مجله گیزمیز

کشتار فجیع سگ برای برکت در کسب و کار +۱۸

 • سگ‌های"ابوجا" در نیجریه برای برکت یافتن سال پیش روی بومیان منطقه بهای سنگینی می‌پردازند؛ آنها به فجیع ترین شکل کشته و خونشان روی آهن‌ها ریخته می‌شود.
   
   
   
   
   
  عکاس خبرگزاری رویترز در نیجریه "افولابی ستونده" چندی پیش در حالیکه برای تعمیر اتومبیلش به یک مکانیکی رفته بود با رسم عجیب و دلخراشی مواجه شد که توسط آهنگران"ابوجا" در نیجریه به اجرا درمی‌آمد.
   
   
   
   
   
  او گرچه پیشتر چیزهایی درباره مراسم آئینی قربانی کردن سگ برای "ئوگون"Ogun خدای آهن در میان مردمان این منطقه شنیده بود اما هیچ وقت از نزدیک شاهد این مراسم نبود.
   
   
   
   
   
  در این مراسم آهنگران و مکانیک‌ها و کسانیکه به نوعی شغلشان با آهن مرتبط است دور هم جمع می‌شوند و یک سگ را برای خدای آهن ئوگون قربانی می‌کنند تا او هم به آنها در کسب و کارشان برکت دهد. بر اساس افسانه‌های افریقایی ئوگون خدای جنگ و آهن است که در آغاز و به هنگام باتلاقی بودن زمین با تار عنکبوتی به زمین می‌آمد و به شکار می‌پرداخت و مردمان بعدها ساختن شمشیر و ابزارها را از او آموختند.
   
   
   
   
   
  در آئینی که ستونده شاهد آن بود روش خاصی برای قربانی کردن سگ وجود داشت؛ چنانکه یک نفر با طنابی که به دور گردن سگ بسته شده و دیگری طنابی که به دور پای بود او را محکم می‌کشید تا نفر سوم با یک قمه سر او را از تنش جدا کند. در ادامه مراسم خون سگ بر روی آهن‌ها ریخته شد تا به ئوگون ادای احترام شده باشد. عکاس که این لحظات را شاهد بوده و عکاسی کرده در ذیل عکس‌هایش نوشته نحوه قربانی کردن سگ برای او که دوستدار سگ‌ها است بسیار متاثر کننده بوده است.
   
   
   
   
   
   
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن
   
  (تصاویر) کشتن فجیع سگ برای برکت یافتن

 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 6
  انتشار یافته : 37
  1. نخیر نه!
   این بشری که من میبینم تا هزار سال دیگه هم آدم بشو نیست که نیست!
   126   6
  2. مصطفی/29/شیراز

   اگه پهن خر هم توی کله اینا بود ، یه امیدی بود ولی نه……….
   اینا تا ۱۰هزارسال دیگم آدم بشون نیستن
   70   5
  3. امان از جاهلیت
   54   3
  4. من میخوام بدونم چطور دلشون میاد اینکارو بکنن؟!!!!!!! آدم نیستن؟ دل ندارن ؟ عوضیاااااااااااااا
   39   4
  5. سگ بدبخت اخه اینم رسم شما دارین خاک بر سرا
   30   2
  6. بدا به حال ما انسان ها که رونق کسب وکارمون باید با کشتن حیوونهای بی گناه وقوانین عجیب وغریب به دست بیاد
   گر شد از جور شما خانه ی موری ویران
   خانه ی خویش محال است که آباد کنید
   26   2
  7. بابا اینا دیگه کین؟ اعصاب مصاب ندارنا…
   21   4
  8. کیوان/40/تهران

