مجله گیزمیز

کارکنان مجرد، تعهد ازدواج بدهند!

ادمین/27
۲۰ آذر ۱۳۹۶
۱۳ نظر
 • آیت الله طه محمدی: کارکنان مجرد، تعهد ازدواج بدهند

  Image result for ‫ازدواج‬‎

   

  خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی عصر امروز در ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان همدان اظهار داشت: کل دین در یک‌ طرف و به‌اندازه‌ای یک قطره آب است و امربه‌معروف و نهی از منکر در یک‌طرف به تنهایی به میزان یک دریای مواج است.

  وی با بیان اینکه افزایش قارچ گونه منکرات در جامعه امروز سبب شده که به عظمت امربه‌معروف و نهی از منکر پی ببریم، افزود: زنده نگه‌داشتن امربه‌معروف در جامعه سبب زنده ماندن معروف و دفع منکرات شده و در غیر این صورت معروف‌ها می‌میرند و منکرات سربلند می‌شود.

  محمدی با تأکید بر اینکه با ترک امربه‌معروف و نهی از منکر فریضه‌های مهمی مانند نماز، حجاب، غیرت، عفاف، حلال و حرام در جامعه از بین می‌رود، تصریح کرد: به همین دلیل امربه‌معروف و نهی از منکر و دیگر فرایض دین همانند دریای متلاطم در مقابل یک قطره است.

  نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه امروز تمامی وقت جامعه در راستای توجه به منکرات می‌گذرد و منکرات در جامعه رو به ازدیاد است، بیان کرد: دلیل ازدیاد منکرات و کارهای ناپسند در جامعه عدم توجه به امربه‌معروف و نهی از منکر است که در صورت توجه به این فریضه فراموش شده منکرات در جامعه حذف می‌شوند.

  محمدی با بیان اینکه کارهای زشت و ناپسند هیچ کجا به رسمیت شناخته نمی‌شود، عنوان کرد: از نظر عقل، شرع و فطرت، کسانی که به انجام کارهای زشت و ناپسند می‌پردازند ناقص هستند.

  وی با تأکید بر اینکه عدم توجه به امربه‌معروف سبب رشد علف‌های هرز می‌شود، ابراز کرد: در قرآن کریم نیز امربه‌معروف بر نهی از منکر اولویت داشته و مقدم‌تر است.

  نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه بهشت دارای هشت در و یکی از درها به نام معروف است، اظهار داشت: شرایط موجود در جامعه امروز سبب شده که ازدواج به معضل تبدیل شود لذا کسانی که در راستای تسهیل ازدواج جوانان در جامعه قدم برمی‌دارند این اقدام شایسته آنها معروف محسوب می‌شود.

  محمدی با بیان اینکه با فراموش کردن امربه‌معروف در نهی از منکر شکست خورده‌ایم، تأکید کرد: مسئله مهم در امربه‌معروف و نهی از منکر این است که باید در آموزش‌ها افراد به گونه‌ای تربیت شوند که درد و دغدغه دین داشته باشند.

  وی با تأکید بر اینکه در ادارات و سازمان‌ها کشور اغلب کارمندان، زنان و مردان مجرد هستند که حقوق دریافت می‌کنند و خود را بی‌نیاز از ازدواج می‌دانند، گفت: باید از این افراد تعهد ازدواج گرفته شود.

  وی افزود: اما عده‌ای که به هر نحوی ازدواج‌ کرده‌اند به دلیل بیکاری و دیگر مشکلات رایج در جامعه زندگی این افراد به طلاق می‌کشد.

  نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه باید در عرصه ترویج معروف به صورت جدی و منسجم کار شود، تأکید کرد: تنها در این صورت منکرات کمرنگ می‌شود.

