مجله گیزمیز

نابودی دختری در جهنم!

راضیه
۲۲ آبان ۱۳۹۴
۴۵ نظر
 •  

  43200 بار به من تجاوز شد
   
  کارلا خاسینتو: «دختران زیر سن قانونی اغفال شده و از خانواده‌هایشان دور نگه داشته می‌شوند. گوش دادن به حرف‌هایم کافی نیست. شما باید درک کنید چه اتفاقاتی در آن چهار سال به سر من آمد و چشمانتان را خوب باز کنید.»

   

   کارلا خاسینتو در باغی ساکت و آرام نشسته است. او به گل و گیاه باغ می‌نگرد و صدای همهمه‌ی مردم را از پشت پرچین باغ می‌شنود. کارلا به چشم‌های من خیره می‌شود و با صدایی لرزان می‌‎گوید: ۴۳۲۰۰ بار.
   
   رقم ۴۳۲۰۰ بار همان رقم تخمینی او در مورد دفعاتی است که توسط قاچاقچیان انسان مورد تجاوز قرار گرفته است. او می‌گوید که روزی ۳۰ بار، در هفت روز هفته و به مدت چهار سال.
   
  داستان او روایتگر وقایع تلخ قاچاق انسان در ایالات متحده و مکزیک است؛ اتفاقی تلخ که زندگی هزاران دختر مکزیکی مانند کارلا را تحت شعاع خود قرار داده است.
   
  قاچاق انسان به تجارتی سودآور بدل شده و مرز هم نمی‌شناسد. کار تا جایی پیشرفته که شهرهای کشور مکزیک به شهرهای آتلانتا و نیویورک متصل شده‌اند. انگشت اتهام مقامات ایالات متحده و مکزیک شهری در نواحی مرکزی مکزیک را نشانه رفته است که به عقیده آن‌ها، مرکز اصلی باندهای قاچاق انسان است. قربانیان زن قاچاق انسان، پیش از ورود به عرصه روسپیگری، به این شهر می‌روند. نام این شهر «تنانسینگو» است.


   

  43200 بار به من تجاوز شد

   

  تنانسینگو، محل تلاقی قاچاقچیان انسان در مکزیک

   
  جمعیت این شهر حدود ۱۳ هزار نفر است. سوزان کاپج، سفیر بین‌الملل وزارت امور خارجه آمریکا در بخش مبارزه علیه قاچاق انسان، می‌گوید که علت اصلی شهرت این شهر بحث روسپیگریِ آن است.
   
  کاپج می‌گوید: «فعالیت اصلی این شهر همین است. روسپیگری صنعت اصلی شهر است. با این حال، در نواحی کوچکتر روستایی، دختران جوان هیچ اطلاعی از شهرت اصلی شهر تنانسینگو ندارند. بنابراین، آن‌ها نسبت به مردانی که از این شهر به محل زندگی‌شان می‌روند، مشکوک نمی‌شوند. آن دختران نگون‌بخت فکر می‌کنند که آینده‌ی روشنی با آن شخص خواهند داشت. آن‌ها فکر می‌کنند که عاشق شده‌اند. تقریبا تمام قربانیان قاچاق انسان در این شهر همین داستان را روایت می‌کنند.»
   
  بدرفتاری از پنج سالگی


  کارلا می‌گوید که از همان سن پنج سالگی مورد سو استفاده قرار می‌گرفته و مادرش هم چندان اهمیتی به او نمی‌داده است. او می‌گوید: «نابهنجاری رفتاری در خانواده ما وجود داشت. من از سن پنج سالگی توسط یکی از اقوام مورد سو استفاده و بدرفتاری قرار می‌گرفتم.»
   
  او در سن ۱۲ سالگی هدف یک باند قاچاق انسان قرار گرفت؛ مردی که با مهربانی با او صحبت می‌کرد و اتومبیل زیبایی داشت.
   
  کارلا می‌گوید که روزی در ایستگاه متروی مکزیکوسیتی منتظر دوستانم بودم که پسربچه‌ی شیرینی فروشی پیش من آمد و گفت شخصی برای من یک بسته شکلات به عنوان هدیه فرستاده است. کارلا می‌‎گوید که پنج دقیقه بعد مردی پیش من آمد و گفت که فروشنده‌ی خودروهای کارکرده است.
   
  آن مرد از دوران کودکی خود حرف زد و گفت که او هم مورد سو استفاده قرار گرفته است. همین حرف‌ها بود که یخ ملاقات نسبتا عجیب ما را آب کرد. او مردی مودب و مهربان به نظر رسید. آن‌ها شماره تلفن همدیگر را گرفتند و یک هفته آن مرد با کارلا تماس گرفت. کارلا سر از پا نمی‌شناخت. او به کارلا پیشنهاد داد که با خودروی قرمز و سرعتی‌اش به نزدیکی شهر «پوئبلا» سفر کنند.
   
  کارلا می‌گوید: «وقتی ماشین او را دیدم، اصلا باور نمی‌کردم. من از دیدن همچنین ماشینی شگفت زده شده بود. برایم جالب بود. او به من گفت که سوار ماشینش شوم و دوری بزنیم.»
   

   

   43200 بار به من تجاوز شد
   
   

  پرچم‌های سرخ رنگ


  آن مرد ۲۲ ساله تقریبا ۱۰ سال از کارلا بزرگتر بود. طولی نکشید که او رضایت کارلا را جلب کرد. کارلا چند شب قبل از آن روز، کمی دیرتر از معمول به خانه رفت، ولی مادرش در را بر روی او باز نکرد.
   
