مجله گیزمیز

ماجرای زَعفَر جنی ، پادشاه جن های مسلمان

منصور قیامت
۳۰ مهر ۱۳۹۴
۷۴ نظر
 • در هنگامی که واقعه جان سوز کربلا در حال وقوع بود ٬ زعفر جنی که رئیس شیعیان جن بود در بئر العلم ٬ برای خود مجلس عروسی مهیا کرده بود و بزرگان طایفه جن را دعوت نموده و خودش بر تخت شادی و عیش نشسته بود . در همین هنگام متوجه شد از زیر تختش صدای گریه و زاری می آید.
  زعفر گفت : چه کسی است که در این موقع شادی ٬ گریه می کند ؟

   

   


  در این هنگام دو جن حاضر شدند . زعفر از آنها سبب گریه شان را پرسید . آنها گفتند : ای امیر ! چون شما ما را به فلان شهر فرستادی ٬ در حین رفتن به آنجا ٬ عبورمان به شط فرات که عرب به آنجا « نینوا » می گویند افتاد . دیدیم در آنجا لشگر زیادی جمع شده و مشغول جنگ هستند . چون نزدیک آن دو لشگر شدیم ٬ دیدیم میان معرکه جنگ ٬ حسین بن علی (علیه السلام) پسر آن آقای بزرگواری که ما را مسلمان کرده بود ٬ یکه و تنها ایستاده و یاران و انصارش همه کشته شده اند . خود آن بزرگوار ٬ غریب و تنها و تکیه بر نیزه بی کسی داده و نظر به یمن و یسار می فرمود : « آیا یاوری نیست که ما را یاری دهد ؟ » و نیز شنیدیم که اهل و عیال آن بزرگوار ٬ صدای العطش بلند کرده بودند. چون این واقعه را مشاهده کردیم فورا خود را به بئر ذات العلم رساندیم تا شما را خبر کنیم که الان پسر پیغمبر را به شهادت می رسانند .

   

   

   

   

   

   

   


  زعفر تا این سخن را شنید تاج شاهی را از سرش در آورد و لباس دامادی را از تن بیرون کرد و طوایف مختلف جن را با حربه های آتشین برداشت و همگی با عجله به طرف کربلا روان شدند .

   

   


  خود زعفر می گوید : وقتی ما وارد زمین کربلا شدیم دیدیم چهار فرسخ در چهار فرسخ را لشکر دشمن فرا گرفته است و همچنین صفوف ملائکه زیادی را دیدیم . ملک منصور با چندین هزار ملک دیگر از یک طرف ٬ ملک نصر با چندین هزار ملک از طرف دیگر ٬ جبرئیل با چندین هزار ملک در آن طرف ٬ و در یک طرف دیگر میکائیل با چندین هزار ملک و همچنین در طرفی ملک اسرافیل ٬ ملک ریاح ٬ ملک بحار ٬ ملک جبال ٬ ملک دوزخ ٬ ملک غذاب ٬ هر کدام با لشکریان خود منتظر اجازه هستند . همچنین ارواح یکصدو بیست و چهار هزار پیغمبر از آدم تا خاتم همه صف کشیده ٬ مات و متحیر مانده اند.

   

   


  خانم انبیاء آغوش گشوده و به امام حسین (علیه السلام) می فرمود : « ولدی العجل العجل انّا مشتاقون » یعنی : « پسرم ! عجله کن ! عجله کن ! به درستی که مشتاق تو هستیم . »

   

   


  آن حضرت یکه و تنها در میان میدان با زخمها و جراحات فراوان ٬ پیشانیش شکسته ٬ سرش مجروح ٬ سینه اش سوزان و با دیده ای گریان ایستاده بود و هر نفسی که می کشید خون از حلقه های زره می جوشید ولی اصلا اعتنایی به هیچ یک از آن ملائکه نمی نمود.
   

   

   


  مرا هم کسی راه نمی داد که خدمت آن حضرت برسم . همانطور که از دور نظاره می کردم و در کار آن حضرت حیران بودم ناگهان دیدم آقا امام حسین (علیه السلام) سر غربت از بی کسی بلند کرد و با گوشه چشم به من نگاه کرد و اشاره ای فرمود: « ای زعفر ! بیا »

   

   

   

   

   

   

   

   


  در این هنگام همه ملائکه به سوی من نگاه کردند و به من راه دادند . من هم خود را به خدمت آن حضرت رساندم و عرض کردم : « من با سی و شش هزار جن برای یاری شما آمده ام .»

   


  حضرت فرمود : « ای زعفر ! زحمت کشیدی ! خدا و رسولش از تو راضی باشند . خدمت تو قبول درگاه باشد ولی لازم به زحمت شما نیست ٬ برگردید . »

   


  عرض کردم : « قربانت شوم چرا اجازه نمی فرمایی ؟ »

   


  حضرت فرمود : « شما آنها را می بینید ولی آنها شما را نمی بینند و این از مروت دور است . »

   


  عرض کردم : « اجازه بفرمایید همه شبیه انسان می شویم که در این صورت اگر کشته شویم در راه رضای خدا کشته شده ایم . »

   


  حضرت فرمود : « زغفر ! اصلا مایل به زندگی نیستم و آرزوی لقای پروردگار را دارم . شما به جای خود برگردید و به جای نصرت و یاری من ٬ برای من گریه و عزاداری کنید که اشک عزاداری برای من ٬ مرهم زخمهای من است . »

   

   

   

   

   

   

   


  من به امر امام مایوسانه برگشتم . چون به محل خود رسدیم بساط شادی را جمع کرده و اسباب عزا را فراهم نمودیم . مادرم به من گفت : پسرم چه می کنی ؟ کجا رفتی که این طور ناراحت برگشتی ؟

   


  گفتم : مادر ٬ پسر آن پدری که ما را مسلمان کرد حالش در کربلا چنین و چنان است ٬ من رفتن تا یاریش کنم اما آن حضرت اجازه نفرمود. چون امر امام واجب بود برگشتم .

   


  مادرم چون سخنان مرا شنید گفت : ای فرزند ! تو را عاق می کنم . من فردای قیامت در جواب مادرش فاطمه چه بگویم ؟

   


  زعفر گفت : مادر ! من خیلی آرزو داشتم که جانم را فدای آن حضرت کنم ولی ایشان اجازه نفرمودند .

   


  مادر گفت : بیا برویم ٬ من به همراه تو می آیم و دامنش را می گیریم و التماس می کنم شاید اجازه دهد که تو در رکابش شهید بشوی . 

   


  پس مادرم از پیش و من با لشکریان از عقب ٬ یه طرف کربلا حرکت کردیم . چون به آنجا رسیدم از لشگر صدای تکبیر شنیدیم چون نگاه کردیم راس بریده مولا حسین (علیه السلام) بالای نیزه است و دود و آتش از خیام حرم حسین (علیه السلام) بلند می باشد . مادرم خدمت امام سجاد(علیه السلام) رسید و اجازه خواست تا با دشمنان آنان جنگ کند ولی ایشان اجازه نداد ولی فرمود : « در این سفر همراه ما باشید و در شبها اطفال ما را در بالای شتران نگه دارید . »

   


  پس آنان اطاعت کردند و تا شهر شام با اسراء بودند تا اینکه حضرت آنها را مرخص نمود .

