مجله گیزمیز

پستوئیت

ادمین/27
۱۵ تیر ۱۳۹۷
۵ نظر
 • .

  Image result for ‫توئیتر‬‎

  ‌ میان اخبارِ روز، قهرمانیِ تیم‌ملی نوجوانان کشتی ایران گُم نشود. آن‌ها در سخت‌ترین روزها، کیلومترها دورتر از وطن برای اولین‌بار خارج از خانه قهرمان شدند. وحید چه خوب برای این عکس نوشت:به این عکس ساعت‌ها باید خیره شد؛ ۲نوجوان خیره به آینده. پرچم ایران بالاتر از امریکا و روسیه.

  تهدیدآقای روحانی مبنی بربستن تنگه هرمز (اقدامی خلاف مقررات بین المللی) واستقبال سردارسلیمانی بمعنای آنست که بدنبال ازدست دادن ۲۴میلیون حامیان داخل کشور، اکنون نوبت به از دست دادن حامیان بین المللی مان ازجمله اروپایی‌ها رسیده است. لبخندبرلبان ترامپ، نتان یاهو و بن سلمان رامیتوان دید.

  ۱۳هزار هکتار از باغات چای کشور رها یا تغییر کاربری داده شده. صنعت چای شمال طی این سالها نابود شده. چرا؟
  چون ۶۰شرکت با ارز دولتی چای وارد کشور می‌کنند. از جمله شرکت‌های خودروسازی! دولت خبر نداشته؟ چرا کشوری که میتونه چای مرغوب تولید کنه باید به این اندازه واردکننده چای باشه؟!

  حدود بیست هزار میلیارد تومان از بیت المال بابت جبران تخلف موسسات مالی پرداخت شده و گفته میشود این رقم حدود ۱۴ درصد پایه پولی را افزایش داده که نتیجه آن تورم شدید در سال جاری است هنوز هیچکس جرات نکرده نام مدیران متخلف را افشا کند.
  چه کسی دستور چنین برداشتی از بیت المال را داده؟

  ‼اسپویل زندگی آدما‼
  آخرش همه تون می‌میرید

  خداوکیلی مسئولان ایران خیلی کارشون سخت واعصاب خورد کنه.. من خودم ۱۰ دقیقه یه جا بشینم کاری نکنم اعصابم خورد میشه اینا ۴۰ ساله وضعشون همینه

  باور نکردنی!
  مدیران منابع طبیعی استان ایلام به جرم اختلاس دستگیر شده اند. از جمله اتهامات این مدیران همچنین این است که تعمدا مناطقی از جنگلهای استان را به آتش کشیده اند! یعنی مدیران منابع طبیعی بشکه بنزین برداشته و جا به جا جنگل را به آتش کشیده اند.

  صمیمانه آرزو می‌کنم این روزها به خرید هیچ وسیله‌ی مهمی احتیاج پیدا نکنید. بازارها مجنونن.

  مدیریت کلنگی_ورزشی
  تیم ملی اسنوکر زیر ۱۸ سال رو فرستادند چین برای قهرمانی جهان اما چوب بیلیاردبازها و وسایل بازی شون رو با پرواز نفرستادند و بچه‌هاحذف شدند، فدراسیون گفته هنگام جابه‌جایی، چوب‌ها از روی نقاله بار فرودگاه افتاده!! و تقصیر رو انداخته گردن فرودگاه و هواپیمایی ماهان

  تازگیا نماینده‌های مجلس طرف مردم را میگیرن خطوط قرمز را رد میکنن
  یادشون افتاده بیکاری هست دزدی هست
  خشکسالی هست گرونی و تورمه
  ایشالا که ربطی به رای ریزی سال دیگه مجلس نداره🙃

  تو این مملکت کار هیچکس به بیمارستان و دکتر نکشه، همچنین به دادگاه، همچنین پلیس+۱۰، نمایندگی پس از فروش سایپا و ایرانخودرو، نظام وظیفه و..؛ کلا کار هیچکس به هیچ جا و کسی نیفته