  او می‌گوید: «روز بعد از تماسش، همراه او رفتم. من سه ماه با او زندگی کردم و او در تمام آن مدت با من با مهربانی رفتار کرد. او عاشق من بود، برایم لباس می‌خرید، به من توجه می‌کرد، برایم کفش می‌خرید، گل، شکلات، هر چه که دوست داشتم برایم می‌خرید.»
   
  اما همه جا پر از پرچم‌های سرخ رنگ بود.
   
  کارلا می‌گوید که آن مرد حدود یک هفته او را در آپارتمان محل زندگی‌شان تنها گذاشت. اقوام او همراه با چند دختر هر هفته به آپارتمانشان می‌رفتند. کارلا یک بار شهامت به خرج داد و از آن مرد پرسید که آن‌ها چه می‌خواهند که این قدر به آپارتمانشان می‌آیند. او نیز در جواب صادقانه گفت: «آن‌ها روسپی هستند.»
   
  کارلا می‌گوید: «چند روز بعد همه چیز تغییر کرد. او به من گفت که باید وارد این راه شوم و تمام چیزهای مربوط به آن را به من گفت.»
   
  چهار سالِ جهنمی


  آن روزها، آغاز چهار سال جهنمی بود. اولین تجربه‌ی روسپیگری او در شهر گوادالاخارا، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای مکزیک، اتفاق شد. کارلا می‌گوید: «من از ساعت ۱۰ صبح تا نیمه‌های شب مشغول این کار بودم. یک هفته آنجا بودیم. خودتان حساب کنید: ۲۰ بار در روز، برای یک هفته. بعضی از مردها به من می‌خندیدند، چرا که من گریه می‌کردم. من باید چشمانم را می‌بستم تا نبینم چه اتفاقی رخ می‌دهد.»
   
  کارلا به چند شهر دیگر هم رفت. هیچ روز تعطیلی یا استراحتی برای او وجود نداشت. کارلا می‌گوید که روزی ۳۰ مرتبه باید تن به این ذلت می‌داد.
   
  فرزند ناخواسته


  یک روز پلیس وارد هتل شد. پلیس همه‌ی مردان را بیرون کرد و درب هتل را بست. کارلا فکر می‌کرد که شانسشان زده که پلیس برای نجات آن‌ها سرزده است.
   
  اما او اشتباه می‌کرد. حدود ۳۰ افسر پلیس وارد آنجا شدند و تمام دخترها و زن‌ها را به اتاق‌های هتل بردند و از آن‌ها فیلم‌های نامناسب تهیه کردند. افسران پلیس به دختران و زنان گفتند که اگر کاری که آن‌ها می‌خواهند را انجام ندهند، فیلم‌ها را به دست خانواده‌هایشان خواهند رساند.

   

  43200 بار به من تجاوز شد
   
  تصور باردار شدن در زندگیِ کابوس‌ وار کارلا بدترین اتفاق ممکن بود

   

  کارلا که آن موقع ۱۳ سال داشت، می‌گوید: «آن‌ها چندش آور بودند، چون می‌دانستند سن ما پایین‌تر از سن قانونی است. ما بزرگ نشده بودیم. چهره‌های نگران و مضطربی داشتیم. دختری بین ما بود که تنها ۱۰ سال داشت. بعضی از دختران گریه می‌کردند. آن‌ها به افسرها گفتند که سنشان خیلی پایین است، اما آن‌ها توجهی نکردند.»
   
  تصور باردار شدن در زندگیِ کابوس‌ وار کارلا بدترین اتفاق ممکن بود.
   
  او اما در ۱۵ سالگی صاحب یک دختر شد. یکی از دلال‌های هتل ؛ پدر دختر کارلا بود. آن دختر حتی کار را بدتر کرده بود، چرا که کارلا می‌دانست اگر به امیال و خواسته‌های آن مرد تن ندهد، او بدون شک بلایی سر دخترش خواهد آورد. آن مرد یک ماه پس از به دنیا آمدن نوزاد، او را از مادرش جدا کرد و کارلا تا یک سالگی دخترش او را ندید.
   
  کارلا خاسینتو در نهایت در سال ۲۰۰۶ و در جریان یک عملیات ضد قاچاق انسان در مکزیکوسیتی آزاد شد.
   
  چهار سال رقت بار سرانجام به پایان رسید. چهار سالی که هر روزش برای او مانند شکنجه بود. او هنگام آزادی همچنان زیر سن قانونی قرار داشت. درست است که او آزاد شده، اما خاطرات و اتفاقات آن چهار سال تا آخرین روز زندگی همراه کارلا خواهد بود.
   
  سی ان ان به طور مستقل بخش‌هایی از داستان کارلا را تایید می‌کند. ما پس از آزادی او با گروه «متحد علیه قاچاق انسان» و یکی از مقامات ارشد پناهگاه «مسیر خانه» که پس از آزادی یک سال میزبان کارلا بود، صحبت کرده‌ایم. به دلیل ماهیت پرونده‌های قاچاق انسان، بررسی صحت تمام اتفاقات مقدور نیست.
   
  چشمانتان را باز کنید


  کارلا در حال حاضر ۲۳ سال دارد. او حامی گردهمایی‌های ضد قاچاق انسان است و داستانش را در کنفرانس‌ها و همایش‌ها تعریف می‌کند. او در ژوئیه سال جاری میلادی، داستانش را در واتیکان برای پاپ فرانسیس هم تعریف کرد. کارلا در ماه مه در کنگره ایالات متحده حاضر شد و برای آن‌ها نیز صحبت کرد.
   
