مجله گیزمیز

رابطه جنسی در دوران نامزدی چگونه باشد؟

منصور قیامت
۲۵ آذر ۱۳۹۲
۲۴۲ نظر
 • در فرهنگ ایرانی دو تعریف برای دوران نامزدی وجود دارد. برخی از خانواده ها دوران بین بله برون و عقدکنان را دوران نامزدی می نامند. اما اغلب خانواده های ایرانی دوران بین عقدکنان و عروسی را به این نام می خوانند. حد و حدود روابط جنسی از نگاه شرع، قانون و جامعه، در هریک از این موقعیت ها متفاوت است.

   

   

  نامزدی بدون جاری شدن صیغه عقد دائم

  همانطور که می دانید بعد از طی مراحل خواستگاری و برگزاری مراسم بله برون که دختر و پسر اصطلاحا شیرینی خورده ی هم محسوب می شوند، انگشتر نشان از طرف خانواده داماد به دختر داده می شود تا نشان کرده ی پسر شود. در برخی از خانواده های مدرن و امروزی (نه همه ی خانواده ها) دوران نامزدی از همان موقع شروع می شود. این خانواده ها فاصله ی بین بله بران و عقد کنان را طولانی تر می کنند تا دختر و پسر باز هم بیشتر و راحت تر معاشرت کنند و با خلق و خوی یکدیگر بیشتر ازگذشته آشنا شوند و چنانچه هنوز مایل به ازدواج باهم بودند، به خانواده ها اطلاع دهند که مقدمات عقد را فراهم کنند.

   

  در این نوع "نامزدی" که هنوز صیغه عقد بین طرفین جاری نشده است، هر نوع تماس جنسی ممنوع و ناپسند است و از نظر شرعی نیز حرام است و گناه محسوب می شود.

   

  ممکن است جهت رعایت مسایل شرعی یک صیغه محرمیت بین آنها جاری شود تا معاشرت آنها و احیانا تماس هایی مثل دست دادن و نگاه کردن و … اشکال شرعی نداشته باشد. در این صورت نیز هر نوع رابطه جنسی بین آنها حتی لمس کردن بدن یکدیگر به قصد لذت جنسی ناپسند و غیر مجاز است و دوطرف می بایست جدا" از اینگونه تماس ها خود داری کنند چراکه ممکن است در صورت به هم خوردن رابطه و منتفی شدن ازدواج، دوطرف لطمه های روحی و روانی جبران ناپذیری بخورند.

   

   

   

  نامزدی به معنای جاری شدن صیغه عقد دائم

  در بین اکثر ایرانیان منظور از دوران نامزدی همین است. یعنی زمانی که صیغه عقد دائم بین دختر و پسر جاری شده است و آنها شرعا و قانونا زن و شوهر شده اند اما بنا به هر دلیلی هنوز زندگی مشترک خود را زیر یک سقف آغاز نکرده اند. در فرهنگ ایرانی در این دوران زوج جوان در یک وضعیت خاکستری و بلاتکلیفی جنسی به سر می برند. منظورم این است که از نظر شرع و قانون زن و شوهر هستند اما از نظر عرف جامعه هنوز کاملا زن و شوهر نیستند. یعنی خانواده ها آزادی هایی که یک زن و شوهر در روابط جنسی خود دارند را برای آنها جایز نمی دانند. سوال بیشتر زوج های جوان این است که در این دوران، کیفیت و حد و حدود روابط زناشویی آنها چگونه باید باشد؟

   

  قبل از هرچیز باید گفت که از نظر شرع مقدس اسلام وقتی صیغه عقد دائم بین پسر و دختر جاری شده است، آنها اجازه دارند روابط زناشویی کاملا آزادانه ای داشته باشند. یعنی می توانند با یکدیگر همبستر شوند و غریزه جنسی یکدیگر را کاملا ارضا کنند. بنابر روایات فراوان، آمیزش زن و شوهر عبادت محسوب می شود و توصیه فراوانی بر این امر شده است. خوب این از حکم شرعی و نظر دین مبین اسلام در این خصوص. اما برخی از خانواده ها وحتی برخی از مشاوران به زوج جوان و خصوصا به دختر توصیه می کنند که از برقراری رابطه کامل جنسی در دوران عقد خود داری کنند و رابطه کامل زناشویی را به پس از عروسی موکول کنند.

   

  دلایل زیادی نیز برای به تعویق انداختن هرگونه " روابط جدی جنسی " تا بعد از عروسی را ذکر می کنند از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد: وجود ریسک در تداوم ازدواج، بی قراری و انحراف فکری زیاد به دلیل بیدار شدن میل شدید شهوانی، دلبسته شدن دو طرف و عدم توانایی در شناخت کامل یکدیگر، احتمال باردار شدن ناخواسته دختر، از بین رفتن انگیزه و اشتیاق در دوطرف و خصوصا پسر برای تشکیل زندگی مشترک چرا که معتقدند مردان بعد از اینکه میل جنسی خود را ارضا کردند، برای برگزاری عروسی بی انگیزه می شوند.

   

  البته همانطور که گفته شد، دارندگان این دیدگاه، داشتن هر نوع رابطه را به طور کلی منع نمی کنند بلکه توصیه می کنند زوج جوان به شیوه هایی غیر از رابطه کامل زناشویی یکدیگر را ارضا کنند. شیوه هایی مثل : لمس کردن، بازی های عاشقانه، لمس قسمت های حساس بدن، بوسیدن و معاشقه و … که البته ارضا شدن از این راهها برای زن و شوهر از نظر شرعی نیز هیچ اشکالی ندارد.

   

  باید گفت علت اصلی این نوع توصیه ها "ترس" است. تجربه های تلخی مثل برهم خوردن روابط و شکست خوردن ازدواج، طلاق های فراوان در دوران عقد و در پی آن ضربه های شدید روحی که به هردوطرف و خصوصا به دختر وارد می شود باعث شده است که خانواده ها و مشاوران نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری نشان دهند که البته کاملا قابل درک است.

   

  اما آیا واقعا بهترین راهکار همین است؟ آیا می بایست در دوران عقد از یکی از حلال ترین لذت ها چشم پوشی کرد و این میل و عطش جنسی را محدود کرد؟ آیا همین محدود کردن روابط جنسی باعث ایجاد برخی کج خلقی ها، اختلافات در دوران نامزدی و گاه انحرافات نخواهد شد؟ فراموش نکنیم که ازدواج بهترین راه برای ارضای امیال سرکش جنسی است و چنانچه حتی بعد از ازدواج نیز به بهانه های مختلف فرد امکان بهره بردن جنسی از همسر خودش را نداشته باشد، خود باعث سرخوردگی، افسردگی و خدای نکرده انحراف خواهد شد.

   

   

  روابط جنسی در دوران نامزدی، چگونه؟

  بسیاری از خانواده ها و همچنین برخی از مشاوران، زوج های جوان را از برقراری روابط کامل جنسی در دوران عقد، منع می کنند. ترس و نگرانی آنها از مسایلی مثل: احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دوطرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و… است.

   

  اما از طرف دیگر محدود کردن غریزه جنسی و خودداری از برقراری رابطه کامل زناشویی می تواند عواقب زیادی نیز داشته باشد. سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت آنهم زمانی که دوطرف احساس می کنند این حق قانونی و شرعی آنهاست که از یکدیگر بهره ببرند، می تواند باعث برخی اختلافات و کج خلقی ها در زمان قبل از عروسی شود. از طرفی زمینه ایجاد انحراف را نیز فراهم نماید.

   

  تصمیم با شماست، اما درست تصمیم بگیرید!

  برقراری رابطه جنسی بین شما و نامزدتان در دوران عقد یک تصمیم کاملا شخصی است و به حریم خصوصی شما مربوط می شود. از نظر شرعی و قانونی روابط جنسی بین پسر و دختری که صیغه عقد بین آنها جاری شده است هیچ اشکالی ندارد. روابط زناشویی بین زن و شوهر بسیار مورد تاکید و سفارش اسلام قرار گرفته است و در بسیاری روایات از آن بعنوان شکلی از عبادت یاد شده است. بنابراین تنها کسی که می تواند در خصوص رابطه جنسی شما و نامزدتان در دوران عقد، تصمیم گیری کند خود شما هستید. اما گرفتن این تصمیم کار ساده ای نیست و نباید از کنار آن به سادگی عبور کنید.

   

   

  در اینجا ۶ نکته که به شما کمک می کند تا تصمیم درست را بگیرید، ذکر می کنیم:

   

  ۱ – آیا همه ریسک ها را می دانید؟

  بارداری ناخواسته در دروان نامزدی یکی از ریسک هایی است که باید از آن آگاه باشید و درباره آن فکر کنید. احتمال به هم خوردن ازدواج شما به هر دلیلی نیز یکی دیگر از ریسک هایی است که باید به آن فکر کنید. باید بدانید که اختلافات در دروان نامزدی بسیار متداول هستند، اما کم نیستند شمار کسانی که در همان ابتدای راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده اند. بنابراین قبل از برقراری روابط کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

   

  ۲ – آیا اطمینان دارید که باهم می مانید؟

  البته آخر و عاقبت هیچ ازدواجی از قبل معلوم نیست. به سختی می توان اطمینان داشت که شما تا آخر عمر با هم زندگی خواهید کرد یا خیر. زندگی مشترک از همان ابتدا با فراز و نشیب های زیادی مواجه است. اما اگر قصد دارید با نامزدتان همبستر شوید، بهتر است یک شناخت و اطمینان نسبی بین شما وجود داشته باشد. هرچقدر این شناخت و اطمینان بیشتر باشد، ریسک مواجه شدن با اتفاقات احتمالی مثل طلاق و جدایی در دوران عقد کمتر خواهد شد.

   

  فراموش نکنید که در صورت به هم خوردن ازدواج شما، چنانچه رابطه زناشویی به طور کامل بین شما برقرار شده باشد، هردوی شما آسیب خواهید دید. شاید در نگاه اول به نظر برسد در چنین موقعیتی فقط دختر آسیب می بیند، اما مسئولیت های قانونی پسر نیز در صورت برداشته شدن بکارت نامزدش، بیشتر خواهد شد. پس اگر هنوز مطمئن نیستید که ازدواج شما دوام خواهد داشت یا خیر، بهتر است همبستر شدن با نامزد خود را به تاخیر بیندازید.

   

  ۳ – احتمال بارداری ناخواسته را جدی بگیرید

  آیا می دانید که هیچ یک از راههای پیشگیری از بارداری ۱۰۰% تضمین شده نیستند؟ بعنوان مثال استفاده از کاندوم، می تواند احتمال بارداری تا حدود ۸۵% کاهش دهد و هنوز ۱۵% احتمال حاملگی وجود دارد. بنابراین اگر آمادگی بچه دار شدن در دوران عقد را ندارید، بهتر است روابط کامل زناشویی را تا بعد از عروسی به تعویق بیندازید.

   

  ۴ – موقعیت مکانی و زمانی خود را بسنجید

  بهتر است بدانید که اولین رابطه کامل جنسی با نامزدتان، لزوما یک تجربه رمانتیک و لذت بخش نخواهد بود! در اغلب مواقع این رابطه با درد و خونریزی شدید همراه است. بنابراین مطمئن شوید که در مکان و زمانی اقدام به این کار می کنید که امکان مقابله با هرنوع اتفاق ناخوشایندی را دارید. بعنوان مثال دسترسی به جعبه کمک های اولیه، دسترسی به درمانگاه و… از نکاتی است باید به آن توجه کنید.

   

  ۵ – هرگز " فقط به خاطر نامزدتان " اقدام به این کار نکنید

  پس از در نظر گرفتن تمام موارد فوق، شما باید زمانی اقدام به برقراری رابطه جنسی کنید که خودتان نیز به آن تمایل کامل داشته باشید. هرگز به خاطر نامزدتان کاری را که آمادگی آن را ندارید انجام ندهید. اینکه "او می خواهد" و یا دوست صمیمی شما نیز در دوران نامزدی اش با همسر خود همبستر شده است و یا دلایلی از این قبیل هرگز دلیل کافی برای این که با نامزد خود همبستر شوید، نیست.

 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 44
  انتشار یافته : 242
  1. رابطه جنسی بالا ترین پله و اوجه معاشقه با همسره…

   نه یک اتفاقی جدا از دیگر مسائل !

   اگر صحبت ها ونگاه ها وبوسه را پله های ابتدایی بدانیم

   تا رسیدن به آخرین پله مسیری طولانی را باید طی کنیم!

   به نظره من باید اوجه رابطه بعده عروسی باشه

   تا اون زمان آشنایی های لازم از همو بدست اوردن و میتونن راحت و بی استرس به هدفشون برسن! من الله توفیق 

    
   81   16
   • من بهتون قول میدم بیشتر از ۹۰٪ در دوران عقد این اوج لذت رو می چشند. چه بدلیل عشق زیاد باشه چه بدلیل شهوت زیاد. چه رابطه کامل باشه یا نیمه. خودمون رو گول نزنیم.
    87    35
    • من الان تو دوران نامزدیمم اتفاقعا با هم رابطه جنسی هم داریم هیچ مشکلی هم بینمون نیست  برعکس بهتر همدیگرو درک میکنیم یعنی درکمون از همدیگه خیلی بیشتر شده. نامزد من دوست پسرم بود.
     69     104
     • اون وقت رابطه ت در دوران دوستی چطوری بود؟ ما که نمیشناسیمت بگو دیگه….
      49      38
     • من که نمی فهم این حرفا و ولی همه با هم تو دوستیم رابطه دارن چه برسه به عقد اصلا این چیزا نباشه رابطه معنی نداره به نظر من بعد یه مدت وهمش دعوا میشه
      31      56
     • آره همینطوره. من با یکی ۳سال دوست بودم به قصد ازدواج، فقط هم دستاشو گرفتم. با هم مشکل اساسی نداشتیم و همش سر مسائل کوچک بینمون زیاد دعوا و بحث پیش میومد. آخرشم من واسش کاملاً بی ارزش شدم. شاید خنده دار باشه، اونقد که واسم تقدس داشت، اصلا بهش دید جنسی نداشتم. اما اشتباه کردم.
      31      24
    • دوران عقد برای همه یکسان نیست بعضا دیدم که تا ۲ سال هم عقده هم بودن خوب اینجا رابطه کامل انجام نشه بیشتر تعجب میکنه آدم!!! !

