مجله گیزمیز

۲۰۱۷ سال جنجال رسوایی جنسی در هالیوود

 •  

  ۱۵- رسوایی های بی پایان تایگر وودز

  رسوایی های هالیوود

   

  ماه می سال گذشته تایگر وودز، قهرمان افسانه ای گلف جهان بعد از اینکه هنگام خواب در داخل خودرو خود پیدا شد به دلیل مصرف مواد مخدر هنگام رانندگی در فلوریدا دستگیر گردید. تست های ماموران پلیس نشان می داد که در نمونه خون وی مقادیر زیادی از داروهای مخدر و مُسکن مانند ویسولین، دیلائودید، زاناکس، امبین و تی اچ سی یافت شد.

  در ماه آکوست وی با مسئولین اداره پلیس به توافق رسید که با اعتراف به رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر و شرکت در کلاس های بازپروری، ۲۰ ساعت خدمات اجتماعی، شرکت کردن در کارگاهی که در آن قربانیان رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر و مشروبات الکلی در مورد تاثیرات این تصادفات بر زندگی آن ها داشت صحبت می کنند، همچنین پرداخت ۲۵۰ دلار جریمه نقدی و البته اهدای ۲۵۰ دلار دیگر به یک مرکز خیریه مراقبت از قربانیان این گونه حوادث رانندگی از اتهامات تبرئه شود. البته در صورتی که وی تمامی این اقدامات را به موقع و به درستی به پایان برساند دیگر این نمونه از زیر پا گذاشتن قوانین در پرونده او درج نخواهد شد. مورد تایگر وودز و روابط خارج از ازدواجش یکی از شوکه کننده ترین رسوایی های بزرگ هالیوود در سال ۲۰۱۷ لقب گرفت.

   


   

   

  ۱۴- اتهامات جنسی به سی کی لوییس

  رسوایی های هالیوود

   

  در گزارشی از نیویورک تایمز در اواخر سال گذشته، ۵ زن مدعی شده بودند که سی کی لوییس، کمدین مشهور آمریکایی آن ها را مورد آزار جنسی قرار داده است. دو تن از این زنان او را متهم کرده بودند که هنگام دیدن آن ها در یک هتل لباس های زیرش را از تن درآورده است و سه زن دیگر نیز او را متهم کرده بودند که به صورت جداگانه آن ها را آزار جنسی داده است. در کمال ناباوری این کمدین مشهور در سخنانی تمامی این اتهامات را پذیرفت.

  وی در واکنش به این اتهامات چنین گفت:” این داستان ها واقعیت دارند. در آن زمان به خودم می گفتم کاری که کردم اشکالی ندارد زیرا تا آن زمان هیچگاه بدین شکل خود را عریان نکرده بودم و این واقعیت ماجراست. اما بعدها در زندگی متوجه شدم، هر چند خیلی دیر، که وقتی روی کسی قدرت دارید استفاده از این روش دیگر بدرفتاری محسوب می شود. نوعی بی احترامی و تحت فشار قرار دادن آن هاست. نقوذی که من در برابر این زنان داشتم این بود که آن ها مرا تحسین می کردند و من از این نفوذ به شکل غیرمسئولانه ای استفاده کردم”.

  در نتیجه این اتهامات شبکه اف ایکس که برنامه تلویزیونی او با عنوان «لوئی» (Louie) را پخش می کرد اعلام کرد که لوییس دیگر نقشی در این برنامه به عنوان تهیه کننده اجرایی نداشته و دستمزدی برای دیگر شوهای تلویزیونی این شبکه که در آن ها مشارکت داشت دریافت نخواهد کرد. علاوه بر این سخنگو و مسئول روابط عمومی لوییس نیز او را ترک کرد.

   


   

   

  ۱۳- اخراج شو رانر سریال «سوپر گِرل» به دلیل اتهامات مربوط به سوء استفاده جنسی

  رسوایی های هالیوود

  اندرو کریزبرگ، مدیر اجرایی سریال های «سوپر گرل» (Supergirl)، «فلَش» (The Flash)، «کماندار» (Arrow) و «افسانه های آینده» (Legends of Tomorrow) نوامبر سال گذشته بعد از این که بیش از ۱۵ زن و ۴ مرد او را به بدرفتاری جنسی و تماس های ناخوشایند بدنی متهم کردند، توسط مدیران کمپانی تلویزیونی برادران وارنر از سمت خود اخراج شد. کریزبرگ اما تمامی این اتهامات را رد کرده و اعلام کرد که هیچگاه تماس بدنی نامناسب و متعرضانه ای با کسی نداشته و اگر هم در مورد ظاهر زنان نظر داده است بر مبنای وظیفه و مسئولیتش به عنوان شو رانر بوده است.

   


   

   

  ۱۲- اتهام کودک آزاری نسبت به رابین ثیک

  رسوایی های هالیوود

  رابین ثیک و پائولا پتون بخش زیادی از سال ۲۰۱۷ را به دعوای حقوقی بر سر بدست آوردن حضانت پسرشان جولین سپری کردند. بعد از این که جولین در صحبت با مسئولین مدرسه اعلام کرد که پدرش همواره به شدت او را کتک می زده، پای مسئولین دایره حمایت از کودکان نیز به ماجرا باز شد. یکی از پرستاران بچه ای که در خانه این زوج حضور داشت نیز رابین را به مصرف ماریجوآنا در برابر چشمان جولین متهم نمود و پائولا نیز ادعا کرد که شوهرش بارها در حالت مستی به مهد کودک فرزندشان مراجعه کرده است.

  بدین ترتیب پتون توانست ارتباط ثیک را با فرزندشان کمتر کرده و در نهایت حق حضانت را از او به طور موقت سلب نماید. پتون در سخنان خود در دادگاه ادعا کرد که این خواننده شناخته شده همواره او را کتک میزده و بارها او را تهدید کرده و به او خیانت کرده است. علیرغم تمامی این افتضاحات در نهایت این دو به توافق رسیده و بر سر حضانت مشترک از پسرشان توافق کردند.