  یکی ازدلایل عصبانیت من همین سلبریتی هایی ان که بواسطه رانت ومتصل بودن به نهادقدرت تمام هسته هاراقبضه کردن
  مهنازافشارهنرپیشه بی استعدادکه سردرتوبره وآخورداردسرازسینمادرمی آورددرحالیکه تسلیمی اجازه کاردرایران ندارد
  دهنمکی چماقدارراحت فیلم‌میسازدوبیضایی برای همیشه رفته

  آن سالها
  ماشالله نامی از ژاپن برگشت در حالی که یک فروند عیال چشم بادامی همراهش بود. در محله غوغا شده بود. مردها در مورد اندام زیبایش حرف میزدند، زنها اصرار داشتند جهت درآوردن چشم فامیل دعوتش کنند به پاتختی و بچه‌ها شایعه میساختند که زن هر از گاه گربه‌های محله را ذبح کرده، می‌پزد.

  اصلا بر این باور نباشید که روزی فروش نفت ایران توسط ج. ا صفر شود
  کشورهایی در صف خرید نفت ایران منتهی در قبال کالا بوده و هستند
  نتیجتا
  بعد از شروع تحریم ‌ها نفت همچنان فروش میرود (زیر قیمت) و واردات در قبال نفت کمر تولیدات داخلی را خواهد شکست
  اقتصاد وحشتناکی پیش رو داریم

  ‌ احمدشاه پادشاهی که گندم احتکار کرد و به هنگام قحطی،آن را به گرانترین قیمت به مردم فروخت.در اواخر جنگ جهانی اول، ایران دچار قحطی شد و ضایعات ناشی از این قحطی به جایی رسید که در خود پایتخت همه روزه عده‌ای پیر و جوان از گرسنگی تلف می‌شدند

  مسعودشجاعی ۱۰ساله خارج از ایران کار و زندگی میکنه و حالا موقع تعطیلات آخر فصل که باید دنبال تفریحش باشه اومده جنوب کشور به مردم کمک کنه درحالیکه مسئولین پر مدعا که دغدغه‌شون اختلاس و چپاول بیت الماله خوابن، اونوقت طرفداراشون به شجاعی بدو بیراه هم میگن
  تو رو خدا یه ذره خجالت بکشید

  فروختن آب به کویت فروختن وقاچاق خاک به امارات و قطر اجاره‌ی زمین کشاورزی و واگذاری به قطر، اجازه‌ی جارو کردن منابع آبزی خلیج فارس به چین و الانم بحث واگذاری یه سری جزایر خلیج فارس به چینیا.
  دقیقا چیِ ایرانو نمیفروشین؟ میشه اعلام کنین؟

  آدم با خانواده زندگی کنه که جرواجر میشه، تنها زندگی کنه کثافت میشه، همخونه که اصلا حرفشم نباید زد، پارتنرم که برای آدم نمی‌مونه ازدواجم که هر کی کرده ناراضیه. ای بابا پس چه گهی باید بخوریم؟

  یک کار دیگه هم که میشه کرد واسه بستن تنگه هرمز اینکه یک کشتی ایرانی بره تو تنگه هرمز واسته الکی کاپوت و بزنه بالا بگه هرکار میکنم روشن نمیشه، اینجوری نفت کش‌های عربستان و امارات نمیتونن رد بشن و مجبورن پشت سرش بمونن

  منم بدم نمیاد رضا پهلوی برای گذار از جمهوری اسلامی وارد عمل بشه اما برای اینکار باید از جونش بگذره!
  اینکه منتظر بمونه تا مردم و آمریکا رژیم چنج کنن و بعد بیاد سر سفره‌ی آماده اصلا خوب نیست.
  باید وارد ایران بشه یا به هدفش میرسه یا میمیره، مثل هزاران ستّار!
  مگه خونش رنگین تره؟؟