   خوشحال شدم که تقریبا همه عزیزان پستی با مضمون منفی برای این موضوع گذاشتن ولی آیا به نظر شما بریدن خرخره یک گوسفند و بعد رها کردن آن در حالی که داره جون میده و دست و پا میزنه به اندازه این فجیع نیست!! متاسفانه هر ملتی دلیل برای توجیه تفکرات بد و رسوم غلط خود دارد.
   30   36
   • قیاس مع الفارق میکنید !
    فلسفه قربانی:
    ” قربانی کردن ” نمادی از قطع دلبستگی و وابستگی ها و جلوه ای از ایثار مال و جان در راه محبوب واقعی و رضای خدا است . بنابراین اگر اسرار قربانی و تاثیر آن در آمادگی روحی برای دوری از هرگونه منفعت طلبی و زیاده خواهی آشکار شود و از سویی توجه کنیم که سفارش شده گوشت قربانی برای فقرا و یا میهمانی خویشاوندان و همسایگان مصرف شود که در حقیقت با این قربانی یک نوع رسیدگی به نیازمندان و تقویت روحیه نوع دوستی می باشد و آنچه در میان مسلمانان رایج است و حتی قبل از اسلام در میان خیر خواهان و بخشندگان رایج بوده به همین انگیزه است و تبلیغات سوء خشنونت طلبی و با عدم رعایت حقوق حیوانات به هیچ وجه نسبت به قربانی سازگاری ندارد.
    لذا البته آنچه که از قربانی کردن و رسیدن به مقام قرب الهی به وسیله ذبح گوسفند, لحاظ شده است , قطع علقه های روحی و مالی است که باعث تقوای قلب و طهارت نفس می گردد.
    خداوند متعال می فرماید:
    ” وقتی شما قربانی می کنید آنچه که متعلق به خدا است , تقوای شماست نه گوشت و پوست قربانی “ (حج , آیه ۳۷).
    خلاصه این که ظاهر کار سر بریدن است ، اما واقعیت قضیه نهایت تسلیم ، سرسپردگی , عشق و علاقه بنده به مولای خود است . چه عشقی بالاتر از این که انسان حاضر شود, عزیزترین کسان خود را برای رضای خالق خود با دست خود ذبح کند ( اشاره به ذبح اسماعیل )و قربانی نیز عاشقانه تسلیم شود، نه به زور و قهر که در مفهوم خشونت نهفته است , (صافات , آیات ۱۰۲ و ۱۰۳).
    16    31
    • ژوکر/7و4/اهواز

     این که گفتی قبول نیست…
     الآن باید،تقوای کسایی که قربانی میکنن رو هم ثابت کنی،هم چنین تسلیم ، سرسپردگی , عشق و علاقه ی بنده به مولای خود،شاهدات هم غیر حضرت ابراهیم و اسماعیل قبول نیست. 🙂

     برو به درگاه خود توبه کن،ببین چه گناهی کردی که سعید امامی هم حرف تو رو میزنه،ولی دیسلایکاش کم تره 🙄