   


   

   

  ۱۱- اتهامات سوء استفاده جنسی هاروی واینستاین

  رسوایی های هالیوود

   

  در اکتبر ۲۰۱۷ روزنامه های نیویورک تایمز و نیویورکر با خبری در مورد اتهامات تعدادی از زنان در دنیای سرگرمی هالیوود نسبت به هاروی واینستاین در زمینه سوء استفاده و بدرفتاری جنسی و حتی تجاوز دنیای هالیوود را در شوک فرو بردند. بلافاصله از آن روز به بعد بیش از ۸۰ زن سکوت خود را شکسته و ادعا کردند که در سال های گذشته مورد اذیت و آزار جنسی این تهیه کننده نامدار هالیوودی قرار گرفته اند. از آن زمان هاروی واینستاین از کمپانی فیلمسازی خود اخراج شده و حق عضویت او در آکادمی اسکار لغو گردیده و پرونده هایی در لس آنجلس، نیویورک و لندن برای بررسی اتهامات مربوط به این تهیه کننده بدنام باز شد. بدون شک ماجرای هاروی واینستاین را باید بی سابقه ترین مورد رسوایی های بزرگ هالیوود در سال گذشته دانست.

   


   

   

  ۱۰- اخاذی از میشا بارتون

  رسوایی های هالیوود

   

  در مارس ۲۰۱۷، میشا بارتون فاش کرد که همسر سابقش قصد داشته ویدیویی از روابط شخصی این دو را که بدون اطلاع و رضایت او ضبط شده منتشر کرده و به فروش برساند. وی توانست همسر سابقش، یان زاکاریاس را به دادگاه کشانده و در نهایت با توافقی که حاصل شد توانست حکم دور ماندن او از خود به مدت ۵ سال را از قاضی دریافت نماید. زاکاریاس نیز تعهد داد که به هیچ عنوان تصاویر و ویدیوهای شخصی همسر سابق خود را مورد سوء استفاده قرار ندهد.

   


   

   

  ۹- اتهامات سوء استفاده جنسی مت لاور

  رسوایی های هالیوود

   

  مت لاور یکی از آخرین کسانی بود که در ماجرای زنجیروار رسوایی های جنسی هالیوود به بدرفتاری جنسی متهم گردید. بعد از این که یکی از همکاران زن او، لاور را به بدرفتاری در طی مسابقات المپیک زمستانی سوچی در سال ۲۰۱۴ متهم کرد، وی از شبکه ان بی سی اخراج شد. وی در صحبت هایی از رفتارهای ناپسند خود عذرخواهی کرد اما ادعا نمود که بسیاری از داستان هایی که گفته شده واقعیت نداشت و کذب محض بوده است. بعد از اخراج شدن، زنان متعدد دیگری او را به بدرفتاری جنسی متهم کرده و در یک مورد یکی از این افراد این مجری مشهور تلویزیونی را متهم کرد که در سال ۲۰۰۱ وی را در دفتر کار خود حبس کرده و با وی رفتار نامناسبی داشته است.

   


   

   

  ۸- داستان سوء استفاده جنسی و حق السکوت گرفتن مل بی و استفن بلفونته

  رسوایی های هالیوود

   

  جدایی مل بی از همسرش استفن بلفونته که بیش از ۱۰ سال در کنار هم زندگی کرده بودند یکی از دراماتیک ترین جدایی های سال گذشته هالیوود بود. وی شوهرش را به داشتن رفتارهای نامناسب جنسی و درخواست های نامعقول و همچنین تهدید کردن او به منتشر کردن ویدیوهای خصوصی در صورت ترک کردنش تهدید کرده و ادعا کرده بود که بلفونته با خدمتکار خانه رابطه داشته و سپس همسر خود را مجبور کرده که به این زن حق السکوت بدهد.

  همچنین وی همسرش را با شکنجه های جسمی و روحی متهم کرده و بعد از این که اعلام کرد جانش در خطر است توانست از دادگاه حکم دور ماندن همسرش از خود را به طور موقت دریافت نماید. این دو در نهایت در نوامبر سال گذشته برای جدایی به توافق رسیدند. علاوه بر این بر اساس حکم دادگاه بلفونته باید تمامی تصاویر و ویدیوهای خصوصی مربوط به همسر سابقش را از بین برده و مل بی نیز می بایست به مدت ۳ سال هزینه های زندگی همسرش را بپردازد. همچنین آن ها توافق کردند که حضانت دخترشان مدیسون را به طور مشترک در اختیار داشته باشند. علاوه بر این آن ها به حکم دادگاه باید خانه مشترکشان را فروخته و درآمد حاصل از این محل را به طور مساوی تقسیم نمایند.


   

  ۷- اخراج بیل اورایلی از فاکس نیوز

  رسوایی های هالیوود

   

  بیل اورایلی در نهایت آوریل گذشته مزد کارهای بد گذشته خود را گرفته و از کار اخراج شد. در سال گذشته نیویورک تایمز گزارشی را به چاپ رساند که محتوای آن فاش می کرد که فاکس نیوز و کمپانی فاکس قرن بیستم و البته خود اورایلی میلیون ها دلار برای به توافق رسیدن با ۵ زن که وی را به بدرفتاری و آزار جنسی متهم کرده بودند هزینه کرده است. زمانی که شرکای تبلیغاتی شروع به خارج شدن از برنامه های او کردند یک بررسی درون سازمانی فاش کرد که زنان متعدد دیگری مورد آزار جنسی اورایلی قرار گرفته و بدین ترتیب مسئولین فاکس نیوز تصمیم به اخراج کردن اورایلی گرفتند.

   


   

   

  ۶- اخراج دنی مسترسون از سریال «مزرعه»

  رسوایی های هالیوود

   

  سال گذشته دنی مسترسون بعد از این که ۴ زن وی را به تجاوز متهم کردند از سریال «مزرعه» (The Ranch) ساخته نت فلیکس اخراج شد. این اتهامات از سال ۲۰۰۴ آغاز شده بود که در آن یکی از این زنان شکایت خود را تقدیم مراجع قانونی کرد. یک روز قبل از اخراج شدن وی، گزارش شده بود که یکی از این قربانیان با مدیر اجرایی این سریال ملاقات داشته و در این ملاقات به وی گفته شده بود که مسئولان نت فلیکس این اتهامات را باور نکرده و قصد اخراج مسترسون را ندارند.