     من موافقه سرعت در انجام این کار نیستم انجامم شد خوب بشه !!!
     53     7
    • راستش من ساکن شهریم که  فرهنگ اهالی اینطوریه که رابطه دوران عقد براشون خیلی زشته. البته که از لحاظ شرعی منعی نیست اما ما دوران عقد رو دوران شناخت بیشتر میدونیم و معتقدیم رابطه تو این دوران باعث میشه یه سری موانع سر راه تصمیم گیری عاقلانه به وجود بیاد. اصلا اینجا تا چند سال پیش اجازه نمیدادن نامزدا با هم برن مسافرت و یا شبها خونه هم بمونن. حالا یه کم وضع فرق کرده اما باز هم شب موندن خونه همدیگه یه کم مورد داره.  مورد داشتیم خانوم سر عروسی باردار بوده. هنوز هم که هنوزه مردم یادشونه و یه جورایی براشون قبیحه. البته به نظر من اینکه دوران عقد دوران نامزدی باشه خیلی اشتباهه. ما چون به طور رسمی دوستی و آشنایی قبل عقد نداریم اسم دوران عقد رو گذاشتیم نامزدی. در حالیکه بهتر بود قبل از عقد آشنایی به طور نسبی اتفاق بیفته و بلافاصله بعد عقد زوج برن سر زندگیشون.
     50     6
  2. بیشتر این رسم ورسومات ایرانی ها رو نمیپسندم دین اسلام میگه عقد خونده شد زن و شوهر ولی این رسوم دست و پا گیر مزخرفن دوره عقد به نظر من خیلی که طولانی شد دو ماه بیشترش به درد نمیخوره
   36   25
  3. علي اقا-69-نكا-مازندران-ايران-اسیا

   این شعر رو فروغ فرخزاد بعد از یک رابطه جنسی گفته است 

    

   گنه کردم گناهی پر لذت/کنار پیکری لرزان و مدهوش/خداوندا چه می دانم چه کردم/در ان خلوتگه تاریک و خاموش/در ان خلوتگه تاریک و خاموش/نگه کردم به چشم پر ز رازش/دلم در سینه بی تابانه لرزید/ز خواهش های چشم پر نیازش/در ان خلوتگه تاریک و خاموش/پریشان در کنار او نشستم/لبش بر روی لبهایم هوس ریخت/ز اندوه دل دیوانه رستم/فرو خواندم به گوشش قصه عشق/تو را می خواهم ای جانانه من/تو را می خواهم ای اغوش جان بخش/تو را ای عاشق دیوانه من/هوس در دیدگانش شعله افروخت/شراب سرخ در پیمانه رقصید/تن من در میان بستر نرم/بروی سینه اش مستانه لرزید/گنه کردم گناهی پر ز لذت/در اغوشی که گرم و اتشین بود/گنه کردم در میان بازوانی/که داغ و کینه جوی و اهنین بود

    
   89   29
   • بسیار زیبا بود
    31    22
   • فک نمی کنید کامنتتون خیلللی بی ربط به بحث بود؟
    41    40
    • علي اقا-69-نكا-مازندران-ايران-اسیا

     موضوع کامنت درباره رابطه جانسی بود

     و من شعری از فروغ فرخزاد سرودم

     مشکلی داری نخون
     64     41
   • ناهید-26->همدان

    ازکجا اینقد مطمنی بعد از ی رابطه جنسی این  شعرو گفته؟فروغ اکثر شعراش همینطوریه و اگه زندگی نامشو خونده باشی ناگهانی شعر میسروده ن با انجام عمل خاصی،پس در مورد چیزی ک اطلاع ندارید عنوان دروغین قرار ندین
    59    8
    • ناهید جان من به این نظر علی کار ندارم ولی شنیدم که یه بار فروغ دلش به حال یه رفتگر سوخت و با خودش برد خونه اش ……….
     14     44
     • علي اقا-69-نكا-مازندران-ايران-اسیا

      لازم به ذکره که

      این شعر اولین رابطه جنسی فروغ خانوم بوده که با بدن عریان این شعر رو سروده( البته به گفته خودش)  حالا درستی یا غلط بودنشو واگذار میکنم به خودش
      32      9
   • قشنگ بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    2    1
  4. دخترخاله ی محمد195

   هنوز که هنوزه، توی رسانه ی ملی، فیلم و سریال که نشون می ده، در دوران عقد…پسر بعد از یه مهمونی یا دور همی یا یه بیرون رفتن، دختره رو می زاره خونه ی باباش و با سلام و صلوات راهی می شه می ره خونه ی خودش که شب تنها بخوابه! یعنی دارن به مردم می گن که در دوران عقد خیلی خطرناکه که زن و شوهره عقدی کنار هم بخوابن!!! چرا جمع نمی کنن این مسخره بازیا رو؟

   داییِ من، دخترشو محدود کرده بود و بهش گفته بود حق نداری در دوران عقد بری خونه ی پسره شبا بخوابی. چرا؟ که دخترش کار فرهنگی نکنه و نگه داره برای شب عروسی. ولی دختر خانمه محترمه و مشتاق به کار فرهنگی، روزها به بهانه ی خرید و سینما و هر جای دیگه که با شوهر عقدیش قرار بود برن، می رفتن خونه ی پسره و در طول روز به کار فرهنگی مشغول می شدن! هیچ وقتم این دایی ما نفهمید این موضوع رو و همیشه سرشو بالا گرفت که من دخترمو کنترل کردمو از خطر دور کردمش!

   بابا جان!!! کسی که نامحرمه، به هر طریقی به این عمل دست می زنه

   وقتی دو نفر محرم می شن و شرع و قانون  و هر مکتبی اعلام می کنه که به هم حلال هستن چرا می خوان بینشون دیوار بسازن؟

   البته

   البته

   البته

   خیلیا هم شورشو در می یارن!

    

    

    

   و این بود انشای من!!!!
   74   12
   • شب باید کنار هم بخابن.

    کاره دایی خانتون اشتباه بوده خوووو عقده هم بودن دیگه !!!!!

    اگه به ازدواج راضی بودن که این کارا چیه دیگههههههههه
    39    7
    • دختر باید ارزش خودشو حفظ کنه هی نباید تلب بشه خونه پسر که دم به دقه
     75     19
     • نگران نباش پسره میاد خونتون تلب میشه!حرفا میزنیا…منم نگفتم هر شب .گفتم نباید مخالفت بشه.
      40      12
    • یادمه جایی گفته بودید مشهدی هستید، همونطوری که تو کامنت خودمم گفتم استان خراسانی ها اصلا با این مسأله مشکلی ندارند ولی واقه عن این مسئله تو شهری مثل تهران زیاد نمیتونه اجرا شه. حداکثر یک یا دو شب در هفته بتونند پیش هم باشند و نه بیشتر ( بالاخره فک نکنم دوبار در هفته بیشتر بطلبند) من هم با اینکه هرشب پیش هم باشند مخالفم. چون اینها منزل مستقل که ندارند یه جورایی مهمان هستند و مهمون هم یکی دو روزه دیگه نه یکی دوسال. باید حدوسط رو رعایت کرد نه به شوری شوما که میگید مدام با هم باشند نه به بی نمکی دایی جانه هاله خانم.
     راستی دخترخاله جان شوما به سلامتی ازدواجتون سر گرفت؟
     28     7
     • تو این مسائل اطلاعات خانوما بیشتره چون حرف های روز مره شون معمولا تو این موضوعات هست ولی ما مردا زیاد در مورد این مسائل صحبت نمیکنیم

      در مشهد هم اینطور نیست که ۷ روزه هفته رو دختر و پسر با هم صبح کنن اما سخت گیری هایی که در جاهای دیگه انجام میشه رو هم نداریم 

      بعدم شما چجوری از همه جا شناخت دارید من که خودم تا بحال ندیدم دخترو پسر در هفته بیش از ۴ شب پیشه هم باشند اونم خیلی مورده خاصی بود وگرنه ما هم معمولش همون ۲ شب رو داریم 

      صحبته من اینه که نباید اینطوری سخت گیری بشه که نه اصلا و ابدا چون باعث کینه در دختر و پسر بخصوص پسر میشه(اینو آقای شیخی که تو برنامه گلبرگ میومد گفته بود)

       
      24      16
     • آره در مورد استان خراسانی ها و مخصوصا خراسان شمالی من دیدیم که اصلا ایرادی نداره این موضوع. خب فرهنگ هر منطقه با منطقه دیگه متفاوته. من ۳ تا دوست از خراسان شمالی داشتم، سیستم این جوری بود که شب اول عقد باااااید پسرتو خونه دختر و کنار دختر میخوابید. عقد های طولانی مدت ۲-۳ ساله هم دارن و هیچ مشکلی از این بابت ندارن. دختر هم باردار شد خب بشه!

      اما هر چی به سمت مرکز و جنوب میایم این حساسیت بیشتر میشه. ما که رگ خوزستانی داریم اصلاااااااا و ابدا چنین چیزی بینمون پذیرفته نیست. خانواده ها امکان نداره اجازه بدن بچه ها راحت رفت و آمد کنن که بعدم کار به پنهان کاری و … میکشه!
      16      5
     • دخترخاله ی محمد195

      اسم منو از کجا می دونی الان؟؟؟

       
      3      3
     • یادت نیست پارسال تو همین جا تبلیغ وبلاگ شخصی تونو کردید؟
      5      3
     • دخترخاله ی محمد195

      یادم نیس خب
      6      1
     • فتوای جدید ندارن پسر خالتون
      6      2
     • دخترخاله ی محمد195

      می بینم که همه دوسش دارن و دلتنگشن
      8      5
     • من خودم الان ۱ساله نامزدم..زیادیشم خوب نیس…هم خونواده ها خسه میشن هم خودمون…کلا اگ قراره نامزدی باشه همون ۶ماه بسه…  
      2      0
   • دقیقا مثل سیستم دایی من! ۱ سال دخترش تو عقد بود، محدودیت رفت و آمد داشتن. ۹ شب دختر باید خونه میبود. حتی تو دیدار های حضوری هم داییم اجازه نمیداد دخترش لباس باز و راحت بپوشه!از صبح تا شبشون هم مطمئن بود چون دخترش کنار خودش کار میکرد!

    کلا داماد فووووووووووق العاده تو کف موند بنده خدا! 😀
    34    2
   • دختر خاله من بیشتر فکر می کنم این کار سیاسیه تا فرهنگی

     
    4    9
    • دخترخاله ی محمد195

     سیاسی می شه وقتی که نزارن دختر و پسری که به همدیگه محرم هستن، کنار هم بمونن! اصلا تا می رن تو اتاق و در رو می بندن انگار تن و بدن خانواده ها می لرزه!!! مگه خودشون جوون نبودن؟ اصلا مگه می شه نیاز جنسی رو نادیده گرفت اونم نسبت به شخصی که شرع و قانون و تمامه حریم ها اون شخص رو سهم و همسر قانونی طرف می دونه!
     15     5
     • من اگه دخدرم با نامزدش برن تو اتاق درو قلف کنن، بلن میشم با تبر میرم درو میشکونم و همونجو دوتا کشیده نر و ماده و بعدم دومادو از پنجره پرت میکنم کف خیابون. یه همچین آدم گِی رتی و متعصب و کله خری هستم من. بعل
      84      10
     • چرا دیگه ایمیل نمیفرستین؟

      شاد کردن دل ملت ثواب داره
      7      2
     • ایشالا از شب یلدا
      10      3
     • چرا شب یلدا نکنه از من خوشت اومده 
      6      1
     • با این رویه ای که شوما در پیش گرفتی تا بیآی زن بگیری دختردار شی و داماد ، فسیل شدی ، فسیلم که قدرت بلند کردن مگس کشو نداره چه رسه به تبر!!
      30      4
     • دخترخاله ی محمد195

      خخخخخخخخخخخخخخ

      وقتی یکی تبر به دست بیاد یهو تو اتاقی که تو و زوجه در رو قفل کردین، چه عکس العملی داری احتمالا؟؟؟
      11      4
     • آفرین منصور آفرین همینه 🙂
      13      3
     • تورج-30-تهران

      lol   منصور جان به اونم میرسیم !!! حالا قاماس قاماس " از خودت بگو !!! نومزده رو چیکار میکنی؟؟ !! یعنی میکنین؟؟ lol  اوه " اینکه شخصی شد!!! بزار ببینم تیتر چی بود !! آهان " رابطه جنسی تو دوران نامزدی" رابطه مستقیم با دوران دوس دختر پسری داره"" اگه این ارتباطه یه قدم رو به جلو بوده " !! ترجیحا ارتباط جنسی دوران زناشوئی میاد جای نومزدی رو میگیره"" حالا اینا به کنار"" ما که خواستیم با یکی نومزد شیم" هرجا که عشقت کشید" یا علی بگو برو بالا …. !!! lol
      8      7
     • منصور جوون ما که دیگه به اونجاها نمی رسیم این چیزارو ببینیم.. والا به خدا با این سن هنو عذبیم
      6      3
     • مامان دريا ٢٧ محموداباد

      واقعین  قاتل ترسناک خوب تا شما درو با تبر بشکونى اونا خودشونو خراب کردن اون وقت نمیتونى از جا بلندشون کنى
      6      0
     • آقا منصور حالا با دخترت کار نداریم مواظب باش یکی خودتو از پنجره پرت کنه بیرون ؟؟؟؟
      23      0
   • فک میکنم توو دوران عقد باید خیلی پررو باشی که شبهنگام خونه همدیگه برن و بخوابن

