مجله گیزمیز

نکات مثبت و منفی ازدواج با مرد جوان و میانسال

منصور قیامت
۱ خرداد ۱۳۹۵
۳۵ نظر
 • شما به‌عنوان یک خانم فکر می‌کنید ازدواج و زندگی با یک مرد جوان‌تر بهتر است یا مردی جاافتاده و با‌تجربه. اصلا به نظر شما چه اختلاف سنی میان زن و شوهر مناسب است؟
   
   

  بعضی‌ها معتقدند که شوهر حتما باید از زنش مسن‌تر باشد، اما عده‌ای نظر عکس دارند و برخی هم ممکن است همسر همسن و سال خود را ترجیح بدهند. اما آیا واقعا اختلاف سنی در زندگی مشترک مهم است؟باید بگوییم بله، اختلاف سنی در زندگی فاکتور بسیار تاثیرگذاری است اما تعیین‌کننده خوشبختی نیست؛ اما دانستن این اثرات می‌‌تواند به تصمیم‌گیری کمک کند.

   

  زندگی با شوهر جوان چگونه است؟
   
  نکات مثبت
   
  آماده زندگی پر هیجان باشید
   
  هرقدر فاصله و اختلاف سنی بین زن و مرد کمتر باشد جنس دغدغه‌های‌شان به هم نزدیک‌تر است و آنها به درک بهتری از یکدیگر می‌رسند و در نتیجه احتمال تفاهم بیشتر است.
   
  افرادی که در محدوده سنی نزدیک هم باشند، تجربه‌ها و خاطره‌های یکسان و پیش‌زمینه فرهنگی مشابهی برای صحبت و وقت‌گذرانی با هم دارند.
   
  وقتی که ۲ جوان با یکدیگر زندگی می‌کنند، به دلیل جوانی، قابلیت انعطاف بیشتری دارند و در نتیجه راحت‌تر خود را با عادت‌های یکدیگر وفق می‌دهند، حال آنکه با افزایش سن، انعطاف آدمی کاهش می‌یابد.
   
  زن و شوهر جوان با هم رشد می‌کنند و می‌توانند همراه هم تازگی‌ها و زیبایی‌های دنیا را کشف کنند و از اینکه در این فرآیند کنار هم هستند لذت می‌برند.
   
  توانایی‌های بدنی ۲ نفر شباهت زیادی به هم دارد؛ می‌‌توانند در روزهای جوانی هیجان را تجربه کنند و در روزگار پیری همراه هم استراحت کنند.
   
  با هم رفتن به دنبال فعالیت‌‌های هیجان‌انگیز می‌تواند سرزندگی و نشاط بی‌حدی به زندگی تزریق کند.
   
   
  نکات منفی
   
  بی‌تجربگی‌هایش باعث دردسر است.
   
  گاهــی تحمل خامی و بی‌تجربگی‌اش را نداشته باشید و از اینکه در مورد برخی از مسائل زندگی به اندازه شما نمی‌داند و به سرعت شما برخی چیزها را یاد نمی‌گیرد، آزرده شوید.
   
  زن دوست دارد با مردی زندگی کند که برای او تکیه‌گاه باشد و بتواند از او حمایت کند. به مرد جوان‌تر کمتر از جا افتاده می‌توان تکیه کرد.
   
  همـــان‌قـــدر کــــه خوشگذرانی‌های زیادی در این زندگی وجود دارد ممکن است مشکلات و ناخوشی‌های شدیدی هم به وجود بیاد.
   
  مرد گاهی آنگونه که زن انتظار دارد منطقی فکر نمی‌کند و حتی ممکن است زن احساس کند مرد زندگی را کمتر جدی می‌‌گیرد.
   
  از نظر مالی و اقتصادی تقریبا اول راه است و خیلی نمی‌توان به تجارب او اطمینان کرد.
   
  هر دو به دلیل کم‌تجربگی سر همه چیز لج می‌کنند و همین می‌تواند اختلافاتی را به وجود آورد.
   