  اما بعد از این که مسترسون از اخراج شدن خود باخبر شد در صحبت هایی بدین شرح به این موضوع واکنش نشان داد:”کاملاً مشخص است که از تصمیم نت فلیکس برای کنار گذاشتن شخصیت خود در «مزرعه» بسیار ناراحت هستم. از همان روز اول من اتهامات غیراخلاقی علیه خود را تکذیب کردم. مقامات حقوقی ۱۵ سال پیش به این اتهامات رسیدگی کرده و آن ها را بی اساس دانستند. من هیچوقت به انجام جرمی متهم نشدم چه برسد به این که محکوم شده باشم. در این کشور شما بیگناه تلقی می شوید مگر این که گناه شما ثابت شود. اما در شرایط موجود به نظر می رسد به محض این که متهم شوید گناهکار شناخته می شوید. من شرایط را درک می کنم و سعی می کنم یک بار برای همیشه نام خود را از این اتهامات پاک کنم”.

   


   

   

  ۵- ماجرای اخاذی از کوین هارت

  رسوایی های هالیوود

  سپتامبر سال گذشته کوین هارت خود را در میان یک دسیسه دید وقتی که فایلی ویدیویی از رابطه جنسی او با مدلی به نام مونیا ساباژ بدستش رسید و از او درخواست حق السکوت شد. این مدل برای منتشر نکردن این ویدیو بارها از این بازیگر سرشناس اخاذی کرد، اگر چه بعدها هرگونه اخاذی از کوین هارت را تکذیب نمود. وی اعتراف کرد که در ماه آگوست گذشته سه بار با این بازیگر رابطه نامشروع داشته است. اف بی آی وارد این ماجرا شده و انیکو پریش، همسر هارت، که اخیر اولین فرزند خود با هارت را به دنیا آورده، علی رغم خیانت شوهرش تصمیم گرفته که در کنار او بماند. این مورد یکی از بدترین و شوکه کننده ترین رسوایی های بزرگ هالیوود در سال گذشته بود.

   


   

   

  ۴-اتهام بدرفتاری های جنسی کوین اسپیسی

  رسوایی های هالیوود

   

  کوین اسپیسی، بازیگر سرشناس هالیوود و برنده جایزه اسکار، نوامبر گذشته بعد از این که آنتونی رپ او را متهم کرد زمانی که وی ۱۴ ساله بوده رفتار بدی با وی داشته از سریال تلویزیونی «خانه پوشالی» (House of Cards) کنار گذاشته شد. در حالی که اسپیسی از رپ معذرتخواهی کرده و اعلام کرد که چنین بدرفتاری را به یاد ندارد اما بلافاصله بازیگران متعدد دیگری ادعاهای مشابهی را مطرح کردند. ۸ نفر از اعضای تیم تولید این سریال اعلام کردند که کوین اسپیسی محیط کاری مسمومی را در صحنه های فیلم برداری این فیلم ایجاد کرده و همیشه با این کارمندان رفتار نامناسبی داشته است.

  بعدها نیز بیش از ۲۰ مورد شکایت و افشاگری در مورد بدرفتاری های جنسی اسپیسی در هنگام حضور در لندن در سمت کارگردانی هنری تئاتر لندن به دست مسئولین این مرکز رسید. بعد از این اتهامات بود که نت فلیکس فیلم زندگینامه ای «گور ویدال» (Gore Vidal) که قرار بود با حضور کوین اسپیسی ساخته شود را کنسل کرده و نقش او در فیلم «تمام پول دنیا» (All the Money in the World) نیز به کریستوفر پلامر رسیده و صحنه های مربوط به او از نو فیلم برداری شدند. اتهامات بدرفتاری جنسی به کوین اسپیسی یکی از بدترین رسوایی های بزرگ هالیوود در سال گذشته بود که بشدت طرفداران هالیوود را شوکه کرد.

   


   

   

  ۳- اتهامات همسر سابق رایان فیلیپ به او

  رسوایی های هالیوود

  تابستان گذشته بود که رایان فیلیپ به کتک زدن نامزد سابقش السی هویت متهم شد. این مدل ۲۱ ساله از این بازیگر سرشناس شکایت کرده و ادعا کرد که در یک مورد پس از مشاجره، فیلیپ با ضربات مشت و لگد او را از راه پله ها پایین انداخته است. او ابتدا سعی داشت که پرونده را در دادگاه مورد بررسی قرار دهد اما موفق به این کار نشد. اما هویت دست از ادعاهای خود برنداشته و خواهان دریافت غرامت یک میلیون دلاری شده است. در طرف مقابل نیز فیلیپ این ادعاها را رد کرده و با شکایت حقوقی از نامزد سابق خود اعلام کرده که هویت شب مشاجره به زور وارد خانه او شده و قصد داشته به زور از وی اخاذی کند.

   


   

   

  ۲- اتهام تجاوز اِد وستویک

  رسوایی های هالیوود

   

  پاییز سال گذشته سه زن به طور جداگانه اِد وستویک بازیگر سابق «دختران سخن چین» (Gossip Girl) را به تجاوز جنسی در سال ۲۰۱۴ متهم کردند. دو زن از این سه زن ادعا کرده اند که توسط یک دوست مشترک به خانه این بازیگر دعوت شده و بعد از نوشیدن یک نوشیدنی خاص بیهوش شده اند. هر دو ادعا کرده اند که در آن روز وستویک قصد تجاوز به آن ها را داشته است. زن سوم نیز ادعا کرده که همراه با نامزدش برای یک مهمانی به خانه وستویک رفته اما در آنجا وستویک قصد دست درازی به وی را داشته است. این اتهامات باعث شد که شبکه بی بی سی تصمیم بگیرد او را از بازی در یک سریال در مورد یکی از رمان های آگاتا کریستی کنار بگذارد.

   


   

   

  ۱-اتهام بدرفتاری سازنده سریال «تپه تک درخت»

  رسوایی های هالیوود

   

  مارک شوان، سازنده سریال «تپه تک درخت» (One Tree Hill ) سال گذشته متهم شد که از لحاظ عاطفی و روانی به شدت بازیگران، اعضای تیم تولید و نویسندگان این سریال را مورد آزار قرار داده و بسیاری از این افراد چنین اتهاماتی را تایید کرده اند. به گفته این افراد بدرفتاری های وی در فصل سوم سریال آغاز شده و برخی از بازیگران مجبور به ترک پروژه شدند. شوان اکنون در حال ساخت سریال «خانواده سلطنتی» (The Royals) است و ۲۵ زنی که عضو تیم سازنده این سریال هستند نیز ادعاهای مشابهی را در مورد بدرفتاری های او مطرح کرده اند. از آن زمان تاکنون وی از کار خود معلق شده و کمپانی لاینزگیت تحقیقاتی را در این زمینه به اجرا گذاشته است.

