مجله گیزمیز

مصاحبه با یک بچه مایه دار: ماهی ۴۰ میلیون پول تو جیبی می گیرم

منصور قیامت
۹ آبان ۱۳۹۳
۱۴۱ نظر
 • همشهری جوان: برای گپ زدن به شعبه ولی عصر یکی از کافه های زنجیره ای که پاتوق همیشگی اش است، دعوت مان می کند. ظاهرش شیک و باکلاس است ولی نه آنقدر که چیز متفاوتی در پوشش و مدل موهایش به چشم بیاید. اگر حرف هایش را نشنوی، باور نمی کنی که حقوق ماهیانه یک کارمند پول توجیبی یک روزش است. در حرف هایش غیر از بی خیالی مایه دارانه، نشان خاصی از تجمل و بچه پولداری نیست. حتی پیج بچه پولدارهای تهران را هم ندیده است و فقط از این ور و آن ور تعریف هایش را شنیده است.
   

   
   

  مثل بیشتر پولدارها، در مقابل سوال هایی مثل «این همه پول را از کجا آوردی؟» گارد دارد و از همان اول شرط می کند که از این سوال ها نپرسیم. حتی با اینکه در رابطه با خانه و زندگی اش فکت های قابل پیگیری می دهد ولی اصرار دارد اسمی ازش برده نشود. در مقابل اصرارها برای گفتن اسمش می خندد و می گوید: «حالا چه فرقی می کنه؟! اصلا بنویس علی علی زاده!»  قبول داری بچه پولداری؟  اگر به معنای بدش در نظر نگیریم، آره، چرا قبول نداشته باشم؟  درآمدت از چه راهی است؟ از خانواده پول می گیری؟  به طور ثابت که پول مشخصی بگیرم، نه؛ ولی هر وقت بخوام از خانه بیرون بروم، پدر، مادربزرگ و پدربزرگم جدا جدا می گویند «این پول را بگیر دست خالی بیرون نروی».  این پول توجیبی تقریبا چقدر است؟  چیز ثابتی نیست. هر کسی هر چقدر پول نقد دم دستش باشد، یک مقدارش را به من می دهد.  حالا به طور میانگین چقدر می گیری؟  از هر نفر، سیصد چهارصد هزار تومان.  یعنی در ماه ۴۰-۳۰ میلیون تومان پول توجیبی می گیری؟!  آره. حالا نه با این غلظت، چون کم و زیاد می شود. بسته به خواسته های آن زمانم پول می گیرم.
   

  24 ساعت از زندگی یک بچه پولدار واقعی
   
   
   

  چه کار می کنی با این همه پول؟  این پول زیادی نیست برای خرج کردن. یعنی هر چقدر هم که پول داشته باشی، راه برای خرج کردنش وجود دارد. مثلا پیراهن آ ث میلان را – که خیلی خوشم می آید – از نمایندگی اش ۵۰۰ هزار تومان می خرم. یا یک کمربند می بینم مارک است، یک میلیون پولش را می دهم. اینطور نیست که برای خرج کردن مشکلی داشته باشی.  به طور معمول صبح تا شبت را چطور می گذرانی؟   (می خندد) زندگی من صبح تا شب ندارد.  چرا؟  من معمولا ۴ بعدازظهر از خواب بیدار می شوم و ۸ صبح می خوابم.  خب چهار عصر تا هشت صبح ات را چطور می گذرانی؟  بیدار که می شوم، غذایی که مادربزرگم آماده کرده است را می خورم. دوش می گیرم و با بی ام و از خانه می زنم بیرون برای دور دور. البته اسم دور دور بد در رفته. اصلا اهل این نیستم که توی خیابان کسی را سوار کنم. با دوستانم قرار می گذارم و با ماشین توی خیابان می چرخیم. بیرون شام می خورم و شب خانه یکی جمع می شویم و تا هفت هشت صبح بیدار می مانیم.  تا صبح چه کار می کنید؟  اگر پیش بچه ها باشم، دسته جمعی بازی می کنیم و اگر خانه تنها باشم معمولا تا صبح با لپ تاپم فیلم و سریال های روز دنیا را پیگیری می کنم. صبح هم یک چیزی می خورم و می خوابم.  یعنی هر روز همینطور بی هدف توی خیابان چرخ می زنی؟  – آره خب. این گاز دادن بهم حال می دهد، مخصوصا توی اتوبان.  هیچ کاری جذاب تر از دور دور نیست؟  نه واقعا. اینجا امکاناتی نداریم. مرکز تفریحی جذابی داریم؟ چه جایگزینی برای دور دور من هست؟  حوصله ات سر نمی رود؟ از این همه یکنواختی خسته نمی شوی؟  چرا؛ یک بار اینقدر حوصله ام سر رفته بود که رفتم در یک صرافی و با حقوق ماهی ۸۰۰ هزار تومان کار کردم. همه مسخره می کردند و می گفتند تو که اینقدر پول داری، چرا اینجا کار می کنی ولی برای من پول مهم نبود. می خواستم یک کاری کنم که احساس مثبت بودن بهم دست بدهد. البته بعد از یک مدت که کار یاد گرفته بودم، به مشکل خوردم و بیرون آمدم.  تمام دوستانت از نظر مالی در سطح خودتان هستند؟  نه. من چون منیریه هستم، دوست با درآمد پایین هم زیاد دارم. بعضی شب ها این دوستانم دعوتم می کنند خانه شان و تا صبح با ایکس باکس فوتبال بازی می کنیم. خیلی بهم حال می دهد. گاهی وقت ها هم فیلم و سریال می بینیم و کله سحر می رویم کله پزی.  تا حالا شده است کسی از این دوستانت به این خرج کردن های بی رویه ات ایراد بگیرد؟  زیاد پیش می آید. یکی از دوستانم – که چهره شناخته شده ای هم هست – بهم می گوید می دانی با این شلوار مثلا دو میلیون تومانی تو، چند نفر می توانند شلوارهای معمولی بخرند؟


   

  24 ساعت از زندگی یک بچه پولدار واقعی
   
   
   

  چه واکنشی نشان می دهی؟  خب منم آدمم. برایم مهم است که یک عده به نان شب شان هم محتاجند؛ این قضیه ذهنم را آزار می دهد و تا حدی کمک می کنم ولی مسئول بی پولی این آدم ها که من نیستم.  مثلا به این بچه های سر چهارراه ها، چقدر کمک می کنی؟  یک اشتباهی که در مورد من می کنید این است که انگار با این فضاها غریبه ام و فقط از پشت شیشه ماشینم می بینم شان ولی گفتم، خانه ما منیریه است و من با خیلی از این آدم ها برخورد دارم.  واقعا؟ حالا با این همه درآمد، چرا منیریه؟  ما خانوادگی در این محل بزرگ شدیم و با این فضاها حال می کنیم. البته خانه مان خفن است. فکرتان سمت خانه کلنگی های محل نرود!  راستش باورش برایم سخت است…  چرا؟ ما اینقدر آدم های عجیبی نیستیم.  چرا فرق می کنید دیگر! مثلا تا حالا شده برای پول لنگ بمانی؟  آره خب. من هم چیزهایی می خواستم که نتوانسته ام بخرم یا مثلا اینکه پول زیاد دارم، دلیل نمی شود با فروشنده ها چانه نزنم و فروشنده هر چقدر گفت من هم بدهم. بحث کلاس و این حرف ها به کنار ولی هر وقت حس کنم که می خواهد سرم را کلاه بگذارد، سعی می کنم با بحث، از حقم دفاع کنم. بارها شده است ۳۰۰-۲۰۰ هزار تومان از قیمت اولیه ارزان تر خریده ام.  سخت ترین لحظات زندگی ات که حسابی کلافه ات کرده کی بوده؟  چند ماه پیش ماشینم را فروختم و گفتم یک مدت بدون ماشین زندگی می کنم. یک هفته نرسیده بود که اینقدر کلافه شدم که رفتم پیش بابا و گفتم «بابا، من دیگه خسته شدم، ماشین می خوام.» بابا هم گفت برو هر کدام را می خواهی بخر و همین بی ام و را برایم خرید.

   

   

   

 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 57
  انتشار یافته : 141
  1. سلام…فقط می خوام بگم ۴۰ ساله هستم.سال دیگه هم دارم دکتری تخصصی ام را می گیرم…ولی پول ندارم ازدواج کنم….فقط خواستم همینو بگم….(با بغض)
   299   7
   • سلام،می خواستم بگم که اقا عارف خیلیا هستن که به جای پول تحصیلات براشون ملاک ازدواجه!قدر خودتون رو بدونید.
    150    26
  2. ایمان/تهران/30

   خودشم قبول داره زندگیش پوچه یه جورایی

   فکر کنید چه لذتهایی که نمیتونه تجربه کنه!
   لذتهایی که فقط ما فقیرا معنیشون رو میدونیم

   به نظرم هرکی توی این دنیا دل خوش داشته باشه
   ثروتمندترین آدمه
   191   33
  3. محمدرضا/20/اصفهان

   چقدر با افتخار از پول تو جیبی گرفتن حرف میزد.. من از ۱۷ سالگی به بعد به هیچ وجه این اجازه رو به خودم ندادم که از پدرم پول تو جیبی بگیرم و از این بابت خیلی خوشحالم .. اگه بگم دوس ندارم زندگیم مثل اینا باشه ” قطعا دروغ گفتم ” ولی زندگیشون زیاد از حد بی هدف به نظر میرسه و ملال اور…
   اینا لذت فلافل خوردن توی مغازه ی کوچیک رو قطعا درک نمیکنن 🙂
   181   19
  4. ایمان/تهران/30

   سختترین لحظه های زندگیش این بوده که یه هفته ماشین نداشته!