     منفی ها در بعضی جاها -ورای اسم کاربر- گویای یه واقعیتی هست درباه ی خودمون،که حال ندارم توضیحش بدم 🙂
     12     6
     • ژوکر عزیز( کاش اسمتو میگفتی راحتتر بودم، اینجوری حس میکنم با یه فیلسوف طرفم سختمه) من به نذر و قربونی کردن خیلی اعتقاد دارم و همیشه هم جواب گرفتم، حتی اشاراتی هم از عالم معنا دریافتم، بحث سر خون ریختن نیست، بحث سر احترام و تعظیم به والاترین مقام این دنیاست، با وجودی که هیچ چیز در خور و شان این مقام برای تقدیم وجود نداره، ولی چند جا به ذبح گوسفند اشاره کرده…شاید از این جهت که حد متوسطی هست که اکثرا میتونن ادا کنن، و اگر بیشتر از اون هم بتونی و ادا کنی باز هم کمه برای شکر گذاری، ولی اینکه چه کسی تقوا رو تشخیص میده خداونده و نه من… انشأالله نذر هر کسی که با خلوص نیت و پاکی و رضایت قلبی هست مورد قبول واقع خواهد شد… این که نمونه دیگری رو ذکر کنم… من یاد داستان نذر هابیل و قابیل افتادم…اونجا هم خداوند نذر یکی رو که با خلوص نیت بوده قبول میکنه و اون یکی رو رد میکنه…آیه ۲۷ سوره مانده.
      (ای پیامبر !) داستان پسران آدم را ، آن گونه حق است ، بر مردم بخوان آنگاه که آنان ( درنزد خداوند ) قربانی آوردند و از یکی پذیرفته شد و از دیگری قبول نگشت پس ( قابیل که قربانیش مورد قبول قرار نگرفته بود، به برادرش هابیل ) گفت : تو را خواهم کشت او در پاسخ گفت : خداوند تنها از پرهیزکاران قبول می کند .
      چنانکه در روایات اسلامی و در کتاب تورات ، سفر تکوین ، باب چهارم آمده است ، حضرت آدم در ابتدا دو پسر داشت به نامهای هابیل و قابیل هابیل دامدار بود و قابیل کشاورز هابیل بهترین گوسفند خود را برای قربانی آورد و قابیل بدترین حاصل زراعت خود را برای تقرب به خدا انفاق کرد لذا نذر هابیل پذیرفته شد و نذر قابیل در نزد خداوند مقبول نگشت این موضوع از طریق وحی الهی به حضرت آدم و یا طریقی دیگر ، به آنان اعلام شد قابیل که مردی حسود و تاریک دل بود ، بجای اصلاح خود و جبران گذشته ، در مقام نفی برادر و عمل او بر آمد و حسادت ، کار را به جایی رساند که تصمیم به کشتن او گرفت.
      اما هابیل که مردی پاکدل و پاک طینت بود، در پاسخ این اقدام او گفت : پذیرش یا عدم پذیرش کارهای ما از سوی خداوند ، بی دلیل و بی حساب نیست تو بیهوده به من حسادت می ورزی خداوند کاری را می پذیرد که در نهایت خلوص و پاکی انجام پذیرد ، هر چه باشد و به هر مقدار که باشد در نزد خداوند ، کالایی خریداری می شود که مهر سلامت و طهارت روح بر آن باشد و گرنه هیچ ارزشی ندارد .
      .
      .
      در مورد اینکه من با سعید امامی هم نظر شدم باید بگم که یه جای دیگه هم با هم نظراتمون مشابهه.. کجا؟؟؟؟ آهنگایی که دوست داره…البته نظرم در مورد خواننده ها باهاش فرق داره… چون خیلی کلمه جلف رو در موردشون بکار میبره …امیدوارم خدا هدایتش کنه… در مورد دیسلایکها هم خیالی نیس س س س ، غیر از اونایی که به اسمم منفی میدن، به نظر تک تکتشون احترام میذارم، به تعداد آدمهای دنیا عقاید متفاوت وجود داره…
      نظرات کیوان همیشه برای من جالب بوده و تا حدودی نظرات سیاسیشون با من مشابه بوده و تو این مورد که نباید جلوی بچه ها کار ذبح رو انجام بدیم کاملا موافقم.
      10      11
     • علی/7و4/اهواز

      میدونی بالاتر از تقوا چیه؟
      قلب سلیم…
      میدونی چه کسی دارای قلب سلیم هست؟
      صاحبان نیت پاک و خالص برای خداوند…

      این آیات رو من زیاد می خونم،از زبان حضرت ابراهیم ع هستند،حس و حال عجیبی بهم میده.
      رَبِّ هَبْ لِی حُکْمًا وَأَلْحِقْنِی بِالصَّالِحِینَ ﴿۸۳﴾پروردگارا به من دانش عطا کن و مرا به صالحان ملحق فرماى.
      وَاجْعَل لِّی لِسَانَ صِدْقٍ فِی الْآخِرِینَ ﴿۸۴﴾و براى من در [میان] آیندگان آوازه نیکو گذار (۸۴)
      وَاجْعَلْنِی مِن وَرَثَهِ جَنَّهِ النَّعِیمِ ﴿۸۵﴾و مرا از وارثان بهشت پر نعمت گردان (۸۵)
      وَلَا تُخْزِنِی یَوْمَ یُبْعَثُونَ ﴿۸۷﴾و روزى که [مردم] برانگیخته مى‏شوند رسوایم مکن (۸۷)
      یَوْمَ لَا یَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ ﴿۸۸﴾روزى که هیچ مال و فرزندى سود نمى‏دهد (۸۸)
      إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ ﴿۸۹﴾مگر کسى که دلى پاک به سوى خدا بیاورد (۸۹)
      8      1
   • سارا / اردیبهشت66

    عقیده شما در مورد ذبح اسلامی کاملا اشتباست…

    (یکی از معجزات اسلام ، ذبح حیوانات است که هم جهت حلال شدن و هم جهت سلامت دام و هرچه بهداشتی تر شدن آن است.