   

   

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 1
  انتشار یافته : 13
  1. چراغ اول امر به معروف رو باید با تعهد کتبی ادمین جان روشن نمود…
   تنها تا شب یلدا و گرنه باید دنبال ادمین جدیدی….
   19   2
  2. حالا کلش داغ بوده یه حرفی زده،حرفاش مهم نیس شما به خودتون نگیرید
   12   2
  3. حرف نزنن نمیگن لالی .انگار دوست دارن مردم ب زور ازدواج کنن بعد طلاق بگیرن.خب هر چیزی اگه درستش نباشه بدرد نمیخوره
   15   4
  4. بی خیال دنیا

   من سال ۸۳ ازدواج کردم ۵ وسیله گرفتم یخچال قالی سرویش کمد فرگاز ۵۰۰ هزار تومان وام گرفتم و ۵۰۰ هزار تومان خودم گرفتم تمام وسایل گرفتم الان شده همین وسایل به قیمت روز حدود ۲۰ ملییون کل شام هزینه غذا عروسی پرسی ۱۲۰۰ تومان بود برای ۵۰۰ نفر الان برای هر نفر خیلی فقیرانه بگیری با ماست نوشابه پرس ۹۰۰۰ هزار تومان و هزینه های دیگر زندگی همینطور از همه مهمتر هزینه کرایه خونه
   کدوم جوان دوست نداره ازدواج کنه وقتی نمیتونه خرج خودشو به تنهایی در بیاره وقتی تورم بیدا میکنه وقتی گرونی امان مردم بریده چه جوری توقع داریم زن بگیره درست باید جوان زن بگیره باید همه بستر ها آماده باشه الان بیشترین مشکل زن نگرفت جوانها اقتصادی و بعد مسایل دیگر
   برید سری به دادگاه طلاق سری بزنید ببیند چقدر به خاطر عدم توانایی مالی طلاق میگرن
   27   2
  5. چیز (…) نگو.
   13   1
  6. آخه یکی نیست به این مغز فندقی بگه که اکثر فساد و فحشا تو جامعه در بین متاهلین و ازدواج کرده ها هست اون هم به دلیل فقر اقتصادی …
   شما حاج آقا اگه میتونی فقر و ریشه کن بکن ، امر به معروفت پیش کش !!!!
   26   5
  7. این اولین بار نیست که داره آبروز ریزی میکنه یه بار توی یکی از خطبه های امام جمعه گفته بود ” چه معنی داره جوونا بخاطر مشکلات مالی ازدواج نکنن ،خوب برنامه ریزی کنن ، ۶ ماه برن خونه پدردوماد ، ۶ ماه برن خونه پدر عروس زندگی کنن … ” این مال خیلی وقت پیش …

   خدایا ما رو واسه چی خلق کردی …
   25   3
  8. آیت الله نگران نباشند‌.گشت کمیته دوباره ظهور کرده.شکم سیری چه ها که نکرده!
   20   1
  9. علی نکا مازندران

   تعهد بدم که برم با یه آدم بیکار ازدواج کنم که خرجی اونو من بدم؟!!! خوب برید کار ایجاد کنید .نه اینکه منه شاغل برم مشکل یکی دیگه رو حل کنم.
   14   6
  10. باز من میگم ناخالصی تریاک زیاد شده اینا میگن نه!
   30   2
  11. اخه کدوم مسلمانی الان امر به معروف و نهی از منکر رو بلده؟از ی طرف میگیم باید آمر باید مثل پزشک باشه و از طرف دیگه تا ی مشکلی در فردی می بینیم سرزنشش می کنیم و حتی عصبی میشیم دعواش می کنیم کدوم پزشکی به مریضش میگه فرضا خاک توسرت با این فشار بالات قلبتم که خوب کار نمی کنه بی شرف
   16   4
   • همین الان خبر دادند که با مشابه خواندن آخوندی با پزشکی
    بقراط و پورسینا با هم به حوزه علمیه ی قم پناهنده شدن و مدارک پزشکیشان را در کافور خیس دادند!
    در ادامه به هر یک از پزشکان یک عبا و عمامه اهدا شد و دانشگاه ها تبدیل به حوزه و بیمارستان ها تبدیل به مسجد شد!
    پژوهشگران حوزه خبر از شباهت روضه خواندن با علوم مهندسی و فنی دادند و در گام اول حاج محمود کریمی را به مقام استاد تمامی دانشگاه روضوی شریف منصوب کردند!
    12    2
  12. بزرگوار نفسش از جای گرم بیرون میاد
   10   0
 • ارسال نظر