   و من بزرگترین لذت زندگیم قدم زدنه!
   اصلا دنبال بهانه میگردم سوار اتوبوس یا تاکسی نشم تا قدم بزنم

   از سختترین موقعیتهای زندگیمم چیزی نگم بهتره ….
   144   6
   • امیر/شاهرود

    دمت گرم عین خودمی منم یه جورایی دنبال بهانه ام تا پیاده راه برم پیاده راه رفتن رو بیشتر از هرچیزی دوست دارم خصوصا شب
    75    7
  5. من یه سال گریه کردم واسم میکرو خریدن خدایی فک نمیکنم هیچوفت همچون لذتی رو تجربه کنم:) واااای چرااااا سگاااااا اووووف شورش در شهر!!! برو بچه مایه دار برو تو نمیدونی لذت ینی چی!!!:)
   87   15
  6. بچه ها برین خدا رو شکر کنین مایه دار نیستین… تصور کنین دزد خفتتون کنه با یه شلوار ۲ میلیونی و پیرهن ۵۰۰ هزار تومنی لابد شورتشم یه تومنه! باید لخت برگردین خونه:):):) با این وضعیت امنیتی و بدون لباس صد در صد یه تجاوز هم در پیشه پس مایه داری=تجاوز:):):)
   133   20
  7. باکسی کاری ندارم ولی نه حلال میکنم ونه میگذرم ازکسایی که دارن حق منو وامثال منومیخورن.و واگذارشونو تواین شبای محرم به خدامیکنم یی عین این اقا شلوارش دومیلیونه یکی عین خواهربدبخت من که لنگ ۳میلیون تومن پولیم براعمل چشماش که دکتراگفتن اگه تا چندوقت دیگه عمل نکنه کورمیشه خداروخوش میاد ابجی من تو۲۲سالگی کوربشه اونم فقط وفقط به جرم نداری نمیگذرم ازکسی که حق ماهارومیخوره.اگه میخواین منفی بدین مهم نیس به امام حسین حرفای دلموزدم اونم باگریه
   246   35
   • علیرضا/24/همدان

    آخه مگه با پول جیب بابای تو پول دار شده؟! جد در جد کار کردن الان نوه نتیجه هاشون کیف میکنن می خواستن پدر مادر توام واسه آینده خانوادشون بیشتر تلاش میکردن. کاش بجای اینکه واسه مشکلات خودمون افراد دیگه و حتی جامعه رو مقصر بدونیم یکمم به این فکر کنیم خودمون چه نقشی تو این بدبختیا داشتیم چرا اونا تونستن و من نتونستم! اونوقت دیگه هیچوقت محتاج ۳ میلیون تو زندگیتون نمیمونین! 🙂
    84    143
  8. مستــانـه.28.

   چندسالش بود حالا؟ حتی اگه بزرگتر از منم باشه حاضرم معلمش (یا پرستارش) بشم ، چند ماهه ادبش کنم ازش مرد بسازم تحویل خانواده ش بدم!!
   بچه خوبیه، همه دردش اینه هدف نداره.
   عکس دومی جفت پسرا چهره و استایل خوبی دارن. دخترام همه شون خوشگل بودن.
   20   80
  9. این عکس آخریه منم عین کیف چنله دارم نتیجه: منم بچه مایه دارم ( ارواح عمه ی آقام 🙂 )
   اون سانسور سرتاسری دختره کنار پسره از پهلو تو حلقم!
   این کلک چرا قسمتهای دخترونه ی زندگیشو نگفته؟
   61   7
  10. من میگم اگه از راه درست باشه حلالش جدش با فکر و اندیشه در زمان خود به مال و ملال رسیدن باباش در زمان خود جمع کرده و بچه اش داره ثمره اش رو میبره
   45   10
   • ما فرض را بر این میگیریم که پدر ایشون از راه حلال پول جمع کرده و خمس و زکاتشو داده و حلاله حلاله
    این سبک زندگی و ولخرجی وبیکار بودن آدم و تنه لش و بی هنر بار میاره. فقط میشی مصرف کتتده . به نظر شما پدر و مادر ایشون ولش نکردن؟ نمی پرسن شبها کجایی و چی کار میکنی؟
    واقعا آدمیزاد خلق شده واسه اینکه یه مدت بخوره و بخوابه و زندگی کنه؟؟؟؟
    این دنیا ممره نه مقر. جای تاسف داره بعضی ها اینقدر غرق دنیا میشن .
    لحظه ی جون کندن از این همه ثروت خیلی سخته !
    83    10
    • مهری 55 ساله

     بجای ولگردی و وقت گذرونی … بیا به درد مردم برس … ببین چقدر لذت میبری .. همون پول روزانه رو چقدر میخوای شلوار بخری ؟؟ چقدر کمربند ؟؟ مگه دور دور چقدر بنزین میخواد ؟؟ شما که می شینین کنار هم … بازی و فیلم که پول نمیخواد… اگهی بده … به افرادی بسپار …با سود کم این پولت رو وام بده .. به خود من … به دیگری … دنبال یک خانه ای نقلی در حد چهل پنجاه متر میگردم که مال خودم باشه … تا بتونم اروم توش بمونم و ارامش داشته باشم … یک خانم میانسالی در سن من که جان کار کردن نداره … ولی میتونم پولش رو پس بدم… نکته مهم فقط یک جای حرفها بود که ایشون مادر نداره …. اگه مادر داشت شاید جریان چور دیگری میشد … شاید فوت کرده .. یا که بابا جان طلاقش دادن و الان با پدر و مادر بابا جان زندگی میکنند… افسوس از این دنیا.. از ادمها …
     51     6
  11. اسپرینگ.spring.تهران

   من تو کف سخت ترین لحظه زندگیشم O_O
   یه هفته ماشین نداشت بچم کلافه شد.ناااااااااازی
   98   3
   • خیییییلی باحال گفتی 😀
    اصن اینا معنی زندگی رو نمیــفـهـــــــــــــــــــــــــــــــــــــمن 😐
    47    7
  12. یه بزرگی میگفت به بچه هاتون اینقدر پول بدین که بتونن باهاش یه کاری انجام بدن؛ نه اونقدر که هیچ کاری انجام ندن.
   67   2
  13. بحث پولدار بودن و فقیر بودن نیست . بحث هدف زندگی است.

   مستانه خانم ، مسأله اولیه هدف زندگی مربوط به پنج تا عامل که عبارتند از :
   شخصیت
   مسئولیت پذیری خود فرد
   نحوه تربیت والدین
   شرایط زندگی چه در داخل یا بیرون خونه
   فرهنگ جامعه

   حالا شاید در نظر برخی دوستان یکی باشه یا ده تا باشه ، هرکه نظر خودش داره ، اما اگه معلمان اصلی ایشان ( منظورم والدینش ) نتونستن بهش یاد بدن . انتظار نکنید خودت آموزش بش بدی تا آدم بشه .

   معلم در جایگاه دوم تربیت درسته ، حالا چه معلم مدرسه یا دانشگاه یا حوزه باشه .
   ولی شرایطی دیگری باید در نظر گرفت . حالا خودش تنها نیست خیلی از جوانان چه فقیر بودن یا پولدارن بی هدف هستند . چون از صبح تا شب به دنبال خرج زندگی و تأمین زندگی باشه.
   شاید از یه حادثه یا تصادف عبرت نمیکنه .
   ولی شاید از یه صحنه کوچک توی خیابان که به ایشان مربوط نیست کل زندگیش عوض کنه . واز آن به بعد هدفش مشخص بشه .

   آقا ایمان : لذتی آدمی به فقیر و ثروتمند ربطی نداره ، هر که لذتی خودش داره ، حتی معلولان یا کودکان یا روسای یا مدیران مملکت . هرکه لذت خودت داره ،

   آقا رامین : درود بر شما ، ولی بازم شرایط دیگری باید در نظر گرفت.

   احترام واس حرف شما ارزش قائلم مستانه خانم وآقای ایمان وبرای همه دوستان وکاربران در این سایت همینطور باشه ، و امیدوارم از حرفهام ناراحت نشی ولی این نظر بنده است و به همه نظرات بنده احترام میذارم حتی اگه با جوابشو نپسندیدم .
   9   5
  14. پولدار در این حد مایه دار دیدم چند تایی. اما کسی بوده که حداقل ۵۰ -۶۰ میلیون درامد خودش در ماه بوده. جد اندر جد مایه دار اما طرف با همن جوونی خودش با پول و پله حسابی که خانوادش تو دستش گذاشتن کسب و کار بزرگتری راه انداخته برای خودش. جدا این مدل زندگی این پسرک تا کی میخواد بهش حال!! بده؟ تا کی دور دور و شب تا صبح چرخ بیخودی زدن با دوست و رفیق راضی نگهش میداره؟ میخوای احساس مفید بودن کنی، برو راه تجارت رو یاد بگیر و خودت کاسبی خودتو راه بنداز. جدا مسخره بود که میگه محض کسب تجربه رفتم تو صرافی با ۸۰۰ هزار تومن و …
   من نمیدونم، خدا که خرو شناخت شاخش نداد چرا به یه خل وضع هایی مث اینا این همه امکانات مالی داد؟ عجب!!! آقا جان، پولداری نوش جونت حالشو ببر. اما سر جدت آکبند نگه ندار اون مغز بی صاحابو!
   حالا یکی بگه من چرا الان بیدارم؟ خواب بد دیدم از خواب پریدم اومدم گیز میز 🙄 🙁
   32   2
  15. جه زندگی سوسولانه ای تا چهار بعداز ظهر میخوابه من ۴ صبح بلند میشم سرکار میرم
   42   3
   • اقای بیل گیتس با ۵۶میلیارد دلار ثرو تمندترین فرد جهان میباشد.به سه پسر ش گفته انقدر ارث میبرند که بتوانند یک کار ابرومند را شروع نمایند.موسسه خیریه ای با پنج میلیارد سرمایه دارد.علی جان زندگیت مثل خارش است.در اخر فقط زخم باقی می ماند.
    47    1
  16. 1000payekhoshdast.semnan

   اگه خونش همون باشه ک تو عکس اومده فکر کنم پسر علی انصاری باشه.صاحب بانک تات .صاحب بازار مبل ایران و چند تا بانک و مرکز دیگه
   خب اگه بابای منم این کاره باشه معلومه ک بیشتر از اینا پول تو جیبی میگیرم
   20   2
  17. مجید/کرمان

   خدا سلامتی بده
   19   2
  18. علی .نکا.مازندران.

   بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

   وَیْلٌ لِکُلِّ هُمَزَهٍ لُمَزَهٍ ﴿١﴾

   الَّذِی جَمَعَ مَالا وَعَدَّدَهُ ﴿٢﴾

   یَحْسَبُ أَنَّ مَالَهُ أَخْلَدَهُ ﴿٣﴾
   کَلا لَیُنْبَذَنَّ فِی الْحُطَمَهِ ﴿۴﴾

   وَمَا أَدْرَاکَ مَا الْحُطَمَهُ ﴿۵﴾

   نَارُ اللَّهِ الْمُوقَدَهُ ﴿۶﴾
   الَّتِی تَطَّلِعُ عَلَى الأفْئِدَهِ ﴿٧﴾

   إِنَّهَا عَلَیْهِمْ مُؤْصَدَهٌ﴿٨﴾

   فِی عَمَدٍ مُمَدَّدَهٍ﴿٩﴾

   به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

   وای به حال هر طعنه زن عیب جوی (۱).

   کسی که مالی را جمع می‏کند و از شمردن مکرر آن لذت می‏برد (۲).
   گمان می‏کند که مال او وی را برای ابد از مرگ نگه می‏دارد (۳)

   نه، چنین نیست به طور حتم در حطمه ‏اش می ‏افکنند (۴).

   و تو چه می‏دانی که حطمه چیست؟ (۵).

   آتش فروزان و خرد کننده خداست (۶).

   آتشی که نه تنها ظاهر جسم را می‏سوزاند بلکه بر باطن و جان انسان نیز نزدیک می‏شود (۷).

   آتشی که دربش به روی آنان بسته می‏شود (۸).

   در ستونهای بلند و کشیده شده (۹)
   146   36
  19. »» حدیث / hadis ««

   سخت ترین لحظات زندگیش :
   چند ماه پیش ماشینم را فروختم و گفتم یک مدت بدون ماشین زندگی می کنم ببینم دینا چه

   رنگی ؟؟؟ مردم فقیر چگونه زندگی می کنن اونایی که حتی یه موتور سیکلت برا جابجا شدن

   ندارن چگونه زندگیشون پیش می ره . هیچی دیگه به یک هفته نرسیده اینقدر کلافه شدم چون

   رو پر قو بزرگ شده بودم و عادت به زجر و سختی نداشتم واسه خاطر همین رفتم پیش بابا و

   گفتم «بابا، من دیگه خسته شدم، ماشین می خوام.» بابا هم گفت برو هر کدام را می خواهی

   بخر و همین بی ام و را برایم خرید. دستت بابام درد نکنه .

   مرفــــــــــــــــــــــه این بــــــــــی درد . متنفرم ازتون .

   دوست دخترهایی که با زرنگی از پهلوش دارن می خورن را نیگاه . اینا دیگه چقدر به خودشون می نازن . واقعا برام جالبه یه عده از مردم واقعــــــــــــــــــا بی مصرفــــــــــن . فقط حجم دنیا را پر کردن .
   63   12
  20. خوانواده های که با تلاش و زحمت به ثروت می رسند راه و روش حفظ این ثروت رو هم بلدند. به نوعی در امد زایی میکنند تا از قبل آنها چند نفری نان در بیارند. ما که هر ساله میشنویم یه عده آدم پول همین قشر کم درآمد و تو جیب مکینند و میزنند به چاک ( با گرفتن وام های کلان از بانک و……)
   من هیچ وقت نخواستم بچه مایه دار باشم اما دلم می خواست انقدر داشتم که برم و تو بهترین دانشگاه های دنیا درس بخونم میتونستم به صنعت و علم کشور کمک کنم. حالا بعد از این همه درس خوندن در دانشگاههای دولتی کشورم آن هم با سختی و مشقت هنوز همون نقطه اولم. چرا؟؟؟ دلم میخواست تک تک هدف هامو با پول توجیبی یه روز اینها پیاده میکردم. جالبه که اینها هدف ندارند! بیاید و به عملی کردن هدف های درست یه عده انسان کمک کنید تا هم ثروتتون زیادتر شه و هم طعم شراکت هدف های درست و انسانی دیگران رو بچشید. من اگر مایه این آقا را داشتم حداقل کاری که میکردم یه تفریح جالب ایجاد میکردم که هم این آقا فیض ببره و هم سود پولم چند برابر شه.
   24   2
  21. آقا عارف ، فقط نیت کن ، خدا بزرگه ، انشاالله که به زودی ازدواج میکنی ……….
   36   2
  22. افسر ارشد ارتش اتریش

   بی خیال !
   عشق خودمونو عشقه !
   22   2
  23. در مورد بعضی کامنتا باید گفت:”گربه دستش به گوشتا نمی رسه می گه پیف پیف گند می ده”
   کاش منم بچه مایه دار بودم و به این هالو نشون می دادم که چجوری باید زنگی کرد و چجوری باید حال کرد
   دور دور توخیابونا ؟که چی آخه؟
   احمق دنیاش همینه دیگه ،خواب ،خونه،خیابون
   من اگه جای این بچه ننر بودم می رفتم دنیارو میگشتم
   46   3
   • خدا هیچ کس رو این جور امتحان نکنه از طرف دیگری فقر هم همسان کفر گذاشته شده خدایا هم در ثروت و هم در فقر خودش کمک کنه
    30    1
  24. محمدرضا/20/اصفهان

   ثنا جان اتفاقا قضیه ی ” خر وشاخ نداشتن ” در اینجا بخوبی اجرا شده …
   خدا اگه به امثال این افراد , پدر و مادر پولدار نمیداد .شک نکن از گشنگی میمردن . کسی که نمیتونه یه هفته بدون ماشین زندگی کنه قطعا نمیتونه خونوادشو اداره کنه.خدارو شکر میکنم اگه پولدار نیستیم ولی عقل و همت خوبی داریم که میتونیم پول در بیاریم. پولداری هم بیخ ریش همچین بی عرضه هایی..
   16   3
  25. محمدرضا/20/اصفهان

   راستی یه چیز دیگه : اون ۳ تا دختر( عکس اخر) بد تیپ ترین دخترایین که تا حالا دیدم. مخصوصا وسطی
   29   7
  26. با این همه دختر و دور دور دورو اینا که هیچ…عجب حالیمیده مایه داریا….ماشینارو نیگا اووووووف….
   10   1
  27. یه بنده خدایی پزشکه ، جراح قلبه ، روزی چند تا آنژیو انجام میده و روزی چند تا عمل قلب ، راحت ماهی ۸۰۰ الی ۹۰۰ میلیون تومان درآمد داره ، خب به نظر شما بچه این آدم چه جوری زندگی میکنه ؟؟؟!!! همه پولدارها که ثروتشون باد آورده نیست عزیزان*** فقط دعا کنین که همش حلال باشه که دعای بدی پشت سره آدم نباشه که بتونیم با آرامش بقیه عمررو با سرافرازی زندگی کنیم آمین
   37   1
  28. کاش پول تو جیبی یک ماهشو میداد به من تا ۵ سال برم دانشگاه آزاد دکترا بخونم.
   35   3
  29. مهدی کامیاب / 28 / کرمان

   به مولا ما از ۱۳ سالگی شاگردی کردیم و به پدر مادرمون هم افتخار میبکنیم که بهمون چیزی ندادن چون اگه داده بودند الان مطمئناً یه آدم اومول بودم !
   30   5
  30. گیتا/25/تهران

   یه جوری باهاش مصاحبه کرده انگار جانیه بدبخت (قبول داری بچه پول داری!) به نظرم ثروتمند شدن استعداد میخواد اینکه مغز اقتصادی داشته باشی وبتونی موقعیتا رو به سرمایه تبدیل کنی ,خوب نوشه جونشون از اسمون که براشون پول نیمده هر چیزی زحمت میخواد
   31   3
  31. نگار. 24. تهران

   مهسا همه که اینطوری نیستن! دایی منم جراح وفوق تخصص قلبه، ولی بچه هاش هیشکدوم اینطوری نشدن! همشون راه داییمو گرفتن ودارن پزشکی میخونن، کمترین اثری ازسوسول بودن وزندگی بیخود توصورتشون دیده نمیشه! درحالیکه میتونستن بدون درس خوندن وفشاربه خودشون فقط باپول پاپی حال کنن! بنظرمن فقط تربیت خانواده شرطه.. فقط تربیت..
   29   2
  32. نوش جونشون.
   پول واسه خرج کردنه.
   پول حلال هم باشه که دیگه خدا بده برکت اِند عشق و حاله.