  پیام کارلا واضح است: قاچاق انسان و روسپیگری اجباری همچنان در جهان رخ می‌دهد و آمار آن رو به افزایش است.
   
  او می‌گوید: «دختران زیر سن قانونی اغفال شده و از خانواده‌هایشان دور نگه داشته می‌شوند. گوش دادن به حرف‌هایم کافی نیست. شما باید درک کنید چه اتفاقاتی در آن چهار سال به سر من آمد و چشمانتان را خوب باز کنید.»
   
  کارلا می‌گوید که اگر اقدامی صورت نگیرد، هزاران دختر مانند او درگیر باندهای قاچاق انسان شده و هزاران بار مورد تجاوز قرار خواهند گرفت.

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 1
  انتشار یافته : 45
  1. چقدر پست های بی محتوا زیاد شده…..!!!
   انگار فقط داره کپی پیست میشه……..
   شما بهتره از نابودی دختران و یسران همین سرزمین پست بزاری نه اونور اب…
   منصور ب داد سایتت برسه داداشم
   40   81
   • جناب آرش با احترام : یا من خیلی کم حافظه شدم و باید به گیزمیزی بودنم شک کنم یا شما و امثالهم کلا دوست دارین غر بزنین … روی کلام من به هیچ شخص خاصی نیست یادمه قبل اینکه این خانم بیاد برای ادمین شدن چی میشد که سایت آپدیت میشد و تاکید مجدد میکنم تا جاییکه من یادمه چی میشد که سایت روزهای پنج شنبه و جمعه آپدیت میشد حالا این خانم حداقل کمک میکنن به این روند که سایت به حال خودش رها نشه و دوستان حتی دراین روزها هم کنارهم باشند و خبرهای جدید و متفاوتی به دستمون برسه بازهم امثال شما میاین و از بی محتوا شدن سایت حرف میزنید.

    دقیقا منظورتون از محتوا چیه نمونه ی این پست هاروهم جناب مدیر سایت آقای قیامت میذاشتن ولی من نمیدیدم کسی بیاد شکوه کنه. منظورتون از کپی پیست چیه توقع دارین ادمینه خودشون برن مکزیک یا برن توی شهرتهران بچرخن برای شما سوژه پیدا کنن تا خوشتون بیاد فکرمیکنین بقیه سایت ها کارشون کپی پیست نیست؟
    فکرمیکنم شمادرک درستی ازدنیای مجازی ندارین دنیای مجازی همش کپی پیشته دوست محترم. واقعا که! این رفتارها و برخوردهاعجیبه

    بنظرم دارم به این نتیجه میرسم که شاید یکی از دلایل شکوه ها مونث بودن ادمینه شایدهم بعضیا فقط کارشون نق زدنه.
    66    8
    • والا من موندم رو چه حسابی اینجوری اعتراض میکنین! قبلا مگه پستا چجوری بود که الان خیییلی افت کرده؟ اقای قیامت اصول فیزیک و شکافت اتم و هوا کردن اپولو مرحله به مرحله یاد میدادن که الان ازش خبری نیست؟! یا مثلا ۴ تا خبرنگار محلی داشتن که در سطح شهر اخبار جمع میکردن؟!!! بسه باباااا. ناف یه عده رو فقط با فاز منفی و اعتراض بریدن. این همه سایت خبری هست برید به اونا مراجعه کنید. شبکه های تلگرام و اینستا هم که انواع و اقسام ریخته برای هر سلیقه. خیلی حس میکنین با گیزمیز فعلی وقت ارزشمندتون به هدر میره کلی مسیر دیگه رو میتونین انتخاب کنین. اما خواهشا بسه این همه اعتراض مسخره. ۴ روز اقای قیامت آپ کرد مطالبو خبری از راضیه نبود. پستاشون چه چیز خاص و خفنی بود که متفاوت با پست های ادمین باشه؟!
     29     9
     • ثنا عشششققم فداتبشم اصلا خودتو ناراحت نکن باورکن دارم یادمیگیرم ب شنیدن این حرفا عادت کنم … بقول بقیه بچه ها اینم ی انتقاده ولی خدا خودش شاهده ک من دارم تمام تلاشم و میکنم ک سایت و خوب بچرخونم ….جناب امیرعلی محترم ممنونم از حمایتتون خیللللی بزرگوار و فهیمی هستین پاینده  باشید
      26      10
    • شما کاسه داغ تر از اش نشو عمو…
     من اون موقع ها هم وقتی پست ها تکراری میشد یا کلیشه ای به منصور می گقتم حرمو و جنسیت برام مهم نبوده…
     پ.ن : ما رو دور هم حمع می کنه……!!!!! ما اینچا سر می زنیمو میریم مثه شما اتراق نمی کنیم
     اصن میگم چطوده یکم بمونی ایشالله از همین سایت برات زن بستونیم..؟؟
     زیادی جدی گرقتی مشتی…
     حرف حق همیشه تلخ بوده
     17     42
    • امیر علی و ثن جون !! آقای آرش راست میگه ، تا وقتی که تو جامعه خودمون با این همه کب کبه و دب دبه ، این همه بی بند و بار ی و فساد ، اعتیاد ، بی قانونی و بی عدالتی هست ، شما نمیتوانید به موضوع تکراری و قدیمی قاچاق انسان که بیشتر هم در کشورهای مافیایی و عقب افتاده آمریکای جنوبی اتفاق می افتد ، توجه کنید . چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامست…
     4     12
   • امـــــــیر.