   


  [ شرح زیارت عاشورا   نقل از ریاض القدس] 

   

   

   


   

   

   

   

  با سلام
  آیا قصه زعفر جنی درست است ؟ و آیا این که میگویند مرحوم آقای بروجردی برای ایشان مجلس ختم گرفته است چگونه است ؟
  لطفا منبع این روایت را نیز بیان بفرمایید ؟
  با تشکر

   

   

  پاسخ: 
  پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباطتان با مرکز پاسخگویی به سوالات دینی
  از آنجا که در مورد اصل وجود اجنه تردیدی نیست و به علاوه از منابع مختلف به دست می آید که ایشان دارای مومنین و طوایف مسلمان و حتی شیعه هستند؛در نتیجه استبعادی وجود ندارد که در درون خود دارای رهبر و سرپرستی هم باشند و نوعی تبعیت و فرمان پذیری از وی در بین اجنه مومن وجود داشته باشد. اما در خصوص اصل وجود زعفر جنی و این که اصولا چنین شخصیتی با این عنوان و مشخصات معرفی شده، وجود داشته یا خیر، چندان منبع و مرجع خاصی برای رسیدن به نتیجه قابل قبول در دست نیست .
  به طور کلی و با تامل و تحقیقی که انجام شده می توان گفت:
  در این ارتباط و در مورد اصل وجود زعفر جنی اتفاق نظر نیست. عده ای وجود زعفر جنی را قبول دارند و عده ای اصل وجود او را منکرند. مثلا، شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی،‌ یکی از تحریفات نهضت عاشورا را جریان مربوط به زعفر جنی قلمداد می نماید؛(۱) البته ایشان به صراحت اصل وجود چنین فردی را نفی نمی کند؛ اما مساله مراجعه وی به امام حسین و داستان هایی که در این خصوص نقل شده را تکذیب نموده و در زمره تحریفات عاشورا ذکر می نماید.
  در تحقیقات مختصری که در این خصوص انجام شده ظاهرا هیچ منبع معتبری که وجود چنین شخصیتی را تایید کند، یافت نشده است ؛ کما این که در مورد رابطه زعفر جنی با آیه الله بروجردی، هر چند داستان مجلس ختم آیه الله بروجردی برای وی و حواشی این مساله بسیار مشهور است و در سایت های گوناگون نقل شده، اما با مراجعه به کتب مربوط به شرح حال زندگی آیه الله بروجردی، از جمله کتاب "مفاخر اسلام"، تألیف آقای علی دوانی، مطلبی در این مورد یافت نشد .
  پی نوشت :
  ۱٫ مطهری، مرتضی، مجموعه آثار، انتشارات صدرا، تهران، ۱۳۷۴ش، ج ۱۷، ص ۷۸ و ۹۴ و۱۱۰٫

 • پربازدیدهای ماه
 • [metaslider id=146737]
 • نظرات شما
  غیر قابل انتشار : 0
  در انتظار بررسی : 14
  انتشار یافته : 74
  1. جن هم جن های قدیم .
   الان که نمیشه اسمشون رو بیاری چه برسه به خودشون
   33   15
   • این داستان در کتاب آدم تا خاتم، اومده.
    البته توی نسخه های خیلی قدیمی من دیدم. توی نسخه جدید رو نمیدونم.
    و یک مورد هم اینکه. فکر کنم بعضی از جاهای داستان تحریف شده باشه!!!!
    اصل داستان درسته
    9    4
  2. خیلی جالب بود
   38   11
  3. خود زعفر می گوید : …. دقیقا به کی فرمودند که مکتوب تا به الان مونده اونم با کیفیت اچ دی؟!!
   112   22
  4. من در مورد واقعیت یا غیر واقعی بودن این داستان نظری ندارم فقط خوب بود بجای استفاده از اون فردی که لباس مشکی داره با نماد ستاره شیطان پرستی استفاده نجیکردید…
   66   3
  5. الان این نوشته ی کی هشت ؟یعنی همون رهبر جن اینو جائی تعریف کرده ؟کتابی نوشته ؟؟چیه دقیقا
   46   9
  6. یعنی من برای خودم که اشرف مخلوقاتم ماسفم…
   34   9
  7. منم نمیتونم نظری بدم
   25   6
  8. حرفی ندارم چوندکلاجای تامل داره
   ووی اسم جنم ک میادمن ازترس میگرخم..
   17   6
  9. غریب آشنا(س امامی)

   من دوست دارم با یه جن دوست بشم!چیکار کنم؟!
   17   54
   • باید خودت رو به ی دکتر نشون بدی
    59    6
    • امیرطاها\31\نیشابور

     در کتاب لحوف نوشته سیدبن طاووس که از مقاتل معتبر شیعه ومورد تایید رهبری وآیت الله بهجت بحساب میاد نوشته شده که امام زمانیکه بسمت کربلا راهی بوده جنیان از امام میخان که یاری اش کنند اما امام گفتن نیازی بشما نیس خود میتوانم با آنان روبرو شوم ولی خاست خدا چیز دیگریس اما اسم جن تو کتاب نیومده
     در ضمن در میان جنیان کافر ومسلمان هم داریم آنانکه زمان کشتی نوح سوار بر کشتی شدند ایمان آوردند وهدایت شدند اما مابقی کافر شدند وعده ای هم زمان پیامبر مسلمان شدند
     7     2
   • امین / تابستان / 90

    موجودات غیر ارگانیک رو سرچ کن !!!
    19    4
   • من کتاب داستانهای شگفت درباره جن خوندم.یه اقایی که فلج بود با یه جن ازدواج میکنه بعد ازدواج هم میتونه راه بره هم طبابت میکرد.داستانای جالبی داره
    10    9
   • دختری هستم عاشق شما

    دختر باشه یا پسر؟ جوون باشه یا مسن؟ پولدار باشه یا فقیر؟ شیعه باشه یا سنی؟ اصلاح طلب باشه یا از جبهه پایداری؟
    47    9
   • سروناز/پاشنه طلا

    نمیتونی ارتباط برقرار کنی بخاطر اینکه اونا کآفرن بهت پیشنهاد های ناجور میدن ..مثلا میگن قرآنو پاره کن فش به الله پیغمبر بده یا میگن نجاست رو آیه های قرآن انجام بده اگه نکنی عذابت میدن .
    8    30
    • این نوعی که نوشتی اگه هدف طرف جادویی یا گذاشتن طلسم بوده یا یادگیری جادو هستش.
     ولی یک نوعی دیگه که برخی آدمها میتونن با جن ارتباط برقرار کنن ، میان جن هم مسلمانان هستند و هم غیر مسلمانان هستند . ولی شرایطی محیطی و معنوی خودش خاصی داره و لزومی نیست آدمی عارفی باشه ، و چند نفر میشناسمشون با جن ارتباط دارن ، ومیشه فهمید طرف با جن ارتباط داره یا نه . البته بحثش مفصله و خیلی طولانیه .
     7     3
    • در مورد جن ها هر کی میخواد بدونه بره سایت مصاف سخنرانی رممالی و جن گیری رو گوش بده سه و نیم ساعت قشنگ استاد رائفی پور درباره اش سخنرانی می کنه با مدرک و سند و اصلا هم به خرافات کاری نداره
     جن ها ی شعیه خیلی بیشتر از جن های کافره، هر گونه ارتباط با جن های کافر راه برگشتی نداره مثل اینکه که قفس شیرو باز کنی هر کاری بکنی نمی تونی توبه کنی ،در مورد ازدواج هم تو سخنرانی هست حتما گوش بدید
     سایت مصاف استاد رائفی پور سخنرانی جن گیری و رممالی مراجعه کنید
     14     12
   • در علوم غریبه چنین کاری شدنی است.اگه مشتاق چنین کاری هستید باید پیش کسی برید که این چیزها رو میدونه.یکی از دوستان بنده چنین کاری رو انجام داد و تا ماه ها عذاب کشید تا اینکه بردیمش پیش ایت الله آملی ایشان برایشان کاری کردند و از اون موقع به بعد این دوست ما دیگه مشکلی نداره.
    15    1
   • هوا
    4    3
  10. شیعیان دیگر هوای کربلا دارد حسین