   انشالله که خدا رزق و روزی فراوان و حلال به همه ما مرحمت بفرماید تا مجبور نباشیم برای سر پوش گذاشتن رو بی پولی و کم درامدی خودمون هزار و یک اَنگ و صفت نادرست به کسایی که نمیشناسیم بچسبونیم.
   26   9
  33. الان با یه دختر محاسبه کردین یا پسر
   این دخترا چی بودن این وسط؟ خوراکین؟
   15   4
  34. ریحانه/22/تهران

   میشناسم پسره رو بچه محل ماس مام تو منیریه میشینیم نزدیک ابوسعید.راست میگه خونشون خفنه
   19   8
  35. سلام منم خونمون منیریه هستش،ولی ماشین ندارم،پول توجیبی هم نمیگیرم،۴ سال درس خوندم و ۲ سال بیکاری کشیدم،ولی بلاخره کار پیدا کردم اونم مرتبط با رشتم،این یعنی تلاش برای رسیدن به هدف و برنامه ریزی برای اهداف آینده.زندگی بی هدف هرچند مثل ایشون زیبا باشه ولی انسان رو به پوچی میرسونه.
   به امید موفقیت همه
   20   4
  36. نگار جان تعجب کردم از حرفتون؟!!!!! آخه این بنده خدایی که گفتم با این کارش داره پول پارو میکنه پس چرا با هم فرق میکنه وضعشون ؟!حتما قبل از کاره دکتری سرمایه هنگفتی داشتن با درآمد کارشون اینجوری شده وضعشون؟!! خدا شانس بده اما دعا کن خدا تن سالم به دایی و خانواده محترمشون و همه مردم بده بتونن با در آمد کم هم کم کم به همه آرزو هاشون برسن همه چیز پول نیست عزیزم مرسی از کامنتت
   6   3
  37. مستــانـه.28.

   آقای عادل : ممنون که کامنتمو نقد کردین.
   من اشتباه کردم که گفتم ادبش کنم چون در واقع منظورم فقط در رابطه با بی هدف زندگی کردنش بود و البته که حرفم شوخی بود. من هنر کنم برای هدفای خودم تلاش کنم.
   “…خودت آموزش بدی تا آدم بشه” !! از نظر من که این جوون خیلیم آدمه.
   من کلی نکته مثبت تو حرفاش دیدم. تو این مصاحبه (با فرض اینکه سانسور نشده) هیچ گونه رفتار غیرمتعارف و کار خلافی (ازهرلحاظ) جزء تفریحاتش نبود! گفته :از اون آدما نیستم که کسیو کنار خیابون سوار کنم! شب بیداریاش با ایکس باکس و فوتبال و فیلمای روز دیدن میگذره.
   به گفته مصاحبه کننده هم ظاهر عجیب غریب و نامتعارفی هم نداشته!
   ظاهرا آدمی هم نیست که خودشو بگیره و دوستای سطح مالی معمولی هم داره. بی تفاوت هم نیست به نیازمندا.
   یه عده با درآمد کارمندی هر کاری که میخوان میکنن دیگه جای ایشون باشن فکرکنم خدارو هم بندگی نکنن!!
   تحسینش میکنم برای اون تجربه ش که با حقوق ۸۰۰ تومنی کار کرده. یادمه چند وقت پیش یه پست بودکه پسر دیوید بکام تو فست فود کارمیکرد. همه تحسین کردن گفتن ایرانیا یاد بگیرن!!!
   بنظرمن که خانواده ش تو تربیتش کم نذاشتن اتفاقا شخصیت خوب و جالبی داره. ولی اشتباه خانواده ش همون پول بی حساب کتاب دادن بهش و ترغیب نکردنش برای کارکردنه. فکر میکنم یک خلاء رو میخوان با پول براش جبران کنن. هیچ حرفی از مادرش نزد، فکر میکنم اون خلاء ،مادرشه (فقط حدسه ،شاید اشتباه میکنم) .
   در نهایت بازم میگم همه دردش بی هدف بودنشه که تو این مورد خانواده ش مقصرن تا حدودی. یه چیزیم راجع به خودم بگم من نه الکی میتونم از کسی بدم بیاد نه الکی از کسی خوشم بیاد!
   محمدرضا : قبول ندارم حرفتو. خیلی وقتا شرایط آدمو به جهتی سوق میده. پول دارم پس کار نمیکنم! پول ندارم باید خیلی تلاش کنم.
   یه عده هستن پول ندارن ولی تلاشم نمیکنن. یه عده هم هستن پول دارن ولی همچنان برای زندگیشون تلاش میکنن.
   با اون حرفشم موافقم که لزوما “همه پولدار” مقصر بی پولی بقیه نیستن.
   راستی منم کامنت قبلیم اون عکس آخر ودختر وسطیو گفته بودم خوشم نمیاد ولی منصرف شدم!
   9   2
  38. سکوت
   14   1
  39. ارامش ودل خوش وسلامتی که داشتته باشی ثروتمندی البته خب پولم خوشبختی نمیاره ولی اصولا بی پولی بدبختی میاره وداشتنش خوبه حالا تااین حدم نبود نبود اون سلامتیو دل خوش باشه ولی چه زندگی یکنواختو خنکی داشت مرد هر چقدرم پولدار باید صبح پاشه بره سرکار
   5   2
  40. مریم/25/شهرضا

   درود بر خداوندگار گیزمیز ایهاالمنصور…
   درود بر عارف…
   بزرگ مردا…اشکمان را روانه ساختی…
   چی کشیدی برادر…انشاالله بزودی خداوندگاره هستی تو را همسری دهاد نیکو سرشت..
   انشاالله خداوندگاره هستی همه را حاجت روا کند….
   ایهاالگیزمیزیون…بلند بگین آمین…
   13   0
  41. نیلوفر/21/کوهسار

   وا یعنی همه پول دارا این طوری زندگی میکنن یعنی زندگی که نه وقت میگذرونن
   ولی خومونیم دیگه به قول یه از بچه ها اینا میرن جهنم فقیرام میرن جهنم ولی اینا چطور زندگی میکنن و اونا چطور زندگی میکنن
   بالاخره همینه دیگه دارندگی و برازندگی
   10   0
  42. چقدر زندگی پوچی۰۰۰۰، من هیچ پولی ندارم چون همیشه فقط درس خوندم٬ در حال حاضر دانشجوی مقطع دکترا هستم، این که دارم تلاش میکنم و نزدیکه هدفم هستم واسه من لذتش خیلی بیشتر از پول و ماشین و دوردوره. اینا مقصر نیستن، مقصر خانوادهاشونن۰
   8   2
  43. دوس داشتم ی ماه جامونو باهم عوض میکردم
   اونوقت هم اون خیلی چیزا رو میفهمید…
   هم من…
   18   0
  44. خداشاهده من با پول یارانه دارم ارشد میخونم.پول یه ماه من با این یارانه میگذره.
   10   2
  45. بچه ها اذیتش نکنین بچه رو !!!
   یادتون باشه فردای این مملکتو ما می سازیم نه اینا!
   12   9
  46. مهران/24/نصف جهان

   شاید نظرات این سایت و بچه ها برای امثال این آدما جالب باشه و زندگشون را عوض کنه..یک انسان در هر شرایطی باشه میتونه مثبت و سازنده باشه.همیشه هم پول مطرح نیست،اینکه چطور از زندگی لذت ببریم. ۴ تومن وام گرقتن برا خرید سازم …در آمد زیادی دارم.زندگی چندان راحتی هم ندارم …اما گوشه گوشه زندگیم را پر کردم از لذت و هیجان واقعی…با فرود هر آرشه روی سازم واقعا احساس خوشبختی میکنم…کسب علم و دانش هم که جای خود دارد…البته برای کسی که واقعا درک کنه
   7   0
  47. مسعود _23_ اراک

   خوش بحالش عالیه فقط من دوست داشتم اگه جای اون بودم زندگیمو به سبک دیگه ای ادامه میدادم یعنی دانشگاه برم تحقیق کنم ورزش روزانه انجام بدم
   من فعلا یک دانشجوی دانشگاه آزاد هستم که شهریه کمرمو شکسته و حتی در خرید کتاب هم ناتوانم چه برسه به چیزهای رفاهی و سرگرمی
   من جای اون بودم خیلی از موقعیتم استفاده می کردم
   7   0
  48. نازی- زاهدان

   خوش بحالش بزرگترین غم زندگیش نداشتن یه هفته ماشین بوده. اونوقت ما تو خونه مون آشپزخونه نداریم بدبخت مامانم تو زمستون و تابستون می سوزه. خدااااااااااااااایا کجاااااااییییی؟؟
   17   1
  49. آره اصن زندگیش پوچه بی هدفه لوسه بی مزس آقا من آرزو داشتم جای این بودم والاااااااااااااا
   12   1
  50. با اینکه کاری ندارم پولش رو از کجا آورده و اصلا چطور دوست داره خرج کنه.ولی چه زندگیه پوچ . مسخره ای.مگه میشه مرد باشی و کار نکنی؟؟مگه میشه مرد باشی و بتونی با پول دیگران بچرخی.یادم نمیره روزایی رو که تو عید دو روز میموندم خونه روز سوم انقدر حوصلم سر میرفت میگفتم خدا رو شکر میرم سرکار.اما خوب پوشیدن لباس چند میلیونی و تفریح های خفن گرون بد نیست.هر کسی اندازه وسعش خرج میکنه.یکی مثل ما ماهی ۳میلیون قسط میده مجبوره وقتی با عشقش میره بیرون به ی بلال و آب انار راضی بشه و یکی هم مثل اینا چند روز ماشین نداشته خسته شده.آخی.نازی
   9   2
  51. آخی حقوق کل عمر ۳۰ سال خدمتم یه ساله میگیره
   ای جانم چونم میزنه
   15   0
  52. ازحرفاش معلومه که آدم خوبیه .بچه مایه داره دیگه…آدماکه پدرومادرشون رو خودشون انتخاب نمی کنن.دزدی که نکرده بنده خدا به این زندگی عادتش دادن…خداکنه بتونه توجامعه مثبت باشه واز ثروتش بخوبی استفاده کنه وقتی خودش اعتراف داره زندگیش یکنواخت شده یعنی یه جرقه بسوی تحول…خداکنه درمسیردرست بپره وبشه ازاون خیرین ونیکوکاران ناب…بیاین قسمتهای مختلف شهرها روببینین که جووناباجیب خالی چه ریخت وقیافه ای میزنن وچه کارها میکنن! خداوندیک حس همدردی وهمدلی عمیق بین این دوقشربوجودبیاره تاهردوطرف به یک بالانسی برسن….
   10   0
  53. دل خوش سیری چند؟
   9   0
  54. عکسای دخترایی که گذاشتین یکیشونو که من میشناسم آرایشگره بقیه هم فکر می کنم از دوروبره انقدر که عکسای دخترا تو اینترنت زیاده، بعید میدونم همه اینا مایه دار باشن چرا عکس الکی میذاری منصورخان، شده مثل پیجای در و داف و اینا
   4   1
  55. هادی/25/اهواز