    داداش از اینور اب هم میذاره.اره میذاره.
    5    2
    • سمانه / تهران / 66

     از این ور اب بزار مثلا شماها چه کاری میکنین ؟ فقط میشینین میگین نچ نچ این مملکت ما داریم؟
     حداقل از همه جا بزاره ادم میفهمه فقط بی بند و باری کارهای خلاف تو مملکت خودمون نیست
     تازه شما ها که میدونین هست چرا دیگه دوست دارین تکرار شه براتون؟ کمکی میکنین؟
     9     3
     • سما ، مملکتی که شعار اسلامی بودن و امام زمان و و از این دست حرفها میزنه ، نباید با این وضعیت کنونی باشه ، شما کشورهای خلافکار و مافیایی آمریکای جنوبی رو نباید با ایران اسلامی که مدعی هست بر پایه و اساس دین نهاده شده قیاس کنید ، کشورهای آمریکای جنوبی نه دین درست و حسابی دارند و نه ادعای دینی می کنند، فقط دنبال خلاف و قاچاق و … هستند ، شما اول برو تحقیق کن بعد نظر بده ، خانوم
      8      2
     • خودت داری میگی شعاررر !!! اسمش اسلامیه عزیزمممم اسمشه فقط
      هنوز از مملکت ما انتظار داری یعنی؟ من که ندارم
      6      0
     • امـــــــیر.

      حرفی نشد خو چرا میزنی؟؟؟؟
      3      2
  2. کاوه/27/تهران

   دیروز میخواستم از سی.ان.ان برای منصور ترجمه کنم بفرستم …..

   ولی دیدم باید دو ساعت ترجمش کنم ، بعد معلوم نیست آخر سر بذارتش یا نه !

   این دختر توی کنگره آمریکا سخنرانی کرده ، با پاپ صحبت کرده …… خیلی مشهور شده ولی پیامی که هم خودش و هم خبرگذاری ها دارن اینه که این دختر از مهلکه فرار کرده ……. خیلی ها همچنان در بند مافیاهای قاچاق انسان اسیرن ………..
   19   5
  3. چند سال قبل ۱-۲ تا فیلم مستند گونه در مورد همین ماجرا دیدم. یکیشون مربوط به قاچاق دخترای مکزیکی بود و دیگری لهستانی. تا مدت ها تو شوک واقعه بودم. خوب یادمه اون موقع تو جو دوستام بودم که با هم زمینی میرفتن گرجستان و ارمنستان یه بارم ۱ ماه رفتن هند. بدون تور میرفتن و تیریپ بک پکی. منم پامو کرده بودم تو یه کفش که بلدم از خودم محافظت کنم و میخوام برم. برادرم یکی از این فیلم ها رو گذاشت رو میزم و گفت بشین ببین. خودت و تو تنهاییت ببین و یکم اون مغز کوچیکتو بکار بنداز جوجه. کلااااا از سرم افتاد این فکر و نشستم سر جام….
   تو مستندهایی که دیدم خیلی دختربچه ها از حماقت و بچه بازی میافتن تو این خط. البته برای فرهنگ ما و سیستم تربیتیمون چیز عجیبیه و خوشبختانه زیاد درگیر این ماجراها نشده جامعمون. اما گویا برای اروپای شرقی و همین طور امریکای جنوبی و مکزیک ماجرا بسیار متفاوته و معضل بزرگیه..
   21   4
   • ۱- قاچاقی به صورت کلی از جنگ جهانی اول ودوم شروع شده بود ، چه کالا یا عتیقه یا انسان .
    اما برای قاچاقی دختران و خانمان از ۳۰ سال گذشته مرتبا شروع شده و در همه جا افتاده .
    ۲- در ایران ، بعد از اتفاقات ۸۸ ، بیشتر شده با اینکه از قبل خیلی کم شده ، اما بعد از اتفاقات ۸۸ بیشتر شده ، خیلی از آنهایی که پرونده شون بسته نشده یا محکوم با زندان چند ماه ،یا از اینجا خسته شدند یا برخی از آنها به علت برخی مشکلات خانوادگی به کشور ترکیه به صورت قاچاقی رفتند .
    ۳- فرار افرادی به صورت قاچاقی یا اینکه به میل خودشون بود و یا برخی از آنها از ترس و محکومیت به زندان رفتند ترکیه و چند مدت در ترکیه موندن و بین سه راه مختلف انتخاب کردند :
    الف : یک سری به سازمان بین المللی انکارا چند بار درخواست دادند تا پناهندگی بگیرند در یکی از کشورهای جهان اول یا دوم وبعد از چند مدت توانستند برن.
    ب: برخی سفارت های کشورهای اروپایی وحتی آمریکا در ترکیه مجوز تردد به آنها دادند و پناهندگی هم دادند . وبعد از بررسی مدارکشون از یک ماه تا شش ماه تقریبا ، توانستند به آمریکا و برخی کشورهای اروپا به صورت قانونی برن . (البته مرحله فراریشون از اینجا قاچاقی بوده)
    ج : سری سوم از راه استانبول به یونان مهاجرت کردند و از آنجا به کشورهای اروپا رفتند . برخی از آنها گذرنامه خارجی جعلی از آنجا میخریدند (در حدو ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو) و بیشتر آنها توانستند به سوید برن چون شرایط کشور سوید مقایسه به همه کشورهای اروپایی برای همه مهاجران بهتره .
    ۴- فروش دختران زیر ۱۰ ساله برای خانواده های عقیم هستند هنوز هست . (اینجا بحث سرپرست از یک دختر یتیم نیست بلکه فروش دختر یا پسر که در اصل خانواده داره )
    به صورت کلی ، سه تا از مراکز معروف در جامعه از این اخبار اطلاع داشتند :
    ( کانون اصلاح دختران – مراکز سرپرستی – شیرگاه ) گاهی اوقات ، مراکز آزمایشات پزشکی هم از این برخی مسائل میدانند . ( کافیه برخی آزمایشات انجام بدن و آن موقع میشه فهمید )
    ۵- راه دیگه هم در دو سال اخیر رواج کرده ،بهش میگن (قاچاقی موقت) البته اینجا ولی در برخی کشورهای اروپایی و آفریقایی وآمریکا لاتین از ۱۰ سال گذشته تقریبا یا بیشتر این کار رو میکنن . یعنی فروش دختران وپسران زیر سه و چهار ساله هست برای افراد (قاچاق ارز – عتیقه و مواد مخدر) به صورت موقت از دو هفته تا یک ماه . این افراد در این مورد از لوازم همراه پسر یا دختر هنگام مسافرت استفاده میکنن. و در مقابل این مبلغی خوب هم به خانواده پسر یا دختر میدن (گاهی اوقات نصف پول میدن و نصف پولشو بعد از اینکه به کشور مبدأ برمیگشتند )
    اصل این قضیه اینکه در بیشتر فرودگاه های دنیا ، متأسفانه افراد نظامی در معابر خروجی ، همه کودکان زیر ۴ سالشونه که با عروسک های و اسباب بازی همراشون بوده ، زیاد دقت نمیکردند و نمیکنن . و بیشتر قاچاقیان از این مورد استفاده میکنن جهت جاگذاشتن مواد مخدر در اسباب بازی یا عروسک ها یا جابجایی ارز نقد خارجی یا چیزهای دیگه مانند عتیقه و غیره.
    4    1
  4. حدیث۱۹شیراز