   روی دل با کاروان کربلا دارد حسین

   از حریم کعبه جدش به اشکی شست چشم

   مروه پشت سر نهاد اما صفا دارد حسین

   بس که محمل ها رود منزل به منزل با شتاب

   کس نمی داند عروسی یا عزا دارد حسین

   رخت دیبای حرم چون گل به تاراجش برن

   تا به جایی که کفن از بوریا دارد حسین

   بردن اهل حرم دستور بود و سر غی

   ورنه این بی حرمتی ها کی روا دارد حسین

   سروران پروانگان شمع رخسارش ولی

   چون سحر روشن که سر از تن جدا دارد حسین

   سر به قاچ زین نهاده راه پیمای عراق

   می نماید خود که عهدی با خدا دارد حسین

   او وفای عهد را با سر کند سودا ولی

   خون به دل از کوفیان بی وفا دارد حسین

   دشمنانش بی امان و دوستانش بی وفا

   با کدامین سر کند مشکل دوتا دارد حسین

   سیرت آل علی(ع) با سرنوشت کربلاست

   هر زمان از ما یکی صورت نما دارد حسین

   آب خود با دشمنان تشنه قسمت می کند

   عزت و آزادگی بین تا کجا دارد حسین

   دشمنش هم آب می بندد به روی اهل بیت

   داوری بین با چه قوم بی حیا دارد حسین

   ساز عشق است و به دل هر زخم پیکان زخمه ا

   گوش کن عالم پر از شور و نوا دارد حسین

   دست آخر کز همه بیگانه شد دیدم هنوز

   با دم خنجر نگاهی آشنا دارد حسین

   شمر گوید: گوش کردم تا چه خواهد از خدای

   جای نفرین هم به لب دیدم دعا دارد حسین

   اشک خونین گو بیا بنشین به چشم «شهریار»

   کاندر این گوشه عزایی بی ریا دارد حسین
   36   8
  11. جالبه کاش میدونستیم تحریفات واقعی کدوما هستن
   19   1
  12. سهیلا /31/ زنجان

   تمام ماجرا هایی که تعریف میشه حالا درست و غلطش فقط میخواد اوج فاجعه ای که اتفاق افتاده رو نشون بده و مظلومیت خانواده ای رو نشون بده که بهانه آفرینش این جهان هستن … حدیث کسا رو بخونید قشنگ به این موضوع پرداخته و کامل و جامع آدم قانع میشه … چند نفرمون فقط برای مظلومیت خود امام حسین گریه کردیم … همه بخاطر مشکلات خودمون این ماه رو بهونه خوبی واسه گریه میدونیم …
   32   6
  13. لطفا جواب بدین علامت شیطان پرستی چیه این وسط ؟؟؟
   18   2
   • علامت شیطان پرستی سه قسمته :
    ظاهری و درونی و رفتاری
    ظاهری که شکل حلقه یا گردبند دارای یک شکلی از اشکالی گروه های شیطان پرستی است
    درونی که آدم چنین اعتقادات دارن که نزدیک به گروه شیطان پرستی هستند و با حرف زدن با طرف مقابل میشه فهمید که طرف شیطان پرستی بوده یا نه
    رفتاری :
    قربانی یک آدم یا کودک
    خوردن خون گربه یا سگ یا یک حیوان وحشی دیگه و یا دوش گرفتن با همان خون
    افراطی در روابط جنسی به صورت غیر نرمال
    تمایل شدید به همجنسگرایی
    افراطی در مواد مخدر
    پاره شدن کتابهای مقدس چه قرآن یا انجیل یا تورات .
    سلام کردن میان این گروه ها کاملا متفاوته و حالتی خاصی داره
    بیشتر مراسمشون به صورت دسته جمعی انجام میدن نه به صورت فردی .
    7    5
  14. باید ی گرگ ماده بکشی و جگرشو چن تا سوزن بزن توش بعد رو اتیش کباب کنی
   بعدش جن میاد سراغت
   5   25
  15. این مطلب مه صحت وسقمش مشخص نیست بهتر نبود در مورد رشادت های ۷۲تن از یاران امام حسین مطلب میزاشتین نقطه
   14   5
  16. سلام
   این ماجرا رو چه کسی به این دقیقی تعریف کرده که مورخان نوشتن؟
   بعید میدونم خود جن برای مورخ اومده باشه و تعریف کنه!
   16   5
  17. فکر میکنم جعفر باشه اسمشه نه زعفر! چه این داستان واقعی باشه چه نباشه (این داستانو تو کتاب خونده بودم حتی شنیدم جعفر جنی تا همین ۸سال پیش تقریبا، زنده بود که از خدا میخواد دیگه روحشو بگیره و بره) مث داستانای قبلی هیچ کمکی تو درک اصل ماجرا به من یکی نمیکنه.
   14   6
  18. آقا منصور خوبه خودتون هم نوشتین که اینها همه تحریفه. پس برای چی این داستان رو اینجا گذاشتین؟
   8   5
   • باسلام

    اتفاقا به نظر من پست جالبی هست بعضی ها نصفه نیمه از این داستان یه چیزائی شنیده بودن انتهاش هم اون سوال مطرح شده وپاسخش اومده ….شاید هدفشون از این پست شفاف سازی بوده
    23    2
  19. با عرض سلام
   خواهشمندم به کانال گیزمیز تو تلگرام رسیدگی کنید
   نمیدونم مدیریتش چه کسی هستن اما با وجود این که بنده خودم به هدف و نیت این مطالب با خبرم و خیلی هم ممنونم که از انحرافات عاشورا خبر میدید و این برای آگاهی مردم خیلی خوبه اما باید بگم که فقط از این مطالب گذاشته بشه خوب نیست ماجراهای محرم و انحرافاتش میتونه تو معدود شهرستان ها و محله ها باشه و شما زیادی به این موضوع دامن میزنید ، از اول محرم فقط از انحرافات و خرافات حرف زدید در حالی که خبری از عزاداری های پر شکوه زنجان و اردبیل و …. نیست .
   همش از انحرافات و خرافات حرف میزنید باور کنید تو خیلی شهر ها به مناسبت های محرم گلریزان ها برپا شدند تا کمک هزینه خانواده های نیازمند و بیمار و زندانی های بی گناه باشند.
   این همه تبلیغات منفی شما در باره محرم یه تلنگر برای ایمان ضعیف مردم هست .
   بازم میگم اول تشکر میکنم که مردمو از این انحرافات مطلع میکنید اما در کنار این اطلاع رسانی ها یکم هم تبلیغات مثبت انجام بدید .
   با تشکر از زحماتتون.
   15   5
   • ستاره 3 مهر 62

    کاملا با شما موافقم زحمت زیادی میبره اداره کانال و حتی سایت ولی چه خوبه که بدونیم هر چی که مینویسیم و پخش میکنیم در برابرش مسئول هستیم و باید در پیشگاه خدا و ائمه جوابگو باشیم
    7    6
  20. امـــــــیر.

