مجله گیزمیز

کریمی-ساکت/برداشت آزاد

ادمین/27
۲۴ بهمن ۱۳۹۶
۲۹ نظر
 • .

   

   

   

   

   


   

   

  ❇️ مناظره کریمی-ساکت؛ برنده: عادل فردوسی‌پور؛بازنده:بدون تردید کارلوس کی‌روش

  ◽️علی کریمی بسیار بهتر از آن بود که انتظار  داشتیم او با شناخت از نقاط ضعف و قدرت خود نگذاشت بحث ها شکل بگیرد او شبهه را ایجاد می کرد، سووال را طرح می کرد و ساکت را مجبور به پاسخ گویی کرد ، هر چند ممیک صورتش از طغیان درونیش خبر می داد اما در همه طول مناظره نگذاشت طوفان به سطح برسد و خشم را کنترل کرد 

  ◽️محمدرضا ساکت همان بود که انتظار می رفت خوب حرف زد و در دایره کلام سعی کرد استدلال هایی بیاورد که مسیر بحث به جایی برود که کمترین آسیب پذیری را برای فدراسیون فوتبال را داشته باشد و در این عمل موفق بود چرا که به جای توقف در ماجرایی مثل ایران نوین ،مساله فساد در حد یک فیزیوتراپ تیم ملی حاشیه ساز شد …

  ◽️برنده برنامه ۹۰ بدون شک عادل فردوسی پور بود، وقتی که با اسم کوچک کریمی را صدا می کردو کار را به جایی رساند که منتقد از او عذر خواهی کند و با تایم لاینی ثابت کرد که شائبه وابستگی اش به فدراسیون  فوتبال را پاک کند و البته یک مناظره سنگین را به خوبی مدیریت کند.

  ◽️بازنده کارلوس کی روش بود ، به خاطر این که خودش را وارد یک بازی کرد که ربطی به او نداشت ، کی روش اشتباهش این بود که فکر کرد که نمی داند ادبیات خیابانی ایرانی یعنی چه؟

  ◽️حالا کی روش با کسی مواجه است که برانکو نیست ، تاج نیست ، ساکت نیست ، کفاشیان نیست او با کسی مواجه است که اگر بگوید به زودی در موردش حرف خواهم زد می گوید جرات داری در رویم بگو همین یک کلمه را …/افشین خماند

  🔹مناظره دیشب در شبکه های مجازی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت نگاهی می‌اندازیم به برخی از این واکنش‌ها

  ◾️خوب حرف نمی‌زد؛خوب لباس نپوشیده بود؛ عصبانی بود….اما بزدل نبود؛شجاع دل بود؛برای علی کریمی کلاه از سر بر می‌دارم. 

  ◾️علی کریمی تسلطی که باید بر موضوعات را ندارد. می‌داند، اما توان طرحش را ندارد. مثل ساکت سخن‌ور نیست،  با داد و بی‌داد شاید حتا خرابش می‌کند، اما، حرصی که برای مبارزه با بی‌مدیریتی و فساد و نالایقی مدیران فوتبال می‌خورد، ستودنی است، صادقانه است. جنسش همان است که باید باشد.

  ◾️از مناظره علی کریمی و ساکت چیزی دستگیر مردم نشد. چون مردم نمیفهمن کی داره چی میگه. جریان اون خانم چیه، قضیه لباس چی بوده، قراردادها چیه داستانش و…!

  ◾️ولی مناظره قشنگی بود،تقابل کریمی که نمی‌تونه ادا در بیاره و پشت نقاب مخفی بشه و حرف خودشو نزنه، با ساکت که حرف حسابی نداره ولی خوب بلده چجوری دور بزنه و بپیچونه تا جواب درستی نداده باشه.

  ◾️عصبانیت دیشب علی کریمی رو تو نود دیدم یاد اون سکانس از فیلم جدایی نادر از سیمین میوفتم که شهاب حسینی تو دادگاه با سر کوبید به در و گفت حیف من مثل این بلد نیستم حرف بزنم زود جوش میارم

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 29
  1. علی کریمی یک جنتلمن میهن پرسته و صدای مردم ایران در ورزش!
   دقیقا برعکس نقشی که یه عده تو هنر ایفا میکنن
   68   8
  2. غریب آشنا(س امامی)