   وای وحشتناکه تجاوزیعنی مرگ یه دختر…..
   20   3
  5. اگه قانون حمل اسلحه برقی یا اسلحه عادی توسط دختران و خانما در مجلس محترم مطرح میشود . نمیدونم قانونش صادر میشه یا نه .
   ولی اگه میخوام نظر کاربران محترم اینجا بدونیم چیه ؟
   نظر خودم میگم : حمل اسلحه برای دختران و خانما از مقطع راهنمایی الزامیست به ۴ شرط :
   ۱- گذراندن دوره نحوه استفاده از حمل اسلحه به مدت یک ماه ، سپس گرفتن گواهینامه حمل اسلحه از مراکز نیروی انتظامی مجاز ،
   ۲- گذراندن دوره ورزش رزمی و دفاع از خود به مدت ۶ ماه .
   ۳- بررسی صلاحیت روانی و جسمی زنان هر شش ماه .
   ۴- اگه دختره یا خانم خوش اندام و یا خوش چهره باشه و یا جهت جراحی زیبایی بعد از چند بار عمل کرده سپس خوشکل شده ،در این موقع برای خانم الزامیست و درغیر اینصورت لازم نیست.
   9   23
   • من پناهنده افغانستان میشم…یه گواهینامه ماشین دادید اینهمه آدم بیگناه جون خودشونو از دست دادن…. گواهینامه حمل اسلحهههههه!!!!!!! تصور کن یه متلک بندازی…بعد مردا چی دست بگیرن؟ابنبات چوبی…
    22    8
    • بنده یک کامنت گذاشتم برای برطرف چنین مشکلات در جامعه است ،
     در ابتدا میخواستم عبارت زیر بنویسم :
     حمل اسلحه برای هرکسی میخواد بره خمینی شهر یا قزوین الزامیست .

     اما گفتم ، به صورت کلی بنویسم تا شاید کسی نظرش یا کامنتش ازم بهتره .
     5     3
   • حسین/27/اصفان

