مجله گیزمیز

مهم‌ترین دلایل مرگ ایرانی‌ها

ادمین/27
۲۱ خرداد ۱۳۹۷
۷ نظر
 • مهم‌ترین دلایل مرگ ایرانی‌ها

   

  Related image

   

  باشگاه خبرنگاران جوان: بر اساس آمار منتشر شده از ثبت احوال ۵ عامل بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و تومورها، بیماری های دستگاه تنفسی، حوادث غیرعمد و بیماری های عفونی مهم ترین دلایل مرگ های ثبت شده هستند.

  بر اساس آمار بیشترین دلیل مرگ و میر در افراد از سن ۵۰ تا ۷۴ سال انواع سرطان و تومور است تعداد مرگ و میر به دلیل انواع سرطان و تومور در استان آذربایجان غربی، خراسان رضوی و یزد بیشتر از استان های دیگر است.

  این رقم در استان سیستان و بلوچستان کمتر از سایر استان ها است. همچنین در افراد بیش از ۷۵ سال بیشترین دلیل مرگ افراد، بیماری های قلبی عروقی است. بیشترین مرگ و میر بر اثر بیماری های قلبی در استان خوزستان و کمترین آمار مرگ و میر بر اثر بیماری قلبی و عروقی در استان کردستان و سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است.

  بیشترین علت مرگ و میر در کودکان کمتر از ۵ سال بیماری های عفونی است آمار مرگ و میر بر اثر بیماری های عفونی در استان تهران و قم بیش از سایر استان ها است و کمترین میزان مرگ ومیر بر اثر بیماری های عفونی در استان های کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و چهارمحال بختیاری است.

  لازم به ذکر است از سن ۵ تا ۴۹ سال حوادث غیرعمدی بیشترین دلیل مرگ افراد است.

  برچسب ها :