مجله گیزمیز

زنانی که از پستانشان آویزان هستند

منصور قیامت
۱۸ مرداد ۱۳۹۲
۵۰ نظر
 • زنی را دیدم که از موی سر آویزان است و مغز سرش از شدت حرارت می جوشد. زنی را دیدم که از زبانش آویران کرده اند و از آب سوزان جهنم به گلوی او می ریزند. زنی را دیدم که از پستانش آویزان کرده اند. زنی را دیدم که دست و پایش را بسته اند و مارها و عقربها بر او مسلط هستند.

  عذاب و نعمت در جهنم و بهشت تابع رفتار و اعمال انسان در دنیاست، لذا چنین نیست همه زنان جهنمی باشند و این عذاب شامل حال زنانی می باشد که موجبات استخقاق این عذاب را برای خود در دنیا فراهم کرده باشند و اگر این استحقاق در دنیا فراهم نشده باشد مسلما جایگاه آنها بهشت خواهد بود و نه جهنم و عذاب الهی.

   

  در روایتی از پیامبر(ص) نقل شده است که در زیر به آن اشاره می شود: امیرالمومنین علی (ع) می فرماید : روزی با فاطمه محضر پیامبر خدا (ص) رسیدیم ٬ دیدیم حضرت به شدت گریه می کند. گفتم : پدر و مادرم به فدایت یا رسول الله ! چرا گریه می کنی ؟ فرمودند : یا علی ! آن شب که مرا به معراج بردند ٬ گروهی از زنان امت خود را در عذاب سختی دیدم و از شدت عذابشان گریستم. (و اکنون گریه ام برای ایشان است.) زنی را دیدم که از موی سر آویزان است و مغز سرش از شدت حرارت می جوشد. زنی را دیدم که از زبانش آویران کرده اند و از آب سوزان جهنم به گلوی او می ریزند. زنی را دیدم که از پستانش آویزان کرده اند. زنی را دیدم که دست و پایش را بسته اند و مارها و عقربها بر او مسلط هستند. زنی را دیدم که کر و کور و لال بود و در تابوتی از آتش قرار داشت که مغز سرش از سوراخهای بینی اش بیرون می آمد و بدنش از شدت جذام و برص قطعه قطعه شده بود. زنی را دیدم که از پاهایش در تنور آتشین جهنم آویزان است. زنی را دیدم که گوشت بدنش را با قیچی های آتشین ریز ریز می کنند. زنی را دیدم که صورت و دستهایش در آتش می سوزد و امعا و احشای داخلی اش را می خورد. زنی را دیدم که سرش سر خوک و بدنش بدن الاغ بود و به هزاران نوع عذاب گرفتار بود. و زنی را به صورت سگ دیدم و آتش از نشیمنگاه او داخل می شود و از دهانش بیرون می آید و فرشتگان عذاب عمودهای آتشین بر سر و بدن او می کوبند.

   

  حضرت فاطمه (س) عرض کرد : پدر جان ! این زنان در دنیا چه کرده بودند که خداوند آنان را چنین عذاب می کند؟! رسول خدا (ص) فرمود : دخترم ! زنی که از موی سرش آویخته شده بود ٬ موی سر خود را از نامحرم نمی پوشاند. زنی که از پستانش آویزان بود ٬ زنی است که از حق شوهرش امتناع می ورزید. زنی که از زبانش آویزان بود ٬ شوهرش را با زبان اذیت می کرد. زنی که گوشت بدن خود را می خورد ٬ خود را برای دیگران زینت می کرد و از نامحرمان پرهیز نداشت. زنی که دست و پایش بسته بود و مارها و عقربها بر او مسلط شده بودند ٬ به وضو و طهارت لباس و غسل جنابت و حیض اهمیت نمی داد و نظافت و پاکیزگی را مراعات نمی کرد ٬ و نماز را سبک می شمرد و مورد اهانت قرار می داد. زنی که کر و کور و لال بود ٬ زنی است که از راه زنا بچه به دنیا می آورد و به شوهرش می گوید بچه تو است. زنی که گوشت بدن او را با قیچی می بریدند ٬ خود را در اختیار مردان اجنبی می گذاشت. زنی که صورت و دستاش می سوخت و او امعا و احشای داخلی خودش را می خورد ٬ زنی است که واسطه کارهای نامشروع و خلاف عفت و عصمت قرار می گرفت. و زنی که سرش مانند خوک و بدنش مانند الاغ بود ٬ زنی سخن چین و دروغگو بود. و اما زنی که در قیافه سگ بود و آتش از نشیمنگاه او وارد و از دهانش خارج می شد ٬ زنی خواننده و حسود بود. سپس فرمودند: وای بر زنی که همسرش از او راضی نباشد و خوشا به حال آن که همسرش از او راضی باشد.۱ پی نوشت : ۱٫ داستانهای بحار الانوار ٬ ج ۵ ٬ ص ۶۹ – زبده القصص ٬ ص ۲۰۲.