   فردوسی پور خیلی موذیه!!
   16   29
  3. اینکه کیروش مربی بزرگیه شکی نیست.اما متاسفانه حسابی ایرانیزه شده و داره میتازونه.البته بحث مشکلات فوتبال ی طرف بحث کیروش ی طرف.کریمی کلی حرف زد و کلی ایراد گفت اما هیچ دفاع قابل قبولی از طرف مقابل ندیدیم.اما تنها چیزی که تونسته بود کفه ترازو رو بنفع ساکت چرب کنه جونی و خامی کریمی بود.و اینکه کریمی درسته مشکلات رو دیده اما تجربه مناظره و درگیری با کسایی که تو دل کارن رو نداشت و برای بار اول نتونست تناقضات ساکت رو بگیره و بزنه تو دهنش.هیچ کسی منکر فساد تو فوتبال نیست.خب ی جایی که جدا از مملکته و زیر نظر فیفا اداره میشه و تا همین دو سال پیش هم فیفا خودش فاسد و کثیف بود و الان هم هست فقط عمر ی عده تموم شده بود و باید نفرات جدید جایگزین میشدن.الان هم تو ایران همینه.کریمی در عین جسارت و رک گویی از تجربه سخن گفتن بی بهره بود ولی بازم تونست برنده رقابت باشه در عین اینکه خودش رو از رسیدن به مقام های مختلف دور کرد.خیلی ها خیلی چیزا میدونن اما ساکتن.چون دنبال پست و مقامن.در این بین کیروش هم با ی پیامک اشتباه توپ رو زد تو گل خودی.در کل کریمی اشتباه نمیگه اما تنهایی توان برخورد با اینا رو نداره.امیدوارم امثال کریمی نه تنها تو فوتبال بلکه تو همه ادارات وجود داشته باشن.
   36   1
  4. قضیه اون خانم چیه
   7   0
  5. حامی حیوانات