  اگر چه سال ۲۰۱۷ بالاخره مانند یک کشتی صدمه دیده از طوفان اواخر سال ۲۰۱۷ بیرون آمد اما بدون شک رسوایی های هالیوود در سال ۲۰۱۷ برای همیشه در اذهان مانده و صدمه ای که به شهرت و اعتبار هالیوود وارد کرد برای همیشه باقی خواهد ماند.

   

   

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 30
  1. نتیجه مادی گرایی همینه
   18   34
   • نتیجه معنوی گرایی هم دیدیم
    52    25
    • ببین یه جامعه اگه گند و فساد و پر از کثیفی هم باشه تا زمانی که آزادی بیان باشه و بشه بر علیه این گند کاری ها تو بوق و کرنا کرد قابل زندگیه.
     ولی چیزی که ما تو این کشور همیشه به خاطرش اعتراض کردیم همین آزادی بیان و عقاید بوده ولی حیف که تو این کشور طوریه که چهار تا حرف باعث تضعیف نظام میشه باعث بسته شدن سایت ها و سرویس ها و شرکت ها و… میشه و حتی باعث کشته شدنم میشه.
     تا وقتی تو کشور ما حرف زدن می تونه انقدر باعث تضعیف این نظام آبکی بشه و کلی زندانی سیاسی به خاطر اینکه مخالف یه خری حرف زدن داشته باشیم وضعیت زندگی هم همینه.
     16     3
    • از صحبتهای شما چنین برداشت شد که:

     مادی گرا=فاعل
     معنوی گرا=مفعول
     با این تفاسیر باید یه حد وسط هم کشف بشه تا بتونیم سالم بمونیم دیگه ((-;
     11     5
  2. ما خودمان طوسی مذگان داریم!
   کوین اسپیسی بیاید یه طوسی داریم که قرآن میخواند!

   این نشونه ی جامعه ی باز و آزاد امریکاست که همه چیز رو منتشر میکنه و از همه مهمتر متجاوزان بایکوت و متهم میشوند نه تبریه!!!!
   مقایسه کنید با وضع سینمای ایران که ده ها بازیگر زن به صراحت گفتند که تجاوز جنسی(یعنی دخول!!!نه با تعریف غربی که متلک و چشم بد رو هم تجاوز حساب میکنه) بصورت سیستماتیک در سینمای ایران وجود دارد!
   ولی به جای پیگیری مردان و حتی خود زنان به آنها انگ فاحشه زدند!!!!
   33   8
   • کاوه(هادی)/تهران/28

    اینجا به اشتباه Rape و Abuse هر دوتاش تجاوز ترجمه میشه … Rape هر نوع فعالیت جنسی با آلت تناسلیه ( لازمم نیست حتماً دخول صورت بگیره و از طریق واژن باشه ، از اونجایی که تو ایران همه خونگرمن فکر کنم منظورمو خودت متوجه بشی :)) ) ولی Abuse دو تا معنی داره یکی سوء استفاده‌ست یکی هم از حد خود فراتر رفتن …..

    مثلاً در مورد سوء استفاده‌های غیرجنسی یا انسانی هم از ابیوز استفاده میشه …. در مورد بچه‌بازی حتی اگر Rape هم نباشه Abuse حساب میشه ……
    ترجمه مناسبش برای این مسئله « تعرض » هست …..

    ولی اینجوری هم که ایرانی‌ها میگن نیشگون گرفتن و … بوده ؛ نبوده !

    مثلاً کوین اسپیسی توی یک فیلم با یک پسر ۱۴ ساله هم بازی بوده که به زور میخوابوندش روی تخت و سوارش میشه ….. رابطه جنسی نبوده ولی چون به زور بوده تعرض و تجاوز حساب میشه ……
    ولی یک موردش خیلی فجیع بود ، اسم زنه رو یادم رفت …. این طور تعریف کرده بود که کوین برای شام دعوتش کرده و زنه پسر خردسال خودش رو با خودش برای شام برده بوده که کوین اسپیسی دست می‌کنه توی شلوار و شرت پسره و باهاش ور میره !!

    جالب هم پاسخ کوین اسپیسی بود !

    گفت من معمولاً بدمستم ! یادم نمیاد این کارو کرده باشم ولی اگه کردم معذرت میخوام !!

    زحمت کشیده ! خوب تو که می‌دونی وقتی بدمست می‌کنی ، دسته گل به آب میدی مرحمت کن کمتر برو بالا !

    در مورد خیلی‌هاشون هم کیس ، Rape ، بوده ……

    از واینشتاین هم شروع شد که رز مک‌گاون گفت به زور کردتش ……
    بعدم بقیه تعریف کردن که به زور می‌کردتشون ……

    اصلاً مسئله ایران و آمریکا هم نیست ….. ایران وضعش بدتر از آمریکاست و آمریکا هم وضعش خیلی خرابه و جاهای دیگه هم شاید کمی تا خیلی بهتر باشن …….

    بحث سر اینه که مثلاً جرج بوش پدر ، توی گاوداری بزرگ شده ؟

    یعنی هنوز یاد نگرفته کسی رو که نمی‌شناسه حق نداره دستشو بکنه تو ک.و.ن.ش ؟
    تازه اگر بشناسن همدیگه رو باید چند جلسه قرار بذارن ، بعد اگر از هم خوششون اومد برن یه جا خلوت کنن …….

    حتی تو گاوداری هم گاوها به این مدل با هم رابطه ندارن !

