مجله گیزمیز

قتل فجیع شهروندان مسیحی مصر توسط داعش +۱۸

 • گروه تروریستی داعش در لیبی ویدئویی منتشر کرده اند که در آن سر بریدن ۲۱ مسیحی قبطی مصری به نمایش در آمده است؛ این گروه از مسیحیان قبطی مصر پیشتر به دست شاخه داعش در لیبی ربوده شده بودند.

  در ویدئویی که داعش منتشر کرده، گروه مسیحیان مصری که لباس‌های نارنجی به تن دارند در نزدیکی دریا زانو زده‌اند و شبه‌نظامیان به طور همزمان سر آنها را می برند.

  اندکی پس از انتشار این ویدئو، شورای امنیت ملی مصر به دستور عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور تشکیل جلسه اضطراری داد تا راه‌های واکنش مناسب به اقدام داعش را بررسی کند.

  سیسی در یک سخنرانی در تلویزیون مصر قاتلان را "جنایتکاران وحشی" توصیف کرد. به گفته سیسی، مصر حق هر گونه واکنش به این اقدام گروه داعش را برای خود محفوظ می‌دارد.

  رئیس جمهوری مصر همچنین هر گونه سفر شهروندان این کشور به لیبی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد. با وجود گسترش نا آرامی‌ها در لیبی، هزاران کارگر مصری در جستجوی کار به این کشور همسایه می‌روند.

  مصری‌ها هفته قبل با برگزاری راهپیمایی خواستار آزادی شهروندان قبطی شده بودند. شبه‌نظامیان داعش در لیبی تاکنون مسئولیت شماری از حملات مسلحانه در این کشور را به عهده گرفته اند.

  لیبی از سال ۲۰۱۱ که حکومت معمر قذافی در پی اعتراض‌های مردمی ساقط شد فاقد دولت مرکزی قدرتمند است و گروه‌های مسلحانه در بخش‌های مختلف آن فعالیت دارند.

  این گروه از مسیحیان قبطی مصر که در شهر ساحلی سرت در لیبی کار می‌کردند در ماه‌های دسامبر و ژانویه به دست تروریست هایی ربوده شدند که اکنون کنترل این شهر را در دست دارند.

  گروهی از تندروها در لیبی که پیشتر با گروه داعش بیعت کرده اند روز یکشنبه ویدئوی سر بریدن این شهروندان مصری را منتشر کرده است.

  برخی تظاهرکنندگان مصری هفته قبل دولت این کشور را متهم کردند که برای رهایی گروگان‌ها از دست داعش در لیبی از خود انفعال نشان داده است. این ویدئو از سوی رهبران الازهر، عالی‌ترین نهاد اسلامی در مصر، "وحشیانه" توصیف شده است. دولت مصر به یاد قربانیان یک هفته عزای عمومی اعلام کرده است. 

   

   

   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   
  کشتار مسیحیان مصری به دست داعش در لیبی
   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 29
  1. همنا ما داعش را فرستادیم تا شما به انسانیت خود پی ببرید.
   33   13
   • خدا لعنتشون کنه بهترین چیزه
    32    0
   • منصور نذار اینا رو. من با اینکه به عدم خشونت اعتقاد دارم، ولی اینا رو ببینمون، میدونم باهاشون چه کار کنم. زجر کششون میکنم حرومزاده ها رو
    15    3
   • میثم/30/کرمان

    منصور لطفا عکس ها وفیلمهای داعش رو نذار … چون داعشی ها هم همینو میخوان که عکس ها و فیلم هاشون پخش بشه و براشون رایگان تبلیغ بشه… برای همینه که این کارهای وحشتناک رو انجام میدم که روش مانور خبری بشه و به شهرتشون اضافه بشه وباعث ترس و وحشت در دل مردم بشه
    9    2
  2. ناهید/20/بندرعباس

   خدا آرامش رو ازشون بگیره کثافتا.چیکار میکنن با جوونای مردم.
   و البته واای به حال من که نشستم و فقط بلدم اشک بریزم.
   45   4
  3. حاجی منصور این چی بود سرگیجه وحالت تهوع گرفتم وای چه مرگ وحشتناکی چرا هیچکی هیچکاری نمیکنه خدا لعنت کنه هرکیو که این گروه تکفیری … پدرارو راه انداخت خدا لعنتشون کنه این حرومزاده های نجسو ایشالا که نیتشون ونقشه ی شیطانیشون به خودشون برگرده دوباره تا چند وقت کابوس این کثافتارو میبینم تازه داشت حالم بهتر میشد از ناراحتی دست وپام میلرزه
   46   5
   • هرکی منفی داده منظورش چیه یعنی داعش کثافت وحرومزاده نیست یعنی طرفدار داعشه یا خود داعشن .نکنه داعش تو ایرانم اومده
    39    9
    • داش فرحان/25/طهرون