    شاید سوال کنید که جه معجزه ای در این وجود دارد !؟

    وقتی در ذبح اسلامی رگ روی به گلو بریده شود ، مغز در آستانه اغماء میرود و دیگر احساس درد از حیوان از بین میرود !

    شاید سوال کنید که چطور حیوان در حین ذبح شدن دست و با میزند ؟ آیا این نشانه درد نیست؟!

    جواب : دست و پا زدن حیوان در حین بریده شدن رگ گلو نشانه درد نیست ، بلکه این رگ ارتباط غدایی بین مغز وخون است و با قطع شدن این ارتباط و کاهش غذا ، مغز به قلب دستور میدهد که هرچه سریعتر از تمام اعضاء برای او خون بفرستد ، قلب نیز با پمپ کردن خون از تمام اعضا ، آن عضو به دلیل اهمیت خون رسانی به مغز ، در اصل خود را فدای حیات مغز میکند و شروع به تشنج میکند و جالب اینجاست که خون از طریق همان رگ بریده شده از بدن خارج میشود و این باعث خروج مواد خونی و عدم لخته شدن خون در بافت ها میشود !

    اما در کشور های غیر اسلامی ، او با ضربه ای حیوان را به حالت اغما میبرند که این باعث نیمه فعال ماندن گلبول های سفید و در نتیجه فعالیت میکروب ها و فاسد شدن بافت ها و به دلیل دیر خارج شدن خون لخته شده و خارج نمیشود که این میتواند منبع بزرگی برای رشد باکتری ها باشد.)
    http://www.axgig.com/images/74047099237568287064.jpg
    18    11
   • غريب اشنا(س امامي)

    : ﺍﺑﯽﺑﺼﯿﺮ ﺍﺯ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ ‏( ﻉ‏) ﻧﻘﻞ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺣﻀﺮﺕ ﭘﺮﺳﯿﺪﻡ: ﻋﻠﺖ
    ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﮐﺮﺩﻥ ﭼﯿﺴﺖ؟ ﻓﺮﻣﻮﺩ ﻫﻤﺎﻧﺎ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﺻﺎﺣﺒﺶ ﺭﺍ ﻣﯽﺭﯾﺰﺩ ﻭ ﺑﺎﻋﺚ ﺁﻣﺮﺯﺵ ﺁﻥﻫﺎ ﻣﯽﺷﻮﺩ،
    ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻗﻄﺮﻩ ﺧﻮﻧﺶ ﺑﺮ ﺯﻣﯿﻦ ﻣﯽﺭﯾﺰﺩ، ﻫﻤﺎﻧﺎ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺍﺯ ﻏﯿﺐ ﻣﯽﺩﺍﻧﺪ، ﭼﻪ ﮐﺴﯽ ﺍﺯ ﺍﻭ
    ﻣﯽﺗﺮﺳﺪ ﻭ ﺗﻘﻮﺍ ﺭﺍ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻣﯽﮐﻨﺪ.
    ﺩﺭ ﺣﺪﯾﺜﯽ ﺍﺯ ﺍﻣﺎﻡ ﺑﺎﻗﺮ ‏( ﻉ‏) ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻧﯿﻢ: ‏« ﺇِﻥَّ ﺍﻟﻠﻪ ﻋَﺰَّ ﻭَﺟَﻞَّ ﯾُﺤِﺐُّ ﺇِﻃْﻌَﺎﻡَ ﺍﻟﻄَّﻌَﺎﻡِ ﻭَﺇِﺭَﺍﻗَﺔَ ﺍﻟﺪِّﻣَﺎﺀِ ‏»
    ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻋﺰﻭﺟﻞ ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﮐﺮﺩﻥ ﻭ ﻃﻌﺎﻡ ﺩﺍﺩﻥ ﺭﺍ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﺩ.