  زن همیشه نگران است مبادا بعد از چندین سال زندگی ظاهرش پیر شود و مرد که حالا جاافتاده شده سراغ فردی دیگر برود.
   
   
  زندگی با شوهر جا‌افتاده چگونه است؟
   
  نکات مثبت
   
  نگران مسائل مالی نیستید
   
  می‌توان با کمک مرد از دیدگاهی متفاوت به دنیا نظر کرد و مسائل و مشکلات را با نگاهی عمیق‌تر حل کرد.
   
  روبه‌رو شدن با مردی که از نظر مالی به موفقیت و ثبات رسیده، برای بیشتر زن‌ها خوشایند است چراکه مردی که پا به میانسالی گذاشته، احتمالا شرایط مالی بهتری دارد.
   
  دخترانی که رابطه عاطفی محکمی با پدرشان نداشته‌اند برای‌شان ازدواج با مردی مسن‌تر جذاب است چراکه به دنبال مردی هستند که آنها را زیر پر و بال خود بگیرد و ترس‌های‌شان را دور ‌کند.
   
  مردهایی که اختلاف سنی زیادی با همسرشان دارند، دوست دارند به هر طریقی شریک زندگی‌شان را از خود راضی نگه دارند تا مبادا همسرشان به دلیل اختلاف سنی دچار مشکل شود.
   
  مردانی که همسران کم سن دارند، نگران از دست دادن آنها هستند. مثلاً نگران آن هستند که مبادا همسرشان روزی از آنان طلاق بگیرد و زندگی آنان را متلاشی کند و در نتیجه محبت بیشتری به همسرشان می‌کنند.
   
  مرد با تجربه بسیاری از مشکلات را مدیریت می‌کند و نمی‌گذارد به این راحتی‌ها بحرانی در زندگی ایجاد شود و در نتیجه زندگی حالت یکنواخت‌تری دارد.
   
  مرد با بیشتر چشیدن خوب و بدی‌‌های دنیا قدر زن و زندگی‌اش را بیشتر می‌داند.
   
  نکات منفی
   
  کمتر عمر می‌کنید
   
  وجود فاصله سنی زیاد باعث می‌شود که زن و شوهر نتوانند به خوبی یکدیگر را درک کنند و دنیای‌شان فاصله زیادی با هم دارد.
   
  وقتی که فاصله سنی بین زن و شوهر زیاد باشد، هر‌یک در دوره‌ای از زندگانی به سر می‌برند که به لحاظ قوت و توان بدنی متفاوت با دیگری است مثلاً زنی که ۳۵ سال دارد، در دوران جوانی و سرزندگی به سر می‌برد و همسر او که در ۶۰ سالگی است به مرز پیری رسیده ‌است.
   
  اگر زن بخواهد گاهی جوانی کند یا کمی سراغ تفریحات شاد و پرهیجان برود ممکن است همسرش خیلی همراه نباشد و ترجیح دهد در خانه بماند.
   
  ممکن است بعداز مدتی حوصله نداشته ‌باشد شاهد بزرگ ‌شدن زن باشد یا آزمون و خطاهای زن برای به دست آوردن شغل، جایگاه اجتماعی، حل مشکلات شخصی و ارتباطی‌‌اش را نتواند تحمل کند.
   
  گاه وجود فاصله‌های سنی زیاد باعث می‌شود که برخی از مردان، سوءظن‌هایی نسبت به همسر خود پیدا کنند و ممکن است حتی نتوانند دلایلی هم برای اینگونه افکار خود بیاورند.
   
  فرد کوچک‌تر دچار نوعی رودربایستی رنج‌آور است و نمی‌تواند به راحتی مشکلات کوچک و گاه بچگانه‌اش را با همسر خویش در میان بگذارد، لذا حرف‌های ناگفته بسیاری دارد.
   