   عشقن علی دایی ، علی کریمی
   31   2
  6. هرکس پاهاش خوب کار میکنه دلیل نمیشه کله ش هم خوب کار کنه
   آقای کریمی تو خوب دریبل میزنی اما خوب تحلیل نمیکنی
   هنوز یادمون نرفته حماسه ای که برای کوروش آفریدی…
   فریب خناسی مثل فردوسی پور رو نخور و بذار خاطرات ما از تو همون فوتبال فانتزی و قشنگت باقی بمونه
   نه بی ادبی و اظهارنظرهای بیسوادانه
   موفق باشی
   6   79
   • هههه هنوز یادتون نرفته؟؟ چرا جمع میبندی دکتر؟؟ مگه چکار کرده؟؟ از بزرگ بزرگان و از وطن پرست ترین انسانها و با اخلاق ترین انسانها یعنی کوروش عکس گذاشته؟؟ یا از مسعود شجاعی حمایت کرده؟؟ علی کریمی نماد مردمی بودن و در بین افراد مشهور همیشه نامبر وان در حمایت از مردم و کاستی ها و تقلبها!! دمش گرم علی کریمی حرف حق را بزن حتی اگر صدایت بلرزد .و دستانت تیک بزند.علی کریمی نماد خیلی از جوانان ماست که سرخورده و پر استرس و شاکی از فساد و نبود مدیریت در کشور.در واقع او خود جوان ایر انی ست که نمیداند از بی حساب کتابی مملکت چکار کند!! او شجاع ترین بزدل است!!
    40    3
    • چکار به عکس گذاشتنش داشتم عمو جون
     نسبت دادن جملات امام علی ع و شکسپیر به کوروش رو منظورم بود که حاکی از بیسوادی ایشون هست.
     من خودم علی کریمی و بازیش رو دوست دارم
     فقط دلم براش میسوزه چون ساده لوح هست
     اون دفعه بازیچه ی کوروش پرستها شده بود
     حالا هم بازیچه ی فردوسی پور
     آقای فردوسی پور! لطفا اینقدری مرد باش که برای پیشبرد اهداف کثیف خودت از یک قهرمان مایه نذاری
     چرا میخوای حیثیت کریمی رو فدای منافع خودت کنی…
     3     38
   • خلاصه مناظره #علی_کریمی و #ساکت:
    کریمی: چرا هر سال دو برابر جریمه دادین؟
    ساکت: ما دستورالعملی ایجاد کردیم که به آن افتخار می‌کنیم.
    کریمی: داداش چرا فلان پول رو ریختن به حساب شخصی؟
    ساکت: بررسی همه این‌ها از افتخارات ماست.
    کریمی: چی می‌زنی؟
    ساکت: جنس خوب باشه، با افتخار می‌زنیم.
    فدارسیون پنج ستاره !!!!!
    27    1
   • واقعا موندم شما چطور برعکس میبینی.واقعا اگه شما تصمیم گیرنده ای تو این مملکت تو رو خدا استعفا بده.همه چیز رو برعکس میبینی.بابا نمیگم ما درست میگیم.اما برعکس نمیبینیم.بی سواد چیه؟؟؟حالا طرف ی پست گذاشته از تاریخ.شما میگی واسه علی هست ولی دلیل نمیشه ی نقل قول اشتباه دلیلی بر بی سواد کسی بشه.در صورتی که تو همه اون حرفا مطمئن باش ذات اون حرف مهم بوده نه کسی که اون حرف رو زده.این شمایی که دوست داری از هر چیزی برای خوب بودن خودتون استفاده کنید.بگید ما خوبیم.اینم بخاطر شک داشتن به خودتونه.متاسفم که باید قبول کنیم امثال شما تصمیم گیرنده هستن
    9    0
  7. speak the truth,even if your voice shakes
   حقیقت رو بگو،حتی اگر صدات بلرزه…#علی_کریمی
   35   0
  8. هر جا که پول باشه فساد هم هست و فساد اینقدر ریشه اش تو ایران گسترده س که سخته بخوای مقابله کنی
   علی کریمی به تنهایی نمی تونه کاری بکنه تا مدرک معتبر و حمایت بعقیه هم رده های خودش نداشته باشه کار به خستی پیش میره
   حقوق یه سال من به زور میرسه به ۱۵ میلیون اون وقت آقای ساکت حرف از میلیارد میزد چه قدر راحته حق خوری
   37   0
  9. دم علی کریمی گرم خیلی مرد بود اومد تو برنامه ۹۰
   ایشالا همیشه پایدار باشه.ده نفر داشتن بش پیام می دادن ولی صداش می لرزید. (حقیقت را بگو حتی اگر صدایت بلرزد).
   49   0
  10. عصبانیت دیشب علی کریمی رو تو نود دیدم یاد اون سکانس از فیلم جدایی نادر از سیمین میوفتم که شهاب حسینی تو دادگاه با سر کوبید به در و گفت حیف من مثل این بلد نیستم حرف بزنم زود جوش میارم
   علی کریمی مدلش اینه! هرچی به فکرش رسید میگه. سیاست و زبون بازی بلد نیست.
   علی کریمی دیشب نماد ما بود و اونها…اونها که وابسته ان…اونها که پشت شون گرمه…
   اون ها که یه عمره چسبیدن به قدرت و ول کن نیستن…
   42   5
  11. این عکس لعنتی چقد آشناس
   این چیز چیز گفتن و رگ باد کرده علی کریمی چقد آشنا بود
   این لباس سبز که برای یه سریا بد سلیقگی بود هم برای ما آشنا بود
   28   2
  12. علی کریمی دیشب نماد ملت ایران بود، عصبی، سرخورده، ناراحت، مطمئن از فساد، بدون راه حل، اماده پرخاش، رادیکال تر از گذشته و دنبال مقصر که در برابر یک مدیر فاسد حکومتی ایستاد مدیری که همچون گذشتگانش با ارامش به دوربین نگاه می کرد و دروغ می گفت!
   39   2
   • معصومه خانم امثال ساکت رو فقط خودشون میدونن چیه.چرچیل باید پیششون لنگ بندازه.همین تاج چنان گردن کلفت و مفت خوره که با صدتا علی کریمی ها هم نمیشه تکونشون داد.متاسفانه چنین افرادی تو همه کشور وجود دارن و نمیشه کاری کرد.چون از پایین به بالا تبر زدن کار ی نفر و دو نفر نیست.همت جمعی میخواد.اما واسه اینکه بدونید میگم تاج اصل کارش فروختن نفته.ی سپاهی که بیرون از فوتبال بهش میگن حاجی. اجی که نفت میفروشه.پس فکر نکن میشه امثال اینا رو راحت کله کرد.
    6    0
    • ما یه مدیر پاساژ رو نمیتونیم کله کنیم. از بس گردنش از دزدی کلفت شده. اولین مشکلمون هم خود کاسبای پاساژن که مغز ندارن! مدیرای مملکت پیشکشمون! تازه مدیرای قبلی که ما فکر میکردیم کله شدن در واقع کله نشدن رفتن مدیر یه پاساژ جدیدتر شدن! تازه این بره یکی دیگه عین این میاد.
     اصلا مشکل مردم ما اجتماعیه! مذاقشون این آدمهاست! چقدم زیادن این آدمها!! نیگا کنین تو انتخاباتها مردم چه جور دزدها و فریبکارها رو بزرگ میکنن میفرستن بالا. صرف یه رشوه ای که گرفتن یا دادن یا به طمع دستیابی به امتیازات دلخواهشون در صورت پیروزی تو انتخابات. صرفنظر میکنن از لیاقت اون کسی که براش رای جمع میکنن.
     مردم ما راحت در برابر دزدی سکوت میکنن. همراه میشن. احترام میکنن. بهش میگن زرنگی! هر کس به فکر خودشه. همینایی که میگن ما خوبیم همه بدن، همه چی آرومه ما چقد خوشبختیم برو ببین چقد دلار خریدن تو همین چند ماه اخیر و حتی دو سه سال اخیر. قبل از اینکه دلار گرون شه.
     معلومه که اونهایی که بر خر مراد سوارن اعتراض نمیکنن. اونهایی که سکوت میکنن لاجرم خودشون در حال دزدین. بر خر مرادشون سوارن خورجینشون هم پره.
     9     0
  13. بی خیال دنیا