    دلم میخواد بدونم بعضیا اونموقع که گوشت و کباب وجیگرو دولپی میخورن بازم به این حرفاشون فکر میکنن!
    21    10
    • سماء اردیبهشتی

     بچه ها خدایی این با اون اصلا قابل مقایسه نیس……کار ما وحتشناک نیس…..این پست حالمو بهم زد…
     11     8
   • کیوان/40/تهران

    دوستان عزیز، فکر میکنم پاسخ همگی شما را در زیر پست ستاره خانم دادم و اضافه مطلبی ندارم. سپاسگزارم که بنده را قابل دونستید و نظرتون رو در مورد کامنت من به اشتراک گذاشتید هر چند که متضاد همدیگه بود.سربلند باشید
    7    9
  9. اللهم عجل لولیک الفرج.
   11   9
  10. سلام عید قربان تو عربستان هزاران گوسفند قربانی و به تور کامل زیر خاک میره
   12   8
  11. یکی می گفت : انسان لباس و کفش کهته نمی پوشد اما افکار چند هزار ساله رو با خود همراه دارد
   13   2
  12. بچه ها مگه خود ما ایرانیا گوسفند و جلوی پای عروس، یا بچه تازه بدنیا اومده، یا کسی که از زیارت برگشته و یا به هزار دلیل دیگه برای برکت یا عقیقه یا به هزار بهونه دیگه نمیکشیم
   مگه خود ما گردن گوسفند، گاو و شتر رو نمیبریم یا حتی بره و گوساله که خیلی کوچیکن
   یعنی ما هم اشتباه میکنیم
   یا فقط اشتباه دیگران رو میبینیم و مال خودمون توجیه داره
   21   21
   • ژوکر/7و4/اهواز

    کاری به اعتقاد اینا ندارم…
    کاری به اعتقاد شما هم ندارم…
    به یه چیز اعتقاد دارم و اون اینه که جنس بشر،ریختن خون رو برکت میدونن…
    اینا ریختن خون سگ رو برکت میدونن…
    عده ای ریختن خون گوسفند رو برکت میدونن…
    آمریکایی ها ریختن خون ژاپنی ها رو برکت میدونن،چون یه جنگ رو تموم کرد…
    ذاعشی ها ریختن خون شیعه رو برکت میدونن،چون این رو راه رفتن به بهشت میدونن…

    بحث و جدل درباره ی درستی و نادرستی این عقاید هم دیگه فایده نداره،چون خیلی وقت هست که بشر داره خدایی می کنه…
    14    3
    • در همه دوران زندگی بشر قربانی کردن وجود داشته
     از قربانی کردن کودک که در قوم کارتاژ مرسوم بود و بچه زنده روی دستان بت گذاشته میشد و زیرش آتش روشن میکردند تا زنده زنده کباب بشه تا قربانی کردن حیوانات که اولین قربانی حیوانی گاو بوده که هدیه خورشید پرستان یا همون میترائیسم ها بوده به الهه خورشید …بهتره بدونید مغولها اعتقاد داشتن هر موجودی که کشته میشه روحش تا ابد در خدمت قاتلش خواهد بود برای همین در قتل عام های وحشتناکشون از گربه ها هم نمیگذشتند …
     ذات بشر با خون ریختن اجین شده
     6     0
   • الی جان درست میگی ولی فرق ما اینه که ما گوسفند و گاو و شتر که حیوونایی هستن که برای ارتزاق ادمها تو کل دنیا هست رو سر میبریم
    بعدشم ما چاقو میذاریم زیر گلوی حیوون و بعد از کشتنش گوشتش رو میخوریم نه اینکه با حالت وحشتناک و زجر اور اینکارو بکنیم
    8    7
  13. بازم جهالت انسان…
   7   1
  14. عین شیطان پرستا
   10   1
  15. ستاره 3 مهر 62

   وای اینا دیوونه هستن کندن سر وحشتناکه
   آقا کیوان چرا قربانی کردن و بریدن سر گوسفند رو با این مقایسه میکنید ؟خوب لابد شما گیاهخوارید ولی ما مصرف مرغ و گوشت و ماهی مون رو بطور معمول داریم هر کسی سلیقه ای داره من بخاطر بچه های کوچیکم مجبورم وعده گوشتی رو حتما در طول روز داشته باشم
   8   4
   • کیوان/40/تهران

