مجله گیزمیز

منم میشم حمید صفت…

 • سحر قریشی: منم میشم حمید صفت!

  از ۲۸ مرداد که خبر به قتل رسیدن پدرخوانده حمید صفت خواننده سبک رپ کشور رسانه ای شد بسیاری از هنرمندان و چهره های شاحص کشور در پست های اینستاگرامی خود از مردم و هوادارنشان در خواست کردند از قضاوت و توهین به این خواننده پرهیز کنند. 

   


   

   

  سحر قریشی: منم میشم حمید صفت! 

   

  به گزارش جام جم بعد از این اتفاق اینستاگرام این خواننده رپ با این پست به روز شد. 
   
  در ادامه واکنش های هنرمندان را مشاهده میکنید:

   

  سحر قریشی: منم میشم حمید صفت! 

  امید حاجیلی(خواننده): من سلیقه موزیکیم با موزیکی که حمید صفت تولید میکنه یکی نیست و دوستی هم با هم نداریم و دورادور میشناسمش ولی با شنیدن اتفاقی که براش افتاده خیلی خیلی ناراحت شدم و شوکه شدم از خدا می خوام خودش همه چیز و براش به درستی و خوب پیش ببره … حتی نمیتونم خودم و جاش بذارم یا تصور کنم … خدا کمک کنه

   

  سحر قریشی: منم میشم حمید صفت! 

  سحر قریشی(بازیگر): از اینجا به بعد حمید صفت،ی صفتِ ،تنها یک اسم نیست،یا ب قولِ رسانه های امروزی، ی بزهکار یا مجرم نیست، ی جوششِ مردونه توو ساختارِ شکننده و پر از آسیب جامعه مونه، ی خروشِ پر از غیرتِ، ی تصویری از خانواده نا بسامانِ ، مثلِ خیلی از خانوادها…دیگه مردونگی تعریف جنسیتی نمیگیره، فارغ از جرم بودن ونفی عملی ک صورت گرفته، کار حمیدِ صفت در ذاتش پر از رمز و رازه، ب طورِ طبیعی شاید بواسطه عشق عمیق مادر و پسر، پدر و دختر هر کدوم از ما ی چیزی مشابه این کارو نشون میدادیم،حالا من سحر قریشی، دردمند و همدردِ این درد،وقتی فکر میکنم با غرور میگم اگه برای عزیزانم،مادرم یا برادرم ویا پدرم این اتفاق بیوفته و ناله و شیون و دردشون ، توسطِ ی ظالم رو بخوام بشنوم و ببینم، منم میشم حمید صفت

   

  سحر قریشی: منم میشم حمید صفت! 

  شهره سلطانی(بازیگر): حمید صفت رو چند باری تو کنسرت های رفقا دیده بودمً ، خیلی نمیشناختمش ولی تو این دیدارها هرگز ازش بی ادبی یا رفتار غیر اخلاقی ندیدم . بلکه بسیار مؤدب و موجه بود. تو این چند روز بارها به این عکس نگاه کردم و این آدم رو مرور کردم . نه… مطمئنم این ادم نمیتونه قاتل باشه و مطمئنم فقط و فقط یک اتفاق ، یک حادثه میتونه چنین تلخی رو پیش أورده باشه . البته که من هرگز با هیچ خشونتی موافق نبوده و نیستم اما نمیدونم خدای نکرده اگر در رابطه با مادر و یا عزیزانم با مواردی مثل این مواجه میشدم چه میکردم ؟! همه امون خودمون رو بزاریم جای ایشون ! ایشون بارها گفتن که عمدا نمیخواستن این اتفاق بیفته و یک درگیری بوده که متاسفانه، متاسفانه به این جا رسیده ای کاش چنین نمیشد اما …میخوام بگم بیایین قضات نکنیم ( چرا که ما انچه که پیش أمده و چراشو نمیدونیم نباید هم بدونیم برای اینکه کاملا و حتما خصوصیه ) و فقط دعا کنیم که همه چی انطور که باید و درسته پیش بره و باز دعا کنیم خداوند مشگلات ادم ها رو حل کنه قطعا آن که رفته دیگه بر نمیگرده و حمید صفت هم بعد از این اتفاق آدم قبل نخواهد بود ، چه میدونیم حتی تو همین چند روز بر او و غرور از دست رفته آش چه گذشته … از دل مادر او چه خبر داریم ؟ پس فقط دعا کنیم ( لطفا اگر نظری دارین با رعایت أدب و احترام باشه ) 
   
  متین ستوده(بازیگر): فقط یه چیزو خوب میدونم که برای دفاع از مادرم هر کاری حاضرم بکنم …خدایا به جوونیش رحم کن

   

  سحر قریشی: منم میشم حمید صفت! 