  بالاخره یه روز بیگانگان فضایی سوار بر سفینه‌ها شون به زمین میان و درحالیکه تمام دنیا مشغول بررسی این موضوع میشه.. متفکران اسلامی مشغول صدور احکام جماع با این موجودات میشن

  رتبه لعنتی‌ترین خواب هم
  تعلق میگیره به:

  «خوابی که توش امتحان داری و هیچی نخوندی»

  حالا شاید باور نفرمایید، ولی آن سالها آقا ذبیح نامی در محله ما بود که زنش را به قصد کشت کتک زده بود. بهانه‌اش این بود که زن حق نداشته – شخصاً – برای خرید شامپو به بقالی مراجعه کند. چه آنکه بقال می‌فهمد که او می‌خواهد به حمام برود و بسا که مریضی چیزی باشد و زن را عریان تصور کند

  سال‌ها پیش داریوش همایون سخنی با این مضمون گفته بود که مردم ایران تا شکستی همه جانبه در اقتصاد و دیپلماسی را تجربه نکنند، مفهوم منافع ملی را درک نخواهند کرد و نخواهند فهمید نباید خود را بیهوده در هر مسئله‌ای وارد کنند. امروز حرفش را خوب می‌فهمیم. چقدر این مرد بزرگ بود. روحش شاد.

  نوبخت خبر از افزایش ساعت کاری کارمندان دولت داد، رئیس سازمان اداری کشور رد کرد
  جهانگیری خبر از حذف یارانه سه دهک داد، نوبخت رد کرد
  روحانی دستور اعلام لیست ارز بگیران را داد، شریعمتداری رد کرد
  جهرمی موضع شریعمتداری درباره لیست ارز بگیران را رد کرد

  میری خونه, میپرسن چه خبر پسرم/دخترم؟ میگی بدبختی ناامیدی. جواب میدن عزیزم تحمل کن مردم عن ندارن بو کنن. باز تو مجردی, مستاجر نیستی, خرج زن و بچه نمیدی. خلاصه میخوام بگم یکی از علت‌های تداوم این وضعیت همین خانواده‌ها هستن. چرا که اونا هم میخوان مثل گوسفند باشی

  با خشک شدن دریاچه #هامون منطقه سیستان داره تبدیل میشه به کویر و خانه های مردم زیر خروارها خاک دارن دفن میشن.
  آیا هنوز وقت اون نرسیده برای گرفتن #حقابه قانونی رود هیرمند از افغانستان یک اقدام جدی بشه،تا کی مماشات!

  ایران
  رتبه اول ذخایر گاز
  رتبه چهارم ذخایر نفت
  مالک ۷% معادن جهان
  رتبه دهم در جاذبه های توریستی
  رتبه پنجم در جاذبه طبیعی

  رتبه ۱۵۴ در آزادی بشر
  رتبه ۱۴۴ در برابری جنسیتی
  رتبه ۱۳۶ در فساد مالی
  رتبه ۱۶۵ در آزادی مطبوعات
  رتبه ۱۰۵ در شادی
  رتبه ۱۳۷ در آزادی کسب و کار
  و رتبه ۹ در فلاکت

  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…

  اختلاس خاوری زمانی که اختلاس کرد یک و نیم میلیارد دلار بود الان شده ۴۰۰ میلیون دلار ممکنه همینجور ادامه پیدا کنه بیگناه بشه !

  قرن ۱۳ طاعون شایع شد، کلیسا آن را نشانه گناهان یهودیان دانست، ۱۲هزار یهودی در باواریا و استراسبورگ سوزانده شدند. بقیه مردم را طاعون کشت.