    شما داداش من زیاد به خودت فشار نیار
    توی کشور هایی که حمل اسلحه آزاده ازین جرم و جنایت ها پیش نمیاد ؟
    آمارش رو داری ؟
    واقعا درکش خیلی سخته که این همه جنایات و خودفروختگی اکثرا از فقر میاد ؟
    اگه جوونای مملکت ما همشون شغل و درآمد و امید به آینده داشته باشن چه پسر چه دختر هیچوقت دنبال این برنامه ها نمیرن
    دیگه اگه اسلحه بدن که ازین به بعد هر طوری میشه می خوان طرف رو نفله کنند .
    من خودم توی خیابون اومدم از یک خانم که تقریبا ۴۰ سالش بود آدرس بپرسم تا اومدم بگم ببخشید خانم سر فوش رو گرفت به من .
    میدونی چرا ؟
    چون ماشینم خارجی بود .
    اینه وضعیت الان ما
    ما هم فقط عادت کردیم از خودمون اظهار فضل کنیم .
    کو وعده وعید مسئولین ؟
    کو وعده لغو تحریم و توافق و تدبیر و امید ؟
    کو اشتغال و تعامل با دنیا ؟
    من هم مثل خیلیای دیگه دلخوش بازی رسانه ای شدم و به اوضاع و احوال پیش اومده خوشبین بودم . اما حالا فهمیدم همش وعده سره خرمن بود .
    13    5
    • هر کسی در جامعه مشکلات خودش داره ، ولی نمیشه هر دفعه به گردن دولت بندازیم .
     باید بدونیم منشآ مشکلات از کجا شروع شده تا بتونیم ریشه چنین مشکلات برطرف کنیم .
     هر کسی و هر فرد و هر خانواده مشکل خودش داره ، حتی افرادی که در دولت مشغول هستند هم مشکلات خودشون دارن ، حتی افراد نظامی هستند ویا در سپاه یا ارتش مشکلات خودشون دارند .
     ولی این چیزی که دولت نمیدانند که جمعیت کشور هر سال نسبت به سال قبل بیشتر میشه ،
     و هر موقعی که تعداد جمعیت بیشتر شده ،
     مشکلات جامعه بیشتر میشه
     استخدام افراد بیشتر میشه .
     تنوع در جرایم جامعه بیشتر میشه .
     و روشهای جهت کنترل جرایم بیشتر میشه .
     در این موقع ، جهت پیشگیری از وقوع چنین جرایم باید رفتار خودمون تغییر کنیم تا دولت بفهمه این رفتار فرهنگ شده . حداقل دو روز هر هفته برای آموزش ورزش رزمی در هر رده سنی برای پسران و دختران الزامیست .
     وگرنه دولت چنین قانونی صادر نمیکنه مگه اینکه اگه یکی از افراد دولت محترم به این قضیه روبرو میشه (یعنی برای یکی از خانواده اش اتفاق بیفته )، آن موقع در مجلس مطرح میشه .
     5     2
   • منظورتون از اسلحه عادی چیه؟ اسلحه ای که تیر داره، می زنه می کشه؟
    ۱-مقطع راهنمایی! یعنی می خواین به بچه ۱۲-۱۳ ساله اسلحه بدین؟ که وقتی مثلا دوست پسرش ولش کرد، یه تیر بزنه وسط پیشونیش؟ حتی یه آدم بالغ هم ممکنه در تشخیص موقعیت استفاده از اسلحه دچار خطا بشه چه برسه به یه بچه!
    بعد اگه زد و کشت، چطور باید ثابت کنه که در دفاع از خود بوده؟
    ۲- به نظر می رسه گذروندن دوره رزمی، در جهت رفع نیاز به حمل اسلحه عمل کنه نه در شرایط تکمیلی آن.
    ۳-منظورتون از بررسی صلاحیت روانی هر شش ماه چیه؟ صرف نظر از هزینه و سختی کار، در موردش بیشتر توضیح بدین.
    ۴- معیار زیبا و خوش اندام بودن رو کی تعیین میکنه؟ فکر می کنین رابطه معناداری بین میزان زیبایی و مورد تجاوز بودن وجود داشته باشه!
    15    0
    • ممنون از کامنت شما ، اما جواب سوالات شما :
     ۱- منظورتون از اسلحه عادی چیه؟ اسلحه ای که تیر داره، می زنه می کشه؟
     دو نوع از اسلحه عادی : ۱- اسلحه که دارای گلوله داره به محض اینکه به کسی دیگه میزنه میکشه .
     و ۲- نوع دوم : گلوله لاستیکی (از جنس پلاستیک) که منظورم در این پست از همین نوع بوده . یعنی هنگام زدن به طرف مقابل به آن آسیب برسه ولی ضررش از اول کمتره یعنی به کشتن یک آدم نمیرسه .
     مثلا برای دختران مقطع راهنمایی یا دبیرستان از اسلحه برقی استفاده کنند .
     این نوع اسلحه جهت کنترل طرف مقابل داره و دیگه طرف مهاجم نمیتونه مقاومت کند .
     و برای دختران در مقطع کارشناسی یا دیپلم یا استخدامی از اسلحه لاستیکی خوبه .

     ۲-مقطع راهنمایی! یعنی می خواین به بچه ۱۲-۱۳ ساله اسلحه بدین؟ که وقتی مثلا دوست پسرش ولش کرد، یه تیر بزنه وسط پیشونیش؟ حتی یه آدم بالغ هم ممکنه در تشخیص موقعیت استفاده از اسلحه دچار خطا بشه چه برسه به یه بچه!
     بعد اگه زد و کشت، چطور باید ثابت کنه که در دفاع از خود بوده؟
     هر سلاح چه کوچیک یا متوسط در دنیا شماره و کد داره ، حتی گلوله تولید داخل یا خارج میشه مشخص کرد ، ولی در این مواقع میگم : وقتی که کسی به طرف مهاجم از خودش دفاع کنه بهتر است به پای یا دست طرف مهاجم شلیک کنه . ولی چون گاهی اوقات ، فرد در مقابل یک طرف مهاجم ، نمیتونه به خودش کنترل کند ، و به همه جا شلیک میکنه و گاهی اوقات یا طرف مقابل میکشه یا حتی به خودش شلیک میکنه ولی اگه آموزش در ابتدا میبینه دیگه این موضوع کمرنگ میشه .
     نکته دوم ، الان در همه مراکز امنیتی و نظامی و هلال احمر در همه جای دنیا جهت مشخص کردن موقع اصلی زدن با اسلحه به یک نفر یا جانور آموزش میبیند . و همچنین جهت درمان کسی که بهش شلیک شده نحوه طبابت یک نفر زخمی شده آموزش داره .
     این امور حتی در برخی مراکز ارتشی و آموزشی های رزمی هم هست .
     ولی به هر حال ، در صورتی که امنیت یک جامعه یا محله یا منطقه برقرار است ، دیگه حمل اسلحه توسط یک نفر (غیر از نظامیان) لازم نیست . که متآسفانه در برخی مناطق نیست .