  مجید خراطها(خواننده): با خبر شدیم که بر اثر اتفاقی ناخواسته، و بر اثر درگیری خانوادگی، پدر (پدر خوانده) محترم آقای حمید صفت، دار فانی را وداع گفتند. و صد افسوس اینکه آقای حمید صفت در این درگیری ناخواسته حضور داشتند.

   

  یادمان باشد: این هنرمند نه جانی بود ، نه فرار کرد و نه دروغ گفت ! 

   

  امیدوارم این سه موضوع کمک زیادی به نرم شدن خانواده آن مرحوم و دستگاه قضایی بکنه .

  از خداوند متعال برای آن مرحوم آرامش ابدی آرزومندیم و نیز امیدواریم که خانواده محترم مرحوم و خانواده صفت از پس این رخداد تلخ، الگویی رحمانی و ربانی برای مردم تلخ کام کشورمان باشند. 
   
  از هنرمندان نیز دعوت میکنم تا درین رخداد، خانواده حمید صفت و خانواده پدر (پدر خوانده) ایشان را تنها نگذارند 
   
  احمد ایراندوست(بازیگر): ح مثل حمید …میم مثل مادر …رفیق کمک می کنیم و رضایت خانواده متوفی رو میگیریم …حمید صفت تنها نیست 
   
  پوریا پورسرخ(بازیگر): ای کاش بعضی از خبرا دروغ بود… خواب بود… باز لاشخورای آبرو بالای سفره یه خانواده دیگه می چرخن…دنیا گرده و نظیراین حادثه دور سر همه پر میزنه…جمع کنیم بساط قضاوت رو… همه شدن قاضی… یکی میگه اعدام… یکی میگه خوب کرده…کی مقصره؟ حمید صفت؟؟؟ نا پدریش؟؟؟ داداشش؟؟؟ مادرش؟؟؟ من یا شما؟؟؟؟نمیدونم خدایا…نمیدونم…فقط میدونم ارحم الراحمین تویی…خدایا خودت به جوونیش رحم کن 
   
  پرستو گلستانی(بازیگر): برات دعا می کنم همین

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 1
  انتشار یافته : 24
  1. قبلا جرم تتلو چی بود که همه داشتن آبروش رو میبردن؟
   یا آزاده نامداری؟

   حتما از آدمکشی بدتر بوده قطعا…
   التماس تفکر!
   19   94
   • الان یکی میاد میگه ریا از قتل هم بدتره

    خدایا اینا رو شفا نده بذار کمی بخندیم
    13    81
    • من نه تتلو میشناختم و نه حمید صفت میشناسم. هیچ آهنگی ازشون گوش ندادم. نه به تیپ شخصیتیم میخورن این آدما نه هم سبک موسیقیشون به ذائقه موسیقیم.
     اینکه فکر کنین تتلو توبه! کرده تا به راه راست هدایت بشه نه اینکه ابزار تبلیغاتی انتخابات به سبک آمریکایی بشه، خب گمان میکنم خود را به کوچه علی چپ زدن باشه.
     اینکه خود رو در جایگاه قضاوت گذاشتین اون هم درباره موضوعی که ازش هیچ اطلاع موثقی ندارین ستمکاریه از نظر من.
     اینکه سنگ یه آدم ریاکار و منافق که تشت رسواییش افتاده رو به سینه میزنین نشون دهنده اینه که اصلا با آیات قرآنیی که بارها و بارها کلمه ویل رو برای منافقها و ریاکاران به کار برده کاری ندارین.
     بخاطر چی؟
     آیا اصولا فکر میکنی؟
     آیا واقعا فکر میکنی مومن و مسلمان هستی؟ (طبق تعاریف رایج)
     آیا فقط میخوای ابراز وجود لجوجانه کنی؟
     حق کجاست؟
     انصاف کجاست؟