   کلا عاشقه جن هستم.تا یه جاهایی پیش رفتم اما هنو موفق به دیدنش نشدم.
   7   21
  21. کاری به این داستان ماورایی ندارم. اما یه مضمون مشترک که در تمام روایت های عاشورا شنیدم این قسمتشه: “حضرت فرمود : « زغفر ! اصلا مایل به زندگی نیستم و آرزوی لقای پروردگار را دارم . شما به جای خود برگردید و به جای نصرت و یاری من ٬ برای من گریه و عزاداری کنید که اشک عزاداری برای من ٬ مرهم زخمهای من است . »”
   این قسمتشه که من نمی تونم درک کنم و به همین دلیل نمی تونم باهاشون همدردی کنم. به نظر می رسه سیاست تو خون شیعه هست. همه کاراشون با اهداف سیاسیه. خیلی هم خوب. آره این بهترین سیاستی بود که امام حسین با توجه به شرایط می تونست در پیش بگیره. و باهاش عقیدشو بیمه کنه (البته به لطف نادونی یزید). اما من نمی تونم این همه سیاست و زرنگی رو از یه مرد خدا قبول کنم. شاید تصور من از مرد خدا بودن اشتباه باشه.
   18   29
   • همساده/24/اصفهان

    این متن یه داستان تخیلی هست و سندی نیست که بشه باهاش اهداف و شخصیت امام حسین (ع) رو تحلیل کرد.
    10    4
    • شیدای گیلان

     “کاری به این داستان ماورایی ندارم. اما یه مضمون مشترک که در تمام روایت های عاشورا شنیدم این قسمتشه”
     3     4
    • امیرطاها\31\نیشابور

     شیداخانم: پیامبر چون پیکر خونین حمزه را یافت گریست و چون از مثله کردن او آگاهی یافت با صدای بلند گریه سر داد.
     عالم سنی در کتاب السیره الحلبیه، ج ۲، ص ۲۴۷٫
     رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم از کنار خانه هایی از أنصار (بنی عبد الأشهل وبنی ظفر) عبور می کردند که صدای بکاء و نوحه بر کشته گان خودشان را شنیدند. چشمان رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم پر از اشک شد و فرمود: عمویم حمزه گریه کن ندارد. و چون سعد بن معاذ و أسید بن حضیر به خانه های بنی عبد الأشهل بازگشتند زنانشان را أمر کردند تا غم و اندوه خود را در سینه ها حبس کنند و ابتدا برای عموی رسول خدا صلی الله علیه وسلم عزاداری کنند.
     تاریخ طبری، ج ۲، ص ۲۱۰ ـ السیره النبویه لابن هشام، ج ۳، ص ۶۱۳
     گریه یعقوب بر یوسف: گفت ای دریغ بر یوسف، و در حالی که اندوه خود را فرو می خورد، چشمانش از اندوه سپید شدآیه ۸۴
     9     0
   • مستـــانــه .29.

    راستش همون اول که نظرتونو خوندم خواستم برداشت خودمو بگم ولی گفتم من صلاحیت ندارم در این باره اظهار نظر کنم چون نه مذهبیم نه بچه هیئتی یه مدتم که هست از همه چی بریدم… بگذریم

    خانم شیدا : من فقط به دو دلیل این داستانو باور نمیکنم. اول : اینکه همه جبرییل و میکاییل و … هر کدام به همراه چندین هزار فرشته! به علاوه همه ۱۲۴ هزار پیامبر جمع شده بودن رو زمین که نظاره گر کشته شدن امام حسین باشن!! ( یه چیزایی نوشته بودم که ترجیحا حذفش کردم ، فقط بگم هروقت تا این حد اعداد و ارقام کنار هم ردیف میشه برای من سندیت نداره بلکه به معنای برانگیختن احساسات هست.)

    دوم : اون جمله ای که شما کپی کردین از تو متن و براتون این شبهه رو بوجود آورده، کاملا تناقض داره با اسلام و معرفت پیامبر و ائمه.
    چرا که هم به نوعی خودکشی هست هم ناامیدی که هردوش بشدت نکوهش شده در اسلام و از شخصیت پیامبر و امامان به دور هست.

    بعدم یعنی شخصیتی چون امام حسین برای التیام و مرهم زخمهای جسمانیش محتاج عزاداری و گریه زاری اجنه یا هر موجود دیگه ای هستن؟ اونم بعد از شهادتشون؟ !

    یعنی چنین شخصیتی اهل حرم و کودکانشو بجای خدا به آفریده های خدا میسپاره؟!!

    چنین شخصیتی اگه بنا بود مظلوم نمایی کنه ، اگه همه غمش زخم جسم و این مسائل بود، برای دشمنانش مظلوم نمایی میکرد یا تسلیمشون میشد و واقعه عاشورا رو رقم نمیزد.

    اینارو برحسب احساسات و تعصب نگفتم منطق من اینجوری حلاجی کرد موضوع رو که شایدم اصلا غلط باشه. عجیبه خودم حالم خوش نیست و دارم تو دوگانگی ها دست و پا میزنم ولی اومدم اینارو مینویسم…

    فکر میکردم تا الان کلی شیعه و شیفته امام حسین خیلی رسا و شیوا جواب شما رو دادن ، ولی دریغ… یه کلمه از حجاب حرف بزن از زمین و زمان برات مسلمون و شیعه نازل میشه!!
    17    8
    • سماء اردیبهشتی

     مستانه جان این قسمت حرفت واقعا عالی بود:”””یه کلمه از حجاب حرف بزن از زمین و زمان برات مسلمون و شیعه نازل میشه!!””””
     9     4
    • شیدای گیلان

     مستانه جان
     خیلی سعی کردم برای اینکه بی ادبی به شما نباشه، دست کم به یه خط از نوشتتون پاسخ بدم. اما متأسفانه به قدری دور بود، هم از نظر من، و هم از فلسفه عاشورا (“جمله ای که شما کپی کردین از تو متن و براتون این شبهه رو بوجود آورده، کاملا تناقض داره با اسلام و معرفت پیامبر و ائمه”) که من واقعا نمی دونم چی بشه با شما گفت!
     شاهکارشم اینجاش بود: “بعدم یعنی شخصیتی چون امام حسین برای التیام و مرهم زخمهای جسمانیش محتاج عزاداری و گریه زاری اجنه یا هر موجود دیگه ای هستن؟ اونم بعد از شهادتشون؟ !
     یعنی چنین شخصیتی اهل حرم و کودکانشو بجای خدا به آفریده های خدا میسپاره؟”!!
     “اگه همه غمش زخم جسم و این مسائل بود” O: (worry) فکر می کنم باید بذارمش به حساب حال این روزاتون که ازش گفتین. البته منم منظورمو خیلی سربسته رسوندم و انتظار کژتابی رو داشتم ولی تا به این حد کژتابی واقعا شگفت زدم کرد.
     به هر حال ممنون که در بحث شرکت کردین.
     5     2
     • مستـــانــه .29.

