مجله گیزمیز

عاقبت بی حجابی

منصور قیامت
۳۰ مرداد ۱۳۹۲
۲۸ نظر
 • حجت الاسلام جلیل محبی از روحانیون شاغل در مرکزپژوهشهای مجلس شورای اسلامی و سازمان بسیج حقوق دانان و فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق علیه السلام در صفحه شخصی خود این عکس را منتشر کرده است

   

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 2
  انتشار یافته : 28
  1. بعضی از دخترای امروزی با این چیزا تو آمپاس نمی افتن

    
   24   12
  2. چه کاریه حالا؟؟؟؟

   ایشون دیگه خیلی تند روی کرده
   20   25
  3. لباس شهرت منظورش چیه ؟واقعا اگه یه نفر مسلمون نباشه بخواد شیعه بشه این تند روی های دروغو بیبینه از همه چی رو برمیگردونه.
   24   30
   • به نظر من که تند روی نیست ماها واسمون عادی شده از بس دیدیم یا خودمون اینطوری بودیم ولی واقعیت اینه هرکس اینطوری لباس بپوشه مسلما مجازات میشه بالاخره یکی از در های جهنم مربوط به چشمه خوب دختری که باعث بشه پسری به گناه بیفته مسلما طبق دین گناه کاره تازه در جواب دوستمون باید بگم که اونایی که مسلمون نیستن و بعد میشن مثل منو شما نیستن تحقیق میکنن انتخاب میکنن پای همه چیشم میمونن
    24    12
   • مسلمون نباشه بعد بخاد شیعه بشه؟!

    شما اطلاعاتِ کاملی از اسلام داریدا
    18    4
    • عزیزم یعنی اسلام به شیعه بودنشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اهل تسنن کشکه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا ن اصلا اهل تسنن مسلمون نیستن که اینو بدون مااهل تسنن داریم شیعه ۴ امامی زیدیه هم داریم برو یکم تحقیق کن تفرقه هم ننداز
     6     14
   • لباس شهرت حتی میتونه یه لباس کاملا پوشیده باشه ربطی به بدن نما بودنش نداره

    لباس شهرت یعنی لباسی که وقتی تو میپوشی همه نگاهت میکنن.
    21    2
   • اهان شما متعادلی ! امام (ع) تندرو!

    میگم چرا بعضی مفاهیم مشترک تو ذهن ادمای مختلف معانی مختلف می ده!
    4    2
  4. شیطان در کمین است
   10   2
  5. ظلم به خدا،ظلم به خود،ظلم به مردم،ظلم به اسلام بی پاسخ نخواهد ماند…

   گمان مکن که پروردگار، غافل است از کرده ظالمان و ستمکاران نه چنین است، و این مهلتی که به ایشان داده به جهت آن است که عذاب و سزای عمل ایشان را به روزی اندازد که در آن چشمها به کاسه سر می‏ جهد. و همه مردمان در آن روز شتابان خواهند بود و چشمهای ایشان باز خواهد ماند و قدرت نخواهند داشت که چشمهای خود را به هم گذارند.و دلهای ایشان از شدّت خوف و فزع، پریده خواهد بود و از عقل و هر چیزی خالی خواهد بود(۴۱ و ۴۲ ابراهیم)
   14   3
  6. فک کردم یه مقاله ای متنی چیزیه
   3   3
  7.  معنی و مفهوم لباس شهرت م:

   لباس شهرت لباسی است که پوشیدن آن برای شخص به جهت جنس پارچه ،رنگ ، کیفیت دوخت و یا مندرس بودنش معمول نبوده و خلاف شان او به حساب آید .به طوریکه اگر آن را در برابر مردم بپوشد توجه آنان را به خود جلب کرده وانگشت نما میشود.