     سوای همه این حرفها فکر میکنم اگر کسی قتل عمد کنه شرف داره به کسی که ریا کنه. قتل قابل مشاهده پیگیری و مجازاته پس تموم میشه. ولی ریا اصلا اینطور نیست. ریا یک ویروس اخلاقی کشنده و شایع در جامعه ما ایرانیهاست. که ظاهرا هیچ جوره تمام نمیشه.
     49     10
     • حالا که بحث آیات قرآن شد لطفا آیه ۳۲ سوره مائده رو بخونید تا ببینید قتل عمد در نزد خداوند چگونه گناهی است…
      2      30
     • خب مث اینکه علاوه بر حمید صفت، شوهر مادرش و مادرش و البته خدا آقا هاشم هم در صحنه حضور داشتن. من از شما عذر میخوام!
      آقا هاشم این موضوع اصلا جای بحث نداره از نظر من. همچنین ارتباط دعوای خانوادگی و عواقب اون رو با جانبداری شما از ریاکاری متوجه نمیشم. چرا تو این مملکت همه چی قاطیه همه. اه!
      17      0
    • آقا هاشم جسارته ولی شما و امثال شما باید بترسید از قضاوت دیگران.
     برای من به چشم ثابت شده چون خودم چندین سال پیش کسانی رو قضاوت و حتی مسخره کردم و الان خودم دارم زندگی همونا رو تجربه میکنم و می فهمم که واقعاً چی میکشیدن.

     نمی خوام مثل خیلی ها فلسفه و جمله قصار و… بگم اما من ۱۰۰ درصد به این موضوع مطمئنم که اگر کسی رو قضاوت کنید باور کنید یه روزی خودتون به وضعیت همون شخص یا وضعیتی مشابه اون مبتلاء میشید و شما هم که طبق نظراتتون متوجه شدم خیلی به متدین بودن خودتون ایمان دارید باید بدونید که خداوند همیشه بنده اش رو امتحان میکنه و وقتی شما به کار اشتباه کسی میخندید و قضاوتش میکنید مطمئن باشید یه روز خدا شما هم امتحان میکنه تا ببینه آیا کار شما هم تو اون وضعیت خنده داره یا نه.

     البته من امیدوارم برای صد پشت دشمن هم چنین اتفاقات بدی نیفته اما بهتره در اتفاقات بد به جای قضاوت و تمسخر و گاهاً توهین فقط و فقط دلداری بدیم حتی به نظر من هم به مظلوم و هم به ظالم نمیگم ظالم مجازات نبینه نه بایدم ببینه اما نباید به خاطر کاری که کرده ما هم کاری کنیم که نا امید تر بشه و احساس کنه چیزی برای از دست دادن نداره و براحتی آب خوردن به کار های بد تر هم بتونه دست بزنه ما هرگز اجازه نداریم چراغ امید و گرمی محبت رو از دل هیچ کس حتی صد پشت کافر و بی دین و دشمن خاموش کنیم، مجازات ظلم هم در حد همون ظلم باید باشه و اصولاً اگه مجازاتی غیر از مرگ هستش باید روحیه ای برای ادامه زندگی شخص بعد از طی مجازاتش بمونه.
     22     0
     • احسنت به تو جناب بی نشون
      حرف من هم دقیقا همین بود(عجیب بود که شما و دیگران برعکس متوجه شدید)
      من راجع به حمایت از این بنده خدا اعتراض نداشتم بلکه اعتراض من به بردن آبروی امثال تتلو و .. بود
      2      20
    • آقا هاشم
     تو دین اسلام بارها و بارها ریا و ریاکار …نفاق و منافق ( البت توجه داشته باشین که منافق ب کسی میگن ک خودشو تو یه دسته قرار میده و تو خفا رفتارش خلاف رفتار اون دسته ست )نکوهش شده ولی خود خدا با اون عظمتش برا کسی ک کسی دیکه رو میکشه از خونواده مقتول طلب بخشش میکنه و میفرماید ک اگه از خون مقتول بگذرید براتون کفاره گناهانتون میشه
     برای بخشش پاداش گذاشته خدا
     حالا شما این وسط میخوای بگی اعدامش کنین؟؟
     چرا؟؟
     چون فلان ریاکار و فلان منافق آبروشون رفته؟
     آبروی منافقو باس برد که چهرش برا دو طرف مشخص شه تا دیگه نتونه به ریا و نفاقش ادامه بده
     27     2
     • بله
      عرض شود که اولا ریا غیر از نفاق و ریاکار غیر از منافق هست
      منافق: کافری است که در لباس مسلمان برای ضربه زدن به دین میکوشد(مثل داعش و منافقین خلق)
      ریاکار: مسلمانی است که برای محبوب شدن نزد مسلمانان برخی اعمال مستحب یا واجب را به صورت علنی انجام میدهد(مثل بعضی از ما موقع صدقه دادن یا نماز خوندن)