   یادمه یه بار داشتم فلافل میخوردم و مثل یه اسب کیف میکردم.در حال خوردن بودم که دیدم یه بچه فقیری با نگاهی حصرت انگیز بهم خیره شده.شاید باورتون نشه ولی همون موقع از اینکه یه جورایی من سوارمو اون پیدا ناراحت شدمو از خودم بدم اومد. خدایا کرمتو شکر
   12   0
  56. از یه طرف خوبیه زندگیش اینه که یه سری استرس ها رو اصلا نداره مثلا فلان قد بدهکارم فلان قد دیگه جم شه میتوننم فلان خونه رو رهن کنم یه برنامه ریزی کنم این ماه بتونم زن و بچه ها رو ببرم رستوران (دیدم که میگما)
   از یه طرف هم زندگیش نکبتیه… صب تا شب ییلی تتلی خودشم میدونه ب درد نخوره و اگه باباش نباشه هیچی نیس…
   ولی از این طرف اون طرف کاری ندارم از دو طرف میگم اگه حتی یه ریال از سهم من توو جیب این یا آقا زاده ها یا هر کی دیگه باشه و حق من رو گرفتن من نمیگذرم … اگرم پولشون با زحمت خودشون بوده نووووووووش جونشون.
   11   0
  57. من بر خلاف خیلی هاتون این عزیز رو تحقیر نمیکنم نوش جونش خدا کنه خدا بهش بیشتر بده فقط دعا میکنم درک این رو داشته باشه که دست ۴ تا فقیر بیچاره رو هم بگیره که این کار قطعا ثروتش رو صد برابر میکنه خدا کنه این درک رو داشته باشه من براش ارزوی موفقیت و سلامتی و شعور خوب دارم با اینکه خودم ادم پولداری نیستم متوسط هستم اما هیچ وقت نه به کسی حسودی میکنم نه بد کسی رو میخوام
   19   0
  58. نگار. 24. تهران

   مهساجان اتفاقا دایی منم قبل ازاینکه پزشک باشه، ارث هنگفتی ازطرف پدربزرگم بهش رسیده،بیشترازهمه ماها..من دقیقأ متوجه نشدم کامنت دومت رو،بازم میگم این خانوادست که تعیین میکنه بچه چطوری باشه.. فک کنم کامنتامون قاطی پاتی شد و جفتش یه منظور رو داشت..
   درهرصورت من اصلأشیوه زندگی این پسرک رو نمیپسندم اصلأهم جای تحسین نمیبینم براش! باپولش هزارجور کارمیتونه بکنه، درتأییدکامنت ثنا
   4   1
  59. محمدرضا/20/اصفهان

   مستانه : خط دوم کامنتت خطاب به من دقیقا تناقض داشت با خط اول
   خیلی وقتا شرایط آدمو به جهتی سوق میده. پول دارم پس کار نمیکنم! پول ندارم باید خیلی تلاش کنم.
   “یه عده هستن پول ندارن ولی تلاشم نمیکنن. یه عده هم هستن پول دارن ولی همچنان برای زندگیشون تلاش میکنن”.
   خودت جواب خودتو دادی.. پس این شرایط نیست که ادمو به سمت کاری سوق میده بلکه داشتن هدفه . “شرایط فقط کیفیت رسیدن به هدف رو تغییر میده” و خود هدف یه چیز ذاتیه . زندگیه بی هدفه این شخص قطعا ناشی از اراده ی ضعیفشه و گرنه چندتا پولدار برات مثال بزنم که از من ادم عادی بیشتر برای پیشرفت توی زنگیشون تلاش میکنن.. یه چیز دیگه : هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه.. این دوست عزیز اگه از ” سکس پارتی هاش یا چیزهای دیگه حرفی نزده دلیلی بر انجام ندانش نیست یا نویسنده حذفشون کرده و یا خودش خواسته خودشو ادم پاکی نشون بده وشایدم واقعا همینطوره . نه زیاد بکوبیمشون و نه زیاد روشنفکرانته به قضیه نگاه کنیم.. از نظر من این شخص یه بچه پولداره بی عرضست .. والسلام
   2   0
  60. مستــانـه.28.

   محمدرضا : دقت کردی حرفای خودمو به خودم گفتی؟!
   راجع به اون دوتا خطم دقت کن گفتم خیلی وقتا” نه همه و همیشه. و تو خط بعدیش منظورم این بود این شکلیشم هست. که برای همه شون مصداقای زیادی وجود داره.
   یه چیزیم هستا اون هدفی که میگی ممکنه برای یه عده صرفا “پول” باشه. از اونطرفم ممکنه یکی بگه پول دارم پس احتیاج به چیزی ندارم حتی “هدف”! قطعا برای من گروه اول قابل احترامتر و ارزشمندتر هستند بخاطر پشتکارو تلاششون و البته داشتن هدف.
   ببین محمدرضا چیزی که من باهاش مخالفم “مطلق ” حرف زدنه.
   الانم با اون جمله ت که گفتی “پس شرایط نیست که آدمو بسمت کاری سوق میده، بلکه داشتن هدفه” مخالفم! چون مطلق حرف زدی. چون هستن کسانی که شرایط تعیین کننده مسیرشون بوده. البته این وجهشم هست که گاهی شرایط و هدف ارتباط مستقیم باهم دارن. یعنی هدف براساس شرایط شکل گرفته!
   شاید بازم بنظرت همچنان تو حرفام تناقض باشه که باید بگم من دارم از وجوه مختلف این قضیه حرف میزنم که ممکنه مخالف و متناقض هم باشن ولی وجود دارن!!
   درنهایت ما هر دو داریم یه حرف میزنیم بااین تفاوت که شما برای همه یه فرمول دارین ولی من با مطلق، مخالفم.
   در ضمن گفتم که “با فرض اینکه مصاحبه سانسور نشده باشه” این حرفا رو میگم.
   من همه حرفمو راجع به شیوه زندگی ایشون تو کامنت اولم گفتم : “…ازش مــرد بسازم…” .پس من طرفداری بیجا ازش نکردم وقطعا منم متاسفم که نمیدونه با پولش چیکار کنه و بجای زندگی کردن فقط زنده ست! ولی خب نمیتونم مثل اکثریت هم از یک بُعد نقدش کنم.
   روشنفکری؟!! نه از نظر خودم که حرفام واقع گرایانه ست!!/
   محمدرضا تو اون پستم وقتی گفتم منــظورم شما نبودی، دلم میخواد بهم اعتماد کنی و حرفمو باور کنی. من تعارف باکسی ندارم اگه منظورم شما بودی میگفتم. بعد بهت توضیح میدم چرا اون کامنتم اونجوری شد./
   0   0
  61. منم شیش ماهه برنج نخوردم…
   9   8
  62. نازی خانوم عزیز انشاله در همین روزای عزیز شفا کامل آبجیتون رو از ائمه و بخصوص خود آقا امام حسین (ع) بگیرین…
   10   1
  63. چقدر حرفاش بچه گانه ست … انگار با یه بچه راهنمایی و دبیرستانی مصاحبه شده!!! (البته طبق این مصاحبه ای که اینجا گذاشته شده)
   “مـــرد” باید کار کنه (حتی اگر خانوادشم کمکش کنن). امثال این بچه ها ۱۰۰% و بدون هیچ مشکلی، ازدواج میکنن (فقط کافیه که لب تر کنن!) واقعاً برام سواله که کی حاضر میشه با اینا ازدواج کنه؟؟ طرف نه کار داره، نه هنوز بالغ شده. فقط قدش بلند شده! دستشم که کامل تو جیب خانوادشه!! واقعاً دختری که باهاش ازدواج میکنه، چی براش مهمّه؟
   آقا حامد؛ همین بلال و آب اناره که اون دورانو خاطره انگیزش میکنه. همین “متفاوت بودنها”ست که اون دورانو خاص میکنه. البته عشقتونم عشقه هااااا . معلومه که خودتون از هرچیزی براش مهمترید و این خیلی ارزش داره. شمام خدا رو شکر کنید که سالمید… کار میکنید و دستتون تو جیب خودتونه … قسطها هم تموم میشه ایشالا .
   (دلم آب انار خواست!!!)
   6   0
  64. تورج-30-تهران

   یه شایعاتی راجب آب انار است ! از اینرو وقتی میشنوفم گونه هام سرخ و کمی خرکیف میشوم !!
   😳 😆
   3   2
  65. گل مریم :
   معیار ازدواج از کسی به کسی دیگه تفاوتی وجود داره :
   یعنی منظورم : هنوز دخترانی معیار ازدواجشون پولی یا زیبایی هستند ، و تنها آدمهایی که میتونن با این آدم ازدواج کنن با این دوتا معیار هستند . ،
   معیارهای دیگری هم هست : وضعیت اجتماعی یا شخصیت ولی این دوتا معیار با امثال این بچه ها شاید در مراحل بعد از ازدواج به مشکل روبرومیشن ،
   ولی امیدوارم هر که به آرزوهاش برسه . چه دختری یا پسری ، پولداره یا فقیره ، ۱۸ سالشه یا ۴۰ سالشه . الهی آمیییییییییییییییییییییین
   5   0
  66. میگم همشون هم اینطوری نیستن بعضیاشون کارکردن براشون خیلی مهمه وصبح زودمیرن سرکارتازه مهربونم هستن غیرتین واحساستین!!
   3   1
  67. چرا عادت کردیم در مورد دیگران نظر بدیم..پولدار بودن یا نبودن مردم به خودشون مربوط میشه..چرا یاد نمیگیریم ادم خوبی باشیم..اگه کسی پول نداره ازدواج کنه حتما کوتاهی از خودش بوده کسیم که داره باریکلا بهش چون جنمشو داشته نوش جونش
   6   2
  68. چرا هیچکس از زندگیش راضی نیست؟
   چرا از پولدارا بد میگن؟
   خداوند خودش میدونه کی لایق چیه؟
   5   9
  69. ملیکا/ 20 / تهران