  برچسب ها :
 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 4
  انتشار یافته : 50
  1. واااااااااای من خیلی تحت تاثیر قرارگرفتم خدایا ازمون بگذر…….
   29   3
   • حال از دیدگاه عرفان به زن بنگریم که جناب محی الدین سر محبوب بودن زن را که در بیان پیامبر گرامی اسلام آمده است (پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم  قرار گرفت و در آن حدیث فرمود: از دنیای شما زن و بوی خوش محبوب من قرار داده شده و نور چشم من نماز است) در این می داند که چون ذات اقدس خداوند منزه از آن است  که بدون مظهر مشاهده شود پس هر مظهری که بیشتر جامع اسماء و اوصاف الهی باشد بهتر خدا را نشان می دهد و زن در مظهریت خدا کامل تر از مرد است زیرا مرد فقط مظهر قبول و انفعال الهی است در صورتیکه زن مظهر فعل و تاثیر الهی نیز هست چون در مرد تصرف می کند و آن را مجذوب خویش قرار داده و محب خویش می سازد و این تصرف و تاثیر نموداری از فاعلیت خداست ، از این جهت زن کامل تر از مرد است ، اگر مرد بخواهد خدا را در مظهریت خود مشاهده کند، شهود او تام نیست ولی اگر بخواهد خدا را در مظهریت زن بنگرد ، شهود او به کمال و تمام می رسد
    15    0
  2. حالا هی بگید مردا چشماشون رو درویش کنن تا ما راحت باشیم
   20   18
   • پارسا/28/ایران

    *می روم آتش در بهشت زنم و آب در دوزخ ریزم تا این هر دو حجاب رهروان از میانه برخیزد و بندگان خدا ، خدا را عاشقانه و نه به امید بهشت و یا خوف از دوزخ عبادت کنند .خدایا این عزت مرا بس که بنده توام و این افتخار مرا کافیست که تو پرودگار منی خدایا تو انچنانی که تو را دوست میدارم پس مرا انچنان کن که خود دوست میداری
    29    0
  3. زن استاد شیطان است
   9   96
   • آقا محسن. بسیار بی ادبانه صحبت میکنی

    حضرت فاطمه، حضرت خدیجه و دیگر زنهای اسطوره دینمون هم مشمون نظرتون هستن؟؟؟

    از ائمه بگذریم، نظرتون راجه به مادر تون هم همینه؟؟

    قبل از نظر دادن یکم حرفتون رو تو دهن مزمزه کنین بد نیس آقا پسر!
    67    3
    • واقعا واستون متاسفم آقا محسن…شماکه ادعای مذهبی بودن میکنید نباید این حرفو میزدید….و حرفای ثنا خانوم…توبه و معذرت خواهی از همه ی خانومای سایت بابت توهین فراموش نشود…
     29     2
    • قطعا موقعی که کامنت گذاشتم فکر میکردم یه خانوم بیاد بگه: ائمه و مادر خودت هم در نظر میگرفتی
     ولی بهتره مطالعه کنی:
     پرستیده شدن آرمان ذاتی هر زنی است که همان کفر زنانگی میباشد و همین امر است که زن را در نزدیکترین حد به ابلیس قرار داده و مدخل ورود ابلیس به مرد نموده است زیرا این آرمان ذاتی زن دقیقا همان احساس و ادعای خدایی است. از همین رو خداوند در کتابش قرآن زن را دشمن و فتنه آشکار ایمان مرد خوانده است.
     زنان اهل محبت و مهربان در طول تاریخ به تعداد انبیای اولوالعزم انگشت شمارند. اینان نخستین زنان عاشق در تاریخ بشرند که مهد امامت بوده اند: هاجر آسیه مریم خدیجه فاطمه.
     5     54
     • کدوم سوره وکدام آیه قرآن خدا چنین گفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      21      0
     • آقا پسر پا فشاری میکنی رو اراجیفی که میبافی؟؟؟

      با سند و مدرک حرف بزن. آیه قران رو همین جا بنویس.

      زیادی "نیچه" میخونی. کاملا مشخصه

      پسری که این جوری راجع به خانوما صحبت میکنه کاملا مشخه بدجور ازشون عقده و کینه داره که به این حد رسیده. وگرنه آدم نرمال این طوری با قطعیت و با این لحن زننده و توهین آمیز حرف نمیزنه. این دیگه بحث مذهب و آیات کتب آسمانی نیست.!