      اونی که شما میگید و قطعا از کافر و قاتل بدتر هست منافق هست نه ریاکار
      ثانیا من نگفتم این بنده خدا رو بکشن من میگم همینطور که اینجا سعی در حفظ شخصیت این مجرم داریم در بقیه موارد هم همینطوری رفتار کنیم…
      1      24
     • بفرمایین نشونه های منافقو مطالعه کنین بعد تتلو رو مقایسه کنین با منافقین ببینین چن تا از ویژگی هاشو داره
      بعدشم کسی سعی در حفظ آبروی این بنده خدا نداشته
      ایشون چون اهل ریا نیستن خیییلی راحت آبروشو بردن اسمشو آوردن انداختن تو بوق و کرنا
      شما الان چرا سنگ تتلو رو ب سینه میزنی نکنه شمام از قماش ایشون هستی؟؟
      13      0
     • اینم لینک نشونه های منافق
      http://wikifeqh.ir/%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%81%D9%82
      9      0
   • فکر کردن نمیخواد! وسط دعوا اوج عصبانیت،یکی رو هل میدی،یارو میفته میمیره! حالا میتونم به شما برچسب جانی و وحشی و غیره بزنم؟ نمیگی یک لحظه خشم و غضب کورم کرد،کنترلمو از دست دادم ،نفهمیدم چه غلطی کردم؟! تو داری این پسر رو با یه شرور مقایسه میکنی که با نقشه و قصد و غرض بارها ستم میکنه؟ اصلا فک کن ماجرا برعکس بود! ناپدری میزد حمید رو میکشت! بازم یه واکنش کنترل نشده بوده. التماس تفکر هم نمی کنم.توقعی نیس
    57    7
    • این که شما گفتی تعریف “قتل غیر عمد” بود ایشون به “قتل عمد” متهم هست و اعتراف هم کرده