    به نظرم اگه هم کار فرهنگی و هنری بخواد صورت بگیره باید در هنگام روز باشه به طوری که هیچکسی بویی نبره

     با هنره سیاست 🙂

     
    28    6
    • مامان دريا ٢٧ محموداباد

     خوب حالا من که خونمون تهران بود خونه شوهرم محموداباد به نظرتون شبا کجا باید میرفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
     4     2
     • من میدووووونم………شما اصن شبا جای نمیرفتید
      5      0
     • خونه خودتونننننننننننننننننننننننننننننن
      5      2
     • مامان دريا ٢٧ محموداباد

      ااااااااااااااااااااااا یعنى من شبا باید میرفتم تهران صب دوباره برمیگشتم ولم کن عمو من نامزد که بودم یه هفته خونه خودمون بودم یه ما خونه نامزدم  تازه اینقد کم میومدم میرفتم الان حالم از جاده هراز بهم میخوره وای به حال این که شب میرفتم صب میومدم
      5      0
     • حالا‏ ‏نامزد‏ ‏بودی‏ ‏اینهمه‏ ‏صمیمی‏ ‏بودی؟‏!‏واقعا‏ ‏که‏ ‏:‏)‏‏ ما‏ ‏الان‏ داریم‏ ‏از‏ ‏قبح‏ ‏این‏ ‏قضیه‏ ‏در‏ ‏دوران‏ ‏عقد‏ ‏میگیم‏ ‏شانس‏ ‏اوردی‏‏‏ ‏منصور‏ ‏بابات‏ ‏نیست‏ ‏:‏)‏ ‏
      19      2
     • مامان دريا ٢٧ محموداباد

      نمیدونم شاید شما راست بگین ولى تو اخرین کامنتم گفتم که تا طرفتونو با یه عقل سالم نه عاشق  نشناختید کارى نکنید منو همسرم از چهار سال قبل از عقد هم دیگه رو میشناختیم یعنى دوست بودیم  وبعد عقد دیگهمیشد فهمید چه جور ادمیه  تا عروسى 
      3      4
     • مامان دريا ٢٧ محموداباد

      درضمن باباى من همیشه به من وداداشام میگفت وقتى شما ونامزداتون جلوى من همدیگه رو بغل میکنید ومیبوسى من خیلى لذت میبرم ودوس دارم همیشه پیش هم ببینمتون
      10      9
     • :خوب حالا اینم یه طرز تفکره دیگه و قابل احترام ولی به قول  بروبکس

      lol

       

       

       
      8      1
   • چرا این دایی شما همیشه  از  "شب " میترسه؟؟ ….مگه روز ها مرد ها عقیمن؟ همون کاری که درشب میشه انجام داد …در روز هم میشه انجام داد.
    31    4
    • محمد/24/تهران

     ههه ههه حیف که دوستم نیستی وگرنه یچیز بهت میگفتم دنیا 🙂 تو اگر پسر میشدی لاته خوبی میشدی
     5     7
   • حلال خدا را حرام نکنید تا حرام خدا را حلال نکنند.
    18    0
  5. به نظر من تفاهم جنسی خیلی مهمه و حتما باید آدم قبل از ازدواج رابطه جنسی پیدا کنه البته فقط نظر منه…
   22   36
  6. محمد/24/تهران

   متن خیلی خوبی بود، خیلی استفاده کردم نکاته درستی بود. ممنونم
   11   7
  7. خب، منتظر استفاده از نظرات متاهلان جمع هستیم!
   13   4
   • به نظر من هر دورانی رفتارای خاص خودشو داره دوران قبل از عقد- دوران عقد بعد ازدواج -آدم نباید همه چیو قاطی کنه توکه ۲۵-۲۶ سال خوتو نگه داشتی یه سالم روش نمیمری که !!!!!!!

    ما که اینجوری بودیم
    24    3
   • به نظر من رابطه عاشقانه جنسی به محکم تر شدن رابطه و وابستگی و تعهد بیشتر برای طرفین کمک میکنه!!!

    آخ بسوزه پدر تجربه…..
    11    10
  8. آزادمرد - قم

   بالاخره توی این دوران می تونیم سوار دوچرخه بشیم یا نه ؟ 🙂
   7   20
  9. جالب بود. تو رسم خانوادگی ما بعد عقد شب ها پیش هم هستند. با هم مسافرت میرن.دیگه عقد کردند محدودیت دیگه نیاز نیست
   11   7
  10. دوران نامزدی حداکثر تا ۶ ماه خوبه س هرچی زودتر قیچی شه، بهتره چون بیشتر از اون همه ش میشه دردسر. از التهاب عطش جنسی و روحی دختر و پسر بگیرید تا مخاطراتی که بین خانواده ها ممکنه صورت بگیره. الان واقعا نایابه زوجی که عقد کرده باشند و رابطه ی جنسی نداشته باشند . بعضی از فرهنگ ها ( مثل شمالی ها یا خراسانی ها) خیلی قشنگ با این مسئله کنار میآن و برخی ها ( مثل اصفونی ها) اصلا دوست ندارند این مسئله رو. هرچند که بالاخره زوجین کار خودشونو میکنند و اساسا از نظر قانونی و شرعی گیری بهشون نیست اما حفظ ظاهر میکنند و عرف رو رعایت. 😉
   من فقط خوشم اومد از این قسمت متن که مدام تکرار میکنه اسلام موافق شدید این رابطه‌ی زن و شوهریه اونایی که میآن کمبودهای دینی برخی دیگر رو به اسلام عزیز نسبت میدن بیان ببینند چه دین دلیه این اسلام. اصلن پایه ی پایه س 🙂
   28   7
   • اسلام جای هیچ بهانه ای برای هیچ بهانه جویی نزاشته ولی این مردم هستند که با رسومات خشکشون بنام دین تیشه به ریشه اسلام میزنن
    28    9
  11. من یه دوست دارم تو عروسیش بچش ۶ ماهه بود

   یعنی تا این حد نتونستن خودشون را کنترل کنن

   خخخخ

   ایشالله منصور متاهل بشه
   18   6
  12. رویا26شهرکرد

   من متاهلم  دوران  عقدمون یک سال طول کشید  توی این یکسال با هم خیلی مسافرت رفتیم و شبا خیلی پیش هم بودیم اما هیچوقت شوهرم از من نخواست که رابطه جنسی داشته باشیم اینقدر کنارهم بودن بهمون میچسبید که اون رابطه جنسیه اصلا نیازش احساس نمی شد و  شب عروسیمون اولین رابطه جنسی را با هم داشتیم رفتار شوهرم خیلی ملایم و سنجیده بود  قربونننننننننننننننننننش برم
   74   5
   • میشه بدونم شوهرتون اصالتا کجاییه؟
    6    4
   • واقعا خوشا به سعادتت منم اینجوری دوست دارم همین که شما میگی از کنار هم بودن لذت ببریم 

    یه همچین شوهریو بایدم قربونش بری

    یه رمان خونده بودم اسمش عشق جاویدان بود یه دختره اومده بود تو خونه یه مادرو پسرش کار میکرد از پسره پرستاری میکرد پسره ایدز داشت خلاصه اینا عاشق هم میشن پسره خیلی دوسش داشت ولی هیچ وقت خودخواهی نکرد و حاضر نشد اونو ببوسه  حتی فقط از کنار هم بودن و نوازش هم خوشحال بودن آخرشم فک کنم پسره مرد.
    14    5
    • احسان/23/مشهد

     جهت اطلاع شما و اون جوون مرحوم: کسی از طریق بوسیدن ایدز نمی گیره
     31     0
     • منم محض اطلاع شما بگم که من اون بوسه ی عمیق منظورمه آقای باهوش

      و ایدز از طریق هر مخاطی و خون قابل انتقاله
      7      17
     • عزییییییییییزم ایدز از راه بزاق انتقال داده نمییییییییییییشود.
      15      3
     • احسان/23/مشهد

       خانم دکتر شما هر چقدر هم که عمییییق طرف رو ببوسی و تا ته حلقش هم پیش بری مطمئن باش ایدز نمی گیری

         بسیار مقاوم است  – HIV پوشش دهان و گلو در برابر عفونتهای ویروسی – مانند

      و امکان انتقال محتمل نیست

       http://iranhiv.com

       
      18      2
     • اکی مرسی

      والا به ما که اینجوری گفته بودن تو دبیرستان من چمیدونم
      4      5
     • هادی 25 تبریز

      اونا آینده نگری کردن و خواستن شما فاصله قانونی رو رعایت کنی

      همین
      20      0
     • مهسا-21-اصفهان

      مگه گفت کسی ایدز میگیره؟؟

      منم خوندمش
      0      1
   • جفتتون یخین سرد نیستین خدا رو شکر طبع دوتاتون شبیه همه

    اگه یکیتون داغ بود بهت می گفتم قرررررررببببببببببببببونش برم یعنی چی
    29    3
   • مهسا-21-اصفهان

    خدا اون شانس بی صاحابو بده……

    میگم اینو از کجا یافتی خواهر؟؟؟
    0    1
  13. هادی 25 تبریز

   من اولین متنی بود ک کامل خوندمش!!!!

   به نظر منم ارتباط قبل عروسی خوب نیس و تو بعضی موارد ک گفته شد معمولا از هم سیر میشن و قبلا گفته بودم دخترو پسر تونستن هم دیگرو کامل بشناسن و ب عبارتی تا آخرین مرحله برن ک این یکم سردی میاره

   ولی اینجاشم هس ک من چنتا دوس دارم الان نامزد هستن و از وضعیت موجود ک بقول دستمون دیوار کشیدن بینشون ناراضین میگن زن گرفتیم مثلا خودمونو راحت کنیم بلای جون شده واسمون انگار یه ماشین خریدی هروز تمیزش میکنی و نمیتونی برونیش

   فکر میکنم معاشقه تو نامزدی بهترین روشه
   19   12
  14. من دوساله ازدواج کردم.موقعی که نامزد کردیم. ما به دوره قبل عقد میگیم نامزدی.

   شوهرم اصرار داشت که بدن منو ببینه. من اولش مخالف بودم ولی بعدش گفتم شاید فکرکنه مشکلی دارم.واین شد که دریک باغ قرار میذاشتیمو….

   البته رابطه جنسی نداشتیم.درحد لب خوردن و…

   هیچکس هم نمیدونه.شوهرم میگفت چون ما برا همیم. اشکال شرعی نداره
   23   47
   • علي اقا-69-نكا-مازندران-ايران-اسیا

    به خاطر این با صداقت وشجاعت حرف زدنتون بهتون تبریک میگم
    24    33
   • خانم! رعایت کنید! اینجا پر از جوون عذبه! ینی چی آخه وصف ماجرا؟؟
    49    8
    • محمد/24/تهران

     میخواد ادای آدم خوبارو در بیاره 🙂 (شوخی میکنم 🙂 )
     6     7
    • دخترخاله ی محمد195

     خوب شد که بعد از لب، نقطه چین گذاشتن

     شایدم منصور سانسور کرده بقیه اش رو ، و خودش تنهایی خونده و به همون چیزایی فکر کرده که همگی ما فکر می کردیم و فکر خواهیم کرد!!!
     26     3
    • خخخخخخخخخخ 🙂 ولی واقعاً بعضیا جلوی جوون عذب اصلا مراعات نمیکنن و خیلی هم بی جنبه تشریف دارن

     خود بنده مشاهده کردم یارو سرجمع یه ماه از کل نامزدی و عقدشون نگذشته توو مهمونی جلو چندتا جوون عذب به اتاقی

      :)خلوت رفته و جوانان عذب را به فکر فرو میبرند

     یعنی جنبه  آن دو در حد کیشمیش
     32     0
     • هادی 25 تبریز

      خخخخخ عین این موردو منم دیدم و بقول معروف ماهم خیال پردازی کردیم خفن
      15      1
   •  عسل خانم بعدش چی شد…..خب بعدش… میگفتی……!میخواین منصور قیامت یه پیج بذاره برای توصیف خاطرات شب زفاف؟؟؟
    31    1
   • درسته ک اینجا سایته و همدیگرو نمیبینیم اما خوبه یکم تو حرف زدن مراعات کنیم 
    44    4
   • تازه داشتیم میرسیدیم ب جاهای خوبش ک نقطه چین گذاشتی……!!!!
    25    9
   • کمال/34/خوانسار

    زن وبچه از اینجا رد میشه ها!!!رعایت کنین!
    32    3
    • هادی 25 تبریز

     دادا اشتباه گفتی باید پسرارو میگفتی چون این چیزا تو جمع خانوما گفته میشه و ما پسرا اینجا رهگذریم
     12     2
  15. تانم/26/اورم

