مجله گیزمیز

واکنش تند علم‌الهدی به پیشنهاد رفراندوم روحانی

ادمین/27
۲۷ بهمن ۱۳۹۶
۳۰ نظر
 • واکنش تند علم‌الهدی به پیشنهاد رفراندوم روحانی

  Image result for ‫رفراندوم ایران‬‎

   

   

   

  خبرگزاری تسنیم: نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی در واکنش به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت: در سیل جمعیت چندمیلیونی ۲۲ بهمن، اصل ۵۹ را به رخ مردم می‌کشید و رفراندوم مطرح می‌کنید؟

   

  حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست درباره شیطان‌شناسی از نگاه قرآن بود. در هفته گذشته عرض شد راهبرد شیطان "وسوسه" است و در زمینه معنای لغوی "وسوسه" مطالبی عنوان شد و امروز در مورد مصداق وسوسه از نگاه قرآن بحث صورت می‌گیرد. انسان یک واقعیت را ممکن است به مفهوم و یا به مصداق تعریف کند. گاهی اوقات واقعیت را به‌مفهوم تعریف می‌کنیم و گاهی نیز برای روشن‌شدن بهتر موضوع مصداق آن را می‌آوریم.

  وی با اشاره به اینکه در سوره طاها مصداق وسوسه عنوان شده است، گفت: شیطان از راه دلالت ورود می‌کند؛ سیدبن طاووس عنوان می‌کند، انسان صفوه الله است و شیطان، با شعار راهنمایی و دلالت سراغ آدم و حوا رفت و آن‌ها از بهشت دچار هبوط شدند و خودشان و نسل و ذریه آن‌ها به یک زندگانی پرفلاکت دچار شدند.

  نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: شیطان همه جا در قالب دشمن و با شمشیر ظهور نمی‌کند بلکه در بسیاری از موارد به طرز لطیفی بروز می‌کند؛ شیطان از ذخایر ذاتی و گرایشات باطنی انسان سوء‌استفاده کرده و راه را برای نفوذ خود باز می‌کند. خدا بشر را برای ابدیت خلق کرده ‌و پیامبر نیز همین را فرمایش داشته‌اند؛ گرایش ابدی‌بودن در وجود انسان هست و شیطان نیز از همین گرایش استفاده کرد.

  علم‌الهدی با بیان این مسئله که شیطان از جریان قدرت‌یابی بهره‌برداری می‌کند، تاکید کرد: آدمی که کاملاً به خدا گرایش دارد با گرایشات مادی و شهوت از خدا رویگردان نمی‌شود اما قدرت ممکن است انسان را وسوسه کند؛ این گرایش قدرت‌پرستی و مقام‌پرستی همیشگی است و شیطان نیز محاسبه کرد که انسان دوست دارد همیشه سرور باشد و بر فرشتگان مقدم باشد و لذا از این جریان مقام‌خواهی و قدرت‌خواهی انسان، سوء‌استفاده و در انسان نفوذ کرد.

  وی ادامه داد: شیطان از نام‌های زیبا بهره‌برداری می‌کند؛ برای مثال ابتذال را هنر و ولنگاری را جرأت جلوه می‌کند و با این اسامی انسان را گول می‌زند؛ فحشا را به اسم جلوه‌گری و زیباسازی در میان مردم رونق می‌دهد و از آن‌ها اسم زیبا می‌سازد؛ شیطان آن روزِ حضرت آدم، شیطانِ امروز من و شما نیز است و از همان شگردها استفاده می‌کند. دختری در معبر عمومی روسری از سر برمی‌دارد و این همان شگرد شیطان است که کار وی را شجاعت جلوه می‌دهد.

  خطیب جمعه مشهدمقدس در ادامه با قدردانی از حماسه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن که بیانگر اقتدار نظام و انقلاب بود، افزود: هفته گذشته در خطبه‌های نماز جمعه عنوان کردم که راهپیمایی ۲۲ بهمن برحسب فرموده خداوند در قرآن، عبادت است و آیه آن نیز در سوره توبه عنوان شده؛ روی کره زمین، به‌اندازه قدم گذاشتن در راهپیمایی ۲۲ بهمن، هیچ اقدام و قدم دیگری کفار را به غیض نمی‌آورد.