      من که گفتم این برداشت منه به ساده ترین شکلی که تونستم برای خودم حلاجی کنم . اصراری هم به پذیرفتنش از طرف شما یا کس دیگه ای هم ندارم. و اینکه ظاهرا نه من صحبتهای شمارو درک کردم نه شما متوجه منظور من شدین که این کژتابی هایی که هر دو طرف از کامنت هم داریم نشات گرفته از همین موضوعه.
      موفق باشید.
      4      5
     • شیدای گیلان

      خواهش می کنم.
      شما هم پاینده باشی دوست عزیز.
      2      2
   • اگه شیعه اینطوری که شما میگین اهل سیاسی کاری بود الان جای اون جمعیت اندک صهیونیسم دنیا رو تو مشتش داشت و اینقده بدبخت نبود که هر جا یه شیعه ببینین به امید رفتن به بهشت خونشو بریزن ..
    6    8
    • شیدای گیلان

     سلام پانی
     همه فکر منم همینه. چرا اینقدر دنیا از ما متنفره. من فکر می کنم دنیا از شیعه می ترسه چون اونها قواعد بازی زمینی رو به هم می ریزن. بیشتر از این اینجا نمی شه گفت. به همین دلیل هم من تو نظر بالا مجبور شدم همه منظورم رو در یک کلمه سیاست خلاصه کنم. البته نظرم هنوز برای خودم قطعی نیست. امیدوار بودم اینجا نظراتی بگیرم که بتونه کمکم کنه.
     ممنون از مشارکتت.
     3     1
     • سلام شیدا
      قواعد بازی ؟ تو این دنیای وارونه کی داره به قاعده بازی می کنه که این وسط شیعه به نظر شما داره قواعد بازی رو به هم می ریزه ؟؟؟ بعدم به من بگو کی از شیعه متنفره ؟ من هیچ کاری به حکومت شیعی یا جمهوری اسلامی ندارم ، منظور من مظاهر شیعه است و بزرگترین مظهر شیعه امام حسین علیه السلام و ایام عزاداری برای ایشونه ؛ کی مخالف ایناست ؟ چرا بعد از خاکسپاری امام و یارانش تو کربلا تا الان و تو این برهه از تاریخ مرقد ایشون بارها تخریب شده ، شخم زده شده ، به آب بسته شده و صدها بار زائرینش از دم تیغ گذرونده شدن ؟ اون زمانم شیعه قدرتی داشته که ازش بترسن ؟مگه اینا به خاطر این نیست که شیعه بر حق بوده ؟ که حسین در روز عاشورا به همه انسانها فارغ از هر دین و مسلکی درسی داد که تا همیشه تازه و کارآمد خواهد بود که ظلم رو به هیچ قیمتی بر نتابن و زیر بار حکومت ظالم نمونن و لو به قیمت از دست دادن همه هستی خودشون
      این سیاست ( به قول شما ) شیعه به ضرر همه اوناییه که می خوان حاکم و سردمدار اصلی باشن می خوان تعیین کننده قواعد بازی باشن !! و معلومه که امام حسین و فلسفه عاشوراش همه این قواعد رو به هم می ریزه ..
      موفق باشی
      6      0
   • عاطفه از مشهد الرضا (ع)

    اصلا مایل به زندگی نیستم و آرزوی لقای پروردگار را دارم * این حرف تفسیر مرگ باعزت بهتر از زندگی با ذلته. امام حسین علیه السلام وقتی مایل به زندگی نیستند که مجبور باشن تحت خلافت نااهلان و خدانشناسان شراب خور و سگ باز و میمون باز و اهل قمار باشند. وقتی آرزوی لقاءالله دارند که مردم به ظاهر شیعه پشت حضرت را خالی کرده و به جنگ با رایت و علم دین و نوه پیغمبرشان برخاستند.حضرت وقتی این کلام رو میگن که همه اهل بیتشان و اندک یارانشان به بدترین و غیرانسانی ترین شیوه شهید شدند.تقاضای یاری کردند اما از انسانها…ملائکه و ارواح پیغمبران و مومنین و اجنه بقول و کلام خود حضرت از جنس آدمیزاد نیستند و “حضرت فرمود : « شما آنها را می بینید ولی آنها شما را نمی بینند و این از مروت دور است . » حتی اگر بشکل انسان شوند.
    مشکل افکار و عقاید مسلمانان بود که با تحریفات بنی امیه سعادت را جز در کشتن ولی نعمت و یکی از پنج تن آل عبا نمی دیدند .حضرت وقتی میفرمایند:اشک عزاداری برای من ٬ مرهم زخمهای من است . »” که کار از کار گذشته و حتی اگر شهید هم نمی شدند با افکار منحرف و سرتاسر زیرورو شده مردم نادان چه میکردند که اینجا هم نشد در جای دیگر کمر به قتل حضرت می بستند! بمیرم برای غربت حسین سلام الله …و البته غربت مولایمان امام زمان (عج) که الان در شرایطی مثل امام حسین (ع) بلکه بدتر قرار گرفته اند.
    در حدیث داریم مومن باهوش است. اصلا خدا از مومن توقع دارد باهوش و زرنگ باشد که اگر باهوش نباشد در بین اینهمه گرگ دوام نمیآورد.پس مرد خدا بودن نه تنها هیچ منافاتی با هوشیاری ندارد بلکه لازم و ملزوم همند
    9    1
    • شیدای گیلان

     چطورین عاطفه خانم؟
     خب مثل اینکه اون کپی پیست دردسرساز شده. اصلا اصلا دقیق جمله مدنظرم نیست. عرض کردم فقط یه مضمون مشترک و بیشتر همون عزاداری مدنظرم بود. این توضیحاتی که زحمت کشیدین همش کاملا درسته. کاملا قبول دارم (بخدا در این حد دیگه بلدم ).
     اما بند آخر که در مورد ابهام من گفتین، آره باشه منافات نداره. کار امام حسین هم خیلی عالی بود. بهترین تصمیم رو گرفت که البته نیازمند یه شجاعت و ایمانی بود که فقط از یکی مثل خودش بر میومد. اما این بهره برداری که شیعه از این فاجعه عاشورا طی سالها کرده، این به نظرم اخلاقی نمیاد. می دونم این فداکاری نباید راحت فراموش بشه. اما می دونی باعث می شه من دلم بیشتر برای اونوریا بسوزه که چقدر رودست خوردن. نمی دونم چه جوری بگم که احساسات مذهبی برانگیخته نشه. اصلا هیچ قصد بدی ندارم فقط می خوام صحبت کنیم تا بیشتر بدونم. مثل همین اتفاقی که تو منا افتاد. جمهوری اسلامی جوری برخورد کرد که به نظر اومد اصلا از این فاجعه خوشحال شدن و چقدر براشون خوب شد! اینو یه جای دیگه برای خانم الهه گفتم اما درج نشد. نمی دونم به نظرم میاد این درست نیست. نه من اگه طرف حق بودم اینطور مبارزه نمی کردم. نه اصلا این کارو نمی کردم.
     فکر نمی کنم بازم چیز زیادی از ذهنیاتم رسونده باشم. خانم مستانه مثل اینکه حق با شما بود. نوشته های من دور بود. شاید نباید اینجا مطرح می کردم.
     2     0
     • مستـــانــه .29.

      راستش الان که فاجعه منا و واکنش جمهوری اسلامی رو مثال زدین برای بهتر رسوندن منظورتون، تازه تا حدودی متوجه منظورتون شدم البته فکر کنم!!

      چون واقعیتشو بخواین وقتی پاسخمو دادین دوباره کامنت اولتونو با دقت بیشتری خوندم ولی همچنان از درک من خارج بود حرفاتون، فقط متوجه شدم چیزی که من نوشتم و برداشت شخصیم به مبتدی ترین شکل از این متن بود، ربطی به کامنت شما نداشت ، مثل دو خط موازی هر کدوم در یک راستا بودن.

      چه عرض کنم… یه سری سوالاتو تردیدهایی هست که خیلی اذیتم میکنه ولی راستش جرات بیان و مطرح کردنشو ندارم بخصوص اینجا.