    ستاره خانم، من گیاه خوار نیستم اتفاقا به کباب و گوشت قرمز هم خیلی علاقه دارم اما به این اعتقاد دارم که کشتن و سر بریدن یک حیوان در ملاء عام و جلوی چشم کودکان کار خیلی اشتباه و نکوهیده ایست که جز ترویج خشونت و پذیرش خونریزی ارمغانی نداره. سگ و گوسفند هم نداره که به نظر من هر دو اشتباه است.برای این کار مکانی به نام کشتارگاه وجود داره که باید اونجا این کار انجام بشه به صورتی که حیوان کمترین زجر رو بکشه.شاد باشید
    9    6
  16. من اگه حرف بزنم فحش هایی بهشون میدم که تو عمرتون نشنیده باشید!! فقط اینکه جیگرم کباب میشه وقتی یه حیوون و اونم حیوان مقدس و با وفا همچون سگ رو اینجوری نفله میکنن!! ای وای ی ی ی ی ی ی ی-دیگه خیلی وقته یقین پیدا کردم شیطان حق داشت سجده نکنه-خدا زیادی توقع داشت!! دمش گرم…..
   4   13
  17. رضا (چوپان نمونه)

   با هوشای گیزمیز جواب بدن :

   توی عکس آخری زیر آچار چقد پول هست ؟
   4   1
  18. حمید از یاسوج

   اشکالی نداره.هر جایی یه سنت مخصوص به خودش رو داره
   یه جا آدم سر میبرن و اعدام میکنن یه جا هم سگ
   0   4
  19. سگ تو روحتون
   6   1
  20. تو همین ایران خودمون بطرز وحشتناکی سگ کشی میکنن چه ملتمون چه دولتمون
   ولی رسانه ای نمیشه
   باز اینا عکس میگیرن ورسانه ایش میکنن هر چند کارشون دور از انسانیته
   5   1
  21. خدایی الان اونجا چه بویی گرفته حالم بد شد. چند وقت پیش یه عروس و داماد میخواستن برن خونشون که همسایه روبرویمونن یه گوسفند جلو پاشون قربونی کردن این گوسفندا نمرده بود هی تکون میخورد من که نتونستم نگاه کنم دیگه ولی معلوم نیست تا کی داشت جون میداد ، حالم گرفته شد در صورتی که اصلا آدم احساسی نیستم ولی جلوی دیدگاه بچه نباید از اینکارا کنند . الانم یادم امد موهای سرم سیخ شد.
   5   0
   • تورج-31-تهران

    😆
    عجب آدمی هستی خداوکیلی ! 😆 آخه مگه موهای سرم سیخ میشه ؟! 🙄
    کله پوست کلفت تر از این حرفاس که بخواد سیخ شه !! lol
    _______________________________
    اینکه با دیدن کشتار سگ حالت تهوع میگیریم ربط پیدا میکنه به عادت نداشتن ما .
    و اینکه با دیدن قوربونی کردن گوسفند اتفاقی برامون نمیوفته بازم بر میگرده به عادت ما .
    و اینکه جلو چشم کودک نباید این کارو کرد ! به نظر میاد موافقم .
    بالاخره : و اینکه بین کشتار سگ و قوربونی گوسفند فرقی باید باشه که حتما باید باشه . و اینکه هوس گوشت و جیگر بره کردم . ( شاید اینم ربط پیدا کنه به عادت ما )
    4    1
  22. سلام دوستان تا اوجائیکه من میدونم و از نزدیک درسش رو خوندم در کشتارگاه های اروپا و آمریکا از طریق شوک الکتریکی حیوان لمس و سپس به جدا کردن گردن اون اقدام میشه در ایران هم کشتارگاه های صنعتی همین کارو انجام میدن.بچه ها یه چیزی یادتون نره این جنبه بداشتی و علمی قضیه هست جنبه دعا یا نذر یا رفع بلا با زبح گوسفند دقیقا شبیه عمل این دوستان نیجریه ای هست.ضمنا من خودم به قربانی گوسفند و رفع بلا و… اعتقاد دارم ولی در مورد دوستان نیجریه ای حداقل نظری نمیدم چون این صحنه ها و عکس ها باعث شد به زبح گوسفند خودمونم یه جورایی فکر کنم ممنون
   2   0
  23. اللهم عجل لولیک الفرج.
   1   0
 • ارسال نظر