   حرف تکراری نمی زنم ولی آدم باید دلش خوش باشه… من مثل این نیستم ولی چیز خاصی تو زندگیم کم ندارم هر کی ظاهر زندگیمو می بینه میگه چته؟!! چند وقت پیش فکر خود کشی زد به سرم جدا..داره حالم از این زندگی بهم می خوره..شبی نیست بدون گریه نخوابم..الانم اومدم گیزمیز یکم حال و هوام عوض شه..اگه این اوضاع زندگیشه و دلشم خوشه جدا خوش بحالش چرا حسادت… ولی هر کی اینجا عاشق زندگیشه به این غبطه نخوره.. تا از دستش ندی نمی فهمی خدا چه نعمتی بهت داده..قدر زندگی قشنگتو بدون…
   2   2
  70. سلام
   به همه دوستان
   یه سوال دارم از همه نظر دهندگان شما جای این اقا بودید به همین نحو زندگی می کردین
   خیلی برای من جالب این اقا با این ثروت به این شکل و مولتی میلیارد ایران اقای احد عظیم زاده هم به اون شکل
   کمی در باره ایشون سرچ کنید خیلی جالب
   احد عظیم زاده صادر کننده فرش دستباف ایرانی که بزرگ ترین حامی بچه های بی سرپرست هست
   3   0
  71. مینو خانم، من راضی ام آقا من راضی !
   1   1
  72. گفتم شاید حوصله نکنید بخونید براتون کپی کردم
   کد خبر: ۶۳۳۶۴تعداد نظرات: ۳۶۳ نظر تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۱ – ۱۶:۴۶
   جامعه
   “احد عظیم زاده” مولتی میلیارد ایرانی از زندگی اش می گوید
   من احد عظیم‌زاده هستم. در ۱۰ آذر ۱۳۳۶ در ده اسفنجان در شهرستان اسکو متولد شدم. هفت ساله بودم که پدرم را از دست دادم و یتیم شدم.
   امکانات مالی‌مان اجازه نمی‌داد به مدرسه بروم و فقط پس از رفتن به کلاس اول مجبور شدم پشت دار قالی بنشینم و قالیبافی کنم. تا ۱۳ سالگی روزها قالی می‌بافتم و شب‌ها درس می‌خواندم. چاره‌ای نبود، وسع مالی ما جز این اجازه نمی‌داد.
   خاک خوردم و زحمت بسیار کشیدم. در سال ۲بار بیشتر نمی‌توانستیم برنج بخوریم. یک بار روز ۲۱ ماه رمضان و بار دوم شب چهارشنبه‌سوری. آرزو داشتم یا خلبان شوم یا پولدار و برای رسیدن به این آرزوها بسیار زحمت کشیدم.

   کارم را با به دوش کشیدن پشتی و قالی‌های کوچک و بردن آن از اسفنجان یا اسکو برای فروش آغاز کردم. در آغاز کار از هرکدام از آنها یک یا دو تومان (نه هزار یا ۲هزار تومان) سود می‌کردم. پنج سال اینچنین سخت کار کردم. بسیار دشوار بود. اما پشتکار و اعتقاد به هدف با توکل به خدا تحمل سختی‌ها را آسان می‌کرد. در ۱۸ سالگی توانستم ۲۰ هزار تومان پس‌انداز کنم، اما فشارها همچنان ادامه داشت تا این‌که مجبور به ترک تحصیل شدم.

   غصه یتیمی چون باری سنگین به دوشم بود. (بغض می‌کند) یتیم هیچ‌کس را ندارد. کارمند، کارگر، بانکی، کاسب و هرکس دیگری شب که به خانه‌اش می‌رود دستی به سر و روی بچه‌اش می‌کشد. اما یتیم این محبت بزرگ را ندارد. شب‌ها، شب‌های جمعه پاهایش را در بغل می‌گیرد و به انتظار می‌نشیند. در انتظار آن کس که دستی به سرش بکشد…

   در این فکر بودم که سرمایه‌ام را افزایش بدهم تا بتوانم کاری بکنم. می‌خواستم یک کارگاه فرشبافی راه بیندازم. سراغ پسرعموی پدرم رفتم و از او ۲۰ هزار تومان قرض کردم و ۶۰ هزار تومان هم از بانک وام گرفتم. سرمایه‌ام شد ۱۰۰ هزار تومان یعنی به اندازه یک تراول صد تومانی امروزی.
   وقتی این پول دستم آمد تازه به فکر افتادم که چه بکنم. چه ایده جدیدی داشته باشم؟ ماه‌ها فکر کردم. آن روزها چون انقلاب پیروز شده بود تا ۲ سال به هیچ ایرانی پاسپورت نمی‌دادند. در این مدت فکر کردم و فکر کردم تا به این نتیجه رسیدم که با صادرات کارم را شروع کنم.

   اما هیچ اطلاعاتی نداشتم. شنیده بودم آلمان مرکز تجارت فرش است. ویزا گرفتم و به هامبورگ رفتم و در یک مسافرخانه یا پانسیون مستقر شدم. به سالن‌ها و انبارهای فرش آنجا سرزدم و با سلیقه‌ها آشنا شدم. آنجا به من گفتند ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس می‌روند. ویزای ۱۵ روزه سوئیس گرفتم و به ژنو رفتم.
   زبان هم نمی‌دانستم. در یک هتل با تاجری آشنا شدم و او ایده اصلی را به من داد: فرش گرد بباف. در آن دوران در ایران فرش گرد بافته نمی‌شد و
   کیفیت تولید فرش و رنگ‌بندی‌ها هم مناسب نبود. چای و قهوه‌ام را خوردم و همان روز به ایران برگشتم.
   به ده خودمان آمدم و ساختمانی اجاره کردم. دستگاه خریدم، با ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط. ابریشم هم قسطی خریدم. انسان باید ریسک‌پذیر باشد و من هم ریسک کردم. با دست خالی و از هیچ.
   شروع به بافتن فرش گرد کردم و چند نمونه که بیرون آمد سر و کله تاجران آلمانی پیدا شد و آنان به اسفنجان آمدند. باور می‌کنید یا نه؟ در اولین معامله ۶٫۵ میلیون تومان نقد پرداختند و شش میلیون تومان هم چک دادند! آن شب از شدت هیجان نخوابیدم. احساس آن شب را خوب به خاطر دارم. سرمایه ۱۰۰ هزار تومانی من که ۸۰ هزار تومانش قرض بود در کارخانه اجاره‌ای اینچنین سودی نصیب من کرده بود، در اولین قدم… کسب و کارم رونق گرفت و صادراتم را به آلمان، ایتالیا، سوئیس، انگلیس، بلژیک و دیگر کشورها آغاز کردم. بسیار سفر کردم و ایده‌های جدید دادم. از موزه‌های فرش کشورها بازدید می‌کردم و از طرح‌ها اقتباس یا از آنها عکس می‌گرفتم و با الهام از آنها و تلفیق طرح‌ها، ایده‌های نو بیرون می‌دادم. در این مدت سلیقه مشتریان را شناختم.
   اصول کار خودم را پیدا کردم. من شریک ندارم. هیچ‌گاه نداشته‌ام و نخواهم داشت. اگر شریک خوب بود، خدا برای خودش شریک می‌گذاشت.

   اصل دیگر من احترام به مشتری است، هر که می‌خواهد باشد. پیش مشتری مثل سربازی که جلوی تیمسار خبردار می‌ایستد، با احترام می‌ایستم. اتکای خودم اول به خدا و دوم به ایده و تفکر و پشتکار و ریسک‌پذیری خودم است. بسیار ریسک می‌کنم،بسیار.

   کمی بعد در بازدید از هتل‌های معروف جهان تصمیم گرفتم وارد کار ساخت بزرگ‌ترین پروژه هتل کشور شوم. تاکنون ۱۸۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌ام. تمام مصالح این پروژه خارجی و بهترین است.

   سنگ برزیل، شیشه بلژیک، دستگیره در انگلیس و تاسیسات آلمانی است. کابین چهار آسانسور نیز از طلای ۱۸ عیار است. این هتل ۳۴۰ واحد مسکونی در ۲۵ طبقه، هفت طبقه سالن ورزشی، ۳۴ طبقه هتل، ۷ رستوران روی دریاچه، ۱۰ هزار متر شهر آبی، ۷۰ هزار متر زمین آمفی‌تئاتر، ۹۰ هزار متر زمین گلف و ۲ باند هلیکوپتر دارد. فقط قرارداد نورپردازی این پروژه با فرانسوی‌ها ۹ میلیون دلار (۹ میلیارد تومان)‌ است. این پروژه آبروی کشور است و من با افتخار روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ام. من ایران را دوست دارم. بروید بگردید حتی یک دلار و ریال در خارج کشور ندارم و سرمایه‌گذاری یا ذخیره نکرده‌ام….

