مجله گیزمیز

هر کابوس شما نشانه ی چیست؟

ادمین/27
۲۱ شهریور ۱۳۹۶
۵ نظر
 • هر کابوس شما نشانه ی چیست؟

   

   

  رازهایی که کابوس ها از زندگی شخصی ما برملا می کنند؟ 

   

   


   

  بلایای طبیعی


  آیا تابحال خواب یک توفان وحشتناک یا نزدیک شدن گردبادی که خانه ها و درختان را از جا می کند دیده اید؟ این نوع کابوس ها نشانه ترس یا اضطراب در فرد است. از آنجائیکه آب و هوا اغلب قابل پیش بینی و قابل کنترل نیست، معنا آن نگه داشتن استرس و اضطراب در طول روز است. این استرس و اضطراب می تواند ناشی از داشتن امتحان، وقت دکتر، سخنرانی یا مسائل مربوط به رابطه فرد باشد.


  از دست دادن رویدادهای مهم


  کابوس هایی درباره از دست دادن مراسم عروسی خودتان، یک قرار ملاقات مهم یا رویداد خاص دیگری اغلب در مورد افرادی اتفاق می افتند که زندگی آنها سرعت بالایی دارد و یا فشار زیادی را تحمل می کنند. این نوع کابوس ها اغلب به اضطراب درباره عدم برآوردن انتظارات مربوط می شوند. 

  دیدن مردگان


  در نوع کابوس، احساس می کنید که گویی فردی که مرده به شما نزدیک می شود یا شما را لمس می کند. این فرد مرده می تواند کسی باشد که به تازگی فوت کرده یا حتی مرده ای باشد که شما او را نمی شناسید. این نوع کابوس ها به عدم توانایی در رها کردن مربوط می شوند. مثلاً اگر کابوسی در مورد مادربزرگ تازه فوت شده خود می بینید، دلیلش می تواند این باشد که از لحاظ عاطفی نمی توانید با غم از دست دادن او کنار بیایید. این نوع کابوس به ترس از ناشناخته ها و اضطراب درباره بیماری شخصی هم مربوط می شوند. افرادی که بیماری های صعب العلاج دارند هم اغلب این کابوس ها را تجربه می کنند.


  عریان بودن


  عریان بودن در انظار عمومی کابوس بسیار وحشتناکی است. ولی این نوع کابوس را می توان به مسئله بزرگی ربط داد. این کابوس ها را اغلب افرادی تجربه می کنند که از مشکلات خودانگاری و یا خودباوری پایین رنج می برند. عریان بودن در جمع می تواند به معنای ترس از مورد قضاوت دیگران قرار گرفتن باشد. 


  ترک همسر


  کابوس هایی که در مورد همسر یا فرد مهمی در زندگی تان می بینید و می بینید که او در حال ترک کردن شماست، ریشه در دنیای واقعی دارند. این کابوس واقعی فقط نشان دهنده احساس بدی درباره فردی است که شما را ترک می کند و تنهایتان می گذارد. این کابوس ناشی از عدم امنیت در رابطه است.


  دندان


  این هم خواب دیگری است که نشان از ناامنی های فرد خواب بیننده دارد. این خواب هم مثل خواب عریان بودن، نمودی از فردی است که پر از اضطراب و توفان درونی درباره مورد قضاوت دیگران قرار گرفتن است و یا مثلاً می ترسد که دیگران ظاهر فیزیکی او را نپسندند. 
   

  سقوط از ارتفاع


  کابوس هایی درباره افتادن از ارتفاع اغلب نمود اضطراب در زندگی شخصی و کنترل نداشتن بر خود است. این اضطراب ها بخاطر مسائل و مشکلات مربوط به پول، روابط، کار یا غیره هستند. حس سقوط به فردی دست می دهد که نمی تواند کنترل جنبه خاصی از یک موقعیت در زندگی خود را بدست بگیرد. این کابوس برای افرادی که دارای قدرت هستند هم پیش می آید.


  جراحات


  وقتی خواب مجروح شدن می بینید، دلیل آن حس ضعف و ناتوانی در زندگی شخصی شماست. خواب دیدن درباره شکستن استخوان ها یا جراحات دیگر می تواند راهی برای هشدار دادن مغزتان به شما درباره حس شعف و آسیب پذیری در بخشی از زندگی تان باشد. پیدا کردن ضعف ها و برطرف کردن آنها این نوع کابوس را کمتر می کند.