     ۳-منظورتون از بررسی صلاحیت روانی هر شش ماه چیه؟ صرف نظر از هزینه و سختی کار، در موردش بیشتر توضیح بدین.
     افرادی که جهت ورود به دانشگاه های نظامی در ابتدا آزمایشات لازم از آنها میگیرن ، چه پزشکی یا روانی (چه سوالات کتبی یا مصاحبه)و غیره . ولی همین شرط گذاشتم چون افرادی که غیر نظامی هستند میتوانند در مواقع لازم و یا غیر لازم سوء استفاده کنند .
     مشکلات هر فرد در جامعه وجود داره ، چون مشکل خانوادگی تا مشکلات مادی و تحصیلی و زندگی و غیره . لذا گاهی اوقات یک فرد جهت برطرف مشکل خودش به کسی دیگه از اسلحه استفاده میکنن . لذا میگم بهتر است ، جلسه مشاوره یا آزمایشی روانی هرچند مدت لازم است .

     ۴- معیار زیبا و خوش اندام بودن رو کی تعیین میکنه؟ فکر می کنین رابطه معناداری بین میزان زیبایی و مورد تجاوز بودن وجود داشته باشه!
     معیار زیبا و خوش اندام از یک نفر به یک نفر فرق میکنه ، و تعیین کردن آن در هر جامعه فرق میکنه ولی به سختی نیست .ولی ، آن مواردی که در عرف جامعه از ملاک زیبایی و خوش اندام بودن یک نفر رواج داره ، دیگه در عرف آن جامعه مشخصه و معلومه که این طرف زیباست یا خوش اندامه یا نه .
     در مورد قسمت دوم از سوال شما :
     آیا بین میزان زیبایی و مورد تجاوز بودن رابطه معناداری وجود دارد یا خیر ؟
     این سوال نیاز به تحقیق بیشتر و مطالعه کوتاه مدت و مصاحبه با افرادی که چه در زندان هستند یا بودند یا افرادی که به آنها مورد تجاوز بودند تا بتونم سوال شما جواب بدم . ولی این رابطه در برخی مناطق در کشورهای خارجی مثبت و معناداری وجود دارد ، حداقل به برخی مقالات پژوهشی علمی مطالعه کنید . مطمئنم این مورد در چندتا جا ثابت شده است .
     5     2
     • فرهنگ سازی کن
      نه اسلحه سازی

      برو نروژ

      هلند
      فنلاند
      سوئیس
      سوئد

      ببین همه فرهنگ
      دارن
      اسلحه ندارن

      فرهنگ یعنی همه

      انسانیت شاخه ای از فرهنگ

      علم شاخه ای از فرهنگ

      فرهنگ یعنی همه چی
      9      1
     • همه کشورهای که گفتی مغازه های اسلحه فروشی هست
      هم اسلحه شکاری هست .
      ولی به هیچ کسی نمیفروشن مگه اینکه گواهینامه داره ، حتی گلوله های که میخره در دو دفتر همزمان ثبت میشه ، هم دفتر مغازه اسلحه فروشی و هم دفاتر امنیتی که به پلیس و ارتش وابسته است .

      دو سال قبل ، یکی نروژی نزدیک ۹۴ نفر در یکی از مناطق تفریحی نروژ همه رو کشته اند .
      بقیه کشورها همینطوری هم هست ولی فکر کنم به اخبار آن کشورها نگاه نکردی .

      فرهنگ سازی اگه بشه باید از خونه ، مسجد ، مدرسه ، سازمان های دولتی ، دانشگاه ها و مراکز فنی و حرفه ای و انجمن های فرهنگی کشور در میان شرکتهای خصوصی باشه .
      اما بعد از حادثه خمینی شهر و قزوین دولت محترم هیچ کاری نکرده ،
      بفرمایید (اگه خدا نکرده این اتفاق برای یکی از خانواده های محله شهر شما یا استان شما افتاده ) در این مورد چطور میخوای فرهنگ سازی کنید ؟؟؟؟؟!!!!!!
      تا موقعی که مانند این اتفاق تلخ برای یکی از خانواده های مسئولین دولت محترم اتفاق نیفته ،
      انتظار نکنید کسی به مردم بگه فرهنگ سازی ؟؟!!!!
      بلکه میگه آموزش رزمی واجبه یا حمل اسلحه بهتره .
      3      2
  6. زهرا 27 اصفهان

   حالم به هم خورد این خبرا اعصاب برام نمیذاره نمیدونم چرا خوندم اه
   10   0
  7. من حساب کردم یک زوج در طول ۶۰ سال زندگی مشترک ۶۲۴۰ بار با هم نزدیکی میکنند. دختر بیچا ره انگار ۷ تا شوهر داشته باشه …۷ برابر یک زندگی مشترک نزدیکی داشته اونم با این سن کم.
   13   0
   • تعداد شوهر بر روز (برای اون چهار سال) رو بهتره بصورت زیر حساب کنیم.!!

    ۶۲۴۰/۶۰/۱۲=۸٫۷
    پس بقول شما یه زن و شوهر ماهی ۸٫۷ مرتبه چیز میکنن. ولی ایشون ۳۰*۳۰=۹۰۰ مرتبه در ماه .
    پس ۹۰۰/۸٫۷=۱۰۳