      فقط خود خدا میتونه از این جهالت درت بیاره. امیدوارم این لطف خداوند شامل حالت بشه. چون در مورد تو کاملا این مسئله هست که: میخ آهنی نرود در سنگ!
      36      0
     • لطفا منبع دقیق بیانات گهربارتون رو بیان کنید!

      زن احساس خدایی داره؟ اینا رو کی بهت گفته؟

      پسر خوب همه مردانی که به یه جایی رسیدن تحت سرپرستی یه مادر بودن. نقشی که مادر داره خیلی خیلی تاثیر گذارتر از پدره. حضرت علی(ع) دنبال یک زن شجاع (ام البنین) بود چون اصلا این مادره که رو بچه تاثیر میزاره. وگرنه حضرت علی خودش شجاعترین آدم روی زمینه چه احتیاج داره برای بچه شجاع سراغ یه زن شجاع بره.

      حرفای مسخره ای میزنی. ثابتشون کن

      زنهایی که اسمشون توی تاریخ اومده انگشت شمارند چون اصلا زن بناش به داد و فریاد  نیست! زن نقش پنهانی داره. نقشی که تو از درکش عاجزی. نقش تربیت انسان ها!

      البته اگه اینا رو نفهمی مهم نیست،
      30      0
     • چرا الکی به قرآن تهمت می بندی ریا نباشه من بارها قرآن رو با معنی خوندم کجا در مورد زن فرموده فتنه و دشمن ایمان مرد؟ یه جا خداوند در قرآن فرموده اموال و فرزندان شما فتنه هستن و مراد از فتنه هم آزمایش است. در مورد زن فرموده آن را خلق کردم که در کنار هم آرامش یابید و اینکه حدیث داریم خداوند از ظلم بر کودک و زن بسیار خشمگین می شوند. شما هم اگه ایمان محکم داشته باشی دنبال بهانه برای بی ایمانی نمی گردی بهانه ای به نام زن   
      14      1
     • لطفا برای این مزخرفات از دین و قرآن مایه نذارید. اگر ذره ای صداقت در گفتار شما بود دقیقا به آیه و یا روایت ارجاع میدادید.
      8      0
   • در حالی که عوام بر سر این دعوا میکنند که مرد برتر از زن هست،خواص و اولیا خدا نظری کاملا متفاوتتر از مردم دارند:
    چون ذات اقدس الهی منزّه از آن است که بدون مجد و مظهر مشاهده شود، هر مظهری که بیشتر جامع اسماء و صفات الهی باشد، بهتر خدا را نشان می دهد و زن در مظهر بودن خدا کامل تر از مرد است، زیرا مرد فقط مظهر قبول و انفعال است چون مخلوق حق است و به لحاظ مخلوق بودن، خلقت را پذیرفته است اما زن، هم مظهر قبول و انفعال الهی است و مظهر فعل و تأثیر الهی.
    چون مرد را مجذوب و محبّ خود می سازد و این تصرف و تأثیر نموداری از فاعلیت خدا است. بر این اساس است که زن از مرد کامل تر است.
    پیامبر:خداوند از این‌ دنیای‌ شما محبت‌ سه‌ چیز را در دل‌ من‌ قرار داده‌ است‌، زنان‌، عطر و نماز و نور دیده‌ و آرامش‌ دل‌ را در نماز قرار داده‌ است‌ و نکته این  حدیث این است که اگر مرد بخواهد خدا را مظهریت خود مشاهده کند، شهود او تام نیست ولی اگر بخواهد خدا را در مظهریت زن نگاه کند، شهود او به کمال می رسد.از این رو زن محبوب پیامبر اکرم(ص) قرار گرفته است.
    پس کسی در ایمان به کمال نمیرسه مگر اینکه زنها را دوست داشته باشه البته طبق آنچه که گفته شد منظور از محبت در این بحث حبّ الهی است نه شهوت حیوانی اگر کسی زنان را از جهت غریزه طبیعی دوست داشته باشد راز این اشتیاق را نمی داند
    25    1
   • دوست عزیز چه راحت به قران و خدا دروغ می بندی پس بشنو:

    وَیَوْمَ الْقِیَامَهِ تَرَى الَّذِینَ کَذَبُواْ عَلَى اللَّهِ وُجُوهُهُم مُّسْوَدَّهٌ أَلَیْسَ فِى جَهَنَّمَ مَثْوىً لِّلْمُتَکَبِّرِینَ‏
        (سوره زمر آیه ۶۰)
     و روز قیامت کسانى را که بر خدا دروغ بستند رو سیاه مى‏بینى،آیا در دوزخ جایگاهى براى متکبّران نیست؟

     

    دروغ بستن به خداوند نمونه‏هاى بسیار دارد، از جمله:
     الف) براى خداوند شریک قرار دادن.
     ب) خدا را به چیزى شبیه کردن.
     ج) فرشتگان را فرزند خدا دانستن.
     د) کار زشت خود را به خداوند نسبت دادن.
     ه) ادّعاى خدایى یا پیامبرى کردن.
     و) تحریف و بدعت در قوانین الهى.