   بحث شب کنار هم خوابیدن یه موضوع مجزاست. اقدام به یک سری رابطه در دوران عقد هم یک موضوع دیگه. درسته ک دوران عقد دیگه طرفین هم از نظر شرع و هم از نظر عرف نسبت به هم یک سری مسئولیتهایی دارن ک باید انجام شه.و یکی از دلایل ازدواج هم تامین نیاز جنسی طرفین هست اما بهتره یک مرزی با دوران بعد از عروسی هم داشته باشه ک این موضوع ربطی به صرف شب یا روز بودن نداره.بالاخره تو هر مرحله از ادواج همیشه یک فاصله ای هست تا آدم بتونه برگرده و ببینه ک آیا انتخابش درست بوده یا نه. از دوران دوستی یا آشنایی تا نامزدی , عقد, عروسی و حتی بعد از بچه دار شدن. که تو مراحل اول خیلی راحتتر میشه آدم از انتخاب خودش صرف نظر کنه. چه بسا همین مشکلات بخاطر بروز یک سری رابطه در دوران نامزدی و عقد انسسان رو مجبور به تحمل میکنه. پس به نظر من ک خودم هم در دوران عقد هستم .بهتره به دوارن نامزدی بیشتر به عنوان یک دوره از شناخت بیشتر طرفین از هم نگاه کرد . ولو اینکه بخوان شب رو کنار هم بگذرونن. و حتی یک سری رابطه ها انجام باشه اما بصورت محدود نه خیلی آزادانه. ک البته الان و تو جامعه امروز ما خیلی چیزها داره رنگ و ارزش خودشو میبازه و بیشتر به یک ارزش تبدیل میشه . ک وقتی انجام داده نمیشه انسان واسه خودش اونرو تکلیف میدونه. شب در کنار هم خوابیدن و حتی انجام خیلی از رابطه های زناشویی در دوران عقد الان بیشتر یک ارزش شده ک کسی از انجامش ابایی نداره. چون قبح خیلی از مسائل ریخته و اخلاقیات رنگ باخته و خیلی موارد در دوران دوستی بهش پرداخته میشه. چه برسه به نامزدی و عقد. 
   29   3
  16. درحال حاضرجامعه ما با یه پدیده ی دیگه ای دست به گریبانه،برقراری رابطه جنسی بین دختروپسری که فقط دوست هستن وشرعا ورسما هیچ نسبتی باهم ندارن.چندماه پیش برای سوالی که داشتم به یه سایت مشاوره سرزدم،دخترا بامیانگین سنی ۱۶تا۲۵ سال ازرابطه جنسی چندماهه وگاه چندساله با دوست پسرشون گفته بودن ودرلحن کلام اکثرشون هیچ اثری ازپشیمانی وتوبه نبود.متاسفانه بعضی ازدخترا باقرار دادن خودشون دراختیار پسرا،باعث شدن پسرا هم بی پروا شده وبراحتی به دخترا پیشنهاد رابطه جنسی بدن.دخترمیتونه با رفتارخودش رفتار پسررو هم کنترل کنه.اگه هرچه زودتر فکری نکنیم بنظرمیاد ماهم درچندسال آینده بایدبجای صحبت راجع به پیشگیری ازبارداری دختران عقدکرده،راجع به این موضوع بریم تو مدارس به دخترای نوجوون مشاوره بدیم ومثل چندکشوراروپایی مجبوربشیم بجای قرص آهن قرص ضدبارداری بهشون بدیم.
   38   3
  17. سروناز-26-تهران

   بیشتر طلاقا ریشش تو رابطه زناشوییه.به نظرم تو دوران صیغه و نامزدی باید طرفتو بررسی کنی که ناقص نباشه مثله دوست من به طلاق کشیده نشه

    
   15   6
   • با هات کاملا موافقم

    طرفین از لحاظ سردی و گرمی باید  مثل هم باشن و این موضوع رو باید کشف کنن
    12    3
  18. درسته که گاهی دونفر عقد هستن و ازدواج نکردن و داشتن هر رابطه ای کاملا از لحاظ قانونی آزاده ! ولی گاهی باید عقل و مصلحت رو در خلاف این قضیه گذاشت.(( ازدواج یک قرارداده)). وقتی قرار داد ازدواج کامل نشده( درسته عقد انجام شده ولی مراسم عروسی و ازدواج گرفته نشده. پس این قرار داد هنوز کامل نیست)…….پس رابطه ی بین دونفر هم نباید کامل برقرار بشه. رابطه باشه ولی محدود , یعنی رابطه در حد یه زن و شوهر نباشه.
   46   5
  19. رابطه جنسی اصلا نباید تو دوران عقد باشه به نظر من فقط بعد از عروسی

   ۲ نفر که به هم عشق واقعی داشته باشن نیازی به رابطه جنسی ندارن اول کاری اصلا عشق ربطی به جنس نداره

   ما باید خود هم و وجود همو بخوایم نه بدن همو باید اخلاق باشه که آدمو عاشق بکنه نه اندام

   دنبال رابطه جنسی نباشید دنبال عشق باشید

   اون آقاییم که میگه تفاهم جنسی مهمه ببخشید یعنی چی تفاهم جنسی اونوقت؟

   متاسفم براتون که انقد حقیرانه فکر میکنید به جای اینکه دنبال تفاهم فکر اندیشه و اعتقاد باشید دنبال تفاهم جنسی هستید اگر دیدی این تفاهم جنسیتو نداری چی لابد میزاریش کنار
   24   27
   • دخترخاله ی محمد195

    خوبی تو؟

    نه واقعا خوبه حالت؟؟؟

    وقتی بین دو نفر، علاقه ی شدید عاطفی وجود داشته باشه که داری ازش به عنوان عشق نام می بری، کم کم روی غریزه ی جنسی مانور می ده اون عاطفه و عشقه مورد نظر. یعنی ناخودآگاه کسی رو که دوسش داری نسبت بهش حس جنسی پیدا می کنی، که یا عنوان می کنی و دست به کار فرهنگی می زنی و یا اینکه شبا خوابشو می بینی فقط!!!

    از جامعه بی خبرین انگار شماها! تو دوستی های قبل از ازدواج همه نوع روابط جنسی، آزاده. از هر طرف!!! از این بازتر نمی شه گفت چون سانسور می شه! بعد اون وقت چه طوری می شه که تا اسم ازدواج و عقد و محرم شدن پیش می یاد همه چی باید محدود بشه که بمونه برای شب عروسی و این صحبتا؟ خیلی می شه در این زمینه حرف زد! ولی کامنتا که طولانی می شه کسی حال نداره بخونتش

    دوست من، ۵ سال با دوست پسرش دوست بود. توی دوران دوستی رابطه ی جنسی داشتن و هنوز باکره بود. بعد از یه مدت، رابطه ی جنسی کامل هم انجام شد و دیگه هیچ سد و مانعی در کار نبود. پسره رفت خواستگاریش. الان یه ساله عقدن و قراره بعد از نوروز ۹۳ جشن عروسی برگزار بشه. الان توی دوران عقد، خانواده ی دو طرف فکر می کنن دختره هنوز دختره!!! و شب پیش هم خوابیدنا و مسافرتای دو نفره شون هیچ اتفاقی رو برای دختره سبب نشده!

    دختر و پسر هر کاری رو که بخوان می کنن و اصلا به "جو" خانواده ها و اعتقادات اهمیتی نخواهند داد. چون که کنترل کردن شهوت، اونم در مقابل کسی که رسمی و شرعی و قانونی همسر توئه خیلی خیلی خیلی کار سختی خواهد بود.

    اون قضیه ی شب عروسی برای قدیم بود! اونم به خاطر شرایط اون زمان!!!
    21    16
    • بعید میدونم تو دختر خالش باشی آخه تمام حرفات کاملا برعکس اونه البته خیلی خوشحالما بگو چرا چون حرفات یکم به دل میشینه جدی میگم طرز نظر دادنت آدموعصبی نمیکنه بیشتر دوست دارم تو عمق حرفات برم ایکاش به اسم شریف خودت میامدی عزیز /با تشکر
     7     11
     • دخترخاله ی محمد195

      پسرخاله ام هم حرفاش خوبه، به دل می شینه. عصبی می شی مگه با حرفاش؟

      فقط یه کم زیادی می ره رو مخ. چون چیزایی رو یاد آدم می اندازه که ازش می خوایم فرار کنیم و بهشون فکر نکنیم

       

      در هر صورت، متشکرم
      7      2
     • نه بابا چرا فرارکنیم اخه +اینکه رو مخ میره تاکید مکرر و سرسام آور میکنه که حتما باید حرفاشو به کرسی بنشونه چون کسی هم این دوره زمونه زیاد به اون حرفها و عقایدی که ایشون دارن اعتقادی ندارن (نه در حدی که خودش قبول داره )اینه که خیلی گرون تموم میشه/چون هرکسی بازم تو این دوره زمونه مخصوصا /همه بقدر کافی از همه چی سردر میارن و اطلاعات کافی دارند  حالا با این همه مشکلات فکری روحی /یکی بیاد هی بره رو مخت هی مانور بره /خیلی بر میخوره به آدم وقتی میخوای جوابشو بدی بدتره چون به توضیحاتش بیشتر ادامه میده ولی بهرحال طرز تفکرت آرامش بخشه تبریک میگم عزیز/ باتشکر
      3      4
    • من خوبم تو خوبی؟

     مثل اینکه درکی از عشق واقعی نداری خوب هرجور راحتی

     بعدشم من از جامعه حرف زدم آیا؟ من دارم از عشق حرف میزنم اتفاقا از جامعه خبر دارم خوبم خبر دارم همه اینایم که میگی میدونم حرف من چه ربطی به جامعه داشت اینا دیگه بستگی به خود آدمش داره من دارم نظر شخصیمو میگم با جامعه کاری ندارم
     8     4
     • دخترخاله ی محمد195

      نظر خودتو می گی و با جامعه کاری نداری؟ آدم باید عاشق اخلاق طرفش باشه نه اندامش؟ این عشق واقعیه؟ و روابط جنسی خیلی بد و زشته؟ اگه اینجوریه خدا چرا غریزه ی جنسی رو برای ماها قرار داده؟ یه فرقی باید باشه بین انسان و حیوانات! جفتشونم غریزه ی جنسی رو دارن! واقعا باید بفهمیم چرا قوی ترین غریزه و نیروی بدنیمون توی پست ترین جای بدنمون قرار گرفته! حکمت این کار ممنوع بودن این کار و ازش دوری کردن نیس! ماها فقط مسیر درست رو گم می کنیم یه وقتایی!

      آره رابطه ی جنسی نباید در دوران عقد انجام بشه اونم به طورت کامل اونم، فقط ، در شرایطی که تو یا من نوعی،  به طرف مقابلمون و آینده ی مشترکی که باهاش خواهیم داشت اصلا مطمئن نباشیم. واسه همین نباید قفل و کلید رو با هم در اختیارش بزاریم که آقا بفرما داخل!!! مخصوصا اگه دوران عقد زمان خیلی کوتاهی باشه در حدود ۲-۳ ماه. اما وقتی به هر دلیلی…قراره دوران عقد مثلا ۳ سال طول بکشه، دختر و پسر باید میل جنسیشونو کجا تخلیه کنن؟ بازم توی خواب و رویا؟؟؟

       

      بهتره واقعیتای جامعه رو ببینیم

      ماها هم توی همین جامعه ی کوفتی داریم زندگی می کنیم

      قرار نیس در خونمونو ببندیم و بگیم این نظر منه و با جامعه کاری ندارم اصلا!!!
      10      2
     • شما انگار همش حرفای منو اشتباه میگیری

      من آیا گفتم سکس ممنوعه یا گفتم کلا بزاریمش کناره؟یا گفتم گناهه؟

      اتفاقا از نظر علمی هم زنو شوهر هرچقدر بیشتر باهم این رابطرو داشته باشن بیشتر باهم در زندگی هم به تفاهم میرسن و افکارشون با هم بیشتر یکی میشه ولی من میگم ما نباید هدف از ازدواجو سکس قرار بدیم باید زن یا مرد فرقی نمیکنه برای وجود خودش بیشتر از اینا ارزش قائل باشه و به خاطر اهداف بزرگتر به سمت ازدواج بره ازدواج یک چیز مقدسه و باهاش آدم به تکامل میرسه ازدواج فقط سکس نیست مفهومی بالاتر از اینها داره واون عشق و تکامله ما باید اول عشق رو بخوایم بعد سکس رو و نه بالعکس کسی که میخواد بره سکس ازدواج کنه بهتره که ازدواج نکنه اصلا چون ببخشید بازار آزاد زیاده بهتره که ارزش ازدواجو نیاره پایین.

      بعدشم من شخصا آدمایی رو دیدم هرچند کم اما دیدم و شناختم که افکارشون با این موضوع سکس تنها خلاصه نشده که بخوان جایی هم خودشونو تخلیه کنن همه که مثل هم نیستن.

      آدم وقتی عقده ی چیزی رو نداره لازم نیست خودشو تخلیه کنه.
      10      7
    • یجور از جامعه گفتی گفتم میخای الان شقو القمر کنی برامون! !!

     بیا منم مورد دارم دخترو پسر همو میخاستن

     پسره آک بندیه دختره رو هم باز کرد

     گذاشت رفت

     الکی نیا این جا جو بده 

     گاهی ما افکاره غلط داریم بهتره انجامش ندیم حالا بالفرضم میگیم تو برا خودت یه فرده عاقلی و اختیار دار برو انجام بده ولی نیا اینجور چیزا رو جار بزن

     یه درصد ریسک نشدن داره یک درصد ارزشه قمار با زندگیو داره؟؟؟!!!

     من با دوستیا مشکل ندارم .اما ارزشه خودتونو حفظ کنید.
     33     3
     • سروناز-26-تهران

      من یه دوست داشتم پسر بعد از اینکه کارشو کرد رابطشو کات کرد بعد دختر با یه نفر دیگه دوست شد کارشون به ازدواج کشید و به پسر گفت من باکره نیستم شوهرشم در کمال ناباوری قبول کرد ..و یه دوست دیگه داشتم به یه شخص خیلی متعصب به اینجور چیزا ازدواج کرد اما با این شرایط رفت دوخت ..
      4      10
     • شنیده هاتو بزار کنار 

      خواستی خودت امتحانش کن ببین شوهر اینده چه برخوردی باهات میکنه.