  علم‌الهدی اظهار داشت: شاهد بودید که چگونه کفار از این قدم‌ها به غیض آمدند، برخی از جریان‌ها و سایت‌ها و رسانه‌های داخلی وابسته به دشمن پس از سخن بنده، شروع به استهزاء آیه قرآن و مطلب بنده کردند؛ نه اشاره به آیه کردند و نه مطلب را آوردند؛ بنده آیه قرآن را خواندم و معنا و مصداق آیه را مشخص کردم. سایت‌های وابسته این را به صورت استهزاء نوشتند و صدای استعماری انگلیس یعنی بی‌بی‌سی به‌نقل از این‌ها مسئله را بازنشر داد. دشمن می‌خواهد انقلاب و نظام ما را از قرآن و دین جدا کند.

  وی بیان کرد: وقتی یک نفر به آیه قرآن استشهاد می‌کند که این راهپیمایی دلالت بر عبادت دارد، این مطلب را مسخره می‌کنند و این شیطنت است و این جریانات سیاسی که این سایت‌ها را در دست دارند حتی پای انکار قرآن نیز ایستاده‌اند. چرا به آیه قرآن اشاره نکردید؟ برخی آقایان گفتند شما گفتید به نص صریح در حالی که این دلالت است؛ بنده نیز عنوان کردم مقصود از نص، معنای لغوی نص است که عبارت است از اظهار کردن و هر اظهاری را نص عنوان می‌کنند.

  به نوشته تسنیم، امام‌جمعه مشهدمقدس با اشاره به اینکه این ناپاکان وابسته به دشمن می‌خواهند نظام ما را از قرآن جدا کنند افزود: این‌ها بر ضد آیه قرآن نیز صحبت می‌کنند و بعد بی‌بی‌سی حرف اینها را بازنشر می‌دهد و این بدبختی است، گاهی مطلبی از خارج می‌آید اما خباثت به قدری بالا رفته که بی‌بی‌سی حرف این‌ها را بازنشر می‌دهد.

  علم‌الهدی گفت: دینی‌بودن نظام و اسلامی‌بودن انقلاب از نظر دشمن، مردم را وابسته کرده و تا زمانی که مردم باشند، نظام براندازی نمی‌شود و دشمن درصدد است دینی بودن را از نظام بگیرد؛ مردم از مشکلات معیشتی و زندگی خود گلایه داشتند اما در عین حال، برای حمایت از نظام در ۲۲ بهمن حاضر شدند. در این شرایط جز برای دفاع از دینی‌بودن نظام، آمده بودند؟

  وی خاطرنشان کرد: در تمام راهپیمایی، بالادست مردم عکس نظام و مقام معظم رهبری را شاهد بودید و مردم این‌ها را برای دین و اسلام و وابستگی به اهل‌بیت(ع) می‌خواهند.

  نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه مردم به رهبری و نظام وابسته به رهبری علاقه‌مند هستند، گفت: این بیانگر مسئله اسلامی‌بودن نظام است، بنابراین در میان این مردم بحث مردم‌سالاری سکولار غلط است زیرا مردم‌سالاری دینی داریم و مردم پای این نظام خون داده‌اند و جانباز شده‌اند و این کاری است که مردم ما ۴۰ سال انجام داده‌اند و همه این‌ها به‌خاطر عشق به نظام است، آن وقت مردم را به اصل ۵۹ قانون اساسی حواله می‌دهید؟

  علم‌الهدی افزود: در سیل جمعیت چندمیلیونی ۲۲ بهمن، اصل ۵۹ را به رخ مردم می‌کشید و رفراندوم مطرح می‌کنید؟ آن هم در میان مردمی که عکس رهبری را بالادست خود دارند؟ اصل ۵۷ قوای سه‌گانه را زیر‌نظر امامت امت قلمداد می‌کند؛ هر سه قوه حاکم هستند و زیر‌نظر رهبری هستند و محور در این کشور، حجت امام زمان(عج) است. همه گره‌های سردرگم مدیریت نظام را رهبری حل می‌کند آن وقت مردم را به اصل رفراندوم حواله می‌دهید؟

  وی بیان کرد: فرمان همه‌پرسی و رفراندوم نیز از اختیارات ولی‌فقیه و ولی امر است؛ واقعاً در این سیل چندمیلیونی که به حمایت از نظام آمده‌اند، مردم را به رفراندوم حواله دادن، چه چیزی را به ذهن متبادر می‌کند؟ این مسئله به ذهن تداعی می‌شود که شما طرفدار مردم‌سالاری سکولار هستید. اساس نظام و این انقلاب را به‌خاطر خوشایند یک اقلیت لائیک وابسته به غرب، به باد اشکال نگیرید. این خیل جمعیت میلیونی را نادیده نگیرید.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 3
  انتشار یافته : 30
  1. نمیدونم چرا وقتی قیمت ها یهو چند برابر میشه رییس جمهور محترم یک موضوع جنجالی مطرح میکنن تا موضوع بحث کلا عوض بشه