    تازه ترامپ که کلی Rape هم داشته ! Abuse هاش که سر به فلک می‌کشن ……..
    14    4
    • کاوه جان وسعت تعریف آزار جنسی در کشورهای مختلف متفاوته!
     در ایران مثلاً تا دخول انجام نشه آزاری صورت نگرفته البته مورد بوده که دخول هم صورت گرفته ولی تبرئه شده!!!
     در ایالات متحده لمس و دخول آزار جنسی محسوب میشه و البته رابطه زوری و اجباری با همسر هم جرمی تحت عنوان خشونت خانگی محسوب میشه!
     ولی من از قوانین سوئد و دانمارک اطلاع دقیق دارم باید بگم که دهن ادمهای هیز و کثیف سرویسه!
     البته خب اونها که به خاطر فرهنگ و شیوه ی اموزش به قول دوستان حد خودشونو میدونن؛ یه مقدار مسافرها و مهاجرهای حتی امریکایی که تازه میان و با قوانین آشنایی ندارن ممکنه که بازداشت بشن:/
     حالا اینا هر گونه طعنه جنسی،مزاحمت کلامی و لمس کردن بدون اجازه و هیزی!!!!! مثلاً خیره بشی به طرف و چشمک بزنی!آزار جنسی محسوب میشه چه برای مردها و چه برای زن ها!!
     مورد خیلی جالب اینه که داشتن رابطه جنسی اجباری و بدون رضایت طرفین جرمی تحت عنوان تجاوز جنسی بررسی میشه نه خشونت خانگی!!!
     یعنی ممکنه خانومت صبح زنگ بزنه پلیس بگه دیشب شوهرم بهم تجاوز کرد:)))))))
     البته کشکی نیست اونا بررسی میکنن و اگه اثبات بشه احتمال زیاد شوهره رو بصورت شطرنجی تو اخبار تلویزیون محلی نشون میدن و میگن شوهر سنگدل دیشب به همسر مظلومش تجاوز کرد احتمالا مجری هم جیغ میزنه Åh gud!
     البته برعکسش هم ممکنه یعنی مرده از زنش شکایت کنه!
     البته اینایی که گفتم شوخی بود و واقعا کم اتفاق میفته! اگر هم بیفته بیشتر تو سوئد به خاطر پناهجویان مسلمانه!!ولی قوانینیه که هست!
     در حالیکه زن های ایرانی اختیار موهای سرشونم ندارن…

     این مردک کوین اسپیسی نفرت انگیز و چندشه و تا حدودی دی…ه!
     آخه گاوچرون با بچه چیکار داشتی؟!مجبوری اینقدر بخوری که تگری بزنی!!

     در مورد توضیح در مورد rape & abuse هم ممنون!خوب میدونی حتما که فارسی یخورده در زمینه ی معادل سازی جلوی انگلیسی فلجه!!یعنی گاهی اوقات به ازای ده تا لغت متمایز انگلیسی با معنای نزدیک هم یه دونه لغت فارسی مناسب بیشتر نداریم!
     اینجا طرف دخول می‌کنه هم تجاوز و جرم محسوب نمیشه و تبرئه میشه طرف!
     چه برسه به اینکه بخوای صحبت از لمس اجباری و ملاعبه و آزار کلامی بکنی!
     11     4
     • این هیزی رو گفتین یاد یه خاطره ای افتادم. دوره لیسانسم با اتوبوس میرفتم کرج. از شهریار. یه دو تا پسر جوون و خوش تیپ هیز هم هر روز صبح همون تایم سوار میشدن. سر کار میرفتن لابد. در ضمن متاهل بودن تا جاییکه یادمه. حلقه ازدواج داشتن. من جزئیات خوب یادمه چون خیلی تو راه دیدمشون و همینطور به خاطر اینکه دقیقا میومدن دم در بین زنونه و مردونه می ایستادن و روشون هم اغلب اوقات به سمت خانوما بود. البته لازم به ذکره که خب همه این خانومها دارای حجاب بودن (تذکر برای آقا سید). یه خصوص اینکه همه اون تایم صبح یا داشتن میرفتن سر کار یا دانشگاه و لباس اداری و دانشگاه تنشون بود. خلاصه خیلی رو اعصاب بودن.
      یه بار هم داشتم از دانشگاه برمیگشتم تو اتوبوس یه آقایی از همین قماش دم در بین زنونه مردونه ایستاده بود. وسطای راه یهو صدای داد و بیداد و جیغ یه دختره از ته اتوبوس دراومد که گفت مرتیکه هیز بسسسه دیگه! چقد نگاه میکنی! حالم به هم خورد. خلاصه دعوا تو اتوبوس راه افتاد. یادم نمیاد دقیق اما گمونم اون آقا رو از اتوبوس پیاده کردن.
      بماند که خودم چقد تو شلوغیای پیاده‌رو ها و اتوبوسا از این و اون ور لمس شدم. چقد سر این داستان‌ها دعوا دیدم. چقد تو پیاده رو ها مرد دنبالم راه افتاده، چقد چشم هیز دیدم چقد متلک شنیدم چقد حرفای زیرنافی از دهن مردا و پسرا تو خیابون شنیدم. حتی وقتی با همسرم بودم. یعنی نه زمانی که چادر سرم بوده نه زمانیکه مانتو تنم بوده نه زمانی که هیچ آرایشی نداشتم نه زمانی که بالاخره یه رژ و ریملی زدم هیچکدوم فرقی در کم و کیف این داستانها نداشته.
      12      3
     • متاسفانه چیزهایی که گفتید وجود داره!و صد در صد تو این زمینه کرم از مرد هاست!
      خیلی هم تلخه!
      گفته بودم مادرم چادریه حتی تو دانمارک هم پوشیده بود و محرم چادر میذاشت!
      اینجا که میره با خواهرم تکیه حتما میرم دنبالشون!حتی اگه دو تا کوچه بالاتر هم برن و شب بشه میرم دنبالشون!چون واقعیت تلخ جامعه ی اسلامی کثیف ماست!
      ولی اونجا یکشنبه ها شب دو سه ساعتی مراسم خاصی دارن که مردم میان بیرون مست میکنن!شاید باورتون نشه ولی مادر چادری منو که مثلا ۱۲شب تکیه تموم شد و پیاده میرفتم دنبالش میدیدن علاوه بر اینکه جسارتی نمیکردن خیلی احترام میذاشتن و راهو براش باز میکردن!
      یا چون هوا همیشه ابریه اونجا دولت میاد آفتاب پیش بینی میکنه مثلا میگه دوشنبه آینده از ۱۰تا۱۲ آفتاب داریم غیر از ادارات پوشیدن بیکینی قانونی و عرفه!البته بیشتر بلوندای دانمارکی لخت میشدن نه ما خاورمیانه ای ها که ویتامینD به مقدار کافی داریم 😀 دریغ از یک مورد گزارش تجاوز حتی چشمی!یا تو پارکهای آبی مثلا اصلا کسی به کسی کاری نداشت!
      حالا مقایسه کنید با مرد ایرانی که به زن تو کارتون یخچال هم خیره میشه(نه همه ی ما!)!
      مشکل از آموزش و فرهنگ ماست که ایران شده این!!
      دوستان از کل حرفا فقط اون یه تیکه بیکینی رو علم نکنید 🙂 منظور بنده چشم پاک بودن آقایون کافر و بی دین و بعضا بی خداست که تنها فرقشون با ما اینه که آموزش درست دیدن و فرهنگشون ساختن!
      6      3
     • کاوه(هادی)/تهران/28