     باز هم التماس تفکر…
     1     32
   • اخه رفیق !هم قطار !ا..ل!!!!
    تو اصلا نباید به خودت اجازه حرف زدن راجع به ادمکشی بدی
    صادق خلخالی پوسترش تو اتاق امثال توعه که کلی ارتشی بی گناه و استاد دانشگاه بی گناه رو کشته
    فریدون فرخزاد جرمش بدتره یا خلخالی؟؟!!
    خودت اعتراف کردی خلخالی
    27    5
   • هاشم…!
    ژست متفکرهارو نگیربرادرمن چون بااین کامنتی که گذاشتی اصلابهت نمیاد!
    در مورد آزاده نامداری بااینکه با زیرپاگذاشتن حقوقش توسط یه فضول موافقم ولی خودت جواب خودتو تو کامنت دومت دادی…
    در موردتتلوهم که حرفی نزنیم بهتره چون ارزشی نداره این به اصطلاح بشر!
    29    2
   • مقایسه تتلو با حمید صفت خیلی ظلمه به حمید
    متن شعراشون رو مقایسه کن با هم اخوی…
    الگوهاشونو مقایسه کن حمید صفت چمران، تتلو …..
    به نظرم اقای رییسی به ۳دلیل انتخابات رو به روحانی باخت که خیلی با خودش فرقی نداشت مگر مکار بودنش!:
    ۱.سابقه حضور در قوه قضاییه و شاهکار ۶۷
    ۲.نسبت فامیلی با علم الهدی
    ۳.تتلو
    30    2
    • وااااااای خدا عجب توجیهی!…خب من قبل از همه شماها فهمیدم با کی طرفم …اصلا ولش کنید بذارید با افکار خودش خوش باشه …بذارید از این اسم به اون اسم شیفت کنه .اصلا اهمیت ندید …از قیاسش خنده امد خلق را …اصلا معلوم نیست چی رو با چی مقایسه کرده .بقول خاله بتی از بعضیا اصلا نباید انتظار و التماس تفکر داشت …چون اون تفکرات در چارچوب تعصب حبس شده.
     راستی شنیدم این پسر داره ازاد میشه چون هنوز ادله کافی برای قاتل بودنش فراهم نیست .چون قبل از فوت پدرش صحنه رو ترک کرده و با مادرش رفته …همسایه ها موندن و با پدر گفتگو داشتن و اون بنده خدا شب که میره بیمارستان حالش بد میشه و فوت میکنه.
     انگار یادتون رفته این قضیه مثل قضیه قاتل شدن موسی است …وقتی که موسی متوجه شد که کسی داره به کسی دیگه ظلم میکنه …رفت و با حواله کردن یه مشت تو سینه اون ظالم ، اونو کشت و بعد هم فراری شد….با این وجود بعدها خدا اونو به پیامبری برگزید.در صورتی که گناه و ترک اولی کرد.
     22     2
     • بله متأسفانه شاهد این هستیم که متعصبین اسلامی تندروی دهه ۵۰ جاشون رو دارن کم کم به متعصبین مذهبی روشنفکرنما و شریعتی طور!میدن.
      ایدئولوژی همونه ولی حربه بیشتر چاشنیش کردن خدا رو شکر از مثبت منفی ها معلومه شعور ایدئولوژیکی مردم الان از اغتشاشگران دهه ۵۰بیشتره
      12      1
  2. والا اینکه چی شده هنوز مشخص نیست و باید مشخص بشه و کمی زمان میبره.ولی چیزی که هست قانون مشخصه.ایشون هم مثل بقیه مردم(هر چند من با قصاص مخالفم) اما کاش قتل ها یا دزدی ها یا هر کار اشتباهی درست بررسی میشد تا ی کسی مثل قاتل آتنا با کسی مثل حمید صفت ی حکم رو نمیگرفتن.اونم قصاص بشه اینم قصاص بشه؟؟؟کسی که بدون قصد و نیت تو ی اتفاق کاری انجام داده با کسی که هیچ توجیحی واسه کارش نمیتونی پیدا کنی واقعا یکی نیست.
   اما در نهایت باید قضاوت رو بذاریم قانون انجام بده نه ما مردم.
   14   2
  3. خب الحمدلله با کامنتهایی که در جواب حرف حق من گفته شد حقیقت منکشف شد
   عرض شود که ما همیشه منادی بخشش هستیم و اگر من ولی دم مقتول بودم این بنده خدا رو عفو میکردم
   بحث من راجع به این نبود اندیشمندان محترم
   بلکه بحث این بود که انصاف رو قربانی هیاهو و سلیقه میکنید البته عیبی بر شما نیست کم هستند کسانی که بدون جوگرفتگی در مورد اتفاقات بیاندیشند
   یک روز یک نفر ماشین را با طفلی که داخلش بوده میدزده و یه جا رهاش میکنه و اتفاقا طفل میمیره همه حمله میکنن که هوووووی بکشیدش اعدامش کنید بسوزونیدش و …..(در حالی که اصلا طرف قصد قتل رو نداشته و طفل از گرسنگی و گرما مرده بوده البته منکر مقصر بودن متهم نیستیم لطفا نیاید واضحات رو بهم گوشزد کنید)
   یک روز هم یک نفر با قصد و اراده جون یک انسان رو میگیره همون آدمای قبلی میان میگن گناه داره ولش کنید بذارید بره کاری نکرده آخ آخ آخ طفل معصوم…

   خب این تناقض ها نشان از بی خردی و جوگیر بودن نداره؟

   یه مورد دیگه بگم؟
   یک زنی میره خارج لخت میشه همه میگن به ما چه قضاوت کار خداست هرکسی کاراش به خودش ربط داره
   یک خانومی تصمیم میگیره بقیه عمرش چادری باشه همون آدمایی که قضاوت رو کار خدا میدونستن میان میگن واه واه واه ریاکار فلان و بهمان(فحش های رکیک و حرفهای ناروا و تهمتهاشون به کنار)