      در نهایت یه خوبی که برای من داشت باعث شد اسمتون تو ذهنم بمونه. طرز بیان و مباحثه تون خوشایندم بود هرچند مثل دو خط موازی بودیم./

      از خانم عاطفه هم ممنون. استفاده کردم از فرمایشاتشون.
      3      4
     • عاطفه از مشهد الرضا (ع)

      شیدا جان و مستانه جان سلام
      اول:مستانه جان فکرکنم واسه این کسی جواب نداده که اکثرا مهیای عزاداری بودن یا تو مجالس حضور داشتن و به دنیای مجازی سر نزدن که بخوان جواب بدن. دوم این که همچین که گفتی “استفاده کردم از فرمایشاتشون” رفتم جواب خودمو خوندم و خنده ام گرفت از نوشتار کتابی و استخون قورت داده خودم.نمیدونم چرا این مدلی شد و خودمونی تر نشد!!
      شیدا جان نمیدونم درست فهمیدم یا نه اما گمان میکنم منظورت این باشه که چرا ما باید برای امام حسین گریه کنیم و لطمه بزنیم.اگر اینه که باید بگم با توجه به توضیحاتی که قبلا دادم مشکل افکار و عقاید مسلمانان بود که با تحریفات بنی امیه سعادت را جز در کشتن ولی نعمت و یکی از پنج تن آل عبا نمی دیدند .حضرت وقتی میفرمایند:اشک عزاداری برای من ٬ مرهم زخمهای من است . »” یعنی حتی اگه الان هم زنده بمونم افکار این مردم که تا پای کشتن من هم پیش رفتند عوض نخواهد شد و بالاخره خلیفه خدا رو خواهند کشت پس ای شیعیان من برای من عزاداری کنید تا به این وسیله به مردم تمام عصرها و زمانها ثابت کنید حق کدام طرف بوده و باطل چطور خودشو جای حق نشون داده و با گریه و عزاداری نشون بدید خودتون طرف حق هستید و در جای خود از امام عصر و زمانتون بدرستی اطاعت میکنید و جا پای ایشان میگذارید. درحقیقت گریه یه شیوه مبارزه نرم و موثره که تا قیامت ادامه داره و علاوه بر اینها نه تنها باعث طرفداری از حق میشه بلکه وجدان خود انسان رو هم بیدار میکنه و موجب تلنگر میشه.این بهره برداری شیعیان از واقعه کربلا نیس بلکه این خط مشی ای هست که امام حسین به ما داده تا با این برگ برنده حقانیت شیعه در کل دورانها اثبات بشه
      به همین خاطر بزرگان غرب وقتی در مورد عاشورا و امام حسین ع مطالعه میکنن شگفت زده و متاثر میشن و حتی بیان کردن که اگه ما امام حسینی چون شما داشتیم همه دنیا رو شیعه میکردیم!! پس این نشون میده ما بهره لازم رو از این واقعه نبردیم در صورتی که انتظار حضرت چیزی غیر از این نیست که خونشون پایمال نشه
      امیدوارم منظورتو فهمیده باشم و کمکی هرچند کوچک کرده باشم
      4      1
     • عاطفه از مشهد الرضا (ع)

      چند روایت از معصومین در مورد شیوه عزاداری برای امام حسین و آل الله با ذکر منبع میگم شاید کمک باشه
      امام صادق علیه السلام میفرمایند:
      فاطمیات همانا برای امام حسین علیه السلام گریبان دریدند و بر گونه ها”لطمه”زدند و بر مثل چنین بزرگ مردی باید”لطمه”زد و گریبان درید.(۱)

      حالا تفسیر این حدیث:
      دراین حدیث رییس مذهب شیعه حضرت صادق علیه السلام میگویند:
      برای امام حسین علیه السلام باید”لطمه”زد.
      معنی این حرف این است که این کار مورد تایید امام معصوم میباشد.
      وحتی ایشان کار فاطمیات یعنی دختران حضرت زهرا سلام الله را تایید میکنند و حرفی از نهی این کار نمیزنند.

      حدیث دیگر:
      زیارت ناحیه مقدسه از لسان مبارک صاحب الامر و الزمان عج:
      وقتی زنان ال الله اسب امام حسین علیه السلام را دیدند در حالی که زین ان واژگون بود،از خیمه ها بیرون دویدند و بر سر و صورت زدند(۲)

      حالا تفسیر این حدیث:
      دراین حدیث گفته شده؛زنان ال الله زمانی که اسب سید الشهدا علیه السلام را دیدند با ان حال بر سروصورت زدند…به لفظ عربی یعنی:(لاطمات الوجوه)…

      این کار را در مقابل چشم امام سجاد علیه السلام و زینب کبری سلام الله عقیله بنی هاشم انجام دادندو هیچ کدام از این بزرگواران این زنان را از این کار نهی نکرده اند یعنی مورد تایید این معصومین بوده،و از طرفی این حدیث در زیارتی معتبر از لسان امام زمان عج بیان میشود و ایشان در این زیارت لفظی که این کار را نهی کرده باشد نبرده اند…یعنی مورد تایید ایشان نیز هست.

      حدیث دیگر:
      زیارت ناحیه مقدسه از لسلان امام عصروالزمان عج:
      برای تو ای امام حسین علیه السلام در عرش خدا عزا گرفته و حورالعین برای تو لطمه میزنند.(۳)
      قال الرضا ع:انَّ یَؤم الحسین اقرح جفوننا واسْبَلَ دموننا و….

      ترجمه:
      قطعا روز شهادت حسین علیه السلام پلکهای مارا “زخم” و اشک مارا روان کرده است…تا اخرروایت…

      چند حدیث زیبای دیگه درباره عزاداری برای اهبیت علیهم السلام

      مجالسى به یاد اَئمّه علیهم السّلام

      – قالَ الرّضا علیه السّلام :
      مَنْ جَلَسَ مَجْلِساً یُحْیى فیهِ اَمْرُنا
      لَمْ یَمُتْ قَلْبُهُ یَوْمَ تَمُوتُ الْقُلُوبُ.
      ترجمه :
      امام رضا علیه السّلام فرمود:
      هر کس در مجلسى بنشیند که در آن ، امر (و خطّ و مرام ما) احیا مى شود، دلش در روزى که دلها مى میرند، نمى میرد.
      بحارالانوار، ج ۴۴، ص ۲۷۸

      آثار گریستن بر حسین علیه السّلام
      ۲- قالَ الرّضا علیه السّلام :
      فَعَلى مِثْلِ الْحُسَینِ فَلْیَبْکِ الْباکُونَ
      فَاِنَّ البُکاءَ عَلَیهِ یَحُطُّ الذُّنُوبَ الْعِظامَ.
      ترجمه :
      امام رضا علیه السّلام فرمود:
      گریه کنندگان باید بر کسى همچون حسین علیه السّلام گریه کنند، چرا که گریستن براى او، گناهان بزرگ را فرو مى ریزد.
      بحارالانوار، ج ۴۴، ص ۲۸۴

      اشک و آمرزش گناه
      ۳-قالَ الرّضا علیه السّلام :
      یَا بْنَ شَبیبٍ! اِنْ بَکَیْتَ عَلَى الحُسَینِ علیه السّلام حَتّى تَصیرَ دُمُوعُکَ عَلى خَدَّیْکَ غَفَرَ اللّهُ لَکَ کُلَّ ذَنْبٍ اَذْنَبْتَهُ صَغیرا کانَ اَوْ کَبیراً قَلیلا کانَ اَوْ کثیراً.
      ترجمه :
      امام رضا علیه السّلام فرمود:
      اى پسر شبیب ! اگر بر حسین علیه السّلام آن قدر گریه کنى که اشگهایت بر چهره ات جارى شود، خداوند همه گناهانت را که مرتکب شده اى مى آمرزد؛ کوچک باشد یا بزرگ ، کم باشد یا زیاد.
      امالى صدوق ، ص ۱۱۲