   می‌پرسید چه احساسی نسبت به پول دارم؟ پول دیگر مرا ارضا نمی‌کند. هدف من کارآفرینی است. تنها در پروژه آن هتل ۶۰۰ نفر به طور مستقیم کار می‌کنند.
   من ۲ بار برنده تندیس الماس بزرگ‌ترین بیزینس‌من جهان شدم و بزرگ‌ترین صادرکننده فرش کشور هستم. اما می‌دانید بزرگ‌ترین افتخار من چیست؟
   یتیم‌نوازی. افتخار می‌کنم ۲ سال خیر نمونه کشور شدم. افتخار می‌کنم جزو ۱۰۰ کارآفرین برتر کشور هستم. دوست دارم اشتغالزایی کنم. دوست دارم سفره مرتضی علی باز کنم، معتقدم خدا من را وسیله قرار داده است. هم‌اکنون ۱۰۷۰ بچه یتیم را زیر پوشش دارم و با خودم پیمان بستم تا عمر دارم هر سال ۱۰۰ بچه به آنها اضافه کنم. وصیت کرده‌ام وقتی مردم تا ۱۰ سال بعد از عمرم هر سال ۱۰۰ بچه یتیم اضافه شود و مخارج همه یتیم‌ها را از محل ارثم بپردازند. بعد از ۱۰ سال هم اگر بازماندگانم لیاقت داشتند، راه من را ادامه می‌دهند. سفره که می‌اندازیم برای یتیم‌ها و می‌آیند و غذا می‌خورند، کیف می‌کنم. گریه می‌کنم و حال می‌کنم.

   در یک مراسمی بچه‌ها دورم جمع شده بودند و هر کس چیزی می‌خواست. در این میان دختربچه‌ای به من نزدیک شد و به جای آن که چیزی بخواهد، فقط خواست دستم را ببوسد. مهرش بدجور به دلم نشست. خواستم فردا بیایند دفترم. آن دختر الان دخترخوانده من است. روی پایم نشست و بابایی صدایم کرد. من به هر دخترم ۵۰ میلیون تومان جهاز دادم و مقرر کردم به این یکی ۱۰۰ میلیون تومان جهاز بدهند. این دست خداست که مهر این دختر را به دل من انداخت.
   یتیمی سخت است. بهترین ساعات عمر من زمانی است که در خدمت یتیمان هستم.
   پول را برای چه می‌خواهیم؟ خدا به ما داده و ما هم باید به بقیه بدهیم.

   ما وسیله هستیم. باید بخشید و بی‌منت و زیاد بخشید. این توصیه من به همکارانم است. من از زیر صفر شروع کردم. توصیه من به جوانان این است که منطقی فکر کنند. این گونه نبوده که شب بخوابم، صبح پولدار شوم. خاک خوردم و رنج کشیدم و آثار این رنج هنوز در من هست. امیدشان به خدا و فکر و بازوی خودشان باشد. درستکار باشند و تلاش و تلاش و تلاش کنند. این فرمول من است…
   25   2
  73. من سرگذشت احمد عظیم زاده رو خونده بودم وواقعا لذت بردم از این همه تلاش و پشتکارش! امیدوارم این بچه پولدارا هم یاد بگیرن که با هدف زندگی کنند.
   6   0
  74. هر کسی نظر خودشو داره ومحترم هم هست همشون ولی واقعا متاسفم واسه همه اونایی ک اینقد راحت بقیه رو قضاوت میکنن ی بنده خدایی ی حرف خوبی رو زدن ب من این ک هر کسی ب اندازه لیاقتش خدا بهش میده اینک الان من انقد ندارم بخاطر این ک من لیاقتم همینی هس ک الان هستم و راضیم بهش چون کم ندارم اونایی هم ک کم دارن برن ببینن کجا چیکار نکردن درضمن اونایی ک میکن این اقا امثالشون بر فض محال مال مردمو خوردن میخام بدونم اک این ها نبودن بازم مال مردم دست مردم میرسید؟؟؟؟
   4   4
  75. اصن از روش زندگییش خوشم نیومد
   خرس گنده هنوز از باباش پول تو جیبی میگیره
   6   6
  76. اگه از راه حلال پولشون بدست اومده و حقشونه که نوش جونشون و خوش بحالشون
   5   1
  77. سهم ما از خاک وقتی مستطیلی بیش نیست
   جای ما اینجاست یا آنجا چه فرقی می کند؟
   7   3
  78. فقط پول داره و دیگر هیچ…
   6   2
  79. امید/23/هلند

   تو پول داری من ندارم
   من سختی دیدم تو ندیدی
   من می تونم ۳ روز بی آب و غذا زندگی کنم تو نمی تونی
   من می تونم ۱ ماه رو ۲ شیفت کار کنم تو نمی تونی
   من خدا رو هر روز شکر میکنم ولی تو کلا یادت رفته
   حساب کردی تا اینجا چند چندیم؟؟
   خیلی عقبی ها پس بدو تا بهم برسی
   17   3
  80. inaa k fun aslan nadaran vali bayad moshakhas shee az koaa omadeee, bty ina super rich nissan
   0   2
  81. سلام ما نباید زود قضاوت کنیم ‘لیس للانسان ال ما سعی’ باید هدف زندگیشو مشخص کنه واز راه ثروتش کمک رسانی داشته باشه
   4   1
  82. مرسی سمیراجون ؛ آفرین برشما
   ممنون آقا حامد؛ کاشکی به جای ناله و انتظار از دیگران خودمون دست به کارشیم
   ریسک کنیم و اندیشه کنیم و تلاش کنیم
   همیشه و همیشه راهی هست
   یا راهی خواهیم یافت … یا راهی خواهیم ساخت
   1   1
  83. تغییر دهندگان اثر گذار در جهان کسانی هستند که بر خلاف جریان شنا می‌کنند(والترنیس)
   4   1
  84. ۲۴ سال از خدا عمر گرفتم با بی پدری بزرگ شدم… صدجا کار کردم تو دانشگاه دولتی درس خوندم الانم با کار ۱۲ ساعت در روز در ۷ روز هفته با حقوق ۷۰۰ تومن زندگی میکنم … ولی باور کنید از این اقا شادترم
   هفته ای سه دفعه ورزش میرم برا خودم بهترین چیزها رو میخرم… حالا لازم نیست مارک باشه
   گاهی اوقات هم با پراید دوستم میریم دور دور
   هر روز صبح هم با خوشحالی ساعت ۵ یا ۶ پا میشم و با امید به خودش شروعی دوباره
   باور کنید ما که پولدار نیستیم بیشتر زندگی میکنیم تا اونا
   9   4
  85. از داستان عظیم زاده لذت بردم ، اما سوال دارم :
   سنگ برزیل، شیشه بلژیک، دستگیره در انگلیس و تاسیسات آلمانی است
   مگه سنگ توی ایران نیست ؟؟؟؟
   شیشه توی ایران نیست ؟؟؟؟
   تأسیسات و دستگیره توی ایران نیست ؟؟؟؟

   یا باید همش خارجی بشه ؟؟؟؟

   اگه واقعا حتی یک دلار و ریال در خارج کشور نداره چرا از خارج میخره ، چرا از تولید داخل نمیخره ؟؟؟؟

   بالاخره دمش گرم کار کفالت یتیمان از همه کارها بهتر است .
   4   1
  86. وطنم!
   پاره ی تنم!
   6   1
  87. دیشب با خانومم و دخترو پسرم از مسافرت ۴روزه داشتیم برمیگشتیم,
   وقتی با یه ساک و ۲تا نایلون بزرگ ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه شب تو راه آهن دربدر پیداکردن ۱تاکسی بودیم که یه کم ارزونتر بگیره و مارو برسونه شوش که از اونجا بیایم ورامین,”
   خستگی شدیدو تو قیافه هر۳تاشون میدیدم و خجالت میکشیدم.
   خدا بیشتر بهت بده انشاالله
   شماهم دعاکنید برای ما و کساییکه خیلی بدتراز ما هستن.
   به امید روزیکه هیچکس حسرت آرزوهایی که با خرج ۱ماه بعضیها برآورده میشه رو به گور نبره.
   “انشاالله”
   11   3
  88. البته امیدوام کسی این حرفای منو بحساب درخواست کمک و یا اظهار عجز نذاره.
   شکرخدا تا الان بی منت و کمک خلق ا… و فقط با کمک و لطف خدا این زندگی رو (حالا با همه کم و کاستی ها و خوب و بدش) اداره کردم و انشاالله از این ببعدش رو هم خدا تن سالم بده میچرخونم.
   فقط درد دلمو گفتم و بس”
   اونم چون تو این فضا کسی منو نمیشناسه.
   دم همتون گرم
   خوش باشید (چه بی پول*چه با پول زیاد)
   4   0
  89. نامردیه خیلی نامردیه منو همسرم تو خرج زندگی موندیم خدایا ناعادلانه ست.
   7   4
  90. دارندگى و برازندگى – لیاقتشو داشته و الان مرفه زندگى میکنه. یادمون باشه هر کى به یه جایى رسیده دلیل بر این نیس که ملزوما حق کسیو خورده. و به قول خودش تاوان بى پولى و فقیر بودن بعضى رو که نباید اون بده. یاداین جمله معروف مى یوفتم که میگه ثروت در زندگى یک انسان ثروتمند حاصل اندیشه و تلاش اوست و فقر هم در زندگى یک انسان فقیر حاصل فکر کردن به بدبختى و بیچارگیشه. با تمام وجودم اینو لمس کردم و بهش ایمان دارم.
   6   4
  91. نفیسه،تهران،۳۰ساله

   بابا خالی بسته
   چقد ساده لوحید
   بابا منیریه خونه درست حسابی نداره اخه
   طرف داشته باشه تو دود و دم زندگی میکنه؟
   مگه اینکه مث بچه های خانی اباد ونازی اباد از راه شیشه و ژاپن و..به پول باداورده رسیده باشه که اونجا زندگی میکنه
   و قطعا خانواده ی بافرهنگی ام نداره
   4   6
  92. چه جاااالب… :-). منم هشت صبح میخابم و سه ظهر پا میشم :-).
   فقط من بخاطر درسو و مشقو مقاله و زبان انگلیسی و پروژه سربازیه 🙂
   چیزی نمونده تموم شه این روزا و برم دانشگاهی که دوست دارم … میشیگان :-).فقط دو ماه دیگه…
   زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست… امیدوارم با این همه امکانات بازیگری خوبی بشی… 🙂
   6   0
  93. مهم نیس -تهران