     

    و اما واقعیت ماجرا عزیز دل :

    در قرآن کریم مردان و زنان با القاب مساوی و همسان یاد شده اند که بر نقش و جایگاه هر یک در جامعه و مساوی بودن آنان در اصل تکلیف تاکید دارد .

    ان المسلمین و المسلمات و المؤمنین و المؤ منات والقانتین و القانتات و الصادقین و الصادقات و الصابرین و الصابرات و الخاشعین و الخاشعات و المتصدقین و المتصدقات و الصائمین و الصائمات و الحافظین لفروجهم و الحافظات و الذاکرین الله کثیرا و الذاکرات اعدّ لهم مغفره و اجرا عظیما – احزاب آیه ۳۵
    ان المصدقین و المصدقات و اقرضوا الله قرضا حسنا یضاعف لهم و لهم اجر کریم – حدید ۱۸

    در بعضی از آیات قرآن می توان به برتری زن بر مرد استنباط نمود که این امر وظایف آنان را نسبت به جامعه سنگین تر می نماید.
    اذ قالت امرأه عمران رب انی نذرت لک ما فی بطنی محررا فتقبل منی انک انت السمیع العلیم * فلما و ضعتها قالت رب انی وضعته انثی و الله اعلم بما وضعت و لیس الذکر کالانثی و انی سمیتها مریم و انی اعیذها بک و ذریتها من الشیطان الرجیم – آل عمران آیات ۳۵ و ۳۶

    در ادامه این گفتگو خداوندد می فرماید : فتقبلها ربها بقبول حسن و انبتها نباتا حسنا ….
    در آیه فوق ( لیس الذکر کالانثی ) به برتری زن بر مرد اشاره دارد که از نظر قرب و نزدیکی او به بارگاه لطف و احسان پروردگار عالم است .

    یا ایها الناس اتقوا ربکم الذی خلقکم من نفس واحده و خلق منها زوجها و بثّ منهما رجالا کثیرا و نساء و اتقوا الله الذی تسائلون به و الارحام ان الله کان علیکم رقیبا – نساء آیه ۱
    ای مردم پروا کنید از خداوندی که شما را از نفس و ریشه واحد و یگانه آفرید پس از آن از همان ریشه همسرش را آفرید و از آن دو مردان و زنان فراوانی را پدید آورد و پروا کنید از خداوندی که به او همدیگر را سوگنند می دهید و پروا کنید از خویشاوندان ، بدرستی که خداوتد بر شما ناظر و رقیب است .

    ان فی خلق السموات و الارض و اختلاف اللیل و النهار لایات لاولی الالباب * الذین یذکرون الله قیاما و قعودا و علی جنوبهم و یتفکرون فی خلق السموات و الارض ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانک و قنا عذاب النار * … فاستجاب لهم ربهم انی لا اضیع عمل عامل منکم من ذکر او انثی بعضکم من بعض فالذین هاجروا و اخرجوا من دیارهم و اوذوا فی سبیلی و قاتلوا و قتلوا لاکفرن الله سئیاتهم و لادخلنهم جنات تجری من تحتها الانهار ثوابا من عند الله و الله عنده حسن الثواب – آل عمران آیات ۱۹۰ تا ۱۹۵
    یوم تری المومنین و المومنات یسعی نورهم بین ایدیهم و بایمانهم بشریکم الیوم جنات تجری من تحتها الانهار خالدین فیها ذلک هو الفوز العظیم – حدید آیه ۱۲
    بنابراین زن و مرد در بهره مندی از کسب و سعی و تلاش و پاداش عبادت و الزلم به وظایف و مسئولیت ها مساویند .

     
    23    0
    • پارسا/28/ایران

     دوست من! بنده با نظر شما و محمد ۱۹۵ کاملا موافق هستم. و از اینکه وارد بحث کل کل دخترانه و پسرانه بشم دوری می کنم. فکر کنم منظور آقا محسن مقایسه ی آیه ۷۶ سوره ی نساء و آیه ۲۸ سوره ی یوسف است که حیله و مکر زنان را از مکر شیطان بالاتر می داند.