  جاافتاده بودن سن مرد می‌تواند او را به همسری کنترلگر تبدیل کند که مدام برای همسرش تعیین تکلیف می‌کند.
   
  گروهی از کارشناسان موسســـه تحقیقــات جمعیت‌شناسی ماکس پلانک طی بررسی‌های خود متوجه شده‌اند وجود اختلاف سن بین زنان و شوهران تاثیر منفی بر عمر زنان دارد.
   
  ممکن است گاهی به دلیل اختلاف سنی زیاد زن حجالت بکشد شوهرش را در جمع‌ جوانان ببرد یا به دوستان و اقوام جوانش معرفی کند.
   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 0
  انتشار یافته : 35
  1. آقا من تصمیمم رو گرفتم

   یه مرد جا افتاده می خوام

   تازشم بعضی از این نکات منفی ای که در موردش گفتی ( مثل ۱ و ۴) از نظر من نکته مثبت

    
   6   14
  2. یک دختر عاقل هرگز پیر پولدار را به جوان فقیر ترجیح نمیدهد( مثل ایتالیایی)
   38   11
  3. PâRmïDaAãAäAåA.

   کسی که قدرت درکش بالا باشه . از همه بهتره ، حالا چه پیر باشه چه جوون . فقط درک کنه ،

   آیا آقایی داریم با این مشخصات ؟ اگر هست اعلام حضور کنه ،من در همینجا حاضرم به عقدشون در بیام ، :-))) (شوخی)
   21   0
  4. من که اصلا نمی تونم با کسی که خیلی از خودم بزرگتره زندگی کنم چون عاشق هیجان و تفریحم و دوست دارم با یکی از نسل خودم زندگی کنم وگرنه خونه بابا م می مونم دیگه یه بابای دیگه می خوام چی کار
   26   2
   • یادش بخیر چقد کوچولو بودم … آخرشم با یکی ازدواج کردم که چند ماهی هم ازم کوچیکتره … دقیقا همه اون نکته های مثبت و منفی و داره
    3    0
  5.  فاصله زیاد اصلا خوب نیست… ولی مرد حتما باید از زن بزرگتر باشه چون زن زودتر به بلوغ عقلی میرسه… مثلا فاصله ۲ تا ۴ سال به نظر من مناسبه
   19   1
   • سن عقلی و بلوغ جسمی و … تو آدما ی نژاد مختلف ، خیلی با هم فرق داره
    من یکیو میشناسم که مرد ۴سال از زن بزرگتره، ولی همه تو بیرون با تعجب بهشون نگاه میکنن
    هم از نظر صورت و ظاهر و هم رفتار مرد دقیقا مثل باباش میمونه
    5    0
  6. من و همسرم ۲۰ سال اختلاف سن داریم و با گذشت شش سال و دو تا کوچولوی ناز چیزی از خوشبختی کم نداریم
   24   10
  7. از نظر دخیا پول داشته باشه پیر و جوونش مهم نیست.به قول خودشون پولش بیاد به سرسرا خودش بره مهمونسرا.
   12   17
   • لیلی30 تهران

    کاوه جان نمیدونم چند سالته،ولی اصلا حرفت پخته نیست..اتفاقا دخترای امروز اوضاع مالیشون بد نیست و تنها چیزیکه خلاء زندگیشونه حس آرامش و دوست داشته شدن و دوست داشتنه. البته شمام تا یه حدی راست میگین خیلیا هستن که شوهرو با دستگاهATM اشتباه میگیرن..متاسفانه
    3    1
  8. من دوست دارم شوهر ۱۰-۱۵ سال از خودم بزرگتر باشه ، نه خیلی پیره نه خیلی جوون و خام 

   اصلا تحمل یکی هم سن و سال خودمو ندارم همش با هم لج میکنیم
   7   23
   • خوبه دیگه بابا حال میده همسن بودن…شور و اشتیاق دارن
    16    5
   • احسنت سولماز جان