      توی کشورهای مترقی قوانین مربوط به تعریف جرم و مجازات برای اون توسط جرم‌شناس‌ها انجام میشه که مباحث زیادی از روان‌شناسی و جامعه‌شناسی دارن ….

      توی اینجا مبنای قوانین مملکت اسلام هست !

      کلاً نظام اجتماعی‌ای که پشتیبان و مبناش ( مردمش ) یک مشت دیوانه باشن و رهبرانشون هم یک مشت دیوانه زنجیری ؛ در اون مملکتو باید گل گرفت !

      این وضعیت در مورد ایالات متحده همین طوره …..

      نیویورک خیلی به لحاظ اقتصادی از ایالت‌های دیگه بهتره ولی توی شهر نیویورک که منطقه اعیان نشینش هم منهتنه ، محله‌های هارلم و ایتالیای کوچک رو بزن تا ببینی چه وضعیه !
      یا مثلاً آمار دزدی رو توی بریتانیا سرچ کنی وضع اسفناکی داره …..

      یا مثلاً توی گوگل ویدئو سرچ بزن Woman Abused in New York

      این فیلم بارها به اشتراک گذاشته شده ، یه زنه یه دامن بلند داره که اومده روی زانوش و یه جوراب هم پوشیده با یه بلوز معمولی ؛ ولی همین جوری که توی یک ساعت فیلم برداری راه میره همه زل میزنن به صورتش و باسنش و این ور و اون ورش !!

      کلاً هرچی جامعه سالم‌تر باشه ، مشکلاتش هم کمتره …. برای اینکه هم خودت و هم بقیه بهتر متوجه موضوع بشن ، به این مطلب و آمارهای که داره دقت کنید :

      https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Europe
      2      1
     • درسته کاوه جان من هم گفتم که تا جایی که از قوانین ایالات متحده خبر دارم هیزی و چشم بد و تیکه انداختن توش جرم نیست فکر میکنم و لمس بدون اجازه و دخول رو تجاوز میدونن!
      ولی تو اسکاندیناوی دیدم که به خاطر کوچکتدین آزار به زن حتی یه چشمک بازداشت میشه طرف !
      به خاطر همین خیلی از ایرانیها دانمارک و سوید بعد آلمان و انگلیس و کانادا میزارن برای مهاجرت!
      شما فرض کن سر بچت داد بزنی!
      دفعه اول بازداشت و روانکاویت میکنن دفعه دوم بچه رو ازت میگیرن میبرن پرورشگاه سوسیال:/
      البته باز هم میگم که این رفتار بیشتر بین پناهجویان مسلمان دیده میشه!
      در مورد اسکاندیناوی هم در مورد دانمارک و سوید میدونم و از فنلاند و نروژ خبر ندارم از قوانینشون یه وقت نقض نشه اصل قضیه!
      در مورد هارلم هم خیلی چیزای وحشتناک شنیدم:/
      بزهکاری در انگلیس هم رقم قابل توجهی داره تو نواحی خاص!
      7      1
    • تو فیلم بچه رزماری Rosemary’s Baby 1968 اگه دیده باشید صحنه ای که زنه سرش گیج میره بیهوش میشه وقتی فردا بیدار میشه شوهرش بهش میگه:
     شوهر: ببخشید ولی نمیتونستم برای بچه صبر کنم
     زن: یعنی وقتی من بیهوش بودم باهام رابطه داشتی؟
     شوهر: آره ببخشید
     زن: بهتر نبود یه شب دیگه که من بیدار بودم انجامش میدادیم؟

     بعد حالا برای همین صحنه سایت imdb.com در بخش راهنمای والدین اینو گفته:
     A woman wakes up (her back is visible with multiple deep scratches) and her husband admits to raping her while she slept.

     همونطور که می بینید رابطه موقعی خواب و بیهوشی زنه رو از واژه raping استفاده کرده.

     یعنی تو با زن خودت هم وقتی خوابه و حواسش نیست نمی تونه رابطه جنسی داشته باشی و تجاوز حساب میشه.
     2     0
     • میخواستم اون جمله آخرش رو bold کنم نمی دونم چرا فقط کلمه her پر رنگ شد 😀
      1      0
     • کاوه(هادی)/تهران/28

      علاوه بر تفاوت Abuse و Rape خود تجاوزهای Rape هم فرق می‌کنن ….

      اینو بهش میگن Date Rape ….

      به جدای از تجاوز به عنف ؛ اگر کسی مست باشه یا بیهوش باشه باهاش رابطه برقرار بشه ، بررسی میشه که مرده به چه قصدی و به چه نحوی رابطه داشته و زنه دقیقاً تو چه وضعیتی بوده …. در هر صورت تجاوز حساب میشه ولی توی مجازاتش فرق می‌کنه …..

      دخول برای عقب مونده‌های ذهنی هم قوانین حاص خودشو داره ….. یعنی باید مطمئن بشن که دختره خودش حالیشه خوب و بد چیه و مطمئن بشن که واقعاً می‌فهمه که طرف کیه و میخواد باهاش چی کار کنه و به چه نحوی ، یا نه …… سرشو شیره بمالن باهاش رابطه برقرار کنن ، Abuse حساب میشه ……

      یعنی بحث مفصلیه که اصلاً رضایت به چه معنیه و رابطه کی دو طرفه حساب میشه و کی تجاوز حساب میشه …..

      من یک کامنت گذاشتم که اصلاً از سایت عبور نکرد ! چند دفعه هم زدم بازم رد نشد !