     البته آقا محسن باید توجه کنند که حتما از تفسیر قرآن برای ترجمه استفاده نمایند ترجمه تحت الفظی قرآن کمی برای ما گمراه کننده خواهد بود. لذا باعث می شود خدای نکرده مردان به زنان بدبین شوند که قدرمسلم خداوند همچین قصدی ندارد.
     14     0
    • میشه بگید چطور از *لیس الذکر کالانثی* برتری زن رو نتیجه گرفتید؟ واقعا برام سواله. ممنون.
     0     0
  4. بعد مردایی که این خصوصیاتو دارن چی میشن؟
   20   0
   • اونا کتلت میشن دیگه قابل توصیف نیستن
    26    1
   • هر که چشمان خود را از نگاه به زن نامحرم پرکند ، خداوند متعال در روز قیامت میخ های آتشین به چشمان او فرو خواهد برد و بعد از رسیدگی به کار مردم، دستور خواهد داد که او را به آتش جهنم بیندازند
    24    1
    • یعنی این همه زن تو دنیاست که حجاب ندارن قراره این بلاها سرشون بیاد؟؟؟؟؟لطفا جوابمو بدید چون همیشه واسم سوال بوده
     8     2
     • کسی که حرفی از دین و اسلام نشنیده باشه که بهش ایرادی نیست

      اگه به دین خودش عمل کنه و انسان خوبی باشه

      (البت این نظر منه نظر اسلام رو نمیدونم)

      ولی کسی که حکم خدا رو میدونه

      ولی بی توجهی میکنه

      بی توجهی به حکم خددایی که تمام وجود و سلامتی و خانواده و خوشی ها رو از اون داره

      ایا شایسته عذاب نیست؟

      خدا مطمئنا با نظر مهربانی به بندگانش نگاه میکنه

      و ممکنه به خاطر کاهی کار خیر کوهی گناه رو ببخشه(البت اگه گناه جنبه عمومی نداشته باشه و باعث قبح زدایی از گناه در اجتماع نشه)

      اگر هم عذاب نکنه بی توجهی به حکم خدا شایسته عذابه
      6      0
     • حساب و کتاب امام زمان با حساب و کتاب من فرق میکنه،اگر امام زمان لحظه ای از خدا غافل بشه گناه کرده اما برای من اینطور نیست،اگر عارف از خدا طلب حور کنه گناه کبیره کرده اما اگر زاهد از خدا طلب حور کنه هیچ گناهی نکرده!اگر مردم ساده از خدا طلب دنیا کنند گناهی نکردند اما اگر مومنین بالا مقام از خدا طلب دنیا کنند گناه کردند،چون خدا دنیا را بر آنها حرام کرده،اگر اولیا خدا از خدا طلب بهشت کنند گناه کردند چون آنها طالب خدا هستند و بهشت حجابیست بین آنها و خدا.مراتب ایمان با هم فرق میکنه و حسابگری خدا هم برای هرکسی متفاوته،به گفته قرآن خدا هرکسی را به اندازه ای مکلف کرده و در قبال همان میزان تکلیف مواخذه میکند و حساب و کتاب کسی که در غرب است و از خدا و اسلام هیچ نمیداند با آنکه در مملکت اسلامی به دنیا آمده،قرآن را دیده،اسلام را دیده و میداند فاطمه زهرا کیست و امام حسین چه کرده فرق میکند یعنی ما مکلفیم و آنها نه.نکته ی مهم دیگر اینست که بهشت و جهنم مکانی نیست آنسوی آسمانها بلکه بهشت و جهنم درون خود انسانست و در همین دنیاست البته به شکلی متفاوت که از آن به برزخ یاد میکنند یا بهشت در بطن دنیاست به شکلی دیگر و  قیامت همین دنیاست و با دنیاست البته به شکلی دیگر و اینچنین است که پیامبر فرمود إن مع الدنیا آخره و الاخره محیطه بالدنیا(حقیقت این است که همراه دنیا آخرت است و آخرت محیط بر دنیاست) و این به این معناست که تا زمانی که ما در این دنیا هستیم هر عملی که کنیم حقیقت آن را در بهشت و جهنم میبینیم یعنی همین عمل خود را به شکل دیگر میابیم
      6      0
     • یعنی شما می گی اون خانومی که تو دیار فرنگ شغل مدلینگو انتخاب کرده چون اونجا به دنیا اومده آویزونش نمی کنن من و چون تو کشور مسلمون بودم به خاطر این یه ذره مویی که بیرونه میرم بالای درخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه اصلا قرار نیست کسی آویزون شه اینارو پیامبر اینطوری می گفته که مردم اون زمان متوجه بشن
      4      4
     • ملکوت مثل آیینه ای هست که مقابل ما گذاشته میشه تا حقیقت اعمال خودمان را در آن ببینیم مثلا چشم چرانی در قیامت به صورت میخ های آتشین درمیاد و میشه عذاب خود چشم چران و تمام این عذابهایی که وعده داده شده حقیقته
      در واقع اسلام هزار جزء داره که یکیش پیداست و بقیه اش پنهانه و تا به آنچه که پیداست عمل نکنی راهی به آنچه که پنهان است نخواهی داشت،خدای من خدائیست که مکانی رو خلق میکنه برای چند صد میلیون اسپرم سپس از بین آنها یکی را توفیق دوپا شدن میدهد و حال این خدا مکانی رو خلق میکنه برای چند صد میلیون دوپا و از بین اینها به یکی توفیق آدم شدن میده و اون رو به مقام انسانیت میرساند،آگاه باش که تو  وارث حضرت آدم و نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و محمد و علی و فاطمه و حسن و حسینی و خداوند تو را بواسطه اسلام برگزیده و همه نشستن و منتظرن ببینن تو در این میدان چه میکنی،قوم نوح را خلق کرد تا نوح را در آن پرورش بده و قوم ابراهیم را خلق کرد تا ابراهیم را در آن پرورش بده و این مسیر و سنت خدا ادامه داره.حقیقت بهشت و جهنم بسیار فراتر از اینی هست که بشه با جملات و کلمات این عالم به شرح اون پرداخت،حقیقت دین این نیست که عده ای بخورند و بیاشامند و بخوابند و عملی را پیشه کنند تا بواسطه آن نقل مکان کنند و دوباره درآنجا بخورند و بیاشامند،خداوند پاک و منزه است از چنین خلقت بیهوده ای.اما اگر دردی داری بی درمان،اگر وقتی در آسمان نگاه میکنی متحیر میشی و اگر در این عالم گم شدی و نمیدانی برای چه خلق شدی و به چه سو در حرکتی اینجا کلیک کن !
      1      0
  5. این حال و روز زن های امت مسلمونه..