   از دلار پنج هزار تومنی چه خبر؟
   39   51
   • آفرین به هوش شما ، واقعا عجب حرفی زدی

    کسی نیست ازش بپرسه چه خبر ؟ معلوم هست چه …. میکنی روحانی جان
    8    27
   • الان شما سعی داری بحث رو عوض کنی وگرنه اینو همه میدونن که اگه رفراندوم طوری پیش بره که ج.ا برکنار بشه مشکل دلار و تحریم و… هم براحتی حل میشه.
    الان مشکل اصلی سیاست مردم سالارانه و دموکراسی واقعیه.
    دموکراسی واقعی نیازی هم به داشتن ر.ه.ب.ر (اینطوری نوشتم ادمین تایید کنه) و قانون اساسی نداره.
    انقدر بدبختیم که حتی کشور عربستان قانون اساسی نداره و جدیدنم که داره سعی میکنه کمتر دین رو قاطی سیاست کنه ولی ما هنوز مثل عهد قجر زندگی میکنیم.

    این متن رو تو یه سایت دیگه خوندم وضعیت واقعی مملکت مارو بیان میکنه:

    الان وضعیت کنونی ایران چیزی بدتر قرون وسطی اروپاست
    برای درک بهترش به جای روحانیون بزرگوارمون کشیش ها را تصور کنید !
    یعنی میری مجلس پر کشیش هست
    میری دادگاه پر کشیش هست
    استاندار و شهردار و …. همه کشیش هستند
    رئیس ادارت و …. همه کشیش هستند
    رئیس جمهور مملکت کشیشه و الی آخر
    اگر همچین مملکتی یه جای دیگه ببینید تعجب نمی کنید ؟
    ما چون توی این جامعه بزرگ شدیم وجود آخوندها در هر مقامی برامون عادی شده ولی واقعا یه چیزی مثل همون قرون وسطا و حکمرانی کلیسا هاست
    و تا دین از سیاست جدا نشه همین میمونه
    با تعویض رئیس جمهور و …. هم حل نمیشه
    مشکل از ریشه و بنیاد هست
    43    7
    • من هنوز محو این جمله ام:
     «دموکراسی واقعی نیازی به قانون اساسی نداره»

     من قانع شدم کلا
     فقط زودتر برم به ترامپ هم خبر بدم که قانون اساسی آمریکا رو پاره کنه تا اونها هم از «دموکراسی واقعی» بهره مند بشن!
     دری از علم به رویمان گشوده شد!
     این جمله واقعا از غیب الهام شده بود قدرش را بدانید:
     «دموکراسی واقعی نیازی به قانون اساسی نداره»
     5     35
     • قانون اساسی که نشه تغییرش داد به درد لای جرز هم نمیخوره.
      شما همون آمریکا که انقدر ازش سوء استفاده میکنی رو ببین تا حالا ۲۷ بار تغییر و اصلاحیه خورده.
      ولی آیا قانون اساسی ما از ۴۰ سال پیش رئیس جمهوری تونسته تغییر و اصلاحیه ای توش بده؟
      26      5
    • شما که از سایتهای دیگه میخونی و میای اینجا به علم ما می افزایی لابد توی همون سایتها خوندی که از ۲۹۰ نماینده مجلس تنها ۱۶ تاشون کشیش هستن و بقیه ۲۷۴ تا غیر کشیش هستن.
     بعدش هم در این سیستم «دموکراسی واقعی» که فرمودید کشیش ها حق ندارن به عنوان یک شهروند وارد مجلس یا مدیریت بشن؟
     دموکراسی واقعی این بود؟؟؟
     3     35
   • اگه تو و دار و دستت ، دست از سر این مملکت بردارید و یه رفراندوم عادلانه برگزار بشه ….مملکت از دست دزدان و چپاولگران خلاص میشه …و انشالله به ۴۰ سال قبل برمیگردیم دلار هم به ۷ تومن میرسه …
    44    2
    • تو برگرد و در چهل سال پیش زندگی کن کسی مانعت نشده
     نگاه ما به آینده است
     3     35
     • نگاه امثال شما اگه به آینده بود حاضر نبودید زنده ها رو به خاطر مثلاً توهین به مرده هایی که ۱۴۰۰ سال پیش مردن بکشید.
      29      5
     • زنده ای که تمام هنرش توهین به مرده هاست همون بهتر که بمیره…
      4      29
     • نه که طی این ۴۰ سال هنر امثال شما هم دیدیم؟
      هنرتونم ماشالا انقدر پر خرجه که سالانه فقط ۴۵۰ میلیارد باید حوزه علمیه تون بگیره.
      والا زمان همون شاه خیانت کار و طاغوت و… هم به احمق ترین آدما هم انقدر پول میدادی برات موشکم هوا میکردن چه برسه به اینکه فقط عمامه سر کنن مخ چند نفرو شستشو بدن.
      22      5
     • ها ها ها آینده تون از حالا معلومه ….
      کاش به عقب برگردیم
      25      5
  2. اصلا کاری به نظر علم الهدا و هر کس دیگه ای ندارم و اعتقادم اینه که سیاست های نظام و کلی ایران دست این اشخاص بوده و هست که وضعیت الان ما اینه
   راجع به آقای روحانی عزیز دل عده زیادی از مردم ایران که میزان فهم و شعورشون را قبلا اینجا ایراد کردم و کاربران مفسر و همه چیزدان و متخصص گیزمیز ، هم که حرفی برای گفتن نیست جز افسوس به حال خود و چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است و وضعیت کشور و قیمت ها و معیشت مردم هم واقف هستید البته به غیر از کسانی که داخل مجازی زندگی میکنند مانند مسئول درج نظرات این سایت و کسانی دیگر
   که به اصطلاح محترم هستند .
   خواسته من به عنوان یک شهروند ایرانی از آقای روحانی که به اصطلاح و مدارک مجهول حقوقدان هستند درخواست تفسیر و اجرای اصل ۱۴۲قانون اساسی را دارم .

