد زندگی طوسی رو فیلم کنه؟
   29   12
  6. هرچی که باشه سازمان سپاه کشور خودش اسپانسرشه نه خواهر امیر قطر موضوع فیلمش تصویر کشیدن قهرمانان مدافعان امنیت وارامشه نه فقر تجاوز تن فروشی وفلاکت بعد مافیای فیلمسازی داخلی خیلی بی رحمانه بهش میگن کمدی وابسته وسفارشیه وبراخودشون میشه فیلمساز مستقل! وبرا جایزه گرفتن از اونور ابی سرودست میشکنه وذوق مرگ میشه.وباوقاحت میگه طرف جایزه از سردار سلیمانی میگیره.ادمین لطفا بادقت بیشتری بدرج هر کپی پیسی ارزش درج نداره هرچند همسو نظرت باشه سایت داره کم کم سیاسی میشه تا تفریحی
   20   21
  7. غریب آشنا(س امامی)

   آقای حاتمی کیا دلسوخته نظام و انقلابه.دمش گرم
   19   29
  8. وقتی که رسانه های غربی و صهیونیستی ایران را تروریست و حامی تروریست به دنیا نشون میدن یک مرد بزرگ و با تعصب و کاربلد اومده یک فیلم باارزش و با کیفیت به اسم به وقت شام ساخته که قابلیت اکران جهانی ادرهه که کمک انسان دوستانه ایران به کشور جنگ زده سوریه و داعش و تفکر و حامیانش را نشون میده خیلی کار با ارزش و بزرگی کرده
   حالا این وسط مزدوری مثل رشید پور و برخی دیگه بیان مزخرفاتی که بهشون دیکته شده را بگن یا عده ای بی سواد و بی جیره و مواجب که هنری جز خوش رقصی و دم تکان دادن برای دشمنان کاری بلد نیستن و از جایی دیگه میسوزن دارن عقده گشایی میکنن اهمیتی نداره

   #زنده باد حاتمی کیا #
   29   24
  9. حالا مگه کی هست که انقدر طلبکاره…خوبه خودش اعتراف کرد که وابستس…محراب خیلی قشنگ و خوب در موردش نوشته و همینطور عباس کیا رستمی مرحوم یکبار خوب جوابشو داد..
   20   16
  10. حاتمی کیا کارگردان خوبیه ولی اگه یک قاضی اونجا بود احتمالا می زد به میزش و و می گفت اعتراض وارد نیس ..‌.
   مهدویان هم کارگردان توانمندیه واز این طرف اصغر فرهادی و خیلیا دیگه که خ خوبن
   چرا واقعا وقتی از افکار یکی خوشمون نمیاد هزار یک دلیل برای بد و به درد نخوردن فیلماش میاریم و خودمونو قانع می کنیم؟اینجوری ک احتمال داره خودمونو از حس یک اثر خوب محروم کنیم.
   به شخصه من از فیلم هایی که مخالف عقایدمه اگه قوی باشه و ذهنمو درگیر کنه خیلی بیش تر خوشم
   میاد .
   پ ن : رشید پورحرفه ای برخورد کرد مرسی رضاایاشا
   13   9
  11. حاتمی کیا مثل بچه ها داره گریه میکنه… تو اگه مردی و آراده ای برو مثل جعفر پناهی فیلم از بدبختی و گرفتاریهای جامعه بساز نه از سوریه و مدافعان اسد…
   22   19
  12. من خیلی اهل فیلم دیدن نیستم اما وقتی کسی خودش میگه من پشتم به نظام گرمه دیگه نباید شاخ بشه.شما وقتی ی عمر نفست از جای گرم بلند میشده حالا یکی از بد گفته سریع ناراحت شدی.طبیعتا پشتت گرمه که رفتی و با دست نشون دادیش.وگرنه جرات این کار رو نداشتی.مثل خیلی ها که ممنوع التصویر شدن و چون مخالف نظر صدا و سیما و نظام بود لال شدن.نتونستن از خودشون دفاع کنن.کاری ندارم که فیلماش خوبه یا نه ولی جیره خوار نظام باشی و باز بد بگی خیلی حرفه
   21   15
   • ،مرحوم علی معلم
    ، ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺣﺎﺗﻤﯽ‌ﮐﯿﺎ ﺭﺍ «ﺑﭽﻪ ﻟﻮﺱ ﺳﯿﻨﻤﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ» ﻧﺎﻣﯿﺪﻩ، ﮐﻪ ﻋﻠﯽ‌ﺭﻏﻢ ﺑﻬﺮﻩ‌ﻣﻨﺪﯼ ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺷﮑﺎﯾﺖ ﺍﺳﺖ. ﻣﻌﻠﻢ ﯾﺎﺩﺁﻭﺭ ﺷﺪ: ﺣﺎﺗﻤﯽ ﮐﯿﺎ ﭼﻪ ﺍﻣﺘﯿﺎﺯﯼ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﮐﺴﯽ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺣﺮﻑ ﺑﺰﻧﺪ؟ ﻣﮕﺮ ﻭﯼ ﻣﺮﺟﻊ ﺗﻘﻠﯿﺪ ﺳﯿﻨﻤﺎ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻌﯿﯿﻦ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﺟﺎﯾﺰﻩ ﺑﺪﻫﻨﺪ؟ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺩﺭ ﻫﺸﺖ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﺎﺧﺖ ﻓﯿﻠﻢ، ﭘﻮﻝ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩﯼ ﺍﺯ ﺩﻭﻟﺖ ﺳﺎﺑﻖ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﺳﺖ.
    13    8
    • نامه شهید آوینی خطاب به حاتمی کیا در سال ۷۱:

     آقای حاتمی‌کیا، بگذار که با همین خطاب آغاز کنیم تا از نگاشتن باز نمانم. چرا که اگر بخواهم آنگونه بخوانمت که در دل به تو می‌اندیشم دیگر جز آنکه نامت را بر زبان بیاورم چیزی برای گفتن نمی‌ماند.
     دوست من، می‌دانم که چه می‌کشی خوب می‌دانم اما تو که در دامنه آتشفشان منزل گرفته‌ای باید بدانی که چگونه می‌توان زیر فوران آتش زیست. ما را خداوند برای زیستنی چنین به زمین آورده است چرا که مرغ عشق ققنوس است که در آتش می‌زید نه آنکه رنگین کمان می‌پوشد و در بوستان‌های عافیت، شکر می‌خورد و شکرشکنی می‌کند. مگر سوخته دلی و سوخته جانی را جز از بازار آتش می‌توان خرید؟

     تو میراث دار امیراسکندر یکه‌تاز هستی و من نمی دانم به تو چه بگویم جز اینکه همین طور بمان اگر چه می دانم
     زیستنی چنین که تو داری چقدر دشوار است و عجب جراتی می‌خواهد

     @aviny_com
     11     14
  13. چه بخواهید چه نخواهید سینما در حال خارج شدن از انحصار وطن فروشان فرنگ پرست هست
   این طبیعیه
   کمی سرتون رو از مجازی بیارید بیرون با واقعیت ها هم آشنا خواهید شد و هر روز توهم جدید نخواهید زد
   بیگانگان و بیگانه پرستان آرزوی سوار شدن دوباره بر این مردم مستضعف را به گور خواهند برد
   16   27
   • تا وقتی وطنی های مفت خور هستند که بر دوش مردم مستضعف سوار شوند ، دیگه جایی برا بیگانگان نیست داداش!!!!!!!!!!!!
    25    16
   • سرمون رو بیاریم بیرون؟؟؟واقعیت چیه؟؟؟کگه غیر اینه که ی عده عرب زاده حرومی ریختین تو مملکت فکر میکنید خدایید.مگه غیر از اینه که هر کی با شما مخالف بود میشه اجنبی و غرب زده و شما میشین وطن دوست.راست میگین برین بیرون از این کشور دستتون کوتاه باشه از قدرت بعد بیاید حرف بزنید.تا نشون بدیم واقعیت چیه.واقعیت اینه که ی مشت بی سواد و بی غیرت ریختین تو کشور مثل زالو دارین خون و جون این مردم رو میمکین.برو دنبال کارت مرد حسابی.شما که دارین میچاپین و میخورین.چرا چند وقت یبار میاید بالا و ابراز وجود میکنید.
    15    11
  14. آقای حاتمی کیا رابسیار دوست داشتم ، زمانی که فیلم هایی دلی و از روی عشق میساخت . مانند از کرخه تا راین ، بوی پیراهن یوسف ، آژانس شیشه ای
   اما چند سالی است که فیلم هایی بسیار سفارشی و پروپاگاندایی حزبی میسازه ( آثاری همچون بادیگارد ، چ ، به وقت شام )
   به نظر من این میتونه ۲ دلیل داشته باشه :
   ۱-حکومت های استبدادی و دیکتاتوری همواره سینما را به عنوان یکی از مهم ترین ابزار ترویج ایدئولوژی های خود و وسیله ای برای ماشین تبلیغاتی ایده هایش میداند و جهت رسیدن به این منظور نیاز به فیلم سازانی خودی و سفارشی دارد .
   ۲- ظاهرا آقای حاتمی کیا مدتی است متوجه شده که سهم او از سفره انقلاب ناچیز بوده و لازم است با خوش رقصی و الصاق خودش به حکومت و ارگان هایش و فریاد ” من وابسته ام “جبران مافات و گذشته را نماید و سهمش رابگیرد .
   13   7
  15. نون به نرخ ثانیه خور !!!
   11   8
 • ارسال نظر