   راستی پس زن های خارجی چی؟؟؟ جهنم اونا خارجیه احتمالا.
   10   6
  6. راستی بچه ها من اخیرا از یکی یه چیزی شنیدم که منو برد تو فکر..

   مگه حضرت محمد چند بار ازدواج کردن؟ من شنیدم ۹تا خانم رسمی داشتن..

   بگو خب..

   چند تا بچه داشتن؟

   فقط حضرت فاطمه..

   درسته؟ مگه می شه آخه؟

   کسی اسم خواهر و برادرای حضرت فاطمه رو می دونه؟

   به منم بگید تا بدونم.. آقا منصور شما یه راهنمایی کن..
   4   5
   • پیامبر در سن بیست و پنج سالگی با حضرت خدیجه که چهل سال داشتند ازدواج کردند و تا حیات حضرت خدیجه همسر دیگری نداشتن
    پیامبر سه پسر داشتن به نامهای ابراهیم و قاسم و عبدالله که مادر قاسم و عبدالله خدیجه (س) بود و چهار دختر داشتن به نامهای حضرت فاطمه،زینب،ام کلثوم و رقیه
    8    2
   • تمام زنان پیامبر بعد از خدیجه قبلا ازدواج کرده بودند(بغیر از عایشه )

    بعضی از انها پیر بودند

    یا این که شوهرانشون تو جنگ ها شهید میشدند و بدون سرپرست میماندند

    بهتره اینطور سوالات رو تو سایتهایی  که برای پاسخ گویی به سوالات دینی است بپرسی اگر واقعا برات سواله

     
    4    1
   • عزیزم پیامبر تا سن ۵۵ سالگی ازدواج های زیادی نداشتن ازدواج های ایشان  بین سالهای ۵۵ تا ۶۰ سالگی بود و به چزء عایشه همسران ایشان پیر بودن مثل ام ایمن  .. و یا دختر افراد با نفوذ برای جلوگیری از سرکشی قبیله شون علیه اسلام چون در آن زمان اعراب با داماد خود جنگ نمی کردن. یکی از همسران پیامبر صفیه دختر ابوسفیان بود که مسلمان شده و با شوهرش به حبشه رفت در اونجا همسرش مسیحی شد و قتی برگشت در مدینه حامی نداشت یا مثلا ح که بیوه بود و به دلیل اخلاق بسیار بد پدرش همه ازش فرار میکردن و .. به هرحال تعداد کم فرزندان آن حضرت ام کلثوم< عبدالله<قاسم< زینب که جزء ابراهیم پسر ماریه همه از حضرت خدیجه بودن نشان میده ازدواج های وجود نازنین پیامبر نعوذ باالله از روی … نبوده در ضمن در آن زمان علاوه بر اعراب در ایران و خیلی جاهای دیگه چند همسری رایج بوده است و این تاسف باره که دشمنان پیامبر در صدر اسلام هر نسبتی به پیامبر دادن مثل ساحر، دیوانه کذاب… ولی هرگز نسبت هوسرانی ندادن اما الان مسلمان زاده ها راحت تعداد همسران پیامبر رو بدون مطالعه و منطق ریشخند میکنن
    5    0
  7. هرچیزی رو که از زبان اولیا نقل کردند الزاما راست نیست دهاهزار حدیث رو از زبان پیامبر و امامان و صحابه جعل کرده اند.