   اصل یکصد و چهل و دوم –

   دارایی رهبر، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت ،توسط رئیس قوه قضائیه رسیدگی می شود که برخلاف حق ، افزایش نیافته باشد.

   خاطر نشان کنم که طبق قانون اساسی ایران وظیفه پاسداری از اجرای قانون اساسی با ریاست جمهوری میباشد .
   اینم برای باسواد های همه چیزدان این سایت نوشتم که دوباره نزنن جاده خاکی و به مقام رهبری و سپاه و سوریه ربط بدهند .
   16   37
   • ایتدا به ساکن یکی باید بیاد دارایی دوستان در دادگستری و مجلس رو قبل و بعد از خدمت بررسی کنه و همچنین عادل بودن این سیستم قضاوت
    29    5
   • گر حکم شود که مست گیرند
    در شهر هر آن که هست گیرند
    27    1
   • شما اسمتو گذاشتی حقوق دان و فکر میکنی خیلی میفهمی.میای از اصل و این چیزا حرف میزنی و مثل ساکت تو مناظره با کریمی مغلطه و این چیزا راه میندازی.ولی باید بدونی کدوم یکی از مسئولین نظام داریی رو بنام خودشون میزنن.کدومشون ی دونه شناسنامه دارن؟؟؟کدومشون اصلا مهمه براشون که چی بنامشونه.انقدر فساد بالاست و پیچ خورده که فکر کردی بررسی این مسائل سادس.خیالت راحت تو داری با کسایی طرف میشی که آخوندن.آخوند جماعت یکی میده ده تا میگیره اما فقط اونی رو که داده نمایش میده.عمو جون اگه دنبال این چیزایی برو خوش باش.ولی واقعا اگه امثال شما و هاشم و ۳۳ و … نفهمیدین چرا دلار ۵ تومنه چرا دوباره برگشتیم رو رفتارهای احمدی نژادی مشکل از فهم شما نیست مشکل از بخواب زدن خودتونه
    23    2
  3. رفراندومی که تو « این حکومت» برگزار بشه مفت نمی ارزه!
   56   7
  4. محمد/24/شیراز