  مورد تعقیب یا حمله قرار گرفتن


  این گونه کابوس ها تابحال شایع ترین نوع کابوس هایی هستند که همه تجربه می کنند. این نوع کابوس در دسته خواب های تعقیب شدن توسط انسان ها، حیوانات یا موجودات فراطبیعی هم هست. این کابوس نمود ترسیدن از مواجهه با چیزی در زندگی است. شاید این چیز، رئیس تان باشد یا معلمتان یا یکی از والدینتان که شما را اذیت می کند یا حتی شریک زندگی تان باشد. این حس تعقیب شدن اغلب نشانه عدم توانایی مواجهه با سناریوها در زندگی است. کارهایی که در خواب برای دور شدن از مهاجمتان انجام می دهید هم تحت تأثیر زندگی واقعی هستند. اگر در خواب می بینید که از ترس در جایی پنهان شده اید، این شاید به معنای نحوه برخورد شما با مسائل در دنیای واقعی باشد. توجه کردن به کارهایی که در خواب انجام می دهید می تواند به یافتن رابطه بین کابوس و زندگی واقعی کمک کند.

  در دام افتادن

   

  خواب هایی که در مورد گیر کردن در دامی هستند برای افرادی که اضطراب و ترس از جاهای تنگ دارند رایج است. در این شرایط فرد از محبوس شدن در فضاهای کوچک می ترسد. این نوع کابوس همچنین برای افرادی اتفاق می افتد که از خارج شدن از وضعیت کنونی، مشکلات مالی، بن بست یا شرایط مشابه می ترسند.

   

   

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 1
  انتشار یافته : 5
  1. همه ی اینا به کنار بد ترین کابوس هایی که دیدید چی بوده؟؟

   من اینا بوده:
   ۱- استادم بالای سرم ایستاده بود و گفت میخواد یه امتحان یه هویی که۱۰۰درصد نمره کل سال رو

   تشکیل میده ازم بگیره منم قبول کردم ولی امتحانش اینطوری بود :دور کمر غضنفر چند میلیمتره؟؟!

   ۲-پدرم با ی گوسفند دنبالم میکرد و میگفت :(ابگوشت روده ی بابا بایست!!:)=||||| هنوزم یادمه…
   26   4
  2. دم صبحه. دستشویی داری. هنوز موفق نشدی از خواب بیدار شی و بری دستشویی. توی خواب مدام دنبال دستشویی میگردی. پیدا میکنی. میری دستشویی و همیشه سایرین میبینن. یا دستشویی در نداره. یا درش بازه. همیشه یکی رد میشیه یا اونجاست و تو رو میبینه. گاهی آشنا گاهی غریبه. اگر موفق بشی بیدار شی که هیچ اگرهم نه دوباره باید تو خواب بگردی دنبال دستشویی. دروغ نگم فقط یکبار اون هم بار آخر موفق شدم در دستشویی رو ببندم ولی خب یه نفر پشت در منتظرم بود و نمیذاشت در رو قفل کنم.
   کیا دیگه مثل من از این خوابا میبینن؟
   یا سر شبه هنوز تو حالت بیدار و خوابی یهو پات لیز میخوره بیدار میشی.
   17   2
  3. بدترین خواب من برمیگرده به دوران کودکی و ۳ – ۴ سالگیم یادمه خواب دیدم یه دزدی اومد خونه مون و یه نون ساندویچی بزرگ دستش بود و دونه دونه پدر و مادرم و خودمو گذاشت تو نون ساندویچی و سس قرمز زد روش و از بالاش شروع کرد به خوردن که بعدش با ترس و لرز بیدار شدم 😀
   این خواب با اینکه خنده داره اما انقدر روم تاثیر گذاشت که هنوز که هنوزه با جزئیات یادمه 😀
   باقی خواب های بد زندگیم خشونت بیشتری مثل جن و زامبی و اره برقی و… تحت تاثیر بازی های کامپیوتری داشتن و سر همین موضوع همشونو هزیون می دونم.
   5   0
  4. بچه ک بودم تو خواب خیلی دسشوییم گرفته بود انقد ک دیگه قبل تحمل نبود تو خواب رفتم دستشویی با خیال راحت نشستم کارمو کردم بلند میشدم میدیدم جامو سیل برده خخخخخ این وحشتناک ترین کابوسسمه
   15   0
 • ارسال نظر