    یعنی انگار ایشون تو این ۴ سال ۱۰۰ شوهر داشت
    6    0
  8. حسین/27/اصفان

   واسه اینجور داستانا احتیاجی نیست که تا مکزیک ذهن خودمون رو ببریم .
   جامعه خودمون توی این ۲-۳ سال آمار روسپی گری خیلی زیاد شده .
   همین بیخ گوش خودمون عراق دارند زنان و دختران مسلمان سنی و بخصوص شیعه رو دارند هر روز خرید و فروش می کنند.
   کشور خودمون آمار طلاق بالا رفته و زنان مطلقه زیادی هستند که گاهی به اجبار دست به این کار میزنند یا دخترانی که باکره بودن خودشون رو توسط عشق های موقتی یا همون دوست پسراشون از دست میدن به این کار رو میارن .
   آره میدونم الان یه عده میان میگن روابط دختر و پسر آزاد باشه و ازین حرفا
   همین دختره هم که خبرش توی این پسته اول با اون یارو دوست شده دیگه
   بی خیال توی این سایت حرف حق بزنی به همه چیزت ایراد میگیرن
   من همون جوک تعریف کنم خیلی بهتره
   آره دادا
   26   1
  9. ببخشیداحمداقاولی خیلی بهتون خندیدم.اینقدر بیکاری میشینی امار میگیری.البته ببخشیدا
   12   1
  10. kari be hichi nadaram faghat che tavanaeie balaeiiiiiii……. 30 baaaar dar rouz…
   1   2
  11. پریسا خوشکله

   فکر نکنم چیزی بدتر از تجاوز توی این دنیا باشه از مرگم بدتره…تازه اونم اینکه چندنفر به ادم تجاوز کنن…وااای وحشتانکه وحشتناک
   12   0
  12. متاسفانه تو همین ایران خودمون هم کم نبودن دخترایی که گول خوردن و به شیخ های عربی فروخته شدن. چند سال پیش یه مطلب تو یه مجله خوندم در مورد دختری که توسط یه خانم گول خورده بود و چند سالی مثل این دختر پیش عربها بود، بعد که دیگه سنش بیشتر شده بود و… تو دبی بهش یه خونه داده بودن و آزادش گذاشته بودن برای خودش زندگی کنه. ولی دیگه چه زندگی ای؟
   قضیه رو باید از اون طرف هم ببینیم، یعنی مردها (البته نمی دونم اسمشون رو میشه مرد گذاشت یا نه؟) . اونا چرا یه لحظه فکر نمی کنن که چرا باید سر یه دختر نوجوون یه همچین بلایی بیارن؟! متاسفانه تو جامعه خودمون هم فقط خانم ها هستن که مواخذه میشن! این عدالت نیست.
   اینا موضوعاتی هست که تو جوامع وجود داره و به نظر میاد تموم شدنی هم نیست.

   «پایانی برای قصه ها نیست …
   چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگ ها سیر»
   14   0
  13. چه فرقی میکنه

   خدایا خودت هممونو در پناه خودت حفظ کن
   ادم نمیدونه چی بگه کثیف تر از مشتری ها اون پلیسان .وقتی برقراری امنیت دست همچین ادمایی باشه بهتر از اینم نمیشه
   10   0
  14. سماء اردیبهشتی

   واقعا تاسف داره….ولی عجب دختر قویی بوده….هرکی بود تا حالا ۱۰۰دفعه خودکشی میکرد…..
   البته تو ایران خودمونم همچین امنیت نداریم….معذرت میخام اینو میگم ولی تقریبا همه ی خانوما تجاوز شدن…..حالا ن بصورت رابطه!!!!ولی خیلی از حیوونای آدم نما بارها با ترفندای مختلف اینکارو کردن….یا با گفتن حرفای رکیک و زشت…..یا حتی مثلا اتفاقی خوردنشون ب آدم و…
   پیر و جوونم نداره….خدا اون آدمای کثیفو لعنت کنه….
   5   0
  15. امـــــــیر.

   راضیه خانوم واقعیتش همون دو خط اول خوندم با اون امار۴۳۲۰۰ دیگه ادامه ندادم.رفتم یه دوری زدم دوباره اومدم بخونمش بازم نتونستم.اعصابمون ضعیفه چی؟ضعیف..
   3   0
  16. غریب آشنا(س امامی)

   واقعا برای اون مردهای هرزه متاسفم.خاک بر سرشون ولی این دختربیچاره هم باید زرنگ بود وگول همیچین آدم پست فطرتی رونمیخوردو باهاش دوست نمیشد.آدم اگه فقیرباشه بهتره بره گدایی کنه تا اینکه مجبور بشه روسپی گری کنه.
   5   1
   • چه فرقی میکنه

    این دختر دوازده سالش بیشتر نبوده با کادوهای رنگ و وارنگ و حرفای قشنگ گول خورده فک کرده طرف شاهزاده ی سوار بر اسب سفیده که اومده تا زندگیشو قشنگ کنه چه میدونسته قاچاق انسان و روسپی گری چه کوفتیه
    6    1
  17. هیچ چیز کثیف تر از این ادم دو پا نیست مثل بعضی انسان ها نیست، هیچ چیزم بهتر از این ادم دو پا مثل بعضی انسان ها نیست
   6   0
  18. یا خدا رسما ترکوندنش
   ما با هفته ای یه بار تازه کنار اومدیم این بابا

   یا اسطوخوددوس
   2   6
  19. وحید/15/تهران

   شما ها چقدر زودباورین دختره خودش هم میخواسته وگرنه میتونسته تو اون چهارسال یه جوری فرار بکنه
   2   16
   • زینب ۱۹ شهریار

    اخه مرض داره خودش بخواد؟؟؟ چجوری انقدر راحت تهمت میزنین ب دیگران؟کدوم دختری دوست داره مثل حیوون باهاش رفتار بشه؟
    بچه این حرفا برات زوده…
    9    0
  20. آقاي هم ساده

   این نظرات با خطهای نجومی منو کشته
   1   2
  21. وحید/15/تهران

   من حقیقت گفتم این دختره خودش هم بعد از مدتی خوشش اومده بوده از این کار ها وگرنه میتونست فرار بکنه یه جوری تو اون چند سال
   1   4
 • ارسال نظر