   البته مقداریش از روی نیت خیر بوده مثل حدیث فوق  پیغمبر فقط از چیزهای خبر داشته که تو قران ذکر شده باشه ولاغیر
   5   12
  8. یعنی آقا ساسن میخوای بگی پیغمبر (ص

   به معراج نرفته بودن یا طی الارض نمیکردن؟
   5   2
  9. پس چرا همه ی عذابهای زنها رو توصیف کردند؟ خوب یخوده هم از انواع عذابهای مردونه می‌گفتند اینکه قراره س چی جوریا کتلت شن!
   7   2
  10.  

   می دونستید حضرت علی دو پسر دیگه به اسم ابوبکر و عثمان داشت که در کربلا همراه حضرت حسین شهید شدند ولی اسمی ازشون نیست
   2   3
   • سامی شهدای کربلا از یاران حسین علیه السلام از بنی هاشم و غیر بنی هاشم بدین شرح ذکر شده است:

    فرزندان امیرالمؤمنین (ع) :
    ابو بکر بن علی (که شهادت وی با شک و تردید ذکر شده است)
    عمر بن علی
    محمد الاصغر بن علی
    عبد الله بن علی
    عباس بن علی
    محمد بن العباس بن علی
    عبد الله بن العباس بن علی
    عبد الله الاصغر
    جعفر بن علی
    عثمان بن علی

    چون به صورت سنتی فقط بعضی از مصائب حضرت اباعبدلله ذکر میشه مثل مصیبت حضرت علی اکبر یا حضرت عباس و حضرت علی اصغر کمتر اسم بقیه شهدا به گوشمون خورده

    اینجور بحث ها رو وهابی ها برای این که بگن اهل بیت با صحابه مشکل نداشتند مطرح میکنند

    که اگه حضرت امیر المومنین با خلفای سابق مشکل داشت چرا اسم پسراش و عمر و ابوبکر میذاشت

    جوابش اینه که مگه به نیت زنده نگه داشتن اسم اونها اسم فرزندانش رو به اسم خلفا میزاشت؟

    دلیل دوم

    محمد رضا پهلوی نوکر بیگانه بود و به ایران خیانت ها کرد(این نظر منه)

    حالا من اسم پسرم رو محمد رضا نزارم یا رضا نزارم چون شاه سابق ایران این اسم رو داشته؟
    5    1
    • پسران: ۱٫ زید. ۲٫ حسن مثنی. ۳٫ عمر. ۴٫ قاسم. ۵٫ عبدالله. ۶٫ عبدالرحمن. ۷٫ ابوبکر. ۸٫ حسین اثرم. ۹٫ طلحه

     برخی مورخان تعداد فرزندان امام حسن  را بیش از این می دانند؛ اما همگی اتفاق دارند که نسل آن حضرت، تنها از طریق حسن مثنی و زید ادامه یافته است. از میان فرزندان امام حسن  چهار تن در سرزمین کربلا، در رکاب عمویشان، امام حسین به شهادت رسیده و یکی از آنان (حسن مثنی) نیز در آن معرکه به شدت زخمی شد و سپس بهبودی یافت.
     0     0
  11. ببخشید ها یعنی پیغمبر وقتی رفته تو معراج فقط عذاب زنها رو دیده پس چرا ندیده اون مردی رو که با همون زن فاحشه ارتباط داشته من به این روایات اعتقادی ندارم چون یه جور اسلام هراسی توشه و اینکه مگه هر کی مرده تو برزخ نیست پس کیا تو عذابن؟؟؟
   البته قصد توهین ندارم اگر غلط فکر می کنم راهنمایی کنید وبه نظر دوستان احترام قائلم پس دوستان جو گیر شده و فُش ندن.
   10   6
   • این روایت برای زن هاست یه روایت دیگه برا مرداست 