      ولی برای مهدی نوشتم که در هر صورت درستی جامعه و افرادش مطرحه ….. اینکه صرفاً خشونت رو بولد کنیم و فقط شیوه‌های خاصی از اون رو به نمایش بذاریم ، فقط تا حدی مشکلات رو رفع می‌کنه و مابقی مشکلات همچنان باقی می‌مونن و تازه خود خشونت هم فقط کم‌تر میشه ……

      یعنی روان‌شناس‌ها یک روش تنبیه رو توصیه می‌کنن که توی کشورهای پیشرفته بیشتر استفاده میشه ( توسط خانواده‌های به روز ) که بچه رو چند ساعت توی اتاق حبس کنید و از پشت در بهش بفهمونید که حرکت زشتی کرده و صبر کنید وقتی متنبه شد در اتاقو باز کنید ….. تنبیه‌های دیگه هم هست که مجازن …….

      ولی در هر صورت اینکه فکر کنیم توی کشوری به اسم خارج هیچ کس هیچ جوری بچشو تنبیه نمی‌کنه یا مخصوصاً اذیت نمی‌کنه خیال پردازیه …..

      کشور آمریکا هم مثل اروپا خیره شدن رو جرم می‌دونه ….. ولی واقعاً هر روز چند میلیون بار اتفاق می‌افته ؟
      به همش هم که رسیدگی نمی‌کنن ! یعنی اصلاً نمیشه ! چون نمی‌تونن به خاطر جرائم مختلف ۳۲۰ میلیون نفر رو بندازن زندان …… این هنر دانشمندان و اندیشمندان کشورهای مترقی بوده که ادراک صحیح رو در جامعه انداختن ؛ در کنار فقدان کثافت‌ها و لجن‌هایی که در جوامع عقب مونده کاری می‌کنن که توی جامعه فقط سفسطه و مغلطه و خراب‌کاری و زد و خورد و فحاشی و مسخره کردن و اذیت کردن و … برقراره ! بعدم که اپیدمی شد دیگه چاره‌ای به غیر از خراب کردن باقی نمی‌مونه ! چون با آدم دیوونه نمیشه بحث کرد ! برای همینه که دیوونه خونه داریم ….. چون هر چی بهش توضیح بدی بی‌فایدست …… با مدارا هم نمیشه ادمش کرد ….. حتی با کتک زدن هم نمیشه ! کلاً سه کار می‌کنه …… و وقتی تعدادشون زیاد باشه یعنی کلاً وضع فهم و ادراکی جامعه خرابه که یه عده زیادی توش کرکره‌ها رو کشیدن پائین !
      2      0
     • کاوه جان گفتم که از قوانین کشور های مختلف مطلع نیستم!
      ولی اگر تو سوئد و دانمارک پدر یا مادری بخواد بچه رو بزنه و یا زور کنه که کاری بکنه مثلاً زورش کنه که بره کلیسا یا زورش کنه نماز بخونه خود بچه می‌تونه زنگ بزنه اداره امنیت سوسیال یا همسایه ها و آشناها اطلاع بدن واقعا میان پدره رو بازداشت میکنن!!بدون اغراق!برای تجاوز چشمی هم اگر دختر شاکی باشه جریمه چند صد کرونی برای پسره مییرن و بالعکس!! البته میگم که کم اتفاق میفته واقعا و بیشتر برای پناهجویان مسلمانه که خود دولت هم بدش نمیاد بچه های این پناهجو هارو خودش تو پرورشگاه سوسیال بزرگ کنه!!مثلاً یه فیلمی گذاشته بودم از یه پناهجو مسلمان در سوئد که پلیس میاد به زور بچه رو میگیره می‌ذاره تو ماشین و میبره پدره رو هم دستگیر می‌کنه!که البته بار چندم کودک آزاریش بود!
      البته نه هر تنبیهی مثلاً اون مورد تنبیهی که شما گفتی خب هیچکس کاری بهش نداره و دخالت نمیکنه ولی هر جایی رگه های از خشونت و افراطی‌گری بیاد وسط مامورای امنیت سوسیال در خونه ی شما هستن!
      بعد اینایی که گفتم در مورد سختگیر ترین کشور های جهان در مورد حقوق کودکان و زنانه!
      وگرنه از کشورهایی مثل استرالیا یا ایالات متحده چیزایی می‌شنوه ادم که شاخ در میاره که البته با اون حجم تنوع طبیعیه تا حدودی!
      ولی هیچوقت ۳۲۰ میلیون نفر نگاه هیز ندارن و زندانی نمیشن چون
      تو مدرسه،خانواده و جامعه رفتارهایی رو یاد گرفتن که سیاست گذاری اون بر عهده ی افراد متخصص مثل روان شناس ها بوده.
      پیشگیری و فرهنگ سازی خیلی خیلی خیلی کارآمد تر و بهتر از درمان و تنبیه قانونی جواب میده! همون‌طور که میبینیم بهترین کشور ها از نظر اموزش و پرورش با فرهنگ ترین کشور ها و پیشرفته ترین کشورهان!
      3      0
  3. یاد سعید طوسی افتادم!!
   جای خالی اسمش تو این پست کاملا مشهوده
   19   4
  4. اشتباهی بزرگ تر از گوشزد کردن اشتباه دیگران وجود نداره،

   جامعه ی خودمون خیلی گل و بلبله ؟ مشکل خودمون حل شده حالا انگشت میکنیم تو سوراخ مردم .
   13   3
  5. به به بچه های چشم و دل سیر چه کردن 🙂
   8   21
   • سید جان منظور از تجاوز که به خاطرش تو امریکا قشقرق به پا کردن همون چیزیه که هر روز تو مملکت اسلامی تو خیابون می بینیم شامل هیزی،طعنه زدن و لمس که اینجا کسی بهش اهمیت نمیده!
    این هایی هم که شنیدی حتی یک دخول هم توش صورت نگرفته وگرنه کوین اسپیسی رو به ۳۵۷سال زندان محکوم میکردن!!!!
    با احترام 🙂
    16    4
    • اره میدونم فقط خواستم بگم کسای که توهم زدن که اونور چون همه چی ازاده در نتیجه همه خوبن فقط هوا بده 🙁 یه نگاهی به کمپین #Me_too اروپا بندازن

     از خوبی های حجاب اینه که تاثیر بسزای توی کاهش تجاوزات جنسی داره این حرف غیر قابل انکاره