      من اون دخترو پسرو قبل اشناییشون میشناختم وتا الان هم میشناسم  هیچکدومشون با گذشته این همه سال زندگیه درستو درمونی ندارن حتی پسره.ازدواجی هم در کار نبوده برا هیچکدوم.
      18      3
     • پسر مربون باهات موافقم. اکثر نظراتت رو میخونم. از منطقت خوشم میاد و البته از شیطنت کردنات!!!!
      20      3
     • کوچولوتیم داداش محمد گل.
      1      0
   • بزرگ که شدی می فهمی! آرمان خواهی خوبه اما واقعیت ها رو ببین و قبول کن وگرنه مثل آوار رو سرت خراب می شن
    12    1
   • همه چی از اونجا شروع میشه که تو چیزی میبینی…میگی این همون چیزیه که تو رویاها میدیدی

    بهش بوسه میدی بقل میدی سکس میدی 

    اگه بخاد جونتم میدی…
    13    3
  20. می بینم که پسرا روی این موضوع  بیشتر بحث کردن تا دخترا ک  😉

   روی بقیه موضوعا پسرا کمتر نظر میدادن

   به هر حال داشتن رابطه زمان عقد ضروری هست تا طرفین ببینن می تونن کنار هم لذت ببرن یا نه اگه این رابطه نباشه و بعد از عروسی بفهمن که نمیتونن از با هم بودنشون لذت ببرن که بدتر هست
   9   15
  21. دوره نامزدی شیرین ترین و جذاب ترین دوره زندگی دختر وپسره… تواین دوره طرفین پی ب خصوصیات هم توهر زمینه ای میبرن! من کاری به نظر روانشناساو … ندارم عقیده شخصی خودم اینه که: باید تاحدی رابطه بین طرفین باشه اصلا نمیشه ک نباشه بالاخره دو جنس مخالف نسبت بهم تمایل و کشش دارن اما نباید افراط کرد سطحی باشه بهتره البته اگه نزدیکی بطور کامل هم انجام بشه مانع شرعی نداره چون دراصل زنو شوهر محسوب میشن اما از نظر عرف واسه دختر یکم مشکل سازه… دوره نامزدی مابین عقد تا عروسیه این دوره سبک سنگین کردن تفاهماس…شاید به نتیجه نرسن بعداز یه مدت اونوقت کار ب جدایی میرسه و مشکل ساز واسه دختره هرچند از نظر عرف هم دختری ک نامزد کرده ب اسم زن خونده مشه..حتی اگه نزدیکی هم نداشته باشه خیلی از موقعیتای دوره مجردیشو از دست میده اما خوبه ک ادم متناسب با دوره ای ک توش هست عمل کنه ..تا وقتی بچه ای واقعا بچگی کنی .. مجردی حداکثر تفریحات دوره مجردی رو تجربه کنی ..دوره نامزدی باید یه فرقی بادروه زناشویی داشته باشه…
   21   11
  22. بچه ها به نظر من نباشه بهتره ها  از من گفتن/توی دوران نامزدی در حد همون دست دادن و بوس خوبه بیشتر از اون نه/دختر باید احترامشو حفظ کنه و پدرایی که اجازه نمیدن دخترشون شب خونه خانواده همسرش بمونه خوب کاری میکنن.تا شام خوردین گیر بدین منو ببر خونمون/ البته من همچین عروس خجالتی هستم هنوزم هنوزه  توی یه مهمونی که بزرگترا هستن با خجالت کنار همسرم میشینم .به نظرم این رابطه زیر سقف خونه دونفره خودتون باشه ارزشمندتر و محترمانه تره 😀
   37   5
  23. بهار/28/تهران

   به نظر من نباید قبل از عروسی رابطه جنسی داشته باشن. چون متأسفانه ارزش تعهد و مسئولیت پذیری در جامعه ما اینقدر کم شده که ممکنه قبل از عروسی طرف دلشون رو بزنه و دود این قضیه فقط تو چشم دختر میره یا ممکنه بعد از عقد به هر علتی نتونن زیر یه سقف برن و جدا شن. از طرف دیگه اصلا برای من قابل هضم نیست یعنی دو تا آدم  عاقل و بالغ نمیتونن خودشون رو کنترل کنن! 
   20   3
  24. منم با رابطه قبل از عروسی مخالفم چون لطف عروسی از دست میره  لباس سفید و قشنگ پوشیدن معنیشو گم  میکنه حجله با آشپزخونه و انباری   اون باغه که خانوم گفتن فرقی باهم نمیکنن. 

   نه منصور؟
   17   4
   • شما خانوما چون با عروس میرید خونه داماد تا حدی حجله رو میبینید ما مردا کمتر دیدیم یا شده که من با دوستانم صحبت کردم وتا بحال ندیده بودن!!!

    نمیدونم شما هم این رسما رو دارید یا نه اما اون چیزهایی که من دیدم صرفا دکوراسیون وچیدمان استفاده از گلبرگ گلها و…خیلی چیز های دیگه و اون لباس خاص وسفید خیلی دیدمو نسبت به این موضوع عوض کرده  

    واقعا به نظرم حیفه که این شبه خاص رو یجوری بخایم تو باغ یا انباری یا چمیدونم شرکت بابا تجربه کنیم!!!
    28    4
  25. وقتی زن ومردبهم محرم هستندحالااسمش نامزدیه یا عقدهررابطه ای بلامانع هست اصلاهم قرارنیست بعدعروسی برای همدیگه تکراری بشن ولی وقتی نامحرم هستندموافق نیستم
   14   7
  26. ما کلا با خونوادمون راحتیم ..خلاصه خونواده وقتی درک بچه هارو میبینه کاریشون ندارن مطمئنم اوناییکه محدود میکنن دختراشون زیر۲۲ هستن
   3   7
  27. انوشه-20ساله-مشهد

   حالا اینا رو ولش !بد بخت برادر وخواهرای مجرد عروس ودوماد که باید برن از دست اینا تو حال وآشپز خونه و…اینا بخوابن
   29   1
  28. واما رابطه جنسی طبق عنوان ی که نوشته رابطه جنسی در دوران نامزدی نه در دوران عقد چون هردو تفاوت خاصی دارند نامزد فقط فعلا صیقه محرمیت خونده میشه ولی عقد دیگه دقیقا زن و شوهر به حساب میان پس در این صورت رابطه جنسی تو دوران نامزدی نباید به گونه ای باشه که طرفها از هم سیر شند یا دیگه به دلشون نشینه  این رابطه اون اشخاص باورکنید اگه دوران نامزدیشون طولانی بشه خب دیگه فکر نمیکنم وقتی عروسی کنند براشون اون زمان دیگه لذتی داشته باشه چون به قدر کافی همو دیدند و براشون تکراری میشه این قضیه/اما در مورد خوده رابطه جنسی البته این نظر شخصی خودمه که میخوام اینجا بگم اینکه الان متاسفانه جو طوری شده که بیشتر آدم رو سره یه حرف بیربط که همون شب خواستگاری یا حالا در دوران رفاقت و دوستی آدم رو میترسونند فقط سره یه حرف البته من از همه خصوصا مدیریت محترم عذر میخام که اینو میخوام بگم برمیگرده طرف میگه من دوست دارم تو به عنوان زنم سکس کامل داشته باشی و باید ازهمون روز اول نامزدی همهچی کامل باشه خوب من یه سوال دارم به نظرشما دوست عزیز این واقعا آدم رو نمیترسونه؟؟!! و ادم رو دلزده از ازدواج نمیکنه ؟؟؟!انگار هیچی اون آدم براش مهم نیست فقط این دوره زمونه حرف حرف اونه و فکر نمیکنم زندگی با همچین اشخاصی لازم باشه اصلا به نظرم باید سریع ارتباط رو قطع کنه /خیلی ببخشید از جمع عذر میخوام ./با تشکر
   14   8
  29. تورج-30-تهران

   اوه اوه !!! بمیره الهی !!! چقدر این پست در راستای دغدغه های دوستان گیزمیزی بوده !!! ترکوندنش !!! منصور جان ازینا زیادش کن که عزیزان گیزمیزی کمتر داغشون تو وجودشون حبس شه … lol
   16   3
  30. من و همسرم هم ۶ ماه عقد کرده بودیم

   شبها کنار هم نبودیم ولی روزها ( تمام روزها ) ی عقدمون با هم بودیم

   رابطه جنسی هم داشتیم ولی نه کامل 

   به نظر من هم باید تا حدودی رابطه ی جنسی داشت در دوران عقد تا اینکه زوجین بتونن نیازهای جنسی هم رو هم درک کنند و هم بشناسند

    
   17   9
  31. من به نظرم اگه میخوان همدیگرو بشناسین همون دوران دوستی یا آشنایی یا قبل عقد بشناسین، دیگه بعد عقد به نظر من رابطه حدو مرز نداره. بعضیا میگن اگه رابطه کامل باشه طرف دلسرد میشه این اشخاص بعد عروسیم بعد رابطه کامل هم ممکنه بعد یک سال دلسرد شن. همون بهتر قبل عروسی دلسرد شن  بره بمیره نبینیش
   8   4
  32. مامان دريا ٢٧ محموداباد

   من کامنت همه ى شما عزیزان رو خوندم اونای که میگید اگه کسى قبل عروسى بعد عقد اگه  رابطه داشته باشن طرف بعد عروسى دل سرد میشه خوب این ادمی که شما میگین اگه بخوادبعد یه رابط دو ساله دل سرد بشه حتما اگه بعد عروسیشم رابط رو شروع کنه بعد ۴ سال دل سرد میشه  حرف من به شما اینه تا طرفتونو بایه عقل سالم نه عقل عاشق نشناختید خودتونو لو ندین  اگه هم بی مغز شده بودین حداقل بچه دار نشین
   11   1
  33. کدوم آدم عقده ای هست که به همه اونایی که موافق رابطه در دوران عقد هستن منفی میده؟

   حالا بشین هی منفی بده ببینم به کجا میرسی
   17   18
  34. پریسا خوشکله

   منم شوهر میخوام خو دلم غش رفت
   27   4
  35. ای بابا چقد حرف و حدیث زدین پشت سرمن .خوبیت نداره.ما هیچ کار بدی نکردیم بخدا……….
   7   2
   • عسل جان خودتو ناراحت نکن. بچه ها میدونن شوما کاری نکردید. فقط کامنتت ی جورای در حد فیلم پرن بود ینی داشت به اونجاها کشیده میشد
    6    0
  36. بههههههه به!!!!!!!!! چه پست خوووووووبی!!! خیلی اموزنده بود. مرسی.
   1   2
  37. سلطان غم....اصفهان

   با سلام خوشمان امد
   2   2
  38. بسته دیگه چقدر اینجا حرف میزنیم

   یه خورده تو مغزمون جا برای فکر کردن به چیزای دیگه هم بزاریم. والا
   3   5
   • عشقم /خیلیا هرچی بیشتر توضیح میدی براشون یه مسئله ای رو/میفهمنا /اما خودشون رو میزنند به اون راه /
    9    6
  39. کسی که برای شهوت ازدواج میکنه بخاطر همون شهوت هم طلاق میگیره
   23   4
  40. هادی 25 تبریز

   آخه من موندم ملت طوری دارن بحث میکنن انگار قراره اعتقادات همو عوض کنن

   دادا محمد و آبجیای عزیز هرقدرم حرف بزنینو منطقیم باشه مشکل کسی پیدا میشه اعتقادات خودشو عوض کنه و ب اونیکه شما میگین عمل کنه اصولا ما آدمایی هستیم ک تا سرمون ب سنگ نخوره آدم نمیشیم البته خودمو گفتماا

   من ب کسی بی احترامی نکردماا محمد و بقیه رم دوس دارم
   13   1
  41. منو همسرم ۱ساله عقدیم اما این پیش هم بودنا انقدر داره زیاد میشه که داره دلمو میزنه چون همسرمم هم تمایلی به عروسی نداره خوب زنش که هست رابطه هم که داره دیگه عروسی می خواد چیکار تو این شرایط؟؟؟من پشیمونم ازین که بهش اجازه دادم رابطه داشته باشیم،اوایل از گل نازکتر بهم نمی گفتیم اما الان هرچی از دهنمون در بیاد بهم میگیم همین امشبم دعوا کردیم هیچی بهتر از رابطه بعد از عروسی نیست به خدا آخرش پشیمون میشید مثل من.
   33   3
   • محمد/24/تهران

    ایشالا خدا خودش کمک کنه زودتر جور بشه برید سره خونه زندگیتون الان دیگه وقته پشیمونی نیست باید انگیزه بدی بیشتر تلاش کنه زودتر برید خونتون. شما کدوم شهری؟
    13    2
   • سروناز -26-تهران

    ببخشید آرزو خانم بی ادبی نباشه این حرفو میزنم .مشکلات تو تمام دوران زندگی پیش میاد ربطی به همخوابی باشوهرتون قبله عروسی نداره چون ممکنه بعد عروسی مشکلاتتتون صدچند بار میشه اما جسارت نباشه ببخشید که اینو میگم شما سکس ضعیفی دارید و از همه بدتر با ذهنه خراب داری کنارش میخوابی یه فکری بکن
    6    7
   • هادی 25 تبریز

    درسته میگن دوران نامزدی شیرینه و از این حرفا ولی اگه این دوران زیاد باشه از بدم بدتره نامزدی نباید بیشتر از ۲ یا ۳ ماه باشه

    ایشالا مشکلای شمام حل میشه ولی سعی نکنین رابطه تونو قطع کینین باهاش البته به نظر من هاا چون ممکنه بد فکر کنه بهتره کم کم تو فشار بزارینش یا از یه بزرگتر از خونواده شوهرتو پیدا کنین و بگین نامزدیتون زیاد شده و بیشتر بودنش ممکنه مشکل پیش بیاره ایشالا درس میشه
    4    1
   • ارزوجون واقعا ناراحت شدم …ت. منظورت اینه که مردا بعد از رابطه بخودشون اجازه میدن هررفتاری داشته باشن؟؟؟اگه اینطور باشه بعد عروسی هم بدتر میشن!!! بهتره بری پیش مشاور و توکلت بخدا باشه!!! اما این ک میگی دل زده شدی بستگی ب نوع رفتار خودتون داره.. من ۱۷سالگی یعنی حدود ۵ ساله نامزد کردم اما اصلا این مدت طولانی باعث نشده منو نامزدم نسبت بهم تکراری بشیم و علاقمون کم شه ..چون جفتمون نسبت بهم و شرایط همدیگه گذشت داریم هرچند اوایل من بخاطر سن کمم بهش گیر میدادم اخه بخاطر کار و درسش مدتی ایران نبود وسالی ۳ بار میومد ایران! اما خدارو شکر برگشته و چن وقت دیگه عروسیمه…عزیزم امیدوارم شکلت رفع شه.میدونم شرایط سختی داری.
    9    6
    • محمد/24/تهران