     آره معلومه که داریم . افراط همه جا هست . وای به حال داعشیان ایرانی . اینا همش به برکت وجود شیعه و غیرت شیعی ماس که هیچ غلطی نمی تونن تو ایران انجام بدن . همش مدیون شهداییم . خدا خودش بهتر می دونه چقد شرمنده شهداییم .
     23     4
     • امیرطاها\31\نیشابور

      حضرت باقر علیه السلام فرمود: پدرم علی بن الحسین هنگام وفات مرا در آغوش گرفته فرمود: پسرم تو را وصیتی می کنم که پدرم هنگام وفات به من نمود از جمله سفارشی که نمود این بود که فرمود: بترس از این که ستم روا داری به کسی که جز خدا یاوری ندارد
      10      0
  4. این ها مسلمان نیستن کافرن !اسم اسلام رو روی خودشون گذاشتن ولی مسلمان نیستن و نماز نمیخونن فقط بلدن امر و نهی کنن و سر ببرن !خیلی وحشین!خدا نسل این ها رو زودتر از بین ببره انشاا…
   39   7
  5. محمد( جاجرم )

   دم ساحل بریم یاد این داعشی ها میفتیم… خدا لعنت کنه این داعش و حامیاشونو
   30   3
  6. اخ اخ من اصلا +۱۸ رو ندیدم وگرنه نمیومدم ..حالم بده
   19   2
  7. جهالت!چقدر قساوت که سرببری!وحشتناکه همه هم جون بودن!بی بی سی نشون داد چقدر ایرانی رفته بود حتی زن ایرانی که با داعش بجنگن بیشتر از کردستان و ارومیه بودن! با این که سیاست کشور را قبول ندارم ولی خدا را شکر امنیت داریم امیدوارم همیشه همینجوری باشه اگه نظام ایران عوض بشه بدبخت میشیم جنگ های داخلی بدترینه.مثل کشورهای عربی میشیم همون های که اسید میپاشن رو مردم مثل داعشی ها به راحتی سرمیبرن.ما هم کم تندرو نداریم!ترجیح میدم لائیک باشم حداقل فعلاً .اطرافیانم میگن اسلام همینه مثل داعش!سر میبریدن اول اسلام!چرا بیشتر جنایتکارا و تروریست ها و تمام اتفاقات بد تو دنیا داره به وسیله مسلمون ها انجام میشه!!!!!!دوس ندارم قبول کنم اسلام اینه چون وقتی گیر میوفتم از خدام کمک میخوام گاهی هم تو ضمیرناخودآگاهم از ائمه کمک میخوام!که نشأت میگیره از همون اعتقادات موروثیم و کشور مسلمانی که دارم توش زندگی میکنم.باید در موردش خیلی زیاد مطالعه کنم و ببینم چی درسته!ولی اینو مطمئنم که ،دوست نزدیک تر از من به من است!!!!
   18   6
  8. خدا خودشون ورهبرشون رو لعنت کنه
   لایق نیستن حتی بهشون بگیم حیوان
   23   1
  9. چه دلی دارن حرام زاده ها
   من دلم نمیاد مرغ رو سرببرم
   اینا خیلی بی ناموسن
   13   3
  10. جالبه از این لباس زندانیای نارنجی که توی زندان های آمریکا میپوشن دارن!
   مرگ بر داعشی و داعشیان
   14   2
  11. داعشی داریم تو سایت؟ کی منفی میده؟!
   13   3
  12. به کدامین گناه کشته شدند؟
   15   3
  13. خواستم ببینم دلش رو دارم ببینم تصاویرو یا نه. دیدم و حالم بده…
   من نمیفهمم و نمیدونم این عوضی ها چی تو اون کله پوکشون میگذره
   مردم بی گناه عراق و سوریه که همین جوری فرت و فرت کشته میشن. یه باره کل نواحی داعش زده رو بمباران کنن تا همه هم تر و هم خشک خلاص شن! اگه من یه شهروند تو این نواحی بودم ترجیه میدادم با بمباران سراسری کشته شم اما مطمعن میشدم که نسل این کثافت ها هم همراه خودم برداشته میشه
   12   6
  14. حیف اسم حیوون, حیوون خوی درنده بودنش غریزی و ذاتیه ولی این از خدا بیخبرا چی؟
   تمام تنم داره میلرزه…کاش ندیده بودم
   15   2
  15. داش فرحان/25/طهرون