    یکی از تکنیک های تاثیر گذاری حرف اینه که رو حرفت متمرکز باشی و شاید اگه از مردها هم تو این روایت حرفی میشد تاثیر گذاری روایت کمتر بود 
    3    1
   • کاملاً باهاتون موافقم افراجان

    اصلاً بر فرض مثال من به جای اینجا ۲۰۰۰کیلومتر اوونورتر به دنیا می اومدم اوونوقت دیگه هیچکدوم از این عذابها به من نسبت داده نمیشد!!؟

    یه بزرگی هست که میگه :

    "دین، جبرِ جغرافیاست"

    این جمله یه دنیا حرف توشه
    9    6
   • اولا ایشون تمام روایت معراج پیامبر رو نقل نکردند

    فقط قسمتی که مربوط به عذاب زنان (زنانی که به حکم خدا بی توجه بودند)رو مطرح کردند

    مطمئنا خدا مردی که چشم ناپاک داره رو عذاب میکنه

    مطمئنا اختلاس کننده رو عذاب میکنه

    همونطور که زنی که مو به نامحرم نشون بده رو عذاب میکنه

    دوما هم در برزخ عذاب و پاداش است هم در قیامت

    عذاب فقط مختص قیامت نیست

    کسی که ۴ هزار سال پیش مرده

    ۴ هزار ساله که داره نتیجه اعمالش (خوب یا بد)رو میبینه

    ما هم بمیریم معلوم نیست چند هزار سال در برزخ باشیم تا قیامت برپا بشه

     
    9    4
  12. چه تیتری زدیا ادمین!!!!!!!!!!!!
   3   1
  13. مريم١٨ساله ازتهرانيمر

   این رو کجاى قرآن وشته .درضمن اگه ىه پسر بچه این و بخونه خییییییییییییلى بده.
   2   4
  14. یاد یه آهنگ فرشید امین افتاد پم که توش می گه :

   خدا شبو واسه چی آفریده ؟

   =

   اینجا باید گفت خدا زنو واسه چی آفریده ؟

   این از دنیامون

   اونم از آخرتمون

   خدا شکرت ناشکری نمی کنم ولی یه تجدید نظری چیزی
   6   1
  15. انگار اینایی که آیه میارنو ترجمشم میکنن اطلاعاتشون از خدا بیشتره.تو دین ما که کتابش قرآن باشه توش شکنجه نیست به این شکل نیست این مطلب بیشتر سیاسیه که ما زنارو بترسونن.اگه این باشه که شما میگید پس شکنجه های خدا با رفتار طالبان با زناشون چه فرقی میکنه.؟دین ما بهترین دینه چون جز چیزای خوب چیزی دیگه ای توش نیست
   2   4
  16. هدی/27/اصفهان

   همه چیز نباید الزاما توی قران اومده باشه که مدام میگید کجای قران اومده واین جمله رو مد کردین!اگه قرار بود همه چیز تو قران بیاد احتیاجی به ۱۲۴۰۰۰پیامبرواحادیث نبود.
   3   0
  17. حرف و حدیثای امام و پیامبران ما بیشترشون دستکاری شده اگه انتظار داریم تو قرآن باشه چون فقط کتاب قرآن کامل و تحریف نشده.امام ها و پیامبران راهنمای آدم های جاهل بودن و کامل کردن رسالت خدا نه اینکه برای انسانها مجازات تعیین کنن اونم به این شکل که باعث دین زدگی و خوف و وحشت از دین شیعه شد.
   0   0
  18. آقا منصور لطفا ادامه جریان معراج رو که عذابهای آقایون رو بیان میکرد هم بذارید. 
   1   0
  19. حسن/29/سبزوار

   «رسلاً مبشرّین و منذرین لئلاّ یکون للناس حجّه علی الله بعد الرسل» (نساء آیه ۱۶۵).
   پیامبران بشارت دهنده و بیم دهنده (را برانگیخت) تا پس از فرستادن رسولان مردم، بر خدا حجت نداشته باشند

   خداوند حجت رو بر ما تمام کرده پس ما هر گلی زدیم به سر خودمون زدیم 

   خدا همیشه خوبه ولی این ماییم که خوبی و بدی خودمون رو تعیین میکنیم کسی که خوب باشه پاداش میگیره و کسی هم که بد  باشه مثل من کیفر میبینه و عذاب مبکشه
   2   0
  20. حسن/29/سبزوار

   یه نکته دیگه اینکه این عزیز این مطلب آموزنده رو زده که کمی آگاه بشیم و بدونیم داریم چیکار میکنیم و خودمون متوجه نیستیم حلا مهم نیست دختر باشیم یا پسر ولی ما همیشه مطالب رو به دعوای جنسیتی میکشونیم من خودم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم
   3   0
 • ارسال نظر