     عه مبارکه هستی خانوم 🙂 ایشالا حموم زایمانتو همینجا جشن بگیریم 🙂
     6     4
     • هستی69تهران

      اهههههههههه حموم زایمان دیگه چیه؟؟!!!!! حتی از اسمش حالم بهم خورد!! ایشاله دوره عمومیمو تموم کنم بچه دار میشم الان نمیشه…!! عروسیم دعوتت کنم میای؟ البته تهران نیست ..کیش میگیریم
      3      5
     • محمد/24/تهران

      ههه شوخی میکنم

      یاده این سربازه خنجری افتادم، تو شاهگوش! نگاه میکنی؟ خیلی باحاله این پسره. نقش یه سربازه شمالی رو بازی میکنه همشم دنباله طنازه میگه: گندم خانوم این پسره شمارو بدبخت میکونیااااااااااااااااااا 🙂

      عمومی چیه ایشالا دوره تخصصتم بگیری ایشالا دوره جراحی مغزتم بری پیش پرفسور سمیعی،نه عزیز دوست دارم بیام ولی مشکلات نمیزاره، از همین دور براتون آرزوی خوشبختی میکنم 🙂 ایشالا خوشبخت بشی بری دیگه بر نگردی! منظورم خونه بابا بود 🙂 خونه شوهرت یه عمر بخوری بخوابی زندگیه بر مبنای علاقه و احترام
      9      4
     • هستی69تهران

      به عمومی ک قانع نمیشم منظورم این بود توی دوره تخصص مامان میشم…!! توی اسفند مراسم میگیرم …هوای کیش اون موقع خوبه.. درضمن این سفرتم وصل میکنی ب تعطیلات عید..دوستداشتم ادمینم بود دعوتش میردم..پسر پر رو رفت ک رفت خیلی بی معرفته !!! بهرحال محمد جون بیای خوشحال میشم..مطمئن باش بت خوش میگذره عروسیای ما توپه توپن!!!
      2      7
     • محمد/24/تهران

      ایشالا ایشالا ، آره خدایی بچه خیلی باحالی بود ادمین (یسریا هی حرص میخورن هی منفی میدن هاهاها 🙂 ) باید برن صوانح سوختگی 🙂 بگذریم ممنونم ازت لطف داری به من ایشالا فرصتهایی دیگر
      5      6
  42. الان اون یه نفری که به محمد منفی داده دقیقا انگیزش چی بوده؟؟؟
   3   3
   • محمد/24/تهران

    آرزو خانم اینا مشکلشون با منه در اصل منفی به کامنته من میدن وگرنه با شما مشکلی ندارن خیالت راحت، میتونم حدس بزنم کی منفی میده حالا چون در مورده شما بوده یسری هم خوداری کردن وگرنه رکورد منفیارو میزدم 🙂
    6    5
    • هادی 25 تبریز

     بقول محمد منم این مشکلو دارم نمیدونم کیه من هرچی میگم یه منفی رو میده برعکسشو میگم بازم منفی میده

     فک کنم یه نفر هس منفی دادن شده تفریحش

     آرزو خانوم شمام از این چیزا دلگیر نشو، انگار یکمم حساس شدین ب این چیزا(منظورم خونه خودتون رفتنه) اگه زیاد حساس باشین عذاب میکشینااا مراقب باشین
     4     8
  43. بحث خیلی طولانی بود چشام در اومد تا همه رو خوندم ولی به نظر من هر دورانی باید با دوران دیگه یه فرقی داشته باشه مثلا دوران نامزدی روابط یه خورده سطحی باشه تا امادگی لازم در طرفین برای زندگی زناشویی ایجاد بشه نه اینکه طرفین اکبند برن سر خونه وزندگی
   8   3
  44. ارزو جان منم از شنیدن حرفات واقعا متاثر شدم امیدوارم مشکلت حل بشه ولی یادت باشه باتلخی کردن هیچی درست نمیشه همسرتو برای شروع یه زندگی مشترک دونفره امیدوار کن طبیعتا تو دوران زناشویی خیلی چیزا هست که نمیشه تو دوران نامزدی داشتش
   3   3
  45. مهسا جون من واسم تجربه شد به نظرم اصلا نباید عقد باشیم دوران سختیه اولش شیرینه ها ولی بعدش مشکلات شروع میشه دعا کنید بریم سر خونه زندگیمون.
   8   3
  46. محمد-سروناز-هادی-هستی ممنون از دلداریتون و آقا هادی من و همسرم همدیگرو دوست داریم ولی از این شرایط خسته شدم باورتون نمیشه که چقدر خودمو به آب و آتیش می زنم تا یه عروسی بگیریم یه خونه و بریم سر خونه زندگی ولی همسرم خیلی ریلکسه تورو خدا بازم دعا کنید.
   5   2
   • محمد/24/تهران

    ایشالا درست میشه
    4    1
   • هادی 25 تبریز

    توکلتون ب خدا باشه، هرچی صلاح باشه همون میشه

    درضمن فک نکنین اون ریلکسه و تو دلش ب این چیزا فک نمیکنه ک برین سر خونه و زندگی خودتون مطمعن باشین فک میکنه، اگه نظر منو بپرسین میگم با یه بزرگتر از فامیل آقاتون حرف بزنین

    اینم هس ک انسان بعد یه مدت ک تو شرایطی قرار میگیره دیگه اون شرایط واسش عادی میشه یا بهتر بگم عادت میکنه به اون شرایط و اگه زیاد ادامه پیدا کنه یکم زور میبره اون شرایطو عوض کنه، الان شما تو خونه باباتونین و واسه اون خوبه و اون بعد مدتی شاید عادت کرده ب شرایط بهتره از یه بزرگتر کمک بگیرین واسه تلنگر ب آقاتون ولی زیاد فشار نیارین گفتم ک ممکنه بد فک کنه و سو تفاهم پیش بیاد
    4    0
  47. آرزو راست میگه.منم پارسال نامزد داشتم.بعد رابطه مون اون هر روز استفاده اش از من بیشتر میشد و ایرادایی که از جسمم میگرفت زیادتر.

   کلللللی داغون شده بودم و خودمو از یه آدم ناقص بدتر میدونستم.دیگه زیبایی های خودمو نمیدیدم و اعتماد بنفسم کامل از بین رفته بود.از رابطه مون هم هیچ لذتی نمیبردم.انقدر طی مدت کوتاهی کاهش وزن شدیدی پیداکرده بودم و ناراحت بودم همه شک کرده بودن.جوری ناراحت بودم که انگار کسی رو از دست دادم و اصلا شبیه تازه عروس نبودم.

   حس اینکه یکی داره ازم استفاده میکنه و دوسم نداره عذابم میداد.تا اینکه رفتم پیش یه روانپزشکی که متخصص سکسولوژی بود.

   تمام ماجرا رو واسش تعریف کردم.دکتر گفت نامزدم سادیسم جنسی داره و واس همین منازرابطه لذت نمیبرم.به ظاهرباهام بود ولی یهو یه چیزی میگفت که عذابم میداد.رفتاراش خیلی خاص و عجیب بود و با زبون بازی کاراش رو توجیه میکرد و من رو وادار به کاری که میخواست.میگم وادار چون کارا باب میلم نبود ولی با هزارتا بهانه چیزی که میخواست رو از دهان من میشنید.

   درنهایت بخاطر اذیتایی که میشدم ادامه رابطه رو درست ندونستم و جداشدم.ولی خیییییلی آسیب دیدم.

   تجربه من میگه داشتن رابطه محدود و نه کامل ,اصلا  بد نیست ولی هرجا که این رابطه نه تنها بهت آرامش نداد بلکه آرامشت رو مختل کرد نباید ادامه اش بدی.اگه برات لذت بخش نبود ولی همسرتو دوس داشتی بذار زمان و کنارهم بودن و عشق و حرفای عاشقانه به مرور میل به رابطه جنسی رو درونت ایجادکنه.

   اما اگه نامزدتو دوس نداشتی و رابطه جنسی بیشتر تو رو ازش زده کرد ادامه رابطه خیییلی خطرناکه و بعد ازدواج معمولا بهترکه نمیشه هیچ….

   بدتر هم میشه.

   جمله آخرپست خییییلی درسته 

   هرگز بخار نامزده ات رابطه نداشته باش و خودتو با دوستات مقایسه نکن

   بذار هروقت حس نیاز کردی و تمام وجودت همسرتو خواست بری سمتش
   29   1
   • محمد/24/تهران

    ببخشیدا ولی چه آدم خنگ و بی شعوری بوده نامزدت عوض اینکه ازت تعریف کنه  بدتر میزده تو ذوقت! دیوانه بوده بابا همون بهتر که خلاص شدی
    12    2
    • آقا محمد سادیسم یعنی همین دیگه….
     ایشالا که واس هیچ کس پیش نیاد.آره واقعاً بی شعور بود و خیییییلی هم بی احساس.
     توقع محبت کردن داشت و چشم گفتن ولی خودش فقط لحن آروم داشت.از محبت فقط لحن ملایمش رو فهمیده بود.
     دعوامیکرد و از ظاهرم همش ایراد میگرفت اما با یه عزیزم و عشقم گذاشتن اولش.
     محبتاش زورکی بود و اگه من چیزی رو دوس نداشتم و حالم رو بد میکرد با محبت زورکی میگفت نه این واست خوبه و باید بخوریش و اصلا به نظر من توجه نمیکرد و به زور بهم میخوروند….
     محبتاش آزارم میداد….
     تا کسی نبینه درک نمیکنه که محبت آزاردهنده یعنی چی.
     برام دعا کنید که بتونم فراموش کنم اون روزا رو و یه عاشق واقعی پیداکنم
     11     6
     • محمد/24/تهران

      عزیزم من فکر کنم زود قضاوت کردم! معذرت میخوام خودتم وقت کردی یسری به روانشناس بزن جدی میگم. من اصلا غلط میکنم تا حرفای دو طرفو نشنیدم بیخودی قضاوت میکنم!
      9      3
   • هادی 25 تبریز

    هم مریض بوده هم بی لیاقت، کار خوبی کردی

    ولی یه سوال قبل رابطه با این آقا نتونسته بودی ب روحیاتش دس پیدا کنی ک از ۲ جهت بهت آسیب نرسه؟؟؟ مثلا با حرفایی یکی میشه فهمید چطور روحیاتی داره و ب چیا فک میکنه
    3    0
    • من سنم کمه و کم تجربه ام.شاید یه آدم که با صدتا پسر بوده میفهمید ولی من نفهمیدم که تو حرفاش چیزایی که میگه غیر عادیه یا همه پسرا اینطورین.اتفاقا وقتی این پست رو خوندم گفتم کاش منصور پارسال این پست رو میذاشت تا من میفهمیدم رابطه جنسی تو دوران نامزدی نباید باشه

     ما به دوران قبل عقد میگیم نامزدی.رابطه ما کامل نبود اما خییییلی هم فرقی نمیکرد.برای منی که با هیچ پسری دست هم ندادم خیییلی سنگین تموم شد

     اون بی لیاقت بود و خداروشکر من خیلی دیر نفهمیدم
     7     2
     • هادی 25 تبریز

      قبول ولی رابطه و لذت چیزی نیس ک بدونی چیکار داری میکنی

      نا خدا آگاه بعد اینکه آب از سرت گذش میفهمی اونم ک دیگه دیره

      خلاصه خداروشکر، ولی سعی کن این رابطه رو فراموش کنی واقعا میگما رو ب دیوار منم یه بار یه گهی خوردم الان هرکار میکنم از یادم نمیره توبه هم کردم ولی یادم برو نیس، تو قلبت صاف ب نظر میاد منم دعا کن

       
      6      1
    • چه عجب یکبار مثل بنی اسرائیلها همه چیو بهم نبافتی.

     تشویقت کردم بازم از اینکارا انجام بدی
     0     3
     • هادی 25 تبریز

      من طرفه حقو میگم بخدا پسر بودنم باعث نمیشه طرفداری از پسرا کنم قسم خوردم

      تشویق لازم نیس
      8      0
  48. خانوما و آقایون میبینم که بحث اساسی بالا گرفته و به نظر من ازدواج اشتباه هست از بیخ.من تو یه شرکت کار میکردم یه دختر و پسری با هم دوست بودن.ظهرها دست تو دست همدیگه میرفتن ددر.فکر میکردن هیچ کس نمیدونه.۳-۴سال با هم بودن تازگیا هم عقد کردن کلی افتخار میکنن.این است مادر آینده این مملکت و پدری دلسوخته.فردا بچه هاشون بدتر از خودشون میشن.من این جور چیزها رو خیلی شنیدم.از زبون خودشون که ما خودمون خودمون رو بدبخت کردیم.تو مملکت ما دیگه دوره نامزدی و اینا تمام شده شور نزنید.همین که آمار طلاق هر روز بیشتر میشه.

   انشایم تمام شد.
   8   7
   • الهه جان عاشق این کلمه ات شدم که نوشتی ازدواج اشتباست از بیخ /مخصوصا خودم که مزایایی در زندگیم وجود داره که به هیچ عنوان این مزایارو از دست نمیدم که بخام از دستشون بدم  که بخام از دواج کنم چرا زمانی قبول میکنم کسی بیاد تو زندگیم که اون مزایایی که دارم رو بهم بده یعنی جایگزین کنه اونارو برام اونوقت شاید اگه آدم خوبی بود حتما قبولش میکنم خداروشکر که با خانواده هم مشکلی ندارم که بخان هی بهم گیر بدم در زمینه انتخاب آزادم /مرسی گلم تو خیلی عشقی همین
    6    5
   • پسر مهربون

    دقیق منظورتونو نفهمیدم اما مشخصه که اعتقاداتتون تحت تاثیره یه سری تجربیات قرار گرفته.

    .

    مردم عقاید مختلف و مضخرفی دارن پیشنهاد میکنم واقعن در مورده اتفاقات زندگیتون فکر کنید و با افراد امین مثل پدرو مادرتون مشورت کنین چون گاهی فراگیر بودن یک عمل یا استفاده مرموزانه از اون توسط افراد باعث یه حسه شک در انسان میشه وقبح اون کارو از بین میبره مثاله حرفم دروغه همه میدونیم که دروغ بده !اما بازم میگیم!!! چرا؟؟؟؟چون همه میگن ما هم میگیم!قبحش از بین رفت چون فراگیر شده!