   یه سری از اعضای سایت معلومه داعشین . البته بهتره بگم کساییکه از بیرون اومدن . افراطیون احمق . عرضه دارید تو ایران خودتون رو نشون بدید . یا حتی شهرهای مذهبی عراق و سوریه . کربلا، زینبیه ، نجف ، کاظمین ، سامرا و … . چرا مثل سگ از ما می ترسن ؟ معلومه به برکت خون شهدامون تو هشت سال دفاع مقدس . ما هرچی هم تو کشورمون اختلاف داشته باشیم و هر چی هم مشکل باشه ولی تو این زمینه هممون از شیعه و یهودی و مسیحی تا زرتشتی و صابئی می جنگیم برای دفاع از ناموسمون . ما فرزندان شهداییم .درود به شرف و روح شهدا و امام عزیز .
   18   4
   • درود فرستادن ب روح شهدا منفی داره؟

    بدبختا مگه غیراز اینه ک الان دارید با خیال راحت تو مملکتتون راه میرید و کسی وجود نداره مثل این داعشیای سگ پدر ومادر ب ناموستون چپ نیگا کنه فقط و فقط از صدقه سر و برکت خون پاک شهداست؟
    مگه غیر ازاینه ک مادری چشم ب راه پسرش موند و آخرم بدن تیکه تیکه شو آوردن فقط برای اینکه ناموس ایرانی در امان باشه و این بی ناموسا ب کل دنیا حراجشون نکنن.
    غیرازاینه؟
    خیلی پست باید باشیم ک اونهمه بزرگی رو نادید بگیریم.

    اول برای خودم متاسفم بعدم برای اوناییکه منفی میدن برای سلام دادن ب شهدا.
    12    3
  16. اتفاقا خوب میکنی اینارو میذاری تا همه ببیننن افراط و زیاده روی چه بلایی سر ادم میاره. مطمن باشید اگه ما و شما هم توی یه فرهنگ افراطی تربیت بشیم میشیم یه چیزی مثل همینا
   4   1
  17. یک مطلب جالب الان توی سایت خامنه ای دات آی آر دیدم. که شاید برای بعضی ها مفید باشه.

   بشدت امتحان می‌شوید!

   شما جوانان عزیز که در آغاز زندگی و تلاش خود هستید، باید سعی کنید تا زمینه را برای آن‌چنان دورانی آماده کنید؛ دورانی که در آن، ظلم و ستم به هیچ شکلی وجود ندارد؛ دورانی که در آن، اندیشه و عقول بشر، از همیشه فعالتر و خلاقتر و آفریننده‌تر است؛ دورانی که ملتها با یکدیگر نمی‌جنگند؛ دستهای جنگ‌افروز عالم – همانهایی که جنگهای منطقه‌یی و جهانی را در گذشته به راه انداختند و می‌اندازند – دیگر نمی‌توانند جنگی به راه بیندازند؛ در مقیاس عالم، صلح و امنیت کامل هست؛ باید برای آن دوران تلاش کرد. قبل از دوران مهدی موعود، آسایش و راحت‌طلبی و عافیت نیست. در روایات، «والله لتمحصن» و «والله لتغربلن» است؛ بشدت امتحان می‌شوید؛ فشار داده می‌شوید. امتحان در کجا و چه زمانی است؟ آن وقتی که میدان مجاهدتی هست. قبل از ظهور مهدی موعود، در میدانهای مجاهدت، انسانهای پاک امتحان می‌شوند؛ در کوره‌های آزمایش وارد می‌شوند و سربلند بیرون می‌آیند و جهان به دوران آرمانی و هدفی مهدی موعود(ارواحنافداه) روزبه‌روز نزدیکتر می‌شود؛ این، آن امید بزرگ است؛ لذا روز نیمه‌ی شعبان، روز عید بزرگ است.

   سخنرانی در اجتماع بزرگ مردم قم، در سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) ۳۰/۱۱/۱۳۷۰
   5   5
  18. واقعا هیچ قدرتی نیست جلوی اینا رو بگیره،وحشتناکه
   3   1
  19. دوست دارم اینایی که منفی دادن ( که همون وابسته به داعش هستند) کامنت بذارن تا ببینیم برای این حرکت و دفاع از این وحشی گریها چه استدلالی دارن
   آخه کدوم عقل سلیمی همچین حرکتهایی رو قبول داره با چه منطقی خودتون رو راضی میکنید ؟ فکر میکردم وجدان در درون هر انسانی وجود داره تعجب میکنم که اگه اینا وجدان دارن چطور به اینجا رسیدن؟
   5   3
   • اینا نه داعشی ن و نه ضد دین اینا مریضند یه نوع مریضی خاص که مختص گیزمیز هست، دیسلایکوفرنی، به اینا گیر ندید کارشون نداشته باشید.
    2    0
    • آخه سمیرا چیزی که باعث تعجبه اینه که بعضی از پستا اصلا منفی نداره اونا رو چی میگی؟
     0     1
  20. به اندازه ی یه الاغ نر هم بزرگن.
   0   0
 • ارسال نظر