   من که زیاد واسم چیز عجیبی نبود-بلاخره یکی زحمت کشیده یکی میبره-
   نه اینکه فکر کنید منم مثله اونم نه ولی باباش عقلش کار کرده بچش میخوره
   شما هم برید عقلتون کار کنه بچه هاتون حال کنن.
   این کشور تنها چیزی که نداره هی ازش دم میزنه قانونه پس بهترین جا واسه تجارته
   در ضمن به این خوبیا هم نیس هر که بامش بیش برفش بیشتر اینا هم مشکلاتو عذاب های خودشونو دارن حساب کتاب پا منقلی نکنید
   کار کنه کار نکنه هر موقع احتیاج پیدا کنه باباش میزارتش سره کار
   خودشم گفته صرافی کار کرده یعنی هر وقت بخواد همه چیو تست میکنه میندازه اونور
   منم زیاد باهاش منافاتی ندارم نوش جونش
   ولی اگر اینو تو یه کشور اروپایی باهاش مصاحبه میکردن اونجا از … دارش میزدن.
   دولت دارش نزنه مردم دارش میزنن.
   5   2
  94. خداوکیلی این جورآدما حکمت آفرینششون چیه جزسرگرمی واسه بقیه با پولش بقیه رو سرگرم کرده ازدختربگیرتا پسروقتی هم بمیرن یه مترزمین رو میکنن به عنوان گور میندازنش اون تو وخداحافظ خوشی های دنیا وسلام برکارنامه اعمال وبه خودش میگه نمیشد حالا که من خوشی هاموکردم کمی ازپولای بابامومیزاشتن توقبر شایدبشه نکیرومنکرروباهاش بخرم .واقعا اینا چقدتفکراتشون مث پولاشون پوچ وبی هدفه،دیدیدهمش یاخواب بودیا دور دورش توخیابون یا ایکس باکس بازی میکردعین بچه ۵ساله که سرگرمیاش همیناست واقعا که آخرشی،توکه تااین سن رسیدی هیچی ازحقایق دنیای آفرینش نفهمیدی ازاین به بعد هم بعیده بفهمی مگرمعجزه،پس برو خوش باش با اسباب بازیات
   1   3
  95. این اموال فقط دست شما امانت هستش پس تاجایی که میتونید کمک کنید
   6   2
  96. شنیدید که میگن بهشت و جهنم همین دنیاست ؟ این آقا الان تو بهشت خداست به هر دلیل که فقط خود خدا میدونه ، هیچکی نمیدونه ، حتی خودش هم نمیدونه چرا تو بهشته …
   7   0
  97. الان من برام دو تا سوال پیش اومد:
   ۱٫اگه اینا زندگی میکنن پس ما چی کار میکنیم؟؟؟
   ۲٫اگه اینا امکانات ندارن (مثلا مرکز تفریحی به گفته خودش)ما چی داریم؟؟؟
   اون وقت میگم عدالت نیست هی میگن هست…
   8   2
  98. بقول حسین پناهی عزیز بعضیها خیلی فقیرن و تنها داراییشان پول است
   10   3
  99. محمد بیستو هشت از تبریز

   ای بابا دلتون خوشه ها من که از بچگی کار کردم هیچی ندارم جز لباسهای تنم کار هست ولی درامد نیست خدایا منو فقط یه روز بزار جای اون راضیم تا اخر قیامت برم تو جهنم ولی یروز اونجوری که دلم میبخواد زندگی کنم
   7   3
  100. هیییییییییییییییی خدا
   :)))))))))))))))))))))))))))))))))
   ن باس با زندگی دیگران حسرت خورد
   زندگیه خودمونو عشقه باووووووووو
   6   0
  101. ادم پول داشته باشه فقط خوش … خب وقتی پولداره کار می خواد چی کار جاش ادمایی که نیاز دارند کار می کنن…گوگولیلی
   5   1
  102. خب بره دانشگاه درس بخونه
   4   0
  103. اقا اصن این مصاحبه واقعی نیس!الکی دراوردن اینا از خودشون نوشتن!چ ساده لوحیناااا!
   6   2
  104. هرکه هرچیزدارد خیرش ببیند .گورهرکس جداست /خون کسی رادرشیشه نکنند .ولی تانکنند جمع نمیشود مالی جمع نیشود مگرحق مظلومی ضایع شود .عزیزان ندار ناراحت نباشید ما اون دنیا کمتر جواب سوال داریم
   4   2
  105. وااااااای چقد جبهه گیری های به ظاهر مثبتی میشه.از کجا معلوم خودت که این بچه پولدارو نقد کردی شرایط اونو داشتی بدتر از اون نمیشدی
   6   0
  106. خلایق هرچه لایق خدااین امکاناتو بهش داده ولی ایشون خیلی بهتر میتونه ازش استفاده کنه به نظرم بدجورداره وقت وجوونیشو هدر میده شایدم کسی که باهاش صحبت کرده همه چیزو ننوشته باشه
   4   2
  107. درسته لنگ هشتصد تومن پولم که برم دندونمو درس کنم ولی حاضر نیستم حتی یه روز جای این آدم باشم.
   این آدم هیچ وقت نمیفهمه چه لذتی داره ولی لنگ پولی و اژ غیب بهت پول میرسه یا وقتی منیجنگی و چیزی رو به دست میاری
   یه نظرم خیلی بی هدفه خیلییییی
   4   3
  108. یه ضرب المثل هست که میگه همیشه خر کسی را باید یورکی سوار شن قزیه این پسر هم همینه به خیال خودش مادر وپدرهمیشه زنده نیستند . همین نقی.
   2   3
  109. امیدوارم همیشه خوش و سلامت باشید انشاء الله خدا به ما هم بده
   6   0
  110. پیام،ارومیه

   چشم حسودا کور،خدا به همه اندازه دلش بده،همه آرزو. همچین چیزارو داریم. ولی حتما. لیاقتشو بعضیا دارن
   4   4
  111. فکرمیکنم یاما آدم هستیم یا اینها …امکان نداره هردو ازیک جنس باشیم.ماموجودات نق بزن وبیخیالی هستیم که نمی توانیم حق خودمان رابگیریم.وبقول مرحوم پروین اعتصامی به رخت وچوب شبانی رضایت داده ایم…
   3   0
  112. اگه بهش بگن که من و شوهرم در آمده یک ماه مون دو میلیون میشه حتما میخنده
   8   2
  113. نمیدونم من توی زندگیم هیچوقت نسبت به پول حس دافعه نداشتم یعنی اول پول ودوست دارم پولدارارودوست دارم بعدنگاه میکنم ازچه راهی اومده وبعدانتخابم وبرای ادامه زندگیم می کنم.یکی ازهدف های زندگیمم قطعاپوله وباکمال میل میخوامش اماخودم تلاشمومیکنم ومیدونم هیچ تلاشی بی نتیجه نمیمونه.تلاش نه به معنی زجر.اول درست فکرکردن وگرفتن یک تصمیم درست. من نکات مثبتی که میخواستم وازاین مصاحبه گرفتم واین بارچندممه که این ومیخونم اماکاش بتونه پولش روتویک کاری بندازه قطعاخداوندتوانایی این رودیده که اینجورآدم هاروتوی این شرایط قرارداده واتفاقات خوب مثل ایجادشغل و..قطعاازوجودسرمایه داران ایجادمیشه.سپاسگزارم.
   5   1
  114. اییییییییییییییییییییییییییش پسره ی از خود راضی….
   اتفاقا پول آدمو به هیچ جایی نمیرسونه….
   اون شلوار ۷۰ تومنی که با ذوق میخری و روزی هزار دفعه تنت میکنی و خودتو توی آینه می بینی…
   لذتش از اون شلوار ۲ میلیونی بیشتره…
   البته این عقیده منه…هر کس یه نظری داره دیگه
   تازشم پول هیچ وقت آدمو خوشبخت نمیکنه…♥
   اوون دخترا هم خیلی زززززززززززززززززززززززززززززززززززشت بودن….
   بد بختا پول دارن نمیدونن با پولشون چی کار کنن….
   متاسفم براشون…!
   16   7
  115. من میگم مردمو نباید قضاوت کرد اگه از راه حلالش باشه ناز شستش اگرم نه خودش میدونه با خدای خودش شاید ما جای اون بودیم بدتر ازین حرفا بود داستانمون پول زیاد جنبه میخواد من که جنبشو ندارم شما چطور؟
   12   1
  116. فقط اون مشروبا شون پاره شدم .۲۸ساله از جهنم
   7   0
  117. سجاد 32 ارومیه

   ادواردو آنییلی رو شاید اسمشو شنیده باشین.
   باشگاه یونتوس- کارخانه فیات و گروه کارخنجات هلی کوپتر سازی ایتالیا مال اوناست.
   تک فرزند هم بوده ولی به خاطر همین بی هدفی های زندگی پولداری با قرآن آشنا میشه و مسلمان میشه.
   بعدها به اقرار خودش نهایت لذت ها رو در با خدا بودن تجربه کرده بود.
   7   2
  118. نمیدونم این بچه مایه دار خواهر نداره برم خواستگاریش…..
   16   4
  119. سلام امیرعلی از زاهدان

   سلام .من ۳۰ سالمه تحصیلات وادم روسن فکریم و پول ندارم ازدواج کنم خیلی حسودیم شد کاش یه کوچولوشم من داشتم الان مدرک کسی نگاه نمیکنه فقط میپرسه پول داری کاش کسی زنم میشد
   10   1
  120. هر کی هستی خداوند پشت و پناهت فقط یه عرضی دارم یه۵۰۰۰۰۰۰ تومان خیلی خیلی احتیاج دارم اگه کمک کنی پاتو میبوسم تا اخر مهر ماه ۹۴ برام جور کنی اگه میدی شمارتو پایین بنویس بهت زنگ بزنم باتشکر و التماس دعا
   8   11
 • ارسال نظر