    هنوز سنت کمه ….همینطور که امروز نتیجه اشتباهات بچگیتو داری حس میکنی و باور میکنی روزی هم میرسه که به امروزت نگاه میکنی و حسرت میخوری 

    اگه خط قرمز های زندگیتو برا خودت تایین کنی دیگه هر اتفاق و هر پیشنهادی نمیتونه شکاف به این عظیمی در زندگیت به وجود بیاره که حتی از ازدواج زده بشی.

     
    13    0
    • هستی69تهران

     خب معلومه الان منظورشو متوجه نمیشی !!! اخه ساعت ۳ صبح اومدی نت توقع داری همچیم متوجه شی؟؟؟؟؟؟!!!!
     1     6
  49. وقتی نظرات رو میخونم خوشحال میشم که میبینم هنوز پسرای با محبت و انسان واقعی وجود داره

   من بعد نامزدم فکر کردم همممه پسرا فقط یه بعد رو میبینن اما الان با دیدن بعضی نظرات دیدم بهتر شد

   خدا نسل اینجور پسرارو حفظ کنه
   11   1
   • منصور قیامت

    یک پندی هم امروز از من داشته باشید از روی تجربه میگم. که باز دوباره سال دیگه نگی ای کاش منصور پارسال اینو گفته بود. روی “حرف” خیلی حساب باز نکنید. دو صد گفته چو نیم کردار نیست. “حرف” خیلی آسون و راحت زده میشه. اما وقت عمل که میرسه…..

     
    19    1
    • ضددددددپسررررررررررررررررmahsaa

     آقامنصور دخترها بیشتر رو حرف دوست داشتن هاشون پایبند هستند ورو حرفشون می مونند تا آخر /اما چه کنیم وقتی پسرها می بینند که دختره زیاد رو حرفش وایساده همه جوره داره عمل میکنه که طرف رو دوستش داره /وقتی با بی اعتنایی طرف روبرو میشه اون دختره خوب سرد میشه از این قضیه / این صحنه جالبی نیست متاسفانه / یکی از دوستان من الانم پیشمه سلام هم میرسونه عاطفه خانم / یه زمانی  که مجرد بود شخصی رو میخواست اون آقا برگشت بهش گفت که اگه تو ثابت کنی و رو حرفت بمونی که دوستم داری خوب کی از تو بهتر با هم می مونیم /بزار بماند ونگم  که دوستم چکارها یی کرد که همه جوره بهش ثابت کرد که میخوادش/ اما / اون آقا  دوستم رو رهاش کرد و رفت بایکی دیگه ازدواج کرد بدون هیچ دلیلی که خودم شاهد این قضیه بودم /حالا بعد از ۵ سال  اون آقا  با اون خانمی که ازدواج کرد فقط به خاطر وضع وروزگاره خوبش /با دوتا بچه همون زن بیرونش کرده و فهمیده که شوهرش به خاطر پولش میخواستش نه خودشو / حالا شبانه روز التماس دوستم رو میکنه که قبولش کنه جبران میکنه ال بل  پس اینکه یه دختر میتونه رو حرفش ثابت بمونه /اینو بدونید هرچی دختر خانم ها به طرف بگند دوست داریم بدتره چون اونطرف با خودش میگه ایندختره عاشقمه پس بزار برم با یکی دیگه بزار اینو داشته باشم واسه یه روزه دیگه اصلنم به احساسات طرف نگاه نمیکنه که ذره ذره به خاطره بی اعتناییش داره آب میشه واز بین میره /با تشکر گلم
     11     4
     • محمد/24/تهران

      مهسا خانم با اجازه شما خیلی کمبود داری! متاسفم خدا ایشالا بهت عقل بده 🙂
      9      6
     • ضددددددپسررررررررررررررررmahsaa

      اتفاقا نرمال /
      4      8
     • کامنتاتو همیشه میخوندم چون احساس میکردم که حرف حساب میزنی ولی الان نظرم عوض شد فکر نمیکردم انقدر بی ادب باشی!
      2      10
     • محمد/24/تهران

      دیدی مهسا خانم؟! اینقدر تند حرف زدی یکی از مخاطبهای پروپا قرصت پرید! اتفاقا بهار خانم منم تو دنیای واقعیت اصلا حوصله اینجور دخترا و زنهارو ندارم یبار یادم نمیاد یکی از زنهای آشناهامون داشت هی میگفت مردا فلانن مردا اینجورین منم وسط حرفش بلند شدم رفتم بنده خدا رنگش پرید 🙂 فکر میکرد منم الان دل به دلش میدم میگم تو چقدر خوبی همرو تحمل کردی! 🙂 بقول سمیرا این حرفا مال آدمای سینگله.

      کسایی که چه ضد پسر هستن یا چه پسرایی که ضد دختر هستن کسانی هستن که اتفاقا برای جنس مخالف لح لح میزنن ولی چون همیشه نا موفقن یه احساس تنفر درونشون ایجاد میشه ایشالا که همیشه کامتون شیرین باشه دوستان 🙂 /با تشکر !
      9      4
     • ضددددددپسررررررررررررررررmahsaa

      من تا الان حتی یکبار هم نشده توی عمرم به خاطر یه پسر به قول خودت لح لح زده باشم چون قابل این حرفها نمیدونستمش فهمیدی به خودت اجازه نده هیچوقت ندیده و نشناخته به کسی تهمت ناروا بزنی متوجه ای ؟؟ و ضمنا تو جمع اقوام انقدر دورو اطراف دختران و زنان نپلک که بخای اینجوری زنونه حرف بزنی یه ذره مرد باش مردونه حرف بزن / آره منم عین بهار کامنت هاتو میخوندم و احسند میگفتم به حرفات اما الان دیگه فهمیدم به قول بهار خیلی بی ادبی و اصلا حرف رو متوجه نمیشی که از دهنت چی در میاد البته شاید پسر خوبی باشی ها اما اینجوری این مدلی نمیتونستنم تصورت کنم نه من نه بهار بهرحال متاسفیم برات برای همیشه و دیگه اینکه اونجایی که گفتی گیرشون نمیاد عرض کنم خدمت شما که من همیشه خسته ام از آدمایی که منو میخان و دوست دارند اما من توجهی بهشون نمیکنم چرا چون من تا فرد مورد نظر رو پیدا نکنم یه لشگر آدم هم بیاد طرفم محل نمیزارم شاید الان با خودت فکر کنی که دارم بلوف میزنم اما به اون خدایی که هردو میپرستیم من همیشه رنجم در اینه که چرا یسریها که هرچی جواب رد میدم بهشون بازم از رو نمیرند فهمیدی / اینم شانس منه / مرسیییییییییییییییییییییییی گل من
      6      8
     • کلا هم اشتباه گرفتی هم اشتباه فکر میکنی 

      خود اشتباهی اصلا
      1      6
     • اون سه خطه آخرت خیلی جالب بود 

      افقه دیدمو دگرگون کرد :)مرسی ازت محمد جان
      4      4
     • آقا محمد قرارمون توهین کردن نبود.
      1      3
     • محمد/24/تهران

      من توهین نکردم حرف تمام روانشناساست
      2      2
     • اولا گفتن یه مثله علمی میتونه با ادبترم صورت بگیره 

      دوما منم احساس کردم مهسا جون تند رفت ولی دیدم که میگم حتی لمس کردم آدم نه فقط از نرسیدن به یه چیزی بعضی وقتاازدیدن اتفاقایی که برا دیگران افتاده از یه چیزایی میترسه متنفر میشه این ضد پسر بودنو منم میشم بعضی وقتا وقتی میبینم  نتایج کارای بعضیاشونو میشم علیه همشون البته با یه کم اغراق تو کلی کردن همه چیز ولی وقتی میشینم به خودم فکر میکنم میبینم همه جور آدمی  هس 

      اینم داشته باش گوشه ذهنت 
      3      1
    • محمد/24/تهران

     این منصور بچه با سیاستو زرنگیه ها حرفاشو جدی بگیر. الحق که قمیه 🙂
     7     2
     • ضددددددپسررررررررررررررررmahsaa

      تو همیشه انقدر باهوش بودی ما نمیدونستیم خوب منم بچه قم هستم بزرگ شده تهران /این دلیل نمیشه هرکی بچه قم شد باسیاست و زرنگ باشه البته آقا منصور مطمئنن همینطوریند ولی من اینجوری نیستم من خیلی ساده ام /با تشکر عزیزمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم
      2      5
  50. شماهاچقدبیکارید.دمتون گرم
   14   0
  51. چه موضوع جذابی؟
   4   1
  52. نسترن-اصفهان

   کامنتا همه روخوندم
   من ازدواج رو براکسی ازخدانمیخوام ولی طعم خوشبختی رو براتک تک تون آرزو دارم
   19   2
   • منصور قیامت

    این کامنت، شعور بالای شما رو میرسونه. متاسفانه بعضی ها اصرار دارن همه رو به سمت ازدواج هل بدن. هرکیو میبینن میگن ایشالا عروسیت. ایشالا دومادیت. با وجود اینکه از آمار عجیب طلاق و خیانت و طلاقهای عاطفی بین زن و شوهر ها مطلع هستن. این مدل دعا کردنا توی این دوره زمونه کم از نفرین نداره. بهترین دعا و آرزو همینی هست که شما گفتی. یعنی اینکه ایشالا خوشبخت بشی. 
    20    8
    • مامان بزرگ من یه دعای عالی میکنن: ایشالله بخت بی غم نسیبت شه 🙂
     انشالله که برای همه مجرد های گیز میز همین طور شه 🙂
     22     0
    • مطمئن باش در ۶۰ سالگیت دیگه یه همچین نظری در مورده ازدواج نداری

     یه زمانی وقتی فلان اسباب بازیو تو مغازه میدیدیم لباس مامان یا بابا رو میکشدیم داد میزدیم من اینو میخام گریه و عربده میزدیم واسه فلان ماشین اسباب بازی یادته؟

     امروز هم وقتی از جلو مغازه اسباب بازی فروشی رد میشی همین احساسات رو داری؟؟؟

     دغدغه های فکری با مرور زمان عوض میشه علاقه ها تحت تاثیر قرار میگیره و حتی دیدمون نسبت به خیلی چیزا عوض میشه.

     یه بنده خدایی هم غذا میخورده اتفاقا ماهی هم بوده غذاشون!یه تیکه از استخوان اون  ماهی باعث مرگش میشه.

     پیشنهاد میکنم غذا هم نخورید زیرا با توجه به استدلاله شما سبب مرگتون میشه.

     بازم ارزوی خوشبختی دارم برا همه چه مزدوج چه غیر.

      

      
     16     1
     • منصور قیامت

      من نگفتم مزدوج نشید. آمار نشون میده که این یه ریسکه. عواقبش هم مشخصه. هرکی اهل همچین ریسکی هست بسم الله
      8      16
     • محمد/24/تهران

      منصور غمگین 🙁 منصور ناراحت، منصور تنها و در آخر منصور مرگ موش 🙂 بخاطره منم شده مواظبه خودت باش
      17      4
     • ضددددددپسررررررررررررررررmahsaa

      به این   یکی دیگه گیر نده جواب بهت میدم که تا عمر داری بسوزی نیارش وسط بحثمون که میدونم اونوقت چیکا رت کنم بس کن پسره بی ادب  نخود هر آش /
      9      8
     • مهسا جان عزیزم همه جور آدمی وجود داره.این آقا محمد هدفش اذیت کردنه محلش نذار.حساس نشو همین.
      7      8
     • ضددددددپسررررررررررررررررmahsaa

      الهه جان  میدونی آخه  از زبون نمیفته ببین داره چیکار میکنه /البته واسم مهم نیست /رفتاراش عین زنها میمونه خاله زنک  این محمد / مرسی گل من
      7      5
     • محمد/24/تهران

      الهه مهسا به من که تو بحث بودم گفت نخود هر آش! مواظب باش بدترشو به تو نگه! خیلی عصبانیه
      2      8
     • محمد/24/تهران

      وویی وویی وویی اوووووووووووف مامانم اینا ترسیدم 🙂 مواظب باش وقتی میری حموم کیسه تنتو نسوزونه 🙂 ههه
      5      7
     • یه روز یه بنده خدایی گفت التماس دعا. ما هم گفتیم امیدوارم به هر چی میخوای برسی. گفت نه خانوم این دعا رو نکن. دعا کن که خدا بهمون توفیق روزافزون بده. لطفا روی این جمله یه کم فکر کنین. بهترین دعاییه که میشه در حق هم بکنیم.

      در ضمن با نظر پسر مهربون موافقم. اینکه ذات انسان تنهایی رو برنمیتابه. امیدوارم یه انتخاب خوب و در نهایت یه زندگی شاد داشته باشین.
      11      1
    • ای ول خوشم اومد آقا منصور.زدی وسط برجک.
     1     8
  53. نامزدی تا عقد داریم بوس و نوازش
   عقد تا عروسی داریم ما لمس و مالش
   مونده بعد عروسی اون عشق و حالش!!!
   کلا شاعریم واسه خودم ماشاالله…خخخخخ
   اگه طبق قانون شعر بنده پیش برین هیچ مشکلی به وجود نمیاد!!!
   15   4
  54. اناهیتا/17/ف.ک

   خیلی خوب و اموزنده بود مخصوصا برا اشخاصی که تازه ازدواج کردن.متشکر خیلی بهم کمک کرده
   4   4
  55. منصور عجب بحث پرمحتوایی بود دمت گرم فیضضضضضضضضضضضضضضضضضضضضضض برم عججججججججججججیییییییییییییییییییییییییییییییب!!!!!