   البته تعریف دیگری هم از لباس شهرت وجود دارد که توجه به این تعریف هم لازمه:

   منظور از لباس شهرتى که باید از آن اجتناب کرد، لباسى است که به قصد ریا کارى پوشیده شود و فرد بخواهد مثلا بدان وسیله به زهد و وارستگى مشهور شود. بنابر این، پوشیدن آن بدون قصد ریا جایز است.

   البته لباس رنگی پوشیدن دلیل بر شهرت بودن یک لباس نیست و اینکه عده ای می گویند اسلام با تنوع در انتخاب رنگ مخالف است خلاف واقع است چون لباسهایی را شهرت می گویند که به نوعی فرد را انگشت نما کند و جلب توجه نماید و گرنه صرف رنگی بودن لباس دلیل بر شهرت بودن آن نیست همانگونه که از سیره معصومین هم استفاده می شود ایشان نیز از لباس های رنگی استفاده می کردند.

   حال به حکم پوشیدن این نوع از لباس می پردازیم:

   آیات عظام خا منه ای ،فاضل ونوری: پوشیدن لباسی که مو جب شهرت وانگشت نمائی شود بنابر احتیاط واجب حرام است.

   آیات عظام بهجت ،صافی ووحید: پوشیدن لباسی که موجب شهرت و انگشت نمائی شود ، حرام است.

   آیات عظام تبریزی وسیستانی :پوشیدن ان حرام نیست، مگر انکه موجب هتک حرمت وخواری شخص شود .

   آیت الله مکارم: پوشیدن لباسیکه جنبه ریاکاری وشخص میخواهد به وسیله ان مثلا به زهد وترک دنیا مشهر شود ،بنابر احتیاط واجب حرام است ؛خواه از جهت پارچه یا رنگ ان باشد ویا دوخت ان،اما اگر واقعا قصد واقعا قصد او ساده پوشیدن است وجنبه ریاکاری ندارد،نه تنها جایز ، بلکه عملی شایسته است.

   تبصره ای هم در اینجا هست :پوشیدن هر لباسی که موجب هتک حرمت وخواری شخص شود ، به فتوای همه مراجع حرام است.

   لازم به ذکر است عرف پوشش در فرهنگ ها و کشور های متفاوت فرق می کند و ممکن است لباسی در یک کشور یا منطقه، پوششی عادی و معمول باشد ولی همان لباس در منطقه ای دیگر غیر معمول باشد به همین دلیل لباس شهرت را عرف تعیین می کند همچنین گذشت زمان نیز در تغییر مدلهای لباس تاثیر دارد زیرا ممکن است لباسی در یک زمان لباس شهرت باشد ولی با گذشت زمان آن لباس، لباس معمول و مورد استفاده شود و حالت شهرت بودن خود را از دست بدهد.

   منبع:http://feqh.ir/fa/
   7   2
  8. باشه قبول! هرکسی لباس شهرت و شهوت …اصلا هرچی شما میگید….. تنش کنه خداوند در روز قیامت لباسی از آتش  بر او بپوشاند! اصلا خدا همه ی این مدل دختر هارو اتش بزنه…..سوال من اینه!!!  حالا شما چرا اینقدر حرص حجاب دختر های مردم رو میخورید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما رو که به جای اونا اتش نمیزنن که اینقدر راه به راه به حجاب خانم ها گیر میدید. اینقدر راه به راه گشت ارشاد میزارید! شما چرا اینقدر دغدغه ی حجاب دیگران رو دارید؟ این همه فتوا میدید در مورد حجاب ..این همه تبلیغ میکنید در مورد حجاب این همه گشت ارشاد میزارید برای حجاب ! اگه از فردا خانم ها حجابشونو رعایت کنن مشکل تورم جامعه حل میشه؟؟؟ارزش ریال میره بالا؟ اگه خانم ها حجابشونو رعات کنن معضل بیکاری حل میشه؟ مشکل مسکن جوون ها حل میشه؟ الان حجت السلام جلیل محبی میگه آره  
   17   18
   • اگر چنتا دزد تو امت اسلامی پیدا شد رو میشه یکاریش کرد اما وقتی فاتحه حجاب بصورت چادر مشکی خونده شد فاتحه  امت شیعه را بخون
    11    10
   • به این دلیل که:

    توی آپارتمان همسایه بالایی شما میاد کف خونه خودشو خراب می کنه بعد به شما می گه " حالا شما چرا اینقدر حرص خراب شدن کف خونه منو می خوری؟؟؟؟"

    شما به زندگی اجتماعی اعتقاد داری عایا؟ به اینکه زندگی ادمها به هم ربط داره چی؟

    آیا خیابان مربوط به همه آدمای جامعه نمی شه؟؟؟؟؟؟ یا فقط مال خودت تنهاییه؟
    12    4
    • درسته که میگن جامعه از تک تک افراد تشکیل شده ولییییییی این به این معنی نیست که اگه یک مطلب و یا یک مسئله ای رو به جامعه نسبت میدیم, اون وقت میتونیم همون مسئله رو به فرد هم نسبت بدیم!! نه اصلا این طوری نیست! مثلا میگن: "تو جامعه کمال از دل تعارض بوجود میاد"  این جمله فقط در مورد جامعه صدق میکنه ولییییییی حالا میتونی بگی در یک خانواده  کمال از دل تعارض بوجود میاد ؟؟؟ در صورتی که  در یک خانواده تعارض باعث از هم پاشیدن اون خانواده میشه! پس خیلی جاها مسئله جامعه و خانواده رو باید از هم جدا کرد.حالا مطلب بعدی این که:  اصلا حریم خصوصی به چی میگن؟ اعتقادات شخصی به چی میگن؟ مسائل شخصی شامل چه چیزیه؟ من میگم : باشه اصلا هرچه قدر دوست دارن تبلیغ حجاب کنن ولیییییییی اجباری برای پذیرشش از طرف مردم نباید باشه!! هرکی دوست داره رعایت کنه و هرکی دوست نداره رعایت نکنه! من میگم تبلیغ باشه تبلیغ اسلام  …تبلیغ حجاب  …تبلیغ روزه داری ….ولییییییی لطفا اجباری برای پذیرشش قرار ندن.  ! بعضی مسائل شخصیه.  اون مثالی که زدی به جا نبود . من نمیتونم کف خونه ی خودم و سوراخ کنم چون وارد حریم شخص دیگه ای میشم. خیلی واضح بود ولی شما بگو اگه من اصلا روسری سرم نباشه چه اتفاقی میوفته ؟ ( چون حجاب مسئله ی شخصیه) تو کشور های دیگه مهم نیست تو ایران رو میگم. حد اکثرش اینه که خودم مورد آسیب قرار میگیرم …(البته هیچ کس تاحالا به خاطر ۴ تا تار مو آسیب ندیده.)…..! حالا….سه حالت برای رعایت نکردن حجاب پیش میاد که : ۱_ یا نگران آسیب من هستی  یا ۲_ نگران آسیب افراددیگه مثلا آقایون ۳_ به خطر افتادن اسلام . منظورم از کلمه ی "تو " مسئولین بودن نه خود شما! حالا اگه دوست داشتی جواب بده تا منم جوابتو بدم ! اگه نه که هیچ…
     4     4
  9. فاتحه یه امت رو به خاطر ۲ نفر بی حجاب باید خوند؟؟؟؟ این با کدوم عدالت خدا سازگاره؟؟؟ حالا فهمیدم! تفاوت من با تو یا ما با شما در نوع پوشش و حجابمون نیست بلکه  خدای ما باخدای شما فرق میکنه! خدای تو یه امت رو به خاط بی حجابی  یک نفر عذاب میده ولییییییییییییی خدای من هرکسی رو مسئول کار خودش میدونه ,نه که یه امت رو به خاطر (۱نفر) عذاب بده!!
   10   5
   • ببخشید میشه این متن و در جواب محمد ۱۹۵بذارید؟  یادم رفت قسمت پاسخ رو کلیک کنم
    0    0