     اگه اتفاقیم تو جامعه میوفته دو دلیل بیشتر نداره یا طرف بیمار روانیه یا بخاطر عدم توانای ازدواج
     4     15
     • نه نشد سید جان 🙂
      کی گفته اولا که اونور همه چی آزاده؟!
      مشروب بخوری و مزاحمت ایجاد کنی یا رانندگی کنی جرم بزرگیه و حتی ممکنه نتونی وارد یه سری از کشورهای اروپایی و کانادا بشی!
      اونطرف آزادی در حد حقوق اولیه بشر هست که تو ایران خیر!
      تو همین مملکت اسلامی حتی زن های چادری هم از دست متلک و هیزی مسلمانان در امان نیستن ولی شما اینو هیچوقت در شمال اروپا نمیبینی!
      تو خود ایران آمار تجاوز بعد انقلاب چند برابر شده نسبت به قبل انقلاب!اینو دیگه چی میگی 😀 ؟
      در کل باید این حقیقت تلخ پذیرفت که مسلمانان و مخصوصا ایران چند دهه از نظر فرهنگی عقب تر از کشورهایی مثل دانمارک و سوید وایسادن(نمیگم کل اروپا چون مطمین نیستم!)
      اینو از آمار کشورهای رجوع کننده به سایت های پورن که ۸۰% مسلمان هستن
      کشورهای با بیشترین تجاوز جنسی که اغلب مسلمان هستن
      آمار دزدی ها و بزهکاری ها و تجاوزات جنسی و خشونت خانگی در اروپا و کانادا که باز هم شامل پناهجوهای مسلمان میشه!
      البته در مورد خود اسلام قضاوتی نمیکنم بیشتر مشکل از قوانین و شیوهی فرهنگ و آموزش در کشورهای اسلامیه!
      پیروز باشید
      12      4
     • شما در اینجا دو ادعای بسیار بزرگ داشتین که تایید اون نیاز به سند و مدرک معتبر داره. من مشتاقم بدونم که آیا شما همچین سندی دارین؟ چون تجربه زندگی من در این جامعه و فقط همین یک مطلب بالا از جامعه اونور! از مواردی که به عنوان تجاوز حساب کردن گرفته تا دیدشون به متجاوز و قربانی، و نحوه برخوردشون با افراد متجاوز حتی بسیار سرشناس؛ همه این موارد ذهن من رو به نتیجه ای خلاف ادعای شما سوق میده!
      البته بسیار امیدوارم که سند این ادعای شما به عدم شکل گیری کمپین #Me_too در اینجا مربوط نباشه! اون هم در جامعه ای که از زبان یک مسئول قضایی عالیقدرش می شنویم که دخترانی که به دلیل اعتراض به حجاب اجباری زندانی میشن، بعدا برای ازدواجشون به مشکل بر میخورن!!
      7      2
  6. اگر قرآن میخوندن اینطور نمی شد
   23   12
   • حرف شما اگه کنایه هم باشه خیییلی ناعادلانه س، خوبه گناه همین ادمی ک به تجاوز متهم‌شده رو به پای شما بذارن بگن شما باعث و بانیش هستی؟، خوبه یکی دیگه مرتکب جرمی بشه و بعد شما مجازات بشی؟، بهتره قبل اینکه حرف بزنیم یکم بهش فک‌کنیم، شماها یه ذره عدالت ندارید اونوقت توقع دارید دیگران عادل باشن.
    11    10
    • گلم چرا به خودت گرفتی؟؟؟
     منظورت از ” اون آدم” کیه؟ کوین اسپیسی یا سعید جون؟
     9     3
    • شما اشتباه متوجه شدین. حرف بتی جان کنایه به تبرئه سعید طوسی بود که به خاطر اینکه قاری قرآن بود به سادگی از اتهامات تبرئه شد! پس افراد بالا هم اگر در ایران بودن و به قرائت قرآن مشغول بودن، بابت این شرارت هاشون به دردسر نمی افتادن.
     11     3
  7. هر جا آب باشه گل هم هست. ما یه مشکل خیلی بزرگ داریم اون هم اینه که عیوب دیگران رو میبینیم در حالیکه از عیوب خودمون غافلیم. جامعه غرب رفتار بالغانه تری نسبت به این مسائل از خودش نشون داده. اول اینکه مشکلاتشو بیان میکنه، میریزه بیرون و پنهان نمیکنه. انکار هم نمیکنه. تبرئه هم نمیکنه بلکه خیلی جدی برخورد میکنه باهاش. مخصوصا درباره کودکان.
   اما جامعه ما علاوه بر اینکه همه مشکلاتشو پنهان میکنه یا انکار میکنه یا سعی میکنه نبینه یا تبرئه میکنه و از این دست برخوردها یه برخورد بدتر هم داره اینه که اول خود شخصی که مورد تجاوز قرار گرفته از دید جامعه علی الخصوص جامعه زنان توبیخ و تنبیه میشه. من همیشه فکر میکنم که زنها از بس با هم دشمنن بخاطر همین مردها در طول تاریخ انقدر فرصت کردن تا بهشون زور بگن.
   19   3
  8. موارد تجاوز اونها! موارد تجاوز ما!
   دید جامعه اونها به این موضوع! دید جامعه ما!
   مجازات اونها! تبرئه سعیدجون آقا!
   18   3
  9. من فقط ناراحتم که تایگر وود با این ۵۰۰ دلاری که ازش گرفتن ورشکسته نشه.
   3   0
  10. خودش/همونجا

   “این زنان او را متهم کرده بودند که هنگام دیدن آن ها در یک هتل لباس های زیرش را از تن درآورده است”
   توی تمام این مطلبی که ادمین جان درج کرده این یه خط عجیب منو به فکر فرو برد… حساب کنید حتی در اوردن لباس زیر جلوی خانم ها تجاوز محسوب میشه… توی ایران حالا بماند که توی مکان های عمومی خانم ها چه چیزهای وحشتناکتری رو تحمل میکنن…. تازه بعد همه اینها اون وقت توی مملکت ما باید حتما موقع تجاوز ۴ تا آدم عاقل و بالغ هم باشن تا ثابت بشه شما درست میگی بهت تجاوز شده…
   هعییی
   التماس تفکر
   16   4
 • ارسال نظر