   من کامل مناظره رو دیدم نظر من اینه که آقای ساکت داشت مناظره رو به سمتی هدایت میکرد که

   از جواب دادن تفره میرفت

   ولی افسوس خوردم از اینکه چقدر مدیر بی لایق در سطوح بالای مدیریتی در سطح ورزشه

   که علم و سوادشو دارن نه تجربه این کار

   به قول قدیمی از یک سوراخ آدم دوبار گزیده نمیشه

   نمیدونم این مسولین یاد ندارن قرار داد ببندن که برای سال دوم به شرکت خسارت ندن

   اما کی روش

   اونقدر به خودش جرات کرده در مملکت ما اونم در یک برنامه زنده تلویزیونی به یک ایرانی

   توهین کنه در واقع اون به کریمی بلکه به تمام ایرانی ها توهین کرده

   احساس من اینه کی روش آدم های فدارسیون رو آدم احساس نمیکنه و از بالا به مسولین

   فدارسیون نگاه میکنه اینم ضعف از سیستم مدیریت ورزشه

   در کل باید فاتحه این فوتبال رو خوند
   17   0
  14. هرچی سوال میکردکریمی ساکت میگفت اساسنامه.!!!!حالاجالب بودآخراش معلوم شداساسنامه هنوزبه تاییدفیفانرسیده.!!!تازه بایدبه تاییدهیئت دولت هم برسه که اونم نشده!!!!!
   آشغال میگه فیفاهنوزایرادنگرفته ومشکل نداره پس بااین حساب من یه ایمیل به دانشگاه آکسفوردمیفرستم ومیگم میخوام استخدام شم تافرداصبرمیکنم جواب ندادن میرم وسایلموجم کنم که برم فرارمغزهاشم(آخه مرتیکه مگه ازدواجه که سکوت علامت رضایت باشه)
   درآخرپوشش وحرف زدن دوفردنشونه دوهویت بود.یکی ساکت نشان نظام وافرادوابستشون ونسل قدیم باتیپ ظاهرسازوعوام فریب وحرف های آروم وفرافکنی(یادمصاحبه احمدی نژادبااون شبکه خارجیه افتادم)
   تیپ علی کریمی هم تیپ نسل امروز.ساده وبدون نمایشی بودن وحرف زدن رک وبدون بازی باکلمات
   البته درآخر۲چیزبگم.۱:کیروش رودوست دارم ومیخوام تاسالهاتوتیم ملی بمونه ای کاش واردنمیشد
   ۲:انتظارداشتم علی کریمی بیشتربه مسئله ورودزنان به استادیوم ها-حق پخش تلویزیونی-برهان مبین ۳۰۹۰ آل اشپورت-میزبانی نگرفتن ازعربستانی ها وحتی حق نداشتن ازانتخاب کشوربی طرف-وغیره بحث کنه نه بحث لباس درآوردن نوجوونایادستیارکیروش چون برانکوهم برادرش شفرپسرش علی دایی برادرشوغیره این کاروکردن.
   5   1
   • اولا ورود زنان رو مجتبی جباری گفت . منتها شما به کیروش دلخوش نباش، اینو قبول میکنم که بعد رفتن کیروش فوتبال ما افت میکنه ولی کیروش ایران رو داره غارت میکنه . همین کار ها رو با چندین برابر کمتر از این پول برانکو برای ایران نکرده بود ؟
    8    4
   • من حرفاتو قبول دارم.اما تو فوتبالی که پر از فساده منم بودم کنارم ی امین میذاشتم.کی امین تر از برادر و این جور افرد.اصلا بحث ورود این افراد تو کشور ما اینه که بعد چند وقت نفری که باید دست راست بشه میشه بلای جونت.باند تشکیل میده و میشه خنجر زیر گلو.خب طبیعتا باید کسی رو بیاری که مطمئن باشی حرفاتو مو به مو انجام میده.در این مورد اصلا مشکلی نیست اما بقیه کارا اشکال داره
    1    0
  15. ناصر حجازی آسوده بخواب که داش علی کریمی ما بیداره…عشق است علی کریمی
   30   2
  16. علی کریمی در واقع به در میگه که دیوار بشنوه …دمش گرم …عشقه
   23   2
  17. درخواست پست رو دادم ولی انگار خودم دیر رسیدم ، اولا : ادمین ممنون . و اما :
   روال همیشه این بوده که مدیر عوام فریب میشه . ساکت یک چهره ی آروم، ناصح، خیرطلب و حق به جانب گرفته بود در حالی که معلوم بود میترسه . چهره ی منصفانه گرفته بود که علی کریمی رو جلوی ملت خراب بکنه، ظاهرسازی. علی کریمی راست گفت، کیروش به هموطن ساکت میگه بزدل، ساکت طرف اجنبی رو میگیره .
   . و علی کریمی، کریمی نماد ملت ایران بود، عصبی، سرخورده،ناامید نسبت به اصلاحات ،ناراحت، مطمئن از فساد، بدون راه حل، اماده پرخاش، رادیکال‌تر از گذشته و دنبال مقصر که در برابر یک مدیر فاسد ایستاد مدیری که همچون گذشتگانش با ارامش به دوربین نگاه می‌کرد و دروغ می‌گفت!