    نمیخائیم که بچه بزرگ کنیم
    7    13
   • همون لج کردن هایی که میگین خودش یه عالمی داره… درسته که همسر باتجربه خوبه ولی به نظرم زن و شوهر باید همسن باشن نهایتا شوهر یه چن سالی بزرگترباشه نه ۱۰یا۲۰سال…نمیدونم بعضیا چرا میگن شوهر هرچقدر سنش بیشترباشه بهتره…وقتی خودت جوونی میتونی با یکی همسن خودت جوونی کنی کسی که از تو ۱۰سال بزرگترباشه حوصله جوونی و شور هیجان نداره…
    15    0
  9. فاطمه29 شیرلز

   به نظر من مرد بهتره که سه تا هفت سال از زنش بزرگتر باشه
   18   2
  10. من یه پیشنهاد دیگه واسه خانومها دارم.شما اول شوهرشو پیدا کنید بعد به فکر پیر یا جوون بودنش باشید.با این این وضعیت هیچ پسر یا مرد عاقلی اصلا فکر ازدواج به سرش نمیزنههههههه
   9   26
  11. به نظر من اختلاف سنی ۴ تا ۶ سال بهترین اختلاف سنییییییییی
   8   2
  12. با احترام به نظرات دوستان , باید بگم که زندگی خیلی ساده تر از این حرفاست.نزدیکی افکار,اخلاق خوب,درک و  فهم وهدف هم سو .محبت , دوستی ,تفاهم , عشق, دید یکسان داشتن تو مسایل مختلف, پایین  آوردن  توقعات  نابجا یا بچه گانه , دور ریختن افکار کودکانه, داشتن انتظارات منطقی از هم ,  تفاهم و احترام و ارزش گزاشن به یکدیگر  پایهای ابتدایی و اصلی یک زندگی  موفق هستش,اگه این موارد قانون و بنیان  یک زندگی بشه , پول ,سن وسال و موقعیت شغلی و دیگر مسایل در ردیفهای پاینتر جدول ایدالهامون قرار میگیرند و از  اهمیت پاینتری  برخوردار میشن.با آرزوی خوشبختی برای تک تکتون 
   8   0
  13. بزرگ یا کوچیک بودن هردو طرف مهم نیست مهم اون عهد پاکی هست که باهم میبندند بعدشم تفاهم و اخلاق  پسندیده داشتن امر مهمیه که خیلی کم پیدا میشه الان دیگه همین نداشتن اخلاقه  که  باعث جداییها میشه / با تشکر
   5   0
  14. دخمل همساده/24

   مزیت اختلاف سنی زیاد فقط نداشتن مشکلات مالیه وگرنه همینجور که تو جمع آدمای همسن خودمون بیشتر بهمون خوش میگذره توی زندگی هم همینجوره…
   5   0
  15. من دلم میخواد بین ۸ تا ۱۲ سال با همسر آینده تفاوت سنی داشته باشم…احساس میکنم اینجوری مرد بیشتر قدر زنشو میدونه…حسه دیگه!!! 🙂
   3   4
  16. من خودم خیلی دوستدارم همسرم از من بزرگترباشه ترجیحا ۳۰ به بالا.چون نمیتونم با کسی که سن تقویمی و عقلیش کمتر باشه کنار بیام.من دلم میخاد یه جاهایی همسرم منو راهنمایی کنه نه من بیام همش بگم راه اینه درست اینه.
   خدا بحق این شب عزیز بخت دخترای سایتو اولش مهرناز بعد ما رو باز کن(لطفا ۳۰ به بالا باشه)
   7   0
  17. اگه مردی در سن ۳۵ به بالا یه شما پیشنهاد ازدواج داده به چند مورد خوب فکر کنید.

   چرا تا به حال ازدواج نکرده؟ اگه پاسخ داد موقعیتش برام جور نشده بدونید یه بهانه است.