  پایان قرن ۱۶ برای مدتی جراحی ممنوع شد. پاپ معتقد بود که در روز رستاخیز قطعات بدن نمی توانند یکدیگر را پیدا کنند! هزاران نفر با این تصمیم پاپ مردند بلکه اجزای بدنشان در روز رستاخیز گم نشود!

  قرن ۱۷ ادعا شد لمس استخوان‌های یک قدیس در فلورانس باعث شفا می‌شود، زیست‌شناسی تصادفی کشف کرد که استخوان یک بز است، اما استخوانها همچنان شفا می‌داد!

  انسان ها نادان به دنیا مى آیند نه احمق؛ آنها توسط آموزش اشتباه، احمق میشوند!

  بزرگترین دشمن سعادت و آزادى انسان ها دفاع کورکورانه از عقاید و باورهاى غلط است!

  نویسنده‌ای مشهور، در اطاقش نشسته بود تک و تنها. دلش مالامال از اندوه قلم در دست گرفت و چنین نوشت:

  “سال گذشته، تحت عمل قرار گرفتم و کیسۀ صفرایم را در آوردند.
  مدّتی دراز در اثر این عمل اسیر بستر بودم و فاقد حرکت.
  در همین سال به سنّ شصت رسیدم و شغل مورد علاقه‌م از دستم رفت.
  سی سال از عمرم را در این مؤسّسۀ انتشاراتی سپری کرده بودم.
  در همین سال درگذشت پدرم غم به جانم ریخت و دلم را از اندوه انباشت. در همین سال بود که پسرم تصادف کرد و در نتیجه از امتحان پزشکی‌اش محروم شد.
  مجبور شد چندین روز گچ گرفته در بیمارستان ملازم بستر شود. از دست رفتن اتومبیل هم ضرر دیگری بود که وارد شد.” و در پایان نوشت، “خدایا، چه سال بدی بود پارسال!”

  در این هنگام همسر نویسنده، بدون آن که او متوجّه شود، وارد اطاق شد و همسرش را غرق افکار و چهره‌اش را اندوه‌زده یافت. از پشت سر به او نزدیک شد و آنچه را که بر صفحه کاغذ نقش بسته بود خواند.
  بی آن که واکنشی نشان دهد که همسرش از وجود او آگاه شود، اطاق را ترک کرد. اندکی گذشت که دیگربار وارد شد و کاغذی را روی میز همسرش در کنار کاغذ او نهاد.

  نویسنده نگاهی به آن کاغذ انداخت و نام خودش را روی آن دید؛ روی کاغذ نوشته شده بود:

  “سال گذشته از شرّ کیسۀ صفرا، که سالها مرا قرین درد و رنج ساخته بود، رهایی یافتم.

  سال گذشته در سلامت کامل به سن شصت رسیدم و از شغلم بازنشسته شدم.

  حالا می‌توانم اوقاتم را بهتر از قبل با تمرکز بیشتر و آرامش افزون‌تر صرف نوشتن کنم. در همین سال بود که پدرم، در نود و پنج سالگی، بدون آن که زمین‌گیر شود یا متّکی به کسی گردد، بی آن که در شرایط نامطلوبی قرار گیرد، به دیدار خالقش شتافت.

  در همین سال بود که خداوند به پسرم زندگی دوباره بخشید.

  اتومبیلم از بین رفت امّا پسرم بی آن که معلول شود زنده ماند.

  ” و در پایان نوشته بود، “سال گذشته از مواهب گستردۀ خداوند برخوردار بودیم و چقدر به خوبی و خوشی به پایان رسید!”

  نویسنده از خواندن این تعبیر و تفسیر زیبا و دلگرم کننده از رویدادهای زندگی در سال گذشته بسیار شادمان و خرسند و در عین حال متحیّر شد.

  🔹در زندگی روزمرّه باید بدانیم که شادمانی نیست که ما را شاکر و سپاسگزار می‌کند بلکه امتنان و شاکر بودن است که ما را مسرور می‌سازد.

  برچسب ها :