   میمونه کیروش، کیروش دیگه چوب خطش پر شده . بسشه، به اندازه ی کافی خورده و سواری گرفته باید بره . دیگه فقط سرمربی نیست، ماشالله رئیس فدراسیون و نایب روئیس و … هم شده . حرف آخر : بین کل تیم های جام جهانی پول ایران از همه بی ارزش تره، درحالیکه اونقدری که ایرن به کیروش پول داده، کشور مرفهی مثل فرانسه به دیدیه دشامپ نداده . چه خبره ؟ با برانکوای که یک چندم کیروش هم پول میگرفت رفتیم جام جهانی با کیروش نجومی هم رفتیم. پس این پول اضافی چرا خرج شده ؟ ضرر خیلی بیشتر از اینهاست، لیگمون ویران شده، چه خبره این همه تعطیلات ؟ نوع فوتیال بازی کردنمون هم کثیف شده، مثل اتلتیکو . با سی درصد مالکیت توپ بازی رو میبریم .
   7   0
   • من سال ها طرفدار کیروش بودم.دیسیپلین و نظم و انضباط فوق العاده بالا بود.اینکه بعد سالها بازیکن سالاری رو حذف کرد و نذاشت بازیکن تصمیم گیرنده باشه.و الان میبینیم همه دارن از این مسئله یاد میگیرن و خیلی راحت بازیکن خاطی رو ازم میدون حذف میکنن برای همین تاریخچس.اگه برانکو الان داره خوب نتیجه میگیره برای اینه که اونم تجربه خیلی خوبی از گذشته ایران داره و صد البته تجربه فوتبالی خوب.در کل هزینه ای که واسه کیروش میشه خیلی زیاده و با این پول هر کسی حاضره مربی بشه ولی باید قبول کنیم کار کردن تو ایران خیلی با کشورهای دیگه حتی حوزه خلیج فارس فرق داره
    3    0
  18. به نظر من کی روش باید بره
   اون حق نداشته به علی کریمی که یکی از اسطوره های کشور ماست توهین کنه و بنظرم تا زمانی که عذر خواهی رسمی نکنه باید توی ورزشگاهامون هو بکشن براش تا هیکل زالو گونشو از فوتبال ایران ببره و اینقدر خون کشور مارو نمکه
   19   2
  19. سجاد/30(27سابق)

   علی آقا کریمی حرف مردمه،اگه کسی کاری به کارش نداره چون ازش میترسن،میدونن مردم همه پشتشن،کاش تو همه مسائل یکی مثل علی آقا بود که حرف دل مردم میزد
   5   0
  20. به یه علی کریمی در سینما نیازمندیم !
   6   0
 • ارسال نظر