مجله گیزمیز

کمپین بین‌المللی: آثار موزه لوور ابوظبی سرقتی است

ادمین/27
۲۲ آبان ۱۳۹۶
۴ نظر
 • کمپین بین‌المللی: آثار موزه لوور ابوظبی سرقتی است

  اخیرا امارات موزه‌ای به نام موزه "لوور ابوظبی" با حضور رئیس جمهور فرانسه افتتاح کرد. اکنون یک کمپین بین المللی گفته آثار این موزه سرقتی است.

   

  کمپین بین‌المللی: آثار موزه لوور ابوظبی سرقتی است

   

  فرارو- اخیرا امارات موزه‌ای به نام موزه "لوور ابوظبی" با حضور رئیس جمهور فرانسه افتتاح کرد. اکنون یک کمپین بین المللی گفته آثار این موزه سرقتی است.

   

  به گزارش فرارو به نقل از الجزیره، کمپین بین‌المللی تحریم امارات گفته موزه لوور ابوظبی که امارات در چهارشنبه گذشته آن را افتتاح کرده، مملو از آثار تاریخی سرقتی و قاچاق شده از عراق، سوریه و مصر است. 

   

  این کمپین افزود که بخشی از این آثار سرقتی توسط باندهای قاچاق آثار تاریخی به امارات فروخته شده و این باند‌ها نیز با گروه‌های تروریستی ارتباط‌هایی دارند. 

   

  کمپین مزبور با اشاره به سرقت آثار مصری با تبانی افراد ذی‌نفوذ در مصر و ابوظبی اعلام کرد: افتتاح این موزه جدید "یک اقدام بی ارزش برای بزک کردن امارات و نظام استدادی آن است."

   

  کمپین تحریم امارات از قصد خود برای راه اندازی یک کارزار ظرف هفته آینده، برای منتشر کردن واقعیت و نحوه سرقت اکثر آثار موزه لوور ابوظبی پرده برداشت.

   

  هنری گرین، مدیر این کمپین بین المللی ایده این موزه را نپذیرفته، زیرا یک کشور "فاقد تاریخ " آن را اجرا کرده است. 

   

  در بیانیه‌ای که این کمپین منتشر کرده، از گردشگران خواسته شده این موزه را بایکوت کنند. زیرا این موزه، موزه بزرگ لوور پاریس را بدنام می‌کند.

  برچسب ها :