      همدلى با عترت
      ۴- قالَ الرّضا علیه السّلام :
      اِنْ سَرَّکَ اَنْ تَکُونَ مَعَنا فىِ الدَّرَجاتِ الْعُلى مِنَ الجِنانِ فَاحْزَنْ لِحُزْنِنا وَ افْرَحْ لِفَرَحِنا.
      ترجمه :
      امام رضا علیه السّلام به ریّان بن شبیب فرمود:
      اگر تو را خوشحال مى کند که در درجات والاى بهشت با ما باشى ، پس در اندوه ما غمگین باش و در شادى ما خوشحال باش .
      جامع احادیث الشیعه ، ج ۱۲، ص ۵۴۹

      گریه بر شهید

      ۵- قالَ الصّادقُ علیه السّلام :
      اِنَّ النَّبىَّ لَمّا جائَتْهُ وَفاهُ جَعْفَرِ بنِ اَبى طالبٍ وَ زَیْدِ بنِ حارِثَهَ کانَ اَذا دَخَلَ بَیْتَهُ کَثُرَ بُکائُهُ عَلَیْهِما جِدّاً وَ یَقولُ: کانا یُحَدِّثانى وَ یُؤ انِسانى فَذَهَبا جَمیعاً.
      ترجمه :
      امام صادق علیه السّلام فرمود:
      وقتى خبر شهادت جعفر بن ابى طالب و زید بن حارثه به پیامبر خدا رسید، از آن پس هرگاه وارد خانه مى شد، بر آن دو شهید بشدّت مى گریست و مى فرمود:
      آن دو شهید، با من هم سخن و همدم و انیس بودند، و هر دو رفتند! …
      من لایحضره الفقیه ، ج ۱، ص ۱۷۷

      نَفَسهاى تسبیح

      ۶- قالَ الصّادقُ علیه السّلام :
      نَفَسُ الْمَهْمُومِ لِظُلْمِنا تَسْبیحٌ
      وَ هَمُّهُ لَنا عِبادَهٌ وَ کِتْمانُ سِرّنا جِهادٌ فى سَبیلِ اللّهِ. ثَمَّ قالَ اَبُو عَبدِاللّهِ علیه السّلام :
      یَجِبُ اَنْ یُکْتَبَ هذا الْحَدیثُ بِالذَّهَبِ.
      ترجمه :
      امام صادق علیه السّلام فرمود:
      نَفَس کسى که بخاطر مظلومیّت ما اندوهگین شود، تسبیح است و اندوهش براى ما، عبادت است و پوشاندن راز ما جهاد در راه خداست .
      سپس امام صادق علیه السّلام افزود:
      این حدیث را باید با طلا نوشت !
      امالى شیخ مفید، ص ۳۳۸

      فرشتگان سوگوار

      ۷- قالَ الصّادقُ علیه السّلام :
      اَرْبَعَهُ الافِ مَلَکٍ عِنْدَ قَبْرِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام شُعْثٌ غُبْرٌیَبْکُونَهُ اِلى یَوْمِ القِیامَهِ.
      ترجمه :
      امام صادق علیه السّلام فرمود:
      چهار هزار فرشته نزد قبر سیدالشهدا علیه السّلام ژولیده و غبارآلود، تا روز قیامت بر آن حضرت مى گریند.
      کامل الزیارات ، ص ۱۱۹

      گریه بر حسین علیه السّلام

      ۸- قالَ الرّضا علیه السّلام :
      یَا ابنَ شَبیبٍ! اِنْ کُنْتَ باکِیاً لِشَئٍ فَاْبکِ لِلْحُسَیْنِ بْنِ عَلىّ بْنِ اَبى طالبٍ علیه السّلام فَاِنَّهُ ذُبِحَ کَما یُذْبَحُ الْکَبْشُ.
      ترجمه :
      امام رضا علیه السّلام به (ریّان بن شبیب ) فرمود:
      اى پسر شبیب ! اگر بر چیزى گریه مى کنى ، بر حسین بن على بن ابى طالب علیه السّلام گریه کن ، چرا که او را مانند گوسفند سر بریدند.
      بحارالانوار، ج ۴۴، ص ۲۸۶

      ثواب بى حساب

      ۹- قالَ الصّادقُ علیه السّلام :
      لِکُلّ شَیْئٍ ثَوابٌ اِلا الدَمْعَهٌ فینا.
      ترجمه :
      امام صادق علیه السّلام فرمود:
      هر چیزى پاداش و مزدى دارد، مگر اشکى که براى ما ریخته شود (که چیزى با آن برابرى نمى کند و مزد بى اندازه دارد).
      جامع احادیث الشیعه ، ج ۱۲، ص ۵۴۸
      کوثر و اشک

      ۱۰- قالَ الصّادقُ علیه السّلام :
      ما مِنْ عَیْنٍ بَکَتْ لَنا اِلاّ نُعِّمَتْ بَالنَّظَرِ اِلَى الْکَوْثَرِ وَ سُقِیَتْ مِنْهُ.
      ترجمه :
      امام صادق علیه السّلام فرمود:
      هیچ چشمى نیست که براى ما بگرید، مگر اینکه برخوردار از نعمتِ نگاه به (کوثر) مى شود و از آن سیرابش مى کنند.
      جامع احادیث الشیعه ، ج ۱۲، ص ۵۵۴

      ببخشید طولانی شد اما احادیث زیاد هست در این رابطه و همین نشوندهنده اهمیتشه و من فقط مقداریشو انتخاب کردم . التماس دعا
      7      4
  22. برای کل انسان هاو انسانیت متأسف شدم،…!!!
   4   6
  23. اوووووووووووووووووف بابا خدا شفا بده ب نظر من ک الکیه خخخخخخخ ووویییییییییی فقط میترسم این عکسا بیان منو بخولن واییی مامان
   4   6
  24. البته ظفر درسته
   3   3
  25. سلام دوستان من چند بار وجود جن رو تو خونه احساس کردم هم کنجکاو بودم که مطمئن شم که واقعن جن هست یا نه وهم میترسیدم چن سال پیش بود تو خونه مادر شوهرم وتو اتاق نامزدم یه جایی بود مثل جای کمد دیواری که جلوش پرده زده بودن هی از اونجا صدا میومد انگار که وسایلارو جا بجا میکنن چند وقتی این صدا رو احساس میکردیم به نامزدمم میگفتم یه صداهایی میاد ولی اون انکار میکرد که من نترسم اخرش یه شب موقع خواب مجبور شدیم اتاقمونو عوض کنیم وبعد از یه مدت من یه شب خوابیدم همون اتاق و همشونو تو خواب دیدم تو خونه مادر شوهرم یه اتاق بود پشت همون اتاق نامزدم که مثل انباری بود دیدم همشون تک تک از اون اتاق میان بیرون ویه دختر کوچولو هست که میخواد از دیوار رد بشه وبه اتاق نشیمن که چسبیده به اتاق نامزدم بود بیاد من ترسیدم زود رفتم قرآن رو برداشتم و سوره جن رو پیدا کردم و با صدای بلند شروع به خوندن کردم که اونا به سمت من نیان شش هفت نفری بودن که میرفتن حیاط دیدن من میترسم یکی از زنا که چادر سیاه سرش بود رفت از حیاط وپشت پنجره با من حرف بزنه که من نترسم گفت ما میریم عروسی خودشونم رو هوا بودن چشمای زنه آبی بود وبهم گفت نترس ما کاری بهت نداریم در اون حین یه پیرزن اومد و میخواست از مادر شوهرم به من چیزایی بگه که یکیشون نزاشت منم گفتم شما چرا هی صدا میکنین من میترسم یکی از دخترا گفت نترس اون مامان ماست کاری باهات نداره بعد یکیشون گفت یادته چن روز پیش کاپشن امیررضا رو انداختی تو اتاق رو زمین من اونجا نشسته بودم انداختی رومن (چن روز پیشش اتاق نامزدمو مرتب میکردم که کاپشن خواهر زاده نامزدم اونجا بود انداختم تو اتاق بغلی رو زمین که بعدن بزارم سر جاش) خلاصه چن مورد دیگه هم گفتند که من باورم بشه واقعا هستن بهم گفتن یادته فلان روز با نامزدت بحث میکردی که واقعا هم اینطور بود منم ازشون پرسیدم شیعه هستین یا سنی گفتن ما شیعه هستیم و پرسیدم که ما وقتی شما رو احساس میکنیم بسم الله میگیم مگه چی میشه گفتن ما انگار به تدریج سرطان میگیریم یعنی منظورشون این بود که از بین میریم خلاصه بعد از این خواب دیگه زیاد نمیترسیدم وهمون روز هم که از خواب بیدارشدم مادر شوهرم اینا رفتن یه جایی منم تنها بودم و قرار بود اتاق نامزدمو تمیز کنم من تو اون اتاق کار کردم با اینکه ته دلم میترسیدم ولی موقع ترس باهاشون حرف میزدم ومیگفتم میدونم که شما نمیخواین منو بترسونین. نمیدونم این خوابه من تاچه حد واقعیت داره ولی باعث شده من ترسناک نبودن جنارو قبول کنم البته اگه کافر نباشن چون اونا آدمو اذیت میکنن
   12   5
   • سماء اردیبهشتی