   اندیشمندان محترم منظور من این تناقضات بود

   واللا تا آدم هزارخط ننویسه نمیگیرن چی میگی
   بعد هم بنده خدا خلخالی چه ربطی به ماجرا داشت(تو حتما به بنیاد نخبگان رجوع کن)

   در پایان امیدوارم هم اولیاء دم این مرحوم و هم پدر مادر اون بچه و هم پدر مادر اون دختر قبلیه به قاتل رضایت بدن و فرهنگ عفو رو برپا کنن
   4   35
   • سوال خوبی کردی
    چون تو که مسلمونی اسم ایران رو هم با عنوان اسلامی قاطی کردن خلخالی هم که حاکم شرع و پدر قاضیای بعد تحولات ۵۸ هستش
    بحث هم راجع به قضاوته
    بازم بعید میدونم فهمیده باشی
    شما که عفو عفو راه انداختی الان چرا اول انقلاب عفو نون ندادی و نسل کشی کردی؟!
    17    4
   • آنکس که بداند و بخواهد که بداند
    خود را به بلندای سعادت برساند
    آنکس که بداند و بداند که بداند
    اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
    آنکس که بداند و نداند که بداند
    با کوزه ی آب است ولی تشنه بماند
    آنکس که نداند و بداند که نداند
    لنگان خرک خویش به مقصد برساند
    آنکس که نداند و بخواهد که بداند
    جان و تن خود را ز جهالت برهاند
    آنکس که نداند و نداند که نداند
    در جهل مرکب ابدالدهر بماند
    آنکس که نداند و نخواهد که بداند
    حیف است چنین جانوری زنده بماند
    23    3
   • جناب درباره مثال زن لخت که زدید باید بگم اینکه گفتید چرا به چادری ها نمیگیم کاراش به خودش ربط داره به خاطر اینه که دولت ما و یه سری های دیگه چادر و اسلام و حجاب و… رو فقط بهش اعتقاد ندارن که بلکه به بقیه هم تحمیلش میکنن ولی اونی که میگید لخته خودش برای خودش لخته اما اگه همون لخت هم بیاد بخواد بقیه رو مجبور به لخت شدن کنه اون موقع است که کارش از اعتقادات شخصی خارج میشه و باید جلوشو گرفت.

    من شخصاً با اعتقادات شخصی هیچ کس کاری ندارم چون می دونم هر کسی تو ذهن خودش برای اعتقادات خودش دلیل داره ولی با اینکه کسی بخواد اعتقادات خودش رو به بقیه تحمیل کنه و فکر کنه اعتقادات خودش برتر و والای تمام اعتقادات موجوده مشکل دارم و برای همین شخصاً از این دولت هم خوشم نمیاد.

    من با اسلام مشکل ندارم و حتی تمامی معصومین و امامان هم برام محترمن ولی با اسلام اجباری و تحمیلی مشکل دارم نه صرفاً اسلام حتی دین بودایی و یهود و مسیحیت و هر چیز دیگه ای هم بود که تحمیل و اجبار توش بود به نظر من کار درستی نیست.
    خود قرآن میگه لا اکراه فی الدین یعنی هیچ اجباری در دین نیست ولی یه سری کاسه داغ تر از آش که فکر میکنن از خود پیامبر و قرآن هم بیشتر می فهمن اجباریش میکنن.

    پیشنهاد میکنم فیلم های گشت های ارشاد به ظاهر اخلاقی ایران رو که به صورت مخفیانه مردم گرفتن رو تو اینستاگرام و جا های دیگه ببینید خیلی آدم های بی شعوری هستن که با وحشی گری و کتک زدن دختر های مردم می خوان براشون حجاب بیارن حتی تو یکی از فیلم ها دختره رو با ون گشت ارشاد آروم زیر ماشین گرفتن چون داشت فرار میکرد!!!
    والا اگه دین اسلام و پیامبر انقدر خشنه و با خشونت می خواد همه رو به زور بهشتی کنه من شخصاً می خوام صد پشت جهنمی باشم اما این همه خشونت و ظلم در سایه اسلام و تقدس رو نبینم.
    13    0
  4. خدا کنه بیگناهیش ثابت بشه مطمئنن قصد کشتن نداشته
   5   0
 • ارسال نظر