   اگه دلیلش تحصیل و تحقیق بوده مثلا کسی که دکترا داره قبول. اگه دلیلش فعالیت های اقتصادی و تجاری بود مثلا یه تاجر یا کارآفرین قبوله.

   اگه دلیلش خودشناسی و آفاق شناسی بود مثل یه جهانگرد قبوله.

   اما اگه تا الان به دنبال خوشگذرانی و فرار از مسولیت بوده و حالا دنبال کسی هست که بقیه عمرش تنها نباشه و عصای پیری میخواد

   یا کسی که سالها به جنس زن بدبین بوده و افسردگی داشته حالا بخاطر اینکه مردانگیش زیر سوال نره کوتاه اومده

   لازمه بیشتر فکر کنید و یه کمی سخت تر میشه قضیه.

   این بیکاری و بی پولی تا سن ۳۵ سالگی هم نا امید کننده اس. یه مرد از ۱۸ سالگی میتونه با برنامه ریزی از کارهای کوچیک و دم دستی شروع کنه. کار عار نیست جوهره ی مرده!

   شخصا دیدن آدمایی که از سن کم کار کردن رو شروع می کنند برام تحسین برانگیزه.

   این بحث که مردهای بزرگتر پخته تره خیلی هم صدق نمی کنه. چه بسا جوون ۲۳ ساله ای که کاملتر از یه مرد ۴۰ ساله اس.
   11   2
  18. تمام این فلاکتهایی که امروز سر جوان ایرانی اومده تقصیر نسل قبله!
   بله نسل قبل!
   نسل قبل با انقلاب نسنجیده سیاسی،انفجارنسنجیده جمعیتی،عدم توانایی در تربیت درست فرزندان و عدم آشناییشان با ناهمواری ها و فرصتهای زندگی و واگذاری سرنوشت شغلی و اجتماعی و تحصیلی آنها به دولتهای از خودشان بی سوادتر!،عدم دوراندبشی مالی و اقتصادی و تغییر توقعات و شرایط ازدواج نسبت به زمان خود و چه و چه و چه…
   دقیقن زد .. تو بساط همه!
   22   1
  19. به نظر من ۲ تا ۵ سال تفاوت سنی کافیه
   6   2
  20. من دوست دارم شوهرم هم سنم باشه، یا یکی دو سال بزرگتر باشه.
   ایشالا که زود پیداش بشه بیاد.
   14   3
  21. اصلا اختلاف سنی زیاد خوب نیست تو مواردی باعث خیانتم میشه
   7   4
  22. بزار مرد باشه, مرد ها …مرد واقعی…….پیر و جوونش…پولدار و ندارش…زشت و زیباش…مهم نیست!
   4   3
  23. زهرا 27 اصفهان

   همسر من ۱سال از خودم بزرگتره اختلاف سنمون کمه ولی تو خیلی چیزا تفاهم داریم اختلاف سلیقم داریم با درک متقابل فعلا که به مشکل نخوردیم خداروشکر
   7   1
  24. من با همسرم ١١سال اختلاف سن دارم خوبه بد نیست از ى طرف عقیده دارم زن اگه سیاست زنانگى رو بلد باشه تو هر سنى و اختلاف سنى موفق و خوشبخته از طرف بعد ازدواج کردن اینو فهمیدم که مثلا٧سال اختلاف بتره تا ١١سال!نمیدونم!!!!!
   2   0
  25. محمد۲۱تهران

   من به شخصه دوست ندارم همسر ایندم از من زیاد کوچیک تر باشه نهایتا ۱ سال یا هم سن باشیم چون فک کنم هم سن باشیم بهتر همو درک می کنیم
   6   1
  26. به به ازون پستای قدیمیه مخصوص خود منصور ایول بسیاری از بچه هایی که الان نیستند یا فقط نظاره گرن هم بودن کلی شاد شدم
   یکی ازون قدیمیا مهسا بود یهو ناپدید شد خیلی خیلی بی خبر
   0   0
 • ارسال نظر