    باران جان من داستانتو خوندمو باور میکنم……چون ب جن اعتقاد دارم….تابحال هیچ مورد مشکوکی ندیدم….ولی خیلی دوس دارم درموردشون بدونم….چند بارم دنبال کتاب مناسبی دربارشون بودم ک هیچی پیدا نکردم……موفق باشی
    6    2
  26. وای مردم از خنده
   واقعا متاسفم براتون
   لامصبا همچین تخیلاتشون رو وارد زندگی شماهاکردن که تخیلات رو با واقعیت اشتباه گرفتید
   یه خارجی بیاد این متن و نظرات احمقانه شماروبخونه چی فکرمیکنه !؟
   جن وجود خارجی نداره
   جالبه کل منطق شما چیزیه که تو قرآن اومده ،عوضش به عقلتون مراجعه کنید نه به عقل بشر ۱۴۰۰ سال پیش
   12   34
   • سماء اردیبهشتی

    من ب داستان بالا کار ندارم….ولی هرچی تو کتاب مقدس قران باشه با جون و دل باور میکنم…..همون۱۴۰۰سال پیش خیلی چیزارو گفته ک الان بهش میرسیم….ترجمه آیاتو بخوون…….من ب حرفه بعضی از آ….. کار ندارم خیلیاشونم قبول ندارم ولی قرآن حقیقته زندگیمونه……و فقط وفقط چون تو قران اومده من ۱۰۰%اعتقاد دارم ک جن وجود داره…….قران حرف خداست برای ما…..
    20    5
  27. انسانم آرزوست

   تو رو به خدا تموم کنید این خرافات و انحرافات و ، امام حسین اگه تمام هستی وزندگیشو در راه بیدار کردن مردم فدا کرد حالا ماها چی اول مراسم گریه میکنیم آخر مراسم واسه غذا همدیگرو له میکنیم، یا با این خرافات توهین میکنیم به این روزای عزیز. خواهشا زود باور نباشین
   13   4
  28. به عنوان یک داستان هم زیبا نبود

   درد امام حسین در اون دوران و تمام دورانها اینه که واقعا” اون رو و پیام و نیت قیامش رو بفهمن و به همه ی دنیا بفهمونن

   این قصه ها،اون قیام و اون جانفشانی رو در نزد مردم دنیا یک افسانه نشون میده و از واقعیت به دور…
   4   1
  29. سلام امامن حرفای باران جونوباورمیکنم
   5   2
  30. حالا جن هیچی
   کی تو اون شرایط دهشتناک فکر آب خوردن میافته آخه
   سروته ماجرا احساسات عوامانه است
   3   4
  31. دلم میسوزه واسه همه ی اماما چون نه اون زمان که زنده بودند کسی فهمیدتشون نه حالا بعد از …..
   6   0
  32. ایران زمانی دستخوش پیشرفت میشه که مردمش از داستانهای موهوم و قدیمی دست بکشه و با پرسیدن همچین سوالات احمقانه ای از ادم های طماع و دغل کار انها را جری تر نکنه
   6   7
  33. انقدر بی حرمتی زیاد شده که با شهادت آقامون حسین هم شوخی میکنین و این مزخرفاتو میکنین تو مغز مردم؟
   این یارو که بهش میگین جن چرا یه جاهای کوچیکی از دستش همرنگ ما آدماس و بقیه جاهاش سیاه؟
   چرا دور چشماش سفیدی هست ؟
   جن با یه نفر عکس یادگاری اونم hd میندازه؟
   خیلی حماقت میخواد باور کردنش
   متاسفم
   5   16
   • O-o نمایشه … واقعا متوجه این موضوع نشدین؟ شبیه سازی شده مثلا … ی جوری مثل تعزیه .. شما واقعا فکرکردین خودشه؟

    Oo
    16    1
  34. سلام دوستان.من آدم پایبند یا معتقدی نیستم ولی چیزیایی که دیدم از اطرافیانم مثل ارتباط با ارواح یا اجنه باور کردم که اینا هم هستن.و خود کشورای خارجی جهان اولی هم اینو قبول دارن و تحقیقاتشون هست.مثل تحقیقات راجع به روح و وزن انسان که به ۲۱ گرم معروفه تو گوگل سرچ کنین.اگر هم به فیلم های ترسناک علاقه داشته باشین میتونین به آخر فیلم هاشون دقت کنین که نوشته یا عکس دلیل بر واقعیت اون اتفاق داره.این نظر شخصیم بود واسه دوستانی که علاقه دارن یا باورش واسشون سخته.همگی موفق باشین.
   3   1
  35. احسان 29 گنبدکاوس

   چقدر دروغ چقدر خرافات بعداش هم به ما میگن شیعه های خرافی
   3   1
  36. این دیگه خعلی جدیده چند وقت دیگه باس واسه اونا هم عزاداری کنیم

   ماها ادمای خعلی تنبلی هستیم چرا چون یه ذره جربزه نداریم بریم فقط معانی قران رو بخونیم تا از همه چی سر در بیاریم اونوقت هرکی هر چی دلش میخواد سر هم میکنه میاد در خور ما میده ماهم خعلی راحت همه چیو قبول میکنیم

   دوستان انقد که به خودشون زحمت دادن تا اینجا اومدن این دری وری ها رو بخونن برن چند صفحه از کلام الله رو بخونن که راحت کلا سرشون نره ۴۰ ساله سر همین تنبلی چه مصیبتهایی سرمون نیاوردن
   7   0
  37. معلوم الکی اگه باور نمیکنین عکس سومی رنگ سیاه در دست راستش یکم پاک شده معلوم یک انسان رنگ کردن شنل پوشوندن
   1   2
  38. ولی جدا اگه کسی جن سراغ داره بگه کاریش دارم واسه امتحاناتم نیازم میشه
   1   3
 • ارسال نظر