   • ببین خواهر من وقتی دو نفر بی حجاب شد چهار نفر اون موقع باید فاتحه رو خوند،در ضمن ما با بی حجابی مشکل داریم نه با خود بی حجاب!!عدالت خدا سرجاشه وقتی یکی از گرسنگی میمیره،وقتی چندتا کودک بیگناه باید قربانی بشن،خدا همیشه عادله اما دنیا رو با قانون و حساب دقیق آفریده یعنی اگر دستت رو بگیری روی آتش میسوزه و خداوند مهربانه!
    امام باقر (ع):خداوند عالم به شعیب نبی وحی فرستاد که من صد هزار نفر از قوم تو را عذاب میکنم،چهل هزار نفر بدان و شصت هزار نفر از نیکان.عرض کرد پروردگارا نیکان را برای چه؟خطاب رسید به جهت آنکه مماشات و سهل انگاری با اهل معصیت کردند و به غضب من غضبناک نگشتند!
    چرا نهی نمیکنند علما و دانایان،ایشان را از گفتار گناه و خوردن حرام؟ هر آینه بدکاریست آنچه میکنند(سوره مائده،آیه ۶۳)
    6    2
    •  تو چطوری از ریز ترین و جزئی ترین و خرد ترین مسائل تاریخی باخبری؟؟؟؟ تاریخ یه چیز کلی میگه ولی تو از ریز ترین و جزئی ترینش هم خبر داری. مثلا میگی:  حضرت عیسی رفت بالای سنگ ایستاد و عصاش خورد به پای پیرزنی و زنبیل پیرزن افتاد وتخم مرغ هایش شکست و به خاطر این اتفاق فلان ایه نازل شد.. این داستان های امامارو از کجا تعریف میکنی؟ نکنه چراغ جادو داری؟ وارد تونل زمان میشی میری میبینی اون زمان چه اتفاقی افتاده بود بعد میای تو سایت گیز میز اینجا اطلاعات رو درج میکنی. ما تو همسایگی خونمون یه اتفاقی میوفته خبر نداریم چی شده ولی تو اطلاعات اون زمان  رو با ریز جزئیات بیان میکنی. الان کارشناسای سازمان ملل نمیدونن این حمله ی شیمیای کار کی بوده ولی فکر کنم تو میدونی. ریز جزئیات دست توئه….
     1     6
     • خوب من اینا رو از منابع معتبر روایی شیعه میارم
      خدایت را به چند تار مو نفروش،به حقیقت برو در خونه خدا و بگو خدایا از سر تا پایم مال تو تا ببینی آنچه را که هیچ چشمی ندیده و هیچ گوشی نشنیده…
      5      1
  10. دوستان من بخوام بی حجاب باشم و اون دنیا پدرمو در بیارن بندازن جهنم و تیکه تیکه بکنن مسئولیتشم قبول میکنم چکار باید بکنم ؟
   9   13
  11. یک کلام ختمه کلام:

   دخترا حجابشونو رعایت کنن … پسرا هم چشماشونو درویش کنن
   7   1
   • هادی 25 تبریز

    احسنت

    تاحالا دیدین پسری به یه خانوم با حجاب بپگه اووووف چه اندامی؟!!!! واقعیتش خیلی از پسرا خجالت میکشن به دختر یا خانوم با حجاب و چادری تیکه بندازن
    2    0
  12. نفس / 19/تهران

   اگه دقت کنید گفته ی امام حسین ع

   واقعا درسته من خوندم و شنیده بودم و مطمئنم گفته و راه  خدا حقه 

   حرفای شما کاملا درسته اقا محمد منم این چیزا رو میدونستم

   میدونی بهارک منم خودم خیلی خوب نیستم ولی اگه قران بخونی وگفته هاشو قبول داشته باشی هیچوقت مسئلیتشو قبول نمیکردی عزیزم
   6   1
 • ارسال نظر