   ولی توام کاری به کار دخترت و دامادت نداشته باشه!!!اخه خوبه تو دوران نامزدی خودت پدر زنت این کارو باهات کنه؟نه خوبه منصور؟؟!!!!(جدی نگیر عزیزم!!!!!!)
   7   0
  56. دنیا داره رو سکس و پول میچرخه خدایا نفسم گرفته کاری بکن خدایا به من آرامش بده فقط آرامش میخوام چیزی که ندارم و بیشتر از هرچیزی بهش نیاز دارم
   13   1
   • ضددددددپسررررررررررررررررmahsaa

    بهارجان عشقم / این محمد ۲۴ چی میگه؟؟!! میگه تو ضد من حرف زدی متوجش بکن که سخت در اشتباست ؟؟!مرسی گل من
    2    2
    • دختری از ایران

     وای که چقدر تو رو اعصاب منی/به خدا اگه کمتر نظر بدی هیچ اتفاقی نمیفته/ همه خوشحال هم میشن تازه
     7     4
  57. نیلوفر/20/اراک

   سلام منصورخان اولا از ارسال ایمیلتون ممنونم دوما خوب به نظر من اگه آدم از اول انتخابش درست باشه رابطه جنسی مانعی نداره مگر نه که خوب این مسئله بیشتر به ضرردختر تموم میشه اگه یه جایی بفهمه تو انتخابش اشتباه کرده.مرسی ازمطالبتون
   3   2
  58. فک نمیکردم راجبه این موضوع انقد بحث بشه! چه اطلاعات مفیدی هم رد وبدل شد! بهبه!حالا شما ازدواج کنین بعد هرجور خاسین رفتار کنین! نیازی نی برا همه توضی بدین که! والااااا!
   8   1
  59. من نامزد بودم پدرم اجازه نمیداد بانامزدم زیاد باهم باشیم ولی ما هم به بهونه هایی میرفتیم خوش میگذروندیم

    
   4   1
  60. آقا داداش من نامزد بود دختره پر رو پر رو میومد هفته ای هشت شب خونه ما میخوابید! بعد بابام روش نمیشد به اونا چیزی بگه غرشو به جون من میزد که اینا چرا میان اینجا اینکارا رو میکنن من دو تا دختر جوون دارم! بعله  ما نامزد نداشتیم ولی غرغرهاشو تحمل کردیم!!!!!!

   البته کار زن داداشم با توجه به شرایط  زشت بود همشم سه ماه عقد  بودن

   من و زن داداشم هم سن بودیم و خواهرم کوچیک بود یه اتاقم بیشتر نداشتیم.
   10   2
  61. سنگ صبورتنهاا

   دوران عقد رابطه منفی ۱۳ باید باشه درحد دیدن بدن که نقص نداشته باشه و بوسیدن ونوازش
   9   1
  62. سحر 23ساله از ش

   سلام.من ۶ماه با عشقم دوست بودم. تو دوستیمون رابطه ی جنسی داشتیم. پشیمون شدمو ترسیدم چون اولین تجربم بود و از طرفیم احساس گناه و متنفر بودن از خودم و از طرفی هم که دیگه منو نخوادو ازم جدا بشه که یه ریسک بزرگی بود و ازخدا ممنونم که یه پسر ناباب به تورم نخورد. اومد خواستگاریم و با هم ازدواج کردیم. شکر خدا زندگیه خییییییییلی خوبی با هم داریم. و من هم از خدا و هم از همسرم ممنونم…….

    

    
   7   11
  63. شوهر سحر جون

   سلام / من پیشنهادم به نامزدا اینه که هر جور میتونن پدر خانما بپیچونن برن صفا بعدا از عروسی از این شیطونیاشون  یادی میکنن و خاطره ی خوبیه براشون
   6   5
  64. بچه ها شرمنده میگم اینجا نوشته رابطه بعد عقد پس لطفا نیایین در مورد روابط قبل عقدتون خاطره تعریف کنین اول اینکه بیشتر ماها که اینجاییم ازدواج نکردیم دوم اینکه عملتون مشکل شرعی داشته و این تعریف شما یه جورایی میشه تبلیغ گناه

   هر چقدر هم منفی بدین ناراحت نمیشم چون حرف دلمو زدم
   37   4
  65. سلام بروبچ.امیدوارم همتون شادو سر حال باشین. من ۶ ماه با شوهرم دوست بودم قبل از اینکه بیاد خواستگاریم با هم رابطه جنسی داشتیم . وبعدا شدیدن سر این موضوع خیلی افسرده و پشیمون بودم و جلوی خدا شرمنده بودم اما واقعا مرد بودو اومد خواستگاریمو با هم الان ازدواج کردیم. الانم شکر خدا زندگی خوبی داریم. و الانم عاشق همیمو کولی درکم میکنه . خیییییییییییییییییییلللللللللی دوستش دارم. از نظر من اگه مرد مورد علاقتون مرد باشه و بهش ایمان داشته باشید نگران رابطه ی جنسی نباشید.
   3   17
  66. یه چیزی می گم متفاوت….

   .

   .

   .

   .

   چه قدر درباره این موضوع بحث کردین
   7   0
  67. ژ ن 29 تهران

   منصور جان سلام وممنون از پستت…دوستای گلم من ۵ ساله ازدواج کردم تو خیلی از کلاسای سکس تراپی شرکت کردم تو ۹ ماهی هم که عقد بودم  رابطه کامل با همسرم نداشتم… ولی یه چیز جالب تو همه کلاسا یه چیزی میگفتن اینکه تو زمان عقد رابطع کامل نداشته باشین… میدونین چراااااا؟؟؟؟؟   چون بعضی از اقایون انگیزشون و از دست میدن  اون تازگی رو تو شما نمیبینن… ما تو ایران زندگی میکنیم تو گشوری که هنوز بعضی از قومها عذر میخوام از جمع   دستمال خونی شب زفاف رو از داماد میخوان پشت در حجله وا میستن… ما مردامون با این فرهنگ بزرگ         شدن شب زفاف یعنی شب عروسی … اگه یکم بیشتر فکر کنیم متوجه پا فشاری محمد و هادی میشین که موافق رابطه  تو نامزدی نیستن… خودشون بیشتر هم نوعای خودشون و میشناسن …به جای بحث دعوا به عنوان دوست ازشون تشکر کنین که راهنماییتون میکنن   در ضمن تو صدر اسلام دوران نامزدی نبوده عروسی بعدشم میرفتن سر خونه زندگیشون  طلاقی تو دوران عقد وجود نداشت     این همه روان شناس که درس خوندن بیخودی حرف نمیزنن که اینجا  ایرانه ه ه اروپا نیست ت ت
   20   3
  68. ژ ن 29 تهران

   اگه زیاد صحبت کردم و دور از حوصله تون بود عذر خواهی میکنم
   8   0
  69. سلام خدا را شکر هنوز قسمت نشده که ما زدواج کنیم بالا خره این جونای امروزی که خیلی نابود شدن هنوز جوهر عقد نامه خشک نشده… خوبه اروپا نیست اینجا اگر بود که وا ویلا میشد بالا خره امید وارم همه با جنبه بشن زشته بابا مگه برای این کار ها ازدواج میکنیم ما برای عشق علاقه نه این کار ها اگر ازدواج برای این ها باشه اطمینیان داشته باش پایه اش هم سست خواهد بود این داگاه ها برای چی این روز ها شلوغ شده به نظر شما؟

   پیروز باشید 
   19   0
  70. من منه دختر باید بدونم روشن فکر ترین مرد ایرانیم یه چیزایی براش مهمه نمیتونه ازش بگذره -البته یه  اقلیت ۵درصدی شاید باشه که جز این دسته نباشن-ولی اون ۹۵ درصد که زندگیم بهشون گره خورده اینو نمیپذیره که باکره نباشم پس آویزه گوشم میکنم چه بگن دورویی دروغ نمیدونم کلاه گذاشتن سره مردم هر چی نمیذارم باکره بودنم تا قبل مراسم عروسی برداشته بشه چون همین شوهره عقدیم یه جایی بدجور حالمو میگیره حتی اگه اون آدم خودش بوده باشه

    
   9   2
  71. متاسفانه خانواده های ایرانی البته یک سریشون هنوز توعصر حجر موندن فکر میکنن دختر پسر تنها باشن حرکت انقلابی چیزی میزنن ولی بابا آخه دیگه کسی شب اینکارونمیکنه روز روشن میکنی که ببینی داری چیکار میکنی نه تو تاریکی اشتباه بزنی چش وچال ظرفو در بیاری..
   6   4
  72. بعدشم به نظر من روش ازدواج های ایرانی همشون اشتباه واسه همین طبق اعلام خودشون ساعتی ۱۶ تا طلاق داریم و این تاسف باره واقعا…
   4   3
  73. سلام دوستای گلم من حدود ۶ساله که ازدواج کردم ۱سال عقد بودم ولی زهرمارمون شد چرا؟بخاطر یکسری اعتقاداتی که هم من خانوادم داشتم هم همسرم و خانوادش…مثلا اگه در حد بوسه هم میخاستیم کاری بکنیم سریع ترس از این داشتیم که منجر به بارداری نشه(مثال بود) و همیشه روابطمون با استرس بود چون از نظر روشنفکرترین ما ایرانیها هم بارداری ویا برداشتن بکارت در زمان عقد!!!!عیب و عار محسوب میشود…

    
   6   4
  74. سلام و درود
   موضوع جالب بود ولی نمیدونم چرا از بحث منحرف میشین دوستان
   روابط در دوران مختلف؟
   اصلا این دوران برای چی هست؟
   نامزدی؟عقد؟
   نامزدی برای آشنایی بیشتر یا تفکرات و عقاید و علایق و رفتار و کردار طرف مقابل نه اینک همش به کافی شاپ و گردش و خوردن و خریدن بگذره . . .یکم همدیگرو محک بزنید . . .تو عمل انجام شده . . .تست کنید رفتار و توی گرفتاری و مشکلات
   چه برسه که دنبال روابط جنسی باشید . . .این مال اونایی بود که اصلا با هم آشنایی نداشتن و خانواده انتخاب میکنه
   کاری به دوستی ندارم درصورتی که دوستی دوجنس مخالف که اهل باشن یعنی زیر آبی نرن برای هم لایی نکشن و همدیگرو دور نزن به یک ازدواج عالی میرسه که متاسفانه از۱۰۰درصد فقط۵ درصد اینطور میشه توی جوامع امروزی ما با این فرهنگ های کثیف غربی . . .بیشتر ازدواج ها الان به روش دوستی و آشنایی قبل صوو ت میگیره . . .بد نیست به شزطی که پاک باشین توی دوستی و نامردی نکنین
   بیاییم منطق و عقل رو بزاریم وسط
   توی انتخاب یه وسیله حالا هرچی میخواد باشه….برای جلوگیری از ضرر مالی و کاربردی چقدر وقت میزارین و پرس و جو میکنید؟
   دارم میگم منطق و عقل ها . . .کاری به دل و نگاه و علاقه ندارم
   اگه با دید بسته و بی آگاهی برین سمت ازدواج بد زمین میخورین . . .مخصوصا اگه طرف مقابل نا اهل باشه
   رسوم مسخره ای داریم . . .
   جای این همه خرج و برج و برو بیا یه نامزدی ساده با محرمیت محدود اونم برای خانواده هایی که مقید هستن
   بعد از مدت ۶ماه که معلوم شد با هم کنار میاین یعنی میتونید تفاوت های هم دیگرو تحمل کنید یا این تفاوت ها رو به شباهت نزدیک کنید و کنار بیاین یه مراسم عروسی ساده کم خرج بی چشم و هم چشمی و رو کم کنی اینم برای خانواده های با بودجه مالی عادی و کمتر راه بندازین بزارین جوونامون زندگی کنن چقدر سخت میگیرپین . . .دیگه دوران عقد رو بزارین کنار تا مجبور نشین درمورد روابطش به خودشدون و عقایدتون و عقلتون و غیرتتون فشار بیارین . . .
   کاش این تفکرات و رفتارامون عوض میشد تا پیشرفت و توی زندگیمون احساس میکردیم
   یه دعا برای همه
   خدا همه بنده هات رو اونجور که هستن و لایقشونه عاقبت به خیر کن
   پیروز باشید
   11   0
  75. مائده-اصفهان

   من حدودایک ساله که عقدکردم ولی تاحالانه من ونه همسرم هیچ کدوم تمایل به برقراری رابطه نداشتیم.البته باهم دیگه مسافرت رفتیم .شب هم باهم بودیم .به نظرمن وقتی خانواده ها زوج هاروازاین کارمنع میکنن بیشترهریس ترمیشن.کاش این فرهنگ مسخره بین مردم ازبین میرفت.
   14   4
  76. زشت ترین سنت بین ایرانی ها از نظر من سنتی یه که تا شب عروسی دوطرف نمی تونن رابطه جنسی برقرار کنن شاید از این طریق از هم متنفر هم بشن
   4   8
  77. آب و آتش هیچوقت نمی تونن باهم باشن حتما یکی دیگری رو خنثی می کنه ،اون هم زمانی که دوطرف از تشنگی رابطه جنسی دارن هلاک میشن►
   7   4
  78. چرا بحث این موضوعات میشه همه نظر میدن؟
   15   1
  79. ملت عزیز….من حال ندارم کانتاتونو بخونم…لطفا یکی تو دو خط خلاصش کنه…ااافرییییییین
   0   0
  80. دوستان عزیز بخصوص اقای پسر مهربون ما خراسان رضوی خود مشهدم هستیم،من خواهرم نزدیک سه سال تو عقد اما اگه حساب کنیم دامادمون بیشتر از یه ماه خونشون نرفته،اینطوریم هست دیگه
   1   1
  81. با سام خدمت دوستان بنظر من بعداز عقد که خونده شد باید تو دوماه اول کارو یکسره کرد چون اونوقت دختر بهانه جویاش تموم میشه
   0   0
  82. چون طرفای ما نامزدی از سه سال هم بیشتر طول میکشه واین بعث بهانه جویی بین هردو نفر میشه
   1   0
 • ارسال نظر