   طلا که پاکه چه منت به خاکه….شک دارین به خودتون مگه…
   37   3
  5. اینجوری که ایشون جای همه حرف میزنه انگار تاالان اپوزیسیون بوده کوچکترین مسوولیت اجرایی نداشته.حتما تو این پنج سال من رئیس جمهور بودم ومن اون همه کابینه وزیرو وکیل رو تشکیل دادم که همشون هم بارها از استیضاخ تبرئه شدن.حتما ایشون نمیدونه یکی از این قوانین اعلام میزان دارایه اقایونه همونی که مابهش میگیم رفراندوم خونه ۴۵ میلیاردی.انگار ایشون نمیدونه که رهبر قدرت امضای تنفیذ ایشون وکابینه رو داره.واون رای که نمایندگان میتونن براز عدم کفایتشون بدن
   وسوم این که چه تضمینی هست این طرح رو اجرا کنن یا به نفع خودشون تموم نکنن! ونتیجه این که بااین وضعیت باید مثل بنی صدر با چادر به این طرح خاتمه بدن
   11   30
  6. بعد از فتح الفتوح برجام مثل اب خوردن حل کردن مشکلات دسته کلید و برگردوندن زبان دنیا و.. رفراندوم باید برای مسند حکومت ومیز و دفتر دستک اقایون وپول تو جیبی داداش کوچیکا وعملکردشون انجام بشه که در اون صورت ۹۸/۲ مردم موافق این اصلن
   مسئله اینجاست که سیاستمدارها هروقت موجودیتشون به خطر میوفته سعی میکنن امتیاز بدن البته بعضیا فقط وعده پوچ میدن.
   ادم نمیدونه باید اون تندروی های قبلو باور کنه یا دشمن تراشی های حالارو
   به قول شاعر: از پس پرده ی گفتگوی من وتو چون پرده برافتد نه تو مانی ومن
   11   20
  7. غریب آشنا(س امامی)

   بابا شما چه قدر ساده این!!!!این روحانی خودش میدونه که بی اذن رهبر هیچ رفراندومی نمیتونه برگذار بشه همینطوری یه چیزی گفته که بگه مثلا من به اصلاح بعضیا آزادیخواه هستم.
   29   8
  8. وای خیلی خوب میشد
   10   3
  9. سارا۳۵تهران

   نمیدونم هرجا حرف از دولت و حکومت و عملکرد چهل سالشونه مردم ناراضین ولی باز تا ۲۲ بهمن میشه پا میشن میرن راهپیمایی شعار بنفع دولت میدن خب اگه ناراضی هستین نرید راهپیمایی اگرم شرایط اختلاس و توسری خوری و دوست دارین دیگه انقدر ناله نکنین
   27   5
   • خواهرم هرکی میره مجبوریه
    مدرسه میگه انضیاط کم میشه
    اداره حقوق کثر میشه
    و الی اخر….
    11    3
  10. چیه آقای علم الهدی بد جوری از کلمه رفراندوم می ترسی؟؟؟!! نترس حاج آقا ، به حرف روحانی که رفراندوم اجرا نمیشه ..اون هم اومد یه حرکت شیرین بیاد و کمی دل مردم مخالف رو به دست بیاره ..کیه که اجرا کنه؟!
   30   9
  11. سجاد/30(27سابق)

   اگه رفراندوم بزارن ۹۰ درصد مردم ،انقلاب اسلامی رو نمیخان
   38   15
  12. تو حرم بودم با ننه. خواستم یکم بیشتر بچرخونمش:)
   ولی یه صدایی خیلی گوشمو آزار میداد.
   گفتم ننه حتی خود امام رضا هم راضی نیست.
   سریع برگشتیم.
   http://uupload.ir/files/81yg_img_20180216_123319.jpg
   11   5
   • بکم حجم عکسو کم میکردی سخت میشه بازش کرد 😀
    8    2
   • امام رضا فعلا دست این قوم اسیره و معجزه اینه که اول خودشو نجات بده! همه حاجت شونو میبرن اونجا ، صاحب خونه ببره کجا؟
    20    3
   • کار بسیار خوبی کردید …
    بعضیا ارزش شنیدن ندارن
    دلم برا امام رضا میسوزه دست کیا افتاده
    اومده گافشو در مورد راهپیمایی ۲۲ بهمن به نص صریح قرآن… 😆 😆 😆 ماله کشی کنه …خدایی گاف از این بزرگتر …حالا اگه راهپیمایی ۲۲ بهمن به نص صریح قران دلالت بر عبادت هست …والا اگه شما زیرتون خیس نیست صندوق آرا و رفراندومی که زیر نظر سازمان ملل باشه و دست دزدان ازش کوتاه باشه عبادت بالاتر و برتره …
    چقد بدبخت و بیچاره ان که به زور ارگانهای دولتی و نظامی و ….دار و دسته وابسته خودشونو برای راهپیمایی ۲۲ بهمن جمع میکنن و بعدش با وقاحت میگن که این راهپیمایی از مردم عادی شکل گرفته ….
    نترس بابا
    نترس
    تا شماها هستین هیچ رفراندومی برگزار نمیشه …
    دو دستی این مملکتو چسبیدید و دارید چپاول میکنید و دم از حقوق ملت میزنید …واقعا خیمه شب بازهای خوبی هستین دمتون گرم.
    23    4
 • ارسال نظر